Report TV
Report TV
  • 72 957
  • 316 897 964
  • Εγγράφηκε στις 28 Οκτ 2011


Βίντεο
'S'kemi çadra, po flemë në kasolle'! Tërmeti i la pa shtëpi, por s'i le rehat as dora e njeriut
'S'kemi çadra, po flemë në kasolle'! Tërmeti i la pa shtëpi, por s'i le rehat as dora e njeriut
Πριν 17 ώρες
Dy pallate në fshatin Dukagjin i ri në njësinë administrative të Thumanës kanë pësuar dëme të mëdha nga tërmeti I 26 nëntorit dhe u shpallën të pabanueshme nga grupi i ekspertëve. Pasi iu vendos shiriti i kuq banorët u detyruan të largoheshin nga apartamentet e tyre. Banorët ankohen pasi që prej asaj ditë ata nuk janë pajisur me çadra dhe iu është dashur të strehohen te të afërmit, në kasollet e bagëtive ose në makina. Ata bëjnë apel për ndihmë pasi nuk kanë ku të shkojnë dhe nuk kanë as ushqime e veshmbathje.
Tërmeti dëmtoi dy kullat nga 60 metra, drejtori i Azotikut: Mund të ndodhemi pranë një tragjedie
Tërmeti dëmtoi dy kullat nga 60 metra, drejtori i Azotikut: Mund të ndodhemi pranë një tragjedie
Πριν 17 ώρες
Dy kullat e ish-repartit të Urës në Azotikun e Fierit, rrezikojnë të shemben pas lëkundjeve të forta të tërmetit të 26 nëntorit, ato kanë pësuar spostime të konsiderueshme. Një kullë është spostuar 10 deri në 12 gradë ndërsa tjetra 7 deri në 8 gradë. Kullat kanë një lartësi prej 60 metrash dhe janë ndërtuar në vitet 70-80. I pyetur nga Report TV Drejtori i Azotikut Adnand Çupa thotë se kullat mund të shemben ndaj kërkon vlerësimin e menjëhershëm të gjendjes së tyre nga ekspertët. “Mbas tërmetit të 26 nënëtorit, që fatmirësisht e kurseu qarkun e Fierit, përfitoj nga rasti që në ish-uzinën e plerave të ish-Azotikut në Fier.Ky tërmet nuk ka kaluar pa pasoja. Kulla ka pësuar një devijancë më të madhe pas tërmetit. Ajo që na shqetëson është që në një tërmet tjetër mund të ndodhemi pranë një tragjedie. Kërkoj që grupet e ekspertëve të verifikojnë, të bëjnë dhe prova laboratorike”, tha drejtori i Aziotikut Fier Adnand Çupa. Shembja e kullave mund të shkaktonte një tragjedi të vërtetë pasi në këtë zonë periferike jetojnë familje rome dhe pranë kullave qarkullojnë makina të shumta. Në këtë zonë janë edhe 8 kulla të ftohjes që janë tejet të amortizuara të ndërtuara rreth 50 vite më parë.
Report TV -Edukimi përmes artit, 500 nxënës kënduan dhe kërcyen tek ArTurbina
Report TV -Edukimi përmes artit, 500 nxënës kënduan dhe kërcyen tek ArTurbina
Πριν 17 ώρες
Për rreth tre muaj rreth 500 fëmijë të shkollave 9-vjeçare i janë bashkuar projektit të edukimit përmes kulturës. Një aktivitet që kishte në qendër garën, por edhe solidaritetin mes fëmijëve, duke mundësuar forcimin e marrëdhënieve mes tyre. Artistët edhe specialistët e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit sollën në këtë edicion të pestë të “Eja, këndo me ne” nxënësit e trajtuar në 50 shkolla të kryeqytetit, dhjetë shkolla më shumë se në projektet e shkuara. Së bashku me fëmijët ata kanë punuar për performancat e tyre në korë, balet, duke e zgjeruar këtë iniciativë në “Eja këndo edhe kërce me ne”. Pesëqind artistët e vegjël u ngjitën në skenën e Artubinës, për të sjell një shembull kurajoje, për të gjithë moshatarët e tyre, të cilët po vuajnë pas tërmetit të datës 26 nëntor që përshkroi vendin tonë.
Post tërmeti, Moikom Zeqo ‘shuplak’ maxhorancës dhe opozitës
Post tërmeti, Moikom Zeqo ‘shuplak’ maxhorancës dhe opozitës
Πριν 17 ώρες
Tërmeti i datës 26 nëntor 2019 vërtetoi se ka dy Shqipëri, një e politikanëve edhe një e popullit. Kjo është analiza që i bën studiuesi edhe arkeologu Moikom Zeqo kësaj fatkeqësie natyrore që përshkroi vendin tonë. Teksa e konsideron, si më të rëndin në historinë e tërmeteve që kanë përshkruar këtë qytet, ndien dhimbje të madhe, edhe për kështjellën e Durrësit. “Historia e tërmeteve në Durrës, është klasifikuar edhe në historinë Evropiane të tërmeteve. Edhe i ndjeri Betim Muço ka mbrojtur doktoraturën me këtë temë. Janë tre tërmete, të dokumentuara, një e përshkruan Ciceroni, oratori edhe filozofi romak, në shekullin e parë para Krishtit, i cili thotë që në det u ngritën edhe dallgë të mëdha. Dëshmia e dytë është e shekullit të katërt, është një kronik anonime, që ka një si mallkim biblik, sepse Perëndia e dënoi qytetin e Durrësit për shkak të mëkateve të mëdha që kishin banorët. Ndërsa, dëshmia e tretë, është në shekullin XIII, që ka është bërë nga një kronikan bizantin, që tregon se qyteti mund të kishte 25 mijë banorë, ndodhi një shkatërrim total i qytetit. Ndërsa, banorët u zhvendosën drejt Beratit.
Fëmijët e Tiranës dhurata për moshatarët e tyre në zonat e prekura nga tërmeti
Fëmijët e Tiranës dhurata për moshatarët e tyre në zonat e prekura nga tërmeti
Πριν 17 ώρες
TIRANË- Dhuratat për Festat e fundvitit nuk do të mungojnë as për fëmijët e prekur nga tërmeti në zonat Durrës, Thumanë dhe Krujë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka lançuar nismën më të re “Operacioni Kutia”, që synon t’i vijë në ndihmë fëmijëve në zonat më të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në mënyrë që edhe ata të gëzojnë për festat e fundvitit sikurse gjithë fëmijët e tjerë.
Report TV -Edhe 2 javë afat për të regjistruar makinat e përdorura
Report TV -Edhe 2 javë afat për të regjistruar makinat e përdorura
Πριν 17 ώρες
Vetëm 17 ditë kohë iu ka mbetur të gjithë qytetarëve për të regjistruar makinat që kanë zhdoganuar dhe që nuk janë Euro 4. 31 dhjetori 2019 është afati i fundit kur do të lejohet regjistrimi, për herë të parë, i autoveturave të përdorura që kanë hyrë në vendin tonë dhe që janë me kategori mjedisore nën EURO 4. (EURO 4 është një sistem i instaluar në makinat e prodhuara dhe që kanë nivel ndotje shumë të ulët. Ky kriter është një standard për makinat e reja të prodhuara pas vitit 2005) Ky vendim është marrë nga që ka njoftuar për zbatim Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit, Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, autoritetet doganore, njësitë e vetëqeverisjes vendore dhe Drejtorinë e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor me qëllim për të ndaluar ndotjen mjedisore nga makinat e përdorura dhe që nivelin e ndotjes e kanë më të lartë. Ky vendim ishte parashikuar të hynte në fuqi në janar të këtij viti, dhe kishte si kriter moslejimin e zhdoganimit të makinave që ishin prodhuar përpara 2009.
Dilema për shpërblimin e pensionistëve/ Burime nga 'Financat': Mundësitë janë të pakta
Dilema për shpërblimin e pensionistëve/ Burime nga 'Financat': Mundësitë janë të pakta
Πριν 17 ώρες
Vetëm pak ditë pasi Ministria e Financave nxori një shkresë të brendshme institucionale ku i Kërkonte Degës së Thesarit të mos pranonte asnjë faturë shpenzimesh pas datës 15 dhjetor për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme, në pikëpyetje tashmë janë edhe shpërblimet për pensionistët dhe për familjet me ndihmë ekonomike. Mirëpo në një situatë të tillë ku është shpallur gjendja emergjencës në Tiranë, Durrës, Laç dhe Lezhë, edhe bonusi për pensionistët mund të mos realizohet. Pavarësisht se ishte deklaruar nga Ministrja e Financave Anila Denaj se vendimi do të merrej javën e parë të dhjetorit, ende nuk ka asnjë reagim zyrtar. Më datë 18 nëntor të këtij viti Denaj u shpreh se fondi prej 3 miliardë lekësh do të merrej nga kursimet.“Kemi thënë që gjithmonë është parë në dhjetor, pasi është bërë një analizë se çfarë kursimesh janë përfituar, ne jemi akoma në nëntor. Kështu që më lejoni të bëjmë një analizë, jemi duke parë të gjitha kursimet dhe në përfundim të saj do të themi brenda javës së parë të dhjetorit nëse mundemi apo jo. Bëhet fjalë 3 miliardë lekë sipas kalkulimeve tona, kështu që ne do të gjejmë nga kursimet tona një mundësi”, pati deklaruar Denaj në nëntor. Ndërkohë burime nga Ministria e Financave pohojnë se mundësitë për dhënien e shpërblimit janë shumë të vogla për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme që ka kosto më vete si dhe për shkak të mosrealizimit të të ardhurave me një ecuri jo pozitive e ritmit të rritjes ekonomike. Vlen të theksohet se me vendim të datës 6 dhjetor Këshilli i Ministrave ka vendosur që të mos ketë japë shpërblime as për administratën me rastin e festave të fundvitit, si dhe të mos bëjë asnjë shpenzim për organizimin e festave të rastit.
Banori : Pas tërmetit të 21 shtatorit banesën ma shpallën të pabanueshme, tani thonë  e banueshme
Banori : Pas tërmetit të 21 shtatorit banesën ma shpallën të pabanueshme, tani thonë e banueshme
Πριν 17 ώρες
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ishte ditën e sotme në Qerret të Katundit të Ri, ku ka pasur takim me disa banorë të prekur nga tërmeti dhe që shtëpitë e tyre kanë pësuar dëmtime. Disa banorë i kanë treguar kryetarit të PD, Lulzim Basha, rastin një akt ekspertimi të një shtëpie të verifikuar tre herë me rezultate të ndryshme.
Report TV -- Emisioni Shtypi i Ditës dhe Ju, gazetat dhe telefonatat 14 Dhjetor 2019
Report TV -- Emisioni Shtypi i Ditës dhe Ju, gazetat dhe telefonatat 14 Dhjetor 2019
Πριν 17 ώρες
Emisioni Shtypi i Ditës dhe Ju, gazetat dhe telefonatat 14 Dhjetor 2019
Forcat e Armatosura gjatë emergjencave civile i ftuar shefi shtabit FA, Bardhyl Kollçaku
Forcat e Armatosura gjatë emergjencave civile i ftuar shefi shtabit FA, Bardhyl Kollçaku
Πριν 17 ώρες
TIRANE-Gjeneral brigade Bardhyl Kollçaku, shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura i ftuar në studion e Report Tv u shpreh se nga tërmeti mësuan shumë gjëra që kërkojnë rishikim dhe përgatitje më të mirë. Ai theksoi se do të shikohet mundësia për një shkollë për trajnimin e qenve, por mund të jenë edhe me kontraktorë sepse kushtojnë shtrenjtë. "Kryesore ne kemi si vend, forcat luftarake. Tërmeti, përmbytjet apo zjarret kanë sjellë domosdoshmërinë herë pas here për të rishikuar kapacitetet. Do të rishikohet projekti. Mos të mendojmë sic ishte vendi atëherë nën rrethim dhe tani që vendi ynë do t'i ketë të gjitha kapacitetet. Prandaj është mekanizmi amerikan i NATO-s ''Një për të gjithë dhe të gjithë për një''. Prandaj është edhe solidariteti, jo vetëm human por edhe ligjor. Ne urojmë që tu gjendemi edhe ne. Vendeve të rajonit u kemi ofruar edhe ne ndihmë. Ky është mekanizimi. Dhe nuk do të kemi asnjëherë 600 forca të specializuar për kërkim shpëtim apo 50 qen. Ministria e Brendshme dhe Policia ka pasur një shkollë për trajnimin e qenve, në atë kohë qen kufiri. Do të rishikohet dhe do të jetë në kuadrin e përqasjes dhe kapaciteteve kombëtare se ku do jenë dhe si do jenë.
I njëjti skenar si me djalin e hallës/ Detaje të reja nga vrasja mbrëmë në Peqin dhe pista e hetimit
I njëjti skenar si me djalin e hallës/ Detaje të reja nga vrasja mbrëmë në Peqin dhe pista e hetimit
Πριν 17 ώρες
Report Tv zbardh detaje të reja nga atentati mbrëmë në aksin Elbasan-Peqin ku u vra 26-vjeçari Andi Zylyfi, ndërsa shoku i tij Ardit Uruçi mbeti i plagosur rëndë. Deri tani janë shoqëruar disa persona, një pjesë e të cilëve dëshmitarë që mund të kenë informacion për autorët. Ndërkohë që po shikohen edhe kamerat e sigurisë në bizneset pranë rrugës kryesore ku iu bë atentati dy të rinjve për të shkuar në identifikimin e autorëve. Autorët duket se kanë pasur informacion të saktë dhe vrasja ka qenë e planifikuar, pasi Zylyfi kishte vetëm 3 ditë që ishte kthyer nga Holanda. Në datë 10 dhjetor ai ishte kthyer në Elbasan, ndërsa tre ditë më pas, pra mbrëmë u ekzekutua.
REPORT TV, PA PROTOKOLL - POST-TERMETI-MENAXHIMI DHE FATURA...
REPORT TV, PA PROTOKOLL - POST-TERMETI-MENAXHIMI DHE FATURA...
Πριν 17 ώρες
Emisionin "Pa protokoll" me moderatore Anduela Ndreun mund ta ndiqni çdo të premte në orën 20:55 në ekranin e Report Tv
Report TV - Lushnje, vritet me armë zjarri në lokalin e tij, ish-anëtari i bandës së Lushnjes
Report TV - Lushnje, vritet me armë zjarri në lokalin e tij, ish-anëtari i bandës së Lushnjes
Πριν 17 ώρες
LUSHNJE- Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, në lagjen "Kadri Gjystri" Lushnje, është gjetur i vrarë me armë zjarri 52-vjeçar Enver Boriçi. Ai është gjetur i vrarë në lokalin e tij nga familjarët të cilët kishin vërejtur se ai nuk ishte kthyer në shtëpi. Burimet për Report TV, bëjnë me dije se Enver Boriçi, ish-anëtar i Bandës së Lushnjes ka qenë duke pirë kafe në lokalin e tij, ku dyshohet se një person i maskuar është afruar dhe e ka qëlluar për vdekje. Boriçi është qëlluar me një plumb në kokë, duke i shkaktuar atij vdekjen e menjëhershme.
Report TV -Gati amnistia për të burgosurit, ja kategoritë që përfitojnë dhe ata që penalizohen
Report TV -Gati amnistia për të burgosurit, ja kategoritë që përfitojnë dhe ata që penalizohen
Πριν 17 ώρες
Ministria e Drejtësisë ka bërë gati draftin për amnistinë e radhës të të burgosurve. Sipas projektligjit, amnistohen personat e dënuar meshkuj me vendim gjyqësor të formës së prerë, me burgim deri në 2 vjet, gjobë, ose shërbim prove, për dënime të dhëna,deri në datën 30.09.2019, pavarësisht nga koha e mbetur nga dënimi. Nga ana tjetër, përfitojnë edhe personat e dënuar meshkuj me burgim, të cilëve, deri në datën e hyrjes në fuqi të këtij ligji, u kanë mbetur pa vuajtur nga ky dënim deri në 2 vjet. Po kështu, amnistohen personat e dënuar femra dhe të mitur me vendim gjyqësor të formës së prerë, me burgim deri në 3 vjet, si dhe personat femra dhe të mitur të dënuar me burgim, të cilëve, deri në datën e hyrjes në fuqi të këtij ligji, u kanë mbetur pa vuajtur nga ky dënim deri në 3 vjet.
Report TV -Bora mbulon juglindjen, zbardhen Voskopoja dhe Dardha
Report TV -Bora mbulon juglindjen, zbardhen Voskopoja dhe Dardha
Πριν 17 ώρες
Reshjet e dëborës kanë mbuluar juglindjen e vendit në lartësinë 1000 metra. Dëbora ka arritur në lartësinë 20 cm në fshatin turistik të Dardhës, ndërkohë rruga për në këtë fshat është e kalueshme vetëm me zinxhirë. Dëbora ka mbuluar edhe Voskopojën, Vithkuqin dhe Qafën e Qarrit.
Kreu i Krimit Ekonomik: Disa prej personave të shpallur në kërkim u larguan jashtë vendit
Kreu i Krimit Ekonomik: Disa prej personave të shpallur në kërkim u larguan jashtë vendit
Πριν 17 ώρες
Drejtori i Krimit Ekononik Lutfi Minxhozi ka deklaruar gjatë konferencës për shtyp lidhur me arrestimet e personave përgjegjës për shembjen e banesave nga tërmeti, se një pjesë e tyre janë larguar për shkak të dëmtimeve që kanë pësuar dhe jo për shkak të dijenisë lidhur me hetimet. "Nuk është se ata kanë marrë dijeni për hetimin dhe janë larguar. Policia ka dërguar në pikat e kalimit emrat e tyre. Një nga personat është larguar para tërmetit. Të tjerët janë larguar edhe për shkak të dëmtimeve që kanë pësuar nga tërmeti, nuk është se janë larguar nga hetimi", tha Minxhozi.
Drejtuesja e Prokurorisë së Durrësit: Ky hetim bëhet për herë të parë në Shqipëri
Drejtuesja e Prokurorisë së Durrësit: Ky hetim bëhet për herë të parë në Shqipëri
Πριν 17 ώρες
Drejtuesja e Prokurorisë së Durrësit Anita Jella ka deklaruar se hetimet që po kryhen lidhur me ndërtesat e shembura nga tërmeti kryhen për herë të parë në Shqipëri. Jella tha se janë gjetur paligjshmëri në objektet me viktima. "Në vijim të fjalës së drejtorit, Prokuroria ka filluar kryesisht procedimin penal për shpërdorimin e detyrës. Pas kryerjes së veprimeve hetimore intensive ka bërë të mundur nxjerrjen e urdhrit të ndalimit për 17 raste. Ndaj disa prej tyre është regjistruar akuza për vrasje me dashje. Ky është një hetim që kryhet për hetim të parë në Shqipëri. Objekti i hetimeve ka të bëjë në dejtim të zbatimit nga ndërtuesit formal dhe informal. Janë gjetur paligjshmëri për objektet me vikitma. Janë gjetur probleme edhe në objekte me dëmtime. Hetimet janë sekrete dhe vazhdojnë. Për çdo person apo zyrtar të përfshirë në veprime të paligjshme", tha Jella.
Fushë-Krujë, Rama kërkesë banores: Zbrit poshtë! Hajde zemër se nuk bëhet shaka
Fushë-Krujë, Rama kërkesë banores: Zbrit poshtë! Hajde zemër se nuk bëhet shaka
Πριν 17 ώρες
Gjatë një inspektimi që kryeministri Edi Rama ka bërë në disa pallate të pabanueshme, ka parë disa persona që qëndronin akoma në këto pallate. Rama u ka kërkuar atyre që të marrin plaçkat dhe të shkojnë në hotel ose në shtëpi me qira, që do t’i paguajë shteti. “Zbrit poshtë, hajde zemër. O Zot!”- është drejtuar kryeministri Rama banores që po qëndronte ende në pallat. Ai i ka bindur banorët që ende po qëndronin në pallat, që të shkonin në hotel ose të gjenin shtëpi me qira. “Hajde. Bëni placket, do t’ju marrin t’ju çojnë në hotel deri në momentin që gjeni një shtëpi me qira.”-tha Rama. Teksa Rama po bisedonte me 4 të moshuar, një i ri ka zbritur nga kati i katërt i pallatit, ku kishte edhe këmbën e thyer. Kreu i Qeverisë, i ka kërkuar të riut që të mos rrijë më në pallat por të dalë sepse është e rrezikshme.
Report TV -Grisi dosjet e gjykatës për të ndryshuar vendimin/ Lihet në burg ish-sekretarja
Report TV -Grisi dosjet e gjykatës për të ndryshuar vendimin/ Lihet në burg ish-sekretarja
Πριν 17 ώρες
VLORE- Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë 'arrest me burg' për ish-sekretaren e Gjykatës Administrative Vlorë, Edlira Shehu. Ajo akuzohet se ka abuzuar me detyrën e saj, duke ndryshuar dizpozitivët e vendimit të gjykatës, dhe për pasojë sillte konfuzion mes palëve dhe gjyqtares që kishte gjykuar çështjen administrative. Shehu, në cilësinë e sekretares gjyqësore të gjyqtares me iniciale G.Xh, ka falsifikuar në mënyrë të qëllimshme dhe të përsëritur disa vendime gjyqësore të kësaj gjyqtare. Në sallën e gjyqit gjyqtarja G.Xh ka vendosur rrëzimin me kërkesës për njërën palë, nga ana tjetër gjatë zbardhjes së vendimit, sekretarja e shkruante në dokument pranimin e kërkesë padisë.
Report TV -Zyrtare, policia publikon emrat e të arrestuarve për tërmetin tragjik
Report TV -Zyrtare, policia publikon emrat e të arrestuarve për tërmetin tragjik
Πριν 17 ώρες
Policia e Shtetit ka lëshuar 17 urdhër arreste pas tërmetit tragjik. Drejtori i Policisë së Qarkut të Durrësit Lorenc Shehu së bashku me drejtuesen e prokurorisë së Durrësit Anita Jella dhe Lufti Minxhozin nga Policia e Shtetit kanë zyrtarizuar emrat e nëntë ndërtuesve, zyrtarëve dhe inxhinierëve që janë arrestuar deri tani, ndërsa 8 vijojnë që të jenë ende në kërkim. Drejtori i Policisë tha se disa prej personave që janë në kërkim, janë larguar jashtë vendit. Deklarata e policisë Konferencë e përbashkët për shtyp mes Policisë dhe Prokurorisë nga Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës Lorenc Shehu, Prokurorja e Rrethit Anita Jella dhe Drejtori i Drejtorisë për Krimet Ekonomike e Financiare në Policinë e Shtetit Lutfi Minxhozi. Policia e Shtetit, menjëherë pas rënies së tërmetit orët e para të mëngjesit të datës 26 nëntor, kaloi në gatishmëri dhe u përfshi në operacionet e kërkim-shpëtimit. Në këto operacione u angazhuan 4012 forca policore, në Durrës, Tiranë e Lezhë. Gjithashtu, u morën masa të menjëhershme për ruajtjen e rendit e sigurisë, ruatjen e objekteve të dëmtuara apo të braktisura nga banorët si pasojë e panikut, si dhe u morën në ruajtje objektet që u cilësuan të pabanueshme, me qëllim moslejimin e futjes së banorëve për shkaqe sigurie. Krahas angazhimit dhe veprimeve të kryera në këto operacione dhe masave për ruajtjen e rendit dhe pronës, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit ngriti menjëherë një grup të posaçëm hetimor, me secialistë të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike e Financiare në Departamentin e Policisë Kriminale, në përbërje të tyre edhe specialistë për Hetimin e Krimeve Ekonomike e Finaciare në Drejtoritë Vendore të Policisë Durrës, Tiranë e Lezhë, nën drejtimin e njësive të posaçme të ngritura nga prokuroritë përkatëse, me objekt “Kryerjen e veprimeve, dokumentimin e paligjshmërisë dhe mbledhjen e provave në objektet e shkatërruara dhe të dëmtuara nga tërmeti”, me qëllim vënien para përgjegjësisë ligjore të personave përgjegjës.
Report TV -U dëmtua rëndë nga tërmeti, Rama: Deri në pranverë ndërtohet spitali i ri
Report TV -U dëmtua rëndë nga tërmeti, Rama: Deri në pranverë ndërtohet spitali i ri
Πριν 17 ώρες
Spitali i Laçit pësoi dëmtime të shumta si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit, ndërsa ditën e sotme kryeministri Rama premtoi se ndërtesa do të shembet dhe të ndërtohet nga e para. Duke folur me mjekët dhe stafin e spitalit, Rama u shpreh se në pranverë do të kenë spital të ri. “Do ta prishim spitalin dhe shumë shpejtë do të ndërtojmë. Ju e mbani në këmbë dinjitetin e laçit, se burrat janë…e dini ju. Do të behet një projekt i madh për Laçin. Spitali do të jetë i pari që do të ndërtohet. Besoj që deri në fund të pranverës, do të ndërtohet spitali i ri.”-tha Rama.
Laç, banorët nuk dalin nga pallati i pabanueshëm, Rama: Ju nxjerrim ne me polici
Laç, banorët nuk dalin nga pallati i pabanueshëm, Rama: Ju nxjerrim ne me polici
Πριν 17 ώρες
Kryeministri Edi Rama, ka parë nga afër situatën në Laç, për tërmetit të 26 nëntorit, ku mbetën të vdekur disa persona, shumë të tjerë u plagosën dhe të shumta ishin banesat që u dëmtua. Teksa kryeministri Rama po ecte në këmbë duke parë dëmet që kishte shkaktuar tërmetit, në një pallat që ishte shpallur i pabanueshëm, po qëndronin disa gra. Kreu i qeverisë, u është drejtuar atyre duke i pyetur se përse qëndronin akoma atje, por ata kanë pretenduar se në hotel nuk ka pasur vende. Rama: Pse rrini aty? Të shkoni aty ku ju kemi thënë Banorja: Kemi ikur se nuk ka vende Rama: Të merrni bonusin e qirasë dhe të shkoni. Hajde se ju nxjerrim ne me polici Nga ana tjetër, zyrtarët janë ankuar se disa banorë heqin letrat gjatë natës të ekspertëve, të cilët i kanë shpallur zonat të pabanueshme.
Gjykata rrëzon Prokurorinë dhe kthen dosjen e Kastriot Ismailajt për hetime të mëtejshme
Gjykata rrëzon Prokurorinë dhe kthen dosjen e Kastriot Ismailajt për hetime të mëtejshme
Πριν 17 ώρες
Gjykata e Tiranës ka rrezuar kërkesën e prokurorisë për pushim të hetimeve për veprën penale të “Falsifikimit të Dokumenteve" për administratorin e kompanisë DIA për mbledhjen e borxheve të CEZ-it, Kastriot Ismailajn duke vendosur që ta kthejë dosjen për hetime të mëtejshme. Gjykata e ka argumentuar vendimin në disa pika ku thuhet se qëndrimi i prokurorit nuk përputhet me aktet hetimore të paraqitura në kërkesën për gjykim, raporton gazetari i Shqiptarja.com Elton Qyno. Çështja është regjistruar për veprën penale të falsifikimit të kryer nga personi që ka për detyrë të lëshojë dokumentin.
Grisi dosjet e gjykatës për të ndryshuar vendimin/Lihet në burg ish sekretarja e Administratives
Grisi dosjet e gjykatës për të ndryshuar vendimin/Lihet në burg ish sekretarja e Administratives
Πριν 17 ώρες
VLORE- Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë 'arrest me burg' për ish-sekretaren e Gjykatës Administrative Vlorë, Edlira Shehu. Ajo akuzohet se ka abuzuar me detyrën e saj, duke ndryshuar dizpozitivët e vendimit të gjykatës, dhe për pasojë sillte konfuzion mes palëve dhe gjyqtares që kishte gjykuar çështjen administrative. Shehu, në cilësinë e sekretares gjyqësore të gjyqtares me iniciale G.Xh, ka falsifikuar në mënyrë të qëllimshme dhe të përsëritur disa vendime gjyqësore të kësaj gjyqtare. Në sallën e gjyqit gjyqtarja G.Xh ka vendosur rrëzimin me kërkesës për njërën palë, nga ana tjetër gjatë zbardhjes së vendimit, sekretarja e shkruante në dokument pranimin e kërkesë padisë.
Holloi muret dhe bazamentin mbajtës të pallatit për të shtuar ambientet e lokalit, në pranga pronari
Holloi muret dhe bazamentin mbajtës të pallatit për të shtuar ambientet e lokalit, në pranga pronari
Πριν 17 ώρες
Është arrestuar Artur Terziu, pronari i 'Bar Barons', që ndodhej brenda strukturës së katit të parë të pallatit, që u shemb në Durrës pas tërmetit të 26 Nëntorit. Shumë qytetarë akuzuan pronarin e këtij lokali se kishte holluar muret, bazamentin mbajtës të pallatit, me qëllim përfitimin e hapësirave të mjaftueshme për lokalin e tij. Banorët pretendojnë se pikërisht nga ky lokal erdhi dhe shembja e komplet pallatit, pasi godina kishte humbur ndjeshëm bazamentin e saj në katin e parë.
Report TV -Basha: Mungon akti zyrtar për sigurinë e banesave, në burg kush luan me jetët
Report TV -Basha: Mungon akti zyrtar për sigurinë e banesave, në burg kush luan me jetët
Πριν 17 ώρες
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ishte ditën e sotme në Qerret të Katundit të Ri, ku ka pasur takim me disa banorë të prekur nga tërmeti dhe që shtëpitë e tyre kanë pësuar dëmtime. Disa banorë i kanë treguar kryetarit të PD, Lulzim Basha, rastin një akt ekspertimi të një shtëpie të verifikuar tre herë me rezultate të ndryshme.
Shembja e hotelit të saj i mori jetën të atit, shoqërohet bashkëshortja e pronarit të Vila Palmës
Shembja e hotelit të saj i mori jetën të atit, shoqërohet bashkëshortja e pronarit të Vila Palmës
Πριν 17 ώρες
Report Tv mëson se Dëshira Qato, bashkëshortja e pronarit të Vila Palmës, shefe urbanistike në qytetin e Kavajës. Nga shembja e Vila Palmës humbi jetën babai i saj Sadik Qato, ndërsa u nxor i gjallë djali i saj Klajdi Qato. Dy ditë para tërmetit, kishte qenë i mbushur me turistë nga Çekia, çka mund të kishte sjellë një bilanc më tragjik. Ky hotel kishte dy kate shtesë, nga 6 kate që kishte marrë lejen nga ish-komuna e Rrashbullit. Objekti është kolauduar nga vetë pronari i “Vila Palma” Arben Qato, kolaudim i cili i ka hapur rrugë ndërtimit edhe të dy kateve shtesë, duke mbingarkuar kolonat e godinës me mbipeshë. Momentalisht në prokurorinë e Kavajës, ka të hapur një dosje penale për Dëshira Qato shefe Urbanistike në Kavajë, ish-kryebashkiakun Isa Sakja dhe dhe Dritan Kazazin, të cilët janë në hetim për “Shpërdorim detyre”, për dhënien e 7 lejeve ndërtimore në bregdetin e Kavajës.
Report TV -Forca Detare mbyll misionin 3-vjeçar në Egje, Xhaçka: Ka nisur ringritja e flotës
Report TV -Forca Detare mbyll misionin 3-vjeçar në Egje, Xhaçka: Ka nisur ringritja e flotës
Πριν 17 ώρες
Pas 3 vitesh dhe rreth 13 mijë orëve patrullim në detin Egje, Forca Detare ka përfunduar kontributin e saj në misionin e NATO-s, “Sea Guardian” në detin Egje. Kontingjenti i fundit dhe anija “Oriku” u kthyen në atdhe ku u pritën në Portin e Durrësit nga ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA gjeneral brigade Bardhyl Kollçaku, zëvendëskomandanti i Forcës Detare, kapiten i Rangut të I Artur Meçollari, ushtarakë të lartë të FA dhe familjarët e detarëve në mision. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka vlerësoi kontributin e detarëe tanë gjatë këtyre 3 viteve, të cilët e kanë bërë Forcën Detare më moderne dhe më profesionale. ”Sot ka filluar ringritja. Madje, është bërë shumë punë e shumë rrugë për ringritjen e flotës. Qoftë në aspektin e logjistikës e mjeteve e pajisjeve, qoftë në terma të ekspertizës e ngritjes së burimeve njerëzore. Dhe unë kam shumë shpresë, që në të ardhmen do të bëhet akoma më shumë, veçanërisht, pas propozimit tonë për ta shndërruar Pasha Limanin në një bazë strategjike të NATO-s. Një zhvillim, që do të kishte po të njëjtin impakt që do të ketë në zhvillimin e forcës së armatosur, dhe rritjen e rëndësisë strategjike të Shqipërisë për Aleancën, si edhe baza e Kuçovës për të cilën do të nisë puna në fillim të vitit tjetër.”- u shpreh Xhaçka.
Lushnje, vritet me armë zjarri në lokalin e tij, ish anëtari i bandës së Lushnjes, Enver Boriçi
Lushnje, vritet me armë zjarri në lokalin e tij, ish anëtari i bandës së Lushnjes, Enver Boriçi
Πριν 17 ώρες
LUSHNJE- Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, në lagjen "Kadri Gjystri" Lushnje, është gjetur i vrarë me armë zjarri një 52-vjeçar Enver Boriçi. Ai është gjetur i vrarë në lokalin e tij nga familjarët të cilët kishin vërejtur se ai nuk ishte kthyer në shtëpi. Burimet për Report TV, bëjnë me dije se Enver Boriçi, ish-anëtar i Bandës së Lushnjes ka qenë duke pirë kafe në lokalin e tij, ku dyshohet se një person i maskuar është afruar dhe e ka qëlluar për vdekje. Boriçi është qëlluar me një plumb në kokë, duke i shkaktuar atij vdekjen e menjëhershme.
Shembja e Konvaleshencës nga tërmeti ku vdiq kryekomisari , shoqërohen drejtori dhe nëndrejtori
Shembja e Konvaleshencës nga tërmeti ku vdiq kryekomisari , shoqërohen drejtori dhe nëndrejtori
Πριν ημέρα
Shoqërohen drejtori Ahmet Doda dhe nëndrejtori i Konvaleshencës pas shembjes së godinës në ditën e tërmetit të 26 Nëntorit, që shkaktoi vdekjen e kryekomisarit, Bajram Hajdarmataj.
Ekzekutohet në Peqin Andi Zylyfi, miku plagoset në kokë! Djali i hallës iu vra për drogë në 2018
Ekzekutohet në Peqin Andi Zylyfi, miku plagoset në kokë! Djali i hallës iu vra për drogë në 2018
Πριν ημέρα
ELBASAN - Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur në fshatin Përparim në rrugën nacionale Elbasan-Peqin. Viktimë e këtij atentati ka mbetur Andi Zylyfi, 26-vjeç. Edhe pse 26-vjeçarit është tentuar t'i jepet ndihma e shpejtë, ai mbërri pa shenja jete në spital. Ndërkohë nga të shtënat me breshëri, ka mbetur i plagosur rëndë edhe Ardit Uruçi, 23-vjeç, banues në fshatin Përparim. Burime për Report Tv bëjnë me dije se i plagosuri ka marrë një plumb në kokë dhe disa të tjerë në këmbë. Atentati ndaj dy të rinjve është bërë teksa ishin së bashku në një makinë tip 'Golf' ndërsa dyshohet për larje hesapesh mes bandash. Pas atentatit, autorët janë larguar në drejtim të pa ditur. Burime për Report Tv, bëjnë me dije se 26-vjeçari, Andi Zylyfi i cili humbi jetën nga plagët e marra, ka lidhje familjare me dy personat që kanë mbetur të vrarë në një atentat në Bradashesh të Elbasanit, një vit më parë. Më 29 dhjetor të 2018 në atentat humbën jetën Endrit Alibej 34-vjeç, Arben Dylgjeri 56 vjeç, si dhe një shtetas turk Erdal Duranay. Konkretisht, Andi Zylyfi ishte, djali i hallës së Endri Alibej, ku ky i fundit u ekzekutua një vit më parë për pazare droge. Vetë, Andi Zylyfi kishte vetëm pak kohë që ishte kthyer nga emigrimi. Ndërkohë sipas policisë asnjëri prej dy të rinjve nuk rezultojnë me precedentë të mëparshëm penal. Ndërsa konfirmohet se objektivi i atentatit ka qenë, Andi Zylyfi.
Report TV -Marrin fund vitet e pritjes, Tirana thyen Partizanin! Stadiumi i ri vishet bardheblu
Report TV -Marrin fund vitet e pritjes, Tirana thyen Partizanin! Stadiumi i ri vishet bardheblu
Πριν ημέρα
Pritjes i erdhi fundi pas rreth gjashtë vitesh. Tirana ka fituar derbin e 156 të kryeqytetit përballë kampionëve të Partizanit me rezultatin 1-2 në stadiumin e ri kombëtar që u inaugurua në nëntor përballë Francës, ndërsa kjo ishte ndeshja e parë e kampionatit. Tirana nuk arrinte që të fitonte përballë Partizanit që prej 10 shkurtit të vitit 2014, por sonte e kishte radhën ekipi 24 herë kampion i vendit për të festuar. Përballë 20 mijë tifozëve, Tirana e nisi mjaft mirë ndeshjen duke shënuar në minutën e tetë me Bathën, por festa bardheblu zgjati vetëm një minutë, pasi barazoi Bardhi për demat e kuq me një gol të dyshimtë. Pjesa e parë u mbyll në barazpeshë, por ashtu edhe koha e rregullt e fraksionit të dytë. Kur të gjithë po mendonin se sfida do të mbyllej në paqe, Tirana nuk e kishte thënë ende fjalën e fundit duke shënuar në minutën e parë të kohës shtesë me mesfushorin Kobina duke ngritur stadiumin peshë. Festa është e gjitha bardheblu pas rreth gjashtë vitesh.
Report TV -Humbi familjen nën rrënoja pak orë para fejesës, Rama takon të mbijetuarin e vetëm
Report TV -Humbi familjen nën rrënoja pak orë para fejesës, Rama takon të mbijetuarin e vetëm
Πριν ημέρα
Kryeministri Edi Rama pasditen e sotme vizitoi familjen Çupi që është zhvendosur në shtëpinë e re në Kamëz pas tërmetit tragjik në Thumanë. Aleks Çupi arriti që të shpëtonte nga tërmeti, ndërsa humbi babanë, nënën dhe vëllanë që kishte ardhur nga Anglia për fejesën e tij. Rama u shpreh se Aleksi me të fejuarën Klarën, me besim e kurajo dhe me mbështetjen e pakursyer të qeverisë do ta vazhdojnë së bashku rrugën e jetës, duke ndërtuar familjen e tyre të re dhe kujtuar gjithnjë ata që s’janë më. Gjatë bisedës Rama tregoi sakrificën e të gjithë stafit dhe ministreve, ndërsa bëri disa batuta. Aleksi ndodhet në karrocë, por fatmirësisht shpëtoi nga tërmeti tragjik.
Ish-këshilltarja e Berishës në 'Pa Protokoll': Asnjë qeveri s'e mori seriozisht problemin sizmik
Ish-këshilltarja e Berishës në 'Pa Protokoll': Asnjë qeveri s'e mori seriozisht problemin sizmik
Πριν ημέρα
TIRANE-Zana Guxholli, ish-këshilltare e Sali Berishës kur ishte kryeministër, e ftuar në emisionin 'Pa Protokoll' në Report Tv u shpreh se qeveria nuk e menaxhoi si duhet situatën tragjike pas tërmetit. Ajo u shpreh se Shqipërisë i mungojnë strukturat dhe përgatitjet për t'u përballur me situata të tilla. Për Guxhollin, asnjë nga qeveritë nuk e ka marrë kaq seriozisht problemin sizmik, kur Shqipëria është ndër vendet me sizmikë të lartë.
Prishen godinat e pabanueshme te Bujqësori, Rama dhe Veliaj japin lajmin e mirë për familjet
Prishen godinat e pabanueshme te Bujqësori, Rama dhe Veliaj japin lajmin e mirë për familjet
Πριν ημέρα
Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Inspektoriatin e Mbrojtjes së Territorit dhe të Forcave të Armatosura nisën demolimin e dhjetë godinave në Universitetin Bujqësor, të cilat ishin dëmtuar nga tërmeti dhe paraqisnin rrezik për familjet dhe studentët e strehuar aty. Pas sistemimit të familjeve që jetonin në 8 prej këtyre godinave në banesa me bonus qiraje, si dhe kompensimit të studentëve që jetonin në dy godinat e tjera, i është hapur sot rruga edhe projektit për ndërtimin e Kampusit të ri Universitar. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj bashkë me Kryeministrin Edi Rama ndoqën nga afër shembjen e godinave, ku siguruan se mbi këto rrënoja krijohet një mundësi e re për të gjithë ata që studiojnë aty.
Report TV -Tifozët nderojnë heronjtë e heshtur pas tërmetit tragjik
Report TV -Tifozët nderojnë heronjtë e heshtur pas tërmetit tragjik
Πριν ημέρα
Pak para nisjes së derbit, policët, ushtarakët dhe zjarrfikësit, heronjtë e heshtur që shpëtuan shumë jetë pas tërmetit tragjik janë nderuar duke marrë duartrokitjet e tifozëve të dy ekipeve gjatë parakalimit që bënë në fushë dhe rreth saj.
Report TV -Festa e Tiranës me tifozët pas fitores në derbi
Report TV -Festa e Tiranës me tifozët pas fitores në derbi
Πριν ημέρα
Pas fitores në derbi, ekipi i Tiranës nisi festën me tifozët që pritet që të zgjasë deri në mëngjes.
Vrasja e Andi Zylyfit me breshëri arme dhe lidhja e tij familjare me tre viktimat e atentatit
Vrasja e Andi Zylyfit me breshëri arme dhe lidhja e tij familjare me tre viktimat e atentatit
Πριν ημέρα
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja e 26-vjeçarit, Andi Zylyfi mbrëmjen e sotme në aksin Peqin-Elbasan. Burime për Report Tv, bëjnë me dije se Andi Zylyfi është kushuriri i parë(djali i hallës) së Endrit Alibej. Ky i fundit mbeti i vrarë në një atentat me armë rreth një vit më parë. Në këtë atentat u vra edhe Arben Dylgjeri 56 vjeç, si dhe një shtetas turk i quajtur Erdal Duranay.
Daja dhe xhaxhai transportuan Andi Zylyfin në spital me makinën e bërë 'shoshë' nga plumbat
Daja dhe xhaxhai transportuan Andi Zylyfin në spital me makinën e bërë 'shoshë' nga plumbat
Πριν ημέρα
Andi Zylyfi nuk ka mundur të mbijetojë plagëve të marra nga plumbat e atentatit edhe pse është dërguar me urgjencë në spitalin e Elbasanit. Kanë qenë daja dhe xhaxhai i Andi Zylyfit, të cilët e kanë transportuar në spital me makinën në të cilën iu bë atentati nipit të tyre. Ndërkohë në spital ndodhet edhe miku i Andi Zylyfit, Ardit Uruçi, i cili ka marrë një plumb në kokë. Makina tip 'golf 6', me targa AA 557 Yb duket se është dëmtuar nga plumbat e armës së zjarrit.
Report TV -Atentat në Elbasan, vritet në makinë 26-vjeçari! Plagoset rëndë miku i tij
Report TV -Atentat në Elbasan, vritet në makinë 26-vjeçari! Plagoset rëndë miku i tij
Πριν ημέρα
ELBASAN- Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur në fshatin Përparim të Elbasanit. Burime për Report Tv, bëjnë me dije se nga të shtënat me armë zjarri ka mbetur viktimë Andi Zylyfi, 26-vjeç. Edhe pse 26-vjeçarit është tentuar ti jepet ndihma e shpejtë, ai mbërri pa shenja jete në spital. Ndërkohë nga të shtënat me breshëri ka mbetur i plagosur rëndë edhe Ardit Uruçi, 23-vjeç, banues në fshatin Përparim. Të njëjtat burime bëjnë me dije se i plagosuri ka marrë një plumb në kokë dhe disa të tjerë në këmbë. Atentati ndaj tyre dyshohet për larje hesapesh mes bandash.
Atentat në Elbasan, vritet në makinë 26 vjeçari! Plagoset rëndë me plumb në kokë miku i tij
Atentat në Elbasan, vritet në makinë 26 vjeçari! Plagoset rëndë me plumb në kokë miku i tij
Πριν ημέρα
ELBASAN- Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur në fshatin Përparim të Elbasanit. Burime për Report Tv, bëjnë me dije se nga të shtënat me armë zjarri ka mbetur viktimë Andi Zylyfi, 26-vjeç. Edhe pse 26-vjeçarit është tentuar ti jepet ndihma e shpejtë, ai mbërri pa shenja jete në spital. Ndërkohë nga të shtënat me breshëri ka mbetur i plagosur rëndë edhe Ardit Uruçi, 23-vjeç, banues në fshatin Përparim. Të njëjtat burime bëjnë me dije se i plagosuri ka marrë një plumb në kokë dhe disa të tjerë në këmbë. Atentati ndaj tyre dyshohet për larje hesapesh mes bandash.
Helmimi i çiftit në Librazhd/ Detajet në 'Pa Gjurmë', mjekët: U helmuan me bar miu!
Helmimi i çiftit në Librazhd/ Detajet në 'Pa Gjurmë', mjekët: U helmuan me bar miu!
Πριν ημέρα
Emisionin "Pa gjurmë" me moderatore Odeta Dume mund ta ndiqni çdo të hënë, të martë, të premte në orën 16:55 dhe çdo të enjte në orën 20:55 në ekranin e Report Tv Mbrëmjen e sotme në emisioni 'Pa Gjurmë' i është kushtuar një vëmendje e veçantë ngjarjes së rëndë të ndodhur në Librazhd ku si pasojë e helmimit nga fostoksina humbi jetën Rezarta Hajdari 19-vjeçe dhe shkoi në gjendje të rëndë bashkëshorti i saj Olsian Hajdari 27-vjeç. Gazetari i Report Tv, Aldo Kozarja bën me dije se bluzat e bardha kanë konfirmuar se dy të rinjtë të cilët kishin vetëm 5 ditë që ishin martuar, janë helmuar me bar miu. 'Më kanë konfirmuar se bëhet fjalë për bar miu. Kjo i ka marrë jetën vajzës ndërsa ka çuar në gjendje të rëndë bashkëshortin e saj. Çifit nuk ka pasur konflikte të mëparshme. Nuk kanë gjetur asnjë ambalazh në dhomën e gjumit që të lihet dyshim se janë vetëhelmuar. Policia bazuar në dëshmitë e marra dhe provat materiale, ka ngritur dy pista, atë të vetëhlemimit dhe ajo e helmimit nga person i tretë. Megjithatë 27-vjeçari do të ketë pasoja. Pasi duhet një kohë e gjatë që i riu të jetë në gjendje të komunikojë.' tha gazetari Kozarja. Ndërkohë në një lidhje telefonike për emisionin 'Pa Gjurmë', kryeplaku i fshatit Xhyrë, Enver Pali, ka deklaruar se çifti ishte në banesë dhe darkën e ka ngrën aty, më pas kanë shkuar në dhomën e tyre ku edhe janë gjetur, vajza e vdekur dhe djali i helmuar rëndë. "Kanë qenë familje pa probleme. Nuk dimë më gjerë. Nuk kanë patur asnjë problem. U habitëm të gjithë fshati. Unë nuk di konflikte të kenë patur në fshat. Deri tani unë skam dëgjuar gjë për konflikte. Nuk e di tani. Jam habit. Nuk kam marrë informacion më tepër presim ekspertizën. As rreth shtëpisë nuk është gjetur gjë. Kanë darkën dhe kanë shkuar në dhomën e tyre. Kanë qenë në shtëpi më parë. Sot në mgjes e kemi marrë vesh. " tha kryeplaku.
Report TV -DËMET/ 25 pallate të paqëndrueshëm në Shijak!
Report TV -DËMET/ 25 pallate të paqëndrueshëm në Shijak!
Πριν ημέρα
Nis shembja e konvikteve në Institutin Bujqësor. Ndërkohë në Shijak 25 pallate janë shpallur të paqëndrueshëm. Rreth orës 18:00, inxhinierët e huaj të vendosin se cili do të jetë fati i tyre, nëse ata do të riparohen apo do të merret vendimi për t’i shembur.
Report TV -Kujdes, jeni në monitorim! Policia nxjerr pamjet e kamerave të sigurisë nga stadiumi
Report TV -Kujdes, jeni në monitorim! Policia nxjerr pamjet e kamerave të sigurisë nga stadiumi
Πριν ημέρα
Policia e Shtetit ka paralajmëruar tifozët që të shmangin incidentet në stadiumin sonte në derbi duke publikuar pamjet nga salla e monitorimit dhe drejtimit në "Air Albania Stadium". Policia e Tiranës ka marrë një sërë masash për garantimin e rendit dhe mbarëvajtjen e këtij aktiviteti. Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishaj ka inspektuar punonjësit e Policisë që kryejnë shërbim në kamerat që monitorojnë stadiumin për derbin Partizani-Tirana. Dervishaj u ka kërkuar punonjësve të Policisë që të regjistrojnë çdo rast të evidentuar nga kamerat, në rast se do ketë prishje të rendit apo hedhje të lëndëve piroteknike dhe sendeve të forta.
'Do kujtohen përgjithmonë'! Banderola prekëse e tifozëve të Partizanit për viktimat e tërmetit
'Do kujtohen përgjithmonë'! Banderola prekëse e tifozëve të Partizanit për viktimat e tërmetit
Πριν ημέρα
"Muret do ngrihen sërish, engjëjt do të kujtohen përgjithmonë"! Kjo ishte banderola e tifozëve të ekipit të Partizanit në nderim të viktimave të tërmetit tragjik të 26 Nëntorit që la 51 të vdekur dhe qindra të plagosur, ndërsa shkatërroi gjithçka.
Parakalojnë policët, ushtarakët dhe zjarrfikësit! Tifozët nderojnë heronjtë e heshtur pas tërmetit
Parakalojnë policët, ushtarakët dhe zjarrfikësit! Tifozët nderojnë heronjtë e heshtur pas tërmetit
Πριν ημέρα
Pak para nisjes së derbit, policët, ushtarakët dhe zjarrfikësit, heronjtë e heshtur që shpëtuan shumë jetë pas tërmetit tragjik janë nderuar duke marrë duartrokitjet e tifozëve të dy ekipeve gjatë parakalimit që bënë në fushë dhe rreth saj.
Të rinjtë shqiptarë në Turqi dhurojnë 912 çanta të mbushura me mjete shkollore për nxënësit në Durrë
Të rinjtë shqiptarë në Turqi dhurojnë 912 çanta të mbushura me mjete shkollore për nxënësit në Durrë
Πριν ημέρα
Lidhja e Rinisë Shqiptare në Turqi sjell ndihma për nxënësit e shkollave në qarkun e Durrësit të cilët u prekën nga tërmeti i rënë më 26-nëntor. Ndihma konsiston në mjete didaktike për mbarëvajtjen e procesit mësimor si lapsa, fletore e mjete të tjera shkollore. Në total kjo shoqatë ka dhuruar 912 çanta të mbushura me artikuj të ndryshëm, ndërsa transporti është bërë nga Gjysmë Hëna Turke. Çantat ju dhuruan klasave fillore, klasa e pare deri ne te pestën. Po ashtu u dërguan çanta në shkollën me aftësi te kufizuar Durrës, Shkollën "Riza Shera" Rade, Shkollën "Zyrber Sallaku" Manëz dhe shkollën "Rexhep Mezini" Ishëm.
Report TV -Vlorë, atentati ndaj Inez Hajrullës, lihen në burg 4 të arrestuarit
Report TV -Vlorë, atentati ndaj Inez Hajrullës, lihen në burg 4 të arrestuarit
Πριν ημέρα
Ekzekutorët e përfshirë ne atentatin ndaj 27 vjeçarit Inez Hajrrulla, do të vijojnë të qëndrojnë në burg, dhe pse mbrojtja kishte kërkuar ndryshim të masës së sigurisë. Gjykata e Apelit, të Vlorës la në fuqi vendimin e gjykatës së shkallës së parë për Daut Elmazi, Albano Goxhaj, Dejvison Serjani Ardjan Ahmeti, mbi të cilët rëndon akuzat e vrasjes në rrethana cilësuese dhe mbajtje pa leje e armëve, municioneve, armëve shpërthyese.
Report TV - Derbi Partizani-Tirana për herë të parë në stadiumin e ri, numër rekord tifozësh
Report TV - Derbi Partizani-Tirana për herë të parë në stadiumin e ri, numër rekord tifozësh
Πριν ημέρα
Në orën 19:00 të mbrëmjes së sotme do të zhvillohet derbi Partizani-Tirana në stadiumin e ri kombëtar që u inaugurua me ndeshjen Shqipëri-Francë në nëntor, ndërsa kjo do të jetë sfida e parë për kampionatin. Për këtë ndeshje do të ketë një numër rekord tifozësh, ashtu sikur ndodh vetëm në sfida të tilla kur luhet derbi, që është vitrina e futbollit shqiptar. Rreth 20 mijë bileta janë shitur për këtë ndeshje. Klubi Partizani ka vendosur që të dhurojë 50% të të ardhurave nga biletat e derbit me Tiranën për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Java e 15-të e gjen Partizanin në vendin e parë, ndërsa Tiranën në krizë totale në vendin e tetë. Megjithatë kur flasim për derbin renditja nuk ka rëndësi...edhe pse Tirana ka shumë vite që nuk e ndjen aromën e fitores përballë të kuqve. Ky është derbi numër 155. Tirana nuk arrin që të fitojë përballë Partizanit që prej 10 shkurtit të vitit 2014. Kujtojmë që ndeshja e fundit derbi në 29 shtator përgjaku stadiumin 'Selman Stërmasi'.
Report TV -Komisioni i Ekonomisë heq tatimin për dhurimin e pronës/ Kushi: S'do paguhet më 15%
Report TV -Komisioni i Ekonomisë heq tatimin për dhurimin e pronës/ Kushi: S'do paguhet më 15%
Πριν ημέρα
Në mbledhjen e ditës së sotme të Komisionit parlamentar të Ekonomisë është vendosur të hiqet taksimi në rast dhurimi mes trashëgimtarësh për pronat e patundshme. Tatimi aktual është sa 15 për qind e vlerës së pronës së përfituar me dhurim. Propozimi është prezantuar nga Deputetja socialiste Evis Kushi. “Propozojmë që të përjashtohen nga tatimi mbi të ardhurat në nivelin e 15% kalimi i pronësisë nga prindi tek fëmija dhe nga burri tek gruaja. Këtu përfshihen vetëm rastet e truallit dhe banesës dhe jo biznese” tha Kushi.
Report TV -Helmimi i çiftit në Librazhd/ Detajet në 'Pa Gjurmë', mjekët: U helmuan me bar miu!
Report TV -Helmimi i çiftit në Librazhd/ Detajet në 'Pa Gjurmë', mjekët: U helmuan me bar miu!
Πριν ημέρα
Mbrëmjen e sotme në emisioni 'Pa Gjurmë' i është kushtuar një vëmendje e veçantë ngjarjes së rëndë të ndodhur në Librazhd ku si pasojë e helmimit nga fostoksina humbi jetën Rezarta Hajdari 19-vjeçe dhe shkoi në gjendje të rëndë bashkëshorti i saj Olsian Hajdari 27-vjeç. Gazetari i Report Tv, Aldo Kozarja bën me dije se bluzat e bardha kanë konfirmuar se dy të rinjtë të cilët kishin vetëm 5 ditë që ishin martuar, janë helmuar me bar miu. 'Më kanë konfirmuar se bëhet fjalë për bar miu. Kjo i ka marrë jetën vajzës ndërsa ka çuar në gjendje të rëndë bashkëshortin e saj. Çifit nuk ka pasur konflikte të mëparshme. Nuk kanë gjetur asnjë ambalazh në dhomën e gjumit që të lihet dyshim se janë vetëhelmuar. Policia bazuar në dëshmitë e marra dhe provat materiale, ka ngritur dy pista, atë të vetëhlemimit dhe ajo e helmimit nga person i tretë. Megjithatë 27-vjeçari do të ketë pasoja. Pasi duhet një kohë e gjatë që i riu të jetë në gjendje të komunikojë.' tha gazetari Kozarja. Ndërkohë në një lidhje telefonike për emisionin 'Pa Gjurmë', kryeplaku i fshatit Xhyrë, Enver Pali, ka deklaruar se çifti ishte në banesë dhe darkën e ka ngrën aty, më pas kanë shkuar në dhomën e tyre ku edhe janë gjetur, vajza e vdekur dhe djali i helmuar rëndë.
Report TV -Dyshohet se i helmuan! Fostoksina i merr jetën vajzës, burri në gjendje të rëndë!
Report TV -Dyshohet se i helmuan! Fostoksina i merr jetën vajzës, burri në gjendje të rëndë!
Πριν ημέρα
LIBRAZHD- Ishin martuar këtë të diel por dashuria e tyre ka zgjatur vetëm 5 ditë. Olsjan Hajdari dhe Rezarta Hajdari nga 27 dhe 19 vjeç nga fshati Xhyrë i Librazhdit dyshohet se janë helmuar me fostoksinë e për pasojë ka ndërruar jetë 19-vjeçarja. Në fillim u dyshua se çifti është vetëhelmuar nga rrethana ende të paqarta, por një nga pistat që po heton polica është edhe ajo e një helmimi të mundshëm nga ndonjë person tjerët. Për këtë arsye policia po merr në pyetje familjarë, të afërm e persona të tjerë që kanë lidhje me çiftin.
Report TV -I humbur prej 27-vitesh, në kërkim të Gani Dardeshit
Report TV -I humbur prej 27-vitesh, në kërkim të Gani Dardeshit
Πριν ημέρα
Gani Dardeshi u zhduk në prill të vitit 1992. Djali i tretë i familjes nga Dibra ishte 21 vjeç asokohe, kur emigroi për herë të tretë në Greqi. Më parë kishte kaluar kufirin ilegalisht bashkë me kunatin e tij, pasi la ushtrinë dhe vendosi të punonte për t’i ardhur në ndihmë familjes së madhe me 6 fëmijë. Ai kishte punuar në Trikalla për periudha të ndryshme dhe merrej me bujqësi. Në herën e tij të tretë në tokën helene, ai u nda nga kunati për t’u zhvendosur në një fshat tjetër në kërkim të një pune. Me vete mori pasaportën dhe 10 dhrami. I fundit që e takoi ishte daja i tij, të cilit i kërkoi një punë, dhe nuk mundi ta sigurojë. Për këtë arsye Ganiu u largua dhe që nga ai moment nuk u kthye më. Nuk pati asnjë kontakt, as me familjen. 7 vite pas nga zhdukja e të riut, një fqinj i familjes së Ganiut u tha familjarëve se kishte takuar dy gra nga Kosova, të cilat pretendonin se e dinin se ku ndodhej Ganiu. Sipas pohimeve që nuk u konfirmuan kurrë, ai thanë se Ganiu ndodhej në Amerikë. Kaq dhe asgjë më shumë, pasi familjarët nuk mundën të mësojnë as emrat e zonjave nga Kosova që pretendonin të dinin të vërtetën e fatit të Gani Dardeshit.
Miratohet buxheti 2020, 'OK' faturës për rindërtimin pas tërmetit, bashkive u shtohen 400 mln lekë
Miratohet buxheti 2020, 'OK' faturës për rindërtimin pas tërmetit, bashkive u shtohen 400 mln lekë
Πριν ημέρα
Është miratuar në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave buxheti i vitit 2020 ku pjesë e tij është edhe programi i rindërtimit. Kryetari i Komisionit Arben Ahmetaj që tashmë është edhe Ministri i shtetit për Rindërtim, ka prezantuar edhe ndryshimet që ka pësuar buxheti i vitit të ardhshëm. Fondi për rindërtimin do të jetë 20 miliard lekë ku 13 miliard janë nga buxhetit të shtetit dhe pjesa tjetër ndihma. “Fondi i rindërtimit 20 miliardë, 13 miliardë nga buxheti i shteti dhe 7 miliardë nga donacionet. Në buxhetin 2020 do të shtohet edhe një fond prej 1.2 miliardë lekë për strehimin e personave që kane humbur banesat. Shtohet neni i rindërtimit, fondi i rindërtimit për 20 miliardë që përdoret për përballimin e dëmeve të tërmetit, përbëhet nga grante (ndihma) 7 miliardë , shpenzime të buxhetit 13. Çdo e ardhur në formë granti, rrit në të njëjtën kohë edhe shpenzimin për rindërtimin” tha Arben Ahmetaj.
Report TV -U martuan të dielën/ Dyshohet se i helmuan! Fostoksina i merr jetën vajzës
Report TV -U martuan të dielën/ Dyshohet se i helmuan! Fostoksina i merr jetën vajzës
Πριν ημέρα
LIBRAZHD- Ishin martuar këtë të diel por dashuria e tyre ka zgjatur vetëm 5 ditë. Olsjan Hajdari dhe Rezarta Hajdari nga 27 dhe 19 vjeç nga fshati Xhyrë i Librazhdit dyshohet se janë helmuar me fostoksinë e për pasojë ka ndërruar jetë 19-vjeçarja. Në fillim u dyshua se çifti është vetëhelmuar nga rrethana ende të paqarta, por një nga pistat që po heton polica është edhe ajo e një helmimi të mundshëm nga ndonjë person tjerët. Për këtë arsye policia po merr në pyetje familjarë, të afërm e persona të tjerë që kanë lidhje me çiftin. Ndërkohë 27-vjeçari vijon të jetë i shtruar në spitalin e Librazhdit, në gjendje të rëndë për jetën. Çifti ishte martuar këtë të dielë, ndërsa ende nuk dihen shkaqet që i ka shtyrë drejt këtij vendimi. Ata janë gjetur të shtrirë në dhomën e gjumit nga nëna e djalit. Prindërit e çiftit janë shprehur para policisë se dy të rinjtë nuk kishin asnjë konflikt të mundshëm mes tyre, apo persona të tretë.
Report TV -Korçë, qendra shëndetësore në Zagradec si kasolle, banorët dhe kryeplaku: Jemi të harruar
Report TV -Korçë, qendra shëndetësore në Zagradec si kasolle, banorët dhe kryeplaku: Jemi të harruar
Πριν ημέρα
Qendrës shëndetësore në Zagradec të Korçës vetëm emri i ka mbetur e tillë pasi godina është jashtë çdo kushti për të dhënë shërbimin shëndetësor për 50 familjet në këtë fshat. Ndërhyrjet në këtë qendër i kanë fillesat që në vitet '90,ndërkohë që sot ky ambient është lënë në harresë dhe asnjë masë nuk është marrë për rindërtimin e saj. Të pyetur nga Report Tv, ata thone se çdo vizitë në qytet është një kosto e shtuar per ta dhe se nuk mund ta përballojne me të ardhurat e tyre. Për vite të tëra ambienti që duhet të ishte një qendër shëndetësore i ngjason më shumë një kasolle e gjësë së gjallë. Kjo ka bërë që banorët ta marrin shërbim në kushte primitive,ndërsa sot ata thonë se mjeku detyrohet të kryej vizitat në shtëpitë e tyre, pasi nuk ka qendër shëndetësore.
Report TV -Kryeministri Haradinaj sfidon forcat e FSK-së, garë me pompa kundër oficerëve të rinj
Report TV -Kryeministri Haradinaj sfidon forcat e FSK-së, garë me pompa kundër oficerëve të rinj
Πριν ημέρα
Kryeministri Haradinaj sfidon forcat e FSK-së, garë me pompa kundër oficerëve të rinj I veshur me kostum serioz, ai papritur ka hequr xhaketën dhe është shtrirë në tokë, në garë me dy oficerë të tjerë të rinj. Kujtojmë që Haradinaj ka marrë pjesë në luftën e Kososvës, ku ka treguar aftësi të larta prej ushtaraku. Ai është një ndër kryeministrat më popullorë të Kosovës dhe shpesh herë jemi njohur me aftësitë e tij të çuditshme, të cilat i ka shfaqur në publik. Herën e fundit ai është shfaqur në një dasmë duke kënduar krahas artistëve.
Report TV -Në muajin e 9-të, gruaja shtatzënë në palestrën e shkollës në Lezhë: Ku ta çoj bebin?
Report TV -Në muajin e 9-të, gruaja shtatzënë në palestrën e shkollës në Lezhë: Ku ta çoj bebin?
Πριν ημέρα
40 vjeçarja nga Lezha, Erestina Medja në muajin e 9 të shtatzënisë është strehuar në palestrën e shkollës së mesme "Hydajet Lezha" së bashku me 3 vajzat e saj. Banesa e 40 vjeçares u shemb nga tërmeti i 26 nëntorit. Erestina Medja disponon dhe urdhër mbrojtje pasi dhunohej nga bashkëshorti. Medja thotë se po sakrifikon shumë bashkë me vajzat pasi kushtet në palestër nuk janë normale për gjendjen e saj dhe se nuk e di si do të veprojë kur të lindë.
Report TV- Post tërmeti/ Shoqata e inxhinierëve tre kërkesa qeverisë
Report TV- Post tërmeti/ Shoqata e inxhinierëve tre kërkesa qeverisë
Πριν ημέρα
Inxhinierët shqiptarë kanë propozuar 3 kërkesa shumë të rëndësishme për ë kaluar situatën pas tërmetit të 26 Nëntorit. Dhe pse më herët është ngritur shqetësimi për riorganizimin e instituteve shkencore kërkesa e shoqatës së inxhinierëve ka rënë në vesh të shurdhët. Sipas shoqatës së inxhinierëve Shqipëria renditet në 6-7 vendet e fundit në botë për kontributin ndaj shkencës, përfshirë dhe rastet e fatkeqësive natyrore siç ishte tërmeti i 26 Nëntori, me 51 viktima
Report TV -Vlorë/ Asgjësohen me groposje 2.1 ton mish pule me salmonelë të ardhur nga Polonia
Report TV -Vlorë/ Asgjësohen me groposje 2.1 ton mish pule me salmonelë të ardhur nga Polonia
Πριν ημέρα
Vlorë- Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka asgjësuar rreth 2.1 ton produkt mish pule të cilat u bllokuan më 12 dhjetor në qytetin e Vlorës, pasi rezultuan të ishin me salmonelë. Sasia e mishit me ngarkesë të lartë mikrobilogjike është asgjësuar duke u groposur. Ngarkesa kishte ardhur nga Polonia. Sipas njoftimit të AKU-së mishi i papërpunuar, i paketuar në kuti kartoni 10 kg dhe i ngrirë në temperaturë -18 °c pas kryerjes së analizave në momentin e nisjes për në Republikën e Shqipërisë, rezultoi me prezencë salmonele.
Report TV -Atmosfera në prag të derbit kryeqytetas, tifozët mbushin rrugët
Report TV -Atmosfera në prag të derbit kryeqytetas, tifozët mbushin rrugët
Πριν ημέρα
Edhe pak orë na ndajnë nga momenti kur ekipet e kryeqytetit do të hyjnë në fushë për tu përballuar me njëra - tjetrën, ndërsa tifozët kanë nisur më herët derbin. Grupimi “Tirona Fanatics” është grubmulluar pak kohë më parë në qendër të qytetit, nga ku do të nisin edhe marshimin e tyre drejt stadiumit “Air Albania”.
Report TV -Fier/ Digjet stalla e bagëtive, zonja e shtëpisë: Një person i dyshimtë ..
Report TV -Fier/ Digjet stalla e bagëtive, zonja e shtëpisë: Një person i dyshimtë ..
Πριν ημέρα
FIER- Një zjarr i madh ka shkrumbuar një stallë në Sheq të Fierit. Zjarri ka shkaktuar dëme të mëdha, ku janë djegur dy lopë, rreth 1 mijë dengje bari dhe disa shpendë. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme, ndërsa dyshohet se zjarrvënia ka qenë e qëllimshme. Fatmirësisht nga zjarri nuk ka patur dëme në njerëz, ndërkohë që zjarrfikësit ka mundur të izolojnë flakët.Zonja e shtëpisë Sadija dhe vajza e saj Marsela Martini shprehen se është hera e dytë që banesa e tyre dhe stalla e bagëtive përfshihen nga flakët, ndaj kërkojnë ndihmë pasi dyshojnë si zjarrvënie të qëllimshme. "Kur ishim nga toka na thanë që një i panjohur po vjen pranë banesave tuaja dhe pas kësaj pamë flakët." tha zonja e shtëpisë. Ndërkohë një lopë që mbante familja ka shpëtuar, por në trup ka plagë të rënda nga flakët që ranë në stallë.
Korçë, banorët e Qafzezit të prekur nga tërmeti i 1 qershorit nuk pranojnë të largohen nga çadrat
Korçë, banorët e Qafzezit të prekur nga tërmeti i 1 qershorit nuk pranojnë të largohen nga çadrat
Πριν ημέρα
Banorët e Qafzezit të Korçës të prekur nga tërmeti i 1 qershorit të vitit 2019 nuk kanë pranuar të largohen nga çadrat dhe kontenierët. Kryetari i bashkisë së Ersekës, Erion Isai ka qenë sot në Qafëzezë dhe ka takuar banorët e prekurAi u ka kërkuar të largohen nga çadrat për t’u zhvendosur në banesa me qira, por është ndeshur me refuzimin e banorëve. Banorët thonë se nuk largohen nga fshati sepse kanë aty gjithçka me të cilën jetonin, gjënë e gjallë dhe produktet bujqësore. Ata janë shprehur se nuk mund t’i lënë ato dhe të largohen.
Report TV -Tiranë, shembet me eksploziv godina te Bujqësori, në total do të prishen dhjetë
Report TV -Tiranë, shembet me eksploziv godina te Bujqësori, në total do të prishen dhjetë
Πριν ημέρα
Në zonën e Institutit Bujqësor është shembur godina e parë nga dhjetë që janë planifikuar në total. Godina 3-katëshe ku banonin familjarë që pas viteve '90 u dëmtua nga tërmeti duke u bërë e pabanueshme. Shembja e godinës është bërë me shpërthim të kontrolluar. Nga dhjetë godinat që do të shemben, tetë banoheshin nga familjarë, ndërsa vetëm dy prej tyre nga studentë. Familjarët që banonin në këto godina kanë përfituar nga bonusi i qirasë për një vit nga bashkia. Në zonën ku do të hidhen godinat do të ndërtohet një kampus universitar. I pranishëm ka qenë edhe kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Veliaj.
Report TV -Vëllai i 19 vjeçares që u vetëhelmua shpërthen në lot jashtë dyerve të spitalit
Report TV -Vëllai i 19 vjeçares që u vetëhelmua shpërthen në lot jashtë dyerve të spitalit
Πριν ημέρα
Pas vetëflijimit të dy të rinjve që ishin martuar të dielën e 8 Dhjetorit, Rezarta dhe Olsjan Hajdari, familjarët e tyre kanë mbërritur në spitalin e Elbasanit. Vëllai i 19-vjeçares Rezarta Hajdari ka shpërthyer në lot, dhe përmes ulërimave ka kërkuar të dijë se çfarë ka ndodhur me të motrën.
Report TV -Studiuesi boton 23 intervista me personalitete, Bashkim Kuçuku: Një detyrim moral
Report TV -Studiuesi boton 23 intervista me personalitete, Bashkim Kuçuku: Një detyrim moral
Πριν ημέρα
Studiuesi i letërsisë Bashkim Kuçuku promovoi në sallën e “Aleks Buda” të Akademisë së Shkencave, librin “Uni krijues dhe vepra”. Në këtë botim Kuçuku sjell 23 intervista të realizuara në rreth 40 vite, me personalitetet të kulturës në vend, që nga Eqrem Çabej, Dritëro Agolli, Shaban Demiraj, Ismail Kadare edhe shumë emra të tjerë. “Unë më tepër i përmblodha këto intervista për t’iu mundësuar brezave të rinj, për të kuptuar diçka nga bota e brendshme e këtyre njerëzve të mëdhenj. Të përmbledhura bashkë vërtet që përbëjnë një pasuri mendimi intelektual, letrar edhe shkencor. Nëpërmjet këtyre njerëzve është një pjesë e përvojës së madhe të 50 viteve të kaluara, edhe është edhe një mënyrë komunikimi e të shprehurit të asaj kohe, që besoj se janë pjesë e kulturës shqiptare. Shumica e atyre nuk janë më, por kanë lënë veprën e tyre”, shprehet studiuesi Bashkim Kuçuku.
Report TV -U martuan të dielën/ Vetëhelmohet çifti nga Librazhdi, ndërron jetë vajza!
Report TV -U martuan të dielën/ Vetëhelmohet çifti nga Librazhdi, ndërron jetë vajza!
Πριν ημέρα
LIBRAZHD- Ishin martuar këtë të dielë por martesa e tyre ka zgjatur vetëm 5 ditë. Olsjan Hajdari dhe Rezarta Hajdari nga 27 dhe 19 vjeç nga fshati Xhyrë i Librazhdit dyshohet se janë vetëhelmuar me fotoksinë e për pasojë ka ndërruar jetë 19-vjeçarja. Ndërkohë 27-vjeçari vijon të jetë i shtruar në spitalin e Librazhdit, në gjendje të rëndë për jetën. Çifti ishte martuar këtë të dielë, ndërsa ende nuk dihen shkaqet që i ka shtyrë drejt këtij vendimi. Ata janë gjetur të shtrirë në dhomën e gjumit nga nëna e djalit. Prindërit e çiftit janë shprehur para policisë se dy të rinjtë nuk kishin asnjë konflikt të mundshëm mes tyre, apo persona të tretë.
Durrës, banorët e lagjes 17 në protestë para bashkisë: Ndërtuesi të riparojë dëmet e pallatit
Durrës, banorët e lagjes 17 në protestë para bashkisë: Ndërtuesi të riparojë dëmet e pallatit
Πριν ημέρα
Banorët e pallatit në lagjen nr 17 në Durrës kanë protestuar para bashkisë. Ata deklarojnë që pallati ku ata banojnë ka pësuar dëme nga tërmeti i 26 nëntorit . Sipas tyre pallati nuk paraqet rrezikshmëri për të banuar por ka dëme në suvatime dhe duhen rregulluar. Banorët kërkojnë nga ndërtuesi që të rikonstruktojë dëmet e shkaktuara ndërsa e akuzojnë se nuk u është përgjigjur.Në këto kushte banorët kërkojnë një zgjidhje dhe riparim të dëmeve të pallatit.
Durrës, banorët e lagjes 17 në protestë para bashkisë: Ndërtuesi të riparojë dëmet e pallatit
Durrës, banorët e lagjes 17 në protestë para bashkisë: Ndërtuesi të riparojë dëmet e pallatit
Πριν ημέρα
Banorët e pallatit në lagjen nr 17 në Durrës kanë protestuar para bashkisë. Ata deklarojnë që pallati ku ata banojnë ka pësuar dëme nga tërmeti i 26 nëntorit . Sipas tyre pallati nuk paraqet rrezikshmëri për të banuar por ka dëme në suvatime dhe duhen rregulluar. Banorët kërkojnë nga ndërtuesi që të rikonstruktojë dëmet e shkaktuara ndërsa e akuzojnë se nuk u është përgjigjur.Në këto kushte banorët kërkojnë një zgjidhje dhe riparim të dëmeve të pallatit.
Tërmeti 'bashkon' Ramën dhe Metën! Presidenti dekreton Ahmetajn si ministër i Rindërtimit
Tërmeti 'bashkon' Ramën dhe Metën! Presidenti dekreton Ahmetajn si ministër i Rindërtimit
Πριν ημέρα
TIRANE- Krijohet Ministria e Rindërtimit. Kryeministri Edi Rama i ka propozuar presidentit Ilir Meta emërimin e Arben Ahmetajt si ministër shteti për Rindërtimin. Bashkangjitur propozimit që i është dërguar kreut të shtetit, Rama shkruan se programi i Rindërtimit dikton hapjen e një vendi të posaçëm në tryezën e Këshillit të Ministrave, për koordinimin e të gjitha institucioneve vendase e ndërkombëtare që lidhen me këtë program. "Programi i Rindërtimit dikton hapjen e një vendi të posaçëm edhe në tryezën e Këshillit të Ministrave,ku një ministër i ngarkuar ekskluzivisht me koordinimin e të gjitha institucioneve vendase e ndërkombëtare që lidhen me këtë program,të ndjekë orë e minutë zbatimin e Programit", shkruan Rama.I menjëhershëm ka qenë reagimi i presidencës. Zëdhënësi Tedi Blushi ka njoftuar se presidentit Ilir Meta ka dekretuar menjëherë Ahmetaj në pozicionin e propozuar nga kreu i qeverisë. "Asnjë sekondë vonesë për dekretimin e ministrit të ri të Shtetit për Rindërtimin", shkruan Blushi. Unifikimi i qëndrimit të dy institucioneve, vjen pas disa muajsh përplasje dhe akuza të ndërsjella, pikërisht në kuadër të tragjedisë që shkaktoi tërmeti i 26 Nëntorit. Ministria e Rindërtimit tashmë do të koordinojë punën e të gjithë mekanizmave të angazhuara për rimëkëmbjen e ndërtesave që u shembën pas tërmetit. Veç fondeve të shtetit, donacioneve të OJF-ve, një mbështetje e madhe ka ardhur edhe nga faktori ndërkombëtar. Komisioni Europian ka vendosur të organizojë në Tiranë konfrencën e donatorëve, në fund të Janarit të vitit të ardhshëm, periudhë e cila përkon edhe me përpilimin e faturës së dëmeve e cila do të jetë gati në datë 16 Janar.
Report TV - Emisioni Shtypi i Ditës dhe Ju, gazetat dhe telefonatat 13 Dhjetor 2019
Report TV - Emisioni Shtypi i Ditës dhe Ju, gazetat dhe telefonatat 13 Dhjetor 2019
Πριν ημέρα
Report TV - Emisioni Shtypi i Ditës dhe Ju, gazetat dhe telefonatat 13 Dhjetor 2019
Report TV - Toyota Yaris, dosja e parë që kalon në rrethe pas shkrirjes së Krimeve të Rënda
Report TV - Toyota Yaris, dosja e parë që kalon në rrethe pas shkrirjes së Krimeve të Rënda
Πριν ημέρα
TIRANE- Dosja e parë që kalon në rrethe pas shkritjes së Krimeve të Rënda dhe Gjykatës së Krimeve, Toyota Yaris. Report tv mëson se gjykata ja kthen prokurorisë për t'ia kaluar për kompetencë Prokurorisë së Durrësit dhe Tiranës. Gazetari i Report Tv Arsen Rusta raporton se nga hetimet e kryera krimet kanë hequr akuzën e grupit të strukturusr kriminal e për pasoje s'mund të jetë kompetencë e SPAK. Katër të arrestuarit në Shqipëri janë Edi Lika, Klevi Lika, Agim Ceka dhe Alban Mollaymeri. Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka ndryshuar masën e sigurisë për të pandehurit. Për Agim Çekaj, Alban Mollaymeri, Edi dhe Klevi Lika të cilët ishin në arrest shtëpie, është caktuar masa e sigurisë "arrest me burg". Aksioni për bllokimin e 3.4 mln eurove në Toyota Yaris u finalizua me 24 qershor të vitit të kaluar, ndërsa eurot me prerje të ndryshme ishin fshehur në “Toyota Yaris” pa targa. Kryedemokrati Lulzim Basha ishte personi që denoncoi në Kuvend çështjen e ‘Toyota Yaris’.Janë 1000 dosje që pritet të kalojnë në rrethe pas shkrirjes së Gjykatës dhe Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Gjykata e Krimeve të Rënda dhe Prokuroria për Krime të Rënda do të shkrihen më 20 shtator 2019 për t'i hapur rrugë SPAK dhe Gjykatës Kundër Krimit të Organizuar. Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi dje transferimin në Prokuroritë e rretheve të prokurorëve të Krimeve të Rënda që kanë mbajtur në duar edhe dosjet më të bujshme të drejtësisë në vend.
“5 propozimet për Rimëkëmbjen”, Basha: Lehtësi fiskale për bizneset e prekura nga tërmeti
“5 propozimet për Rimëkëmbjen”, Basha: Lehtësi fiskale për bizneset e prekura nga tërmeti
Πριν ημέρα
Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi në takime me biznese të prekura nga tërmeti në Durrës se ata duhet të përfitojnë lehtësi nga qeveria. Opozita ka propozuar një plan me 5 pika, që sipas saj, ofron lehtësi fiskale për biznesin, sipas përvojës së ndjekur nga Italia në situatë të njëjtë pas tërmetit në Aqulia. “Të gjitha bizneset; bizneset e vogla, bizneset e Durrësit duhet të përfitojnë nga masa lehtësuese. Kështu ka ndodhur kudo kur janë goditur ekonomitë lokale nga tërmeti. Durrësi nuk është thjesht ekonomi lokale, është ekonomia e dytë më e madhe pas Tiranës. Po u fut Durrësi në kolaps ekonomik të thellë për shkak të tërmetit, se në kolaps ekonomik kemi qenë edhe përpara tërmetit, atëherë e merr gjithë Shqipërinë me vete. Prandaj kemi propozuar ato 5 masa: 1. Pezullim të faturave të energjisë dhe të ujit. 2. Pezullim të të gjitha taksave vendore, duke përfshirë taksën e pronës, 3. Pezullim dhe shtyrje e pagesës me këste të sigurimeve shoqërore dhe shëndetësore 4. Anulim i çdo takse të tatim-fitimit apo taksa të tjera për të gjithë kohën derisa situata të normalizohet. 5. Përjashtim nga TVSH për lëndët e para dhe materialet që përdoren për rikuperimin e dëmeve. “ Këto pesë pika i japin mundësi biznesit ta mbajë kokën mbi ujë”, - u shpreh zoti Basha. Duke sjellë në vëmendje rastin e Italisë, kreu i opozitës vuri në dukje se nëse kjo paketë lehtësuese nuk zbatohet nga qeveria, biznesi do të vuajë pasoja të rënda. “Veprimtaria juaj fiskale duhet pezulluar. Shteti s’mund t’ju marrë asnjë cent, s’mund t’ju tatojë gjatë kohës që ju nuk punoni. Dhe kjo nuk është mëshirë, kjo është normale. Si mund të tatosh një biznes që nuk punon për shkak të një fatkeqësie natyrore?! E dyta duhet të keni mundësinë që të mbështeteni në të njëjtën mënyrë si banorët dhe banesat për rimëkëmbjen e biznesit. Në Itali, ku ra tërmeti i madh para dy vjetësh, bizneset janë mbështetur deri në 100% të vlerës së dëmit, njësoj si banesat.”
Report TV - DËMET/ Nis shembja e konvikteve në Institutin Bujqësor
Report TV - DËMET/ Nis shembja e konvikteve në Institutin Bujqësor
Πριν ημέρα
Nis shembja e konvikteve në Institutin Bujqësortë dëmtuara nga tërmeti.
25 pallate të paqëndrueshëm në Shijak? Kryetari i Bashkisë: Do të vendosin inxhinierët e huaj
25 pallate të paqëndrueshëm në Shijak? Kryetari i Bashkisë: Do të vendosin inxhinierët e huaj
Πριν ημέρα
Kryetari i Bashkisë së Shijakut, Elton Arbana, në një prononcim për gazetarin e Report TV, Merin Maçi ka theksuar se çdo dëmtim që është bërë me 26 nëntor nga tërmeti do të riparohet, e ndërsa atje ku nuk është e mundur, do të ndërtohet nga e para. Për qytetarin e parë të Shijakut, shumica e banorëve që banesat e tyre u janë shpallur të pabanueshme janë strehuar, ndërsa thotë se janë 25 pallate të paqëndrueshëm. Po pritet që rreth orës 18:00, inxhinierët e huaj të vendosin se cili do të jetë fati i tyre, nëse ata do të riparohen apo do të merret vendimi për t’i shembur. “Nga rënia e tërmeti bashkia e Shijakut mori të gjitha masat, gjithashtu dhe 12 grupi verifikimi për dëmet. Kemi hyrë në një fazë tjetër. Faza e evidentimit. Në bashkinë e Shijakut, kemi 1800 inspektim. Kemi 25 pallate të klasifikuar të paqëndrueshëm. Bashkia e Shijakut, ka ngritur dy grup strehime. Shumica e banorëve janë strehuar tek të afërmit te tyre. Qeveria ka garantuar edhe fondin e qirasë. Grupet janë në terren. Jemi në gjendje të mirë për sa i përket strehimit. Deri në këto momente, nuk kemi ende një faturë financiare për tërmetin e 26 nëntorit. Çdo dëmtimi i parë nga tërmetit, ose do të riparohet ose do të ndërtohet nga fillimi. Banorët që jetojnë tek pallatet me kryqin e kuq, janë të strehuar. Të gjithë banorët, që kanë banesat tek pallatet me kryq të kuq, janë strehuar.”-tha Arbana.
Report TV - Soreca: BE në solidaritet me Shqipërinë, mirëpresim konferencën e donatorëve
Report TV - Soreca: BE në solidaritet me Shqipërinë, mirëpresim konferencën e donatorëve
Πριν ημέρα
TIRANE- Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka publikuar mëngjesin e sotëm rezultatet e mbledhjes Këshillit Europian të zhvilluar një ditë më parë. Soreca shkruan se BE qëndron solidare me Shqipërinë pas tërmetit të fundit dhe mirëpret njoftimin e Komisionit Europian për të organizuar konferencën e donatorëve që do të ndihmojë me rindërtimin e Shqipërisë. "Përfundimet e Këshillit Europian të 12 dhjetorit 2019: “Bashkimi Evropian qëndron në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit të fundit. Këshilli Evropian mirëpret njoftimin e Komisionit për të ofruar ndihmë humanitare dhe për të organizuar një konferencë të donatorëve ” shkruan Soreca.Konferenca e donatorëve do të zhvillohet në janar, pas daljes së faturë së dëmeve tërmetit në datë 16 të muajit të parë të vitit 2020. Qeveria së bashku me aleatët është duke përgatitur faturën për të shkuar më pas në konferencë për të kërkuar ndihmë për rindërtimin.
Report TV - Shkodër, makina del nga rruga, ndërron jetën pasagjeri
Report TV - Shkodër, makina del nga rruga, ndërron jetën pasagjeri
Πριν ημέρα
TIRANE- Një aksident me vdekje ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Kryebushat. Gazetari i Report Tv Ergys Kavaja se një makinë e drejtuar nga Armend Pervizi ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka humbur jetën pasagjeri Mergim Ferracaku. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për hetuar shkaqet e plota të saj.
Report TV - Toyota Yaris, dosja e parë që kalon në rrethe pas shkrirjes së Krimeve të Rënda
Report TV - Toyota Yaris, dosja e parë që kalon në rrethe pas shkrirjes së Krimeve të Rënda
Πριν ημέρα
TIRANE- Dosja e parë që kalon në rrethe pas shkritjes së Krimeve të Rënda dhe Gjykatës së Krimeve, Toyota Yaris. Report tv mëson se gjykata ja kthen prokurorisë për t'ia kaluar për kompetencë Prokurorisë së Durrësit dhe Tiranës. Gazetari i Report Tv Arsen Rusta raporton se nga hetimet e kryera krimet kanë hequr akuzën e grupit të strukturusr kriminal e për pasoje s'mund të jetë kompetencë e SPAK. Katër të arrestuarit në Shqipëri janë Edi Lika, Klevi Lika, Agim Ceka dhe Alban Mollaymeri. Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka ndryshuar masën e sigurisë për të pandehurit. Për Agim Çekaj, Alban Mollaymeri, Edi dhe Klevi Lika të cilët ishin në arrest shtëpie, është caktuar masa e sigurisë "arrest me burg". Aksioni për bllokimin e 3.4 mln eurove në Toyota Yaris u finalizua me 24 qershor të vitit të kaluar, ndërsa eurot me prerje të ndryshme ishin fshehur në “Toyota Yaris” pa targa. Kryedemokrati Lulzim Basha ishte personi që denoncoi në Kuvend çështjen e ‘Toyota Yaris’.Janë 1000 dosje që pritet të kalojnë në rrethe pas shkrirjes së Gjykatës dhe Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Gjykata e Krimeve të Rënda dhe Prokuroria për Krime të Rënda do të shkrihen më 20 shtator 2019 për t'i hapur rrugë SPAK dhe Gjykatës Kundër Krimit të Organizuar. Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi dje transferimin në Prokuroritë e rretheve të prokurorëve të Krimeve të Rënda që kanë mbajtur në duar edhe dosjet më të bujshme të drejtësisë në vend.
Report TV - Voltana Ademi kërkon një Dhjetor të dytë: Të mos reagojmë kur të jetë vonë
Report TV - Voltana Ademi kërkon një Dhjetor të dytë: Të mos reagojmë kur të jetë vonë
Πριν ημέρα
SHKODËR- Është përkujtuar sot në Shkodër 13 dhjetori i 1990. Gjatë fjalës së saj në ceremoni kryebashkiakja në detyrë Voltana Ademi ka bërë thirrje për një dhjetor të dytë edhe më të fortë, ajo ka thënë se shqiptarët po përballen me një diktaturë tjetë. “Sot përkujtojmë një ngjarje të shënuar jo vetëm për Shkodrën, por për mbarë Shqipërinë, një ditë në të cilën Shkodra rrëzoi simbolin famekeq të komunizmit pikërisht në këtë vend, ku sot është vendosur kjo pllakadë përkujtimore. Me dhimbje e them sot, se Shqipëria ka nevojë sërish për një dhjetor tjetër, më të fortë, ka nevojë për të gjithë shqiptarët, në mënyrë qe të mos jemi nën një tjetër diktaturë e të mos reagojmë kur të jëtë vonë”, tha Voltana AdemiMë 13 dhjetor 1990 në qytetin e Shkodrës u zhvillua një demonstratë kundër regjimit komunist.Për ngjarjen e 13 dhjetorit u ndaluan 78 persona, 42 prej tyre u arrestuan.
Agim Sulaj bashkon zemrat e 45 artistëve nga bota, pikturat për tërmetin e 26 nëntorit në Shqipëri
Agim Sulaj bashkon zemrat e 45 artistëve nga bota, pikturat për tërmetin e 26 nëntorit në Shqipëri
Πριν ημέρα
E jashtëzakonshme, 45 artistë nga bota janë tashmë me mendje e zemër tek Shqipëria! Piktori dhe karikaturisti me famë botërore, Agim Sulaj, që banon prej vitesh në Rimini të Italisë, e përjetoi me dhimbje ngjarjen që tronditi Shqipërinë më 26 Nëntor, ku një tërmet i fuqishëm shkaktoi dëme të mëdha në njerëz dhe banesa. Për të kontribuar për vendin e tij, nga thellësia e shpirtit iu zgjua një thirrje për miqtë artistë në mbarë botën, për solidarizimin me dhimbjen shqiptare. Dhe ndodhi mrekullia! 45 artistë nga vende të botës iu përgjigjën temës “Tërmeti dhe Shqipëria” me dedikime të një dashurie të pazakontë për vendin tone të vogël. Me sytë dhe zemrën nga Shqipëria u ngrit kjo ekspozitë e kuruar nga Agim Sulaj, që titullohet “Shqipëria e pas tërmetit”. Veprat e sjella janë zemra e një ekspozite me tri cikle, ku në dy të tjerat përfshihet krijimtaria retrospektivë.
Report TV - Matura 2020, MASR cakton datat e provimeve shtetërore
Report TV - Matura 2020, MASR cakton datat e provimeve shtetërore
Πριν ημέρα
TIRANE - Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka caktuar datën e provimeve të maturës shtetërore për vitin shkollor 2019-2020. Provimet do të nisin në datë 8 qershor me atë të gjuhës së huaj për t'u mbyllur në datë 18 qershor me provimin me zgjedhje. Sipas MASR provimet do të fillojnë në orën 10:00 dhe do të zgjasin 2 orë e 30 minuta. Datat e provimeve Gjuhë e huaj në datë 8 qershor Gjuhë Shqipe në 11 qershor Matematika në 15 qershor Provimi me Zgjedhje në 18 qershor
Report TV - Vetëhelmohet çifti nga Librazhi! Ndërron jetë vajza, 27-vjeçari rëndë në spital
Report TV - Vetëhelmohet çifti nga Librazhi! Ndërron jetë vajza, 27-vjeçari rëndë në spital
Πριν ημέρα
LIBRAZHD- Ishin martuar këtë të dielë por martesa e tyre ka zgjatur vetëm 5 ditë. Olsjan Hajdari dhe Rezarta Hajdari nga 27 dhe 19 vjeç nga fshati Xhyrë i Librazhdit janë vetëhelmuar e për pasojë ka ndërruar jetë 19-vjeçarja. Ndërkohë 27-vjeçari vijon të jetë i shtruar në spitalin e Librazhdit, në gjendje të rëndë për jetën. Çifti ishte martuar këtë të dielë, ndërsa ende nuk dihen shkaqet që i ka shtyrë drejt këtij vendimi.Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe policia e Elbasanit. "Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes", njofton Policia e Elbasanit. Lidhur me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur në Librazhd ku u vetëhelmuan Olsjan dhe Rezarta Hajdari, çifti i cili u martua këtë të dielë ka reaguar edhe Policia e Librazhdit. Policia njofton se çifti është vetëhelmuar, por ende nuk janë zbardhur shkaqet e kësaj ngjarjeje. "Në Spitalin e Librazhdit ka shkuar pa shenja jete shtetasja R.H., rreth 19 vjeçe, si dhe bashkëshorti i saj shtetasi O.H., 27 vjeç, në gjendje të rëndë shëndetsore dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, banues në fshatin Xhyrë , Librazhd, pasi dyshohet se janë vetëhelmuar. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes", njofton Policia e Elbasanit.
Pa Gjurme - 48 vjeçari denoncoi “laboratorin e drogës” në Tiranë, kërcënimi me jetë
Pa Gjurme - 48 vjeçari denoncoi “laboratorin e drogës” në Tiranë, kërcënimi me jetë
Πριν 2 ημέρες
TIRANË- Më 26 shtator të këtij viti gazetari Ermal Qori nga shtëpia e cila dyshohej se kishte shërbyer si 'laborator droge' gjatë transmetimit "live" u raportua se në ambientet e shtëpisë është gjetur një boçe hashashi si dhe objekte dhe enë të tjera të dyshimta si prizë treshe, sobë, kova me pleh dhe deri te mbetjet e hashashit në raftet e dollapit dhe mbi lavaman. Dyshohet se këto enë kanë shërbyer për të përpunuar lëndën narkotike. Në shtëpinë e kyçur për afro 1 vit e gjysmë sipas pretendimit të pronarit janë gjetur materiale të tjera që nuk i përkisnin atij që janë pikërisht objektet që ’’Pa Gjurmë’’ i konstatoi gjatë transmetimit Live. Bilbil Dafku i shqetësuar për këtë situatë, dyshoi se është e e qëllimshme duke ngritur pikëpyetje për personat përgjegjës, pasi i trembet faktit për një akuzë të dytë, pas asaj për ’’Armëmbajtje pa leje’’, për të cilën bëri 18 muaj burg. Madje gjatë transmetimit "live" mbrëmjen e 26 shtatorit, stafi bashkë me denoncuesin iu drejtuan rajonit të policisë nr.1 ku depozituan denoncimin. Emisionin "Pa gjurmë" me moderatore Odeta Dume mund ta ndiqni çdo të hënë, të martë, të premte në orën 16:55 dhe çdo të enjte në orën 20:55 në ekranin e Report Tv
'Shtëpia e drogës' në Sauk/ Kërcënohet denoncuesi: Me vëllezërit nga ISIS do iu vëmë kokat në tepsi
'Shtëpia e drogës' në Sauk/ Kërcënohet denoncuesi: Me vëllezërit nga ISIS do iu vëmë kokat në tepsi
Πριν 2 ημέρες
TIRANË- Më 26 shtator të këtij viti gazetari Ermal Qori nga shtëpia e cila dyshohej se kishte shërbyer si 'laborator droge' gjatë transmetimit "live" u raportua se në ambientet e shtëpisë është gjetur një boçe hashashi si dhe objekte dhe enë të tjera të dyshimta si prizë treshe, sobë, kova me pleh dhe deri te mbetjet e hashashit në raftet e dollapit dhe mbi lavaman. Dyshohet se këto enë kanë shërbyer për të përpunuar lëndën narkotike. Në shtëpinë e kyçur për afro 1 vit e gjysmë sipas pretendimit të pronarit janë gjetur materiale të tjera që nuk i përkisnin atij që janë pikërisht objektet që ’’Pa Gjurmë’’ i konstatoi gjatë transmetimit Live. Bilbil Dafku i shqetësuar për këtë situatë, dyshoi se është e e qëllimshme duke ngritur pikëpyetje për personat përgjegjës, pasi i trembet faktit për një akuzë të dytë, pas asaj për ’’Armëmbajtje pa leje’’, për të cilën bëri 18 muaj burg. Madje gjatë transmetimit "live" mbrëmjen e 26 shtatorit, stafi bashkë me denoncuesin iu drejtuan rajonit të policisë nr.1 ku depozituan denoncimin.Për këtë arsye mesazhi vijon me një kërcënim ku theksohet se Bilbili kishte gabuar me padinë që kishte bërë, prandaj atë gabim do e shlyente me jetën e tij dhe të gazetarëve. Në përfundim shkruhej se shumë shpejt do të vinin në Shqipëri me vëllezër mysliman nga Siria dhe do t’ia vendosnin kokën në tepsi. Pas këtyre denoncimeve, Bilbil Dafku rikthehet sërisht në studion e emisionit “Pa Gjurmë” për të bërë publike kërcënimin bërë në emër të tij dhe emsionit ’’Pa gjurmë’’. Mesazhet i janë dërguar nga ai që pretendohet të jetë ish-kunati i denoncuesit Bilbil Dafkut, ku shkruhet se këtij të fundit po i jepej mundësia, nëse donte të jetonte, të ribashkohej me motrën e tij, ish-bashkëshorten, bashkë me fëmijët për të nisur një jetë të re. Gjithashtu në këtë mesazh kërkohej të fshihen CD-të me regjistrim edhe të shtetasit me emër Ferhat Spahia. Emisionin "Pa gjurmë" me moderatore Odeta Dume mund ta ndiqni çdo të hënë, të martë, të premte në orën 16:55 dhe çdo të enjte në orën 20:55 në ekranin e Report Tv
Dritë jeshile për 45-vjeçarin e zhdukur prej vitesh/ Mesazhi prekës i nënës: Aman ma gjeni djalin
Dritë jeshile për 45-vjeçarin e zhdukur prej vitesh/ Mesazhi prekës i nënës: Aman ma gjeni djalin
Πριν 2 ημέρες
TIRANË- Pas shumë kërkimeve, në redaksinë e emisionit ’’Pa gjurmë’’ për herë të parë mbërriti një nga informacionet më të rëndësishme, që ndez një dritë jeshile për fatin e Renato Qerimit. Një telefonatë nga Greqia jep një vendndodhje të mundshme të 45-vjeçarit ne tokën helene. Një shtetas shqiptar pretendon se e njeh prej vitesh këtë 45-vjeçar dhe se është i sigurt që fotoja vënë në dispozicion për ’’Pa gjurmë’’ është pikërisht Renato Qerimi, vendndodhja e të cilit sipas të njëjtës dëshmi me shumë gjasa është në një nga ishujt grek, për të cilin disponojmë edhe emrin e saktë por për arsye verifikimi të mëtejshëm, nuk e bëjmë publike.
Shkodrani u zhduk në 2005, dëshmia shpresëdhënëse në 'Pa Gjurmë': Punon në një lokal
Shkodrani u zhduk në 2005, dëshmia shpresëdhënëse në 'Pa Gjurmë': Punon në një lokal
Πριν 2 ημέρες
TIRANË- Informacione të rëndësisme janë pëcjellë ditën e sotme në emisionin e "Pa Gjurmë" për historinë e Edi Lekvukajt, 39 vjecari nga Velipoja e Shkodrës që humbi gjurmët nga Belgjika në vitin 2005. Një telefonues ka deklaruar se e ka parë Edi Lekvukaj, 39-vjeçarin duke punuar në një lokal në Francë. Ai shprehet 100% i bindur se e ka takuar atë disa herë madje edhe kishin biseduar së bashku. "Me 100% ai punon në Mets të Francës. E kam takuar mbi tre katër herë. Më ka shërbyer. Dhe flet shqip. Punon në lokal Pasha me pronar turk. Aty punojnë edhe shqiptarë të tjerë. Ishte me origjinë nga Shkodra dhe jam i bindur që është ai duke e parë edhe nga fotoja. Nuk e pyeta për emrin vetëm se më shërbeu. Lokali është afër një lokali kosovarësh", tha telefonuesi.
Pazaret e drogës të denoncuara në Report Tv, sjellin kërcënime ndaj gazetarëve
Pazaret e drogës të denoncuara në Report Tv, sjellin kërcënime ndaj gazetarëve
Πριν 2 ημέρες
TIRANË- Më 26 shtator të këtij viti gazetari Ermal Qori nga shtëpia e cila dyshohej se kishte shërbyer si 'laborator droge' gjatë transmetimit "live" u raportua se në ambientet e shtëpisë është gjetur një boçe hashashi si dhe objekte dhe enë të tjera të dyshimta si prizë treshe, sobë, kova me pleh dhe deri te mbetjet e hashashit në raftet e dollapit dhe mbi lavaman. Dyshohet se këto enë kanë shërbyer për të përpunuar lëndën narkotike. Mesazhet i janë dërguar nga ai që pretendohet të jetë ish-kunati i denoncuesit Bilbil Dafkut, ku shkruhet se këtij të fundit po i jepej mundësia, nëse donte të jetonte, të ribashkohej me motrën e tij, ish-bashkëshorten, bashkë me fëmijët për të nisur një jetë të re. Gjithashtu në këtë mesazh kërkohej të fshihen CD-të me regjistrim edhe të shtetasit me emër Ferhat Spahia.
Report TV - Komiteti për Emergjencat në Lezhë: Janë kryer 420 verifikime për dëmet në banesa
Report TV - Komiteti për Emergjencat në Lezhë: Janë kryer 420 verifikime për dëmet në banesa
Πριν 2 ημέρες
Komiteti Ndërministror për Emergjencat në qarkun Lezhë njofton se vazhdon puna me skuadrat e terrenit për të verifikuar dëmet dhe godinat e dëmtuara. Deri mbrëmjen e sotme janë zhvilluar 420 verifikime në terren dhe janë njoftuar të gjithë banorët në rastet kur godinat duhet të evakuoheshin. Deri tani 351 familje kanë aplikuar për këtë bonus qirash. Në Laç vijon puna për njoftimin e çdo banori në 7 pallatet që janë shpallur si të pabanueshëm, dhe më pas do të vijohet për shembjen e tyre nga grupet e IKMT-së. "Aktualisht janë duke u njoftuar individualisht banorët e pallateve numër 125, 126,127,129, 130, 131 dhe 133 të gjitha në lagjen numër 4 në Laç dhe pasi të jetë mbyllur e gjithë koha për këto njoftime, do të kemi edhe shembjen e tyre të kontrolluar nga grupet e IKMT-së dhe nga Ministria e Mbrojtjes.
Report TV -18 ditë afat për të bërë ID, radhë të gjata në sportelet e Beratit dhe Vlorës
Report TV -18 ditë afat për të bërë ID, radhë të gjata në sportelet e Beratit dhe Vlorës
Πριν 2 ημέρες
Me 2019 shumë qytetarëve i skadojnë mjetet e identifikimit, në zyrat e aplikimit për pasaporta dhe kartë identiteti në Vlorë ka një fluks të shtuar të qytetarëve që duan të marrin shërbime. Shpesh herë qytetarëve u duhet të rikthehen disa herë në ditë për të marrë një numër aplikimi. Disa detyrohen të shkojnë që herët në mëngjes për të ruajtur një radhë. Shkak I radhëve të gjata është dhe ardhja e emigrantëve nga Italia dhe Greqia. Qytetarët ankohen dhe bëjnë thirrje që të merren masa dhe të shtohen sportelet e aplikimit pasi ka fluks të madh. Ndërkohë e njëjta situatë paraqitet edhe në Berat. Ku një numër I madh I qytetarëve janë dyndur pranë zyrave të aplikimit për pasaportë dhe kartë identiteti.
Pas takimit me Ronaldon, Rama zbulon surprizën e radhës për vogëlushin që u hodh nga kati i tretë
Pas takimit me Ronaldon, Rama zbulon surprizën e radhës për vogëlushin që u hodh nga kati i tretë
Πριν 2 ημέρες
Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama ishte në Kamëz në shtëpinë e vogëlushit 7-vjeçar, Aurel Lala, i cili humbi motrën nga tërmeti tragjik, nëna u lëndua lehtë, ndërsa babai ishte emigrant në Greqi dhe u kthye sapo mori vesh lajmin. Djali i familjes Lala tashmë është bërë i famshëm jo vetëm për faktin që u hodh nga kati i tretë i pallatit ku banonte në Thumanë pas rënies së tërmetit, por dhe për surprizën e kreut të qeverisë pak ditë më parë në spital dhe takimin me Cristiano Ronaldon dhe Buffonin. Megjithatë surprizat nuk kanë të mbaruar për vogëlushin, që kryeministri thotë se "Engjëlli fluturoi nga kati i tretë për t'i thënë JO vdekjes e që sot pas ëndrrës së realizuar për të takuar Ronaldon, vazhdon jetën plot me ëndrra e dëshira të cilat një kampion i këtij niveli do i arrijë patjetër". Në shtëpinë ku është zhvendosur tashmë familja në Kamëz, Aureli ka dhomën e tij, ku nuk munguan sërish surprizat.
Report TV -Arrestohet ish-sekretarja e Administratives në Vlorë! Dëshmia: Grisa dosjet
Report TV -Arrestohet ish-sekretarja e Administratives në Vlorë! Dëshmia: Grisa dosjet
Πριν 2 ημέρες
VLORË - Edlira Shehu, që dikur ka shërbyer si sekretare gjyqësore pranë Gjykatës Administrative Vlorë, është arrestuar nga forcat e policisë së Vlorës, në zonën e liqenit të Thatë në Tiranë. Lokalizimi dhe më pas arrestimi i ish-sekretares gjyqësore është arritur të realizohet nëpërmjet përgjimeve telefonike të kryera. Edlira Shehu, nënë e dy fëmijëve të mitur rezulton të ketë abuzuar me detyrën e saj, duke ndryshuar dizpozitivët e vendimit të gjykatës, dhe për pasojë sillte konfuzion mes palëve dhe gjyqtares që kishte gjykuar çështjen administrative. Më konkretisht Edlira Shehu, në cilësinë e sekretares gjyqësore të gjyqtares me iniciale G.Xh, ka falsifikuar në mënyrë të qëllimshme dhe të përsëritur disa vendime gjyqësore të kësaj gjyqtare. Në sallën e gjyqit gjyqtarja G.Xh ka vendosur rrëzimin me kërkesës për njërën palë, nga ana tjetër gjatë zbardhjes së vendimit, sekretarja e shkruante në dokument pranimin e kërkesë padisë. Një veprim i tillë ka ndodhur në disa raste, çka ka sjellë konfuzion mes palëve të përfshira në proces gjyqësor dhe vetë gjyqtares G.Xh, që kishte shqyrtuar dosjen.
Report TV -Kadare, trofetë botërore dhe heshtja shqiptare...'Udhëtimi i vetmuar i shkrimtarit'
Report TV -Kadare, trofetë botërore dhe heshtja shqiptare...'Udhëtimi i vetmuar i shkrimtarit'
Πριν 2 ημέρες
Si ka ndodhur që një shkrimtar shqiptar të jetë fituesi i të gjitha trofeve prestigjioze botërore, me përjashtim të Nobelit. Ende pa e përjetuar zhgënjimin për mosmarrjen e çmimit Nobel të Letërsisë në tetorin e këtij viti, papritur Ismail Kadareja u shpërblye me dy çmime të mëdha botërore: Nobeli Amerikan, me një vlerë prej 50 mijë dollarësh dhe çmimi “Pak Kyongni”, më i larti që jep Koreja e Jugut për shkrimtarët botërorë, me një vlerë 100 mijë dollarë.
Report TV -Basha i jep fund 'armëpushimit', rikthehet tek akuzat për Ramën
Report TV -Basha i jep fund 'armëpushimit', rikthehet tek akuzat për Ramën
Πριν 2 ημέρες
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka lënë pas "paqen" dhe i është rikthyer akuzave ndaj kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë. Pas një takimi me banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, Basha tha se mjaftoi ajo lëkundje tragjike për të nxjerrë në pah dështimin e qeverisë. Ai ka hedhur akuza shumë të forta duke nisur që nga shpërndarja e ndihmave, sipas së cilit është bërë në mënyrë selektive sipas preferencave partiak tek mungesa e transparencës dhe informimit të duhur të qytetarëve.
'Ligjet' miratojnë projektligjin e rivlerësimit të banesave/ Fino: Mos futen banesat e palegalizuara
'Ligjet' miratojnë projektligjin e rivlerësimit të banesave/ Fino: Mos futen banesat e palegalizuara
Πριν 2 ημέρες
TIRANE-Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parim propozimin e ish ministrit të Financave Arben Ahmetaj për rivlerësimin e pasurive të paluajtshme. Edhe pse anëtarët e komisionit kanë votuar pro, relatori Bashkim Fino ka ngritur problemin e rivlerësimi të banesave të palegalizuara. Sipas tij ky propozim e vendos Kadastrën përballë një fakti të kryer për legalizimin e banesës. “Dy probleme që unë kam është çështja e legalizimit. Kjo krijon një premisë të pritshme që Kadastra duhet ta legalizojë nesër, pra e vë përpara një fakti të kryer zoti Ahmetaj. Ky është problemi i parë, çështja tjetër janë personat juridik që ju i keni anashkaluar. Nuk e di se çfarë statistikash keni për rivlerësimin e personave juridik, por që mund të ketë që nuk e kanë bërë dhe duhen përfshirë dhe në propozimin tuaj janë anashkaluar” tha Fino.
Report TV -Zbardhet relacioni për shkarkimin e Arben Malajt, qeveria: Shkeli rëndë kodin etik
Report TV -Zbardhet relacioni për shkarkimin e Arben Malajt, qeveria: Shkeli rëndë kodin etik
Πριν 2 ημέρες
Është publikuar në faqen zyrtare të Kuvendit arsyetimi i Këshillit të Ministrave lidhur me kërkesën për pezullimin e Arben Malajt nga detyra e tij si anëtar i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Arsyeja kryesore janë daljet publike të ish ministrit të Financave Arben Malaj. Në relacion thuhet se Shërbimi i Monitorimit i ka përcjellë Kuvendit shqetësimin për rastet e daljeve publike të anëtarit të Këshillit që shpesh kanë qenë me karakter politik, qëndrime personale, të palidhura me politika mbikëqyrjeje të Bankës së Shqipërisë dhe që nuk gjejnë asnjë referim në çështje të diskutuara në veprimtari të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.
Report TV -KED i hap rrugë ngritjes së Inspektoratit që do hetojë gjyqtarët e prokurorët
Report TV -KED i hap rrugë ngritjes së Inspektoratit që do hetojë gjyqtarët e prokurorët
Πριν 2 ημέρες
TIRANË - Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i hap rrugë ngritjes së Inspektorit ta Lartë të Drejtësisë, institucion i ri nga reforma në drejtësi. Një ditë më parë pasi përfundoi dëshminë e tij në prokurori, kreu i KED-së, Ardian Dvorani, ka drejtuar mbledhjen ku janë intervistuar pesë kandiatët.
Report TV -Basha zyrtarisht në gjyq për lobimin rus, dosja dërgohet në gjykatë në limitet e afatit
Report TV -Basha zyrtarisht në gjyq për lobimin rus, dosja dërgohet në gjykatë në limitet e afatit
Πριν 2 ημέρες
TIRANE-Sot në ditën e fundit të afatit, prokuroria e Tiranës ka dërguar në gjykatë dosjen kundër kreu të PD-së, Lulzim Basha, ish-sekretarit të përgjithshëm të kësaj force Arben Ristani dhe financierit Ilir Dervishi. Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta raporton se dosja e dërguar nga prokuroria është regjistruar në sekretarinë e gjykatës së Tiranës mesditën e sotme, ndërsa tashmë pritet që brenda 10 ditëve të hidhet shorti për të përcaktuar trupën në seancën paraprake. Pas përcaktimit të trupës, gjykata në seancën paraprake mund të marrë tre vendime; të rikthejë dosjen, ta kalojë në gjyq ose ta pushojë për mungesë provash për akuzat që janë ngritur.
Vora, Durrësi e Shkodra pa kryetar/ Shehi: Të bindur që i fitojmë...sinjale për thyerjen e bojkotit
Vora, Durrësi e Shkodra pa kryetar/ Shehi: Të bindur që i fitojmë...sinjale për thyerjen e bojkotit
Πριν 2 ημέρες
Durrësi, Vora dhe Shkodra aktualisht janë pa një kryetar Bashkie. Sako dha dorëheqjen, e ndërsa Agim Kajmaku dhe Valdrin Pjetrin për shkak të dekriminalizimit i kanë lënë këto tre qytete pa një drejtues. I pyetur se përse opozita nuk kërkon ribërjen e zgjedhjeve në këto tre vendi, SHehi tha se është një proces i ngatërruar juridik, por se nuk i trembet kësaj gare. "Nga ana juridike është paksa e ngatërruar, në Durrës e Vorë nënkryetarin. Këtë lloj testi nuk kemi frikë ta bëjmë dhe jemi të bindur se do e fitojnë, si në Durrës edhe Vorë e Shkodër. Sepse kjo politika ua ka sjellë në majë të hundës, por edhe zemrat që janë lënduar nga tërmeti", tha Shehi.
Fluturoi nga tretë për t'i thënë JO vdekjes'! Rama në shtëpinë e vogëlushit që takoi Ronaldon,
Fluturoi nga tretë për t'i thënë JO vdekjes'! Rama në shtëpinë e vogëlushit që takoi Ronaldon,
Πριν 2 ημέρες
Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama ishte në Kamëz në shtëpinë e vogëlushit 7-vjeçar, Aurel Lala, i cili humbi motrën nga tërmeti tragjik, nëna është lënduar lehtë, ndërsa babai ishte emigrant në Greqi dhe u kthye sapo mori vesh lajmin. "Engjëlli fluturoi nga kati i tretë për t'i thënë JO vdekjes e që sot pas ëndrrës së realizuar për të takuar Ronaldon, vazhdon jetën plot me ëndrra e dëshira të cilat një kampion i këtij niveli do i arrijë patjetër" thotë Rama.
Report TV -Meti 'rikthehet' në skenë! Humor, këngë e lot në premierën e parodistëve të Vlorës
Report TV -Meti 'rikthehet' në skenë! Humor, këngë e lot në premierën e parodistëve të Vlorës
Πριν 2 ημέρες
Estrada profesioniste e Vlorës sjell në skenë premierën më të re “Laj Thaj’.Për herë të parë trupa e estradws profesioniste e Vlorës ishte në skenë, pa Muhamet Likon, i cili u nda nga jeta 6 muaj më parë. Por dhe në këtë shfaqje sërish Meti nuk ka ‘munguar’. Humor, parodi, skeçe, këngë, monolog e lot në shfaqjen ‘Laj Thaj’. Një parodi ku Meti shfaqet në një monitor përkrahë Afrim Agalliut dhe Agron Hamos dhe me pas një parodi dedikuar pikërisht Metit. ‘Laj Thaj’, ka marrë duartrokitjet e publikut të shumtë vlonjat ku nuk munguan dhe lotët. Mes emocioneve shfaqja ka sjellë përmes humorit, përditshmërinë tonë, problematikat e prekshme të qytetarëve.
Debatet për paketën Anti-shpifje, Ekonomi: Ka vend për përmirësime, marrim në konsideratë sugjerimet
Debatet për paketën Anti-shpifje, Ekonomi: Ka vend për përmirësime, marrim në konsideratë sugjerimet
Πριν 2 ημέρες
Pas debateve të shumta në Komisionin e Medias me gazetarët lidhur me paketën Anti-shpifje, deputetja e PS-së Milva Ekonomi në një prononcim për mediat shprehu gatishmërinë e mazhorancës për të marrë në konsideratë të gjitha sugjerimet e bëra deri më tani nga grupet e interesit lidhur me dy projektligjet e depozituara tashmë në Kuvend, që do shërbejnë për rregullimin e medias online. “Ne jemi duke punuar për këtë gjë. Kemi bërë një listë të gjatë me të ftuar, grupe interesi që kanë ardhur si nga ata që kanë sjellë propozimin, si nga ata që janë hartuesit e projektligjeve dhe të asistencës teknike. Kemi marrë cdo shënim që ata kanë bërë, ju e patë që ne jemi shumë të vëmendshëm ndaj cdo sugjerimi. Komisioni do punojë me shumë përkushtim për ti parë të gjitha si pas propozimeve, korrigjimeve, rregullimeve që ka cdo nen. Në këtë komision kështu punohet. Komisioni e ka marrë me shumë përgjegjësi uljen në një tryezë pune. Ne sapo i kemi mbledhur sugjerimet. Nesër kemi një takim pune dhe me relatorët për të bërë gati matricën e punës”, tha Ekonomi.
mani mrojtes I lire
mani mrojtes I lire - Πριν λεπτό
.gjynah kjo me golf ,se ka lan zoti .po ktyne pushtave .!?
mani mrojtes I lire
mani mrojtes I lire - Πριν 3 λεπτά
Qeveri shkerdhat. Nuk ju pret mjekrrat ktyne dy zgjebsave edhe me I heq rakin asaj plakes . Po ky malsori si pidh .
Jasemina Milollari
Jasemina Milollari - Πριν 15 λεπτά
Sa e dhimsur mor Zot 😥😥
Yllka Xoja
Yllka Xoja - Πριν 23 λεπτά
Po ti moj gazetare nga nga emisjoni pa gjurm del duke dhen lajme
Ilir Jashari
Ilir Jashari - Πριν ώρα
😥😥😥😥😥😥
Jenny Lea
Jenny Lea - Πριν ώρα
Ky thot ishin ne krevat gazetarja thot ishte e shtrire pertok vajza🤔🤔🤔
Power 777
Power 777 - Πριν ώρα
Shpresoj ti ndimoni njerzit qe kane nevoje,jeni njereez te urte me kulture mendoni si per veten tuaj eshte gjynah qe ti lejshe ne meshire te fatit.
shqiptar balla
shqiptar balla - Πριν ώρα
O te qifsha grun motrren o robqim servil partie ti dukesh nga fjalori qe ti ke shkerdhy motrren tate o robqim po te ishe ktu ne shba polici do te kishin vra ne vend o klysh pederast
Marius Campo
Marius Campo - Πριν 2 ώρες
PO GJEJINI AUTORET JU O SHTET LEGEN I KORRUPTUAR
Keck Fatmire
Keck Fatmire - Πριν 2 ώρες
Sa tpa shpyrt bre ishin ne shqipri qdo dit vrasje ndegjon columbie
Dear Ajsel
Dear Ajsel - Πριν 2 ώρες
Ndihmoji zoti Rama te gjithe sepse te gjith kan nevoj per nje dor ndihme ☺️😊 .
Dear Ajsel
Dear Ajsel - Πριν 2 ώρες
Bravooooo 👏🏻👏🏻👏🏻
Lea Sant'arcangelo
Lea Sant'arcangelo - Πριν 3 ώρες
Bravo Rama tani e tregove veten kush je te flasi kush te doje njeriu duhet ne kohe te veshtira bravo .
iri metilaj
iri metilaj - Πριν 3 ώρες
Vet helmim pas 5 dite dasem ata kan qen muaj mjalti dhe te helmoen zot na ruaje po ska mundesi te helmohen vete 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔
Bukuroshi munchenmain
Bukuroshi munchenmain - Πριν 3 ώρες
po edhe rama ska qka tu bej judhot dotuqoj dotu sistemoj kto nuk shkojn
shqiponja
shqiponja - Πριν 3 ώρες
Ky i di dhe i ka bërë të gjitha profesionet së fundi po bënë dhe priftin , veçë punës së tij si k.m.. !
tit kulla
tit kulla - Πριν 3 ώρες
o topall mir qe pu ju ndimoin te xhani edhe karin
Elona Lena
Elona Lena - Πριν 3 ώρες
Rrin si budallenjt me e rendesishmja qeka shpia po vrisni kalamajt se ju te medhenjt ne hale te gomerve shkofshi
Emilia Emi
Emilia Emi - Πριν 3 ώρες
A sa te trrash jan ai i thot zbrisni posht kta thon ku do vemi
kapedani mirditor
kapedani mirditor - Πριν 3 ώρες
o rob qire e shmange bukur dorheqjen se me kete qe ndodhi jo ti po krejt si qeveri duhet te ikni 100000 euro kushtuan shkallet po ja prish paketa forcat shqiptare te kerkim shpetimin ishen total te pa afte jo se ata donin te ishin te pa afte por qeveria ju kishte marr gjithqka rob qire po mashtroje ket popull te shkrete ben dhe si i fort
City Of The Yellow Gowns
City Of The Yellow Gowns - Πριν 3 ώρες
Shyqyr qe erdhe i here thone kto
Andi Zika
Andi Zika - Πριν 3 ώρες
😢😢😢o zot gjynah
Bardha 1
Bardha 1 - Πριν 3 ώρες
O zote si na bane toka si te helmojn kush kushe e din qa kan hager se nuk ka mundsi tjete ngushllimi per vajze
Lesh Me Tresh
Lesh Me Tresh - Πριν 3 ώρες
Aaa me i miri botes 👏👏👏👏
Petrit Kaceli
Petrit Kaceli - Πριν 4 ώρες
bravo edi krshtu vazhdo puno per qytetaret
matteo 7
matteo 7 - Πριν 4 ώρες
I erdhi dita.
Edward Marta
Edward Marta - Πριν 4 ώρες
Nuk besoj vete.helmim dicka nuk shkon ngushellime familjareve te dy paleve shpresoj te rimekembet djali zoti e kthefte ne jet sa me shpejt qe te dali e verteta fjalet e teperta skan kuptim kurajo te dhente zoti olsi hajdari
Ali Baba
Ali Baba - Πριν 4 ώρες
Kush ju beson juve me qfa po shohim
Luan Bisha
Luan Bisha - Πριν 4 ώρες
As me thoni o te mbaruar qe shani kàq r ... K ..ini te doni akoma sali krye kriminelin kot sa roni vrisni veten jini te mbaruar si mund te pranoni te ini me te (ini kriminel te mallkuar)ptuu qelbesira ..,...
Sioux
Sioux - Πριν 4 ώρες
Shume arogant me popullin e shkrete...turp
Llambrini Bilbilushi
Llambrini Bilbilushi - Πριν 4 ώρες
Fjala " allti " rshte shum e perdorshme ne letersi ...neper vjershat e rilindsave historive ..lufterave.etj.....Odeta me shkolle...?!!!!!
Dan Stant
Dan Stant - Πριν 4 ώρες
sistemi harpps nuk ndalon jo
Bernard Prenga
Bernard Prenga - Πριν 4 ώρες
Shifi mo shoku I varin depozitat e ujtit si moglin neper muret e ndertesave dhe shinojau shtesat pallateve te enverit
KUQ e ZI SHQIPERI
KUQ e ZI SHQIPERI - Πριν 4 ώρες
Puna eshte se nje pjes e vogel e ketyre do denohen se pjesa tjeter sdel ne skene mbrohet nga shteti dhe oligarket pasi jan te implikuar me ta dako dhe i vllai duhet te ishin te paret prej kohesh ne burg
Valerio Italy
Valerio Italy - Πριν 4 ώρες
O pleher
Ali Baba
Ali Baba - Πριν 4 ώρες
Ne burg dhe gjob
Remzi Seferi
Remzi Seferi - Πριν 4 ώρες
O pak respekt per popullin mos fol ashtu agresiv o Edi kari
Ali Baba
Ali Baba - Πριν 4 ώρες
Sekustrjuani pasurin qe e kan ber me korrupsion. Dhe kalbini ne burg qe te marrin mend te tjeret boll me vjedhje
Erisa Baco
Erisa Baco - Πριν 4 ώρες
Bravo Edi
Defrim Doku
Defrim Doku - Πριν 4 ώρες
Nga njera der i futni nga tjetra dalin .salen te kapni qe e beri shqiprin gjugel te gjith per burg jeni me krejtar bashkie me prokuror me gjikats me polici
Ali Baba
Ali Baba - Πριν 5 ώρες
Kjo esht komedi te shohim sa do denohen
London GB
London GB - Πριν 5 ώρες
Te gjithe Gjykatesit dhe Prokuroret keshtu bejne...Jane te gjithe te Korruptuar 👎. Bejne miliarde Para pastaj ju q***t Nena dhe i kapin...futen ne burg... paguajne Para dhe dalin nga burgu pas nje muaji 😂😂😂
Fatmir Ceku
Fatmir Ceku - Πριν 5 ώρες
po shume e drejte: u vrane 🙏!?plot 51,shqiptare! plus te aksidentuarit!? plus ,shembja e ndertesave .pse te mos te kete "ndeshkime"!dhe te vazhdojne deri tek "QEVERTARET"kush do qofte,nga ana "partiake".
M C
M C - Πριν 5 ώρες
Lorenc shehu 👌
Love peace
Love peace - Πριν 5 ώρες
O more edi rama ngel te bo film me popullin fut kriminelat burg ato ce kan bo gabim banesat pastaj ty be fund me perfundu mashtrus jeee
Moisi Guri
Moisi Guri - Πριν 5 ώρες
Hajde menyre jete hajde,ca ne toke e ca ne burge,populli pa shpi e rrine ne cadra,po te pyesje dike para dates 26 nendor ,pohonte se jemi shume para,sa shume qe jeni para me shtepi direkt ne kasolle e kini turp te lypni ,turp skini po mendjemdhenj e budallenj.
Bise N
Bise N - Πριν 6 ώρες
Saghinafe. Nene. 3shkereta. Taritish. Femin. Etaharoje. Mamane. Saghinafe. Nene. Emjera. Ishalla. Badhkojen. We're. Eshefe. Ghalin.
partia legalitetit
partia legalitetit - Πριν 6 ώρες
Respekt dhe lavdi per te gjithe ata qe i kane bere rezistenc instalimit te diktatures se eger komuniste! Te gjithe ata qe u denuan per politike me burgim nga diktatura, ata ishin truri dhe shpirti dhe rrenjet e kombit tone. Te gjithe ata qe i pushkatoj per politike diktatura komuniste, ata ishin intelegjenca e kombit tone, ata ishin nje rrezik i madh per shembjen e diktatures se eger komuniste. Zoti i madheruar i bekofte keta deshmor te lirise te kombit tone!
SWEDENS INFO
SWEDENS INFO - Πριν 6 ώρες
Edi rama full video ne lac e gjeni ktu grmind.info/binteo/gLt4mI-8yJ6Paoc.html
Besa Besa
Besa Besa - Πριν 6 ώρες
Wow sa keq djemt e ri.
Bise N
Bise N - Πριν 6 ώρες
Mekete. Hilje. Donje. Iafere. Meketa. Shkak. Ozote. Cefare. Medimi. Te. Zeze. Kamedua. Ozot. Runa. Pi. Popllit. Qesekan. Zemere.
Onufri Berat
Onufri Berat - Πριν 6 ώρες
U zgjuan gjykatat bravo
Tani Tani
Tani Tani - Πριν 6 ώρες
Ik mor pler
Reli Raza
Reli Raza - Πριν 6 ώρες
Edhe Kali
Klodiana Petro
Klodiana Petro - Πριν 6 ώρες
Kalbini ne burg plerat
Iliria Iliria
Iliria Iliria - Πριν 7 ώρες
Ta vente gomari o Luli
ALBOS SHQIPETAR
ALBOS SHQIPETAR - Πριν 7 ώρες
Turp qka bohet 😢
maria kociu
maria kociu - Πριν 7 ώρες
Sa gjyna moj nën 😢😢😢o zot ndihmojeni ta gjej dalin mirë. Si ka munci ju njerzit e kësaj nene nuk bëni diçka aty ini rregulluar i dini gjërat si shkoj aty duhet të lëvizni çdo gurë
maria kociu
maria kociu - Πριν 7 ώρες
I parenti sono come i serpenti,, thon këtu në Itali si tu humbi diali nëpër duar atyre
Kristina Leshi
Kristina Leshi - Πριν 7 ώρες
😭😭😭😭
shpetim Pirati
shpetim Pirati - Πριν 7 ώρες
Shqipria e kallbojsave,1800,shteti nuk eksiston,
Βαρδυλης Ιλλυριος
Βαρδυλης Ιλλυριος - Πριν 7 ώρες
Kurve mashkull
Amg Situation
Amg Situation - Πριν 7 ώρες
Po ku mos ba termet nje dit ka me perbi popullin e shpnis toka qum pesh bre nanen jav qifsha po kurr nuk u musht men vllau vllaun e vret sikur te kishte qen shtaz se jo njeri.
London GB
London GB - Πριν 8 ώρες
Nuk te vret askush pa bere gje! Shqiperia eshte e mbushur me kriminela, trafikonte, drogaxhi etj etj
ines schaler
ines schaler - Πριν 8 ώρες
Fostaksine thot gazetarja.. Analfabetet e shqiperise..... Gjynah i zotit per kete cift te rinjsh.
Curraj Eperm
Curraj Eperm - Πριν 8 ώρες
Ngushllime familjes duhet patjeter bashkepunim me policine per zbardhjen e vertet te ngjarjes
Curraj Eperm
Curraj Eperm - Πριν 8 ώρες
Zoti u dhashte farce dhe ngushllime familjes po qe se eshte helmuer dhe vellai i tije aty ka vrasje pa tjeter policia te hetoj bashke me familjaret
Curraj Eperm
Curraj Eperm - Πριν 8 ώρες
Ngushllime familjareve duhet pa tjeter te shifen rrethanat po qe helmuer dhe vllai dhandrrit aty ka patjeter vrasje nga dikush tjeter te punoj policia dhe familjaret ta gjejn pa tjeter vrasesin
Moisi Guri
Moisi Guri - Πριν 8 ώρες
Shteti shqiptare i Shqiperise siguron mbrojtje e bashkepuntor me to gjate perdorjeve te eleminimeve me helme,vrasje etj,do thoni ju si garanton shteti me pafaisi ku paguan ca leke ne polici,prokurori e gjykate,qe do te thote shitje njerzish ,per tu hakmarre per dicka ,ja kjo eshte jeta ateiste e komunistve,nuk vethelmohen po deklarohet e tille .
Metihe Xhemaili
Metihe Xhemaili - Πριν 8 ώρες
Kjameti odrogaxhi u denoft zoti 😞😢😢
Mirela Oshafi
Mirela Oshafi - Πριν 9 ώρες
Shume e bukur . Ta gezojne .kjo eshte nje nisme qe duhet vazhduar per vlerat e Shqiperise
ERTUGRUL KAI
ERTUGRUL KAI - Πριν 9 ώρες
BRAVO TIRONA
xhesi gabrieli
xhesi gabrieli - Πριν 9 ώρες
O zot sa gjynah 😭😭😭😭😭...merdhi shume keq
Amanda Papadopoulou
Amanda Papadopoulou - Πριν 9 ώρες
O zot. Ne vend te gezoni e te festoni per festat. Vrisni njeri tjetrin. Cbehet keshtu ne Shqiperi. Vrasje . Helmimie. Perdhunime. Etj... O zot. Mblithni mend o njeres. Nje dit do vdesim te gjith.. perse keshtu???
ارنيلا طر
ارنيلا طر - Πριν 10 ώρες
Odeta je shume injorante..dhe nuk di te besh emision....ben thjesht thashetheme lagjie...
xhesi gabrieli
xhesi gabrieli - Πριν 10 ώρες
😭😭😭😭
Μιμοζα Ιμεραι
Μιμοζα Ιμεραι - Πριν 11 ώρες
Kush ka hile ne jet te tyre zoti i madh ja rrenoft jeten e ti 😭😭😭 zotit i lutem ta 🙏 te rikthehet djali ne kyt jet ete rrefein gjith ngjarjen 😭😭😭
Ritvan Dervishaj
Ritvan Dervishaj - Πριν 11 ώρες
Ore koke bllok , po ik or burr se na cave tr.... C'jane keto filma qe ben ? Kam qene gjithmone me ps , por ti nuk durohesh me
Hatixhe Haliti
Hatixhe Haliti - Πριν 11 ώρες
kjo VAJZA SI SHPIRT . shikoni sa janë dashur kur dalin KETO LLOJ skenar është SHUM e dhimbshme. ka një gjë, Që VET ÇIFTI planifikon dasmë të madhe për një FAMILJAR shembullor si KY djalë, PO E KUPTON VETE POPULLI , që PA dyshim ka përfshirë ndonjë histori të vjetër, DHE KJO kosto të MER JETEN. NUK E vë theksin mangësive ,TE FUTEN NE gjyqësor SA më e shpejtë, vdekje e llatareshe . policia TE THOT se kush VRET ,kësisoj, do PLUMBIN NE LULET TE BALLIT.
Mirjan Lushnjaku
Mirjan Lushnjaku - Πριν 11 ώρες
Kazan .me K te madhe.
Gentian Hoxha
Gentian Hoxha - Πριν 12 ώρες
O odeta ti je per njerze te humbur apo per lajme nuk po e kuptoj
Frange Kola
Frange Kola - Πριν 12 ώρες
Harrojn prindrit si te largohen si se mendojn se i vrasin lotet e nenes 😢
Ilda Baba
Ilda Baba - Πριν 13 ώρες
Ju qe jeni lutur Zotit per fatkeqesit Natyrore Zoti ta degjoi fjalen o Gjigande.si e ke shpirtin Zoti te ndihmofte . hallalle .🌄🌹🌄🌹🌄
O Mret
O Mret - Πριν 13 ώρες
🇦🇱💪🇦🇱
Astrit F. Morina
Astrit F. Morina - Πριν 13 ώρες
nuk e meritojn shqipetarer te jen te varfer,..
Val Miftar
Val Miftar - Πριν 13 ώρες
zoti ndihmove falimljareve zoti ndihmofte njerzi ne kane gishti ne gje duhete me burge per keta te dy te ri zoti i denufte dhe qeverija me burge popopp😭😭😭😭😭😭😭🙏🏻🕌🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸
the kings
the kings - Πριν 14 ώρες
Droga
genti hs
genti hs - Πριν 15 ώρες
30 mije lek bileta TURP 15 euro Kushton ne San Siro Milano
Joy joy
Joy joy - Πριν 15 ώρες
Sipas ligjit anglez pergjigjet shteti per nenen single moj femer e ulet.thuaj gabova e jam penduar por mos trego perralla se dashje pa dashje po nxirrni veten me te ulet se sa jeni. Zoti din te verteten e ju denon....
Joy joy
Joy joy - Πριν 16 ώρες
Odetaaaa mos bertit kaq shum sikur je neper rrenoja ulerin... Imagjinoj komshinjt e tu duke mbajtur tapa ne vesh sepse koleget e tu se vej ne dyshim qe i eshte care daullja veshit .... Duhet tju kerkojn demshperblim... 😂🤣😂
Kushtrim Rexhaj
Kushtrim Rexhaj - Πριν 16 ώρες
6
Joy joy
Joy joy - Πριν 16 ώρες
Ska shtet e ligje ne shqiperi se kesaj gazetares si takon fare ta kete ne studio e sidomos ti bej keto pyetje nje te miture .... Gjen familjet e mjera e te rrenuara per te bere show.... Vec professionale seshte puna jote moj Odeta....
tit kulla
tit kulla - Πριν 17 ώρες
Bravo Rama dhe stafi qe ke nga mbrapa👏👏👏👏👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Luljeta Marku
Luljeta Marku - Πριν 17 ώρες
Deri sa nk gjendet amballazh i kan helmuar ni i tret
Tony Lika
Tony Lika - Πριν 17 ώρες
Po ate me Alfa e kapet ju po' ato me mjet te shtrenjta nuk i luani fare
SHQIPERI ETNIKE
SHQIPERI ETNIKE - Πριν 17 ώρες
O Shqiptar mos i del zot se ju ju erdhi nga robi se zoti ju fali heren e par në Shtator dhe robi shteti ju la te fleni mbrenda ne pallat mos u Shitni për nji Shpi me kta politikan të korroptuar se kta e kan fajin😡😡
SHQIPERI ETNIKE
SHQIPERI ETNIKE - Πριν 17 ώρες
O Rama fajin ti e ke ne kyt tragjedi sepse pallati i tyre ishte prishur qysh ne shtator dhe nuk e qat koken fare dhe i lat fukarejt e Shkrejt të rrezikojn jeten e tyre dhe sot qe i ndodhi fatkesia dhe po na hiqeni si zemer mir o popull mos u merreni me propagandat e politikanve sepse kta e kan fajin tesh 30 vjet veq të korroptuarit kriminelat kemi në pushtet turp ne burg duhet futur gjith politikant tan Shqipetar🇦🇱
petrit Hasaj
petrit Hasaj - Πριν 17 ώρες
Sa keq çfarë po ndodh kështu?
Amra Mustafi
Amra Mustafi - Πριν 17 ώρες
Duhet mos len. Njeri ati ne dhom se ndoshta e vrasin edhe at qe mos te d'ali nshesh se kush ihelmoi
ALBOS SHQIPETAR
ALBOS SHQIPETAR - Πριν 17 ώρες
Shqiperia eshte bo si Columbia 😢