Top Channel Albania
Top Channel Albania
  • 104 904
  • 1 514 472 128
  • Εγγράφηκε στις 23 Ιούν 2011
Top Channel është një televizion kombëtar i pavarur, sinjali i të cilit shtrihet në të gjithë territorin e vendit. Top Channel është i pranishëm me sinjalin e tij në të gjithë Europën, përmes platformës Digitalb si edhe në Amerikën Veriore permes 2 platformave IPTV, TVALB dhe Shqip TV.
Top Channel u themelua nga Presidenti i ndjerë i Top Media, zoti Dritan Hoxha në 30 korrik 2001, duke patur që në fillim të tij, një objektiv të qartë, për të qenë televizioni i të gjithë shqiptarëve përmes trekëndëshit: informim, argëtim, edukim. Një synim që Top Channel është përpjekur ta realizojë ditë pas dite, me profesionalizëm dhe cilësi, çka ka bërë që televizioni të konsiderohet nga të gjithë tashmë si media më e madhe, më e rëndësishme dhe me e ndjekur në vend dhe në hapësirën mbarëshqiptare. Nisur nga cilësia e lartë e programeve informative, argëtuese dhe edukuese, shumë shpejt nga data e krijimit të tij Top Channel fitoi betejën me konkurrencën duke thithur audiencën shqiptare. Që në viti

Βίντεο
Presidenti me tone të ashpra ndaj qeverisë: I shkarkoj unë dhe populli më parë se të më shkarkojnë
Presidenti me tone të ashpra ndaj qeverisë: I shkarkoj unë dhe populli më parë se të më shkarkojnë
Πριν 2 ημέρες
“Nuk më intereson nëse Rama doli më i fortë nga kjo konferencë. Më intereson që këto ndihma të shkojnë te qytetarët shqiptarë. A ia njoh ndonjë rol të mirë kryeministrit për këtë konferencë? Patjetër, unë jam gati që të duartrokas për kryeministrin, për qeverinë, për çdo punë të mirë që kanë bërë. Kemi bashkëpunuar me qeverinë për këtë konference. Duhet transparencë për përdorimin e donacioneve. Me këtë koment për konferencën e donatoreve Presidenti Meta nisi intervistën e tij në Open, ndërsa vijoi denoncimin për maxhorancën për atë që ai e cilëson grushtin e shteti me emerinin e anëtarëve të kushtetueses. Presidenti ishte me tone të ashpra madje bëri edhe një paralajmërim për maxhorancën: “Përpara se të më shkarkojnë, i shkarkoj unë ata. Unë do të mbroj Kushtetutën e Shqipërisë deri në fund me bindjet e qarta që kam”- tha Meta. Po thoni se do të shkarkohet parlamenti? Cili është risku më i madh?- e pyeti Eni Vasili. “Ata të shkarkuar janë. Kanë frikë nga zgjedhjet. Bëjnë ligje mbi ligje se kanë frikë. Ata kanë frikë popullin dhe median. Bënë ligje për t’ju hequr fjalën ju”- tha Meta. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #TopChannel
Donacionet për rindërtimin pas tërmetit, Shqipëria merr 1.15 miliardë euro
Donacionet për rindërtimin pas tërmetit, Shqipëria merr 1.15 miliardë euro
Πριν 2 ημέρες
62 shtete 32 organizata pjesmarrëse në Konferencën e Donatorëve u angazhuan ti japin Shqipërisë dhe popullit shqiptar një ndihmë rekord prej 1.15 miliardë euro për rindërtimin pas tërmetit të 26 Nëntorit. Kryeministri Edi Rama e quajti këtë diçka magjike. Kontribuesit më të më mëdhenj ishin Franca me 60 milion dhe Italia me 65 milion euro. Ndërsa Banka Islamike për zhvillim u angazhua për investime në Shqipëri që kapim vlerën e 365 milionë dollarëve ndërsa Emiratet e Bashkuara do të ndërtojnë 2000 shtëpi. Kjo shumë e jashtëzakonshme e mbledhur për rindërtim është mbështetje për popullin shqiptar nga ana tjetër një përgjegjesi e madhe për transparencë nga qeveria. Po ashtu fjalë e mbajtur nga Edi Rama që deklaroi dy dite pas tërmetit se paratë do ti nxirrte nga dheu. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #TopChannel
Open- Nga duartrokitjet për Ramën tek "kërcënimet" për tanke. Meta: Jam i përgatitur për gjithçka
Open- Nga duartrokitjet për Ramën tek "kërcënimet" për tanke. Meta: Jam i përgatitur për gjithçka
Πριν 2 ημέρες
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open#IlirMeta# TopChannel
Edicioni Informativ, 18 Shkurt 2020, Ora 00:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
Edicioni Informativ, 18 Shkurt 2020, Ora 00:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
Πριν 2 ημέρες
Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdicioniInformativ#TopChannel
Ilda Bejleri reagon pas aksidentit: Në rrugë janë... - Procesi Sportiv, 17 Shkurt 2020, Pjesa 3
Ilda Bejleri reagon pas aksidentit: Në rrugë janë... - Procesi Sportiv, 17 Shkurt 2020, Pjesa 3
Πριν 2 ημέρες
Te fruar: Redi Jupi, Gezim Sinemati, Lorenc Jemini, Artan Hoxha, Alesia Bami, Atalanta Kercyku, Senad Nikshiqi, Ardi Çani Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ProcesiSportiv#TopChannel
Garë në Kampionat, ja shanset e Kuksit,Tiranës,Partizanit - Procesi Sportiv, 17 Shkurt 2020, Pjesa 2
Garë në Kampionat, ja shanset e Kuksit,Tiranës,Partizanit - Procesi Sportiv, 17 Shkurt 2020, Pjesa 2
Πριν 2 ημέρες
Te fruar: Redi Jupi, Gezim Sinemati, Lorenc Jemini, Artan Hoxha, Alesia Bami, Atalanta Kercyku, Senad Nikshiqi, Ardi Çani Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ProcesiSportiv#TopChannel
Tritol të Vllaznia, Hoxha zbulon mesazhin për Licin - Procesi Sportiv, 17 Shkurt 2020, Pjesa 1
Tritol të Vllaznia, Hoxha zbulon mesazhin për Licin - Procesi Sportiv, 17 Shkurt 2020, Pjesa 1
Πριν 2 ημέρες
Te fruar: Redi Jupi, Gezim Sinemati, Lorenc Jemini, Artan Hoxha, Alesia Bami, Atalanta Kercyku, Senad Nikshiqi, Ardi Çani Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ProcesiSportiv#TopChannel
Meta komenton padinë e Ramës ndaj Haradinajt, "veprim pa sens, nuk le impakt pozitiv"
Meta komenton padinë e Ramës ndaj Haradinajt, "veprim pa sens, nuk le impakt pozitiv"
Πριν 2 ημέρες
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #TopChannel
Meta tregon bisedat e fshehta me Ambasadën Amerikane, replikon ashpër me Dudushin
Meta tregon bisedat e fshehta me Ambasadën Amerikane, replikon ashpër me Dudushin
Πριν 2 ημέρες
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #TopChannel
Presidenti Meta komenton ligjin "anti-kçk", veprim i sforcuar që bëhet për fushatë elektorale
Presidenti Meta komenton ligjin "anti-kçk", veprim i sforcuar që bëhet për fushatë elektorale
Πριν 2 ημέρες
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open#TopChannel
Çfarë paralajmëron Meta? Ata mund të vijnë edhe me tanke, jam i përgatitur për gjithçka
Çfarë paralajmëron Meta? Ata mund të vijnë edhe me tanke, jam i përgatitur për gjithçka
Πριν 2 ημέρες
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open#TopChannel
Shpjegimi popullor që Meta i bën "përplasjes" për Kushtetuesen... Kjo është me rrujt anëtarin...
Shpjegimi popullor që Meta i bën "përplasjes" për Kushtetuesen... Kjo është me rrujt anëtarin...
Πριν 2 ημέρες
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open#TopChannel
"Mafioz që i bëjnë këtë lojë Presidentit të vendit", Ilir Meta shpërthen në Open
"Mafioz që i bëjnë këtë lojë Presidentit të vendit", Ilir Meta shpërthen në Open
Πριν 2 ημέρες
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open#TopChannel
"Do mbroj Gjykatën Kushtetuese nga kapja", Rakipllari-Metës: Si do e bëni mbrojtjen?
"Do mbroj Gjykatën Kushtetuese nga kapja", Rakipllari-Metës: Si do e bëni mbrojtjen?
Πριν 2 ημέρες
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open#TopChannel
Fiks Fare, Në lagjen e Kadillit gjeli ulërin me sabah, 17 Shkurt 2020, Pjesa 3
Fiks Fare, Në lagjen e Kadillit gjeli ulërin me sabah, 17 Shkurt 2020, Pjesa 3
Πριν 2 ημέρες
"Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare#TopChannel
"Nqs doni të bëni zhurmuesin bëjeni" Presidenti Meta debaton me analistët në Open
"Nqs doni të bëni zhurmuesin bëjeni" Presidenti Meta debaton me analistët në Open
Πριν 2 ημέρες
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open#TopChannel
Meta në Open: Grushti i shtetit duhet për të mundësuar që paratë të shkojnë aty ku duhet
Meta në Open: Grushti i shtetit duhet për të mundësuar që paratë të shkojnë aty ku duhet
Πριν 2 ημέρες
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open#TopChannel
Befason Meta, duartroket Ramën në Open. "Lekët u dhanë për Shqiptarët jo për Qeverinë"
Befason Meta, duartroket Ramën në Open. "Lekët u dhanë për Shqiptarët jo për Qeverinë"
Πριν 2 ημέρες
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open#TopChannel
Fiks Fare, Drejtori i sigurimeve 600 mijë lekë ryshfet, 17 Shkurt 2020, Pjesa 1
Fiks Fare, Drejtori i sigurimeve 600 mijë lekë ryshfet, 17 Shkurt 2020, Pjesa 1
Πριν 2 ημέρες
"Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare#TopChannel
Në spitalin e Wuhanit, pacientët kurohen dhe vallëzojnë…
Në spitalin e Wuhanit, pacientët kurohen dhe vallëzojnë…
Πριν 2 ημέρες
Brenda një spitali të improvizuar, në Wuhan, ku trajtohen pacientët e prekur nga koronavirusi i ri, radhë të gjata njerëzish shihen për ushqim dhe ngrënia në krevate, është e zakonshme. Por për të larguar mërzinë dhe për të angazhuar pacientët në ushtrime të lehta, një punonjës i sektorit të shëndetësisë, nga Xinjangu, ka filluar tu mësojë atyre lëvizje të thjeshta nga një kërcim etnik. Pacientët në këtë spital të improvizuar, e kalojnë kohën e tyre kryesisht duke pushuar, të shtrirë në krevatet e tyre, por vënia e tyre në lëvizje, në këtë mënyrë, po jep rezultate pozitive. Përveç thyerjes së monotonisë, kërcimi, duket se po largon pesimizmin. Vetë pacientët thonë se janë të bindur se do të shërohen shumë shpejt…. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Spital#Wuhan#TopChannel
Fiks Fare, Drejtori i merr 70-vjeçarit 900 mijë lekë ryshfet për pensionin!, 17 Shkurt 2020, Pjesa 2
Fiks Fare, Drejtori i merr 70-vjeçarit 900 mijë lekë ryshfet për pensionin!, 17 Shkurt 2020, Pjesa 2
Πριν 2 ημέρες
"Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare#TopChannel
Përvjetori në Kosovë/ “New Born” me imazh të ri
Përvjetori në Kosovë/ “New Born” me imazh të ri
Πριν 2 ημέρες
Secila shkronjë përfaqëson një histori të trishtë. Kujtojnë vuajtjet e atyre njerëzve që kërkojnë drejtësi prej 20 vitesh, por ende pa rezultat. Në vitin e 12-të të shpalljes së pavarësisë, “NEW BORN” - simboli i Pavarësisë së Kosovës i kushtohet të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës, me qëllim ndërgjegjësimin e popullatës për gjendjen e tyre. Drejtoresha e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës, Feride Rushiti thotë. “Mendojmë që një herë e mirë shoqëria kosovare do të ndalet së paragjykuari dhe të anashkalojë vuajtjet që kanë përjetuar viktimat e dhunës seksuale”. Nismës i është bashkangjitur edhe kryetarja e kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani. “Njëra prej tyre më bëri përshtypje. Thotë: “Dua që plaga ime të ketë zë”. Dëshiroj edhe një herë të zotohemi që ajo plagë të ketë zë, sot e përgjithmonë. Do të ketë zë në institucionet e Kosovës, do të ketë zë në institucionet ndërkombëtare”. Osmani tha se është borxh i çdo qytetari të përkrahë viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, pasi kjo betejë ende nuk ka përfunduar. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #NewBorn#Kosova#TopChannel
Fiks Fare/ Drejtori i sigurimeve Krujë: "300 mijë lekë për pensionin maksimal"
Fiks Fare/ Drejtori i sigurimeve Krujë: "300 mijë lekë për pensionin maksimal"
Πριν 2 ημέρες
"Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel. Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske. "Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje. "Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Drejtori i sigurimeve: "600 mijë lekë që  të mos ankimoj vendimin e pensionit"
Drejtori i sigurimeve: "600 mijë lekë që të mos ankimoj vendimin e pensionit"
Πριν 2 ημέρες
"Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel. Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske. "Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje. "Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Fiks Fare/ Gjyqtarja: "Faji im që nuk të rrëzova në gjyq"
Fiks Fare/ Gjyqtarja: "Faji im që nuk të rrëzova në gjyq"
Πριν 2 ημέρες
"Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel. Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske. "Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje. "Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Fiks Fare/ Monitorime/ Në lagjen e Kadillit gjeli ulërin me sabah
Fiks Fare/ Monitorime/ Në lagjen e Kadillit gjeli ulërin me sabah
Πριν 2 ημέρες
Në lagjen e Kelvi Kadillit gjeli ulërin në orën 2 të mëngjesit "Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel. Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske. "Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje. "Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Britania nuk gjen qetësi/ Ikën “Ciara” dhe “Dennis”, vijnë stuhitë “Ellen” dhe “Francis”
Britania nuk gjen qetësi/ Ikën “Ciara” dhe “Dennis”, vijnë stuhitë “Ellen” dhe “Francis”
Πριν 2 ημέρες
Pas stuhive Ciara dhe Dennis, që përfshinë Evropën dhe veçanërisht Britaninë e madhe, javët e shkuara, dy stuhi të reja, Ellen dhe Francis, do të godasin rajonin në fund të kësaj jave. Sidoqoftë, ekspertët thonë se stuhitë e reja do të jenë më të vogla në përmasa se “Kiara” dhe “Dennis”, por kjo nuk do të thotë se do të jenë më pak të dhunshme. Ndërkohë stuhia “Dennis”, që tashmë po humbet fuqinë, ka gjunjëzuar Britaninë e Madhe. Qytetet pranë lumit Severn, tanë tani shqetësimi më i madh për autoritetet për shkak të përmbytjeve të mëdha. Më shumë se 200 paralajmërime për përmbytje janë lëshuar. Ndërkohë që mendohet se të paktën pesë janë viktimat e shkaktuara nga stuhia. “Dennis” ka bërë që të ketë probleme në transport në të gjithë vendin me disa rrugë kryesore të mbyllura dhe linja hekurudhore të bllokuara. Shumë shkolla janë mbyllur ndërsa qeveria po ndjek nga afër situatën dhe ka aktivizuar fondet e emergjencave për zonat e prekura. Sasi shiu që normalisht regjistrohen në një muaj të tërë, janë regjistruar në vetëm 48 orë në disa zona. Para stuhisë “Dennis” ishte stuhia “Kiara” që bëri që qindra shtëpi të zhyteshin nën ujë dhe më shumë se 500 mijë vetë të mbeteshin pa energji elektrike. Dhe tani që “Dennis” po dobësohet, kërcënojnë “Ellen” dhe “Francis”. Emrat e stuhive janë zgjedhur nga zyra britanike e meteorologjisë. Vendi që lëshon i pari një alarm portokalli për një stuhi zgjedh emrin e saj nga një listë. Emri më pas mbetet i njëjtë për të gjitha vendet e tjera. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Brirtani#StuhiTopChannel
Edicioni Informativ, 17 Shkurt 2020, Ora 19:30 - Top Channel Albania - News - Lajme
Edicioni Informativ, 17 Shkurt 2020, Ora 19:30 - Top Channel Albania - News - Lajme
Πριν 2 ημέρες
Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdicioniInformativ#TopChannel
Japoni/ Anija në karantinë, evakuohen shtetasit amerikanë
Japoni/ Anija në karantinë, evakuohen shtetasit amerikanë
Πριν 2 ημέρες
Dy avionë me qindra shtetas amerikanë nga një anije krocerë e prekur nga koronavirusi në Japoni, kanë mbërritur në SHBA. Një avion u ul në bazën ajrore të forcave amerikane në Kaliforni dhe një tjetër në Teksas. Pasagjerët do të izolohen menjëherë në ambjente ushtarake, për 14 ditë. Kishte rreth 400 amerikanë në bordin e Diamond Rincess. Anija, me 3700 pasagjerë dhe ekuipazh, është vendosur në karantinë që nga 3 shkurti. 454 janë të prekurit në bordin e saj pasi u konfirmuan së fundmi edhe 99 raste të reja. Përveç Shteteve të Bashkuara të Amerikës, edhe vende të tjera si Australia, Kanadaja, Koreja e Jugut, Hong-Kongu dhe Tajvani kanë vendosur të evakuojnë shtetasit e tyre në karantinë. Ndërkohë, Kina ka raportuar 248 raste të reja të hënën. Prej tyre, 1933 në provincën e Hubeit, epiqendrën e shpërthimit. Më shumë se 70500 persona në të gjithë kinën janë prekur nga virusi. Vetëm në Hubei, numri zyrtar i rasteve është 58182 dhe 1692 janë viktimat. Pjesa më e madhe e rasteve dhe të vdekurve janë raportuar në Wuhan, qytetin më të madh të Hubeit. Sipas shifrave zyrtare për 16 shkurtin, 100 persona humbën jetën në Hubei, më pak se 139 të regjistruar të shtunën. Sipas zyrtarëve të lartë kinezë, koronavirusi i ri mund të parandalohet dhe është i kurueshëm. Optimizmi i tyre bazohet tek 115 rastet e reja të konfirmuara të dielën, numër në rënie për të tretën ditë radhazi, ndërsa shifra e të shëruarve është rritur në 11145. Pekini po mendon të shtyjë edhe kongresin e partisë, sesionin parlamentar të përvitshëm, për shkak të koronavirusit ndërkohë që Japonia ka vendosur tashmë të anulojë festimet e ditëlindjes së perandorit Naruhito, të parat që prej uljes së tij në fron në maj të vitit të kaluar. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Japoni#Anija#TopChannel
Kombëtarja U16, 3 fitore dhe 11 gola/Agustin Kola thirrje prindërve: Mos i mbyllni fëmijët në shtëpi
Kombëtarja U16, 3 fitore dhe 11 gola/Agustin Kola thirrje prindërve: Mos i mbyllni fëmijët në shtëpi
Πριν 2 ημέρες
Sukses për tu duartrokitur ai i futbollit te femrave U16 ku vajzat e drejtuara nga Agustin Kola ja dolën te siguronin në turneun e organizuar nga Uefa në Shqipëri plot 3 fitore ku realizuan ne këto ndeshje 11 gola. Vete trajneri tregoi se institucioni me i rëndësishëm i futbollit në Europë prej vitesh i ka kushtuar një vëmendje të veçantë futbollit të femrave diçka që po ndiqet edhe nga vendi ynë për këtë arsye Agustin Kola përfiton nga rasti të bëjë një thirrje për të gjithë prindërit që nuk duhet të pengojnë vajzat të zgjedhin sportin si alternativën e duhur në profesioni apo pasionin e tyre. “UEFA investon prej vitesh në futbollin e femrave dhe i ka kushtuar vëmendje të veçantë dhe në vitet e fundit numri i futbollisteve është rritur në mënyrë masive. I bëj thirrje të gjithë prindërve mos i mbyllin fëmijët në shtëpi përpara kompjuterit por ti lejojnë të bëjnë sa më për sport. E pranoj se me vajzat është më e lehtë të punohet kjo edhe për shkak të natyrës pak ‘’harrakate’’ të djemve, ndërsa vajzat kanë më tepër seriozitet dhe inat për të marrë maksimumin”, shprehet Agustin Kola - Trajner i kombëtares U-16. 3 ndeshje të fituara janë tregues I qartë se talenti nuk mungon por vetë trajneri tregoi se në këtë grupmoshë ka realisht emra që mund të prekin majat e futbollit edhe jashtë vendit tonë. Ne fund nuk nguroi të kujtonte që Shqipëria është ende në hapat e parë s ai përket futbollit të femrave ku në 10 vite ka bërë vërtet shumë megjithatë duhet ende kohe për të pasur më tepër rezultate. “Nuk them dot një emër pasi mendoj se ka plot 11 futbolliste që me shumë gjasa do prekin kulmin, majat në futbollin europian. Bota ka shumë vite që i jep vëmendje futbollit të femrave ndërsa ne vetëm 10 vjet, duhet të presim për rezultate edhe më të larta”, shprehet Kola. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Sport#TopChannel
“Ja kush ma bëri foton seksi në tualet”, këngëtarja zgjedh të përgjigjet
“Ja kush ma bëri foton seksi në tualet”, këngëtarja zgjedh të përgjigjet
Πριν 2 ημέρες
Këngëtarja simpatike Vesa Smolica ishte e ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, nga ku nuk kurseu as përgjigjet lidhur me fotot provokuese që bënë zhurmë disa javë më parë. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FteseNe5#TopChannel
Festa e Pavarësisë në Kosovë/ Mungoi parakalimi i trupave të FSK, qytetarët u organizuan vetë
Festa e Pavarësisë në Kosovë/ Mungoi parakalimi i trupave të FSK, qytetarët u organizuan vetë
Πριν 2 ημέρες
Atmosferë festive ka mbretëruar në kryeqytet për shënimin e 12 vjetorit të datëlindjes së Pavarësisë. Mos parakalimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës përgjatë shesheve dhe bulevardit u zëvendësua me organizime nga vetë qytetarët. Fëmijët si gjithnjë janë ata që mbushin me gëzim çdo festë. Derisa muzika popullore ka kumbuar gjithandej. Në këto vjet qytetarët thonë se vendi ka shënuar përparim, megjithëkëtë ende ka punë për t’u bërë për zhvillim dhe prosperitet. Një pjesë e festës u zhvendos tek monumenti New Born, i cili këtë vit përcolli mesazhin e sensibilizimit me personat e mbijetuar nga dhuna seksuale gjatë luftës në Kosovë dhe çdo shtet tjetër që ndan të njëjtin fat. Por, atmosferë ndryshe nga pjesa tjetër e vendit ishte në Mitrovicën e Veriut. Festa do të vazhdoj deri në orët e vona. Në Prishtinë do të jepen shfaqje nga baleti, trupa e teatrit, koncerte për fëmijë e koncerte për të rritur. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Kosova#PavarsiTopChannel
Kosova feston Pavarësinë/ 12 vite nga shpallja e shtetit më të ri në Europë
Kosova feston Pavarësinë/ 12 vite nga shpallja e shtetit më të ri në Europë
Πριν 2 ημέρες
Kosova shënoi 12 vjetorin e shpalljes së pavarësisë duke e gjetur veten përballë presionit për rifillimin e dialogut me Serbinë dhe arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare për normalizimin e marrëdhënieve. Ceremonitë në këtë ditë, nisën që në orët e para të së hënës, kur liderët e shtetit më të ri në Evropë ngritën flamurin shtetëror, bënë nderime në kompleksin e jasharajve në Prekaz, vendosën kurora me lule në varrin e ish presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaci ndërsa parlamenti i Kosovës, u mblodh në një seancë solemne. Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga kryetarja e kuvendit, Vjosa Osmani, vizituan më pas kazermat e Forcës së sigurisë së Kosovës, ku edhe foli për sfidat që e presin vendin. Ndërsa presidenti Hashim Thaci, duke iu drejtuar trupave të Forcës së sigurisë së Kosovës, pasdite, tha se Kosova do të jetë një vend, prodhues i paqes. “Kosova do të jetë prodhues i paqes, faktor i sigurisë në rajon, dhe bashkëpunimin me NATO-n. Kosova në të ardhmen e afërt do të jetë pjesë e NATO-s”, shprehet Thaçi. Në këtë përvjetor edhe New Born, simboli i pavarësisë së Kosovës, ka marrë një imazh të ri dhe i është dedikuar të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #TopChannel
Ballsh, naftëtarët në grevë urie/ Kërkojnë shlyerjen e 5 pagave dhe vijimin e punës në uzinë
Ballsh, naftëtarët në grevë urie/ Kërkojnë shlyerjen e 5 pagave dhe vijimin e punës në uzinë
Πριν 2 ημέρες
Pas protestave pothuajse të përvitshme naftëtarët e uzinës së përpunimit të thellë të naftës në Ballsh, 10 naftëtarë hynë këtë të hënë në grevë urie. Ata kanë dy kërkesa te panegociushme: shlyerjen e 5 pagave dhe vazhdimësinë e punës së Uzinës. 10 grevistët janë përfaqësues të 870 punonjësve që ka rafineria e Ballshit. Ata kanë shumë se 4 muaj që zhvillojnë protesta të vazhdueshme. Greva e urisë së punonjësve të rafinerisë së Ballshit vjen pak ditë pas futjes në grevë urie të 17 punonjësve të stacionit të elektropompimit në Poçëm. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Ballsh#Greve#TopChannel
Ish-deputeti i Vetëvendosjes: I zhgënjyer nga politikanët, edhe nga Albin Kurti!
Ish-deputeti i Vetëvendosjes: I zhgënjyer nga politikanët, edhe nga Albin Kurti!
Πριν 2 ημέρες
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FteseNe5#TopChannel
Ideatori i "NEW BORN": Ja mesazhi i veshjes këtë vit!
Ideatori i "NEW BORN": Ja mesazhi i veshjes këtë vit!
Πριν 2 ημέρες
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FteseNe5#TopChannel
Ftese ne 5, Vesa Smolica: Meshkujt paragjykojnë për pamjen, ja pse s’lidhem! 17 Shkurt 2020, Pjesa 1
Ftese ne 5, Vesa Smolica: Meshkujt paragjykojnë për pamjen, ja pse s’lidhem! 17 Shkurt 2020, Pjesa 1
Πριν 2 ημέρες
Tema: Vesa Smolica i këndon “Mbretit të tradhëtisë”, projektit që e solli më sensuale se çdo herë tjetër. Këngëtarja ka një përgjigje për gjithë lajmet dhe zhurmën që bënë fotot e saj provokuese disa javë më parë. Te ftuar: Vesa Smolica Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FteseNe5 #TopChannel
Ftese ne 5, Kosova, 12 vjet shtet. Cili ishte mesazhi këtë vit i “New Born”? 17 Shkurt 2020, Pjesa 2
Ftese ne 5, Kosova, 12 vjet shtet. Cili ishte mesazhi këtë vit i “New Born”? 17 Shkurt 2020, Pjesa 2
Πριν 2 ημέρες
Tema: Kosova 12 vjet shtet i pavarur...Monumenti identifikues i pavarësisë ‘New Born’ ndryshon këtë vit me një mesazh dedikuar viktimave të abuzimit seksual. Fisnik Ismaili tregon më shumë rreth krijimtarisë së tij për 12 vite duke lënë gjurmë në histori. Te ftuar: Vesa Smolica, Fisnik Ismaili Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FteseNe5 #TopChannel
Ftese ne 5, Deborah Keçi gati për t’i rikthyer buzëqeshjen Durrësit, 17 Shkurt 2020, Pjesa 3
Ftese ne 5, Deborah Keçi gati për t’i rikthyer buzëqeshjen Durrësit, 17 Shkurt 2020, Pjesa 3
Πριν 2 ημέρες
Tema: “Një hap për Durrësin”, nisma që të dielën do të bëjë bashkë gjithë qytetarët me qëllim solidarizimin dhe rikonstruktimin e një prej shkollave të dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit. Te ftuar: Deborah Keçi Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FteseNe5 #TopChannel
Lajme WEB - Ora 19:00 - 17 Shkurt 2020
Lajme WEB – Ora 19:00 – 17 Shkurt 2020
Πριν 2 ημέρες
Lajme web eshte një edicion i shkurtër informativ 60 sekonda në faqen zyrtare top-channel.tv, rrjetet sociale si Instagram dhe Facebook dhe në kanalin e GRmind, Top Channel Albania ,me zhvillimet e fundit në vend, rajon, botë, sport e me gjerë. Lajme Web vjen në tre fasho kohe çdo ditë nga e hëna në të premte 13:00/16:00 dhe 19:00. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #LajmeWEB#TopChannel
Përtej pritshmërive! Ndihma për Shqipërinë, mblidhen plot 1.15 miliardë euro
Përtej pritshmërive! Ndihma për Shqipërinë, mblidhen plot 1.15 miliardë euro
Πριν 2 ημέρες
Konferenca e Donatorëve në Bruksel për rindërtimin e Shqipërisë pas tërmetit shkatërrimtar të vitit të shkuar (26 nëntor) ka kaluar çdo pritshmëri. Në total janë mbledhur plot 1.15 miliardë euro që do t’i vijnë në ndihmë shqipërisë. “Kemi dëshmuar solidaritet të jashtëzakonshëm me Shqipërinë sot, kemi mbledhur forca dhe kemi arritur të mbledhim 1.15 miliardë euro për të ndihmuar Shqipërinë. Kjo është një përpjekje e përbashkët, falenderoj çdo donator. Ky është një mesazh mjaft i fortë për popullin shqiptar. Kryeministër shpresoj që të nisni të vendosni gjërat në lëvizje, të mund të ndryshoni kushtet në terren, ne sërish jemi aty për ju”, u shpreh Oliver Varhelyi, komisioner per zgjerimin. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Ndihma#TopChannel
Shqiptarët në Britani, sensibilizim kundër dhunës
Shqiptarët në Britani, sensibilizim kundër dhunës
Πριν 2 ημέρες
Të shqetësuara ndaj fenomenit në rritje të kumarit e për pasojë edhe dhunës në familjet shqiptare në Britani, gazeta “The Albanian”, më e madhja e komunitetit shqiptar, si dhe shoqata më aktive “Shpresa Programme”, kanë ndërmarrë një iniciativë sensibilizuese kundër fenomenit të kumarit dhe dhunës në familjet shqiptare, përmes premierës së filmit “Shpresa e humbur”. Në eventin e organizuar në Muzeun e Londrës, në kuadër të festës së Pavarësisë së Kosovës dhe 16-vjetorit të krijimit të gazetës “The Albanian”, pjesëmarrësit e shumtë kanë dëgjuar rrëfimet e disa prej shqiptarëve të suksesshëm në Britaninë e Madhe, si pedagogu i parë shqiptar në Londër, Dr. Arjan Gjoncca apo akademikëve Shyqyri Haxha dhe Valmira Llabjani, për rrugëtimin e tyre nga vendlindja deri në majat e suksesit në metropolin britanik. Kulmi i këtij aktiviteti ishte premiera e filmit “Shpresë e humbur” që trajton një ndër problematikat më shqetësuese jo vetëm të shqiptarëve të Britanisë, siç është kumari dhe dhuna në familje. Në këtë event sensibilzues nuk kanë munguar as mesazhet e prindërve të këngëtares shqiptare me famë botërore Rita Ora , Besnik dhe Vera Ora si dhe pjesëtarë të tjerë të dalluar të komunitetit shqiptar në Britani si pedagogë, arkitektë, psikologë, dhe sipërmarrës të suksesshëm. Për më tepër ndiqni kronikën e përgatitur nga gazetari ynë Arben Malaj. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Britani#Fushate#TopChannel
"HIDRI" Hidrosanitare, Pajisje elektroshtëpiake | Oferta më e mirë
"HIDRI" Hidrosanitare, Pajisje elektroshtëpiake | Oferta më e mirë
Πριν 2 ημέρες
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ofertameemire#topchannel#hidrosanitarehidri
Rritet niveli i korrupsionit në Kroaci
Rritet niveli i korrupsionit në Kroaci
Πριν 2 ημέρες
Korrupsioni në Kroaci ka mbërritur nivelin më të keq të pesë viteve të fundit. Ekspertët mendojnë se politikanët nuk e ndiejnë më presionin që kishin nga jashtë atëherë kur vendi aspironte anëtarësimin në Bashkimin Europian. Disa prej tyre kanë dalë në përfundimin se korrupsioni është përkeqësuar pas hyrjes në BE në 2013-tën. Asokohe, Brukseli e mbante Kroacinë nën një vëzhgim të kujdesshëm lidhur me të dhënat e saj mbi korrupsionin në nivelet më të larta të qeverisjes. Por në janar, ajo u pa se kishte rënë pesë vende në indeksin vjetor të korrupsionit, tw publikuar =nga Transparency International. “Që prej anëtarësimit në bllokun europian, Kroacia ka njohur regres në luftën kundër korrupsionit,” tha për BIRN Oriana Ivkovic Novokmet, drejtoreshë ekzekutive e GONG, një grup i shoqërisë civile që promovon qeverisjen e mirë, sundimin e ligjit dhe të drejtat e njeriut. “Tani nuk ka më presion të jashtëm për të inkurajuar ndryshimin; Komisioni Europian për shembull, nuk I harton më raportet kundër korrupsionit që bënte dikur”, shton ajo. Në fund të janarit, kryeministri Andrej Plenkoviç pushoi nga puna Ministrin e Shëndetësisë, Milan Kujundzic, pas një serie raportimesh në media ku pretendohej se ai kishte gënjyer mbi vlerën e pasurisë së tij në deklarimin e bërë si zyrtar publik. Dy ministra dhanë dorëheqjen verën e kaluar për arsye të ngjashme dhe dy të tjerët u zëvendësuan në korrik gjatë një riorganizimi të kabinetit. Në 12 shkurt, USKOK (organizmi vendas kundër korrupsionit) deklaroi po hetonte disa nga ish-ministrat e përfshirë në skandal, por nuk dha informacione të mëtejshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Kroaci#TopChannel
Trump paralajmëron Rusinë: Ndaloni mbështetjen për mizoritë e regjimit sirian
Trump paralajmëron Rusinë: Ndaloni mbështetjen për mizoritë e regjimit sirian
Πριν 2 ημέρες
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka biseduar në telefon me homologun turk Recep Tayyip Erdogan, të cilit i ka përcjellë “shqetësimin e tij të thellë lidhur me dhunën në Idlib të Sirisë”. Njoftimin e bëri sekretari për media i Shtëpisë së Bardhë, Judd Deere, sipas të cilit Trump ka kërkuar që Rusia të ndalojë menjëherë mbështetjen e saj për “mizoritë” e regjimit sirian. Kreu I administratës amerikane po kështu ka shprehur dëshirën që të shohë “fundin e mbështetjes ruse” për presidentin sirian, Bashar al-Assad dhe një “zgjidhje politike të konfliktit në Siri”, i cili ka nisur që në vitin 2011. Ushtria siriane njoftoi sot se ka arritur të avancojë në kohë rekord në veriperëndimin e Sirisë ku ndodhet Idlibi, që është dhe bastioni i fundit i rebelëve anti-qeveritarë. Turqia ndërkohë, e cila mbështet rebelët që kërkojnë përmbysjen e Assadit, i ka bërë thirrje Moskës të ndalojë sulmet në Idlib, duke paralajmëruar se do të përdorë fuqinë ushtarake kundër forcave siriane, nëse ato nuk tërhiqen deri në fund të muajit. Turqia ka 12 postblloqe në Idlib, si pjesë e një marrëveshjeje të arritur në 2018-tën mes Ankarasë dhe Moskës për parandalimin e një ofensive qeveritare, por forcat e Assadit kanë përparuar pavarësisht pranisë së tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Trump#Rusi#TopChannel
Studimi i OECD: Gjermania, e vështirë për emigrantët
Studimi i OECD: Gjermania, e vështirë për emigrantët
Πριν 2 ημέρες
Gjermania është një shoqëri në plakje, ku mungojnë forcat e kualifikuara. Kaq shumë refugjatë që erdhën, duket sikur është një dhuratë, apo jo? Kaq e thjeshtë nuk është, arrin në përfundim një studim i OECD-së. Pengesa kryesore për emigrantët është mungesa e njohurive të gjuhës, por edhe një mungesë arsimimi e shkaktuar nga gjendja e luftës, thotë organizata. Sipas OECD-së, janë shumë të rëndësishme masat shoqëruese profesionale për migrantët. Nga ana tjetër mësimi i gjuhës kushton kohë, po ashtu edhe përfundimi i një shkolle profesionale, duhet të shkruash aplikime, të shkosh nëpër zyra apo të kërkosh një apartament. Ka një garë me kohën me procedurën e azilit, kohë, të cilën nuk e kanë shumë refugjatë, sepse ata duan të fitojnë shpejt para apo kanë frikë, se dëbohen nga vendi, sepse nuk kanë punë. Nga ana tjetër në Gjermani varet nga vendi ku banon, se në cilën moshë dhe sa kohë ke të drejtë për kurset e përgatitjes profesionale. Në shtatë lande gjermane, të rinjtë nga mosha 16-18 vjeç kanë të drejtën për përgatitje profesionale, në disa lande të tjerë edhe migrantët nga mosha 21 deri në 25 apo 27 vjeç. Kjo duhet të njësohet. Deficite ka edhe tek punëdhënësit që nuk marrin refugjatët si nxënës. Rreziku më i madh është sigurisht gjendja e pasigurisë ligjore. Ka disa kohë që një rregullore i mbron refugjatët që ndodhen në shkollim profesional, nëse kërkesa për azil është refuzuar. Nëse ata e kanë një kontratë për shkollën profesionale, mund ta përfundojnë shkollimin dhe të punojnë dy vjet. Por e ashtuquajtura rregullore “3+2” interpretohet ndryshe nga autoritetet në Gjermani. Sipërmarrjet gjermane presin përmirësimin e situatës më 1 mars 2020. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #OECD#Germany#TopChannel
Kosova feston/ Zbulohet monumenti “New Born”
Kosova feston/ Zbulohet monumenti “New Born”
Πριν 2 ημέρες
Kosova feston sot 12 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së saj. Ndjekim aktivitetet kryesore që janë zhvilluar. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Kosovo#Pavaresi#TopChannel
“Bashkë për Shqipërinë”/ Në Bruksel, konferenca e donatorëve për rindërtimin
“Bashkë për Shqipërinë”/ Në Bruksel, konferenca e donatorëve për rindërtimin
Πριν 2 ημέρες
Në Buksel vijon konferenca ndërkombëtare e titulluar “Bashkë për Shqipërinë”. Në këtë konferencë pritet të bëhen publike shifrat e donacioneve që vende të ndryshme nga e gjitha bota do të japin për programin e rindërtimit të Shqipërisë dhe riparimin e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 Nëntorit. Ndiqni lidhjen live me Muhamed Veliun… Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EarthquakeAlbania#Donation#TopChannel
Shitësja çarmatosi grabitësin/ Me armë në argjendari, arrestohet pas disa orësh në një kafene
Shitësja çarmatosi grabitësin/ Me armë në argjendari, arrestohet pas disa orësh në një kafene
Πριν 2 ημέρες
Astrit Thaçi, grabitësi 27 vjeçar, u kap nga policia pak orë pas vjedhjes që ai bëri të shtunën në një argjendari në Elbasan. Ndërkohë, shitësja e kësaj argjendarisë e kishte çarmatosur atë. Ngjarja ndodhi mesditën e së shtunës, ku autori i vjedhjes Astrit Thaçi, hyn në argjendari si një qytetar i zakonshëm i interesuar për blerje. Pak momente më pas, nën kërcënimin e armës ai merr disa bizhuteri nga argjendaria, por largohet pa armën e tij. 27 vjeçari Thaçi, u arrestua mbrëmjen e së shtunës në një lokal në zonën e kombinatit në Tiranë. Në momentin e arrestimit, policia i gjeti dhe sekuestroi autorit 17 varëse floriri, dy ora dore floriri, 20 byzylykë floriri dhe rreth 51 mijë lek të reja. Ky grabitës, në vetëm një jave ai arriti të kryente 8 vjedhje, në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, një pjesë e tyre e kryer edhe në kushtet e dhunës. Objektet e vjedhjes së tij ishin kryesisht markete, banka, argjendari, agjenci turistike por edhe individët. Lidhur me këto grabitje, policia ka vënë në pranga edhe dy persona të tjerë, një 20 vjeçare nga Tirana, e cila dyshohet se ka ndihmuar Astrit Thaçin që të mos binte në prangat e policisë. Personi tjetër në pranga është një 26 vjeçar nga Elbasani, i cili dyshohet se ka blerë 4 byzylykë floriri të cilat ishin vjedhur nga Astrit Thaçi. Më herët, ky grabitës, ishte dënuar në Itali me shtatë vite burg, për vjedhje me armë, si dhe njihet me precedent kriminal në Shqipëri për shpërndarje të lëndëve narkotike. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #AstritThaci#Grabitje#TopChannel
Dështon tenderi për TEC e Vlorës/ Do jepej me koncesion për t’u vënë në punë me gaz të lëngshëm
Dështon tenderi për TEC e Vlorës/ Do jepej me koncesion për t’u vënë në punë me gaz të lëngshëm
Πριν 2 ημέρες
Pas një viti zvarritje, tenderi 59 milionë euro për të dhënë me koncesion termocentralin e vlorës ka dështuar zyrtarisht. Ministria e Infrastrukturës njoftoi anulimin e tenderit, për shkak se sipas saj asnjë nga ofertat e paraqitura nuk kanë plotësuar kriteret e përcaktuara. Termocentrali I Vlorës është një nga dështimet më të kushtueshme për qytetarët shqiptar. Kjo vepër përfundoi në vitin 2011, por edhe pse ka kushtuar 103 milionë euro deri më tani nuk ka prodhuar asnjë kilovat orë energji për dy arsye. Termocentrali është planifikuar të prodhojë me naftë, çka e nxjerr koston e energjisë shumë të lartë. Paralelisht vepra është ndërtuat me defekt në sistemin ftohës. Pas shtatë viteve pritje, në 31 dhjetor 2018 ministria e energjisë hapi garën për ta dhënë me koncesion termocentralin për 20 vjet. Sipas planit, privati duhet të riparonte sistemin ftohës dhe ta kthente prodhimin e energjisë me gaz duke shfrytëzuar gazsjellësin Tap. Pas rrotacionit në ministri, me largimin e Damian Gjinkurit dhe ardhjen e Belinda Ballukut, tenderi u shty dy herë, fillimisht në shkurt dhe më pas në mars të 2019-ës. Që nga ajo kohë, ministria nuk ka bërë më publike asnjë informacion për këtë projekt deri këtë të hënë, kur njoftoi zyrtarisht dështimin. Tashmë mbetet për tu parë, se çfarë do të bëjë qeveria me termocentralin pas zvarritjes një vjecare që u mbyll me dështim. A do të rihapë sërish tenderin me të njëjtat kushte, apo do të ndryshojë planet duke përfshirë dhe opsionin që termocentrali të punojë me gaz të lëngët. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #TopChannel
Zyrtari që mbron piraterinë e TV/ Ervin Çelaj te AMA, asnjë masë ndaj kabllorëve hajdutë
Zyrtari që mbron piraterinë e TV/ Ervin Çelaj te AMA, asnjë masë ndaj kabllorëve hajdutë
Πριν 2 ημέρες
Top Channel prej disa ditësh ka sjellë me fakte konkrete, emra dhe televizione kabllore që vjedhin programet televizive në pjesën dërmuese nga ekskluzivitetet e Digitalb. Këto denoncime konkrete kanë ardhur pas një pune disa javore investigative pothuajse në të gjitha qytetet e Shqipërisë. Këto janë fakte që duhet t’i shërbejnë prokurorisë për të marrë masa. Por një Shqipëri ekziston edhe një institucion që detyrohet me ligj që të marrë masa kundër piraterisë televizive. Ajo është autoriteti i mediave audiovizive që paguhet me taksat tona për të bërë këtë detyrë. AMA ka edhe një sektor të posaçëm i cili prej vitit 2015 drejtohet nga Ervin Çelaj. Ai është emëruar në këtë detyre në konflikt të thellë interesi ndërsa mbante detyrën e administratorit të një televizioni kabllor në Lezhë. Ja çfarë deklaronte ai një vit më parë ndërsa emisioni investigative “Top Story” kishte evidentuar disa televizione kabllore që piratonin. Çfarë ndodhi pas një viti? Cili ka qenë angazhimi i zyrtarit që paguhet me taksat tona për të luftuar piraterinë. Përgjigjja është zero. Sektori i antipiraterisë pranë AMA-s vijon të ketë një marrëdhënie miqësore me hajdutët dhe indiferente me ligjin. Televizionet kabllore fitojnë dhjetëra milionë lekë duke vjedhur dhe në këtë vjedhje bëhet palë edhe sektori i ant-piraterisë në AMA. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ErvinCela#AMA#TopChannel
Pranvera e ndotur e Shkumbinit! Fshatrat shkarkojnë mbetjet direkt në lumë
Pranvera e ndotur e Shkumbinit! Fshatrat shkarkojnë mbetjet direkt në lumë
Πριν 2 ημέρες
Mbarimi i sezonit të shirave dhe ulja e nivelit të lumenjve duket se edhe për shumë vite të tjera do të sjellë këtë pasqyrë të mjedisit në Shqipëri. Tonelata qese mbushin brigjet e lumit Shkumbin këtë prag pranvere, ndërsa miliona të tilla janë të depozituara tashmë në det. Por, nisur nga fakti që shumica e bashkive në qarkun e Elbasanit mbetjet i derdhin në incinerator, kjo gjendje krijohet nga fshatrat ku mbetjet, në shumicën e rasteve, nuk grumbullohen, por derdhen nëpër përrenj e si pasojë në lumë. As aksionet e ministrisë së mjedisit dhe as ligji për qeset nuk kanë funksionuar. Situata sa vjen e bëhet më problematike, ndërkohë që Shqipëria po kthehet në një kazan të madh mbetjesh urbane. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Shkumbin#Mbetje#TopChannel
Shpërthen Arlind Qori në Top Talk: Garë mes partive kush t'iu shërbejë oligarkëve
Shpërthen Arlind Qori në Top Talk: Garë mes partive kush t'iu shërbejë oligarkëve
Πριν 2 ημέρες
Programi “Top Talk” është i mbështetur në konceptin e intervistimit të një personazhi të vetëm për temën më të rëndësishme të ditës. Intervista e trajtuar është projektuar me minutazh të shkurtër dhe me pyetje të drejtpërdrejta, për të ballafaquar të intervistuarin me fakte, prova, dëshmi apo qëndrime mbi ngjarje dhe rrethana me të cilat personi i intervistuar lidhet në mënyrë direkte ose të tërthortë. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #TopTalk#TopChannel
Mjekët na ofruan para, që të hiqnim letrën e denoncimit online - Shqipëria Live, 17 Shkurt 2020
Mjekët na ofruan para, që të hiqnim letrën e denoncimit online - Shqipëria Live, 17 Shkurt 2020
Πριν 2 ημέρες
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Autore: Olsa Muhameti Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive #TopChannel
E përdhunuan, e mbijetuara rrëfen përvojën e tmerrshme - Shqipëria Live, 17 Shkurt 2020
E përdhunuan, e mbijetuara rrëfen përvojën e tmerrshme - Shqipëria Live, 17 Shkurt 2020
Πριν 2 ημέρες
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Autore: Olsa Muhameti Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive #TopChannel
Robert Aliaj, vajza ime në “The Voice kids Of Belgium”, krenari - Shqipëria Live, 17 Shkurt 2020
Robert Aliaj, vajza ime në “The Voice kids Of Belgium”, krenari - Shqipëria Live, 17 Shkurt 2020
Πριν 2 ημέρες
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Autore: Olsa Muhameti Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive #TopChannel
Flet e vetmja e mbijetuar e familjes me 6 anëtarë - Shqipëria Live, 17 Shkurt 2020
Flet e vetmja e mbijetuar e familjes me 6 anëtarë - Shqipëria Live, 17 Shkurt 2020
Πριν 2 ημέρες
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Autore: Olsa Muhameti Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive #TopChannel
Në Shqipëri shumë spitale janë ndërtuar, për të pastruar paratë - Shqipëria Live, 17 Shkurt 202
Në Shqipëri shumë spitale janë ndërtuar, për të pastruar paratë - Shqipëria Live, 17 Shkurt 202
Πριν 2 ημέρες
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Autore: Olsa Muhameti Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive #TopChannel
SHBA në mbështetje të Kosovës/ Pompeo: Sovraniteti dhe pavarësia e Kosovës, thelbësore për Ballkanin
SHBA në mbështetje të Kosovës/ Pompeo: Sovraniteti dhe pavarësia e Kosovës, thelbësore për Ballkanin
Πριν 2 ημέρες
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka bërë urimin e tij në përvjetorin e pavarësisë së Kosovës ku deklaroi se sovraniteti dhe pavarësia e saj mbeten thelbësore për sigurinë dhe qëndrueshmërinë e Ballkanit Perëndimor. “Për më shumë se një dekadë”, shkruan Pompeo, “dy vendet tona kanë gëzuar një partneritet të fortë mbështetur në vlera të përbashkëta. Shtetet e Bashkuara mbështesin Kosovën në udhëtimin e saj drejt integrimit në institucionet transatlantike dhe do të vazhdojnë të punojnë për të forcuar sundimin e ligjit, për të çrrënjosur korrupsionin dhe për të nxitur përparimin ekonomik për të gjithë qytetarët e Kosovës”, vazhdon mesazhi i tij. Shefi i diplomacisë amerikane thekson se pas zgjedhjeve të fundit dhe formimit të qeverisë, Kosova ka një mundësi të ripërtërirë për të realizuar pritshmëritë e qytetarëve të saj dhe ato të marrëdhënieve me vendet fqinje. “Jemi inkurajuar nga ngjarjet e fundit që sinjalizojnë një lëvizje drejt lehtësimit të investimeve, turizmit, dhe lidhjeve tregtare dhe të njerëzve me Serbinë, të cilat paraqesin themelet për përparim të mëtejshëm në normalizimin gjithëpërfshirës të marrëdhënieve në të ardhmen e afërt”, ka shkruar Pompeo. Shtetet e Bashkuara po këmbëngulin që qeveria e re e Kosovës të heqë taksën 100% mbi produktet serbe si mënyrë për të zhbllokuar procesin e dialogut, por edhe nga Beogradi kanë kërkuar të heqë dorë nga përpjekjet për tërheqjen e njohjeve të Kosovës. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #MikePompeo#Sovraniteti#TopChannel
Kosova feston pavarësinë/ 12 vite nga shpallja e shtetit më të ri në Europë
Kosova feston pavarësinë/ 12 vite nga shpallja e shtetit më të ri në Europë
Πριν 2 ημέρες
Kosova e shënoi 12 vjetorin e shpalljes së pavarësisë, në një periudhë trysnish të ripërtërira ndërkombëtare për një marrëveshje përfundimtare mbi normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe më një skenë politike ndryshe nga ajo e përpara më shumë se një dekade. Krerë institucionalë ngritën flamurin shtetëror, vunë kurora tek shtatoret e ish udhëheqësve politik e ushtarak të vendit dhe nderuan të rënët e të zhdukurit gjatë luftës së fundit. Parlamenti i Kosovës u mblodh në seancë solemne për të shënuar këtë përvjetor, të cilën e çeli kryetarja e parlamentit, Vjosa Osmani.. Osmani shtoi se pavarësia e Kosovës e ka vulosur edhe fatin edhe lirinë e popujve në Ballkan dhe se ishte hapi vendimtar në konsolidimin e marrëdhënieve mes popujve në Europën Juglindore të cilët duan të jetojnë të lirë e të pavarur dhe në paqe me njëri tjetrin.Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha në një fjalim para Forcës së Sigurisë së Kosovës se vendi duhet të jetë i bashkuar në politikën e jashtme, ndërsa përmendi dhe partnerët ndërkombëtarë. Në urimin e tij në këtë përvjetor, presidenti Hashim Thaçi theksoi se integrimi në institucionet euroatlantike mbetet e vetmja alternative për vendin. Kosova shpalli pavarësinë e saj më 17 shkurt të vitit 2008, nëntë vjet pasi ndërhyrja e NATO-s i dha fund luftës gati dyvjeçare që la pas vetes mbi dhjetë mijë të vrarë dhe mijëra të zhdukur. Pavarësia e saj është njohur nga më shumë se 100 vende të botës, por vazhdon të kundërshtohet nga Serbia. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #AlbinKurti#Kosovo#TopChannel
Priten 350 mln euro donacione/ Në konferencën për Shqipërinë pritet pjesëmarrja e 100 shteteve
Priten 350 mln euro donacione/ Në konferencën për Shqipërinë pritet pjesëmarrja e 100 shteteve
Πριν 2 ημέρες
Raporti i hartuar nga autoritetet përkatëse të Bashkimi Europian, OKB-së, Bankës Botërore dhe qeverisë shqiptare mbi vlerësimit të dëmeve të tërmetit, dilte në përfundimin se numri total I njerëzve të prekur nga katastrofa është 202. 291 vetë, ndërsa e llogariste shifrën e përgjithshme të dëmeve të tërmetit në gati 1 miliardë euro. Por sa para shpreson realisht Shqipëria në grumbullojë në Bruksel? DW citon burime pranë ekzekutiv shqiptar të pohojnë se shpresat janë të mblidhet rreth 30 përqind e shumës së vlerësuar në raport, apo gati 350 milionë euro. 70 deri në 80 milionë sipas tij pritet të jenë grante ndërsa pjesa tjetër kredi të buta”. Arritjen e kësaj shume domethënëse kryeministri Rama e quajti, “një nivel që mund të ketë një peshë në proces”. Sipas delegacionit të BE në Shqipëri, “efektet totale të shkatërrimit nga tërmeti, në 11 bashki arrijnë në 980 milion euro, ku strehimi, përfaqëson 76 përqind të të gjitha nevojave, i ndjekur nga arsimi dhe infrastruktura. Për adresimin e efekteve të dëmtimit dhe të ardhurave të humbura për shkak të tërmetit nevojiten rreth 1.08 miliardë euro”, thuhej në njoftimin zyrtar të tij. Logoja “Bashkë për Shqipërinë” e kësaj konference ngjall shpresa që në krye të herës, thotë DW. Burime zyrtare thanë për të se e kanë konfirmuar pjesëmarrjen përfaqësues nga 100 shtete. Krahas vendeve anëtare të BE, vendeve të Ballkanit Perëndimor, partnere me Shqipërinë, marrin pjesë edhe vende si Kanadaja, Kuvajti apo Arabia Saudite. pritshmëritë janë që 100 vendet pjesëmarrëse të bëhen bashkë në solidaritetin dhe mbështetjen e tyre financiare dhe të kountribojnë në rindërtimin e zonave të dëmtuara nga tërmeti, sidomos në kushtet kur Shqipëria nuk ka as kapacitete dhe as përgatitje për të përballuar katastrofa të tilla natyrore si tërmeti i 26 nëntorit të kaluar, që shkaktoi 51 viktima, shkatërrimin e mijëra banesave, qindra shkollave, spitaleve dhe humbje të mëdha financiare bizneseve. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EarthquakeAlbania#Donation#TopChannel
Flet vëllai i Anjezës, që shkroi letrën mjekëve e cila vdiq pas 1 viti-Shqipëria Live,17 Shkurt 2020
Flet vëllai i Anjezës, që shkroi letrën mjekëve e cila vdiq pas 1 viti-Shqipëria Live,17 Shkurt 2020
Πριν 2 ημέρες
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Autore: Olsa Muhameti Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive #TopChannel
Lajme WEB - Ora 16:00 - 17 Shkurt 2020
Lajme WEB – Ora 16:00 – 17 Shkurt 2020
Πριν 2 ημέρες
Lajme web eshte një edicion i shkurtër informativ 60 sekonda në faqen zyrtare top-channel.tv, rrjetet sociale si Instagram dhe Facebook dhe në kanalin e GRmind, Top Channel Albania ,me zhvillimet e fundit në vend, rajon, botë, sport e me gjerë. Lajme Web vjen në tre fasho kohe çdo ditë nga e hëna në të premte 13:00/16:00 dhe 19:00. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #LajmeWeb #TopChannel Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #TopChannel
Meta flet për “grusht shteti”/ Akuzon mazhorancën për veprime arbitrare
Meta flet për “grusht shteti”/ Akuzon mazhorancën për veprime arbitrare
Πριν 2 ημέρες
Kallëzimit penal ndaj Ardian Dvoranit, Ilir Meta i shtoi prova të reja duke paralajmëruar depozitimin ne në organet e drejtësisë për te thelluar hetimin. Presidenti këtë herë do të shkojë vetë në Venecia për të denoncuar grushtin e shteti që sipas tij mazhoranca po bën me emërimin e anëtarëve të kushtetueses. Dorëheqja nuk është në planet e Ilir Metës ndërsa këmbëngul se për betejën e tij do vijë dita që do kërkojë edhe mbështetjen e popullit. Kundërsulmi më i afër ndaj mazhorancës për formulën e re të betimit të anëtarëve të kushtetueses janë dekretet. Kryetari i shtetit nuk i kurseu kritikat kundër paketës anti KCK, synimi i së cilës sipas tij është nxirja e drejtësisë dhe anëtarëve të saj. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #IlirMeta#ArdianDvorani#TopChannel
Edicioni Informativ, 17 Shkurt 2020, Ora 15:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
Edicioni Informativ, 17 Shkurt 2020, Ora 15:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
Πριν 2 ημέρες
Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdicioniInformativ#TopChannel
Wake Up/ “Nisu e shko”, live në studion e Wake Up nga Korab Shaqiri
Wake Up/ “Nisu e shko”, live në studion e Wake Up nga Korab Shaqiri
Πριν 2 ημέρες
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Wake Up/ Këngëtari Korab Shaqiri: Nuk është kollaj të jesh djalë i babait të mirë, jam krenar
Wake Up/ Këngëtari Korab Shaqiri: Nuk është kollaj të jesh djalë i babait të mirë, jam krenar
Πριν 2 ημέρες
Këngëtari Korab Shaqiri foli në “Wake Up” për marrëdhënien e ngushtë që ka me të atin, me këngëtarin e njohur, Ilir Shaqiri. Ai tha se ndihet krenar që është djali i tij dhe se ndjek dhe respekton këshillat e tij. Më tej ai shtoi: Ne kemi një shprehje në Kosovë, “Nuk është kollaj të jesh djali i babait të mirë”. Ai përmendi edhe bashkëpunimet me të atin, duke u ndalur tek kënga “Ata u bënë dritë” e realizuar në vitin 2018. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Wake Up/ Këngëtari Korab Shaqiri: Djali është aq i lidhur me mua sa nuk dal dot nga shtëpia
Wake Up/ Këngëtari Korab Shaqiri: Djali është aq i lidhur me mua sa nuk dal dot nga shtëpia
Πριν 2 ημέρες
Korab Shaqiri tregoi në “Wake Up” për marrëdhënien speciale me të birin Alteo. Zakonisht ndodh që djemtë janë të lidhur me nënën, por me Korabin ka ndodhur e kundërta: Ai nuk ikën dot nga shtëpia sepse djali është shumë i lidhur pas tij. Korabi ka ndarë edhe një detaj tjetër që ka të bëjë siç duket me talentin e trashëguar në muzikë. “Ne u shqetësuam se nuk po fliste deri në moshën dy vjeç, por kur foli shpërtheu menjëhetë në muzikë”, u shpreh Korab Shaqiri. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Wake Up/ Korab Shaqiri: Nuk kam dashur asnjëherë të bëhem këngëtar
Wake Up/ Korab Shaqiri: Nuk kam dashur asnjëherë të bëhem këngëtar
Πριν 2 ημέρες
Këngëtari Korab Shaqiri ishte i ftuar sot në “Wake Up” ku tregoi më shumë për karrierën e tij. Ai na zbuloi se nuk ka dashur asnjëherë që të bëhet këngëtar, por shokët e kanë nxitur kur ishte 21 vjeç. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
WakeUp/ Trinjaket Eni, Olta dhe Ina Gjika në Wake Up: Halli ynë më i madh ishte...
WakeUp/ Trinjaket Eni, Olta dhe Ina Gjika në Wake Up: Halli ynë më i madh ishte...
Πριν 2 ημέρες
Mëngjesin e sotëm në “Wake Up” në Top Channel, ishin trinjaket Eni, Olta dhe Ina Gjika. Ato kanë lindur në Ksamil, por prej disa vitesh jetojnë në Tiranë. Trinjaket kanë një vëlla më të madh, për të cilin ato u shprehën se “kur kanë ardhur në Tiranë, vëllain e zuri halli më i madh, pasi duhej të kujdesej për të trija motrat”. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Wake Up/ “Njoftimi” trinjakeve Eni, Olta dhe Ina në Wake Up: Duam të na ngacmojnë trinjakë
Wake Up/ “Njoftimi” trinjakeve Eni, Olta dhe Ina në Wake Up: Duam të na ngacmojnë trinjakë
Πριν 2 ημέρες
Ne nuk mund të rrimë as 10 minuta larg njëra-tjetrës”, u shprehën trinjaket Eni, Olta dhe Ina Gjika gjatë bisedës në studion e Wake Up. Më tej të pyetur nga Ori dhe Isli për të ardhmen e tyre dhe se si i preferojnë partnerët, ato u përgjigjën me humor duke thënë: Kemi bërë një lloj “njoftimi” dhe duam të na ngacmojnë trinjakë”; kjo pasi dëshirojnë të mos të ndahen kurrë nga njëra-tjetra. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Zhblloken kanalet e Çukës, pritet të lehtësohet puna për dhjetëra fermerë
Zhblloken kanalet e Çukës, pritet të lehtësohet puna për dhjetëra fermerë
Πριν 2 ημέρες
Prej 3 dekadash fusha e Çukës në Sarandë ishte braktisur për shkak të mungesës së infrastrukturës vaditëse dhe kulluese. 100 fermerë pritet të përfitojnë prej zhbllokimit të kanaleve të dyta dhe të treta kulluese e vaditëse. Për më tepër ju ftojmë të ndiqni lidhjen me gazetaren e Top Channel, Kristina Fidhi e cila ndodhet në Çukë. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Sarande#Infrastrukture#TopChannel
Kosova feston 12 vjet pavarësi nga Serbia
Kosova feston 12 vjet pavarësi nga Serbia
Πριν 2 ημέρες
Kosova feston sot 12 vjetori e pavarësisë. Që prej mëngjesit siç është bërë traditë nderohen dëshmorët, ata që dhanë jetën në luftë kundër Serbisë. Nderohen pasardhësit e UÇK dhe New Born ku monumenti i pavarësisë pritet të shpalose pamjen e re. Për më tepër ju ftojmë të ndiqni lidhjen me gazetaren e Top Channel, Alberta Hashani e cila nga qendra e kryeqytetit kosovar na përcjellë atmosferën. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Kosovo#Serbia#TopChannel
Plas arma në Korçë, shoqërohet një person
Plas arma në Korçë, shoqërohet një person
Πριν 2 ημέρες
Të shtëna me armë janë dëgjuar ditën e sotme në Korçë, ku nga informacionet para prake bëhet me dije se dy vëllezër janë zënë me një person për motive të dobëta. Një nga vëllezërit ka qëlluar me armë në ajër dhe më pas ka hedhur pistoletën duke u larguar. Policia ka shoqëruar personin që ishte përfshirë në konflikt. Korçë/Informacion paraprak Më datë 17.02.2020, rreth orës 13:10, në lagjen nr. 8, Korçë, gjatë një konflikti për motive të dobëta ndërmjet dy vëllezërve V.X e K.X me shtetasin E.B, banues në Korçë, dyshohet se njëri prej vëllezërve ka qëlluar në ajër me armë zjarri pistolete. Dy vëllezërit kanë hedhur në tokë armën e zjarrit dhe janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes. Forca të shumta policie janë vënë në ndjekje të dy autorëve të dyshuar të ngjarjes dhe po punojnë për kapjen e tyre. Shtetasi E.B, është shoqëruar në ambientet e Komisariatit për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Korce#Arme#TopChannel
Grabitësi ‘idiot’ në Elbasan/ Shitësja i rrëmben armën
Grabitësi ‘idiot’ në Elbasan/ Shitësja i rrëmben armën
Πριν 2 ημέρες
Ditën e shtunë një person ka grabitur një dyqan në bizhuterisë në Elbasan. Autori, Astrit Thaçi, u arrestua që ditën e grabitjes në Yzberisht, Tiranë. Ditën e sotme është arrestuar edhe një person i cili dyshohet si i blinte grabitësit florinjtë e vjedhur. Top Channel ka siguruar videon nga momenti ku ai ka kërcënuar shitësen me armë dhe ka kryer grabitjen. Por, në një moment ajo ka përfituar duke i marrë armën atij pasi e kishte lënë mbi banak dhe ka ikur me vrap. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Elbasan#Grabitje#TopChannel
Wake Up/ Nurellari: Albin Kurti “harroi” programin për bashkimin kombëtar
Wake Up/ Nurellari: Albin Kurti “harroi” programin për bashkimin kombëtar
Πριν 2 ημέρες
Duke analizuar arritjet dhe sfidat e Kosovës në 12-vjetori e Pavarësisë, gjatë bisedës në “Wake Up”, analisti Adri Nurellari tha se Albin Kurti dhe Edi Rama duhet të lënë mbrapa hatërmbetjet personale dhe të mendojnë për dy popujt dhe dëshirën që ata kanë shfaqur për bashkimin kombëtar. Duke analizuar qëndrimet e fundit të Albin Kurtit, analisti Nurellari u shpreh se Albin Kurti e ka harruar idenë e bashkimit kombëtar me Shqipërinë. Sipas Nurellarit, Kurti edhe në krijimin e qeverisë së tij nuk ka përfshirë asnjë shqiptar nga Shqipëria në postin e ministrave, ndërkohë që homologu i tij Edi Rama në Tiranë ka dy ministra nga Kosova. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Wake Up/ Nurellari: Me Albin Kurtin, forcat politike në Kosovë më në fund po gjejnë paqen
Wake Up/ Nurellari: Me Albin Kurtin, forcat politike në Kosovë më në fund po gjejnë paqen
Πριν 2 ημέρες
Analisti Adri Nurellari, gjatë një interviste në “Wake Up”, tha se në Kosovë tani është një moment shumë i rëndësishëm, pasi më në fund forcat politike po gjejnë harmoninë mes tyre. Me ardhjen e Vetëvendosjes në pushtet, po shihet një bashkëpunim mes tyre duke gjetur më në fund edhe paqen. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Wake Up/ Shefi i Trafikut Urban, Taulant Gjoka: Njollat e zeza në Tiranë ku na rrezikohet jeta
Wake Up/ Shefi i Trafikut Urban, Taulant Gjoka: Njollat e zeza në Tiranë ku na rrezikohet jeta
Πριν 2 ημέρες
Këmbësorët në shumë raste, për shkak të pakujdesisë së tyre në rrugë, bëhen shkak për aksidentet që ndodhin. Në të gjithë vendin por kryesisht në Tiranë, ka disa kryqëzime ose rrugë ku ndër vite kanë ndodhurmë shumë aksidente me pasojë vdekjen ose plagosjen e këmbësorëve. Në disa raste është mosrespektimi i semaforit ose fakti që këmbësorët nuk kalojnë në vijat e bardha. Taulant Gjoka, Shef i Trafikut Urban në Tiranë, tha gjatë një lidhjeje direkte në “Wake Up” se disa nga pikat më problematike në kryeqytet janë: Rruga e Elbasanit, Bulevardi “Zhan D’Ark”, Bulevardi “Bajram Curri”, rruga “ Asim Voksi” etj. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Trump/ Një xhiro në pistë me ‘The Beast’
Trump/ Një xhiro në pistë me ‘The Beast’
Πριν 2 ημέρες
Presidenti amerikan Donald Trump shfaqet sërish në një eveniment sportiv, por këtë radhë ai vendosi të zbresë në pistë. kreu i Shtëpisë së Bardhë ishte në Daytona ku zhvilloi një xhiro me makinën e tij të blinduar ‘Cadillac’ që është e mbiquajtur ndryshe ‘The Beast’ (Bisha) në prag të garës të së dielës përballë mijëra fansave të entuziazmuar. Trump që do të garojë në muajin nëntor për mandatin e tij të dytë si president i SHBA ishte startuesi i garës së NASCAR Daytona 500 teksa përdori urdhrin tradicional: Zotërinj, ndizni motorët! Sipas drejtuesve të NASCAR, kjo është hera e parë që një president i SHBA zbret në pistë për një xhiro paradë në këtë garë teksa udhëheq 40 makinat pjesëmarrëse në të, ndërkohë që vetë Trump falenderoi dhjetëra mijëra patriotet që ishin mbledhur në Daytona për këtë garë që ai e përkufizoi si Lavdia e pastër amerikane ‘The Beast’ (Bisha) është emri popullor për makinën e dizenjuar posaçërisht për presidentin e SHBA. Modeli aktual mendohet se peshon 10 tonë dhe ka dritare të blinduara kundër bombave me xhama të trasha prej 13 cm. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #TopChannel
Rikthimi i muzikës shekullore Pashtun
Rikthimi i muzikës shekullore Pashtun
Πριν 2 ημέρες
Për vite me radhë, muzika e vjetër Pashtun u mbyt nga krismat e armëve dhe frika që sundonte mes muzikantëve të shënjestruar nga militantët. Por me përmirësimin e sigurisë, një traditë shekullore po rikthehet në veriperëndim të Pakistanit. Performancat muzikore atje dikur mbaheshin në fshehtësi. Tani, jo më. Dyqanet që shesin instrumenta muzikore po lulëzojnë, e transmetuesit lokalë shpesh përfshijnë në programet e tyre këngëtarë të muzikës pop në gjuhën Pashto. Disa grupe të reja si Khumariyaan kanë arritur edhe një vlerësim të rrallë mbarëkombëtar, e kanë mundur ta përhapin muzikën e këtij grupi etnik edhe jashtë atdheut. Muzika është erëza e jetës … ajo ka qenë një pjesë e kulturës sonë që nga kohërat e lashta. Ne kemi qenë një shoqëri liberale për disa shekuj. E duam fenë tonë, por duam njëkohësisht edhe muzikën tonë tradicionale Në zemër të muzikës Pashtun qëndron rababi, një instrument me tela në Azinë Qendrore, ndërsa këngët përshkruajnë shpeshherë dhimbjen e dashurisë e nuk kanë munguar as tekstet me thirrje për revolucion politik. Rritja e ekstremizmit e kërcënoi këtë traditë prej dekadash, megjithatë tani gjerat kanë nisur ngadalë të ndryshojnë. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #PashtunMusic#Pakistan#TopChannel
Bie ekonomia Japoneze/ E treta në botë, por ka pësuar rënie
Bie ekonomia Japoneze/ E treta në botë, por ka pësuar rënie
Πριν 2 ημέρες
Ekonomia e Japonisë, në fund të vitit 2019, është tkurrur me ritmin më të shpejtë në pesë vjet. Sipas shifrave zyrtare, bruto prodhimi i brendshëm vjetor ka rënë me 6.3 për qind në periudhën tetor-dhjetor. Një tkurrje e tillë është e para në më shumë se një vit dhe më e madhja që nga viti 2014, kur rënia ka qenë 7.4%. Faktorët kryesorë për këtë situatë mendohet të jenë rritja e taksave të shitjeve, kërkesa më e dobët globale dhe pasojat e një tajfuni. Por ka dhe shqetësime të mëdha se shpërthimi i koronavirusit në Kinë mund të ndikojë mbi ekonominë japoneze edhe këtë tremujor. Ka ardhur në rritje frika se Japonia, ekonomia e tretë më e madhe në botë, mund të bie në recesion. Paniku i epidemisë është duke prekur turizmin e eksportet, por ai duket ka nisur të ndikojë edhe mbi konsumin. Në përgjigje të të dhënave të sotme, ministri i Ekonomisë i Japonisë, Yasutoshi Nishimura, tha se Qeveria japoneze është e gatshme të ndërmarrë të gjithë hapat e nevojshëm për të trajtuar ndikimin e shpërthimit të koronavirusit në ekonomi dhe turizëm. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Japan#Economy#TopChannel
Konferenca e jashtëzakonshme, Meta: Sot dua të njoftoj për veprimtarinë e re kriminale të Dvoranit
Konferenca e jashtëzakonshme, Meta: Sot dua të njoftoj për veprimtarinë e re kriminale të Dvoranit
Πριν 2 ημέρες
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dalë ditën e sotme në një konferencë të jashtëzakonshme nga presidenca. Meta ka folur sërish për Ardian Dvoranin: Meta: Sot dua të njoftoj për veprimtarinë e re kriminale të Dvoranit për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Prej sot do të depozitoj një shtesë, sepse atij i duhet ti ndalohet menjëherë veprimtaria kriminale e nxitur nga presioni politikë për kapjen e Gjykatës Kushtetuese. Atij duhet ti ndalohet menjëherë veprimtaria e organizuar kriminale për plotësimin e vendeve vakante me qëllim që vendin e fundit t’ia ruajë vetes. Pa zhvilluar asnjë mbledhje të Këshillit të emërimeve në drejtësi, pa pasur kompetencën ligjore, konstaton sikur të jetë vetë President, zgjedhjen e një anëtari të gjykatës kushtetuese. Duke mashtruar opinionin ndërkombëtar, ai ka mashtruar me qëllimin që ti rrëmbenin presidentit emërimin e anëtarit të Gjykatës Kushtetuese. Dvorani duhet ti përgjigjet SPAK-ut pse nuk e thirri Këshillin e Emërimeve në Drejtësi të shqyrtonte shkresën e Presidentit? Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #IlirMeta#ArdianDvoranin#TopChannel
Lajme WEB - Ora 13:00 - 17 Shkurt 2020
Lajme WEB – Ora 13:00 – 17 Shkurt 2020
Πριν 2 ημέρες
Lajme web eshte një edicion i shkurtër informativ 60 sekonda në faqen zyrtare top-channel.tv, rrjetet sociale si Instagram dhe Facebook dhe në kanalin e GRmind, Top Channel Albania ,me zhvillimet e fundit në vend, rajon, botë, sport e me gjerë. Lajme Web vjen në tre fasho kohe çdo ditë nga e hëna në të premte 13:00/16:00 dhe 19:00. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #LajmeWeb #TopChannel
Wake Up/ Shefi i Trafikut Urban, Taulant Gjoka: Këmbësorët të përfshirë në 30 % të aksidenteve
Wake Up/ Shefi i Trafikut Urban, Taulant Gjoka: Këmbësorët të përfshirë në 30 % të aksidenteve
Πριν 2 ημέρες
Shef i Trafikut Urban Tiranë, Taulant Gjoka tha se në shumë shpejt do të nisë një aksion ligjor dhe do të ndërmerren masa administrative edhe ndaj këmbësorëve që shkelin rregullat. Ai u shpreh se në Tiranë, një pjesë e madhe e aksidenteve ndaj këmbësorëve sipas hetimeve paraprake, kanë ndodhur pasi ata nuk kalojnë në vijat e bardha, apo në vendet që janë të dedikuara për ta. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Edicioni Informativ, 17 Shkurt 2020, Ora 12:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
Edicioni Informativ, 17 Shkurt 2020, Ora 12:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
Πριν 2 ημέρες
Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdicioniInformativ#TopChannel
Wake Up/ Eksperti në SHBA, Arban Domi: Për 3 muaj nis testimi i vaksinës për koronavirusin
Wake Up/ Eksperti në SHBA, Arban Domi: Për 3 muaj nis testimi i vaksinës për koronavirusin
Πριν 2 ημέρες
Një nga ekspertët më të njohur në SHBA në fushën e bioteknologjisë, virologu shqiptar Arban Domi tha për “Wake Up” se kompania e tij “Geovax” dhe kolegët e laboratorit në Wuhan, janë duke bashkëpunuar për përgatitjen e vaksinës ndaj virusit të ri që po trondit botën. Domi u shpreh se në 2-3 muajt e ardhshëm, vaksina do të testohet tek kaviet në kushte laboratorike, ndërkohë që ajo mund të jetë gati pasi të shihen efektet te njerëzit, pas 1 viti e gjysmë deri në 2 vjet. Ai shpjegoi me detaje dhe përbërjen e kësaj vaksine, ndërkohë që virusi i ri tha ai, CONVID 19, ka shumë ngjashmëri me virusin SARS deri në 78%. Ndaj përgatitja e vaksinës - sipas tij - është e vështirë, pasi edhe për SARS-in nuk është zbuluar asnjë vaksinë deri tani. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Projekti i “çmendur” i Erdoganit: Një kanal i ri që lidh Detin e zi dhe atë të Marmarasë
Projekti i “çmendur” i Erdoganit: Një kanal i ri që lidh Detin e zi dhe atë të Marmarasë
Πριν 2 ημέρες
Në perëndim të Stambollit, mes Detit të Zi dhe Detit Marmara, shtrihen peizazhe të larmishme pyjesh, fermash, kënetash dhe vendbanimesh antike. or kjo zonë është më shumë nga sa sheh syri: Ajo është rruga e Kanal Istanbul, një mega projekt infrastrukture me një kosto prej $ 12.6 miliardë dollarësh, të cilin presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e ka përshkruar si “ planin e tij të çmendur”, kur e paraqiti fillimisht idenë në 2011-tën. Kanal Istanbul, i aprovuar nga ministria e mjedisit muajin e kaluar, do të jetë një kanal transporti 45 km që do të bashkojë Detin e Zi me atë të Marmarasë, duke ecur paralelisht me ngushticën e Bosforit, e cila tashmë kalon nëpër qendrën e Stambollit. Qeveria thotë se kanali është i nevojshëm për të zvogëluar trafikun ujor në qytet. Por kritikët - përfshirë dhe kryebashkiakun e Stambollit - paralajmërojnë se nisma do të ketë një kosto të madhe mjedisore, e flasin për shkatërrimin e mundshëm ekologjik të Detit Marmara. Ekziston një ekuilibër delikat mjedisor me këtij deti dhe atij të Zi, që lidhen aktualisht nga ngushtica e Bosforit. “Niveli i kripës së Detit të Zi është më i ulët se ai i Marmarasë, dhe përmbajtja organike e tij, shumë më e madhe”, thotë Xhevahir Efe Akçelik, sekretar i Unionit të Dhomave të Inxhinierëve dhe Arkitektëve Turk në Stamboll. Për shkak se Deti i Zi është 50 cm më i lartë se ai i Marmarasë, si niveli ashtu edhe dendësia e kripës do të ndryshonin tek ky i fundit nëse të dy do të lidheshin me kanalin që synon Erdogani. Jo vetëm kaq, por edhe fluksi i organizmave qelizorë në Marmara do të konsumonte oksigjen shtesë; kjo do të bënte që bakteret dhe organizmat e tjerë të krijonin një gaz sulfurik, e në qytet do të përhapej një erë e ngjashme me atë të vezëve të prishura. Disa druhen se kjo mund ta fshijë plotësisht jetën në Marmara. Projekti u paraqit disa kohë më parë për konsultime publike e mijëra vetë firmosën një peticion kundër tij, megjithatë në muajin janar, ministri turke e mjedisit e aprovoi gjithsesi. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #RCErdogan#Project#TopChannel
Wake Up/ Eksperti në SHBA, Arban Domi: Vaksina ndaj Ebolës dhe HIV/AIDS drejtë suksesit
Wake Up/ Eksperti në SHBA, Arban Domi: Vaksina ndaj Ebolës dhe HIV/AIDS drejtë suksesit
Πριν 2 ημέρες
Virologu shqiptar i njohur në SHBA, Arban Domi gjatë intervistës në “Wake Up”, tha se janë duke punuar tashmë prej vitesh për vaksinat kundër virusit Ebola dhe HIV/AIDS. Ai u shpreh se këto vaksina janë drejt testimit në njerëz, tek një grup prej 10-20 vetësh dhe janë drejt suksesit të sigurtë të implementimit të tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Evakuime në Britaninë e Madhe/ Stuhia “Dennis” gjunjëzon vendin
Evakuime në Britaninë e Madhe/ Stuhia “Dennis” gjunjëzon vendin
Πριν 2 ημέρες
Komunitetet në mbarë Britaninë po përballen me një tjetër ditë përmbytjesh dhe kaosi të udhëtimit, pas shirave të rrëmbyer që solli stuhia Dennis. Më shumë se 300 paralajmërime për përmbytjet janë ende në fuqi në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, përfshirë dhe pesë paralajmërime të rënda që nënkuptojnë rrezikun për jetën. Ekipet e shpëtimit nisën nga puna që në orët e para të ditës për të nxjerrë me varka banorët e bllokuar nga shtëpitë e tyre në Worcestershire. Incidente të mëdha u regjistruan në Uellsin Jugor, ku në zona të tëra, është praktikisht i pamundur udhëtimi. Rrugët janë gjithashtu të bllokuara në disa pjesë të Skocisë, e probleme kanë pasur edhe mjaft linja hekurudhore. Autoritetet lokale në Tenbury Wells, të Worcestershire, kanë paralajmëruar se mund të ketë nevojë për të tjera evakuime. Mijëra thasë me rërë janë vendosur në argjinaturat e lumit Ouse, teksa Agjencia e Mjedisit paralajmëroi se niveli i tij mund t`i afrohet rekordit të vitit 2000. Ministria e Mbrojtjes ka angazhuar forcat ushtarake për të ndihmuar njerëzit në zonat e Yorkshire, të goditura keq nga përmbytjet edhe gjatë stuhisë Ciara fundjavën e kaluar. Sekretari i Mjedisit George Eustice tha për BBC se qeveria ka shpenzuar 2.5 miliardë paund për të trajtuar kushtet ekstreme të motit që nga viti 2015 dhe është zotuar të shpenzojë edhe 4 miliardë të tjerë në pesë vitet e ardhshme. Duke iu përgjigjur kritikave lokale për reagimin ndaj vërshimit të ujërave në York, Eustice sqaroi se 80 milion paundë janë shpenzuar në projekte për mbrojtjen e qytetit nga përmbytjet, dhe shumë të tjera janë në “fazë planifikimi”. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #DennisStorm#Britain#TopChannel
Konferenca e Donatorëve/ Arben Ahmetaj tregon sa euro priten të mblidhen për Shqipërinë
Konferenca e Donatorëve/ Arben Ahmetaj tregon sa euro priten të mblidhen për Shqipërinë
Πριν 2 ημέρες
Të hënën në Bruksel zhvillohet Konferenca Ndërkombëtare e Donatorëve e inicuar nga Bashkimi Europian në ndihmë të Shqipërisë, pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Qeveria shqiptare shkon aty me pritshmëri modeste. Hapin e parë të mbështetjes së Shqipërisë pas tërmetit me pasoja tragjike me 51 viktima e 913 të plagosur më 26 nëntor, Komisioni Europian e bëri menjëherë pas tërmetit me dërgimin e Mekanizmit të Mbrojtjes Civile të BE në Shqipëri me kërkesë të qeverisë shqiptare. Ndërsa në dhjetor KE bëri të ditur dhënien e një ndihme prej 15 milionë eurosh Shqipërisë me prioritet rikonstruktimin e ndërtesave publike. Në këto muaj autoritetet përkatëse nga Bashkimi Europian, OKB-ja, Banka Botërore dhe qeveria shqiptare punuan për përpilimin e raportit të vlerësimit për dëmet e tërmetit, të paraqitur ditët e fundit. Si pasojë e katastrofës u prekën më shumë se 47.000 vetë drejtpërdrejt nga tërmeti, thuhet në raportin përfundimtar të qeverisë shqiptare të paraqitur para pak ditësh, ndërkohë që 17.000 vetë u detyruan të zhvendosen për shkak të humbjes së shtëpive. Në përgjithësi si pasojë e katastrofës u prekën në tërësi 202.291 vetë, nënvizon raporti. Zonat më të prekura janë Shijaku, Durrësi, Kruja, Tirana, Kamza, Kavaja, Kurbini dhe Lezha. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EarthquakeAlbania#Brussels#TopChannel
Duhani/ Manastirliu: Brenda shkurtit do të miratohet…
Duhani/ Manastirliu: Brenda shkurtit do të miratohet…
Πριν 2 ημέρες
Brenda muajit Shkurt do të miratohen imazhet për paketat e duhanit, që do të zënë 65% të dy anëve të paketimit të duhanit, me foto që tregojnë dëmet që shkakton nga duhanpirja në shëndet. Deklarata u bë nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë fjalës saj në Kuvend. “Komiteti Ndërsektorial për Mbrojtjen e Shëndetit nga Produktet e Duhanit do të vendosë brend Shkurtit për fotot dhe paralajmërimet -pictorials- në paketimet e duhanit. Paralajmërimet e kombinuara tekst dhe figurë do të zënë 65% të faqes ballore të paketimit të duhanit dhe po ashtu të faqes së pasme, duke zbatuar Direktivën 2014/40 EU”, tha Manastirliu. Imazhet e reja do te vendosen në paketat e cigareve dy vite pas miratimit, për t’i lënë kohën e nevojshme biznesit për të bërë ndryshimet e duhura në paketimin e duhanit. Duke deklaruar se masat kundër duhanpirjes janë shtuar, duke përfshirë edhe gjobat e reja, të shumëfishuara sipas ligjit të ri, Manastiriliu gjatë fjalës saj ka lëshuar një paralajmërim për të gjitha subjektet, sidomos ato që tregtojnë produket e duhanit afër shkollave. “Është fakt se viti 2019 shënon numrin më të lartë të gjobave të vendosura ne keto vite, me 466 masa administrative, nga të cilat dhjetra masa administrative prej 600 mijë lekë për shkelësit e përsëritur të ligjit. Ndërkohe,puna nuk do të ndalet, për të zbatuar ligjin, në të gjitha ambjentet që tregtojnë produkte të duhanit, sidomos puna do të fokusohet tek ambjentet afër shkollave, me zero tolerancë për subjektet që tregtojnë duhan, cigare elektronike apo shisha nargjile për të rinjtë”, tha Manastirliu. Gjashtë muaj më parë u miratuan amendimet në ligjin “Për mbrojtjen e Shëndetit nga produktet e duhant”, duke përfshirë për herë të parë, njësoj si për duhanin, ndalimin e tij në ambientet e brendshme edhe për duhanin me ngrohje, cigaren elektronike, shisha /nargjile, që konsiderohen po aq të dëmshme për shëndetin e popullatës.Duke theksuar se progresi në luftën kundër duhanpirjes në këto vite ka qenë i dukshëm, Manastirliu citoi Progres Raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë për vitin 2019 që dha këtë vlerësim në lidhje me zbatimin e ligjit: “Në lidhje me kontrollin e duhanit, Ligji për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili është përgatitur të jetë në përputhje me Acquis, është duke u zbatuar plotësisht”. Megjithatë, Ministrja e Shëndetësisë e konsideroi sfidë zbatimin e ligjit të ri, me përfshirjen e të gjithë institucioneve të ngarkuara nga ligji në grupet e inspektimit, qoftë inspektoriati i punës, drejtoritë e taksave, inspektoriatet arsimore dhe policia,sepse gjithpërfshirja në këtë luftë të përditshme është thelbësore. “Sfida jonë sot është me zbatimin e ligjit të ri, në të njëjtën masë për duhanin dhe nënproduktet e tij me zero tolerancë për shkelësit e ligjit dhe për shkelësit që nuk I druhen gjobës së parë apo të dytë, me deri në 6-fishim të masës së gjobës për këdo që sfidon ligjin në dëm të shëndetit të populate”, tha Manastirliu. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #OgertaManastirliu#Duhani#TopChannel
Aksidenti në Mallakastër/ Furgoni i policisë mbushur me të burgosur përfundon në byrektore
Aksidenti në Mallakastër/ Furgoni i policisë mbushur me të burgosur përfundon në byrektore
Πριν 2 ημέρες
Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti i ndodhur paraditen e kësaj të hënë në aksin Tepelenë-Mallakastër ku një furgon policie që transportonte të burgosur është përplasur me një makinë dhe për pasojë ka goditur një ndërtesë. Top Channel ka siguruar edhe pamjet nga ky aksident ku thuhet se makina e policisë në tentativë për të shmangur përplasjen me një makinë ka devijuar rrugën dhe ka përfunduar në një byrektore. Bomblat e gazit në pamje gjendeshin brenda byrektores që ishte e mbyllur në atë moment. Fatmirësisht edhe pse përplasja ka qenë e fortë, bombolat e gazit nuk kanë shpërthyer. Në brendësi të furgonit kishte tre të burgosur dhe policë shoqërues. Nga përplasja është lënduar një polic jashtë rrezikut për jetën ndonëse është shoqëruar për në spitalin e Gjirokastrës me dëmtime të lehta. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Accident#Policia#TopChannel
​Kurti: Prekazi, kryeqytet i qëndresës së popullit shqiptar
​Kurti: Prekazi, kryeqytet i qëndresës së popullit shqiptar
Πριν 2 ημέρες
Për ndër të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani kanë bërë homazhe tek kompleksi memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Shefi i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti duke e quajtur Prekazin kryeqytet i kryengritjes dhe qëndresës së popullit tonë, tha se sot në 12-vjetorin e pavarësisë kujtojnë familjen Jashari me mall por edhe me krenari. Kurti: Familjen Jashari e kujtojmë me krenari “Erdhëm sot këtu në Prekaz në këtë kryeqytet të kryengritjes e të qëndresës se popullit tonë për të kujtuar dhe për të nderuar familjen Jashari, babain Shaban me nënën Zahiden, Ademin dhe Adilen, Hamzan e Feriden, Zarifen me fëmijët e tyre dhe familjen e gjerë gjithsej 59 veta të cilët luftuan dhe u sakrifikuan n ë një ngjarje të jashtëzakonshme e që sot njihet si Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës. Në 12-vjetorin e pavarësisë i kujtojmë me mall e pikëllim por edhe me shumë krenari”, tha kryeministri Kurti. Kurse, kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani tha se në këtë 12-vjetor kanë ardhur këtu në Prekaz për të nderuar sakrificën e familjes Jashari, vend ky i cili është simbol i atdhedashurisë që duhet të ndiqet tutje. Osmani: Ky vend dëshmon atdhedashurinë “Për të nderuar në këtë 12-vjetor të pavarësisë sonë sakrificën e familjes Jashari të komandanti legjendar, Adem Jashari dhe të gjithë anëtarëve të kësaj familje që u flijuan që ne sot ta gëzojmë lirinë dhe ta gëzojmë shtetin tonë është pikërisht ky vend që dëshmon atdhedashurinë që është simbol i asaj se si duhet ve ndi dhe duhet të vazhdoj të jetë dritë udhërrëfyese për punën tonë dhe brezat e ardhshëm”, tha Osmani. Në këto homazhe krerët shtetëror u shoqëruan edhe nga zëvendëskryeministrat, Haki Abazi e Avdullah Hoti dhe ministrat e kabinetit qeveritar. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #AlbinKurti#VjosaOsmani#TopChannel
Frika nga koronavirusi/ Banda e armatosur grabit letra tualeti
Frika nga koronavirusi/ Banda e armatosur grabit letra tualeti
Πριν 2 ημέρες
Grabitës të armatosur në Hong Kong kanë marrë me qindra letra tualeti me vlerë më shumë se 1,000 HKD (130 dollarë; 98 £). Letrat e tualeteve aktualisht janë me kufizim në Hong Kong për shkak të frikës ndaj koronavirusit. Policia ka arrestuar dy persona dhe ka gjetur disa prej letrave të vjedhura, thuhet në njoftimet e mediave lokale. Grabitja e armatosur ndodhi në Mong Kok, në Hong Kong ky vend ka histori të bandave të krimit ose siç njihen ndrysh “triadat”. Sipas raporteve lokale, grabitësit kishin kërcënuar një punëtor cili kishte shkarkuar letrat higjienike jashtë Supermarketit Wellcome. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Covid19#HongKong#TopChannel
Tërmeti/ Sot konferenca donatorëve, zbulohet numri pjesëmarrësve
Tërmeti/ Sot konferenca donatorëve, zbulohet numri pjesëmarrësve
Πριν 2 ημέρες
Këtë të hënë në Bruksel do të mbahet Konferenca e Donatorëve ku vendet e BE por jo vetëm do të kontribuojnë në mbledhje e fondeve për të ndihmuar Shqipërinë për fazën e rindërtimit pas dëmeve që la pas tërmeti i 26 nëntorit. I dërguari Top Channel në Bruksel Muhamed Veliu thotë se në këtë konferencë pritet të marrin pjesë 450 persona përfaqësues të vendeve anëtare nga BE, dhe organizata ndërkombëtare. Konferenca do të nisë në ora 14:00. Konkluzionet e saj do të mësohen në ora 19:00 gjatë konferencës së përbashkët për shtyp mes presidentes së Komisionit Europian dhe kryeministrit Edi Rama. Ishte Kryetarja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen e cila deklaroi në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin e Kroacisë mbajtëse të presidencës së radhës së BE-së, takimi i donatorëve për Shqipërinë lidhur me dëmet e mëdha që shkaktoi në vendin tonë tërmeti. Ajo u shpreh optimiste se Europa do të kontribuojë për Shqipërinë. Edhe kryeministri Rama ka thënë se beson se nga kjo konferencë donacionesh Shqipëria do të marrë një dorë të mirë për fazën e rindërtimit. Kryeministri u shpreh se ndoshta nuk do të plotësohet e gjithë shuma e kostove që ka shkaktuar tërmeti por sado një ndihmë e vogël është e vlefshme. 3 ditë më parë, ministri i Jashtëm Stef Blok konfirmoi se Holanda do të dhurojë 3 milionë euro për rindërtimin. Po ashtu, gjatë konferencës për Ballkanin Perëndimor në Mynih, kryeministri Edi Rama tha se ka bërë shumë kontakte rreth Konferencës së Donatorëve ku u takua me homologët e tij të Kanadasë dhe Kuvajtit si dhe ministrin e Jashtëm të Arabisë Saudite. Kujtojmë se vetë kryeministri Rama deklaroi se dëmet që la pas tërmeti përllogariten 980 milionë euro, teksa rindërtimi kërkon rreth 1.08 mld euro. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdiRama#EarthquakeAlbania#TopChannel
Njohja e patentave/ Ekspertët gjerman vijnë në Shqipëri
Njohja e patentave/ Ekspertët gjerman vijnë në Shqipëri
Πριν 2 ημέρες
Një delegacion i ministrisë së Transporteve të Gjermanisë po viziton Shqipërinë me qëllim vëzhgimin nga afer të procedurave të dhënies së patentave nga autoritetet shqiptare. Misioni informues i kryesuar nga Guido Zielke, Drejtor i Përgjithshëm i Trafikut Rrugor dhe Transportit dhe Renate Bartelt-Lehrfeld, Drejtoreshë e Ligjit të Trafikut Rrugor në Ministrinë Federale të Transportit, do të hartoje një raport në lidhje me njohjen e konvertimin e lejeve të drejtimit mes dy shteteve. Me pas vendimmarrja do të jetë në rang politik nga ministria e transportit të Gjermanisë, dhe parlamentet e landeve. Drejtoria e përgjithshme e transportit rrugor thotë se ekspertët gjermane patën përshtypje të mira ndërkohë, kryeministri Edi Rama shkruan në ‘Facebook’ se misioni teknik gjerman i ka përcjellë një opinion pozitiv qeverisë gjermane. Pak javë më parë, njohja e patentave shqiptare u zyrtarizua edhe nga parlamenti grek. Kurse në Itali, një tjetër vend ku ka më qindra mijë shqiptarë, patentat e lëshuar nga qeveria shqiptare njihen prej kohësh. Lejet e drejtimit shqiptare njihen edhe, Kroacia, Mal të Zi, Maqedoninë e Veriut dhe Kosovë. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #GuidoZielke#RenateBarteltLehrfeld#TopChannel
Koronavirusi/ Rëndohet bilanci i viktimave, por ka edhe të mbijetuar…
Koronavirusi/ Rëndohet bilanci i viktimave, por ka edhe të mbijetuar…
Πριν 2 ημέρες
Bilanci tragjik i viktimave të shkaktuar nga koronavirussi CoVid-19, vijon të rrëndohet. Deri më tani numri i viktimave i ka kaluar 1770 ndërsa bilanci pritet të rëndohet në orët në vijim. Por ndërsa numri i të vdekurve rritet, kështu ndodh edhe numri i atyre që po mbijetojnë dhe po e luftojnë këtë virus vdekjeprurës. Mediat shtetërore kineze kohët e fundit po reklamojnë shumë pacientë të prekur nga koronavirusi dhe që po arrijnë të mbijetojnë falë diagnostifikimt dhe trajtimit në kohë. Ndërkohë në mediat vendase është shpërndarë në masë rasti i një inxhinieri i cili edhe pse ishte i prekur nga koronavirus, shëndeti i tij është përmirësuar ndjeshëm pas një kure të dhënë nga mjekët. Bëhet fjalë për inxhinierin 31-vjeçar Edison Zhang i cili u diagnostifikua me virusin vdekjeprurës , por pas injeksioneve ai u përmirësua. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Covid19#China#TopChannel
Vlorë/ U gjetën tre makina në det, reagon policia
Vlorë/ U gjetën tre makina në det, reagon policia
Πριν 2 ημέρες
Mëngjesin e sotëm në Vlorë janë gjetur tre makina në det. Sipas policisë, fuoristrada e cila ka dhe karelin tërheqës se mjeteve lundruese ka hedhur në det mjetin tip gomone dhe ka ngecur në rërën e detit. Në ndihme për ta nxjerrë nga deti kanë shkuar dy fuoristrada të tjera të cilat dhe ato kanë ngecur në rërë. Po tentohet për tërheqjen e tyre dhe nxjerrjen në breg. Ndërkohë policia po merr në pyetje pronarët e makinave dhe të gomones. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Vlore#Accident#TopChannel
Wake Up/ Parashikimi i motit/ Ja çfarë pritet të ndodhë sot
Wake Up/ Parashikimi i motit/ Ja çfarë pritet të ndodhë sot
Πριν 2 ημέρες
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, temperaturat do jenë nga 02ºC deri në 13ºC, në zonat e ulëta nga 05ºC në 20ºC dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 21ºC. Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash por që mundëtë për reshje janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -1ºC deri në 08ºC dhe në zonat e ulëta nga 02ºC në 10ºC. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Vlorë/ Gjenden tre makina në det
Vlorë/ Gjenden tre makina në det
Πριν 2 ημέρες
Mëngjesin e sotëm në qytetin e Vlorës janë gjetur tre makina në det. Akoma nuk dihet arsyeja, por njëra nga automjetet ka karel që tërheq mjetet lundruese detare. Policia e Vlorës dhe kufitare ndodhet në vendngjarje. Makinat dyshohen se kanë ngecur pasi kanë tentuar të tërheqin një gomone. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Vlore#Makina#TopChannel
Edicioni Informativ, 17 Shkurt 2020, Ora 00:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
Edicioni Informativ, 17 Shkurt 2020, Ora 00:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
Πριν 3 ημέρες
Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on GRmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdicioniInformativ#TopChannel
Jam Nje ze
Jam Nje ze - Πριν ημέρα
Nje teme tjeter diskutimi:" Erotika ne polifoni dhe kenget tradicionale".
druvar pema
druvar pema - Πριν ημέρα
dudushi gazetar hahahahahah
Ansel Ansel
Ansel Ansel - Πριν ημέρα
O kriminel o pa ftyrs
Gani Shkodrani
Gani Shkodrani - Πριν ημέρα
Respekt per presidentin
Nadir Selimaj
Nadir Selimaj - Πριν ημέρα
Tani me këtë fitore që pati nga donatorët Edi Rama nukë ka më forcë politike ta ndalojë është si uragan 🌀 u dha një garanci të plotë të prekurve nga tërmeti vetëm duhet pak durim
zere ngul
zere ngul - Πριν ημέρα
Po mir mo palaco peresident po ti cupat pse si mban ketu se skishin te hanin po nuk te degjon njeri ty ste beson asnje njeri kure ti qe ne menyren e te folurit e ke sikur te kan heq trurin as gje nuk flet me fakte po flet si rugac rugesh
United Eagles
United Eagles - Πριν ημέρα
Sa fatekeqesi qe eshte per nje vend qe presidenti i tij te jet ne nje kaos psiqik !
Nadir Selimaj
Nadir Selimaj - Πριν ημέρα
Zotërinj duhet të ini leal mos u mundoni të kërkoni qime në vezë i gjithë ai solidaritet i takon kryeministrit dhe vetëm ati të gjithë personat dhe familjet të dëmtuar nga tërmeti duhet të ndihen me fat që në këto momente të vështira që po kalon populli shqiptar është akoma kryeministër Edi Rama se për ndryshe do meroheshin gjithë jetën në çadra
zere ngul
zere ngul - Πριν ημέρα
O president palaco si ske turp qe ze ne goj pasurine qe ti vodhe gjith thesarin dhe thesarin e popullit o mafje o kriminel Tu ngjallen krimbat se kishe mbaruar na dilje dhe na thoshe do vrisje veten ti palaco pse se vrave o legen
Adriatike Mara
Adriatike Mara - Πριν ημέρα
Ky hajdut flet për kushtetuten 🤮.
Kostandin Muzaka
Kostandin Muzaka - Πριν ημέρα
Rama ka popullin ushtrin dhe Naton ne krah. ti me Rusin Serbin dhe Greqin do ta besh destabilitetin dhe dhunen ne Shqipri ?
Kostandin Muzaka
Kostandin Muzaka - Πριν ημέρα
Rama ka popullin dhe Naton ne krah. ti me Rusin Serbin dhe Greqin do ta mundesh popullin Shqiptar ?
Klevis
Klevis - Πριν ημέρα
Tirana zyrtare përbëhet nga kurvare dhe maskarenj o Marin djali. Nga i gjati,te doktori,e me rradhë. Qeveri bythshpuara historikisht
julian kola
julian kola - Πριν ημέρα
🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸
Kostandin Muzaka
Kostandin Muzaka - Πριν ημέρα
per p... dhe per k.. flitet te pornocesi, skan koh as per te then nje fjal per kategorit e para qe luajn qytetet me te medha ne shqipri qe ju ndjekin, skan koh per asgje per sportin por veten per budalliqe. asnje fjal per Legjenaret Tare Strakosha Lazio qe behen diskutim ne ter boten, as per Manaj Barcelona Hysaj Napoli Kumbulla qe po na ben krenar.
Aristos Beja
Aristos Beja - Πριν ημέρα
Kjo megi sa dit me eshemtuuar behet
Anna Stone
Anna Stone - Πριν ημέρα
🇦🇱 ka marr fund jo rini qe nuk Po ngel Atje Por as pleqt Sduan ne rrin ne 🇦🇱 duke filluar nga prindrit tan !! Kan jetuar 75 vite ne 🇦🇱 Por nuk jetojn dot me Atje se as Nje aspirin se Marrin dot!! Kjo eshte 🇦🇱 !! Keshtu qe 4 prindrit tane sdua te jetojn Atje !!! Po rinia Qfar duhet te thot ??? Discussing!!!!👋🏻🇺🇸
Bardhyl Merko
Bardhyl Merko - Πριν ημέρα
Ja dhe mister hajduti qe u kap me presh ne dore .gazetare pyete nje here per te vjedhurat .
Bledi Gjirokastriti
Bledi Gjirokastriti - Πριν ημέρα
ca beret per minoritetin e cameris qe i dogjen dhe i vran e i masakruan genocid ku jan varezat e popullit te masakruar shqiptar te cameris ku jan kultura jon e cameris ku jan muzeu i politikanve te popullit te cameris po ngelet duke ber skupturat e korofilakave qe vran popullin shqiptar brenda trojeve shqiptare jeni tradhetar ministri punve te jashtme qesharak tradhetar agjent grek jan keta ose pro rusd nga sistemi komunist
Jahja Nameti
Jahja Nameti - Πριν ημέρα
Zoti President jeni ne rruge kryq ,nje dore qe nuk kafshohet, puthet .Por ju sa e puthni (igurisht nga zori ) me nje here e kfshoni dhe prape e puthni.Kuptohet qe jeni ne siklet te math.
Bledi Gjirokastriti
Bledi Gjirokastriti - Πριν ημέρα
politikanet me vota te blera dhe vjedhura jan agjent te huaj nuk jan shqiptar shqiptaret nuk venin dot ne sarand donin viz nga vlora ne sarand nga u shkolluan keta francave po do miljona te shkollohesh keta jan kulishat qe na la pas monizmi te majt dhe te djatht jan komunistat e sistemit te kaluat 40 vjet dhe 30 vjet bejn 70 vjet pra ca prisni me populli esht i pa fuqishem perpara ketyre miljarderve me paara te grabitura nga populli firmoseni dhe detin mbushni xhepat ate detyr ua kan ngarkuar gjitonet qe na duan ne hell
Andrea Stella
Andrea Stella - Πριν ημέρα
Maya je unike krenarie e vlores bukuroshja jone ❤️❤️❤️zemra te kendoft gjithmon
Kremi krem
Kremi krem - Πριν ημέρα
Ilir Meta ti qka bere per Shqiperine vetem perqarje turp , Edi Rama ka mardhenje te shkelqyshme me EU jeni xheloz, urrejtje, mllef , keni nevoj per psikiater . Ti president pffff
Miri Haxhiaj
Miri Haxhiaj - Πριν ημέρα
nga gjith ky emision paske gjet fjalen tanke bravo
Adriatike Mara
Adriatike Mara - Πριν ημέρα
Sa turp që je president, o Shqiperi e mjera Shqiperi 😷
Iliria Leasing
Iliria Leasing - Πριν ημέρα
i kishte zene prit
Fabio Fabio
Fabio Fabio - Πριν ημέρα
O FRROK JE KELYSHI I RAMES,,
Anton Jaha
Anton Jaha - Πριν ημέρα
Sexi nuk don filozofi as shkenc ad shkoll ja ngreh kamt ja fut e kryn punen dhe aq
GoPro Today
GoPro Today - Πριν ημέρα
Bravo Edvin! Arrite ti vjedhesh edhe 1.15 mld euro...
Nik Pitik
Nik Pitik - Πριν ημέρα
OOO JU alban DHE CA ALBANA TJER PO SKENI CIP E TURP FARE PER DETYREN QE KA ILIRI EKAM LLAFEN SI PRESIDENT JO SI ILIR. O HAJVAN RESPEKTONI ISTITUCIONIN QE PERFAQESON SE JENI BER TE GJITH PROKURORA O LEGENA TE GJITH O LLARE BURAAAAA
Skenda 1234
Skenda 1234 - Πριν ημέρα
Kjo vajza me të kuqe ngjan pak me Alesia Bami .perqafim nga Kosova
Diana Naikolli
Diana Naikolli - Πριν ημέρα
Faleminderit 🙏🙏🙏
Gred Goolo
Gred Goolo - Πριν ημέρα
Ne nuk jemi te varfer po na keni vjedhur aq shum sa shiptaret o do hikin jasht shtetit qe te mbijetojn per buken e gojes keta jan qe 30 vjet qe tallen
Afrim Kozmaqi
Afrim Kozmaqi - Πριν ημέρα
Dhasht zoti te shkojn kto lek aty ku ka nevoje flm Europe dhe gjith te tjeret qe ndihmuan
Andrea cavallo
Andrea cavallo - Πριν ημέρα
Po cne ja tregon andit apo po e pa ai esht ashtu??? ,😂😂😂😂 ...Po pak cipe nuk paskeni kur nuk dini te hapni gojen pse nk rrini brenda atyre zyrave qe i keni ber pis dhe ato me pranine tuaj. Presidenti flet si merhum te neveritet ,frika ben te sajen po hajde do ta shohim tymin!!!
Big AlbaniaKosova AlbanienKosova
Big AlbaniaKosova AlbanienKosova - Πριν ημέρα
Urime bukurosh 😘❤️🇦🇱🇦🇱
Lino Cepele
Lino Cepele - Πριν ημέρα
Jam kritik I pare I Rames,por nje gje eshte e sigurte qe eshte I vetmi politikan shqipetar (per fat te keq)qe pervec besimit se pjeses derrmuse se shqipetareve ka edhe besimin e komunitetit nderkombetar,,keshtu qe duke pasur parasysh alternativen e tij duke filluar nga ty ai ka prap voten time pike!!
Agostin Preldakaj
Agostin Preldakaj - Πριν ημέρα
Prezantuesja tha: shikoni ne ekran nje scroll!! E mir mir!
daniel bregu
daniel bregu - Πριν ημέρα
o meta po te vjen dita ty dhe shum si ty
Michael Willard
Michael Willard - Πριν ημέρα
I rrockeeeee ke marre funde ti do shkoshe si norjegaaaaa
Andrea cavallo
Andrea cavallo - Πριν ημέρα
Ore ky qe esht me mangesi te theksuar menderisht duket se flet sikur ben muhabet ne dasem.. Po esht kopaçe fare nga mendja i ziu.. Hahaha sa keq esht lumadhi,ne siklet shume.. Po qe akuzon dhe ambasadat qe po i bejn komplot ketij. Aq me shume na mbeshtesin ne dhe shyqyr zotit apo fale kujtedo majtas e djathtas pak rendesi kjo,por ketij po ja fusin kembet ne nje kepuce dhe e tregon qarte frika qe e ka kapur. Po ke per te lare gjynahe do i lash dhe rrij m.... persiper se vet e ke ber.. Aty pisa se ja keni nxire jeten ketij populli pa patur meshire fare.
EpiritPirro
EpiritPirro - Πριν ημέρα
Ç’fare diference Dua Lipa qe si pjerdhi fare italianet dhe Alketa qe per pak hoqi breket ne skene per italianet. Dy vajza shqiptare por me background te ndryshem. Dua moderne, indipendente, e suksesshme. Alketa nare, e padalë, provinciale.
Alenna usa
Alenna usa - Πριν ημέρα
Dudush mos u perzi ti sikur ato grat e kqija kishe po di diqka ti ke met me I kallxu Albinit se krejt tuca jeni perveq Albinit
Alenna usa
Alenna usa - Πριν ημέρα
Hajt se ta kallxon Albini ty kamionin o qakarr.
usa massachuset
usa massachuset - Πριν ημέρα
Po flet ky I korruptuarit PO te kishte drejtesi ky duhet te ishte me burg ky as per kryetar koprative nuk esht I afte
Alenna usa
Alenna usa - Πριν ημέρα
Se Pari Urime PamvRsia Familjes Jashari ju qoft dheu I leht gjaku I juaj eshte derdh per keto dit tona qe ne e gzojm lirin .Urime Kosov edhe gjith shqiptarve qe kan bo per kete vend QE ne sod e gezojm.lirin .
Geri Uk
Geri Uk - Πριν ημέρα
Ja qrr kti Xhafajt..Ca legeni paska qen rreh grate moterqimi..
Ardian
Ardian - Πριν ημέρα
Fakti qe te huajt favorizojne Ramen dhe jo Meten dhe Bashen me Company e ka nxjere presidentin huq, I shkreti Mete!
Mishel Sk
Mishel Sk - Πριν ημέρα
Po pse vendosni Alesia Bamin si figure kryesore tek video... apo per klikime?!
Toni Toni
Toni Toni - Πριν ημέρα
O Liro ke lujt na njehere sha? Te ka kap mat Edua 😏
Ardian
Ardian - Πριν ημέρα
Keni pyeter veten perse Rama nuk sulmon Meten financiarisht, pra ti zbuloj pronat e verteta ku eshte aksioner dhe si i ka vene ato disa qindra milione euro!!! Sepse do ti nxjeri dhe ky tjetri te palarat e tij. Ky sistem eshte krimbur komplet, nuk ben gje tjeter vec i merr frymen ketij populli 100 % !!
genti hs
genti hs - Πριν ημέρα
Kryebanditi numer 1 ne shqiperi mbas sali berishes. Thjesht kriminel hajdut
Alenna usa
Alenna usa - Πριν ημέρα
Qkas po nika njeri ne Shqiperi makinen me shti me la ne det haj medet haj
H H
H H - Πριν ημέρα
Bingo i ka ra Edi Rama
fatmir
fatmir - Πριν ημέρα
Po mire more president a i lexon ti ndonji here cfare populli komenton per ty ,Ty ste don as familja jote jo populli shqiptar
NinjasassiN
NinjasassiN - Πριν ημέρα
Paskan dal per peshkim hahaha
alexander beleri
alexander beleri - Πριν ημέρα
Me gjithe se ke humbur ca kile je i njejti i vidios me Priftin
Ernest Hamitaj
Ernest Hamitaj - Πριν ημέρα
President shqipris ky qe ka surratin si byth oooooo kok parashyta
L. Berisha
L. Berisha - Πριν ημέρα
Buthqiri Ismail Qemali donte ta prenonte ate coptim tokave shqiptare dhe ta lente at cope per vehten nen sundimin Osman . Si atonomi e turqve. Vec kur ka pa vullnetin e popullit se duen pavarsi te plot ndrron mendimin.
Murat Shehu
Murat Shehu - Πριν ημέρα
PER PADREJTESINE E DREJTESISE SE SALI-ILIRIT (shkruar para dy vjetesh) Ne nje bisede me nje person te nderuar kur une i thashe se vidioja e pergjimit te Dritan Priftit per Ilir Meten duhet rigjykuar, ai me tha, ajo eshte mbyllur dhe nuk mund te rihapet me. Une e pyeta se si eshte e mundur qe te mos rihapet nga e para nje gjyq i manipuluar nga fillimi deri ne fund? Ai vazhdoi duke kembengulur se kjo pune ka marre fund, s'kthehet me. Po si eshte e mundur, i thashe, kur i gjithe opinioni publik nuk ka as dyshimin me te vogel se kaseta eshte e vertete. Eshte vulosur ajo pune, me tha. Nuk e di po seç m'u krijua nje ndjenje revolte. E humba qetesine. Me ton te larte i thashe, (sikur te ishte faji i tij) ç'do me thene kjo, qenka mbyllur nje çeshtje qe ka bere mu qe ka qene nje manipulim nga fillimi deri ne fund. Ajo duhet hapur me do e mos se eshte nje popull i tere deshmitar qe ka qene nje orvajtje e ndyre qe nga Ilir Meta, Sali Berisha e deri tek gjyqtaret e pa skrupullt, pa din e pa iman. Le qe per ç'fare po krijohet gjykata e pa varur, per ç'fare? Kjo tregon se me pare nuk ka qene te tilla. Apo jo? Dhe deri sa nuk ka qene duhet te analizohen te gjitha bemat e saj qe mbas 90_es e deri me sot. Sipas teje Meta na i paska hedhur te gjitheve. Po sikur te dale nje institucion kompetent dhe te thote se vidioja ka qene e vertete? Duhet te rigjykohet jo vetem Ilir Meta por te gjithe gjyqtaret qe e kane dhene kete verdikt, pa perjashtim. Se ç'kuptim ka pastaj krijimi i nje gjykate te pa varur? Miku im donte te fliste por une s'e linja, vazhdoja t'i thosha se nuk ka mundesi te mbyllet kjo pune keshtu. Po qe se ndodh keshtu duhet t'i bejme thirrje popullit te dali ne demostrata, sigurisht paqesore, e te protestoje deri sa Ilir Meta jo vetem te denohet por te ktheje te gjitha parate e grabitura me korupsion. Kjo eshte e pa durueshme. "Mjaft" kemi duruar deri tani. Behet dhe president i koruptuari deri ne palce. Dhe Rama, pa piken e turpit, thote se perseri do t'a bente president ate te pa fe, feja e te cilit ka qene vetem paraja. Po dhe ky do jete i koruptuar ne menyren e tij dhe Iliri diçka di. Se s'ka se si shpjegohet indiferenca e tij dhe zvarritja e drejtesise se pa varur. Bir selman i nenes ke te qaje me pare thuaj. Si nuk del nje njeri i zoti e t'i mbledhe njerezit, e t'i beje ata te kene besim tek ai, se me sa shof une shume njerez nuk kane besim te asnje politikan, fatkeqesia eshte se shumica jane kthyer ne tifoza partish. Edhe keta jane shume. Dhe ketyre tifozave eshte jashtzakonisht e veshtire t'u mbushesh mendjen dhe me keq akoma t'ua ndryshosh ate. Keta edhe pse mund te jene te pakenaqur, e ne mjerim, prape votojne per skuadren qe u eshte fiksuar ne tru. Ata besojne me naivitet ne ndershmerine e udheheqesve te tyre. Po ke te besojne? As une s'e di. Por te pakten le te me besojne mua per keto qe them. Po qe te behet kjo duhet te me lexojne me pare. Edhe kjo eshte nje çeshtje qe shumica nuk lexon fare. Dikush me ka thene te dal neper televizione e te flas per keto probleme. Nuk kam prirje per te foluren publike. Duhet te jesh fare i pa cipe ta zoterosh kete zanat qe te flasesh ashtu siç flasin politikanet tane pa i vrare as edhe nje çike ndergjegja. E keni vene re qe Basha flet si mitrolz, Berisha si karagjoz, Meta si prift, Rama si i velur. Nuk e di si jeton mes tyre Veliaj? Kur degjoj fjale jo te mira per te nuk me vjen mire se eshte i vetmi politikan qe nuk do te doja te ishte si gjithe te tjeret, "Mjaf."🖐🙏
Murat Shehu
Murat Shehu - Πριν ημέρα
Grusht shteti doje te beje ti me Saliun mor i pacipe.
Nelly De Filipi
Nelly De Filipi - Πριν ημέρα
Me mash trus Dhe hajdut me dipllome nuk mund te gjesh Ilir meta ti e shkaterove dhe e varferove shqiperine te njeh I gjithe populli hajdut mos I gezofsh kure
babastar babastar
babastar babastar - Πριν ημέρα
Pua njeri shum inatqor esht ky,si ky si gruaja e ti jan shum te pa durueshem jo qe po dua ta lavderoj zotri Ramen por me duhet fatkeqesisht ta them qe me te mir nuk keni se zotni Ramen tash per tash bile me duhet ta them qe zotni Rama me duket shum larg nga keta te tjeret esht me natyror me direkt si dhe edhe nga ana patriotike esht shum me i besuar.shife si flet ky tani duartroket por edhe esht i gatshem me e ndez luft me tankse a?po si do i ndezish tankset more zoteri qe per ato tankse duhen njerez por me ket fytyr qe ke ti nuk besoj qe ka bir nane te hip ne tankse per ju.
Naim Zeka
Naim Zeka - Πριν ημέρα
Kët e shumë lekesh e solli fjalimi i zotit Albin Kurti ne München
dhuri toci
dhuri toci - Πριν ημέρα
Bravo👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Lenci Prenga
Lenci Prenga - Πριν ημέρα
O zot Kur flet Dhe ti per popullin . Ti e grabite popullin e bone telef.
merita cani
merita cani - Πριν ημέρα
Puuuuu Dudushi shum pofol po ti bre ku emure gjith at pasuri bre , o dudush shum flet turp turp shif mjekren si ciap
Klaudian Bajraktari
Klaudian Bajraktari - Πριν ημέρα
O boliii
violeta santes
violeta santes - Πριν ημέρα
Ketyre monstrave dhe Zoti u ka bere daljen, qe kur bene pakt me djallin. Te vrafte e drejta e popullit nder breza o like vampiri🤮🤮🤮🤮
Kostandin Muzaka
Kostandin Muzaka - Πριν ημέρα
SPAK TIK TAK TIK TAK VETING USA ✌
missymarsi red
missymarsi red - Πριν ημέρα
Rama e ka menaxhuar situaten pas termetit me te njejten grinte sikurse projektin e kthimit te Tiranes ne identitet ne kohen kur ishte kryetar bashkie.Ia vleresoj kokfortesine.Kur e do nje gje e ben dhe pike,qielli dhe toka le te behen sandwich. 😁
Klajdi Brahaj
Klajdi Brahaj - Πριν ημέρα
I ke marre poster me kakokraci qe ke qen I pa aft shikohet fundi
Bega Emsha
Bega Emsha - Πριν ημέρα
Shqiptaret per shqiptaret emisioni i funit
miliiboy
miliiboy - Πριν ημέρα
Nuk Duartrokiti Ramen por shtetet qe ndihmuan
Albanian Bear
Albanian Bear - Πριν ημέρα
Je pa fat zoti president se tanket I coj per skrap ai qe ju simpatizoni vetem nje cizme e mones ju ka ngelur
Murat Shehu
Murat Shehu - Πριν ημέρα
O Zot, nje antiintelekual behet president!
Miri Miri
Miri Miri - Πριν ημέρα
Kam 21vite ne londer dhe gjithmone jam krenar qe jam Shqiptar e jo si ato qe kan disa vite e bojn si nuk flasin kemi nje gjuhe shum te mir e te jemi krenar e jo tradhtar
666
666 - Πριν ημέρα
Ilir Meta nje hajdut qe kapet duke vjedhur edhe pastaj vjen e ben moral ketu biles do qe edhe populli te vdesi per te qe ky te gezoj leket qe vodhi nga Shqiptaret.Eshte cmenduri se sa budallenje i kujton Shqiptaret Meta.Ky nuk komandon gruan e tij qe i vete pas lulit jo me ushtrine Shqiptare ahaha
Mali Italiano
Mali Italiano - Πριν ημέρα
Kur tha per termetin nuk e besoi njeri ,mendoni pak...
Edi Elezi
Edi Elezi - Πριν ημέρα
Ik o budalla njeri se ste beson njeri o I degjeneruar
Roze Dell
Roze Dell - Πριν ημέρα
Bravo shume bukure 🙏🏻🇺🇸🇦🇱🎆🌹🌹
merita cani
merita cani - Πριν ημέρα
puuuuuu sa shum flasim bre kta te shipries fare skam respekt per musafirin e turp sa shum flasin bre , ejjjjj Ramiz Kelmendi asht njeri me 10 ftyra enjohim ne shum mir , puuuuu sashum flasin bre kta tshipries
alexander beleri
alexander beleri - Πριν ημέρα
Mbylle halene kur flet tjetri o mut
Nelly De Filipi
Nelly De Filipi - Πριν ημέρα
O rakipllari o qelbesire vetem vrer vjell o budalla I djallezuar
Viola Kaloutsi
Viola Kaloutsi - Πριν ημέρα
Te mrekullueshmet nana lum femijet qe ju kane
merita cani
merita cani - Πριν ημέρα
Bravo Albin Kurti e let folin tjert satmujna ti tasht je hypt nkali tbardh veq vazhdo un voton tadhsh ty dhe prap kameta dhan voten ty VV
albana sulaj
albana sulaj - Πριν ημέρα
Thief, thief, thief!!! Shpresoj se drejtesi do te behet ne kete vend e pasuria e vjedhur nga ky palo president dhe e shoqja, miss qizmja, do ti kaloj atij qe i eshte vjedhur, popullit.
iFAKKK
iFAKKK - Πριν ημέρα
- 18:35 - Ina : Cfar do nxerresh Rexhep. Rexhepi : Do NXerr Ragipin o Zemra ime.
alexander beleri
alexander beleri - Πριν ημέρα
Ç’i duartrokisni ketij skrap-ar-lliu ky do shuplaka fytyres
merita cani
merita cani - Πριν ημέρα
Bravoooo Albin Kurti bravo ti tasht je nkali tbardh e tjert let hajn satdojn bre , shif si flasin kta tshiprijes e nuk lshojn rend me fol skam respekt per asnjerin aty si qet e rrugve flasin e qojn zerin puuuuuu
Anastas Kadena
Anastas Kadena - Πριν ημέρα
Sa i neveritshem po na behet kur del ky ILIR META, te mos shoim fare lajme...njeriu me i mbaruar langaraq...
October
October - Πριν ημέρα
Ah Bushat sa i qete rri. Muzike per veshet e tu eshte fjala e ketij palaço presidenti.
google Em
google Em - Πριν ημέρα
Ai fëmija mbrapa Artanit është nën 10 vjeç. Emisioni flet për tritol e terror 😟😟😟
merita cani
merita cani - Πριν ημέρα
shummmm po fol bre Alban po makadal bre lshoni rend bre po ik bre po ti ku emure at pasuri bre ik bre Alban se e bane m.... shummm po fol ti alban dudushi
ILLYRIAN SON
ILLYRIAN SON - Πριν ημέρα
Dica ka psu ZEF DEDA veq ishalla ka jeten e gjat
ILLYRIAN SON
ILLYRIAN SON - Πριν ημέρα
Shqiptaret ikin se paguajn taksat me te shtrejta sesa europa te gjith fut ktu dhe naft energj dhe paguhen 3-5 her me pak se rroga mujore ne europ lere pastaj per pension ndihm ekonomike dhe infrastruktur mos te flasim hiq ma mir
ARD1T
ARD1T - Πριν ημέρα
vetem nji njiri me probleme menore munet me tbesu ty o kriminel
Lido Lido
Lido Lido - Πριν ημέρα
Allallh ja beft zoti Edi rames ka lek per te gjith edhe po vodhi ! Se ato lek ne Shqiperi do investohen . Tani duartroket per Ramen se do pjesen tende ti
Papi papu
Papi papu - Πριν ημέρα
Po ta fut Rama sa krahu.
Erblin King11
Erblin King11 - Πριν ημέρα
THANK YOUUUUU MY EUROP..FROM TIRANA.ALBANIAA🇦🇱