Balkanweb Com
Balkanweb Com
  • 26 064
  • 122 808 136
  • Εγγράφηκε στις 29 Μάι 2013
BalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale. Mbulon me lajme të gjithë shqipërinë dhe rajonin, ajo i përfshin të gjitha kategoritë: shqipëri, politik, kosovë, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajme me orë, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, kulturë, teknologji, informatikë, sondazhe, forum, blog, diskutime, horoskop, parashikimi i motit, balkanweb tv, fotogaleri etj.
English versions: Balkanweb, is the first interactive site about balkan region. It gives news, and other information about tender, investments, documents, organization, internet, news and press, media and reports for all the countries of the region

Βίντεο
Tërmeti i 21 shtatorit, Luan Bregasi bën me shtëpi të re familjen Lami në Kashar
Tërmeti i 21 shtatorit, Luan Bregasi bën me shtëpi të re familjen Lami në Kashar
Πριν ημέρα
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Jetë “të shembura” nga tërmeti, “News24” në fshatrat e Durrësit, banorët apelojnë për ndihmë
Jetë “të shembura” nga tërmeti, “News24” në fshatrat e Durrësit, banorët apelojnë për ndihmë
Πριν ημέρα
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Arkitekti i “Air Albania Stadium”: Shqipëria e ndërtoi në 3 vite, Italia të marrë shembull!
Arkitekti i “Air Albania Stadium”: Shqipëria e ndërtoi në 3 vite, Italia të marrë shembull!
Πριν ημέρα
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti i 21 shtatorit, dy familje bëhen me shtëpi të re, Luan Bregasi një prej kontribuesve
Tërmeti i 21 shtatorit, dy familje bëhen me shtëpi të re, Luan Bregasi një prej kontribuesve
Πριν ημέρα
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Dëmet me qindra mijëra euro” Basha takon në Durrës bizneset e prekura nga tërmeti
“Dëmet me qindra mijëra euro” Basha takon në Durrës bizneset e prekura nga tërmeti
Πριν ημέρα
Në Durrës janë me qindra bizneset që janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Dëmet janë ë jo vetëm në godina, por edhe në forca pune, që janë larguar nga Durrësi, duke shkaktuar rënien e prodhimit për prorositë e marra. Ky është shqetësimi kryesor që i ngritën disa prej bizneseve kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimeve të sotme në zonën e Durrësit.
“10 pyetje për Ramën”, Vasili: Tërmeti nxori në shesh se qeveria nuk përballet me hallet e njerëzve
“10 pyetje për Ramën”, Vasili: Tërmeti nxori në shesh se qeveria nuk përballet me hallet e njerëzve
Πριν ημέρα
Nënkryetarit të LSI, Petrit Vasili, me një deklaratë për mediat ka kritikuar qeverinë e kryeministrit Edi Rama. Duke folur për gjendjen e fatkeqësisë natyrore, Vasili thotë se tërmeti i 21 shtatorit dhe i nëntorit nxorën në pah se shqiptarët tashmë kanë një qeveri, e cila nuk përballet dhe nuk zgjidhë hallet e tyre, por plani kryesor i saj është sjellja arrogante dhe propaganda.
“Dëmet me qindra mijëra euro” Basha takon në Durrës bizneset e prekura nga tërmeti
“Dëmet me qindra mijëra euro” Basha takon në Durrës bizneset e prekura nga tërmeti
Πριν ημέρα
Në Durrës janë me qindra bizneset që janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Dëmet janë ë jo vetëm në godina, por edhe në forca pune, që janë larguar nga Durrësi, duke shkaktuar rënien e prodhimit për prorositë e marra. Ky është shqetësimi kryesor që i ngritën disa prej bizneseve kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimeve të sotme në zonën e Durrësit. Neve, më tepër na janë dëmrtuar shtëpitë e punëtorëve, që me forcat tona, i kemi stabilizuar deri diku. Nuk po stabilizojmë ata që na kanë ikur nëpr rrethe”- i tha kryetarit Basha pronari i një mobilerie në Durrës, i cili shtoi se vazhdon të paguajë njësoj të gjithë punëtorët dhe sigurimet shoqërore, pavarësisht se kjo është një kosto e madhe për të.
“Më vunë pistoletën në kokë”, zbardhet dëshmia e maqedonasit që u mor peng në Tiranë
“Më vunë pistoletën në kokë”, zbardhet dëshmia e maqedonasit që u mor peng në Tiranë
Πριν ημέρα
Detaje të reja dalin në dritë nga pengmarrja e 23-vjeçarit maqedonas Davor Velefski, ngjarje për të cilën pas hekurave shkuan dy persona. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se 23-vjeçari ka qenë pranë gjykatës kur forcërisht është futur në makine nga Albert Xhoka dhe Sokol Masha. Ai ka thënë para uniformave blu se i kanë vënë pistoletën në kokë dhe i kanë kërkuar 250 mijë euro.
“Shkelësit do mbajnë përgjegjësi”, Kryeprokurori Cela nis detyrën nga Durrësi
“Shkelësit do mbajnë përgjegjësi”, Kryeprokurori Cela nis detyrën nga Durrësi
Πριν ημέρα
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Iu sekuestrua pasuria me vlerë 500 mijë euro, 72-vjeçari nga Vlora i dënuar për drogë: S’kam makina
Iu sekuestrua pasuria me vlerë 500 mijë euro, 72-vjeçari nga Vlora i dënuar për drogë: S’kam makina
Πριν ημέρα
Një ditë pasi policia i sekuestroi një pasuri me vlerë 500 mijë euro, që dyshohet se janë krijuar nga pastrimi i parave nga të ardhura kriminale, 72-vjeçari Luan Beshaj hedh poshtë akuzat e ngritura ndaj tij. Policia njoftoi se ne pasuritë e sekuestruara janë 2 apartamente banimi në Vlorë dhe Orikum, 1 pemishte në Radhimë, 2 automjete dhe 2 llogari bankare. Në një prononcim për gazetarin e ‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ Enrik Mehmeti Beshaj thotë se nuk ka në pronësi asnjë automjet.
Përkujtohet masakra e Hotit, prokurori shqiptaro-amerikan: Jam pasardhës i një prej viktimave
Përkujtohet masakra e Hotit, prokurori shqiptaro-amerikan: Jam pasardhës i një prej viktimave
Πριν ημέρα
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Shkollat jashtë funksionit nga tërmetet, LSI i drejton 11 pyetje MASR: Duhet transparencë
Shkollat jashtë funksionit nga tërmetet, LSI i drejton 11 pyetje MASR: Duhet transparencë
Πριν ημέρα
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Shkelësit do mbajnë përgjegjësi”, Kryeprokurori Çela nis detyrën nga Durrësi
“Shkelësit do mbajnë përgjegjësi”, Kryeprokurori Çela nis detyrën nga Durrësi
Πριν ημέρα
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Balla me ambasadorin Perpelea në terren,15 inxhinierë rumunë inspektojnë pallatet në Durrës e Kavajë
Balla me ambasadorin Perpelea në terren,15 inxhinierë rumunë inspektojnë pallatet në Durrës e Kavajë
Πριν ημέρα
Kryetari i grupit parlamentar Taulant Balla se bashku me Ambasadorin Rumun në Tiranë, Mircea Perpelea dhe me 15 inxhinierët rumune po inspektojnë nga afër pallatet e dëmtuara nga tërmeti. Pasi inxhinierët kanë inspektuar nga afër disa pallate ne zonën e plazhit, për te përcaktuar dhe dhënë vlerësimin mbi gjendjen e godinave, ata i janë drejtuar Kavajës. Deri me tani në Kavajë është inspektuar një pallat, ndërsa do te vijohet me te tjerë.
“Ka ardhur dhe Luli tek lagjja”, Rama: Çdo bënte Basha më shumë në këtë situata!
“Ka ardhur dhe Luli tek lagjja”, Rama: Çdo bënte Basha më shumë në këtë situata!
Πριν ημέρα
Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër Porto Romanon, ku pritet që të ndërtohet një park i madh, ndërkohë që aty po shkarkohen edhe inertet e mbledhura nga tërmeti.
Ambulanca me të sëmurin brenda përplaset me trajlerin në Berat, 3 të plagosur
Ambulanca me të sëmurin brenda përplaset me trajlerin në Berat, 3 të plagosur
Πριν ημέρα
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“E kanë tmerr, nuk kthehen atje”, Rama: S’kemi çfarë të ndërtojmë në Thumanë
“E kanë tmerr, nuk kthehen atje”, Rama: S’kemi çfarë të ndërtojmë në Thumanë
Πριν ημέρα
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
I shpëtuan tërmetit tragjik, Rama surprizon dy fëmijët e vegjël. Realizojnë takimin e ëndrrave
I shpëtuan tërmetit tragjik, Rama surprizon dy fëmijët e vegjël. Realizojnë takimin e ëndrrave
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
"Tërmeti nuk zgjati 30 sekonda, por 54", Berisha publikon videon e frikshme nga Durrësi
"Tërmeti nuk zgjati 30 sekonda, por 54", Berisha publikon videon e frikshme nga Durrësi
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti/ Artistët këngë me poezinë e Çun Lajçit, Edmond Zhulali
Tërmeti/ Artistët këngë me poezinë e Çun Lajçit, Edmond Zhulali
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Historia therëse e të moshuarës, humbi burrin e dy fëmijët, tërmeti e la dhe pa strehë
Historia therëse e të moshuarës, humbi burrin e dy fëmijët, tërmeti e la dhe pa strehë
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Nisma e artistëve për të prekurit nga tërmeti,Arif Vladi: Do ndihmojmë familjen Lala, Cara dhe Abazi
Nisma e artistëve për të prekurit nga tërmeti,Arif Vladi: Do ndihmojmë familjen Lala, Cara dhe Abazi
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti/ Nga Inva Mula e Irma Libohova, 50 artistë mbrëmje bamirësi ditën e dielë
Tërmeti/ Nga Inva Mula e Irma Libohova, 50 artistë mbrëmje bamirësi ditën e dielë
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Ardi Veliu: Policët mblodhën mbi 104 milionë lekë për të prekurit
Ardi Veliu: Policët mblodhën mbi 104 milionë lekë për të prekurit
Πριν 2 ημέρες
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, tha se Policia e Shtetit vijon të punojë me orare të zgjatura, ndonëse ka kaluar më shumë se një javë nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Në një konferencë për media, Veliu falënderoi të gjitha forcat e policisë, që sipas tij, rrezikuan jetën e tyre për të shpëtuar jetë njerëzish nën rrënoja, prej ku arritën të nxirrnin 39, ndërsa më vonë, në bashkëpunim dhe me ekipet që erdhën nga jashtë, shpëtuan të tjerë persona.
Nënkryetari i Bashkisë Tiranë: Bonusi i qirasë për familjet e prekura nga tërmeti kalon që të hënën
Nënkryetari i Bashkisë Tiranë: Bonusi i qirasë për familjet e prekura nga tërmeti kalon që të hënën
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Basha komenton vendimin e qeverisë për dëmshpërblimin 2 mln lekë: Është i pamjaftueshëm
Basha komenton vendimin e qeverisë për dëmshpërblimin 2 mln lekë: Është i pamjaftueshëm
Πριν 2 ημέρες
Kryedemokrati Lulzim Basha e ka cilësuar pamjaftueshëm dëmshpërblimin me 2 milionë lekë për familjet e prekura nga tërmeti në zonat rurale për ngritjen e banesave të tyre. Basha ka qenë në Durrës ku ka parë nga afër situatën 11 ditë pas tërmetit dhe ka përmendur sërish planin me tre pika dhe një nga kërkesat për anulimin e 150 mln dollarëve për 10 oligarkë.
Frika nga tërmetet, këshilla e psikiatres: Truri organi më i dëmtuar, kthejuni hobeve
Frika nga tërmetet, këshilla e psikiatres: Truri organi më i dëmtuar, kthejuni hobeve
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Godinat 15 dhe 18 në Qytetin Studenti shpallen të pabanueshme. Nis largimi i banorëve...
Godinat 15 dhe 18 në Qytetin Studenti shpallen të pabanueshme. Nis largimi i banorëve...
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Vasili kërkesë qeverisë: Hartoni një plan sanitar, zonat e prekura nga tërmeti...
Vasili kërkesë qeverisë: Hartoni një plan sanitar, zonat e prekura nga tërmeti...
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Safet Gjici thumbon Tiranën: Ia kemi marrë dorën, Kukësi është rikthyer frikshëm
Safet Gjici thumbon Tiranën: Ia kemi marrë dorën, Kukësi është rikthyer frikshëm
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Erdhën me një këpucë”, Shefi i Prestige Resort: Kemi ndenjur me banorët ditë e natë
“Erdhën me një këpucë”, Shefi i Prestige Resort: Kemi ndenjur me banorët ditë e natë
Πριν 2 ημέρες
Plot 130 qytetarë që kanë mbetur jashtë për shkak të tërmetit të 26 nëntorit janë strehuar prej ditësh në Prestige Resort ku pak nga pak po harrojnë traumën e asaj nate dhe po u shërbehet me të gjitha mundësitë për t’u ndjerë më mirë edhe se në shtëpitë e tyre. Sot në emisionin “Me zemër të hapur”, erdhën rrëfimet e familjes Thartori. Dy bashkëshortët Ramazan dhe Bajame treguan gjithçka kanë përjetuar që nga 26 nëntori deri tek akomodimi në “Prestige Resort”. Për të folur për këtë eksperiencë që do të mbahet mend nga të gjithë, ka ardhur në studio edhe zëri i shefit të logjistikës në “Prestige Resort”, Olsi Zyka. Ai tregoi se që në momentin e parë kanë qëndruar pranë banorëve 24 orë, për t’iu siguruar çdo gjë që iu nevojitej.
“U puqën muret”, familja në“Prestige Resort”tregon tmerrin natën e tërmetit
“U puqën muret”, familja në“Prestige Resort”tregon tmerrin natën e tërmetit
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
U dëmtua nga tërmeti, Meta në Kalanë e Krujës: Masa të menjëhershme për t’u riparuar
U dëmtua nga tërmeti, Meta në Kalanë e Krujës: Masa të menjëhershme për t’u riparuar
Πριν 2 ημέρες
Presidenti Ilir Meta ishte sot në Krujë, ku inspektoi kalanë muret e së cilës u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit. Përmes një postimi në facebook, Meta shkruan se Kulla e Kambanës dhe Teqeja e Dollmës, dy nga monumentet unike dhe mjaft të rëndësishme të Kalasë, kanë pësuar dëmtime shumë të rënda, ndërsa kërkoi marrjen e masave të menjëhershme për riparimin. “Vizitova sot Kalanë e Krujës, kurorën e krenarisë së trashëgimisë tonë kombëtare, të dëmtuar nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit.
Basha me banorët e pallatit 12 katësh në Durrës: Rruga më e mirë rritja e numrit të inxhinierëve
Basha me banorët e pallatit 12 katësh në Durrës: Rruga më e mirë rritja e numrit të inxhinierëve
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Rama në Bratislavë për Presidencën e OSBE, korrigjon fjalimin, e porosit këshilltarët
Rama në Bratislavë për Presidencën e OSBE, korrigjon fjalimin, e porosit këshilltarët
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Të vlerësojnë dëmet, t’ju japin lekët në dorë” propozimi i Bashës me banorët në Borizanë
“Të vlerësojnë dëmet, t’ju japin lekët në dorë” propozimi i Bashës me banorët në Borizanë
Πριν 2 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Ministeriali në Bratislavë, Cakaj: Shqipëria merr zyrtarisht Kryesinë e OSBE-së
Ministeriali në Bratislavë, Cakaj: Shqipëria merr zyrtarisht Kryesinë e OSBE-së
Πριν 2 ημέρες
Sot Shqipëria merr stafetën e drejtimit të Organizatës së OSBE-së. Lajmin e ka bërë me dije Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj nëpërmjet një postimi në facebook ku shkruan se “sot në Ministerialin e OSBE-së në Bratislavë Shqipëria zyrtarisht merr Kryesinë e OSBE-së.” Cakaj, ndodhet në Bratislavë ku po zhvillohet dita e dytë e takimit të Ministrave të Jashtëm të OSBE-së. Këtij takimi Ministror sot i është bashkuar edhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. "Pas një lobimi të fuqishëm dhe pas një pune kapitale përgatitore nga diplomacia shqiptare, një punë e përkrahur edhe nga aktorë të rëndësishëm evropianë, si në rrafshin politik e programatik ashtu dhe në rrafshin organizativ e logjistik, Shqipëria sot është krejtësisht e gatshme për të udhëhequr një Kryesi të besueshme, bashkëpunuese dhe efektive".
Dëmet nga tërmeti, kryeprokurori i ri Olsian Çela bën premtimin e parë: Njerëzit presin që...
Dëmet nga tërmeti, kryeprokurori i ri Olsian Çela bën premtimin e parë: Njerëzit presin që...
Πριν 2 ημέρες
Një ditë pas betimit nga Kuvendi i Shqipërisë, Olsian Çela ka marrë sot detyrën e Prokurorit të Përgjithshëm. Në fjalimin e tij të parë si kryeprokuror, Çela pohoi se qëllim i këtij institucioni duhet të jetë rritja e besimit të qytetareve. Teksa falënderoi për punën përgjatë këtyre dy vitet të paraardhëses së tij Arta Marku, Olsian Çela tha se ish-kryeprokurorja punoi në një faze shumë të vështirë tranzicioni që po kalonte vendi. Mes të tjerash, Çela u ndal edhe tek situata në vend pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, ndërsa beri edhe premtimin e tij te pare, duke shtuar se; qytetarët presin që drejtësia të vihet në vend.
Rama porosit: Më 19 dhjetor të miratojmë ligjin e posaçëm për rindërtimin. Klauzolë për shpifjen
Rama porosit: Më 19 dhjetor të miratojmë ligjin e posaçëm për rindërtimin. Klauzolë për shpifjen
Πριν 3 ημέρες
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Ministrja e Drejtësisë dhe komisioni i Ligjeve brenda datës 19 dhjetor ligjin e posaçëm për rindërtimin pas tërmetit të fortë që goditi vendin më 26 nëntor, duke lënë 51 viktima, qindra të plagosur dhe mijëra të pastrehë. Në mbledhjen e sotme të qeverisë, Rama tha se do të udhëtojë sot drejt Bratislavës për marrjen e Presidencës së OSBE-së dhe nesër do të jetë në Turqi për konferencën e organizuar nga Presidenti i Turqisë Erdogan me donatorët për Shqipërinë. Fillimisht ai kërkuar informacion për nevojat për çadra për qytetarët që janë ende të strehuara në to. Ministri Blendi Çuçi informoi se janë 7400 persona në çadra, nga këto rreth 30% kanë nevojë për zëvendësim.
Tërmeti/ Rama: S’kemi fuqi punëtore për kantieret, do kërkojmë nga jashtë
Tërmeti/ Rama: S’kemi fuqi punëtore për kantieret, do kërkojmë nga jashtë
Πριν 3 ημέρες
Për të nëntën ditë radhazi kryeministri Edi Rama ka mbledhur kabinetin qeveritar, pasi vendi po përballet me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm që mori pas 51 jetë njerëzish dhe la mbi 700 të plagosur. Gjatë fjalës së tij kreu i qeverisë tha se pasi të mbyllet procesi i pastrimit, do të nisë puna për ndërtimin e lagjeve të reja të banimit për banorët e prekur, ndërsa vuri theksin tek një problem që lidhet me mungesën e fuqisë punëtore. Ai tha se në këto kushte, pasi duhen mijëra punëtorë kantineri, do të duhet të bëjnë kërkesa nga jashtë. Mes të tjerash Rama tregoi edhe disa opsione, ku mund të ndërtohen lagjet e reja, si në Kombinat, 5 Maji, apo dhe në ish-Uzinë e Auto-traktorëve.
E pabesueshme, por e vërtetë! Fëmijët e fshatit në Klos shkojnë në shkollë me kamion kromi
E pabesueshme, por e vërtetë! Fëmijët e fshatit në Klos shkojnë në shkollë me kamion kromi
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Rindërtimi i Qytezave, Lubonja: Rama me siguri mendon ndërtesa të larta
Rindërtimi i Qytezave, Lubonja: Rama me siguri mendon ndërtesa të larta
Πριν 3 ημέρες
Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se me rindërtimin e qytezave, Rama me siguri që mendon të ngrejë ndërtesa sa më të larta. Lubonja u shpreh se Plani i Rindërtimit duhet parë me rigorozitet, ndërsa shtoi se do të ishte mirë të zgjidhet një projekt që ka kosto sa më të ulët.
Vangjush Dako shfaqet pranë Edi Ramës në rrugët e Durrësit, ja biseda e shkurtër mes tyre
Vangjush Dako shfaqet pranë Edi Ramës në rrugët e Durrësit, ja biseda e shkurtër mes tyre
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“U zbulua një…” Arjan Vasjari: Shqipëria ka pësuar një frakturë të madhe demografike
“U zbulua një…” Arjan Vasjari: Shqipëria ka pësuar një frakturë të madhe demografike
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti, Vasjari: A është normale që kemi 51 të vdekur e asnjë përgjegjës?
Tërmeti, Vasjari: A është normale që kemi 51 të vdekur e asnjë përgjegjës?
Πριν 3 ημέρες
Analisti Arjan Vasjari i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”tha se nuk i duket normale që të ndodhë një tragjedi me 51 të vdekur dhe në fund mos të ketë asnjë përgjegjës. Vasjari theksoi se qeveria ka evidentuar raste, ka vepruar në mënyrë administrative, por nuk ka nxjerrë dikë përgjegjës që të ketë edhe përgjegjës para ligjit.
Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme
Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme
Πριν 3 ημέρες
Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se është për të vajtuar që kryeministri i vendit Edi Rama qesh edhe në një situatë tragjike si kjo e tërmetit.
Lubonja: Harta e Enver Hoxhës tregonte ku binin tërmetet dhe sa ballë”
Lubonja: Harta e Enver Hoxhës tregonte ku binin tërmetet dhe sa ballë”
Πριν 3 ημέρες
Analisti Fatos Lubonja tha në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, se në vendin tonë kanë ndodhur dy tërmete, ai natyror, që shkaktoi dëme të mëdha dhe vrau njerëz, dhe tërmeti ndaj besimit që duhet të kemi tek institucionet dhe shteti. Sipas tij, tërmeti ka rrëzuar shumë keq godinat e shtetit, ndërsa shtoi se mund të ishin evituar plotësisht vdekjet.
Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, ja kush e zëvendëson Arta Markun
Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, ja kush e zëvendëson Arta Markun
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti/ Si do shpenzohet buxheti? Bledi Çuçi tregon detaje:
Tërmeti/ Si do shpenzohet buxheti? Bledi Çuçi tregon detaje:
Πριν 3 ημέρες
Ministri fuqiplotë Bledi Çuçi, i cili është caktuar nga kryeministri për të përballuar situatën e emergjencë së fatkeqësisë natyrore pas tërmeti të 26 nëntorit ka folur në një lidhje “live” nga Durrësit me emision “Real Story” të gazetarit Sokol Balla. Ai pohoi se çdo gjë është nën kontroll dhe strukturat po menaxhojnë siç duhet të gjitha detyrat, që kanë dalë në pah pas fatkeqësisë natyrore.
“Histori tragjike pa fitimtarë”, Vasjari akuza të forta: Tërmeti zbuloi kapitalizmin tonë të trukuar
“Histori tragjike pa fitimtarë”, Vasjari akuza të forta: Tërmeti zbuloi kapitalizmin tonë të trukuar
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Tani këtu e kam merakun...”, Rama pret inxhinieren Luljeta Bozo
“Tani këtu e kam merakun...”, Rama pret inxhinieren Luljeta Bozo
Πριν 3 ημέρες
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka pritur sot në një takim eksperten Luljeta Bozon, e cila tha se edhe pse nuk i pëlqen të dalë në televizor, ajo e ka bërë këtë me qëllim për të qetësuar njerëzit pas dramës së 26 nëntorit.
Strehimi i banorëve në Tiranë/ Rama jep shifrat : 554 familje s’mund të kthehen në banesa,
Strehimi i banorëve në Tiranë/ Rama jep shifrat : 554 familje s’mund të kthehen në banesa,
Πριν 3 ημέρες
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ishte i pranishëm sot në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës, ndërsa tha se qeveria në koordinim të ngushtë më bashkinë ka vendosur që të mbështesë financiarisht familjet e prekura nga tërmeti. Ai tha se janë 554 familje që sot nuk mund të kthehen në shtëpitë e tyre, ndërsa shtoi faktin se ato do të marrin trajtim financiar për qira në shifrën 100%. Mes tjerash, Edi Rama nënvizoi faktin se është gati edhe skema e riparimeve për godinat e padëmtuara në strukturë nga tërmeti i 26 nëntorit.
Pasi dhuroi 1 milion euro, Pacolli bën premtimin e madh në Krujë: Do ndërtoj një pallat për 3 muaj!
Pasi dhuroi 1 milion euro, Pacolli bën premtimin e madh në Krujë: Do ndërtoj një pallat për 3 muaj!
Πριν 3 ημέρες
Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e sotme në Krujë dhe Thumanë, ku vizitoi familjet e prekura nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. Gjatë kësaj vizite, Rama shoqërohej nga zv.kryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, dhe deputetja Eglantina Gjermeni. Në takim Pacolli, i cili ka dhuruar 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri, bëri një tjetër premtim për këta banorë, që ishin ndër më të prekurit nga tërmeti, teksa tha se do të ndërtojë vetë banesa për ata që mbetën pa çati në kokë.
Aksident në aksin Shkodër - Koplik, plagosen 4 persona, 1 në gjendje të rëndë
Aksident në aksin Shkodër – Koplik, plagosen 4 persona, 1 në gjendje të rëndë
Πριν 3 ημέρες
Një aksident rrugor ka ndodhur këtë të enjte në aksin rrugor Shkodër - Koplik. Si rrjedhojë e aksident, janë plagosur 4 persona. Të plagosurit janë dërguar për kurim në Spitalin Rajonal të Shkodrës.
Kreu i ekspertëve izraelitë: Inspektuam 35 godina në Durrës, ikim vetëm kur të rikthehet normaliteti
Kreu i ekspertëve izraelitë: Inspektuam 35 godina në Durrës, ikim vetëm kur të rikthehet normaliteti
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti/ “Nuk duhet të shpëtojë asnjë”! Edi Rama  vë në shënjestër abuzuesit
Tërmeti/ “Nuk duhet të shpëtojë asnjë”! Edi Rama vë në shënjestër abuzuesit
Πριν 3 ημέρες
Kryeministri i vendit, Edi Rama, vijon inspektimet në zonat e prekura nga tërmeti. Këtë mbrëmje, Rama së bashku me ministrin fuqiplotë për përballimin e emergjencës, Bledi Çuçin, panë nga afër procesin e pastrimit të inerteve të banesave dhe pallateve në Durrës, të cilat u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit.
Tërmeti, zv.ministrja e Brendshme bën bilancin: Kemi inspektuar mbi 4000 objekte
Tërmeti, zv.ministrja e Brendshme bën bilancin: Kemi inspektuar mbi 4000 objekte
Πριν 3 ημέρες
Zëvendës ministrja e Brendshme Rovena Voda në një deklaratë për mediat ka bërë bilancin e ndërtesave të inspektuara nga ekspertët. Voda tha se janë mbi 4000 banesa të inspektuara në Durrës, Thumanë, Shijak etj. Ajo shtoi se në vendin tonë për situatën kanë mbërritur ekspertë të huaj, ndërsa shtoi se forcat policore janë në shërbim të qytetarëve, për të siguruar mbarëvajtjen.
"Pyesni serbët, nëse...", Macron sërish kundër integrimit të Shqipërisë
"Pyesni serbët, nëse...", Macron sërish kundër integrimit të Shqipërisë
Πριν 3 ημέρες
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka ritheksuar se është kundër hapjes së negociatave me vendet kandidate, para se të reformohet procesi i negociatave në tërësi. Sipas tij, aktualisht ky proces është burokratik, konfuz dhe i paqartë. “Pyesni serbët nëse jeta e tyre është përmirësuar që prej hapjes së kapitujve të rinj të negociatave. Do të thosha jo. Franca nuk ishte vendi i vetëm i BE-së që kundërshtoi hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën.
Shorti për anëtarët e KED, Meta: Tani, e rëndësishme mbetet veprimtaria plotësisht transparente
Shorti për anëtarët e KED, Meta: Tani, e rëndësishme mbetet veprimtaria plotësisht transparente
Πριν 3 ημέρες
Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me shortin e hedhur pak më parë për anëtarët e KED. “Pas një shorti tepër TRANSPARENT, tani më e rëndësishme mbetet veprimtaria plotësisht TRANSPARENTE dhe në respekt të ligjit e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED) për vitin e ardhshëm.” shkruan Meta në postimin e tij.
Nga pezullimi i Malajt te kritikat për qeverinë, Mustafaj ‘skanon’ zhvillimet politike
Nga pezullimi i Malajt te kritikat për qeverinë, Mustafaj ‘skanon’ zhvillimet politike
Πριν 3 ημέρες
Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Besnik Mustafaj, ka analizuar në detaje situatën politike, por edhe përpjekjet reale që po bën sot qeveria për përballimin e situatës pas tërmeti shkatërrimtar të 26 nëntorit, ku 51 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë mbetën të plagosur dhe pa strehë mbi kokë.
Zhdukja e Bleona Matës, e ëma bën akuzën e fortë: Dyshoj tek ish-bashkëshorti
Zhdukja e Bleona Matës, e ëma bën akuzën e fortë: Dyshoj tek ish-bashkëshorti
Πριν 3 ημέρες
Bukurie Mata, nëna e Bleona Matës nga Kukësi, e zhdukur në maj të vitit 2010 thotë se i ka humbur të gjitha shpresat nga strukturat e shtetit shqiptar për gjetjen e vajzës së saj. Në një intervistë për News24, Bukurie Mata shprehet se shteti nuk ka bërë sa duhet për të gjetur vajzën e saj, ndërsa i bën apel të marrë edhe njëherë në pyetje të akuzuarat për zhdukjen e saj.
Denaj-Degës së Thesarit: Faturat e njësive të qeverisjes të paguhen deri më 15 dhjetor
Denaj-Degës së Thesarit: Faturat e njësive të qeverisjes të paguhen deri më 15 dhjetor
Πριν 3 ημέρες
Tërmeti i datës 26 Nëntor ka detyruar ministrinë e financave ti dërgoj një udhëzim degës së thesarit në lidhje me sigurimin e fondeve të nevojshme për gjëndjen e emergjencës. Në letrën e siguruar nga "BalkanWeb" ministrja e financave Anila Denaj ndalon procedurat e reja të prokurimit me fondet publike dhe nenshkrimin e kontratave te reja përvec fondeve të emergjencës.
Ja momenti kur FA hedh në erë ndërtesën gjigante në Shkozet, u dëmtua nga tërmeti
Ja momenti kur FA hedh në erë ndërtesën gjigante në Shkozet, u dëmtua nga tërmeti
Πριν 3 ημέρες
Forcat e Armatosura, në bashkëpunim me IKMT, vijojnë punën për shembjen e të gjitha ndërtesave të shkatërruara nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. Pasditen e sotme, FA ka shembur në mënyrë të kontrolluar një objekt 4-katësh në Shkozet. Në videon që sjell Ministria e Mbrojtjes shihet momenti kur ndërtesa gjigante hidhet në erë, duke “pushtuar” nga tymi gjithë zonën.
“Jemi në hartë të rrezikshme”, profesor Meshi: Nuk besoj se ka tërmet tjetër të fuqishëm
“Jemi në hartë të rrezikshme”, profesor Meshi: Nuk besoj se ka tërmet tjetër të fuqishëm
Πριν 3 ημέρες
Teknonisti dhe gjeologu Avni Meshi i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” dha mendimin e tij në lidhje me tërmetin e fuqishëm të 26 nëntorit, që tronditi vendin.
“Tani këtu e kam merakun…”, Rama pret inxhinieren Luljeta Bozo, ja çfarë i kërkoi kryeministrit
“Tani këtu e kam merakun…”, Rama pret inxhinieren Luljeta Bozo, ja çfarë i kërkoi kryeministrit
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Humbi gruan, vajzën dhe mbesën, drama e oficerit të policisë, rikthehet të pallati i shkatërruar
Humbi gruan, vajzën dhe mbesën, drama e oficerit të policisë, rikthehet të pallati i shkatërruar
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, ja kush e zëvendëson Arta Markun
Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, ja kush e zëvendëson Arta Markun
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Një gomisteri private solli krik”, Ralf Gjoni me tone të ashpra: Punonjësit ishin pa doreza
“Një gomisteri private solli krik”, Ralf Gjoni me tone të ashpra: Punonjësit ishin pa doreza
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Gjendja e emergjencës pas tërmetit, Rama zbulon shifrën: 20 mld lekë është fondi nga buxheti, por…
Gjendja e emergjencës pas tërmetit, Rama zbulon shifrën: 20 mld lekë është fondi nga buxheti, por…
Πριν 3 ημέρες
Kur Shqipëria ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për disa qarqe të vendit, të cilat u prekën nga tërmeti shkatërrimtar, kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur fondin fillesat që do të akordohet nga buxheti i shtetit për të përballuar situatën. Nga foltorja e Kuvendit kreu i qeverisë tha se buxheti angazhon një fond prej afro 20 miliard lekësh, 13 prej të cilave janë të ardhura nga buxheti dhe 7 nga donacionet e ndryshme, duke nënvizuar faktin se ky është një alookim fillestar.
Luan Rama thirrje: Zonja prokurori çfarë bëtë pas tërmetit të 21 shtatorit? Demonstroni që...
Luan Rama thirrje: Zonja prokurori çfarë bëtë pas tërmetit të 21 shtatorit? Demonstroni që...
Πριν 3 ημέρες
Zëvendës kryetari i LSI-së Luan Rama i ka drejtuar disa pyetje sërish sot Prokurorisë duke i kërkuar informacione mbi hetimet pas tërmetit të 21 shtatorit, që e cilëson paralajmërimi i natyrës për tërmetin e 26 nëntorit. Në një deklaratë për media nga selia e LSI-së, Luan Rama tha se Shqipëria prej shtatorit deri tani është goditur nga tërmete të cilat kanë nxjerrë zbuluar mungesën e eficencës, mungesën e përgjegjësisë dhe mungesën e veprimeve korrekte për të mbrojtur e garantuar jetën e qytetarëve. Duke iu drejtuar prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, ai i kërkon të informojë publikun për gjithçka të bërë në përmbushje të detyrës kushtetuese.
Rifillon mësimi në zonat e prekura nga tërmeti, Shahini: Shkolla provizore për fëmijët
Rifillon mësimi në zonat e prekura nga tërmeti, Shahini: Shkolla provizore për fëmijët
Πριν 3 ημέρες
Ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi se të gjithë nxënësit që janë transferuar bashkë me familjet e tyre nëpër hotele do të vijojnë procesin mësimor nëpër vendet ku janë strehuar. Nga foltorja e Kuvendit Shahini tha se shkollat provizore do të mbahen në një prej hoteleve, ku do të mblidhen një grup nxënësish nga disa vende të tilla strehimi.
Tërmeti iu dëmtoi pallatin, protestojnë banorët e lagjes nr.5 në Durrës: Ndërtuesi vdiq...
Tërmeti iu dëmtoi pallatin, protestojnë banorët e lagjes nr.5 në Durrës: Ndërtuesi vdiq...
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Si nuk u shembën muret këtu, po nuk bie…”, shpërthen Lefter Maliqi: Vijnë këtu qajnë, por
“Si nuk u shembën muret këtu, po nuk bie…”, shpërthen Lefter Maliqi: Vijnë këtu qajnë, por
Πριν 3 ημέρες
Me tone të forta, deputeti i opozitës së re Lefter Maliqi ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë ‘Rama’ në lidhje me fatkeqësinë natyrore me të cilën po përballet vendi pas tërmetit të 26 nëntorit, që mori 51 jetë njerëzish. Nga Kuvendi Maliqi i ka bërë thirrje ndërkombëtarëve, SPAK-ut dhe BKH-së që të hetojnë lidhur me pasojat që shkaktoi tërmeti si dhe pasurinë e ministrave dhe ish-ministrave, ndërsa pohoi se kryeministri Edi Rama duhet të jepte dorëheqje. Po ashtu ai tha se ndjen keqardhje që tërmeti mori jetë të pafajshme njerëzisht dhe s'ra ndonjë mur në Kuvendin e Shqipërisë.
“S'bëhet vaji i korbit në ditë zie” Balla në parlament: Koha të reflektojmë për të qenë bashkë
“S'bëhet vaji i korbit në ditë zie” Balla në parlament: Koha të reflektojmë për të qenë bashkë
Πριν 3 ημέρες
Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla apeloi deputetët e opozitës në sallë që të mos bëjnë atë që e quajti, vaji i korbit në ditë zie. Ndërsa bëri një bilanc të dëmeve e falënderoi ekipët e kërkim shpëtimit për solidaritetin ndaj Shqipërisë, Balla kërkoi reflektimin e opozitës për të qënë bashkë në përballimin e kësaj situate. "I them kolegut të ri në Shqipëri nuk bëhet korbi në ditë zie, as vaji i korbit. Shqipëria prej 26 nëntorit po kalon një nga momentet më të vështira, më të hidhura. Tërmeti i tmerrshëm që goditi Shqipërinë e që u shoqërua me një bilanc tragjik, përbën një sfidë që shkon përtej mundësive të qeverisë sonë, e të kombit tonë.
Hidhet shorti, këshilltari ligjor i Presidentit: Emrat që hiqen nga lista pas shkresës së KLGJ
Hidhet shorti, këshilltari ligjor i Presidentit: Emrat që hiqen nga lista pas shkresës së KLGJ
Πριν 3 ημέρες
Fjona Papajorgji, Vitore Tusha, Arta Marku, Ardian Dvorani janë disa nga anëtarët e rinj të Këshillit të ri të Emërimeve në Drejtësi, i cili u hodh sot ne Presidence. Këshilltari ligjor i Presidentit të Republikës Ilir Meta, Bledar Dervishi informoi fillimisht për emrat që hiqen nga lista e kandidatëve për shkak se nuk kanë kaluar vettingun ose janë nën hetim. Ndërkohë mes tyre është edhe ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçi. Arjan Balliu, Arben Vrioni (të shkarkuar), Aleks Nikolli dhe Skënder Damini (nën hetim) janë katër gjyqtarët e tjerë që mbeten jashtë shortit. Referuar informacionit, Presidenti ka axhornuar listën. Ndërkohë që KLP ka rikonfirmuar listën për Presidentin pasi të gjithë kandidatët plotësojnë kushtet për të qenë pjesë e shortit. Nga hedhja e goglave u zgjodhën anëtare të reja të KED nga kandidatët e Gjykatës Kushtetuese Fjona Papajorgji dhe Vitore Tusha. Ndërkohë Marsida Xheferllari u zgjodh anëtare zëvendësuese në KED që përfaqëson Gjykatën Kushtetuese. Po kështu Ardian Dvorani u zgjedh automatikisht anëtar i KED si kandidati i vetëm i Gjykatës së Lartë, i mbetur në detyrë. Arta Marku u zgjodh anëtare e KED nga Prokuroria e Përgjithshme, ndërsa Bilbil Mete anëtar zëvendësues po nga PP. Miranda Andoni dhe Saida Dollani, u përzgjodhën nga shorti si anëtare të KED, nga gjykatat e Apelit, ku garonin, 48 gjyqtarë. Ndërkohë goglat përzgjodhën si anëtar zëvendësues gjyqtarin Nazmi Troka. 16 kandidatë nga zyrat e prokurorisë pranë Gjykatave të Apelit, ishin në garë për anëtarë të KED, nga të cilët shorti i hedhur në Presidencë, përzgjodhi z. Ludovik Dodaj dhe znj. Fatonja Memçaj, si anëtar zëvendësues u përzgjodh prokurori Nezir Gjoka.
‘Buxheti s'preket’, Ahmetaj: Programi i rindërtimit pas tërmetit, nuk cënon ...
‘Buxheti s'preket’, Ahmetaj: Programi i rindërtimit pas tërmetit, nuk cënon ...
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Pallati i shkatërruar nga tërmeti, ekspertët e nxjerrin të sigurt, banorët: Të vijnë...
Pallati i shkatërruar nga tërmeti, ekspertët e nxjerrin të sigurt, banorët: Të vijnë...
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Buxheti të rishikohet”, Hajdari flet për situatën pas tërmetit: Ndihem e revoltuar
“Buxheti të rishikohet”, Hajdari flet për situatën pas tërmetit: Ndihem e revoltuar
Πριν 3 ημέρες
Me një ngushëllim për familjet që humbën të afërmit e tyre nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntor, dhe urim për shërim sa më të shpejtë të plagosurve, deputetja Rudina Hajdari nuk kurse kritikat në adresë të qeverisë për mënyrën e menaxhimit të situatës. “Dua t’i uroj shërim të shpejtë të lënduarëve. ata janë në zemrat tona në cdo moment. shpreh mirënjohje për cdo vullnetar që ofroi ndihmë, mjekët infermierët e cdo qytetar. Tregua një ndjenjë të pashembull solidariteti e kjo nuk është pak. Mirënjohje për ekipet e emergjencës, Kosovës e vendeve fqinje. Ju nuk reshtët deri në momentin e fundit, për të bërë të pamundurën. Falënderoj edhe mediat e gazetarët e cdo kush që u bashkua. Falenderoj cdo donator, shqiptar brenda e jashtë vendit. Nuk ka vlerësim më të lartë që ne treguam, një model frymëzimi për të gjithë. Kjo ndihmë nga aleatët nuk ishte për elitën po për shqiptarët. do ju jemi gjithmonë mirënjohës, puna e solidariteti juaj nuk ka për t’u harruar kurrë. Ai provoi se themelet njerëzore janë të pakufishme. Sot jemi për të diskutuar edhe për masat që duhen marrë tani e tutje.” -tha Hajdari ndërsa vuri theksin në rishikimin e buxhetit të vitit 2020.
“Unë jam prind, jam nënë..” deputetja Hyseni në lot: Në katër të mëngjesit s'kishte ndarje politike
“Unë jam prind, jam nënë..” deputetja Hyseni në lot: Në katër të mëngjesit s'kishte ndarje politike
Πριν 3 ημέρες
Nuk ka mundur të mbajë dot lotët sot në seancë plenare, deputetja e opozitës, Edlira Hyseni. Me zërin që i dridhej e lot në sy, Hyseni tha se mëngjesin e 26 nëntori, nuk kishte ndarje politike, por të gjithë ishin në emergjencën për t’u kujdesur për jetën. ” Unë jam prind, jam nënë dhe në këtë situatë patëm emergjencën të kujdeseshim për jetën. Në katër të mëngjesit nuk kishte ndarje politike. Njerëzit kanë humbur shumë në të gjitha drejtimet dhe sot Durrësi ka nevojë të rigjejë besimin. Durrësi ka nevojë për një shtet për një qeveri që do t’i përgjigjet, ka nevojë për dashuri. Unë nuk dua të besoj që do preken ato lekë për personat e prekur nga tërmeti.
Eurokomisioneri nga pika e emergjencës në Vorë: BE në krah të Shqipërisë
Eurokomisioneri nga pika e emergjencës në Vorë: BE në krah të Shqipërisë
Πριν 3 ημέρες
Kreu i qeverisë Edi Rama, bashkë me Komisionerin e BE-së për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarčič, kanë inspektuar një nga pikat e Emergjencës në Vorë, ku janë vendosur banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Gjatë fjalës tij kryeministri sugjeroi mediat që të informojnë mirë publikun në lidhje me fondin e dhënë dje nga BE, pasi sipas tij ky nuk është përfundimtar, por është vetëm faza e parë. Mes të tjerash ai tha se KE ka konfirmuar se do të mblidhet konferenca e Donatorëve, ku do të kërkohen fonde nga shtete të ndryshme për Shqipërinë, gjë që sipas tij do të kishte dashur të mblidhej në janar.
Banorët në Durrës i kërkojnë ekspert për vlerësimin e banesës, Rama: Ikja unë po ta kisha fajin
Banorët në Durrës i kërkojnë ekspert për vlerësimin e banesës, Rama: Ikja unë po ta kisha fajin
Πριν 3 ημέρες
Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar dhe nga Komisioneri i BE-së për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarčič, kanë inspektuar nga afër shkollën “Neim Babameto” në Durrës, e cila do të rindërtohet nga e para, pasi u dëmtua nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pasi takoi nga afër mësuesit e kësaj shkolle, kreu i qeverisë dëgjoi edhe shqetësimet e disa banorëve të kësaj zone, ndërsa diskutoi edhe më një çift bashkëshortësh. Këta të fundit i kërkuan Ramës që dikush të shkonte të inspektonte banesën e tyre, pasi sipas tyre rrezikonte të shembte edhe disa ndërtesa ngjitur. Por ajo çka iu sugjeroi kryeministri ishte që ata të prisnin radhën, pasi ekspertët do të vinin dhe në banesën e tyre. Mes të tjerash Rama tha se do të ishte ai fajtori për tërmetin, do ishte larguar vet nga detyra.
Dhuroi kursimet për të prekurit nga tërmeti, News24 i dërgon Alesio Cakonit ndihmën e Semona Ndout
Dhuroi kursimet për të prekurit nga tërmeti, News24 i dërgon Alesio Cakonit ndihmën e Semona Ndout
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“S'kam dëshirë t’i mbaj lotët”, Balluku e prekur në seancë: Ky duhet të ishte një fjalim zyrtar
“S'kam dëshirë t’i mbaj lotët”, Balluku e prekur në seancë: Ky duhet të ishte një fjalim zyrtar
Πριν 3 ημέρες
“Duhet të kisha përgatitur një fjalim politik, për t’iu përgjigjur ankesave të opozitës, por nuk munda”, kështu u shpreh sot ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në fjalën e saj në parlament, ku shpesh herë iu desh të nderpresë fjalimin e saj, për shkak të ngarkesës emocionale. E përlotur, Balluku solli në vëmendje përjetimet në operacionet e kërkim shpëtim ndërsa kërkohej nën gërmadha.
Spiropali: Shpëtimi gjendet fshehur thellë në shpirtin kombëtar. Ora jonë duhet të ecë përpara
Spiropali: Shpëtimi gjendet fshehur thellë në shpirtin kombëtar. Ora jonë duhet të ecë përpara
Πριν 3 ημέρες
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali e ka nisur fjalën e saj në Kuvend duke cituar Branko Merxhanin me fjalët se shpëtimi gjendet thellë në shpirtin kombëtar. Duke folur për tragjedinë e rëndë që la pas tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, Spiropali tha se nuk e ka aspak të lehtë të flasë në këto momente dhe se të gjithë përjetuam orë tmerri por ora jonë nuk duhet të mbetet në ato momente por të ecë përpara.
Sejko në Workshopin XIII të Kërkimeve Ekonomike në Evropën Juglindore
Sejko në Workshopin XIII të Kërkimeve Ekonomike në Evropën Juglindore
Πριν 3 ημέρες
Banka e Shqipërisë ka zhvilluar sot Workshop-in XIII të Kërkimeve Ekonomike në Evropën Juglindore. Në fjalën e tij guvernatori i BSH-së, Gent Sejko u shpreh se gjatë këtij seminari do të diskutohen projekte kërkimore të ndërmarra nga Banka e Shqipërisë gjatë këtij viti. “Ky është një aktivitet shumë i rëndësishëm për Bankën e Shqipërisë, pasi të gjitha projektet e diskutuara gjatë dy ditëve të Seminarit janë hartuar për t’i ardhur në ndihmë analizës, vendimmarrjes dhe zbatimit të politikës monetare dhe stabilitetit financiar, si dhe aspekteve të tjera të bankingut qendror.” u shpreh Sejko, ndërsa theksoi se Ky është një aktivitet shumë i rëndësishëm për Bankën e Shqipërisë, pasi të gjitha projektet e diskutuara gjatë dy ditëve të Seminarit janë hartuar për t’i ardhur në ndihmë analizës, vendimmarrjes dhe zbatimit të politikës monetare dhe stabilitetit financiar, si dhe aspekteve të tjera të bankingut qendror.
‘Dielli ka dalë, por…’, Rama para eurokomisionerit për emergjencat: Në janar, banorët...
‘Dielli ka dalë, por…’, Rama para eurokomisionerit për emergjencat: Në janar, banorët...
Πριν 3 ημέρες
Kryeministri Edi Rama në një takim me Komisionerin e BE-së për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarčič i ka bërë këtij të fundit një bilanc të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti shkatërrimtar, ndërsa e falënderoi për mbështetjen që BE ka dhënë. Teksa prezantoi edhe kategoritë më emergjente që sipas tij duhet të ndërhyhet së pari, kreu i qeverisë tha se në muain janar qytetarët e prekur nga tërmeti do të transferohen nga hotelet, drejt apartamenteve me qira.
Kuvendi 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit, Ruçi e nis me refleksione, falënderon opozitën:
Kuvendi 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit, Ruçi e nis me refleksione, falënderon opozitën:
Πριν 3 ημέρες
Kuvendi e ka nisur seancën e sotme me një minutë heshtje për viktimat e tërmetit të rëndë që goditi vendin më 26 nëntor. "Kjo seancë është e para pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Në kujtim e nderim të 51 viktimave të tërmetit të 26 nëntorit, ju ftoj të gjithëve të mbajmë një minutë heshtje. U prehshin në paqe!", tha kryeparlamentari Ruçi. Më tej kreu i parlamentit Gramoz Ruçi ka bërë një refleksion për situatën dhe punën e Kuvendit. Ai falënderoi të gjithë qytetarët që u solidarizuan me situatën, opozitën parlamentare dhe atë jo parlamentare si dhe qeverinë për impenjimin. Një mesazh i fortë i kreut të Kuvendit kishte të bënte me ligjet që miraton që kanë të bëjnë me tokën dhe natyrën. Ruçi tha se nuk duhet kurrsesi të miratohen ligje që i kundërvihen ligjësive të natyrës. Kreu i Kuvendit i shtriu dorën për bashkëpunim opozitës joparlamentare.
Prokuroria nis hetimet: 7 pallate 5 katëshe në Laç do të shemben. Merren prova materiale
Prokuroria nis hetimet: 7 pallate 5 katëshe në Laç do të shemben. Merren prova materiale
Πριν 3 ημέρες
Prokuroria e Kurbinit nis hetimet për 7 pallate të dëmtuara në Lacc nga tërmeti i 26 nëntorit dhe të kthyera në të pabanueshme. Burime konfidenciale nga policia bënë me dije për gazetarin e “BalkanWeb” Elidon Ndreka se jenë referuar materiale në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për vlerësim, sepse nga veprimet e kryera nga ekspertët teknikё të ngritur nga Bashkia, Kurbin dhe grupi i punës i ngritur nga D.P.P. Shtetit, rezultoi se në lagjen nr. 3 Laç, Kurbin, 7 pallate, 5 katёshe, si shkak i tërmetit tё datës 26.11.2019, do të shemben.
Parashikimi i motit, 5 dhjetor 2019
Parashikimi i motit, 5 dhjetor 2019
Πριν 3 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Rama: Shembni banesat në Kombinat, Laç e Durrës. Do ndërtojmë lagje të reja me të gjitha parametrat
Rama: Shembni banesat në Kombinat, Laç e Durrës. Do ndërtojmë lagje të reja me të gjitha parametrat
Πριν 4 ημέρες
Kryeministri Edi Rama ka premtuar ngritjen e lagjeve të reja në Tiranë, Laç e Durrës pas shembjes së të gjithë banesave e pallateve të dëmtuara rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit. Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kreu i qeverisë tha disa prej zonave ku do të vendosen lagjet e reja.
‘Anulo 150 mln $ për oligarkët’, Rama i përgjigjet Bashës: Do bëjmë rindërtimin, por dhe...
‘Anulo 150 mln $ për oligarkët’, Rama i përgjigjet Bashës: Do bëjmë rindërtimin, por dhe...
Πριν 4 ημέρες
Në një kohë kur prej disa ditësh kryetari i PD-së Lulzim Basha ka propozuar një plan me 3 pika për përballimin e situatës pas tërmetit, ku mes tyre parashikohet anulimi i disa tenderave, me qëllim kalimin e këtyre fondeve për të ndihmuar familjet e goditura, vjen një përgjigje nga kryeministri Edi Rama. Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë, Rama tha qartë; rindërtimi i banesave do të vijojë pa cënuar buxhetin e shtetit, ndërsa nënvizoi se asnjë tender nuk do të anulohet. Teksa përmendi tenderin për check-up, apo Rrugën e Arbrit, Rama tha se ‘palca e shtyllës kurrizore nuk do të preket’.
Godina 15 në Qytet Studenti e pabanueshme, banoret nuk pranojnë të evakuohen: Akt ekspertimi i rremë
Godina 15 në Qytet Studenti e pabanueshme, banoret nuk pranojnë të evakuohen: Akt ekspertimi i rremë
Πριν 4 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti/ Sulo: Solidariteti i shqiptarëve nga më të mirët
Tërmeti/ Sulo: Solidariteti i shqiptarëve nga më të mirët
Πριν 4 ημέρες
Në “Real Story” në News24, gazetari Arion Sulo deklaroi se solidariteti i shqiptarëve në këtë fatkeqësi që goditi vendin ishte nga më të mirët.
Arben Ahmetaj: Nesër prezantohet programi i rindërtimit, ju tregoj si do të ngrihen qytezat
Arben Ahmetaj: Nesër prezantohet programi i rindërtimit, ju tregoj si do të ngrihen qytezat
Πριν 4 ημέρες
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti/Ahmetaj ndryshe nga Rama: Media e ekuilibruar, transmetoi dhimbjen
Tërmeti/Ahmetaj ndryshe nga Rama: Media e ekuilibruar, transmetoi dhimbjen
Πριν 4 ημέρες
Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” u shpreh se nesër kryeministri do të prezantojë Programin e Rindërtimit. Ahmetaj theksoi se për të prekurit nga tërmeti do të ngrihen qyteza, sipas standardeve më të mira ndërkombëtare.
Arbër Hajdari: Kemi mbledhur 2 mln $, s’do presim gjatë qeverinë për të ndërtuar banesat
Arbër Hajdari: Kemi mbledhur 2 mln $, s’do presim gjatë qeverinë për të ndërtuar banesat
Πριν 4 ημέρες
Shqipëria përjetoi këto ditë momente tmerri dhe paniku pasi një tërmet i fuqishëm e gjunjëzoi, ku 51 persona humbën jetën dhe qindra të tjerëve iu shkatërruan banesat. Ndonëse këto për shqiptarët ishin ditë të vështira, ata nuk u ndalën, ndërsa mblodhën fuqitë dhe dhimbjen e kthyen në forcë, duke u solidarizuar për të mbledhur fonde për të prekurit nga tërmeti. Mes atyre që u ingranuan për të mbledhur fonde ishte dhe fondacioni ‘Fundjava Ndryshe’, e cila deri më tani ka arritur që të mbledhë 2 milionë dollarë. I ftuar në emisionin “Real Story”, Arbër Hajdari nga ky fondacion tha se ‘Fundjava Ndryshe’ se qindra banorë kanë kërkuar ndihmë, siç ishte rasti i një familje që kishte humbur familjarë nga tërmeti i 26 nëntorit dhe kishte kërkuar para për të mbuluar ceremoninë mortore. Mes të tjerash Hajdari tha se fondacioni i tij nuk do të pranojë të bashkojë fondin me qeverinë, pasi humbet autonomia e organizatës. Ndër të tjera Arbër Hajdari tha se ‘Fundjava Ndryshe’ nuk do të presë shumë gjatë qeverinë, pasi do të nisë nga puna për ndërtimin e banesave të të prekurve, duke theksuar faktin se në këtë rast ata nuk duhet të kenë nevojë për të marrë leje ndërtimi.
“Brenda Krishtlindjeve pastrojmë qytetet”, Ahmetaj premton: Do të ngrihen qyteza urbane
“Brenda Krishtlindjeve pastrojmë qytetet”, Ahmetaj premton: Do të ngrihen qyteza urbane
Πριν 4 ημέρες
Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se qeveria shqiptare ka bërë sa ka mundur për t’ju gjendur afër qytetarëve të prekur nga tërmeti. Ahmetaj premton se qeveria do të ndërtojë qyteza në Tiranë, në Durrës, Thumanë dhe në Lezhë.
Durrësi pas tërmetit/ Gazetari: Një nënë më tha se fëmija i është bërë për neurolog, njerëzit flenë
Durrësi pas tërmetit/ Gazetari: Një nënë më tha se fëmija i është bërë për neurolog, njerëzit flenë
Πριν 4 ημέρες
Janë bërë tashmë disa ditë që nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili tronditi Durrësin dhe mbarë vendin, duke shkaktuar 51 viktima. Gazetari Erjon Skëndaj raporton për “News 24” e “Balkanweb” nga qyteti bregdetar situatën pas tërmetit. Ai shprehet se njerëzit flenë nëpër makina më së shumti, sepse kështu mund të shohin pronën e tyre, e cila rrezikon të vidhet nga hajdutët. Po ashtu, gazetari tha se njerëzit kanë kaluar një traumë psikologjike, ndërsa tregon rastin e një nëne, e cila thotë se fëmijën e ka dërguar tek neurologu.
Humbën jetën nën rrënoja, ish-ministri flet për familjen Reçi: Me Edin njiheshim që në shkollë
Humbën jetën nën rrënoja, ish-ministri flet për familjen Reçi: Me Edin njiheshim që në shkollë
Πριν 4 ημέρες
Ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë, deputeti socialist Arben Ahmetaj ka rrëfyer sot në “Real Story” në News24 njohjen e tij me familjen Reçi, katër anëtarët e së cilës humbën jetën tragjikisht nën rrënojat e banesës së tyre në Durrës. Eduardi, Dolora, Kristi dhe Klaus gjetën vdekjen mëngjesin e 26 nëntorit pasi pallati 6-katësh ku jetonin u shemb nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.4. Ahmetaj rrëferu se me kryefamiljarin, Eduardin njihej që në shkollë dhe kishin punuar bashkë edhe në vitet 97-98 dhe miqësia e tyre ka vijuar ndër vite. Ai e cilësoi humbjen e kësaj familjeje por edhe dhjetëra njerëzve të tjerë një humbje të madhe për gjithë shoqërinë shqiptare.
Mblodhën ndihma për banorët, Basha me artistët tek Teatri Kombëtar: Jeni monument i qëndresës
Mblodhën ndihma për banorët, Basha me artistët tek Teatri Kombëtar: Jeni monument i qëndresës
Πριν 4 ημέρες
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga teatri Kombëtar, atje ku u iniciua edhe aksioni për mbledhjen e ndihmave për të prekurit nga tërmeti, shprehu mirënjohje për kontributin e artistëve dhe të gjithë atyre që iu bashkuan kësaj nisme. Teksa e cilësoi Teatrin Kombëtar monument i solidaritetit dhe qëndresës, Basha tha se sot kjo godinë nxorri ‘lakuriq’ qeverinë prej kartoni.
Shtohen grupet e verifikimit në Lezhë, Xhafa: 55 pallate të dëmtuara, 1186 apartamente...
Shtohen grupet e verifikimit në Lezhë, Xhafa: 55 pallate të dëmtuara, 1186 apartamente...
Πριν 4 ημέρες
Janë shtuar 13 grupe verifikimi të dëmeve në banesat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në Lezhë. Kështu ka deklaruar mbrëmjen e sotme, Etjen Xhafa përfaqësues i komitetit ndërministror, Qendra Operacionale Lezhë, i cili ka dhënë informacion për situatën në qarkun e Lezhës dhe punën që po bëhet për t’iu ardhur në ndihmë banorëve të prekur nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit.
Luan Shehu
Luan Shehu - Πριν 10 λεπτά
Zoti prokuror Lere zojna Markun Se I kan varur koqet ne qaf Te zoti Majna ku do ti mbaj Ter jeten ku do ti qelbem. Benjani kete vend QE po vuan Shum nga jne Qeveri mafjoze
Rhjejek Jsjsjsjjajsj
Rhjejek Jsjsjsjjajsj - Πριν 21 λεπτό
K.prokoror.ju uroj te jeni I.paanshem.atehre.drejtsia funksionon .ju uroj drejtsia te jet.drejtsi e jo padrejtsi
manjola artistic
manjola artistic - Πριν 33 λεπτά
Te dy shum te akullt para dy femijeve qe kan shpetuar nga vdekja. Te cilet i shikojne si idhuj
Pape Bu
Pape Bu - Πριν 44 λεπτά
Pse pa rroba te zeza kjo me tre te vdekur ne familje ???????????
SHQIPERI ETNIKE
SHQIPERI ETNIKE - Πριν 56 λεπτά
Ke te drejt kryeminister nji mut jeni gjit as njeri nuk esht ma i mir se tjetri te gjith njidhoj jeni edhe basha meta saliu edhe ti edi gjith jeni në politik veq për interresat tuaja familjare e jo për popullin Shqiptar 🇦🇱😡😡
Tonipatos Ferataj
Tonipatos Ferataj - Πριν 2 ώρες
Kur ska shtet kshu esht ska asgje se shikoni vetem si te mbushni zhepat jo te beni shtet
Jamba 95
Jamba 95 - Πριν 2 ώρες
PROFESOR PO DHITJA BAJGES LELA .
Victor Gremi
Victor Gremi - Πριν 3 ώρες
Sa shpejt genjehen lumedhejte .....Ahhh mjere per shqipetaret e shkrete..
SKANDERBEG
SKANDERBEG - Πριν 3 ώρες
Palestina as qe nuk e njeh Kosoven e kta idjotat ktu shajne Izraelin
Nik Pitik
Nik Pitik - Πριν 4 ώρες
O MASHTRUS PO KUIT JATHU NE ATE MOMENT TI PO BEJE HETIME QE MOMENTIN E PAR PUPU TURP TURP O TE PA FTYR
Astrit Ibrahimi
Astrit Ibrahimi - Πριν 4 ώρες
Kurva kriminelja ja qifsha ftyren
tetova sot
tetova sot - Πριν 5 ώρες
mrekullia zotit
Klajdi vlore
Klajdi vlore - Πριν 5 ώρες
9 dislike gjer tani jan 3 nga pd 3 nga lsia dhe nje nga shpirt lig qe mundte jet ky person jeni plera ne qoft se hecni me bindje politike edi rama je njeshi dhe ti do e fitosh gjithmon bravo bravo
ilir gega
ilir gega - Πριν 5 ώρες
Nje falelenderim te madh per Rumanin,cfar shteti kemi,me i pikelluar duket Rumuni sesa ky haduti i qeveris ton
Manjola Bacelli
Manjola Bacelli - Πριν 6 ώρες
🙏🙏🙏🙏🙏
Julie Lako
Julie Lako - Πριν 6 ώρες
Flasin veprat fantastik je Edi Rama dhe veliaj👍👍♥️🇦🇱🇦🇱♥️ cfar beri sali llendri serbis saliu i 97 qe mori thesarin e shqiperis dhe krijoj me Arkanin e Serbis u mori gjakun shqiptarve ne skemat piramidale ku dhe sot jan pa shtepi nga loja e saliut mafjozit dhe Agjentit serb dhe ky Agjent #1 beri lojen me te ndyr per te mbuluar grabitjen e lekve te popullit ,hapi dhe depot e armeve qe te vriteshin shqiptaret me njeri tjetrin dhe e ralizoj dhe ate plan sic realizoj dhe planet e tij si Sali "Doktor Bisturia"....?? dhe plot te zeza qe i beri shqiperis dhe shqiptarve dhe po jeton kaluar sulltanve po keshtu veproj dhe luli qe pellet si gomar per olugarkin ..ku vet esht nje nder kokat e te koruptuarve ai dhe Gruaja tij qe prinderit e saj moren thesat e lekve te vefes ku si mbesa "Bosit"? Vefes Vebi Alimuces kapteri i dikurshem u be "Bos"si "Sudja"jevga.. po ne te vertet ishin mbrapa sali me shok ata qe per30vjet Shkatruan shqiperin Dhe lulit qe jeton ne Holland nuk i krkon kush llogai ketyre larove ,po jan keto laro qe drejtojn mitingjeve molotov..?? ku po djegin shqiperin dhe shqiptaret .
Toni Toni
Toni Toni - Πριν 6 ώρες
njerez te eger .bo bo bo bo qetsohuni .o kafsh se nuk fitohet me te bertitut sa turp
Nik Pitik
Nik Pitik - Πριν 6 ώρες
O TI NJESHI I GJITHÇKAJE LERE TE FLASI DHE NDEGJOJE SE ME MIR ESHT PER TY NUK MUND TE SILLESH SIKUR TI DI GJITHÇKA 🤣🤣🤣 DHE ME ZONJEN E NDERUAR PO ISOI SI ME ERIONIN SILLESH O TRALALA
Alberto Tombalini
Alberto Tombalini - Πριν 6 ώρες
Ju qifsha robt o komuniste te felliqur.
Vangjel Frroku
Vangjel Frroku - Πριν 6 ώρες
KJO TREGON QE NE NUK BEJME PER QENTE ENDACAK NDERSA ATO QEN ENDACAK JA RASTI QE NA SHPETOI JETEN E KETIJ QYTETARI TE NDERUAR NISMA TE JET NJI QEN ENDACAK MIJRA QEN TE ADOPTOHEN TI MARI DIKUSHNE FAMILJE DHE TI BEJ PJESTAR TE FAMILJES DHE DO TE SHOHIM QE NUK DO MBETEMITE STRESUAR POR TE GEZUAR NGA KJO DASHURI QE TE JEP NJI QEN UN DO TA QUAJ DASHURI PA FUND RESPEKTE
Roman Norman
Roman Norman - Πριν 6 ώρες
Gazmend oketa eshet nje nga shqiptaret me te pregatiturit ne fushen e ti ka edhe doktorratur por e verteta eshet qe nuk zgjidhet kriza natyrore si thot Ky meçe
Majlinda Shkembi
Majlinda Shkembi - Πριν 7 ώρες
Mir moj zonje Edi te thot ik ne hotel, po ja ai do pielli shtepi per ty se ke 12 femij, e zotttt jepu durim ketyre.
Shpetim Ismaili
Shpetim Ismaili - Πριν 7 ώρες
Ti folke shum . Njëlloj si rilindasit e qeveris dhe bashkis.
zllashi gashi
zllashi gashi - Πριν 8 ώρες
Të lumtë z. Bregasi për vepër njerëzore
Znnn Zkkk
Znnn Zkkk - Πριν 8 ώρες
Car na degjojn vesht ....varje qe ta marrin vesh te tjeret cesht perdhunimi aq me keq vajzen tende
Znnn Zkkk
Znnn Zkkk - Πριν 8 ώρες
I trash injorant e ben vajzen rezil
Znnn Zkkk
Znnn Zkkk - Πριν 8 ώρες
Ne vendet tjra ne qoft se esht nusja e virgjer mund ta le burri se thot se paska dash as nji kte si paskan leshu as syt
petrit Hasaj
petrit Hasaj - Πριν 8 ώρες
Ahmetaj është një byth lepirës i edit këta duan të vjellin përsëri
Giuli brescia
Giuli brescia - Πριν 8 ώρες
Iu thaft dora kush bèn dislike nè ktè dragjedi qè ndodhi pèr tè gjith ne shqiptatarèt. Jerèz pa shpirt.
ALKUKES
ALKUKES - Πριν 8 ώρες
Te rrojn shiptaret qe kan donuar lek, sa per arken e shtetit te edi rames thyn miu qafen
Tauland Shabani
Tauland Shabani - Πριν 8 ώρες
Ti mire i thua po kujt i thua populli po fle gjume dhe ata tallin lesht me show dhe djallezira nqs nuk u zhduk kjo klase politike Shqiperia nuk ka per tu bere kurre shtet..
petrit Hasaj
petrit Hasaj - Πριν 8 ώρες
Ahmetaj o byth lepirës i edit
Fabio Fabio
Fabio Fabio - Πριν 8 ώρες
Sa gezon plake shkret..bravo te gjithve kush ka kontribuar..
sonnydj82
sonnydj82 - Πριν 8 ώρες
Pse se mer dhe Salen me vete do benit spektakel bashk
sonnydj82
sonnydj82 - Πριν 8 ώρες
Ata 30 persona ti po te i duash i mban me buk gjith jeten u jep dhe shpi po ne vend te bashkohesh rri aty e ben propagand mire dole Kot nuk thon me mire von sesa kurr
Klevis Eva
Klevis Eva - Πριν 9 ώρες
😭😭😭
Bashkim Tafani
Bashkim Tafani - Πριν 9 ώρες
Parti enver jemi kati kur toher
Viktor Petrai
Viktor Petrai - Πριν 9 ώρες
Zoti eshte i madhe dhe do ju ndihmoj se jeni njerez me shpirt te paster. Te nderhyj shteti te bej detyren
klaudio shera
klaudio shera - Πριν 9 ώρες
dy zemra te vogla
Do it well, Do it self
Do it well, Do it self - Πριν 9 ώρες
Hajde mendje hajde kush flet ti qe I more te gjitha partit me rrall edhe tani ngele barkthar dhe mundohesh te besh Robin hodin hahahahahahaha mjer ne ke kemi votu
Leona Shala
Leona Shala - Πριν 9 ώρες
Zoti sabr ju qoft shum shtir 😭😭😭😭
Albanian Forever
Albanian Forever - Πριν 9 ώρες
As komunizem nuk ka qene ai sistem ne ate kohe . Vetem terrorizem mund ta klasifikosh. Njerez te pafajshem, njerez qe donin te rronin te lire burgoseshin perndiqeshin per shum breza. Armiqe imagjinare , lidhje me shum axhensi te huaja spiunazhi krijoheshin qe te largonin sadopak vemendjen e atij sistemi barbar qe jetonin, ku dhe buka jipeshe me rracione dhe ne te shumtat e rasteve nuk kishte fare
Vani Tzogu
Vani Tzogu - Πριν 9 ώρες
Z cuci po ju varin mulcit ne qaf qenke me fat o hajdut
SHQIPERI ETNIKE
SHQIPERI ETNIKE - Πριν 9 ώρες
🇦🇱Lavdi e RRESPEKT 🇦🇱
fatmir sulollari
fatmir sulollari - Πριν 9 ώρες
Ca paska pi sot ky ahmetaj se spo i dilkan fjalet mek mek ???
Goni Berat
Goni Berat - Πριν 9 ώρες
Na mbyti Duke qeshur
Goni Berat
Goni Berat - Πριν 9 ώρες
Pash zotin mos e shani gjuzin
valdrin ferati
valdrin ferati - Πριν 9 ώρες
o t ma Kish thy mu gjallt ja Kisha Qi kti far mutii
Afrim Rrapaj
Afrim Rrapaj - Πριν 9 ώρες
Viva italia🇦🇱🇮🇪
Mana
Mana - Πριν 9 ώρες
sa gjynaf :( shtet i pashpirteve qe vjedhin dhe ne kohe termeti dhe nuk shohin njerezit
Diana Katundi
Diana Katundi - Πριν 9 ώρες
Bravo , keshtu ju pafshim duke bere te mirra.
XK Prishtina
XK Prishtina - Πριν 9 ώρες
Nga struga tetova prishtina gjilani presheva Ulqini ndimojn Po rrebelat ku jan e qelben evropen. Me drog
Alush Albania
Alush Albania - Πριν 10 ώρες
Vlonjat i ke then te gjitha vks hahaha
Endri Xhelilaj
Endri Xhelilaj - Πριν 10 ώρες
Bravo Fatos.Ti je per kryeminister
Suela Kapllani
Suela Kapllani - Πριν 10 ώρες
Bravo te qoft Edi Rama vazhdo sic e ke nis sepse gjithmon njerzit do i kesh afer!
Gashi Lindi
Gashi Lindi - Πριν 10 ώρες
bravo rama vetem messi mungon
Vani Tzogu
Vani Tzogu - Πριν 10 ώρες
Suksese z olsjan cela arta marku ruaj pulat tani fli pak se ulodhe keto dy vjet
Mirela Çelaj
Mirela Çelaj - Πριν 10 ώρες
Ta gezoni shtepin moj nena te rroj Kryeministri Edi Rama qe shikon i njerzit ne kete hidherim te mathe te termeti bravooo 👏👏👏👏👏🇦🇱uroj te rregullohen te gjithe njerzit e shkret ne shqiperi 🙋‍♀️resp firenze 😀
Violeta Xhameta
Violeta Xhameta - Πριν 10 ώρες
A moj nan ah fati jon ah e sa do rosh nen zeza
sphere mechanical
sphere mechanical - Πριν 10 ώρες
Po ça asht ka hy n pun juve se ça bajn kta ne arabet.... Mase I keni vllazen shkoni e jetoni e luftoni atje mbroni Palestinen ju se Shqipnin e keni rregullu juve .... Ju s’ja keni idene se ç’fare do te thote shqiptar vec folni shqip kot e flliq tokat e Shqipes Kastriotit.....
edmond keci
edmond keci - Πριν 10 ώρες
Bravo bravo
Kole LAMI
Kole LAMI - Πριν 10 ώρες
Kur e falenderoj zonjen marku edhe ti kekeni njisoj skena qa presim as nga ti
Jeni Xhameta
Jeni Xhameta - Πριν 10 ώρες
Bravo zoti rama je njeri i thjeshte inshalla sa me shpejt dhe keto te tjerat zoti te rujte
Goc Tirone
Goc Tirone - Πριν 10 ώρες
O zot ca dhimbje te humbesh dy femijet 😥😥😥😥
Benutz123 Nutzen
Benutz123 Nutzen - Πριν 10 ώρες
KOSH PLEHRAVE QEVERIN MIHELL NE MUT
Rukije Ljuma
Rukije Ljuma - Πριν 10 ώρες
Imadh je elvis naci krenohemi qe te kemi zoti te ruajt ete bekoft 🙏🙏🙏🙏
Driton Gashi
Driton Gashi - Πριν 10 ώρες
Keshtu duhet Gjithemon te Bashkur 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱😘
Armando Xhika
Armando Xhika - Πριν 10 ώρες
Jane ca qe jane partiak se u kane thene ndertoni ku te doni dhe tani cdo gje e mire duane ta perbuzine po se kuptoi keta komentusa pa puk lidheje ku i kane ata te partis se tyre qe shkodra u mbyte ne kohen e tyre 2 here dhe humben cdo gje ca u beri partia ketyre komentusave pa lidhje se une sbaj mende te kene vajtur jo per demshperblim po as per verifikim shikoni e mesoni si sillet shteti
Bale Hsdzcö9o123rqltkx
Bale Hsdzcö9o123rqltkx - Πριν 11 ώρες
Me emrin e Allahut inshalla do behen krejt me shtepi lus Zotin Amin.
Arber 1111
Arber 1111 - Πριν 11 ώρες
o rrot thirri mendjes🤔🤔🤔🤔🤔
Kinder Hilfe
Kinder Hilfe - Πριν 11 ώρες
je një kryeministër shembullor bravo të qoft
Leo Korca
Leo Korca - Πριν 11 ώρες
Filloj ekstrada e radhes
Mendi Mendi
Mendi Mendi - Πριν 11 ώρες
kapne zinjaa qiken e grun qinjaa , a mar kastravec tishe kon nkosov ti kisha qi krejt ren
Adi Metohu
Adi Metohu - Πριν 11 ώρες
Qija ropt shajn shqiptaret pse vriten keta me arabet ore keni degjuar palestinezet ju te shajn serbin pse ka vrar shqiptar??
Marjan Semema
Marjan Semema - Πριν 11 ώρες
Ore pse e urrej ac shum kyt lali plerin pse mduket kaq fallco mua
Aleks Ikonomi
Aleks Ikonomi - Πριν 11 ώρες
Skarkim te menjershm te kti doktori esht frik per pacjentet dicka fshiet ketu kushedi sa lek kerkon ky pacjentve pandaj slejon gazetar brenda
Marjan Semema
Marjan Semema - Πριν 11 ώρες
Per 1 jav e ban shpin e re 😱😱😱 a thu prap i kan rindertu si nfillim!? Shpresoj jo
Kristina Leshi
Kristina Leshi - Πριν 11 ώρες
Bravo edi👏👏👏👏
B Hau
B Hau - Πριν 11 ώρες
Hajde show lali leku hajde mos ja ndaj kti lajmi tashi nja 1 vit te tjeret vdiqen rrugeve hahahahah
Adrian Koleci
Adrian Koleci - Πριν 11 ώρες
Ala gjadh asht ky
Artur Manellari
Artur Manellari - Πριν 11 ώρες
Ju do merrni 0 vota , o pall k..
Ilir Domi
Ilir Domi - Πριν 11 ώρες
Hiq dor nga mashtrimet o edo.Si qeke ne gjendje me maru shpin mrena dy nave ne qoftese e le bo prej kompesate po si gjithmon shouv a mjer ti
Shqipëria e Vërtetë
Shqipëria e Vërtetë - Πριν 11 ώρες
Po ik o Lefter Palla se edhe ti je si ata , jeni të gjithë të korruptuar dhe kriminelë .
Ciat007 Ciati007
Ciat007 Ciati007 - Πριν 11 ώρες
Eeee njerz injorant oooo kafshaaaa. Ooooo ne zjarrr juve
Jaci Dedi
Jaci Dedi - Πριν 11 ώρες
7
no no
no no - Πριν 11 ώρες
E gezofshi... po ishalla edhe tjeri qe jan naper cadra bahen me shpi ishalla o zot bjerva mar se gjynaf
rri shtremt e fol drejt sinqeriteti
rri shtremt e fol drejt sinqeriteti - Πριν 11 ώρες
Sjam me asnjë politikan, po ky m'ka befasu sa afer ju ka qendru njerzve, edhe shumë I sjellshem pavarsisht se njerzit Jan MOSMIRNJOHES. Të jesh I pari I shtetit padyshim se te shajne dhe perqeshin por ky dha shumë n'e kto ditë, tregoi realisht qe nuk është '' I keq '' siç I thonë.
Artan N
Artan N - Πριν 11 ώρες
Ptu te shkerdhefsha farefisin po lene parkun merru me njerzit qe kan qe ne shtator ne qadra. O kurva e bastardut perfundimisht ket komb as serbet nuk do ishin sjell ne ket menyr me ket komb zoti ju vraft se e di me ket popull qe ke bahesh 100 vjeq
77777 Albanian G
77777 Albanian G - Πριν 11 ώρες
1000 te tjere rrugve
Foti Nakuci
Foti Nakuci - Πριν 12 ώρες
E $1 Aj
Mirela Oshafi
Mirela Oshafi - Πριν 12 ώρες
Zoti ta shperblefte
Bossi ujkuiprer
Bossi ujkuiprer - Πριν 12 ώρες
gjynah breee
Bossi ujkuiprer
Bossi ujkuiprer - Πριν 12 ώρες
gjinah ndimoje edi rama shteti
Zoro YT
Zoro YT - Πριν 12 ώρες
Edi rama bravo. Edhe me njerzit qe ra termeti po I ndihmon shqiperia po iken para me ty Jo lulzimin kopjen e berishes tani qe ra termeti ku Jan fshehur ata 🖕🖕
sidorela metoshi
sidorela metoshi - Πριν 12 ώρες
26 nentorit o news 24
Elona Lena
Elona Lena - Πριν 12 ώρες
Luan bregasi mos e gezofsh jeten ishalla o zottt se ke nje vit pa dhene rroga punetoreve te Birra Tirana te vraft zoti o zott ti je maskara
Florentin Zabelaj
Florentin Zabelaj - Πριν 12 ώρες
1:07 shikoni mas djalit me kapele te zez 😮😮
Bludaj Bludaj
Bludaj Bludaj - Πριν 12 ώρες
👏👏👏👏👏👏
Ina Ina
Ina Ina - Πριν 12 ώρες
👏👏
Lume Koleci
Lume Koleci - Πριν 12 ώρες
Sei grande 👏