E turpshme, shembet Teatri Kombëtar, përplasje mes qytetarëve dhe policisë

917
160
 
#tvora #rtvoranews #shembet teatrikombetar

E TURPSHME! E shembën Teatrin Kombëtar. Natën. Në kohë pandemie. Zgjodhën orën 4:30 e mëngjesit të së dielës, kur i gjithë qyteti dremit. Qindra forca policie, e RENEA me kapuçë të zinj mësynë teatrin. Brenda pak minutash nxorrën zvarrë aktorë e aktivistë nga ambientet e Teatrit dhe më pas ia vunë ruspën. Një veprim i tillë u ndërmor kur vendimet e qeverisë dhe të bashkisë janë paditur si antikushtetuese dhe antiligjore ne Gjykaten Kushtetuese por dhe në SPAK.
Për orë të tëra pati tensione dhe përplasje mes aktivistëve, aktorëve dhe policisë.
Tentativave për të çarë kordonin policor, efektivët iu përgjigjën me dhunë. Pati aktorë, gazetarë dhe aktivistë të shoqëruar në polici për disa orë, mes tyre aktorët Neritan Licaj dhe regjisori Robert Budina.
Në krah të aktivistëve u shfaq dhe opozita. Madje disa ish deputetë të LSI-së u shoqëruan në komisariat për disa orë.
Shembja ngjalli reagime të forta madje edhe të ndërkombëtarëve.
Përmes një deklarate të shpërndarë në media, paraditen e sotme presidenti Ilir Meta deklaroi: “MAFIA urdhëroi shkatërrimin, jo vetëm të një prej monumenteve të trashëgimisë kulturore më të rrezikuara të Europës, por edhe të çdo iluzioni për ekzistencën e shtetit të së drejtës në Shqipëri.” Ndërkohë kryeministri Rama përmes një video ne facebook shprehej se ata që ngrihen kundër nuk duan zhvillimin dhe i akuzoi aktorët e rezistencës si të politizuar.
Nga ana tjetër kreu i bashkisë së Tiranës zgjodhi të dilte në një prononcim për median pas orës 14:00 pasi fadromat kishin shembur të gjitha godinat e Teatrit Kombëtar. Ndër të tjera Veliaj hoqi përgjegjësinë ndaj vetes duke ia lënë këshillit bashkiak.
Prishja e teatrit ktheu ne aksion opozitën e cila nisi përgatitjet për protesta mbarëpopullore. Edhe artistët lajmëruan se nesër në orën 16:00 do të ishin sërish në protestë.
Ora News ndoqi live që prej mëngjesit të sotëm te gjitha zhvillimet.

Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/shembet-teatri-kombetar
Follow TV Ora dhe RTV Ora News
Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL
Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3
For more content from click HERE www.oranews.tv
Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s
Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID
Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Διασκέδαση
διάρκεια: 8:09:30

Σχόλια

Samir Rustemi
Samir Rustemi - Πριν 3 ημέρες
Gjëja e re eshte shumë e mirë se e vjetra nuk kishte nevojë për gjithe këtë rremujë
Charming nowhere to hide
Charming nowhere to hide - Πριν 3 ημέρες
Kjo qeveri diktatoriale do te marre cmimin Oscar per Shkaterrim urime .
GLOKI GLOB
GLOKI GLOB - Πριν 6 ημέρες
Vetem teater qe sishte ai. Nje germadh e musolinit ishte. Shum mir beri qe e prishi, se shpetuan dhe artistet e shkret.
soinu foig
soinu foig - Πριν 6 ημέρες
Jezusi ishte zot ,po ti mona je kurv, prandaj ste var njeri
soinhu foitu
soinhu foitu - Πριν 7 ημέρες
Po sikur ta kishte rrenuar termeti qfar dot kishit ber a dot kishi protestuar
Charming nowhere to hide
Charming nowhere to hide - Πριν 3 ημέρες
tregu kush eshte me i fort..popoulli nuk quhet...
mikin lirou
mikin lirou - Πριν 7 ημέρες
Po sikur ta kishte rrenuar termeti qfar dot kishit ber a dot kishi protestuar
soinhu foitu
soinhu foitu - Πριν 5 ημέρες
Ma perché nelle tendenze italiane mi ritrovo sta roba...?
Elida Kola
Elida Kola - Πριν 7 ημέρες
Po kush shkaterron istorin e vendit te tije ai sesht atdhetre por i shitur.Sikur te shihni teatrin ne rome cmendeni sa ivjeter apo me bukur te thuhet i lashte eshte .
soinu foig
soinu foig - Πριν 6 ημέρες
Ma perché nelle tendenze italiane mi ritrovo sta roba...?
Rosa Blu
Rosa Blu - Πριν 8 ημέρες
U shemb gerdeci
soinhu foitu
soinhu foitu - Πριν 7 ημέρες
shqipetaret vetem pula jemi qohuni o pula se edhe grat dote jua marrin siq jua mori Enver Hoxha dikur dhe uadha ushtareve ne dhogoret e bunkieret komuniste o pula jo
Theo X
Theo X - Πριν 8 ημέρες
Duçja ndertoi burdello per ushtaret e tij, shqipot e bene teater, dhe tani po grinden per kete burdello
Theo X
Theo X - Πριν 3 ημέρες
jo or taj, aty kam qene shume here, aty jam njofur me plaken tende,ku i dihet ndoshta jam yt ate.
R R.D
R R.D - Πριν 4 ημέρες
Me siguri ka pas punu plaka jote aty se qenke i mireinformuar
mikin lirou
mikin lirou - Πριν 7 ημέρες
prostitut qe quhet Lsi eshte figura me e keqe e 30 viteve demokraci ne nje vend qe vetem demokraci nuk ben kurr
hen ko
hen ko - Πριν 8 ημέρες
Po sikur ta kishte rrenuar termeti qfar dot kishit ber a dot kishi protestuar
soinhu foitu
soinhu foitu - Πριν 5 ημέρες
Me ne fund shyqyr qe e prishet kete kancer mes tiranes
Fazli Hoti
Fazli Hoti - Πριν 8 ημέρες
Po sikur ta kishte rrenuar termeti qfar dot kishit ber a dot kishi protestuar
Joanna
Joanna - Πριν 4 ημέρες
Ma perché nelle tendenze italiane mi ritrovo sta roba...?
sam Shima
sam Shima - Πριν 9 ημέρες
u prish teatri shum keq u be teatri i ri shum mire se ka me shume kushte te mira se teatri vjeter sa per muzeum nuk ja vlen ta mbash se nuk ka as njelloj kuptimi teatri eshte teater godina eshte godin
Joanna
Joanna - Πριν 4 ημέρες
Me ne fund shyqyr qe e prishet kete kancer mes tiranes
amantia hs
amantia hs - Πριν 9 ημέρες
ka me pa turp se tv juaj
hen ko
hen ko - Πριν 8 ημέρες
Ju komentuesit qe jeni pro shembjes se teatrit, a keni qene ndonjehere ne teater?! Sa lire e shisni veten!!! Pas komenteve pro shembjes ketu ne GRmind, do hapni FB e te b
Joanna
Joanna - Πριν 9 ημέρες
Washdoni keshtu prishni Monumente kulture dhe ndertoni xhamija
GLOKI GLOB
GLOKI GLOB - Πριν 6 ημέρες
Monument kulture?! 🤣 ti sdo ja kesh haberin fare te teatrit se si ishte! Pa le me se per çfare eshte ndertuar ajo ndertes dhe per çfare eshte perdorur gjat gjith kohes!! 🤣🤦‍♂️🤦‍♂️
SHK SHK
SHK SHK - Πριν 9 ημέρες
Populli shqiptar eshte frikacak kot mburreni se ska me burra. Spo flas per te semurit qe nuk votojn ne baze Te personit dhe ca Te mire do sjelli, Po ne baz Te partis, spo flas per ta, ata Jan Te semur ... Po flas per kta palo burra qe I thon vetes burra me namuz, nuk kan bole ti qendrojn Te fort ksaj qeverie e Ta ndalojn kte mizori. E kan ber kte gabim 30 vjet edhe akoma vazhdojn ta bejn. Popull frikacak , i trash dhe hipokrit. Rrini me duart ne koqe kur pushtetaret vjedhin e prishin. Si PD, Si PS edhe LSI ne nje kazan lahen. A kujtoni se Jan armiq Te njeri tjetrit? Jan show ato o njerez, ata jua fusin edhe drekojn per qefin e vet. I keni ju ne dor ata edhe jo ata juve. Ne shqiperi duhet tjet dikush si Albin Kurti, dhe jo si kta bythqirat qe kemi. Shqiptari eshte frikacak, parazit, ata bythqirat e himares I qin ne byth greku duan letrat edhe askush nuk ngre ze, ne tokat shqiptare Te dardanis ke shqiptar qe hedhin propaganda Te na ndajn nga vllezerit tan Te dardanis. Shqiptari eshte transformuar ne nje popull bythqir. Vetem pak e kan gjakun e Gjergj Kastriotit ne vena. Shqiptari se ka zakon Te ulet ne gjunj apo Te serviloset. Turp tju vi. Respekte nga Nje individ qe ka dal nga rutina e nenshtrimit nga sistemi dhe I ka syt hap si shume Te tjer. Uroj dhe lutem Te shtohemi. Fuck PD Fuck PS fuck LSI
xhavit Bregaj
xhavit Bregaj - Πριν 9 ημέρες
Ta shembesh Teatrin Kombtar eshte turpi ma i madh qe i behet Popullit-Teatri Kombtare eshte nje istitucion ku promovohen vlerat Kombtare Turp Turp Zoti Kryminister ( Kriminel )
Joanna
Joanna - Πριν 9 ημέρες
Shume e turpshme a u kenaqe more kriminel more Edi rama Policet jane vetem lodrat e tua. Njerzit duke u dhunuar dhe ti te gezohesh turp.
Eri B
Eri B - Πριν 9 ημέρες
ai nuk ishte teatër edhe po të ishte kush shkon në teatër populli ska bukë të haj tallet monika me lulin me këtë popull fukara
Indrit Jahaj
Indrit Jahaj - Πριν 9 ημέρες
Eshte per te ardhur keq se si kta te ashtuquajtur aktor te infuencuar nga PD-ja ,dhe qe perdoren si zara sa her qe I duhen PD-se,marin guximin ti vehen kunder progresit qe do te na coj ne standarte europjane duke aluduar me dicka qe nuk egziston dhe duke marr per shembull shtetet e tjera.Po nuk e dini mor Zara qe shtetet qe permendni kan disa nga teatret me te reja dhe me moderne ne bot. Mesoni dicka progresi nuk mund te jet kur per keq sepse na con perpara dhe na nderon me nje teater te rri dhe te bukur. Shkoni behuni cerra partiak per disa privilegje. Dhe sa per vlerat historike, vlerat historike ndertohen me kohen dhe kur nuk mund te humbasin
Landi Xheleshi
Landi Xheleshi - Πριν 9 ημέρες
Nuk e kuptoj se si e mbeshtesin disa shembjen e ketyre vlereave historike dhe doja te shtroj nje pyetje.
Nese ne po i shembim te gjith monumentet e kultures dhe nuk po i rikonstruktoj ato ateher cfar do ti tregojm turistit ose njerezve qe vijn per te vizituar vendin ton, a mendoni se ata nuk kan par ndertesa te reja dhe te bukura?
A nuk donte ishte me mir qe ate qe kemi si pasuri kombetare ta rikonstruktojm dhe te ndertojm nje te re dhe i kemi te dyja edhe vleren historike edhe gjen e bukur dhe lluksoze!?
aert ti
aert ti - Πριν 10 ημέρες
Te ne nuk Jane ruajt vlerat e kultures se teatri plotesonte kte figur..ishte nje nga perlat e artit duke shoqeruar jeten tone ne te gjith dekadat..edhe ishte nje nga te paktet mjet komunikimi me popullin..se kjo nuk duhet behej...Jane shum faktoret..me vje keq...kjo nuk duhet te kalohet ne aspektin politik..se eshte e vetmja shkaterruese e realitetit tone. Vdekje mund ta pershtjelliosh kte veprim..dhe kte nuk duhet ta lejojm ne..po vetem ne populli..jo politika ajo duhet te plotesoj vullnetin e popullit..e jo sic kan bo e po bejn..duke tregu kush eshte me i fort..popoulli nuk quhet...
Edi Elezi
Edi Elezi - Πριν 10 ημέρες
Me ne fund shyqyr qe e prishet kete kancer mes tiranes
aert ti
aert ti - Πριν 10 ημέρες
Se themi kancer per nje objekt kaq te rendesishem per ne..qe ka then fjalen ton ka qen nji nga vlerat me te rendesishem ne sherbim tone..me kte qe eshte bo sikur duan me na mbyll gojen neve edhe atij qe ishte e vetmia deshmi e nje mbrojtesi e te drejtave tona...ato qe e kan bere shkatrrimin mund te quhen fare mire k...cera....se kto objekte nuk duhet te hidhen asnjeher posht po te mbrohen..te restaurohen..kjo eshte deshmia se njerzit nuk rrenohen asnjiher..ashtu si i ndodhi teatrit.
Jungshokkata proprio
Jungshokkata proprio - Πριν 10 ημέρες
Ma perché nelle tendenze italiane mi ritrovo sta roba...?
Screaming Eagle
Screaming Eagle - Πριν 10 ημέρες
Perché Il Teatro Nazionale fu costruito nel 1939 come Circolo Culturale Skanderbeg, progettato dall’architetto italiano Giulio Berté, lo stesso del Ponte Flaminio.
miki- made80
miki- made80 - Πριν 10 ημέρες
Kjo qeveri diktatoriale do te marre cmimin Oscar per Shkaterrim urime .
aert ti
aert ti - Πριν 10 ημέρες
Jo urime...po te kunderten.. qe mjaft na kan hedh dhe n,kurriz ne i kemi duru shum..se nuk duhet te kthehet ne politike kerkesa e jone ..edhe e tatrit..sepse posht atyre germadhave jemi ne qe derdhim lote eshte fjala e popullit...sepse teatri ka qe nje objekt qe ishte ne sherbim te popullit e na takonte ne te vendosnim ..kjo eshte nje e shkelje direkte e te drejtes se qytetareve...politika s,hyn ktu fare..por ne jemi te pafuqishem per ti kundershtuar kto padrejtesi..se nuk jemi te organizuar nga asnje shoqat qe mbron interesat tona..e kemi ngel ne dore te ktyre qe masin forcen. .kush eshte me i fort...kte duhet te bejn shqiptaret qe te ruajn identitetin e kultures e te tyre. .jo te shkelen me kemb..kjo s,durohet. ...
Tonin Vuka
Tonin Vuka - Πριν 10 ημέρες
shqipetaret gjat gjith kohes vetem servilizmin njohin si mbrojtje 400 vjet Romaket 500 vjet turqit 100 esa vjet nen ulleheqjen komuniste dhurat nga Gjermania keta jane thjeshte te pergjumur ose ajo e para servile . Teatri u shemb por dote shembet qdo gje kombetare ne shqiperi edhe flamurin duhej ta nderrojne nga shqiponje te vendosin nje pul se ne shqipetaret vetem pula jemi qohuni o pula se edhe grat dote jua marrin siq jua mori Enver Hoxha dikur dhe uadha ushtareve ne dhogoret e bunkieret komuniste o pula jo shqiponja Edi Rama nuk mundet me qene me i mire se baba i tij ! Komunizmi eshte ndar ne 3 pjes qe ne vitin 1990 me salen demokrat me Fatosin e ppsh kurse kjo partija prostitut qe quhet Lsi eshte figura me e keqe e 30 viteve demokraci ne nje vend qe vetem demokraci nuk ben kurr
MATE THREE
MATE THREE - Πριν 10 ημέρες
Perché nelle tendenze in Italia??
Screaming Eagle
Screaming Eagle - Πριν 10 ημέρες
Perché Il Teatro Nazionale fu costruito nel 1939 come Circolo Culturale Skanderbeg, progettato dall’architetto italiano Giulio Berté, lo stesso del Ponte Flaminio.
oks net
oks net - Πριν 10 ημέρες
teatri ishe germadh shyqyr tashme ish teatri per mendimin tim ishte stall
mos e bani qimen tra trillime analiza pordh ne pe
Lex Talionis
Lex Talionis - Πριν 9 ημέρες
Po, ishte germadhe dhe ndaj duhej rekonstruksion (restaurim) e jo shembje!
oks net
oks net - Πριν 9 ημέρες
@Movie Master a e ke pare ndonjehere piramiden dhe shikoje me qfare eshte e ndertuar dhe e gjen vete pergjigjien
Movie Master
Movie Master - Πριν 9 ημέρες
@SHK SHK o vlla nuk pyesin komunistet per monumentet kulturore po duan ta cojn vleren komuniste perpara. Kta edhe kalane e shkodres do e shembnin ne qofte se do i shkrepej ndonje krimineli te bente kulla aty
Movie Master
Movie Master - Πριν 9 ημέρες
@oks net pse nuk shemben piramiden pra? Nuk ka asnje vler kulturore. Gjasme mendojn per te miren e artisteve ata.
SHK SHK
SHK SHK - Πριν 9 ημέρες
Ore vlla, behet rinovim, e rregullon teatrin nga brenda, i ben Rinovime. Ti pershtatet kohes. Po jo ta shkatrrosh fare se humb kultura ne shqiperi si Po e bejn kta. Ska nevoj ta prishesh. E Rinovon mbi ate cfar eshte. Teatri perfaqeson clasiken, perfaqeson kulturen. Ku ke degjuar te prishet nje monument kulture dhe arti ne vendet e botes?
info Fotobox
info Fotobox - Πριν 10 ημέρες
Ksaj Policije, vetem nje Snajperist do u dilte hakut!
Thanas Paskali
Thanas Paskali - Πριν 10 ημέρες
ZGJOHUNI OSHQIPTARE !!! PRIJINI E SHTYPINI KETA KRIMBA ME BISHT TE KERMES KOMUNISTE te udhehequr nga kriminelat qe rilinden komunizmin si ruci,rama,balla,veliaj,brace,braho,leshi,spirokari,etj.etj.etj.
Lex Talionis
Lex Talionis - Πριν 10 ημέρες
Ju komentuesit qe jeni pro shembjes se teatrit, a keni qene ndonjehere ne teater?! Sa lire e shisni veten!!! Pas komenteve pro shembjes ketu ne Youtube, do hapni FB e te beni statuse pseudopatriotike?!?! Uroj qe mos te doje dikush te na bleje se me ju shitemi te gjithe per nje cope buke!!!
ladush sufa
ladush sufa - Πριν 4 ημέρες
@Lex Talionis nuk bej asgje dhe nuk jam kunder askujt cdo kush mund te shpreh mendimin e tije ne liri jam kunder atyre qe shajne e ofendojne pse te tjeret nuk mendojne si ata ,un mund te jeme dakord me mendimin tend ne kete rast ,por nuk jam dakord me ty qe nuk pranon qe ka mendime te kunderta nga mendimet e tua ,dhe nuk te drejtohem vec ty por te gjith atyre qe mendojne qe njerezimi duhet te mendoje vec njesoj pa nfryshime dhe qe vec ne kemi te drejte ! respekte
Lex Talionis
Lex Talionis - Πριν 9 ημέρες
@ladush sufa dmth qe edhe une kam te drejten te shpreh idene time dhe e shpreha! Tani ca do besh ti?! Do mbeshtesesh idete e te tjereve qe jane kunder idese time ne komente youtube-i nderkohe qe atje u prish djepi i kultures dhe do behet pallat, apo do dalesh te protestosh? Apo ndoshta do maresh ate qe te eshte premtuar nga partia po mbeshtete vendimet e saj?!!?
ladush sufa
ladush sufa - Πριν 9 ημέρες
ti nese di respekt duhet te mesohesh te respektosh idet qe jane kunder ideve tua, se smund te mendojene te gjith ne te njeten menyre , kshu qe mos prit te vijne njerezit pas ideve tua ne cdo rast !
Thanas Paskali
Thanas Paskali - Πριν 10 ημέρες
KU DIN NGA TEATRI COBANI ruci?, LOPCARI balla?, GOMARI MALINATIT veliaj?,SKICOFRENI rama?, LAJA spirokari???
G KLASS
G KLASS - Πριν 10 ημέρες
Lepit karin e Rames ju te ores tani boni si opozitar
Bujar Imeraj
Bujar Imeraj - Πριν 10 ημέρες
Shume e turpshme a u kenaqe more kriminel more Edi rama Policet jane vetem lodrat e tua. Njerzit duke u dhunuar dhe ti te gezohesh turp.
The Black Rat Inn
The Black Rat Inn - Πριν 10 ημέρες
ku jane keta qe do sakrifikoheshin? ne fund lane disa nga populli te hante dajak dhe trimat ja mbathen. ik o basha o mut muti. kur e lufton ramen keshtu del i deshtuar
The Black Rat Inn
The Black Rat Inn - Πριν 10 ημέρες
@aert ti edi rama eshte qen bir qeni. ka deshtuar opozita se do e kish nxjerre per bythe jashte. por ska opozite, ralf gjoni dhe rudina jane heronj por jane te sulmuar na te dya palet
aert ti
aert ti - Πριν 10 ημέρες
Nuk i jap doren asnjerit as joint as tjetrit..ate se beri njoni do bote tjetri...teatri nuk duhej shkatrru se ishte i vetmi objekt qe percolli fjalen e popullit..ai qe me kulturen e tij donte tia jepte popullit duke ndejtur afer si nje prind...e kush do deshte qe tu vriste nje prind...vetem ato qe arrisin qellimet e veta...duke i tmerru femijet jetim si jemi ne .ne kete rast. Jo them per teatrin nuk duhet tu vriste..duhet tu mbronte pa asnje frik e pa asnje interes, se shum po luhet me ne.
Memi Mem
Memi Mem - Πριν 10 ημέρες
Sa kane pare nje teater ne skene keto 30 vjete?
Memi Mem
Memi Mem - Πριν 9 ημέρες
Aaaaah. Po te tjeret ku jane? Vetem per ty skishte aresye
Screaming Eagle
Screaming Eagle - Πριν 10 ημέρες
Unë kam parë 5 shfaqje teatrore në atë skenë. Ti nga mënyra si flet duket që nuk e di as çfarë është teatri e jo më të kesh parë ndonjë shfaqje. Mbyll derën kasolles para se të flesh se të futet ndonjë ari ose ujk natën!
Memi Mem
Memi Mem - Πριν 10 ημέρες
Iku memorja e komunizmit? Cudi si e qajne
taulant quka
taulant quka - Πριν 9 ημέρες
@Nild Malindi nuk u drejtova juve personalisht po ti atyre qe ngaterrojne artin me politiken ne bote ka monumente e gjera aq te vjetra sa nuk din ti japin shjegim si njeriu i ka ber.Por mendoj se po ti kish qen koloseu ne mes te tiranes e jo mes Romes keta ose kush Para ketyre do e kish prish se do Benin nje me te bukur🤦‍♂️
Nild Malindi
Nild Malindi - Πριν 9 ημέρες
@taulant quka e di ishte pyetje retorike, nuk po flas per parti
taulant quka
taulant quka - Πριν 9 ημέρες
@Nild Malindi teatri esht ndertuar 1938 dhe la mbaruar 1939 dhe la qen italian arkitekti flitet per kohen e mbreteris jo ps e pd arti flet me vete mos e ngaterroni me politik
Nild Malindi
Nild Malindi - Πριν 9 ημέρες
@taulant quka Sikur erdhen ne 45 ne pushtet komunistet?
taulant quka
taulant quka - Πριν 9 ημέρες
@Nild Malindi ndertuar 1938 nuk kishte me duket komunizem???
R R.D
R R.D - Πριν 10 ημέρες
Jezusi ishte zot ,po ti mona je kurv, prandaj ste var njeri
Samir Rustemi
Samir Rustemi - Πριν 3 ημέρες
Jezusi (Isai a.s) nje nga te derguarit e zotit qe thyrte njerzit ne besimin ne nje ZOT Allahu e mëshiroftë
Eraldo Mjelli
Eraldo Mjelli - Πριν 10 ημέρες
Subhanallah
Eraldo Mjelli
Eraldo Mjelli - Πριν 10 ημέρες
😂😂 bekeni dhe profetin zot ..
ELISABETTA MELINA
ELISABETTA MELINA - Πριν 10 ημέρες
Fiks fareee...
Gjon Sinaloa
Gjon Sinaloa - Πριν 10 ημέρες
O televizione kombetare dhe jokombetare ju lutemi shume mos e nxirrni më Monika Kryemadhin neper ekrane mos edukoni brezin e ri me sjelljen e saj se na degjeneruat brezat.
Gotshot 83
Gotshot 83 - Πριν 10 ημέρες
Burrat e pds dhe vajzat e lsis 😂😂😂clidhje kan kto me teatrin 😂as per teater as per politike nuk dine
Lex Talionis
Lex Talionis - Πριν 10 ημέρες
Po pse ske dale ti dhe rri jep opinion nga tastiera!? Dil si i/e pavarur ske pse mbeshtetesh ne parti!
Deti Dahriu
Deti Dahriu - Πριν 11 ημέρες
Alketa keta je nje fundrrine jeklyshe e baxhella e komunisteve
ᴛɪᴍᴇ ᴊᴇᴏɴ
ᴛɪᴍᴇ ᴊᴇᴏɴ - Πριν 11 ημέρες
Dakord,u prish,cvalle kerkoni me tani?nuk ndertohet dot prap ne keto momente nga situata e krijuar,dhe ju thoni duhet te dalim neper rruget e tiranes te protestojme per nje cope teatri,po shpite e njezve qe i ka prishur rama,kush do protestoj per ato?ai thote te dalin qytetaret e tiranes nderkohe qe tirana eshte zone e kuqe
ᴛɪᴍᴇ ᴊᴇᴏɴ
ᴛɪᴍᴇ ᴊᴇᴏɴ - Πριν 10 ημέρες
Ela Ela me thuaj cfare kenj bere ju ta ndaloni ramen ta prishte me thuaj nje cik qe na lodhni bytha juaj
Ela Ela
Ela Ela - Πριν 10 ημέρες
Cope teatri?! Hahahahahaha sa gdhe qe jeni, po nqs se ata prishin nje monument kulture dhe ne i lejojme, nqs ata presin pemet dhe ne i lejojme e nqs ata prishin nje bulevard dhe ne i lejojme, mendon ti se i plas njeriu per shtepine tende. Komunizmit s’i plas per asgje nqs i lejojme ne.
Jetnor Veizaj
Jetnor Veizaj - Πριν 11 ημέρες
Washdoni keshtu prishni Monumente kulture dhe ndertoni xhamija
Pat beatz
Pat beatz - Πριν 11 ημέρες
I zuri shara ne gozhde rames tha njeri haha
Monkey D Luffy
Monkey D Luffy - Πριν 11 ημέρες
U prish rimbythja komuniste kto qe po e mborojn sjan informura shkoni shifni teatrin kombetar amerikan pastaj flisni
Βαλεντινα Πρι
Βαλεντινα Πρι - Πριν 11 ημέρες
Je.lili.vocer.dhe handut..nuk.behesh dot.i.mathe.se.jektlyshi.saled
A S
A S - Πριν 11 ημέρες
Ateher nuk jeni te pa varur . Kur komentoni:《e turpshme 》 .
Shum Jane dakort.
Pse nje TV 《I pavarur》 komenton????
Per interes te kujt????
Valdete Fatusha
Valdete Fatusha - Πριν 11 ημέρες
Po ju kujtoj se godina fillestare e teatrit Migjeni nuk eshte kjo qe eshte sot! E megjithate simbolika jo vetem qe nuk u zhduk por u rrit edhe me e fuqishme dhe ne shkodranet jemi krenare pikersht per kete simbolike! Sigurisht godina esotme e teatrit te qytetit tem asht shume ma dinjitoze se e vjetra e kkeshtu simbolika bahet edhe ma e bukur!
Mira
Mira - Πριν 11 ημέρες
Sa keq si e shemben
Ishte shume e bukur politikane te pa ngopur vdekshit ishalla
GuGu
GuGu - Πριν 11 ημέρες
Ju qifsha ropt Sa reklama keni fut
Bkaja 21
Bkaja 21 - Πριν 11 ημέρες
Hahahahha
Hamit Hamiti12
Hamit Hamiti12 - Πριν 11 ημέρες
Ja ju hapen pun ju neper sdudje dhe per je jave me bo emisjone
ladush sufa
ladush sufa - Πριν 11 ημέρες
me vjen cudi si po mbroni monument kulture ju pra ju qe late te ndertohen restorante ne kalate e keshtjellat mesjetare ju qe lejuat pyet te priten ju na dilni si mbrojtesit e kultures qe e keni shkelur ne 30 vitet e fundit dhe i paski vene titull e turpshme u shemb teatri turpi shqiperine e ka ngrene qe kur ndertuat lapidare ushtareve grek ne jug duhet te rrini gojembyllur e te falenderoni shqiptret qe nuk ju varin te gjitheve teatri eshte nje hiq i asaj qe i keni bere shqiperise sidomos ju demokratet se socialistet po meren she me shtepite e fukarejve !shoqeri civile qe te civilizuar nuk ka asgje !
ladush sufa
ladush sufa - Πριν 9 ημέρες
@aert ti teatri eshte me vlere nuk e ve ne dyshim por nuk eshte politika qe po vjen gjoja tu mbroje ajo qe ka duart e pastra ne shkaterrimin e shtetit shqipetar ,stadiumi qemal stafa u prish ! tani kemi arenen kombetare me targen e qemal stafes ne hyrje ,ka zgjidhje modernizim e mbrojtje vlerash bashk,por jo me politikanet ta haje djalli se late nam duke ulur nivelin e profesionalizmit dhe respektin ndaj publikut ,edi rama luli saliu iliri fatosi jane ata politikane qe kane bere shqiptaret te ikin nga shqiperia ,qysh 15 vjec kam ikur nga shqipria pse te kem pasion politiken shqiptare kur ajo sme ben nje jetese te denje ne atedheun tim mosni ju lutem se 30 vjet iken e drite ne fund te tunelit nuk duket
İl Grande ARTHAS
İl Grande ARTHAS - Πριν 9 ημέρες
@aert ti Kur te rinovohet mundet te permbaj disa tipare nga Ai i vjeteri.. Dhe keshtu mundet te artihet synimi nostalgjik. Spo shof aryse per kete ezagjerim.
aert ti
aert ti - Πριν 10 ημέρες
Jo.. teatri ishte populli..i vetmi qe na shoqeroi ne dekada...qe tha fjalen e vet per ne ..ai qe nje objekt i dores se pare qe na vazhdonte me kulturen e tij te na e jepte pa asnje interes...jo sì kjo qe bejn tashti politika qe i intereso shkatrrimi.. Ne jemi..kemi qen..e duhet te ishim...pa na cenu askush vlerat..ky ishte teatri...nuk duhet tu dorzonim..ky eshte nje urtesi e jona per frik ..tregojm se jemi frikacak..ashtu si kemi qen gjithmon e na kan shkel..e nuk ruajtur historin tone se s,jemi ne te zotet ta mbrojm.
İl Grande ARTHAS
İl Grande ARTHAS - Πριν 10 ημέρες
Ke te drejt, ata qe su mblodhen kundra kaçifasit, ata qe lejojn monumetin e Vasil Shahinit.. tash me U ben atdhetar.
Alketa Keta
Alketa Keta - Πριν 11 ημέρες
ky esht televizjon i finacuar nga lobe ruse 100%
Shtoijzëvallë Autariat
Shtoijzëvallë Autariat - Πριν 11 ημέρες
Ora Mut TV
Babloku Loku
Babloku Loku - Πριν 11 ημέρες
Hahahaha shkoni mor e qihuni me gjith lulin o kara shkoni mos hani mut ma mas lulit e monikes o popull budalla hapni syt mor ...
Babloku Loku
Babloku Loku - Πριν 10 ημέρες
@aert ti po por kujt ti thuash ?? Ketyre qe shkojn ne protest me lek . Apo ketyre qe u ka ra semundja partive ??
aert ti
aert ti - Πριν 10 ημέρες
Edhe un jam dakord qe nuk duhet te jen te terheq nga te tjeret...po edhe shkatrrim nuk duhet..se jemi ne qe pyetemi..jo politika duhet ta heqim mennjen njeher e mire nga politika..se po bejn ate qe o bo ne shekuj ne kurriz tone..
Babloku Loku
Babloku Loku - Πριν 10 ημέρες
@gilbert kasnija spelqen ty asht gabimi jot . Jo gabimi im se gabimi im asht jap pergjigje 1 njeriu si puna jote ... ...
Babloku Loku
Babloku Loku - Πριν 10 ημέρες
@gilbert kasnija mut mos ha ti o bish bashk me ata tjr.. se keni ngel mas partive jo ps jo pd jo lsi... hapni syt se keni 30 vjet po te njejtit ne pushtet ...me dal pa parti un dal me hik mas partive jo .. vet jam mir familjen i kam mir . Skam nevoj me me dhan shteti .. kam kriju vet gjonat ... a ju qe ikni ne protest me parti sju ka bo gjo hiq edi .. te va boj ma mir ....
Babloku Loku
Babloku Loku - Πριν 10 ημέρες
@Klevi Gega un sja lepij as njanit kshu qe vazhdo bisha se i ke lir te 2 mos ta nij ...
Nild Malindi
Nild Malindi - Πριν 11 ημέρες
Vdekje PS!!!!!
Babloku Loku
Babloku Loku - Πριν 10 ημέρες
@Rosa Blu mos u preke gjo ti se perdori kush fjalor me ty...?
Nild Malindi
Nild Malindi - Πριν 10 ημέρες
@Rosa Blu fjalorin e ka pak ajo partia e pasardhesve te ppsh!!!!
Rosa Blu
Rosa Blu - Πριν 11 ημέρες
Injorantet duken nga fjalori i qelbur edukata 10
Babloku Loku
Babloku Loku - Πριν 11 ημέρες
@ladush sufa ke than taman shok ..kshu a ..o me jua qij ropt te gjithve .o te rrijn sikur jan dhbeme mos fol .....
ladush sufa
ladush sufa - Πριν 11 ημέρες
me gjith pd bashke se ni huder jane se era u vjen te gjitheve duhet ta kuptoni se pd ps lsi apo kushdo qoft duhen varur te gjith se na larguat shqiptaret ne emigracion qe nga 1990 e ne vazhdim te votoj nje politikan qe me braktis jasht atedheut tim cfar duhet ai apo per ni buzeqeshje e me fjale te bukura
Επόμενο