Viktimat e tërmetit janë djem, vajza, nëna, baballarë dhe fëmijë Sonila Meco përlotet në studio

2 018
74
 
#rtvora #oranews #termti26nentor
RTV Ora dhe Ora News prej ditës së djeshme po përcjell në një transmetim maratonë këtë ngjrje të rëndë që tronditi Shqipërinë.
Zyrtarisht deri tani raportohen 26 viktima nga tërmeti i rëndë që goditi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit të 26 nëntorit 2019.
Mbrëmjen e djeshme ndërsa në studion e RTV Ora po lexonte emrat e viktimave, Sonila Meço u përlot.
Nuk janë vetëm emra, janë nëna, baballarë, fëmijë, djem dhe vajza jeta e të cilëve u ndërpre në mes.
Lutemi dhe jemi pranë të gjithë familjeve të prekura nga tërmeti.
Ndiqni raportimet live për tërmetin këtu: grmind.info/binteo/cdCAZ57Z1592aZU.html
Follow RTV Ora
Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL
Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3
For more content from click HERE www.oranews.tv
Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s
Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID
Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Διασκέδαση
διάρκεια: 2:38

Σχόλια

Kaleme Bugaci
Kaleme Bugaci - Πριν 12 ημέρες
https://www.gofundme.com/f/termeti-ne-shqiperi-tonehelp-albania-recover?utm_source=customer&utm_medium=copy_link&utm_campaign=p_cp+share-sheet
Nature Boy
Nature Boy - Πριν 12 ημέρες
Sikur te mos mjaftonte varferia dhe poshterimi ne ket jet ne shqipri po u desh dhe ky termet. Eh dreq o pun
divergent_boy
divergent_boy - Πριν 13 ημέρες
😭😭😭😭😭😭💔
Igbala Haljiti
Igbala Haljiti - Πριν 13 ημέρες
🇷🇸🙏🙏🙏🙏🙏🙏
O Mret
O Mret - Πριν 13 ημέρες
Tragjedi e paharrueshme per popullin ton u prefshin ne paqe Zoti ndihmoft shqiperine🙏🇦🇱🙏🇦🇱🙏🇦🇱🙏
Albana Sylshabanaj
Albana Sylshabanaj - Πριν 13 ημέρες
😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭o allah jepu forc njerezve ta perballojn🙏🙏
Bio Bio
Bio Bio - Πριν 14 ημέρες
😭😭😭😭😭
Elmedina Sejrani
Elmedina Sejrani - Πριν 14 ημέρες
🇦🇱🤲🏼🤲🏼🇦🇱😢😢😢
Valentina L
Valentina L - Πριν 14 ημέρες
Oof bre zot sa dhimbje 😭😭😭😢😢😢😢😔
DJ ONUFRI
DJ ONUFRI - Πριν 14 ημέρες
zemren ma kputi
Abba 88
Abba 88 - Πριν 14 ημέρες
😭😭💔
Ervini Swim
Ervini Swim - Πριν 14 ημέρες
O Zot, nuk kam Fjalë
Lutfi Voka
Lutfi Voka - Πριν 14 ημέρες
😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
Esmeralda Sykja
Esmeralda Sykja - Πριν 14 ημέρες
😭😭😭😭
Esmeralda Sykja
Esmeralda Sykja - Πριν 14 ημέρες
Sa dhimbje, Allahu i ndihmoft amin
Dardania AL
Dardania AL - Πριν 14 ημέρες
Moj Shqipni moj nena jon...
Kosoven gjith mrapa ki me pas mos ki merak😢
shqipetare shqipe
shqipetare shqipe - Πριν 12 ημέρες
🙏🙏🙏🇦🇱
Xeni Musliu
Xeni Musliu - Πριν 15 ημέρες
Nje keshille nga Kurani per ata te cilet dojne te mbledhin mend nga termetet
https://youtu.be/kIl-J7Qu9AY
Martin Alushaj
Martin Alushaj - Πριν 15 ημέρες
🙄🙄🙄😢😢😢😢😢😭😭😢😡☹☹☹☹☹☹☹😈😳😳😳😳😦😦😦😨😨😩😡😠
Lindita Loshi
Lindita Loshi - Πριν 15 ημέρες
O Zot pse o Zot??
Monda Stojku
Monda Stojku - Πριν 15 ημέρες
Amelja Lala eshe shoqija ime e klases ishte shoqeja me e mire.
Iu prehte shpirti ne paqe!!!😭😭😭😭
Miradije Hoti
Miradije Hoti - Πριν 15 ημέρες
Te Gjithve na ka prekur kjo Tragjedi Ngushtllime Familjeve për Te Afermit e Tyre 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 Te Lenduarve Sherim sa me te Shpejt me kaq u ndaloft dhimbja Amin oAllah🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲
Jodi Samanta
Jodi Samanta - Πριν 15 ημέρες
😭😭😭😭😭😭
Gasegle Gaseglela
Gasegle Gaseglela - Πριν 15 ημέρες
O Zot forcoji familjaret 🙏🙏🙏😢😢😢😢😢
Artan Tani
Artan Tani - Πριν 15 ημέρες
Ju qifsha rracen. O borrdello tv o kurveri kurva gazetare. Doni vemendje te vetja si kurva ordinere qe jeni slini asnje rast per te qen nen spotin e vemendjes me skena te turpshme o pafytyrsi o vemje te vdekura nga brenda o delirante
Qimi Lugja
Qimi Lugja - Πριν 15 ημέρες
O zot shpirti ne paqe u prehte ishalla🤲🤲🤲🤲🤲
Lilikaa30 Lala
Lilikaa30 Lala - Πριν 15 ημέρες
😢😢😢
Alise Sezan
Alise Sezan - Πριν 16 ημέρες
Da im Allah podari lijepi Dzennet a porodicama sabur 🤲🤲😢😢
Bruna
Bruna - Πριν 16 ημέρες
🙏😭😭😭❤🇦🇱😪😪
Aleksandar Vasilev
Aleksandar Vasilev - Πριν 16 ημέρες
I dërguar atë këtu pothuajse çdo duam dhe ju gjithashtu kanë atë, lexuar dhe të reflektojnë mbi shkrim!
Kushdo që bën gjëra të gabuara! Ka një Perëndi dhe ju jep një ditë të re për të realizuar dhe të pendohen, nëse ju bëni Ai do të të japë falje .. Ecni në rrugën e tij deri në fund të jetës së tokësore, edhe pse vullnetit të lirë, dhe ju nuk do të zhgenjeheni! Pendohuni njerëzve dhe zgjidhni rrugën e drejtë! Zgjohuni, djalli vetëm dëshiron shpirtrat tuaj, dhe pastaj është shumë e frikshme për ju! Këtu në tokë nuk është asgjë në krahasim me mundim djallëzor dhe dhimbje .... Gjithsesi, gëzimi në qiell me Perëndinë që na krijoi!
Perëndia na do dhe dëshiron që ne të jemi të përulur, mirënjohës ndaj të vegjëlve dhe të shpëtohemi! Mendoni dhe mos e neglizhoni këtë tani!
Lexoni me kujdes, kjo mund të ndihmojë .. Në qoftë se ju mbani urdhërimet e Perëndisë, nëse nuk dihet prejardhja, mund të shohin ato në Google, në qoftë se ju nuk e dini se si saktësisht shkruar në Bibël ..
Është gjithashtu e mjaftueshme për të besuar në Jezu Krishtin dhe se Perëndia dërgoi atë për të vdekur për mëkatet tona dhe e kishte ringjallur prej së vdekuri tri ditë më vonë. Dhe do të shpëtoheni!
A nuk duhet të mashtrohen më mirë dhe të menduarit, Perëndia ju do dhe dëshiron për të shpëtuar .. Me vite, ndërsa në këtë tokë ju jep këtë mundësi dhe me secilin që kalon, një ditë e re!
Jini të arsyeshëm dhe të gjithë të mirë!
Dërgo tek miqtë tuaj dhe mendoni për atë që keni shkruar, është e jotja.
Al. Vasilev
💝
dori Shabani
dori Shabani - Πριν 16 ημέρες
No koment 😥😥😥😭😭😥
Manjola Bani
Manjola Bani - Πριν 16 ημέρες
😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
A Isufi
A Isufi - Πριν 16 ημέρες
Leri lojrat moj Sonila se si soj jot qe ndertojne karjeren mbi fatkeqesine e tjetrit ka edhe ma .Mjaft ma me teater .Mjere ato qe shkuan dhe familjet e tyre qe lane pas me dhimbje te tmerrshme .
Artur-Egla Beke
Artur-Egla Beke - Πριν 16 ημέρες
U prefshin ne paqe 😥😥
Leoni Prenrecaj
Leoni Prenrecaj - Πριν 16 ημέρες
Lon..prnrecaj..
juli Mersi
juli Mersi - Πριν 16 ημέρες
O Allahu i lartësuar ndihmoi ato njerëz ndihmoi ato për hir të fëmijëve mos e prish këtë tokë o i madhi Zot lutjet tona uroj të degjohen o i madhi Zot fali gabimet që behen për hir të fëmijëve Zoti na ndihmoftë Durrësin dhe gjithë shqiptarët dhe gjithë njerëzimit mbar lutje pa fund.....
ALBANIA ALB
ALBANIA ALB - Πριν 16 ημέρες
SKA FJAL PER KET DHIMBJE KAQ TE MADHE 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
Klaudio Bushi
Klaudio Bushi - Πριν 16 ημέρες
Nuk di cfare te them me zot i ndihmoft edhe i kujtofshim perher ne zemrat tona shqipe 😢😢😢😢
Rijaldaswe
Rijaldaswe - Πριν 16 ημέρες
❤😔
Itsen Prethi
Itsen Prethi - Πριν 16 ημέρες
😭😭😭😭😭😭😭😭
Claudio Lopez Abenza
Claudio Lopez Abenza - Πριν 16 ημέρες
NGUSHLLIME Vllezer dhe motra
Επόμενο