“Vetëm unë jam ‘i zi’ të flas edhe unë”/ Rama banorit rom: Ti je si shpirt, hajde ulu këtu afër meje

853
70
 
Në takimin me banorët në Laç, kryeministri Edi Rama bisedoi edhe me një prej banorëve të komunitetit rom të prekur nga tërmeti i 26 nentorit.

“Të gjithë këta janë të bardhë, vetëm unë jam ‘i zi’ të flas edhe unë”, i tha ai fillimisht Ramës.
Rama: Ti je si shpirt, hajde ulu këtu afër meje. Largohu ti i bardhi se kemi punë më të ziun tani, fol ca ke..
Banori: Jam 56 vjeç dhe kam gjithë jetën me qira.
Rama: Ca datëlindje je ’64 ee? Qenkemi moshtar. Ti je si shpirt. E kemi qenë me qira, do bëhet një pallat edhe të lihet për 25 vjet me qira. Ç’ke prapë do ta rregullojmë dhe me qira do jesh ti. Nuk ka pronar, ato që do rregullohen pronari do ta ketë kusht, të japë shtëpinë me qira. Do t’i zgjidhim mos ki merak
Banori: Vëre dorën në zemër edhe për romët.
Rama: Sa i dua unë romët s’i do njeri ta dish! Ju jeni njerëz me shpirt të madh, art qef muzikë, jetoni si t’ju vijë edhe bëni shumë kalamoj, ku keni llafe ju.
Banori: Edhe një llafe tjetër desha një hotel për plakën e kam 82 vjece, edhe motra ime, rrimë te kisha këtu në cadër.
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#Rom#EdiRama#TopChannel
Διασκέδαση
διάρκεια: 3:02

Σχόλια

Haxhi Aliaj
Haxhi Aliaj - Πριν μήνα
Edi rama ashte rrenc mashtruse kumunist diktador socialist edi Rama 100000%%%%%
Vangjel Frroku
Vangjel Frroku - Πριν μήνα
MIR O ROB ZOTI JA DOLE ME BO MIK EDIN
Ff Rr
Ff Rr - Πριν μήνα
Po tall leshin me popullin jepi streh se ska shpi as buk me hanger jo me paguar qera te mos bejn dhe fmi skan drita skan te ngrot ne shpi duet me nejt afer ne krevat me grun pak te pim e shkrep ska sigures
antonio19820
antonio19820 - Πριν μήνα
Do ta japim prap me qera gabelo
Rri si mut tani se kryeministri se can trapin hic. C’jane keto Video te peshtira o njerez pa nivel
pepe lopo
pepe lopo - Πριν μήνα
Poor Albania....
mirela daci
mirela daci - Πριν 2 μήνες
Te lumte edi eshte vertet ato jan njerez te mire edhe eshte ashtu shtresa me e keq trajtume e shoqeris,eche pse duhet te jen te konsiderueshem .
jfihgudbx bfjjfhrjd
jfihgudbx bfjjfhrjd - Πριν 2 μήνες
Magjupt ne Kosovè kan pre dhe gri shqiptarè .Gjith kan mbajtè anèn e shkaut.
Kledjon Gezga
Kledjon Gezga - Πριν 2 μήνες
O legen na dhe premtimin Neve qe Marim Kemp na premtove se do na jepje shperblim per vit ri tani thua qe ska shperblim PO tallesh me ne te rinjt me duket edhe kerkon vota nga vene te rinjt ti kur ti na ginjen njer thua do ju jap shperblim njer thua ska shperblim.
Meryem Safani
Meryem Safani - Πριν 2 μήνες
mos u shqetëso se je i zi sepse ka mjaft shqiptarë që janë të zi , shpresoj që i dashur Zoti të të ndihmojë të gjithëve
Toni Toni
Toni Toni - Πριν 2 μήνες
Ju qe shani Ramen doni ndonje udheheqes si ata qe keni patur me par qe ti thoni bab.Popull me IQ zero.
la. fuga urbana mcpower
la. fuga urbana mcpower - Πριν 2 μήνες
Saludo. Como. Estan. Yokiero . ke. En. El. Mundo. Hayga. Paz. No alaguerra. Dios. Lo. Bendiga. Atodo. Gracias. Mucha. Bendisiones. Para. Toda. Su. Familia. The. Blue
LIRIDON ABAZI
LIRIDON ABAZI - Πριν 2 μήνες
Far arroganti be nanen bash asi idioti be familen
Hh H
Hh H - Πριν 2 μήνες
Kushe ka jetuar me qera ,do ngelet me qera ,pse cf mendoni ju .😉
Shpend Abazi
Shpend Abazi - Πριν 2 μήνες
Per kta te zit mos u merakos shum kryeminister se me 99' dhe 2001 sllavi keta i lishonte te paret per te ther Shqiptaret. Mut milet me gjak shqiptaresh te pafajshem ne duart e tyre qe perlyen krejt europen.
Giza Giza tirona
Giza Giza tirona - Πριν 2 μήνες
Je si shpirt ,shenja e krymiz
Geg Toska
Geg Toska - Πριν 2 μήνες
O Edi Rama bota nanen....
Mario Reno
Mario Reno - Πριν 2 μήνες
Mos u mërzisni se lesh keni për të marrë të gjithe
Besi
Besi - Πριν 2 μήνες
Ku shef veten te zi ai, ndoshta syt
Besi
Besi - Πριν 2 μήνες
@THE HISTORY ok
THE HISTORY
THE HISTORY - Πριν 2 μήνες
@Besi po ik ore, ky futet te rracat e zeza
Besi
Besi - Πριν 2 μήνες
@THE HISTORY ok ne qofte se ky per ty esht i zi, at her beje ni krahasim shiko diqka te zez dhe shikoje ket burrin at her ndoshta merr vesh qfare esht zi qfare esht kafet apo qfardo lloj ngjyre. Ose nese ki problem me ngjyra at her esht diqka tjeter.
THE HISTORY
THE HISTORY - Πριν 2 μήνες
Po I zi de, ti ku I ke syt
Sokol Gjoni
Sokol Gjoni - Πριν 2 μήνες
Te shkretet ne me fjal lindem menfjal boshe po jetojme me fjal kote po vdesim.Ky tall lesht me fukarejt tu hellin pluhur sysh.Se i duhen per votime leket jo RROBA
Darlin
Darlin - Πριν 2 μήνες
Legjenda godet serisht 😂
Nardi Dauti
Nardi Dauti - Πριν 2 μήνες
Po je Rom pèr vete prandaj
wrestlingfan1998
wrestlingfan1998 - Πριν 2 μήνες
😂😂😂
Armando Kuçana
Armando Kuçana - Πριν 2 μήνες
Tallje raki me bet 3000- he se dhe ti vlleh je, thjesht jevg i bardh 🤨
Castriot1
Castriot1 - Πριν 2 μήνες
Edvin Droga Psikopat
geralda dakovic
geralda dakovic - Πριν 2 μήνες
si qeshin shkerdhatat . coc ju duket vetja para atij
gjykon veten para se ta paragjykojn ata .
januz gjonpapaj
januz gjonpapaj - Πριν 2 μήνες
Me zotri ky qeraxhiu se ky zemerziu
Blerina Gjoka
Blerina Gjoka - Πριν 2 μήνες
O zot i madh sa keq me vjen
Hatixhe Haliti
Hatixhe Haliti - Πριν 2 μήνες
JO RACIZËM.
roberto c
roberto c - Πριν 2 μήνες
Rroft partia rroft enveri se enveri desh na theri 😂
Endri Xhelilaj
Endri Xhelilaj - Πριν 2 μήνες
Do e rregullojme.Do te paguajme qirane per 2 jave.
geralda dakovic
geralda dakovic - Πριν 2 μήνες
hiq dy te djelat se jan pushim kta i bie 15 dit . 15 dit pa qera, sa qef😒 kta i ka sshkund termeti aq mir sa spo dijn ca po bojn mo pz .
Znnn Zkkk
Znnn Zkkk - Πριν 2 μήνες
Zoti rama ti ndihmosh dhe ata se jan gjynah je shtylla jone je shtylla e shqiperis
Deshir Qepa balliu
Deshir Qepa balliu - Πριν 2 μήνες
Ne koho ton kta to et Na known in me muzek Jan qefli bravo
leonymontana
leonymontana - Πριν 2 μήνες
Si tallet ky me popullin. Ai duhet fut me burg plehra komunizmit. Po mire ja bene atij populli ne vend qe te ngrihet ne kembe ta zhduki kete horr i luten si te jete zoti
Tironci B
Tironci B - Πριν 2 μήνες
Bravo ja u zgjidhe problemet ju do rrini ne cader,
Lejda!
Lejda! - Πριν μήνα
hahahaha,ky eshte Rama!
Anita Aluku
Anita Aluku - Πριν 2 μήνες
Show pa fund.futja kot
Struga Str
Struga Str - Πριν 2 μήνες
Gjyna ishkreti me qera Qeraja ta merr buken egojes
geralda dakovic
geralda dakovic - Πριν 2 μήνες
shum e vertet 🥺
Struga Str
Struga Str - Πριν 2 μήνες
Elona nuk thash te rrin jasht mua me erdhi keq se qeraja te le dhe pa buk mjer kush ka hall
Elona Avdiaj
Elona Avdiaj - Πριν 2 μήνες
Po ca te bejn te rrin jasht ????
Toni Toni
Toni Toni - Πριν 2 μήνες
Me vjen keaq per kete djalin qe esht me qera dhe baben e te vjeter ..gjynaf .
the eme s
the eme s - Πριν 2 μήνες
Pz mu personalisht sme ben pershtypje edi rama,mbejn pershtypje kto laraskat perreth qe i lepihen kryeministrit .
adle adle
adle adle - Πριν 2 μήνες
Fiks 👏👏👏👏
geralda dakovic
geralda dakovic - Πριν 2 μήνες
kur ske pulen do hash sorren , ca do bojn t shkretet
Niku Mahilaj
Niku Mahilaj - Πριν 2 μήνες
ksaje i thone tallje ka .... me njerzite
Eren Reni
Eren Reni - Πριν μήνα
Fiks
SHIP KOSOVA
SHIP KOSOVA - Πριν 2 μήνες
InshaAllah bèhen mir per gjith njerzit pa dallime ☝️☝️☝️
Bukuroshi munchenmain
Bukuroshi munchenmain - Πριν 2 μήνες
vella kshir elvis naqi te dimon se qeke me qira
Tirana Tirana
Tirana Tirana - Πριν 2 μήνες
kur ta bojm pallatin 250$ ne muj do pagush.tjetri
corect zis
corect zis - Πριν 2 μήνες
Edi rama li da solo parole 😂😂😂😂
DARDANIA SHQIPËRIA
DARDANIA SHQIPËRIA - Πριν 2 μήνες
Hupni qafe romt për iran
bossi I madh
bossi I madh - Πριν 2 μήνες
Shum me drejt e ke jav kisha rrethin tupanit kta du ftyra heki dyjeje
Toni Toni
Toni Toni - Πριν 2 μήνες
gjynaf
Miry C3N4
Miry C3N4 - Πριν 2 μήνες
😅😅😅😅😅😅 do rregullohet pallati do rrish prap me qira per show ja kalon lek plepit rama
Riri badgal
Riri badgal - Πριν 2 μήνες
Edi Rama je njeri i drejtperdrejt dhe shume i mire..bravo qe i gjendesh popullit afer dhe i degjon se cfare kane per te thene ❤❤
Just music
Just music - Πριν 2 μήνες
@Tani Tr aahhaaahaahaaahhaah
Tani Tr
Tani Tr - Πριν 2 μήνες
Shum i mir esht,,,biles mo i miri qe ka pa ndonjeher historia e njerzimit
Alket Starova
Alket Starova - Πριν 2 μήνες
O mik lesht do maresh rama show.Ironik i madh kryeministri ky kerkon shpi ky i thot qera.
Tom Jerry
Tom Jerry - Πριν 2 μήνες
Shkerllat, te flasi me mua.
Reis Tema
Reis Tema - Πριν 2 μήνες
Hahahahahhah zoti te rujt
Vera Kurti
Vera Kurti - Πριν 2 μήνες
Punoni ju , qe kerkoni te gjith shpia ? ( Pervec atyre te termetit )
Gjetet Ramen dhe kujtoni se ai i ka ne xhep !!! 👍
bukaniku ab
bukaniku ab - Πριν 2 μήνες
Jo nuk punojn shumica jo se sduan po vendi vidhet pasuria vidhet nga politikanet qe jo vetem vjedhin por se kan iden fare se si qeveriset
Illyrian Pelasgian
Illyrian Pelasgian - Πριν 2 μήνες
Shpia vec me pune nuk blihet ketu ne shqiperi. Duhen ti servilosesh politikaneve per ndonje vend pune ku mund te vjedhesh apo te merresh me ndonje nje te paster
Aida Ia
Aida Ia - Πριν 2 μήνες
Pash Zortin qe kemi te gjith mbi koke mos u tall me njerzit e cfilitur,seshte nevoja fare te vesh aty per muhabet po me cudit sje i informuar cfar problemi kane ata njeres,kur ti kishe sistemuar te gjithe ,te shkoje ti pyesnje perseri cfar u mungon akoma .Jo keshtu kuturu ajde dalim se skemi me se te meremi
bukaniku ab
bukaniku ab - Πριν 2 μήνες
Nji nga komentet e pakta te hajrit
Ver Belba
Ver Belba - Πριν 2 μήνες
@Vera Kurti edhe ne e njofim mire Edvinin
Xeni Peshku
Xeni Peshku - Πριν 2 μήνες
Brravo mos fol me se e ndrite. Hajde tna rroj Partia me ne krye SenderBeu i spirokalit
Vera Kurti
Vera Kurti - Πριν 2 μήνες
Juve ,,, dhe shpi tju japi prap shani ! Ju njef mir Rama ! Ajde ja 🙋
jani Hametaj
jani Hametaj - Πριν 2 μήνες
Bravo Edi RAMA
Illyrian Pelasgian
Illyrian Pelasgian - Πριν 2 μήνες
Sonte ne "One man show" tragje-komedia e termetit me protagonist edi ramen. Shikim te kendshem.
No Reason
No Reason - Πριν 2 μήνες
@king illyrian Po sindikatat, kompanite dhe bizneset a i kane njerezit dhe jo politikanet? Ne shqiperi i kan politikanet ateher. Ky eshte ndryshimi
king illyrian
king illyrian - Πριν 2 μήνες
@No Reason edhe ne vente te zhvilluara e organizojne sindikatat protesta vet populli nuk organizone dote protest duhen patjeter sindikat dhe asnje biznes apo kompani nuk punon dhe njerzite shojne masivisht ne protesta
No Reason
No Reason - Πριν 2 μήνες
@king illyrian Jo o vlla se po te ishin ne shumice nuk do kishte nevoje fare per lider. Cohet populli vete. Po duke qen se jan 20% njerez sic duhet edhe ata nuk dalin se i quajne shpellar
king illyrian
king illyrian - Πριν 2 μήνες
@No Reason e ke gabim shumica e di po nuk ka nje lider te forte qe ti coj ne protest njerzit , kurse ata qe i servilosen jane ne halle dhe kane humbur shtepit me ,mendojne se do tua beje ky me 0 buxhet
No Reason
No Reason - Πριν 2 μήνες
@Illyrian Pelasgian Po nrm i ka studio mir gjonat ai. E di qe shumicen e ka injorant edhe thot te mashtroj kto jam ne rregull un
Illyrian Pelasgian
Illyrian Pelasgian - Πριν 2 μήνες
Jasha
une ti
une ti - Πριν 2 μήνες
nk thon kot ka t ndikoj malli qe mer te ky rama..nj dit u nxjerr gishtin nj dit 'me nder' ua fut gishtin popullit
Bali Ajet
Bali Ajet - Πριν 2 μήνες
👏👏👏👏👏👏👏👏
Ver Belba
Ver Belba - Πριν 2 μήνες
Sì po' e tall tezelemen Edvin Rama me fukarenjte e shkrete
Toni Toni
Toni Toni - Πριν 2 μήνες
@Ver Belba tallje e shikon ti ate lloj sjellje?????Se une per vete e shikoj afrimitet me popullin.Kurse sa per mundesit qe sa mund te ndihmoj shteti apo jo thot nje te vertet ndac e hidhur ne disa njerez e ndac e embel ne disa qe nuk mund tju pelqej pergjigja e tij.Kjo qe ndodhi eshte nje katastrof kolosale o mik per nga ana financiare per ate shqiperi te vogel.Nuk mund te rregullohen gjerat brenda nje kohe te shkurter.Cdo gje do kohen e saj.Edhe mos u ngaterroni se jetojme ne shqiperi e jo ne Amerike.Shqiperia ka pesuar disfata te nje pasnjeshme nga politikan te meparshem.Nuk mund ti rregulloj dot Rama brenda 6 vjetesh shqiperin e kthyer 500 vjet mbrapa.
Ver Belba
Ver Belba - Πριν 2 μήνες
@Toni Toni sipas teje Ka te drejte te tallet keshtu? Sa bukur kryeministri
Toni Toni
Toni Toni - Πριν 2 μήνες
Po ca tju bej?Tju ndertoj me qindra shtepira me shkopin magjik?
Iovino Iovino
Iovino Iovino - Πριν 2 μήνες
⚠️⚠️NO COMMENT ⚠️⚠️
Jetemtiamo Ballsh
Jetemtiamo Ballsh - Πριν 2 μήνες
Bravo rama mos shani kot ju byth qira 👏👏👏👏
Toni Toni
Toni Toni - Πριν 2 μήνες
Kan par neper vendet e tjera qe jan super te perparuara keta edhe duan qe edhe shqiperia ti perballoj keto situata njesoj.Avash o njerez se do rregulloheni por cdo gje do kohen e saj.Ne radh te pare te gezoni ju qe ngelet qe nuk ju mori edhe ju termeti si ata 51 fatkeqet e tjere.
Jetemtiamo Ballsh
Jetemtiamo Ballsh - Πριν 2 μήνες
Vera Kurti e vertet ktyne do qir nana shajn kot 👍
Vera Kurti
Vera Kurti - Πριν 2 μήνες
@Jetemtiamo Ballsh 👍
Jetemtiamo Ballsh
Jetemtiamo Ballsh - Πριν 2 μήνες
Halime Gashi normale bravo 👏 atije ku ska faj ska ma shqiptaret sbojen kurr rob han mut kot me kot bravo Rama
Ymer xixa
Ymer xixa - Πριν 2 μήνες
Ky Rama ta hyp kufomen asht shum qelbsir i rrezikshum!
Leonora Sokoli
Leonora Sokoli - Πριν 2 μήνες
Shum e vrt😢
Naxhije Merko
Naxhije Merko - Πριν 2 μήνες
😂😂
Serani Ylli
Serani Ylli - Πριν 2 μήνες
Na keni car trapin me kte ramen sahan lepirsat e dreqit
Επόμενο