Vizion Plus TV
Vizion Plus TV
  • 69 159
  • 499 218 357
  • Εγγράφηκε στις 15 Ιούλ 2011
VIZION PLUS ka filluar transmetimet e para në vitin 1999. Objekti i televizionit është ushtrimi i veprimtarisë Radio - Televizive, i cili konsiston në krijimin e një rrjeti me një shtrirje në të gjithë vendin si nëpërmjet mbulimit direkt të territorit të Republikës së Shqipërisë përmes frekuencave digjitale ashtu edhe nëpërmjet mbështetjes me median rajonale me shpërndarje, nëpërmjet valëve si dhe kabllore. Vizion Plus ka ushtruar aktivitetin e tij i liçensuar si Televizionit Satelitor Kombëtar, ku më pas në kuadrin e digjitalizimit, me vendim të AMA-s, datë 26 Dhjetor 2016, Vizion Plus merr liçensën si Televizion Kombëtar Privat Digjital Tokësor.

Βίντεο
Niada Saliasi, të guxosh me skena erotike - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Niada Saliasi, të guxosh me skena erotike - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/vizioniipasdites facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Niada Saliasi, të guxosh me skena erotike. E ftuar: Niada Saliasi - Aktore.Temat më të nxehta të aktualitetit do te jene cdo dite pjese e programit, sikunder nuk do te mungojne nga ana tjetër bisedat me personazhe të dashur të ekranit, stili i jetes të se cilëve merret si nje model qe duhet ndjekur nga shikuesit. #vizionipasdites #vizionplustv #20vjet
News Edition in Albanian Language - 17 Shkurt 2020 - 19:00 - News, Lajme - Vizion Plus
News Edition in Albanian Language - 17 Shkurt 2020 - 19:00 - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Main news of the day in Albanian language. #vizionplustv #lajmet
FAKE OFF - 14 Shkurt 2020 - Satire - Vizion Plus
FAKE OFF - 14 Shkurt 2020 - Satire - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/fakeoffvizionplus/ facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv/ Nje format qe vjen nen moderimin e Agron Llakaj dhe Xhevahir Zeneli, dy personazhe mjaft popullor dhe te dashur per publikun, dy nga ikonat e humorit shqiptar, pjese e show-t te humorit ne Vizion Plus, Alpazar. Nje format satirik me fokusin kryesor tek lajmet e dites nga vendi, bota dhe jo vetem. I trajtuar ne formen e nje post-edicioni informativ, “Fake Off” do të jetë një parodi e lajmeve të përditshme, e cila satirizon politiken, aferat korruptive, abuzimet me pushtetin, si edhe çdo fenomen tjeter negativ ne shoqerine shqiptare.
News Edition in Albanian Language - Ervin Bushati - 17 Shkurt 2020 - 19:00 - Lajme - Vizion Plus
News Edition in Albanian Language - Ervin Bushati - 17 Shkurt 2020 - 19:00 - Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Në studio me Ervin Bushati - Deputet PS. #vizionplustv #lajmet
Vizioni i pasdites - Familja e tij/saj nuk më do, çfarë të bëj? - 17 Shkurt 2020- Show - Vizion Plus
Vizioni i pasdites - Familja e tij/saj nuk më do, çfarë të bëj? - 17 Shkurt 2020- Show - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/vizioniipasdites facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Familja e tij/saj nuk më do, çfarë të bëj? E ftuar: Manjola Baçi- Psikologe. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Temat më të nxehta të aktualitetit do te jene cdo dite pjese e programit, sikunder nuk do te mungojne nga ana tjetër bisedat me personazhe të dashur të ekranit, stili i jetes të se cilëve merret si nje model qe duhet ndjekur nga shikuesit. #vizionipasdites #vizionplustv #20vjet
Shqipëria mbledh 1 miliardë e 150 milionë euro ndihma për tërmetin - News, Lajme - Vizion Plus
Shqipëria mbledh 1 miliardë e 150 milionë euro ndihma për tërmetin - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Konferenca e Donatorëve mbi procesin e rindertimit të Shqipërisë ka kaluar cdo pritshmëri.Në fund të konferencës 5-orëshe, u mblodh një shumë rekord prej 1 miliard e 150 milionë euro.Shuma tejkaloi edhe objektivat e pretenduar nga kryeministri Rama që u shpreh pa fund falenderues për cdo kontribut të dhënë.Dëmet nga tërmeti sipas fatures se përgatitur nga qeveria shqiptarë pak ditë më parë llogaritet të ishin 985 milione euro.Ndërkohe që me shumën e madhe dhënë nga donatoret e kësaj konferencë, Shqiperia është gati të nisë procesin e rindertimit.Ndër vendet që dhanë më shumë para ishin Franca me 100 milione euro, Emiratet e Bashkuara Arabe dhane 70 milione euro, Italia 65 milionë euro, Turqia 46.Gjermania 11 milione euro, Zvicra 9 milione euro,Katari 5 milione dollare, Suedi 5.6 milione eurom Holanda 3 milione euro, Norvegjia 2.1 milione euro, Polonia 2.7 milione euro, Greqia 2.5 milione euro, Serbia 2 milione euro etj.Ndërkohe institucionet bankare dhe organizatat politike ishin donatorët më të mëdhenj. Bashkimi Europian dha 115 milione euro në total, Banka e Këshillit të Europës 100 milion euro, Banka Islamike për Zhvillim dha shifren rekord 415 milione euro, Banka Botërore 12 milione euro etj.
Vizioni i pasdites - Dhoma Kombëtare e Zejtarisë, rruga drejt arsimit profesional - 17 Shkurt 2020
Vizioni i pasdites - Dhoma Kombëtare e Zejtarisë, rruga drejt arsimit profesional - 17 Shkurt 2020
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/vizioniipasdites facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Dhoma Kombëtare e Zejtarisë, rruga drejt arsimit profesional. Të ftuar: Gëzim Peshkopija - Kreu i Shoqatës së Bukës, Brumrave dhe Pastiçerisë Rasim Nela - Zv. Kryetar i Shoqatës së Bukës, Brumrave dhe Pastiçerisë Koli Sinjari - Sekretar i Përgjithshëm i Dhomës Kombëtare të Zejtarisë. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Temat më të nxehta të aktualitetit do te jene cdo dite pjese e programit, sikunder nuk do te mungojne nga ana tjetër bisedat me personazhe të dashur të ekranit, stili i jetes të se cilëve merret si nje model qe duhet ndjekur nga shikuesit. #vizionipasdites #vizionplustv #20vjet
Gati“Shaj” në versionin anglisht, Arilena Ara zbulon performancën në Eurovizion - 17 Shkurt 2020
Gati“Shaj” në versionin anglisht, Arilena Ara zbulon performancën në Eurovizion - 17 Shkurt 2020
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/vizioniipasdites facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Arilena Ara Gati“Shaj” në versionin anglisht, Arilena Ara zbulon performancën në Eurovizion Arilena Ara - Këngëtare. Temat më të nxehta të aktualitetit do te jene cdo dite pjese e programit, sikunder nuk do te mungojne nga ana tjetër bisedat me personazhe të dashur të ekranit, stili i jetes të se cilëve merret si nje model qe duhet ndjekur nga shikuesit. #vizionipasdites #vizionplustv #20vjet
Naftëtarët e Ballshit nisin grevën e urisë - News, Lajme - Vizion Plus
Naftëtarët e Ballshit nisin grevën e urisë - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Naftëtarët e Ballshit nuk kanë arritur një marrëveshje me kompaninë private.Sikundër paralajmëruan mëngjesin e kësaj të hëne, ata do të futen në grevë urie, duke iu bashkuar kështu punonjësve të nënsatcionit eletrik dhe pompimit të ujit në Poçem. Këta të fundit ndodhen në ditën e pestë të grevës.Kompania private i kishte ofruar punëtorëve kontratë të re në muajin mars, pa njohur pagat e prapambetura, por naftëtarët nuk janë dakordësuar.Punëtorët e kanë nisur grevën e urisë në mjediset e qendrës shëndetësore që ndodhet pranë uzinës.
News Edition in Albanian Language - 17 Shkurt 2020 - 15:00 - News, Lajme - Vizion Plus
News Edition in Albanian Language - 17 Shkurt 2020 - 15:00 - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Main news of the day in Albanian language. #vizionplustv #lajmet
OFL kërkon pronat në Vlorë/ Altin dhe Mikel Çuçaj - News, Lajme - Vizion Plus
OFL kërkon pronat në Vlorë/ Altin dhe Mikel Çuçaj - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar sot në Vlorë ku ka kërkuar sekuestrimin e pronave të dy vëllezërve, të dënuar më parë për trafik të lëndëvë narkotike në Itali.OFL-ja ka dorëzuar kërkesën me shkrim për të vetëdeklaruar dhe justifikuar pasuritë dy vëllezërve, Altin dhe Mikel Çucaj.Të dy vëllezërit rezultojnë të dënuar nga gjykata e Torinos në Itali për trafik droge me nga 14 vite burg.Dy vëllezërit mësohet se kanë disa pasuri të paluajtshme në zonën e Radhimës në Vlorë si dhe biznese të ndryshme po në këtë zonë.Ata duhet t’i justifikojnë ose ndryshe iu sekuestrohen. Mësohet se më herët dy vëllezërit e kishin mbiemrin Çuçaj, por më pas e kanë ndryshuar në Çucaj.Ndërkohë, ky është operacioni i parë që OFL-ja zhvillon në Vlorë.
Furgoni i policisë fluturon në byrektore/ Plagoset polici - News, Lajme - Vizion Plus
Furgoni i policisë fluturon në byrektore/ Plagoset polici - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Një aksident rrugor me pasojw plagosjen e një efektivi policie ndodhi mëngjesin e kësaj të hëne në aksin Tepelenë - Mallakastër.Një furgon i drejtorisë së burgjeve u përplas me një makinë tip benz, e më pas doli nga rruga duke përfunduar brenda një byrektoreje nw fshatin Qesarat.Në momentin e aksidentit, në furgonin e policisë ishin tre të burgosur si dhe disa policë që i shoqëronin, njëri prej të cilëve mbeti i plagosur dhe u transportua për në spitalin e Gjirokastrës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.Pak orë më vonë një tjetër aksident me plagosjen e një 60-vjeçari ndodhi në aksin Fier-Levan, në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”.Në aksident u përfshi një kamioncinë dhe një automjet tip Passat. Nga përplasja mbeti i plagosur drejtuesi i kamionçinës, i cili u transportua në gjendje të rëndë për në spitalin e Fierit.Shkak për përplasjen u bë shpejtësia tej nomrave me të cilën po udhëtonte drejtuesi i kamioncinës.
Nis Konferenca e Donatorëve - News, Lajme - Vizion Plus
Nis Konferenca e Donatorëve - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Ka nisur Konferenca e Donatorëve në Burksel. Momentalisht po mban fjalën hapëse Presidentja e KE, Ursula von der Leyen, ndërsa më pas pritet të flasë edhe kryeministri Edi Rama.Pak çaste më parë Rama nënshkroi edhe marrëveshjen me presidenten e KE për grantin 15 milionë euro që do të japë për rindërtimin.Konferenca e Donatorëve do të jetë vendimtare për procesin e rindërtimit për zonat e prekura nga tërmeti i 26 Nëntorit. Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka deklaruar se shuma që pritet të mblidhet është 450 milionë euro.
Videoja e grabitjes së argjendarisë - News, Lajme - Vizion Plus
Videoja e grabitjes së argjendarisë - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Ky eshte momenti kur hajduti serial, 27 vjeçari astrit thaci, grabit në mënyrë spektakolare në mes të ditës një argjendari në Elbasan.Në pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë, tachi paraqitet në dyqan si klient dhe provon disa unaza e byzylyk.Por pas disa minutash, pasi wshtw siguruar se në rrugë nuk kishte njerëz, ai nxjerr armën nga brezi dhe kërcënon pronaren e argejndarise.Në një moment, pronarja i bën rezistecnë grabitësit por ky i fundit përmes forcës kalon banakun dhe e kap atë me forcë.Nën kërcënimin e armës, Thaci arrin të marrë një sasi lekësh dhe më pas bizhuterite e floririt.Por pavarësisht kërcënimit të vazhdueshëm, pronarja e argjednarisë, me guxim, arrin ti marrw armën tip pistoletë e të largohet me vrap nga argjendaria. Gjatë tentativës ajo ndiqet nga thaci i cili pasi i merr pistoletwb, largohet nga vendngjarja me ndihmën e të dashurës së tij.Astrit Thaçi u arrestua mbrëmjen e të shtunës pak orë pas grabitjes në një lokal në zonën e kombinatit. Po ashtu në pranga gjatë operacionit tw koduar me emrin “trajektorja” ra në pranga dhe e dashura e tij 20 vjeçare si dhr një person tjetër, i cili kishte blerë disa nga bizhuteritë e vjedhura.
Meta: "Venecia" u keqpërdor nga mazhoranca - News, Lajme - Vizion Plus
Meta: "Venecia" u keqpërdor nga mazhoranca - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Presidenti Ilir Meta tha se mazhoranca ofendoi rëndë Komisionin e Venecias me ndryshimin e ligjit për betimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, një ditë para ardhjes së delegacionit të Venecias.Sipas kreut të shtetit, ndryshimet e ligjit që i heq kompetencat Presidentit për betimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese shkelin hapur Kushtetutën.Në konferencën e jashtëzakonshme, Ilir Meta nënvizoi se nuk do të pranojë instalimin e grushtit të shtetit, kthimin e Gjykatës Kushtetuese në një polici antikushtetuese PPP. Ndërsa i kërkoi ndjesë Komisionit të Venecias "që u keqpërdor në këtë mënyrë nga mazhoranca, në funksion të realizimit final të grushtit të shtetit"."Bazuar në kërkesën e Kuvendit, Komisioni i Venecias se në datat 13-14 shkurt do vinte në Tiranë. Kuvendi i Shqipërisë, në mënyrë e pabesë dhe të pamoralshme, disa orë para se të zhvillonte takimin me ta voton në seancë plenare ligjin e emërimeve kushtetuese me ndryshime, e ndryshon në errësirë të plotë, duke i dhënë përgjigje pyetjeve që kishte pyetur komisionin e Venecias. Atentat i mazhorancës ndaj kushtetutës, me qëllim kontrollin e Kushtetutës. Kjo nuk do të pranohet kurrë nga Presidenti i Republikës. I kërkoj ndjesë komisionit të Venecias që u keqpërdor nga mazhoranca, në funksion për të mbuluar grushtin e shtetit. Nuk do të lejojmë grushtin e shtetit, në një polici anti-kushtetuese të shtetit, P-P-P, do të marrë pjesë në seancë plenare të Komisionit të Venecias ku do të njohë të gjithë të pranishmit me fakte edhe më të rënda se këto të përpjekjes për të realizuar një grusht shtetit", deklaroi Ilir Meta.
Rama marrëveshje me Ursula von der Leyen për 15 mln euro - News, Lajme - Vizion Plus
Rama marrëveshje me Ursula von der Leyen për 15 mln euro - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Ka nisur Konferenca e Donatorëve në Burksel. Momentalisht po mban fjalën hapëse Presidentja e KE, Ursula von der Leyen, ndërsa më pas pritet të flasë edhe kryeministri Edi Rama.Pak çaste më parë Rama nënshkroi edhe marrëveshjen me presidenten e KE për grantin 15 milionë euro që do të japë për rindërtimin.Konferenca e Donatorëve do të jetë vendimtare për procesin e rindërtimit për zonat e prekura nga tërmeti i 26 Nëntorit. Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka deklaruar se shuma që pritet të mblidhet është 450 milionë euro.
Samiti i liderëve të Ballkanit/ Rama: Shqipëria i ka bërë detyrat - News, Lajme - Vizion Plus
Samiti i liderëve të Ballkanit/ Rama: Shqipëria i ka bërë detyrat - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Lideret e Ballkanit Perendimor diskutuan ne Bruksel strategjine e re te zgjerimit dhe pergatitjet per Samitin e Zagrebit qe mbahet ne maj. Pas perfundimit te takimit te organizuar nga kreu I Keshillit Europian Mishel dhe presidentja e komisionit Von Der Lejen, kryeministri Rama u shpreh optimist per celjen e negociatave.EDI RAMAKRYEMINISTERKa një dakordësi për metodologjinë e re, ka një përpjekje për një proces të rilindur të zgjerimit përmes një ecurie të vendeve kandidate, jo vetëm mbi bazën e derisotme, por edhe mbi bazën e mbështetjes për sa i përket aspekteve financiare, kështu që, do të shikojmë më tutje. Kemi rënë dakord që do të vazhdojmë një diskutim të brendshëm me Presidenten e Komisionit, stafin e saj dhe të tjerët, flas nga pikëpamja e gjitha vendeve tona, për të dalë në disa konkluzione solide deri në Samitin e Zagrebit.Rama tha Shqiperia I ka beret e gjitha detyrat dhe se tani fjalen e kane vendet antare te bashkimit europian per te dhene driten jeshile per negociatat.Vlerësimi i Komisionit Europian ka qenë pozitiv, do të jetë pozitiv se s’ka si të jetë ndryshe, përderisa Shqipëria i ka bërë dhe po i bën detyrat, madje unë pres që dhe nisma jonë më e fundit të gjejë vendin e vet të merituar në vlerësimin e Komisionit Europian për Shqipërinë. Por, e përsëris, që, bëjmë çfarë bëjmë ne, ne e bëjmë për veten tonë.I pyetur per nismen e e shengenit rajonal e cila nga kritiket eshte konsideruar si njelloj sfide ndaj Bashkimit Europian kryeministri Edi Rama perseriti vendosmerine per te cuar perpara me kete projekt. Madje sipas shefit te qeverise shqiptare Shengeni I Ballkanit do te marre edhe mbeshtetjen e ibnstitucioneve te Unionit.Kemi diskutuar për domosdoshmërinë e një shtyse të mëtejshme të asaj që është konceptuar dhe është formësuar pjesërisht nga Procesi i Berlinit dhe unë jam i bindur që, më herët se vonë, BE, KE do ta mbështesin patjetër këtë vizion se s’ka si të ndodhë ndryshe derisa është një vizion që merr spunto nga 4 liritë e vetë Bashkimit Europian, por, sigurisht, që do të na duhet që të kemi pak durim, sepse ngatërrestarët nuk janë vetëm në Ballkan, janë edhe në Europë, kudo, kështu që, ndërkohë që BE, KiE, KE kanë shumë probleme të tjera dhe kanë shumë e shumë halle të tjera, kështu që derisa të kenë plotësisht fokus mbi këtë që ne duam të bëjmë, jam i bindur që gjithçka do të kthjellohet dhe pastaj jo vetëm që BE do ta mbështesë fuqimisht, por kam bindjen që vendet do vlerësohen edhe në bazë të qasjes dhe kapaciteteve për të jetësuar hapësirën europiane brenda perimetrit të Shengenit rajonal.Mengjesin e te henes Rama u takua ne Bruksel edhe me ministrat e jashtem te vendeve antareve te bashkimit europian ne prani edhe te komisionerit te zgjerimit Oliver Varheli. Ky i fundit vleresoi ecurine e reformave dhe pershendeti operacionin forca e ligjit per sekuestrimion e pasurive te kokave te krimit te organizuar.
Vlorë / 3 makina përfundojnë në det - News, Lajme - Vizion Plus
Vlorë / 3 makina përfundojnë në det - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Tre automjete tip fuoristradë dhe një skaf me një motor u gjetën mengjesin e kësaj të hëne ne brendesi et detit në Vlorë. Automjetet së bashku me skafin u gjetën në zonën e Plazhit të Ri. Nga të dhënat e para dyshohet se tre makinat ngecën gjatë tetnativës për të nxjerrë skafin nga deti.Në vendngjarje mbërritën uniformat blu të cilat sekuestruan skafin dhe morën në pyetje njërin prej pronareve të mjeteve. Mësohet se ai ka deklaruar se pasi u bllokua mjeti i parë, u futën dy makinat e tjera në det për t’i ardhur në ndihmë por që dhe ato ngecën. Pavarësisht deklarimeve po vijojne hetimet per te pare nese makinat mund të jenë bllokuar gjatë një tentative për të transportuar lëndë narkotike drejt Italisë.
Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë - News, Lajme - Vizion Plus
Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Kosova feston ditelindjen e saj. 12 vite me pare, më 17 shkurt të vitit 2008 shpalli pavaresine. Mengjesi i te henes nisi me ngritjen e flamurit në prani te kryeministrit Albin Kurti dhe kryetares së Kuvendit të Kosoves, Vjosa Osmani. Me pas u zhvilluan homazhe ne Prekaz ne memorarialin Adem Jashari. Kurti u shpreh se Kosova kujton me krenari familjen Jashari.Ndersa Kryetarja e Kuvendit Vjosa Psmani tha se Prekazi eshte simboli i atdhedashurise.Homazhe u kryen edhe te shtatorja e Ibrahim Rugoves. NdersaPresidenti i Kosoves Hashim Thaci tha ne Facebook se për të ardhur deri te 17 shkurti 2008 u deshën përpjekje, mund dhe sakrifica të mëdha.HASHIM THAÇIPRESIDENT I KOSOVESGjatë këtyre dymbëdhjetë viteve Kosova ka shënuar të arritura të mëdha në rrafshin nacional, në konsolidimin e institucioneve, përparimin ekonomik, në kultivimin e marrëdhënieve të mira ndëretnike dhe funksionimin e shtetit ligjor. Kosova nuk harron kurrë sakrificën e mijëra dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, invalidëve, të mijëra martirëve dhe të qytetarëve që u sakrifikuan për lirinë dhe Pavarësinë e saj. Kosova ka hyrë në dekadën e dytë të pavarësisë me besim, shpresë dhe bindje për një ardhmëri më të mirë dhe më të sigurt.Shpallja e pavarësisë së Kosovës dhe njohja e saj ndërkombëtare, në Prishtinë konsiderohen si datat më të rëndësishme të historisë së deritashme të Kosovës. Kosova njihet si shtet I pavarur nga 116 vende. Megjithate edhe 12 vjet pas shpelljes se pavaresise vendi perballet me shume sfida me kryesorja nromalizimi I maredhenieve me Serbine.
Samiti i liderëve të Ballkanit/ Rama: Shqipëria i ka bërë detyrat - News, Lajme - Vizion Plus
Samiti i liderëve të Ballkanit/ Rama: Shqipëria i ka bërë detyrat - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Lideret e Ballkanit Perendimor diskutuan ne Bruksel strategjine e re te zgjerimit dhe pergatitjet per Samitin e Zagrebit qe mbahet ne maj. Pas perfundimit te takimit te organizuar nga kreu I Keshillit Europian Mishel dhe presidentja e komisionit Von Der Lejen, kryeministri Rama u shpreh optimist per celjen e negociatave.EDI RAMAKRYEMINISTERKa një dakordësi për metodologjinë e re, ka një përpjekje për një proces të rilindur të zgjerimit përmes një ecurie të vendeve kandidate, jo vetëm mbi bazën e derisotme, por edhe mbi bazën e mbështetjes për sa i përket aspekteve financiare, kështu që, do të shikojmë më tutje. Kemi rënë dakord që do të vazhdojmë një diskutim të brendshëm me Presidenten e Komisionit, stafin e saj dhe të tjerët, flas nga pikëpamja e gjitha vendeve tona, për të dalë në disa konkluzione solide deri në Samitin e Zagrebit.Rama tha Shqiperia I ka beret e gjitha detyrat dhe se tani fjalen e kane vendet antare te bashkimit europian per te dhene driten jeshile per negociatat.Vlerësimi i Komisionit Europian ka qenë pozitiv, do të jetë pozitiv se s’ka si të jetë ndryshe, përderisa Shqipëria i ka bërë dhe po i bën detyrat, madje unë pres që dhe nisma jonë më e fundit të gjejë vendin e vet të merituar në vlerësimin e Komisionit Europian për Shqipërinë. Por, e përsëris, që, bëjmë çfarë bëjmë ne, ne e bëjmë për veten tonë.I pyetur per nismen e e shengenit rajonal e cila nga kritiket eshte konsideruar si njelloj sfide ndaj Bashkimit Europian kryeministri Edi Rama perseriti vendosmerine per te cuar perpara me kete projekt. Madje sipas shefit te qeverise shqiptare Shengeni I Ballkanit do te marre edhe mbeshtetjen e ibnstitucioneve te Unionit.Kemi diskutuar për domosdoshmërinë e një shtyse të mëtejshme të asaj që është konceptuar dhe është formësuar pjesërisht nga Procesi i Berlinit dhe unë jam i bindur që, më herët se vonë, BE, KE do ta mbështesin patjetër këtë vizion se s’ka si të ndodhë ndryshe derisa është një vizion që merr spunto nga 4 liritë e vetë Bashkimit Europian, por, sigurisht, që do të na duhet që të kemi pak durim, sepse ngatërrestarët nuk janë vetëm në Ballkan, janë edhe në Europë, kudo, kështu që, ndërkohë që BE, KiE, KE kanë shumë probleme të tjera dhe kanë shumë e shumë halle të tjera, kështu që derisa të kenë plotësisht fokus mbi këtë që ne duam të bëjmë, jam i bindur që gjithçka do të kthjellohet dhe pastaj jo vetëm që BE do ta mbështesë fuqimisht, por kam bindjen që vendet do vlerësohen edhe në bazë të qasjes dhe kapaciteteve për të jetësuar hapësirën europiane brenda perimetrit të Shengenit rajonal.Mengjesin e te henes Rama u takua ne Bruksel edhe me ministrat e jashtem te vendeve antareve te bashkimit europian ne prani edhe te komisionerit te zgjerimit Oliver Varheli. Ky i fundit vleresoi ecurine e reformave dhe pershendeti operacionin forca e ligjit per sekuestrimion e pasurive te kokave te krimit te organizuar.
COVER - 15 Shkurt 2020 - Lifestyle - Vizion Plus
COVER - 15 Shkurt 2020 - Lifestyle - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv instagram.com/cover_vizionplus facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTv Moderuar nga Inger Skura. Nje format, shtylla kryesore e te cilit do te jete menyra e te jetuarit. Lyfestyle ne te gjithe spektrin. Do te jete nje program i bazuar mbi artin dhe cdo produkt do te vij i paraqitur ne menyre artistike dhe i mirekuptueshem per nje publik te gjere. Çdo te shtune, ora 19:35 ne Vizion Plus. #cover #vizionplustv #20vjet
7pa5 - Flashback, ekspozita e të rinjve - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Flashback, ekspozita e të rinjve - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Flashback, ekspozita e të rinjve. Interviste me Viktoria Nikollën - Artiste dhe Edison Ceraj - Kurator. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
7pa5 - Situta e gripit në vend - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Situta e gripit në vend - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Situta e gripit në vend. I ftuar në studio Gentian Stormi - Mjek. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
7pa5 - Moti këtë javë - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Moti këtë javë - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Moti këtë javë. I ftuar në studio Hakil Osmani - Meteorolog / MeteoAlb. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
7pa5 - Sot në gatime "Pa recetë" me Olsi Klosi - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Sot në gatime "Pa recetë" me Olsi Klosi - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Sot në gatime "Pa recetë" me Çenkuela Hasa dhe Olsi Klosi. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
7pa5 - Kontestimet për anti KÇK - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Kontestimet për anti KÇK - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Kontestimet për anti KÇK. Situata politike. E ftuar në studio Silvi Caka - ish deputete LSI. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
7pa5 - Axhenda e konferencës së donatorëve - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Axhenda e konferencës së donatorëve - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Axhenda e konferencës së donatorëve. Qeveria e Albin Kurtit. Maqedonia e Veriut drejt zgjedhjeve. E ftuar në studio Gerta Banushi - Gazetare Vizion Plus. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
7pa5 - Horoskopi sot - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Horoskopi sot - 17 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 2 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Horoskopi sot. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
News Edition in Albanian Language - 16 Shkurt 2020 - 19:00 - News, Lajme - Vizion Plus
News Edition in Albanian Language - 16 Shkurt 2020 - 19:00 - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Main news of the day in Albanian language. #vizionplustv #lajmet
Ekspozita fotografike “Dritë përtej errësirës” - News, Lajme - Vizion Plus
Ekspozita fotografike “Dritë përtej errësirës” - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV “Drite Pertej Erresires” . Kete titull mban ekspozita fotografike ne Muzeun e Deshmise dhe Kujteses ne Shkoder, nje retrospektive e viteve te egra te regjimit komunist i cili me propaganede dhe persekutime kerkoi te crrenjoste besimin fetar ne Shqiperi. Kuratori Anton Grishja pohon se kjo ekspozite vjen ne 30 vjetiorin e kthimit te lirise se besimit. ANTON GRISHAJ KURTAORNersa arqipeshkvi i Shkodres Masafra theksoi domodoshmerine e njohjes se historise nga te rinjte.ANGELO MASSAFRA ARQIPESHKV I SHKODRESEkspozite vjen edhe si nje homazh per te gjithe ata qe humben jeten pasi nuk pranuan te hiqnin dore nga besimi.
Kurti dhe Borell për dialogun: Marrëveshjet janë të Haradinajt - News, Lajme - Vizion Plus
Kurti dhe Borell për dialogun: Marrëveshjet janë të Haradinajt - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Albin Kurti ka mohuar prishjen e marrdhënieve me Uashingtonin pas reagimeve mbi nënshkrimin e marrëveshjeve në Mynih mes Prishtinës dhe Beogradit. Në një intervistë për radion Evropa e lirë, kryeministri i Kosovës ka qartësuar se vendimet për lëvizjen e lirë mes dy vendeve janë marrë nga qeveria Haradinaj.ALBIN KURTIKRYEMINISTER I KOSOVES“Unë po tregohem i rezervuar sepse nuk kam marrë pjesë në negociata për keto marreveshje. Natyrisht ne na duhet lidhje, infrastrukturë më e mirë, autostrada dhe hekurudha. Po rata që nënshkruan këto marrëveshje nisën negociatat gjatë qeverisë së kaluar dhe faktikisht i përmbyllën ato pa pjesëmarrjen tonë ndersa ne jemi në qeveri për më pak se dy javë”.Kryeministri gjithashtu ka bere të ditur se komunikimi me ambasadorin Richard Grenell vijon normalisht.“Më herët jam takuar me ambasadorin Grenell dy herë por këtë radhë kam qenë duke marrë pjesë në panel dhe ne nuk kemi pasur mundesi të takohemi. Mund të konfirmoj për komunikimin tonë të mirë dhe gjithçka duket në rregull”.Ndërkohë, shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell është shprehur optimist se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë së shpejti.JOSEPH BORRELLPERFAQESUES I LARTE I BE PER POLITIKEN E JASHTME “Qeveria e Kosovës është formuar vetëm një javë më parë. Kosovarët nuk kanë pasur qeveri dhe nuk kanë mundur që të nisin bisedimet, por tani e kanë qeverinë dhe nuk ka zgjidhje tjetër përvec dialogut. Ne mund ti ndihmojmë, mund të krijomë stimuj, por nuk mund të marrim rolin as të serbëve e as të Kosovës. Është diçka që duhet të zgjidhet mes tyre”.Borrel bëri të ditur se BE do të emërojë një të dërguar të posaçëm i cili e njeh mirë rajonin. Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian ka nisur nw vitin 2011. Por bisedimet u ndërprenë, pasi qeveria e Kosovës vendosi taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe.
Shpërndahet Parlamenti në Shkup - News, Lajme - Vizion Plus
Shpërndahet Parlamenti në Shkup - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Kuvendi i Maqedonisë së Veriut mes polemikash ka miratuar me 80 vota pro, Ligjin e shumëdiskutuar për Prokurorinë Publike.Partia opozitareVMRO-DPMNE ka paralajmëruar se do të ngrejë padi ndaj kryetarit të kuvendit Talat Xhaferri pasi anulloi votimin e parë, në të cilin u shprehën pro vetëm 74 deputetë ndërsa në votimin e dytë u miratua me dy të tretat e votave.Ligji synon te beje funksionale prokurorine për krimin e organizuar dhe korrupsionin e cila merret edhe me dosjet e ish-prokurorisë special qe I ka skaduar mandati pas përfshirjes së drejtueses së saj, Katica Janeva në aferën e njohur si “Zhvatja”.Dallimet mes partive kishin të bënin me akuzat që janë ngritur per aferën e përgjimeve, e që përfshijnë thuajse gjithë ish-zyrtarët e lartë të VMRO DPMNE-së mes tyre edhe ish-kryeministrin, Nikolla Gruevski, i arratisur në Hungari.Pas miratimit të disa ligjeve të tjera, në séance e kësaj të diele, deputetët do të votojnë edhe për shpërndarjen e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, që do t’i hapë rrugë mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, më 12 prill.
Al Pazar - Sulltani bashkon telenovelat - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Sulltani bashkon telenovelat - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Shi ne llixha pjesa 2 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Shi ne llixha pjesa 2 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Shoket e burgut - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Shoket e burgut - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Na la Zeqiri - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Na la Zeqiri - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Kur ankohesh per burrin - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Kur ankohesh per burrin - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Si vleresohet prona pas termetit - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Si vleresohet prona pas termetit - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Debat Pazar PS vs PD - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Debat Pazar PS vs PD - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - O Goni me bej VIP - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - O Goni me bej VIP - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Parashikimi i ngjarjeve per javen e ardhshme - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Parashikimi i ngjarjeve per javen e ardhshme - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Konferenca e donatoreve per Shqiperine - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Konferenca e donatoreve per Shqiperine - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Ilmiu shkencetar i madh - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Ilmiu shkencetar i madh - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Kendi i njoftimeve - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Kendi i njoftimeve - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Klaudja je nje kengetare e talentuar - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Klaudja je nje kengetare e talentuar - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Te arrestohet Cuni i Capit baba Capit - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Te arrestohet Cuni i Capit baba Capit - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - Nje kafe me te papunin - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - Nje kafe me te papunin - 15 Shkurt 2020 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
BE miliona euro për turizmin - News, Lajme - Vizion Plus
BE miliona euro për turizmin - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Miliona euro do te investohen ne sektorin e turizmit. Kjo fale nje programi te perbashket mes qeverise shqipatre, Bankes Europiane per zhvillim dhe Bashkimit Europian. Ministri i Turzmit dhe Mjedisit Blendi Klosi theksoi se fondet se pari do te shkojne per permirësimin e infrastruktures rruge ne zonat turistike.BLENDI KLOSIMINISTER I TURIZMIT DHE MJEDISITne do të kemi shumë mundësi që ti investojmë në dy aspekte. E para shumë e rëndëishme, infrastruktura. Jam këtu për të vazhduar të bëjë avokatin e hotelierëve të zonës së Golemit dhe Shkëmbit të Kavajës, pra Durrës-Kavajë për rrugën dytësore dhe për përfundimin e gjithë rrugëve të brendshme të këtij destinacioni. Eshtë një premtim i marrë nga qeveria shqiptare nga të gjitha nivelet e kësaj qeverie. Do të doja shumë të isha pjesë e këtij progami, që të kishim mundësi që sezonin e ardhshëm ta gjej rrugën dytësore të këtij destinacioni dhe të gjithë unazën të përfunduar.Objektivi kryesor sipas Klosit mbetet rritja e cilesise se sherbimeve.BLENDI KLOSIMINISTER I TURIZMIT DHE MJEDISITPra duam shumë që atë punë të madhe që kanë bërë hotelierët shqiptarë për ta krijuar këtë destinacion në Durrës destiancion në Vlorë, destinacionin në Sarandë, destinacionin në Lezhë, Shkodër, destianacionin në Shqipëri ne ta mbështesim me fonde për të pasur mundësinë që të rrisim nivelin e shërbimeve dhe nivelin e e ofertës. Pra e pranojmë që të gjithë së bashku që turizmi është një ekonomi, është një industri, por që ka nevojë për mbështetje financiare për të prodhuar më shumë para, për të realizuar misionin e tyre, për të krijuar më shumë vende pune, për të prodhuar më shumë para, për të prodhuar më shumë mirëqënie në këtë destiancion që është unik.Programi parashikon investim ne qyetin e Beratit, Korces, Fierit dhe shkoderes qe kane potenciale te medha per turizmin natyror dhe kulturor.
News Edition in Albanian Language - 16 Shkurt 2020 - 15:00 - News, Lajme - Vizion Plus
News Edition in Albanian Language - 16 Shkurt 2020 - 15:00 - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Main news of the day in Albanian language. #vizionplustv #lajmet
Arrestohet autori i 8 grabitjeve, vodhi 17 varëse floriri - News, Lajme - Vizion Plus
Arrestohet autori i 8 grabitjeve, vodhi 17 varëse floriri - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Vetem nje dite pasi realizoi grabitjen e fundit , ate te argjendarise ne Elbasan policia mundi te arrestoje hajdutin serial. Astrit Thaçi, 27 vjeç nga Durrësi u arrestua në Kombinat, në një lokal pasi kishte rrembyer nje shume te madhe oparash dhe bizhuterish ne argjendarine.Gjatë arrestimit të tij, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale: një armë zjarri tip pistoletë,17 varëse floriri, dy ora dore floriri, 20 byzylykë floriri dhe 51.700 lekë.27 vjeçari, sipas policisë, është autor edhe i shtatë grabitjeve të tjera, nga të cilat 3 në durrës dhe katër në Elbasan.Më datë 10 shkurt, Thaçi hyri në banesën e Ramazan Terziut për të vjedhur por gjatë tentativës plagosi këtë të fundit në këmbë e më pas u largua. Po ashtu nën kërcënimin e armës, ai ka arritur të grabisë një bankë të nivelit të dytë në qytetin bregdetar duke marrë rreth 100.000 leke si dhe një supermarket.Astrit Thaçi është një emër mjaft i njohur per policine.Ai ka qene i dënuar edhe ne Itali me 7 vjet burg per grabnitje.
Tritol administratorit të klubit Vllaznia - News, Lajme - Vizion Plus
Tritol administratorit të klubit Vllaznia - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Një sasi tritoli i është vendosur makinës së administratorit të ekipit të futbollit të Vllaznisë, Suad Lici. Lënda plasëse fatmirësisht nuk shpertheu pasi fitili përcjellës nuk kishte arritur të digjej plotësisht.Ngjarja ndodhi lagjen “Ahmet Haxhija”, ndërsa sasia e tritolit u pikas rerth orës 08:56 nga vetë Liçi gjatë momentit që ky i fundit doli nga banesa dhe do te hipte në automjet.Makina tip benz ishte parkuar përpara shtepise, ndërsa pakoja me eksploziv u gjet në pjesën e pasme të saj.Suad Lici njoftoi menjëherë uniformat blu te cilat shkuan në vendngjarje dhe rrethuan menjehere zonën.Ne Shkoder mberriten edhe forcat xheniere nga Tirana, që bën të mundur heqejn e lëndëse plasëse, e cila më pas u dergua në laborator me qëllim zbulimin e gjurmëve të mundshme të autorëve. Sipas policisë, autorët kishin vendosur rreth 200 gramë tritol duke pasur si synim shpërthimin e automjetit.Nuk dihen motivet dhe autoret por vete Suad Lici e lidhi ngjarjen me punen e tij si adminsitrator i klubit.Edhe kryebashkiakja ne detyre e Shkodres Voltana Ademi shprehu shqetesimin per ngjarjen ndersa e vuri theksin tek situarta e kriminalitetit dhe mungesa e sigurise.Policia nga ana tjetër sekuestroi të gjitha kamerat e sigurisë në bizneset përreth per te bere te mundur indebntifikimin e atentatoreve.Ngjarja e rëndë ndodhi pak perpara se ekipi i Vllaznisë të zhvillojë ndeshjen me Teutën, ndërsa kjo nuk është hera e parë që drejtuesit dhe stafi teknik perballen me kercenime.
Tritol administratorit të klubit Vllaznia - News, Lajme - Vizion Plus
Tritol administratorit të klubit Vllaznia - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Një sasi tritoli i është vendosur makinës së administratorit të ekipit të futbollit të Vllaznisë, Suad Lici. Lënda plasëse fatmirësisht nuk shpertheu pasi fitili përcjellës nuk kishte arritur të digjej plotësisht.Ngjarja ndodhi lagjen “Ahmet Haxhija”, ndërsa sasia e tritolit u pikas rerth orës 08:56 nga vetë Liçi gjatë momentit që ky i fundit doli nga banesa dhe do te hipte në automjet.Makina tip benz ishte parkuar përpara shtepise, ndërsa pakoja me eksploziv u gjet në pjesën e pasme të saj.Suad Lici njoftoi menjëherë uniformat blu te cilat shkuan në vendngjarje dhe rrethuan menjehere zonën.Ne Shkoder mberriten edhe forcat xheniere nga Tirana, që bën të mundur heqejn e lëndëse plasëse, e cila më pas u dergua në laborator me qëllim zbulimin e gjurmëve të mundshme të autorëve. Sipas policisë, autorët kishin vendosur rreth 200 gramë tritol duke pasur si synim shpërthimin e automjetit.Nuk dihen motivet dhe autoret por vete Suad Lici e lidhi ngjarjen me punen e tij si adminsitrator i klubit.Edhe kryebashkiakja ne detyre e Shkodres Voltana Ademi shprehu shqetesimin per ngjarjen ndersa e vuri theksin tek situarta e kriminalitetit dhe mungesa e sigurise.Policia nga ana tjetër sekuestroi të gjitha kamerat e sigurisë në bizneset përreth per te bere te mundur indebntifikimin e atentatoreve.Ngjarja e rëndë ndodhi pak perpara se ekipi i Vllaznisë të zhvillojë ndeshjen me Teutën, ndërsa kjo nuk është hera e parë që drejtuesit dhe stafi teknik perballen me kercenime.
Përgjimet nga policia/ Juristët: Anti-kushtetuese - News, Lajme - Vizion Plus
Përgjimet nga policia/ Juristët: Anti-kushtetuese - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Policia e Shtetit do të ketë të drejtën që të kryejë përgjime ambjentale e telefonike apo dhe fotografime e video të personave që ajo gjykon se janë duke kryer një vepër penale, pa pasur nevojë të pajisen me autorizim nga prokuroria apo nga gjykata.Vendimi tashmë do të merret nga drejtuesit e policisë në cdo drejtori, pas ndryshimeve që iu bënë në Kuvend nenit 131 të ligjit për Policinë e Shtetit.Fjala është për përdorimin e “masave të veçanta”, pa pasur nevojë të merret autorizim nga organi i akuzës.Juristët janë kundër këtyre ndryshimeve ligjore, pasi sipas tyre ato bien në kundërshtim të hapur me Kodin e Procedurës Penale.SOKOL HAZIZAJKONSTITUCIONALISTAkti normativ dhe ndryshimet e ligjit për policinë e shtetit vijnë në kundërshtim të hapur me Kodin e Procedures Penale. Nuk mundet dhe nuk ka asesi që një officer i policisë të gjurmojë dhe të shikojë karakterin ligjor të gjurmimit përmes përgjimit pa kontrollin e Prokurorrit. Kjo ka të bërë me karakterin e garancisë juridike të njëriut I cili përgjohet. Nuk mund ta cosh pafundësisht përgjimin nëse nuk e lidh me veprën penale.Juristi tjetër Jordan Daci shton se përgjimet e lejuara nga ana e policisë pa lejen e Prokurorisë apo të Gjykatave shkel edhe vendimet e Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njëriut.JORDAN DACIJURISTMarrja e kompetencave që I takojnë gjyqësorit praktikisht jo vetëm që nuk e bën policinë tonë më të aftë dhe nuk e lufton krimin por cënon në mënyrë thelbësore të drejtat dhe liritë tona të cilat janë të panegociueshme. Ne edhe me sistemin që kemi aktualisht jemi larg standartit që mbizotëron në shtetet e Bashkimit Europian përsa i takon përgjimeve. Ndërsa ky ndryshim na kthen në kohën e diktaturës. Kjo nuk është e tolerueshme. Madje bie haptazi ndesh edhe me disa vendime të Gjykatës Europiane të të drejtave të njëriut.Qeveria Rama e ka shprehur edhe më përpara dëshirën për tja kaluar policisë përgjimet. Në vitin 2014, ekzekutivi kërkoi krijimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, e cila kishte mes të tjerash edhe fuqinë për të përgjuar pa autorizim nga prokuroria.Por Gjykata Kushtetuese, në vendimin e saj e shfuqizoi këtë nen si antikushtetues, për shkak se ligji themeltar e cakton prokurorinë si institucionin e vetëm që kryen ndjekjen penale.
Konferenca e Donatorëve, Shqipëria pret mbështetje për rindërtimin - Vizion Plus
Konferenca e Donatorëve, Shqipëria pret mbështetje për rindërtimin - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Të hënën Shqipëria do të mësojë sa do të jetë ndihma financiare nga vendet pjesëmarrëse në konferencën e donatorëve në Bruksel, e thirrur nga Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, pas tërmetit shkatërrimtar qe u mori jeten 52 personave dhe la pas dëme të shumta në Durrës, Lezhë dhe Tirane.Apelit të Shqipërisë për mbështetje i janë përgjigjur vendet anëtare të Bashkimit Evropian, Ballkani Perëndimor, organizma ndërkombëtare financiarë, Banka Botërore, Organizata e Kombeve të Bashkuara dhe shumë shtete të tjera.Disa nga vendet anëtare të BE-së e kanë bërë publike fondin që ato do të japin në ndihmë të rindërtimit të zonave të prekura nga tërmeti. Ministri i jashtëm i Holandës njoftoi se qeveria e vendit te tij do të dhurojë 3 milionë euro ndërsa Kroacia 1 milionë euro.Shuma përfundimtare pritet të zbulohet pasditen e të hënës. Mirëseardhjen në Konferencën Ndërkombëtare të Donatorëve, nën titullin “Bashkë për Shqipërinë” do ta bëjë përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Ursula von der Leyen. Më pas kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Këshillit europian Charles Michel do të mbajnë një deklaratë.Pas shfaqjes së materialeve video që tregojnë dëmet që la pas lëkundja e forte sizmike e 26 Nëntorit, do të prezantohet i gjithë procesi i përllogaritjes së dëmeve që kap shifrën e thuajse e 1 miliardë eurove.Komisioneri për zgjerim Oliver Varhelyi do të japë konkluzionet e konferencës dhe në mbyllje do të ketë një deklaratë për mediat me prezencën e kreut të qeverisë. Edi Rama më herët është deklaruar se nga Konferenca e Donatorëve nuk pret një mbështetje 100 për qind, por një ndihmë të pjesshme për të përballuar financiarisht planin e rindërtimit.
Çuçi për trajtimin e mbetjeve shtazore - News, Lajme - Vizion Plus
Çuçi për trajtimin e mbetjeve shtazore - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Zgjidhet me ne fund trajtimi i mbetjeve shtazor. Ky problem ishte shqetesues jo vetem per ndotjen e mjedisit por rrezikonte edhe jetën e njerëzve. Në ish zonën industriale të Lezhës ka përfunduar impianti modern që i riciklon dhe i shndërron këto mbetje në lëndë të parë për blegtorinë.BLEDI ÇUÇIMINISTER I BUJQESISE DHE ZHVILLIMIT RURAL“Është një investim që krijon një vlerë pothuajse nga hiçi, nga të gjithë mbetjet që vijnë nga bota shtazore, përfshi edhe peshkun, kafshët e sëmura, pula të skarcitetit dhe gjithë mbeturinat e botës shtazore. Gjithçka tjetër që do të vijë në këtë impiant, do të përpunohet dhe pasurohet me proteina, për të dalë më pas ushqim për kafshët”Per ministrin e Bujqesise Bledi Çuçi investimi dhe teknologjia e përdorur shnagin impaktin negativ ne mjedis“Jo thjesht që krijon vlerë nga hiçi apo nga mbetjet, por kemi të bëjmë edhe me një investim shumë miqësor me ambientin. Gjithë ajo problematikë që kemi në Shqipëri me groposjen e kafshëve të sëmura, do të marrë fund njëherë e mirë sepse do të grumbullohet në këtë fabrikë, e cila më pas do t’i japë një vlerë tjetër”Investimit do të ule edhe koston e ushqimit për blegtorinë, si dhe do te minimizoje rrezikun e sëmundjeve tek kafshët.
Arrestohet autori i 8 grabitjeve, vodhi 17 varëse floriri - News, Lajme - Vizion Plus
Arrestohet autori i 8 grabitjeve, vodhi 17 varëse floriri - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 3 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Vetem nje dite pasi realizoi grabitjen e fundit , ate te argjendarise ne Elbasan policia mundi te arrestoje hajdutin serial. Astrit Thaçi, 27 vjeç nga Durrësi u arrestua në Kombinat, në një lokal pasi kishte rrembyer nje shume te madhe oparash dhe bizhuterish ne argjendarine.Gjatë arrestimit të tij, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale: një armë zjarri tip pistoletë,17 varëse floriri, dy ora dore floriri, 20 byzylykë floriri dhe 51.700 lekë.27 vjeçari, sipas policisë, është autor edhe i shtatë grabitjeve të tjera, nga të cilat 3 në durrës dhe katër në Elbasan.Më datë 10 shkurt, Thaçi hyri në banesën e Ramazan Terziut për të vjedhur por gjatë tentativës plagosi këtë të fundit në këmbë e më pas u largua. Po ashtu nën kërcënimin e armës, ai ka arritur të grabisë një bankë të nivelit të dytë në qytetin bregdetar duke marrë rreth 100.000 leke si dhe një supermarket.Astrit Thaçi është një emër mjaft i njohur per policine.Ai ka qene i dënuar edhe ne Itali me 7 vjet burg per grabnitje.
Al Pazar - 15 Shkurt 2020 | Pjesa 3 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - 15 Shkurt 2020 | Pjesa 3 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - 15 Shkurt 2020 | Pjesa 2 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - 15 Shkurt 2020 | Pjesa 2 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - 15 Shkurt 2020 | Pjesa 1 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - 15 Shkurt 2020 | Pjesa 1 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
Al Pazar - 15 Shkurt 2020 | Pjesa 4 - Show Humori - Vizion Plus
Al Pazar - 15 Shkurt 2020 | Pjesa 4 - Show Humori - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/albanianpazar instagram.com/alpazarvizionplus instagram.com/vizionplustv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje shfaqje nga Agron Llakaj ne boshtin e se ciles eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social.
News Edition in Albanian Language - 15 Shkurt 2020 - 19:00 - News, Lajme - Vizion Plus
News Edition in Albanian Language - 15 Shkurt 2020 - 19:00 - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Main news of the day in Albanian language. #vizionplustv #lajmet
Rama: Franca ngatërroi himnin e Shqipërisë dhe i kërkoi falje Armenisë - Vizion Plus
Rama: Franca ngatërroi himnin e Shqipërisë dhe i kërkoi falje Armenisë - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Kryeministri Edi Rama ka kujtuar para krerëve botërorë në Mynih incidentin e shënuar gjatë ndeshjes së futbollit mes Shqipërisë dhe Francës, ku organizatorët ngatërruan himnin e Shqipërisë me atë të Andorrës.Me nota ironie, kreu i qeverisë u shpreh se pasi ngatërruan himnin, e kuptuan që kishin bërë gabim dhe i kërkuan falje Armenisë. Kjo ka shkaktuar të qeshura mes pjesëmarrëve në Konferencën e Sigurisë.“Richard, faleminderit që nuk bëre të njëjtin gabim që bëre me disa të tjerë. Megjithatë, ndërkohë që po dëgjoja gabimet që po bëje, po mendoja për disa gabime shumë më të mëdha. Kur Shqipëria luajti futboll në Paris, i vunë himnin e Andorrës. Të gjithë u çuditën. Pastaj, francezët e kuptuan që kishin bërë gabim dhe i kërkuan ndjesë Armenisë që kishin vënë himnin e gabuar. Kështu që faleminderit, por ka dhe më keq”, u shpreh Rama.
Sezoni veror/ Klosi në Shëngjin: 20% e plazheve do të jenë publike - Vizion Plus
Sezoni veror/ Klosi në Shëngjin: 20% e plazheve do të jenë publike - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Pas kalimit të emergjencës së tërmetit, tashmë autoritetet si dhe bzineset kanë nisur përgatitjet për sezonin e ri turistik.Ministri Blendi Klosi ishte në Shëngjin ku tha se këtë vit nuk do të përsëriten gabimet e së shkuarës.Sipas tij plazhet do të administrohtn si pas hartës së vijës bregdetare…ku do të ketë një respektim të saktë të ndarjes 80% plazh privat dhe 20 % public.Nisur edhe situata e shkaktuar nga tërmeti, klosi thas e nuk dotë lejohen më struktura betoni pranë zonës së rërës, ndërsa me planin e ri urbasnistik ndërtimet do të jenë më të kontrolluara.Sipas ministrit, këtë vit pritshmërit janë ë numri I tusritëvë të arrijë në 7 milion.
Konferenca e Sigurisë në Mynih/ Rama: Më shumë fonde për Ukrainën - Vizion Plus
Konferenca e Sigurisë në Mynih/ Rama: Më shumë fonde për Ukrainën - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Ne diten e dyte te Konferences se Sigurise ne Mynih, kryeministri Edi Rama ka folur per situaten ne Ukraine ne cilesine e kryesuesit te OSBE.Ukraina eshte nje prej prioriteteve te axhendes shqiptare te kryesimit te OSBE dhe shefi i qeverise Rama, ne tryezen per kete ceshtje ka theksuar nevojen per me shume fonde per t’iu ardhur ne ndihme njerezve qe jetojne atje.EDI RAMAKRYEMINISTER I SHQIPERISEMisioni i posacem I monitorimit, I osbe po ben nje pune te shkelqyer sepse eshte e vetmja prani qe ne njefare menyre respektohet dhe pranohet nga te dy palet. Nderkohe vazhdojne incidentet, vecanerisht gjate nates per shkak te mungeses se kapaciteteve per te monitoruar ne menyre me konstante te gjithe vijen kufitare. Pasi sot perfitoj nga ky rast per tu bere thirrje te gjitha vendeve, se duket bukur te flasesh se sa shume mbeshtesin te gjithe ukrainen dhe natyrisht qe e bejme kete, port e mbeshtesim edhe ata njerez qe jetojne ne ate ferr atje eshte gjithashtu e rendesishme. Nuk do te kushtoje male me para, do te kushtoje disa kontribute shtese per vendet e osbe per teknologjine ne menyre qe te sigurohet survejimi gjate nates.Kryeministri eshte ndalur edhe tek Rusia, te cilen do ta vizitoje ne 26 shkurt.“Le te mos e genjejme veten se nuk eshte vetem ukraina. Eshte ukraina, gjeorgjia, Moldavia. Nuk ka te beje vetem me ukrainen, gjeorgjine apo moldavine, ka te beje me civilizimin tone, me ate c ka te gjithe perfaqesojme dhe rusine. Per aq kohe sa rusia dhe kjo eshte dicka qe historia duhet te na e kishte mesuar, do te jetoje me friken e te qenit e rrethuar nga nato apo be , nuk do te kete nje zgjidhje perfundimtare.”Me heret, kryeministri Edi Rama zhvilloi nje takim me Sekretarin e Sergjithshem te OSBE, Tomas Greminger. Ne fokus te takimit ka qene kryesia shqiptare e OSBE, dhe Sekretari i Pergjithshem Germinger ka pergezuar shefin e qeverise rama per punen e realizuar deri tani.
FAKE OFF - 14 Shkurt 2020 - Satire - Vizion Plus
FAKE OFF - 14 Shkurt 2020 - Satire - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/fakeoffvizionplus/ facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv/ Nje format qe vjen nen moderimin e Agron Llakaj dhe Xhevahir Zeneli, dy personazhe mjaft popullor dhe te dashur per publikun, dy nga ikonat e humorit shqiptar, pjese e show-t te humorit ne Vizion Plus, Alpazar. Nje format satirik me fokusin kryesor tek lajmet e dites nga vendi, bota dhe jo vetem. I trajtuar ne formen e nje post-edicioni informativ, “Fake Off” do të jetë një parodi e lajmeve të përditshme, e cila satirizon politiken, aferat korruptive, abuzimet me pushtetin, si edhe çdo fenomen tjeter negativ ne shoqerine shqiptare.
News Edition in Albanian Language - 15 Shkurt 2020 - 15:00 - News, Lajme - Vizion Plus
News Edition in Albanian Language - 15 Shkurt 2020 - 15:00 - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Main news of the day in Albanian language. #vizionplustv #lajmet
Shpërthim në banesën e anëtares së Këshillit Bashkiak në Lezhë - Lajme - Vizion Plus
Shpërthim në banesën e anëtares së Këshillit Bashkiak në Lezhë - Lajme - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Nje sasi eksplozivi ka shperthyer gjate nates ne fshatin Gocaj te Lezhes.Lenda eksplozive eshte vendosur ne deren e nje dyqani ne pronesi te shtetasit Arben Malotaj.Per fat te mire nga ngjarja e rende ka pasur vetem deme materiale.Policia ka mberritur menjehere ne vendngjarje dhe ka nisur hetimet.Familja Malotaj pretendon se nuk ka asnje konflikt dhe nuk di arsyet e vendosjes se lendes eksplozive ne biznesin e tyre.E bija e Malotajt,keshilltare e keshillit bashkiak ne Lezhe
Koronavirusi/ Manastirliu: Kemi mundësi të zbulojmë sëmundjen - Lajme - Vizion Plus
Koronavirusi/ Manastirliu: Kemi mundësi të zbulojmë sëmundjen - Lajme - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Edhe pse Shqipëria ka qënë imune deri më tani nga koronarvirusi, ministria e Shëndetësisë ka inspektuar në laboratorin e institutit të shëndetit publik diagnozën e plotë për këtë virus.Kjo do të thotë se ministria ka marrë masat sipas kritereve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të konfirmuar rastet me koronavirus nëse do të ketë ne vendin tone. “Jemi sot një hap përpara për forcimin e kapaciteteve tona për identifikimin dhe zbulueshmërinë e koronavirusit të ri, pasi, pas kryerjes së koronaviruseve, edhe analiza e konfirmuar kryhet në laboratorin e ISHP, i njohur nga Organizata Botërore e Shëndetësisë”, deklaroi Manastirliu. Sipas Manastirliut, Shqipëria ka një renditje pozitive sa i përket indeksit të Sigurisë Shëndetësore.“Shqipëria renditet në vendin e 39 për sigurinë shëndetësore, ndër 195 vende të vlerësuara, për përgjigjen e sistemeve shëndetësore për trajtimin e pacientëve, për zbulimin dhe reagimin e shpejtë ndaj epidemive, etj”, tha Manastirliu. Ministrja konfirmoi gjithashtu se janë gati planet e reagimit sipas shkallës së rrezikshmërisë. Ndërkohë janë trajnuar 475 punonjës të sistemit shëndetësor për këtë situatë.
Ja vlera e bizhuterive të grabitura përballë Drejtorisë së Policisë - Lajme - Vizion Plus
Ja vlera e bizhuterive të grabitura përballë Drejtorisë së Policisë - Lajme - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Një argjendari është grabitur pak pas mesdites në qytetin e Elbasanit.Një person me kapele është futur në dyqanin që ndodhet në afërsi të Drejtorisë së Policisë së qytetit.Nën kërcënimin e armës ai ka arritur të marrë një sasi të konsiderueshme të floririt si varëse, byzylykë, unaza dhe një shumë të konsiderueshme parash që ndodheshin në arkë.Burime të policisë thanë se vlera e bizhuterive të marra arrin deri në 30 mijë euro.Nga hetimet është bërë i mundur identifikimi i autorit, por jo kapja e tij. Në vendngjarje është sekuestruar ndërkohë arma pistoletë që është përdorur për vjedhjen.Policia ka marrë dëshminë e punonjëses dhe të personave që gjendeshin pranë si dhe ka sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë.
Macron ndryshon mendim: Pro hapjes së negociatave për Shqipërinë - Lajme - Vizion Plus
Macron ndryshon mendim: Pro hapjes së negociatave për Shqipërinë - Lajme - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Hapja e negociatave për anëtarësimin Shqiperinë në Bashkimin Europian në muajin mars duket me e arritshme se asnjëhere me pare.Një prej skeptikeve më të forte te procesit te zgjerimit, Franca është shprehur e gatshme te votoje pro nisjes se bisedimeve per anetaresim per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut.Ne konferencen e sigurise ne Mynih, presidenti francez Emanuel Macron ka deklaruar se pas miratimit te metodologjise se re te zgjerimit, Parisi zyrtar eshte I gatshem te mbeshtese nje vendim pozitiv per Shqiperine nese komisioni e rekomandon kete.EMANUEL MACRONPRESIDENT I FRANCES“Ne presim raportin e komisionit ne muajin mars mbi keto dy vende. Pra ne duhet te shohim se cfare do te thote komisioni ne lidhje me shqiperine dhe maqedonine e veriut per kete ceshtje. Ne varesi te kesaj, nese rezultatet jane positive atehere ne do te jemi ne pozicionin per te hapur negociatat. “Deri me tani Komisioni Europian ka rekomanduar 3 here hapjen e negociatave per anetaresimin e Shqiperise dhe mundesite jane qe te beje te njejtin rekomandim per te 4 here.Pas ndryshimit te pozicionit te Parisit zyrtar, pritet qe te ndryshoje edhe qëndrimi I Holandes e Danimarkes te cilat gjithashtu ne tetorin e 2019 dolen kunder hapjes se negociatave me Shqiperine.Ne samitin e 18 tetorit te vitit te kaluar presidenti francez Emanuel Macron vendosi veton duke kerkuar ndryshimin e procesit te zgjerimit.Per kete arsye Komisioni Europian ne 5 shkurt publikoi metodologjine e re te zgjerimit e cila u hartua mbi bazen e propozimit francez dhe ku perfshihen mekanizma te qarte per bllokimin e negociatave apo fondeve nese nuk shenohet progres.
Familja Tola hap dyert e mortit, vajtohen nëna me dy fëmijët - Lajme - Vizion Plus
Familja Tola hap dyert e mortit, vajtohen nëna me dy fëmijët - Lajme - Vizion Plus
Πριν 4 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Familja Tola e cila humbi 3 anëtarët e saj një ditë më parë në menyrë të dyshimtë ka hapur dyert e mortit duke pritur qindra njerëz për ngushëllime.Rajmonda Tola dhe dy fëmijet e saj, vajza Rudina dhe djali Fatjon humbën jetën tragjikisht në rrethana ende të pakonfirmuara në banesën e tyre në njësinë Ostren.E vetmja që mbijetoi ishte vajza më e vogël Merita 15 vjece e cila pasi kaloi kaloi gjëndjen kritike në spitalin e Bulqizës, u stabilizua plotësisht në Spitalin e Traumes në Tiranë.Viktimat dhe vajza e vogël Merita u gjeten brenda në banesë nga kunata e Rajmondës e cila njoftoi me urgjencë anëtarët e tjerë të familjes. Kryefamiljari Tola, ndodhet në Greqi si emigrant.Në një kohë që familja Tola hapi dyert e mortit për tre viktimat e të premtes, Rajmondën dhe dy fëmijët e saj, të afërmit hedhin poshtë dyshimin e helmimit nga gazi dhe mangalli.Të afërm të familjes të cilët kanë asistuar të parët paraditen e së premtes ku konstatuan trupat e pajetë të Rajmonda, Rudina e Fatjon Tolës thanë se nuk kanë gjetur bombul gazi në dhomën e gjumit ku janë gjetur katër pjestarët e familjes mes tyre edhe vajza e vogël Merita e cila është e vetmja e mbijetuar në këtë tragjedi.Familjarët thanë se dyshimi bie mbi ushqimin që kanë gjetur aty. Megjithatë grupi hetimor ka punuar për të sqaruar shkaqet e kësaj tragjedise ndonëse me rëndësi është dalja e rezultateve të mjekësisë ligjore.E vetmja që mbijetoi nga kjo ngjarje shumë e rëndë në Ostren të Bulqizës ishte vajza 15 vjeçare Merit, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën në spitalin "Nënë Tereza".
KAPITAL - TËRMETI: Me sytë nga ndihmat e huaja! Pj.2 - 14 Shkurt 2020 - Talk show - Vizion Plus
KAPITAL - TËRMETI: Me sytë nga ndihmat e huaja! Pj.2 - 14 Shkurt 2020 - Talk show - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/aleksander.furxhi.7 instagram.com/aleksander.furxhi facebook.com/kapitalpolitik/ facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/vizionplustv twitter.com/VizionPlusTV TËRMETI: Me sytë nga ndihmat e huaja! Ne studio me Blendi Çuçi - Minister fuqiplote per menaxhimin e krizes se termetit, Fatos Çoli - Ekspert ekonomie, Rajmonda Lajthia - Gazetare Vizion Plus dhe Dorjan Teliti - ekspert ekonomie. ------------------------------------------------- Nje format nga Aleksander Furxhi, prej disa sezonesh pjese e ekranit te Vizion Plus, qe sjell çdo te premte mbrema panele diskutimi qe zgjojne debate e qe frymezojne mendim e gjykim. KAPITAL ju ofron nje mundësi njohjeje dhe eksplorimi të realitetit shqipëtar dhe më gjerë. Çdo te premte ora 21:00 ne Vizion Plus #KAPITAL #vizionplustv #20vjet
KAPITAL - TËRMETI: Me sytë nga ndihmat e huaja! Pj.3 - 14 Shkurt 2020 - Talk show - Vizion Plus
KAPITAL - TËRMETI: Me sytë nga ndihmat e huaja! Pj.3 - 14 Shkurt 2020 - Talk show - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/aleksander.furxhi.7 instagram.com/aleksander.furxhi facebook.com/kapitalpolitik/ facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/vizionplustv twitter.com/VizionPlusTV TËRMETI: Me sytë nga ndihmat e huaja! Ne studio me Blendi Çuçi - Minister fuqiplote per menaxhimin e krizes se termetit, Fatos Çoli - Ekspert ekonomie, Rajmonda Lajthia - Gazetare Vizion Plus dhe Dorjan Teliti - ekspert ekonomie. ------------------------------------------------- Nje format nga Aleksander Furxhi, prej disa sezonesh pjese e ekranit te Vizion Plus, qe sjell çdo te premte mbrema panele diskutimi qe zgjojne debate e qe frymezojne mendim e gjykim. KAPITAL ju ofron nje mundësi njohjeje dhe eksplorimi të realitetit shqipëtar dhe më gjerë. Çdo te premte ora 21:00 ne Vizion Plus #KAPITAL #vizionplustv #20vjet
KAPITAL - TËRMETI: Me sytë nga ndihmat e huaja! Pj.1 - 14 Shkurt 2020 - Talk show - Vizion Plus
KAPITAL - TËRMETI: Me sytë nga ndihmat e huaja! Pj.1 - 14 Shkurt 2020 - Talk show - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/aleksander.furxhi.7 instagram.com/aleksander.furxhi facebook.com/kapitalpolitik/ facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/vizionplustv twitter.com/VizionPlusTV TËRMETI: Me sytë nga ndihmat e huaja! Ne studio me Blendi Çuçi - Minister fuqiplote per menaxhimin e krizes se termetit, Fatos Çoli - Ekspert ekonomie, Rajmonda Lajthia - Gazetare Vizion Plus dhe Dorjan Teliti - ekspert ekonomie. ------------------------------------------------- Nje format nga Aleksander Furxhi, prej disa sezonesh pjese e ekranit te Vizion Plus, qe sjell çdo te premte mbrema panele diskutimi qe zgjojne debate e qe frymezojne mendim e gjykim. KAPITAL ju ofron nje mundësi njohjeje dhe eksplorimi të realitetit shqipëtar dhe më gjerë. Çdo te premte ora 21:00 ne Vizion Plus #KAPITAL #vizionplustv #20vjet
News Edition in Albanian Language - 14 Shkurt 2020 - 19:00 - News, Lajme - Vizion Plus
News Edition in Albanian Language - 14 Shkurt 2020 - 19:00 - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Main news of the day in Albanian language. #vizionplustv #lajmet
Vizioni i pasdites - Frensi Muça flet për herë të parë për historinë e saj të dashurisë
Vizioni i pasdites - Frensi Muça flet për herë të parë për historinë e saj të dashurisë
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/vizioniipasdites facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Frensi Muça flet për herë të parë për historinë e saj të dashurisë. E ftuar: Frensi Muça - Stiliste. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Temat më të nxehta të aktualitetit do te jene cdo dite pjese e programit, sikunder nuk do te mungojne nga ana tjetër bisedat me personazhe të dashur të ekranit, stili i jetes të se cilëve merret si nje model qe duhet ndjekur nga shikuesit. #vizionipasdites #vizionplustv #20vjet
Vizioni i pasdites - A munden dy të panjohur të bien në dashuri me 24 pyetje? - 14 Shkurt 2020
Vizioni i pasdites - A munden dy të panjohur të bien në dashuri me 24 pyetje? - 14 Shkurt 2020
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/vizioniipasdites facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV A munden dy të panjohur të bien në dashuri me 24 pyetje? Të ftuar: Demir Boraj-22 vjeç/Student dhe Fiorela Akçiu-21 vjeç/Studente. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Temat më të nxehta të aktualitetit do te jene cdo dite pjese e programit, sikunder nuk do te mungojne nga ana tjetër bisedat me personazhe të dashur të ekranit, stili i jetes të se cilëve merret si nje model qe duhet ndjekur nga shikuesit. #vizionipasdites #vizionplustv #20vjet
Vizioni i pasdites - Ngjyrat e dashurisë - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Vizioni i pasdites - Ngjyrat e dashurisë - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/vizioniipasdites facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Ngjyrat e dashurisë. E ftuar: Frensi Muça - Stiliste. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Temat më të nxehta të aktualitetit do te jene cdo dite pjese e programit, sikunder nuk do te mungojne nga ana tjetër bisedat me personazhe të dashur të ekranit, stili i jetes të se cilëve merret si nje model qe duhet ndjekur nga shikuesit. #vizionipasdites #vizionplustv #20vjet
Referendum për sistemin zgjedhor, realizimi i tij një mision i pamundur - Vizion Plus
Referendum për sistemin zgjedhor, realizimi i tij një mision i pamundur - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Paralelisht me perpjekjen per te ndryshuar sistemin zgjedhor ne tryezen e reformes elektorale, shoqëria civile ka ndërmarre nje levizje per te zhvilluar nje referendum per kete ceshtje. 12 përfaqësues te saj, mes tyre edhe anetare te Vetëvendosjes, i jane drejtuar zyrtarisht komisionit qendror te zgjedhjeve per referendum, pasi sipas tyre sistemi proporcional rajonal nuk ben përkthimin e sakte te votes ne mandate dhe favorizon dy partitë e medha ne dem te forcave te reja e per keto arsye duhet ndryshuar.KRISTAQ KUMEGRUPI NISMETAR PER REFERENDUMINMenyra me e mire e mundshme per te realizuar kete eshte zhvillimi i nje refendumi te përgjithshem i konsideruar per nje ceshtje te veçante dhe ceshtja e veçante eshte funksionimi I demokracisë përfaqësuese tek ne.Por sistemi zgjedhor eshte ne kushtetute dhe ndryshimet ne ligjin themeltar te shtetit mund te çohen ne referendum vetem nga vota e 94 deputeteve. Per kete arsye qellimi i nismëtareve eshte thjesht te mbledhin mendimin e qytetareve duke u bere pyetjen;” a je dakord qe te ndryshohet sistemi zgjedhor per te barazuar fuqinë e votes dhe per t’iu krijuar me shume mundesi te zgjidhni me voten tuaj perfaqesuesit ne kuvendin e Shqipërisë e ne këshillat bashkiake.KRISTAQ KUMEEshte nje referendum i cili nuk vendos ndryshimin qe duhet bere ne kushtetute por vendos qe klasa politike te trajtoje problemin e ndryshimit, ndaj dhe pyetja ehste pak e gjate; te ndryshohet per te siguruar fuqine e votes dhe mundësinë qe ju te zgjidhni direkt përfaqësuesit tuaj.Aktualisht Shqipëria nuk ka nje ligj per referendumet dhe rregullat per zhvillimin e tyre jane parashikuar ne nje kapitull te kodit zgjedhor ne vitin 2003. Procedura eshte e gjate dhe hallka e pare qe duhet te jape miratimin eshte komisioni qendror i zgjedhjeve.BLEDAR SKENDERIANETAR I KQZNe procedure parashikohet qe nje komision nismetar prej 12 zgjedhësish bejne nje kërkese drejtuar komisionit qendror te zgjehdjeve ku përcaktojnë ceshtjen e rendesise se veçante qe do te shqyrtojnë. Gjithashtu ligji parashikon qe nismetaret te parashtrojne qëndrimin e tyre per kete ceshtje. Ne momentin qe KQZ merr vendim per vazhdimin e procedurave kerkohet qe 50 mije zgjedhes te firmosin e kqz verifikon nënshkrimet e tyre ne nje mbledhje te saj. Pas verifikimit nga ana e kqz te kesja procedure, KQZ njofton presidentin e republikes dhe Gjykatën Kushtetuese. Dhe gjykata kushtetuese eshte organi i cili brenda 60 ditësh duhet te dale me nje vendim nese referendum eshte i ligjshem apo jo.Por mungesa e Gjykatës Kushtetuese eshte vetem nje prej problemeve me te cilat do te përballen nismetaret e referendumit. Ka nje arsye pse ne Shqipëri nuk ka pasur asnje referendum prej vitit 1998, kuadri ligjor e ben shume te veshtire ose pothuaj te pamundur zhvillimin e nje referendumi.Se pari nismetaret kane nje muaj kohe per te marre miratimin e KQZ, per te mbledhur 50 mije firma e per tu verifikuar ato; meqenese kjo eshte e pamundur, procedura do te shtyhet per vitin tjeter.Dhe se fundi qe nje referendum te fitoje sipas ligjit duhet te votojne pro tij te pakten nje e treta e zgjedhësve qe jane te regjistruar ne regjistrin kombetar. Por regjistri kombetar perfshin edhe emigrantet dhe numri I votuesve eshte 3 milion e gjysem; dhe sipas ligjit qe ky referendum te fitoje duhet te marre 1 milione 166 mije vota pro.
News Edition in Albanian Language - 14 Shkurt 2020 - 15:00 - News, Lajme - Vizion Plus
News Edition in Albanian Language - 14 Shkurt 2020 - 15:00 - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Main news of the day in Albanian language. #vizionplustv #lajmet
Tërmeti, banorët lënë hotelet/ Nisin përgatitjet për sezonin e ri turistik - Vizion Plus
Tërmeti, banorët lënë hotelet/ Nisin përgatitjet për sezonin e ri turistik - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Kjo e premte mbyll zyrtarisht operacionin e strehimit të banorëve të prekur nga tërmeti në hotele. Ministri i Turizmit njoftoi se 4200 banorët e strehuar janë rikthyer në banesat e tyre ose në shtëpi me qira.Operacioni konsiderohet i mbyllur. Në 16 hotelet janë evakuuar 4200 banoret e strehuar prej më shumë se dy muaj.Kategoria e strehuar në hotele ishin ata që prisnin verifikimin ë dëmeve në banesa, si dhe riparimin e tyre, ndërsa pjesa tjetër ishin familje që përfitonin bonusin e qirave.Në këtë mënyrë, njësitë akomoduese kanë nisur përgatitjet për nisjen e sezonit të ri turistik, sezonin i cili këtë vit mbart sfida.
Lamallari për Agjencinë e Pasurive të Sekuestruara - News, Lajme - Vizion Plus
Lamallari për Agjencinë e Pasurive të Sekuestruara - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Agjencia e Administrimit të Pasurive të Sekurestruara tashmë do të ketë më shumë kompetenca në rolin e saj për të luftuar krimin e organizuar.Ligji i pare, pjesë e paketës anti-KCK mori miraitmin në Komisonin e Ekonomisë, duke e kaluar këtë agjenci nga Ministria e Financave, në varësi të Ministrisë së Brendshme.Qëllimi është që i gjithë mekanizmi që do të luftojë pasurinë e krimit të jetë në një adminsitrim me eficent. Pjesë e këtij procesi do të jetë dhe një komitet ndërministror.Me ndryshimet që propozon ky projektligj, pasuritë që do të jenë objekt i administrimit dhe i vendimmarrjes nga Agjencia dhe Komiteti nuk do të përcaktohen vetëm me vendim gjykate por edhe me urdhra administrative.
Rama takohet me kryeministrin kanadez në Gjermani - News, Lajme - Vizion Plus
Rama takohet me kryeministrin kanadez në Gjermani - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Edi Rama takoi këtë të premte kryeministrin kanadez Justin Trudeau në Mynih, më të cilin ka diskutuar për Konferencën e Donatorëve për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit.Rama i shprehu mirënjohje homologut të tij, ndërsa theksoi se Kanadaja ka treguar gatishmërinë për të qenë pjesë e Konferencës që do të mbahet të hënën, ndërsa vuri theksin edhe në forcimin e marrëdhënieve dypalëshe.“Jam shumë mirënjohës dhe e vlerësoj shumë takimin me ju në çdo rast. Ju e dini që keni një ndikim shumë të madh te shumë nga homologët tuaj. Në të njëjtën kohë e dini që jeni edhe Kryeministër i shumë shqiptarëve që jetojnë në Kanada, punojnë shumë dhe kontribuojnë për vendin tuaj, por gjithashtu marrin shumë njohuri dhe të mira nga vendi juaj për familjet e tyre. Do të doja t’ju shpreh edhe mirënjohjen që treguat ndjeshmëri për ato që ndodhën kohët e fundit. Mirënjohës që do të jeni i pranishëm në konferencë. Duam t’i forcojmë marrëdhëniet. E di që jemi larg, por në një farë mënyre ndihemi shumë të afërt me vendin tuaj dhe të gjithë ju. Prandaj faleminderit për kohën dhe faleminderit që u ulët nga ana e flamurit shqiptar.”Nga ana tjetër, Trudeau shprehu edhe njëherë ngushëllimet për personat që humbën jetën si pasojë e tërmetit që goditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit.“Kënaqësi e vërtetë të ulem sërish me mikun tim, Edi Rama nga Shqipëria. Më jep mundësinë së pari, të shpreh edhe njëherë ngushëllimet e mia për tërmetin e tmerrshëm për të cilin folëm kur u takuam në NATO. Kanadaja është angazhuar për të marrë pjesë edhe në Konferencën e Rindërtimit. Kemi punuar shumë mirë bashkë në misionet e NATO-s. Shqiptarët po kryejnë shërbimin përkrah Kanadasë në Letoni për mision “Enhanced Forëard Presence” dhe është kënaqësi të vazhdojmë të shkëmbejmë dhe të kemi një bashkëpunim kaq të mirë me ju ndërsa ecim përpara.”
Tragjedi në familjen Tola/ U asfiksuan nga gazi - News, Lajme - Vizion Plus
Tragjedi në familjen Tola/ U asfiksuan nga gazi - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Identifikohen personat që humbën jetën nga asfiksimi i bombolës së gazit në fshatin Ostren të Bulqizës.Rajmonda Tola, së bashku me dy fëmijët, Rudina dhe Fajtoni humbën jetën si pasojë e rrjedhjes së gazit në banesën e tyre. Në gjendje të rëndë shëndetësore ndodhet vajza e vogël 14-vjeçare, Merita.Një ngjarje e tillë, por që nuk përfundoi me pasoja tragjike u shënua edhe në Vaun e Dejës mbrëmjen e së enjtes. Nga shpërthimi i bombolës së gazit mbeti i plagosur rëndë një 62-vjeçar, në përpjekje për të shuar zjarrin, i cili u dërgua për mjekim më të specializuar në Spitalin e Traumës Tiranë.
OFL “rikthehet” në Elbasan, Të deklarojnë pasurinë 2 të dënuar në Angli - Vizion Plus
OFL “rikthehet” në Elbasan, Të deklarojnë pasurinë 2 të dënuar në Angli - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë dy personave të dënuar në Angli për trafik droge.Bëhet fjalë për K.M. dhe E.SH., të dy banues në Elbasan, të dënuar për trafikim të lëndëve narkotike.Ata duhet t’u përgjigjen me shkrim brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së mbi burimin e pasurisë së tyre, përgjigjet e të cilave do t’i dërgohen SPAK-ut për veprime të mëtejshme.Gjatë këtyre ditëve, një numër i madh individesh janë shënjestruar nga OFL, duke përfshirë Ardian Capjen dhe Suel Celen në Elbasan, Altin Hajrin në Shijak, familjet Doci dhe Bajri në Shkodër, Lul Berishën dhe kunatin e tij Plaurent Dervishi në Durrës, Sajmir Taullaun në Lushnje dhe Ben Qimen në Fier, Pajtim Serjani dhe Orges Jahelezi në Shkodër.
Lleshaj: Do të luftojmë krimin pa kufizime gjeografike - News, Lajme - Vizion Plus
Lleshaj: Do të luftojmë krimin pa kufizime gjeografike - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj paralajmëroi se do të ketë një ofensivë kundër krimit në të gjithë territorin. Në një vizitë të kryer këtë të premte në Prefekturën e Vlorës, Lleshaj deklaroi se policia do të angazhohet maksimalisht në luftën kundër krimit.“Lufta kundër krimit nuk ka kufizime gjeografike, ajo do të shtrihet në të gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë. Situata, jo vetëm në Vlorë, por në të gjithë Shqipërinë, statistikisht është më e mira se sa të gjitha vitet që kemi kaluar, por sigurisht kjo nuk është një arsye që ne të flemë. Përkundrazi ne synojmë të shtojmë intensitetin e punës së policisë dhe strukturave të tjera për ta përmirësuar më tej rendin, sigurinë publike në Vlorë. Ne sigurisht, mendojmë dhe besojmë fort që mbështetja e policisë është mbështetje për qytetarët, dhe ne do të vazhdojmë ta mbështesim policinë në mënyrë që ajo t’i ketë të gjitha atributet për ta plotësuar misionin e saj mjaft të ndërlikuar dhe të vështirë.”I pyetur për njësinë e re anti-evazion dhe anti-korrupsion të paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama, ministri bëri me dije se ajo do të jetë shumë shpejt gati“Njësia është në krijim e sipër, sepse nuk mund të them se si do të jetë trajta përfundimtare e saj por bëhet fjalë për krijimin e një strukture, e cila do të adresojë me theks të veçantë krimin ekonomik dhe korrupsionin, dy fusha të cilat meritojnë qasje të re. Vetëm kaq mund të them sot. Kur të formalizohet do të dini detajet.”
Delegacioni i Venecias takohet me opozitën - News, Lajme - Vizion Plus
Delegacioni i Venecias takohet me opozitën - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Delegacioni i Komisionit të Venecias po zhvillon mëngjesin e kësaj të premteje një takim me opozitën me pëfaqësues të opozitës jashtëparlamentare.Në takim kanë marrë pjesë kryedemokrati Lulzim Basha, i shoqëruar edhe nga Petrit Vasili, Gazment Bardhi dhe Oerd Bylykbashi.Lideri demokrat ka njoftuar se do të mbajë edhe një komunikim me gazetarët.Delegacioni ndodhet në Tiranë për të mbledhur fakte lidhur me procedurën e emërimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.
Për herë të parë Ministeriali i Mbrojtjes zhvillohet në Tiranë - News, Lajme - Vizion Plus
Për herë të parë Ministeriali i Mbrojtjes zhvillohet në Tiranë - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV NATO i ka besuar Shqipërisë organizimin e Ministretialit të Mbrojtjes brenda këtij viti. Pas miratimit të propozimit të ministres Olta Xhacka, kjo do të jetë hera e parë që aleanca do tw zbarkojw në Ballkanin Perendimor.OLTA XHAÇKAMINSTRE E MBROJTJESVendimi i Aleancës për tu takuar në Shqipëri është jo vetëm vlerësim maksimal për sigurinë që vendi ynë përcjell si një aleat i denjë, por edhe një mesazh i fortë i NATO për vëmendjen e saj ndaj Ballkanit Perëndimor e rolit të fortë që Shqipëria luan si faktor stabiliteti në rajon.Në mbledhjen e Këshillit të Atlantikut, Ministrja Xhacka nwnvizoi se në qershorin e 2020-ës Shqipëria do të jetë për 48 orë kryeqendra e mbrojtjes dhe sigurisë në botë.Takimi i rëndësishëm që pritet të mbahet në Qershor është njëherësh edhe përgjegjësi për tu përfaqësuar sic duhet në eventin më të madh që pas anëtarësimit tonë në NATO, 11 vjet më parë. Është një sipërmarrje që krahas koordinimit mes të gjitha institucioneve do të tregojë edhe seriozitetin tonë për të qenë për 48 orë kryeqendra e mbrojtjes dhe sigurisë në botë”.Xhacka, në emër të qeverisë shqiptare falenderoi vendet aleate për ndihmën e dhënë që në orët e para pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit dhe të gjithë ata që po asistojnë në fazën më të rëndësishme, atë të rindërtitmit.
7pa5 - Si e shprehin dashurinë meshkujt - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Si e shprehin dashurinë meshkujt - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Si e shprehin dashurinë meshkujt. Të ftuar në studio Rudi Hizmo - Autor dhe Moderator i Motoplus, Fabian Basha - Autor i Next dhe Denis Skura - Tenor. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
7pa5 - Sot në gatime "Pa recetë" me Iliard Shaba - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Sot në gatime "Pa recetë" me Iliard Shaba - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Sot në gatime "Pa recetë" me Çenkuela Hasa dhe Iliard Shaba. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
7pa5 - Historitë më të bukura të dashurisë në libra - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Historitë më të bukura të dashurisë në libra - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Historitë më të bukura të dashurisë në libra. Ndjekim intervistat me Pranvera Palushi, Arlinda Dudaj dhe Aida Baro. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
7pa5 - Horoskopi sot - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Horoskopi sot - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Horoskopi sot. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
7pa5 - Si ka ndryshuar dashuria në vite? - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
7pa5 - Si ka ndryshuar dashuria në vite? - 14 Shkurt 2020 - Show - Vizion Plus
Πριν 5 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/shtatepapese facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/7_pa_5 instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Si ka ndryshuar dashuria në vite? I ftuar në studio Edmond Dragoti - Psikolog. Format informativ i cili do tu sjelle cdo mengjes informacione te bollshme dhe utilitare per te nisur nje dite sa me mbare. Moderuar nga Pranvera Borakaj, “7 pa 5” do te jete nje reviste e temave soft e jo vetem, duke orientuar vemendjen e audiences e duke synuar te nxise tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjese e jetes sone te perditshme... #7pa5 - #vizionplustv - #20vjet
FAKE OFF - Vox pop / Shqiptaret dhe politika - Satire - Vizion Plus
FAKE OFF - Vox pop / Shqiptaret dhe politika - Satire - Vizion Plus
Πριν 6 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/fakeoffvizio... facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv/ Nje format qe vjen nen moderimin e Agron Llakaj dhe Xhevahir Zeneli, dy personazhe mjaft popullor dhe te dashur per publikun, dy nga ikonat e humorit shqiptar, pjese e show-t te humorit ne Vizion Plus, Alpazar. Nje format satirik me fokusin kryesor tek lajmet e dites nga vendi, bota dhe jo vetem. I trajtuar ne formen e nje post-edicioni informativ, “Fake Off” do të jetë një parodi e lajmeve të përditshme, e cila satirizon politiken, aferat korruptive, abuzimet me pushtetin, si edhe çdo fenomen tjeter negativ ne shoqerine shqiptare. #fakeoff #vizionplustv #20vjet
FAKE OFF - Shqiptaret dhe sherbimet online - Satire - Vizion Plus
FAKE OFF - Shqiptaret dhe sherbimet online - Satire - Vizion Plus
Πριν 6 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/fakeoffvizio... facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv/ Nje format qe vjen nen moderimin e Agron Llakaj dhe Xhevahir Zeneli, dy personazhe mjaft popullor dhe te dashur per publikun, dy nga ikonat e humorit shqiptar, pjese e show-t te humorit ne Vizion Plus, Alpazar. Nje format satirik me fokusin kryesor tek lajmet e dites nga vendi, bota dhe jo vetem. I trajtuar ne formen e nje post-edicioni informativ, “Fake Off” do të jetë një parodi e lajmeve të përditshme, e cila satirizon politiken, aferat korruptive, abuzimet me pushtetin, si edhe çdo fenomen tjeter negativ ne shoqerine shqiptare. #fakeoff #vizionplustv #20vjet
FAKE OFF - Denoncimi qytetar / Bonusi i qerase - Satire - Vizion Plus
FAKE OFF - Denoncimi qytetar / Bonusi i qerase - Satire - Vizion Plus
Πριν 6 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/fakeoffvizio... facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv/ Nje format qe vjen nen moderimin e Agron Llakaj dhe Xhevahir Zeneli, dy personazhe mjaft popullor dhe te dashur per publikun, dy nga ikonat e humorit shqiptar, pjese e show-t te humorit ne Vizion Plus, Alpazar. Nje format satirik me fokusin kryesor tek lajmet e dites nga vendi, bota dhe jo vetem. I trajtuar ne formen e nje post-edicioni informativ, “Fake Off” do të jetë një parodi e lajmeve të përditshme, e cila satirizon politiken, aferat korruptive, abuzimet me pushtetin, si edhe çdo fenomen tjeter negativ ne shoqerine shqiptare. #fakeoff #vizionplustv #20vjet
FAKE OFF - 13 Shkurt 2020 - Satire - Vizion Plus
FAKE OFF - 13 Shkurt 2020 - Satire - Vizion Plus
Πριν 6 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/fakeoffvizionplus/ facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv/ Nje format qe vjen nen moderimin e Agron Llakaj dhe Xhevahir Zeneli, dy personazhe mjaft popullor dhe te dashur per publikun, dy nga ikonat e humorit shqiptar, pjese e show-t te humorit ne Vizion Plus, Alpazar. Nje format satirik me fokusin kryesor tek lajmet e dites nga vendi, bota dhe jo vetem. I trajtuar ne formen e nje post-edicioni informativ, “Fake Off” do të jetë një parodi e lajmeve të përditshme, e cila satirizon politiken, aferat korruptive, abuzimet me pushtetin, si edhe çdo fenomen tjeter negativ ne shoqerine shqiptare.
News Edition in Albanian Language - 13 Shkurt 2020 - 19:00 - News, Lajme - Vizion Plus
News Edition in Albanian Language - 13 Shkurt 2020 - 19:00 - News, Lajme - Vizion Plus
Πριν 6 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV instagram.com/VizionPlusTv twitter.com/VizionPlusTV Main news of the day in Albanian language. #vizionplustv #lajmet
Vizioni i pasdites - Sofra Tiranase 2020, surprizat që ju presin në këtë vit jubilar- 13 Shkurt 2020
Vizioni i pasdites - Sofra Tiranase 2020, surprizat që ju presin në këtë vit jubilar- 13 Shkurt 2020
Πριν 6 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/vizioniipasdites facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Sofra Tiranase 2020, surprizat që ju presin në këtë vit jubilar. Të ftuar në studio Arben Tafaj - Kryetar i Shoqatës “Tirana”, Kozeta Bakiu - Koreografe dhe Vladimir Hasimi - Dirigjent i Orkestrës. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Temat më të nxehta të aktualitetit do te jene cdo dite pjese e programit, sikunder nuk do te mungojne nga ana tjetër bisedat me personazhe të dashur të ekranit, stili i jetes të se cilëve merret si nje model qe duhet ndjekur nga shikuesit. #vizionipasdites #vizionplustv #20vjet
Vizioni i pasdites - E rrallë/Noton çdo ditë edhe në dimër, historia e Arben Abazaj - 13 Shkurt 2020
Vizioni i pasdites - E rrallë/Noton çdo ditë edhe në dimër, historia e Arben Abazaj - 13 Shkurt 2020
Πριν 6 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/vizioniipasdites facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV E rrallë/Noton çdo ditë edhe në dimër, historia e Arben Abazaj. I ftuar: Arben Abazaj - Poet. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Temat më të nxehta të aktualitetit do te jene cdo dite pjese e programit, sikunder nuk do te mungojne nga ana tjetër bisedat me personazhe të dashur të ekranit, stili i jetes të se cilëve merret si nje model qe duhet ndjekur nga shikuesit. #vizionipasdites #vizionplustv #20vjet
Futen në grevë urie punonjësit në Poçem që kanë mbi 2 vjet pa paga - Vizion Plus
Futen në grevë urie punonjësit në Poçem që kanë mbi 2 vjet pa paga - Vizion Plus
Πριν 6 ημέρες
www.vizionplus.tv facebook.com/VizionPlusTV twitter.com/VizionPlusTV Punonjësit e nënstacionit elektrik dhe atij të pompimit të ujit në Poçem të Mallakastrës janë futur në grevë urie pas disa protestave të njëpasnjëshme.Ata shprehen se e ndërmorën këtë akt ekstrem pasi deri më sot nuk kanë marrë asnjë përgjigje nga administratorët e kompasnisë së naftës në Ballsh sa i takon çëshjtes së pagave të prapambetura.Punonjësit thonë se do ta vazhdojnë grevën dhe nuk do të tërhiqen ndërsa i bën thirrje instancave shtetërore që ti japin zgjidhje problemit të tyre.Aktualisht nënstacioni i Poçemit vijon punën normalisht ndonëse punonjësit janë futur në grevë.
Onufri onufri
Onufri onufri - Πριν ημέρα
po mire shume mire tani ..jepuni ato baraket shqiptareve dhe leket i keni per zgjedhje per te bler deputet gjyqtare etj me radhe keni tani..nuk ju vjen turp palmer ja u theksoje transparenc maximale ..turp te keni ata nuk kane besim tek ju hajduter..shqiptar qe jeni demtuar mos i Pranoni ato shpi se ju genjen.
χρηστος φουφουλας
χρηστος φουφουλας - Πριν ημέρα
Aaaa
Riki Maredo
Riki Maredo - Πριν ημέρα
Aaaa Nanen e Xhaxhit qe ka vdek heret e sika pa kta Mutat qe ika lan mbas e sika marr me veti por ika lan gjall e ja pasojat sot
Rexhi Lamce
Rexhi Lamce - Πριν ημέρα
Ky kurv vrau shqiptarin qe mori autobuzin grek
Agim Lleshi
Agim Lleshi - Πριν ημέρα
Agron vetem Aja na bante me qesh, na plasi bitha😂😂😂!!!
Visar Vata
Visar Vata - Πριν ημέρα
Jau qisha pillin e nans..se aj ka punu ne europ se nuk ka fitu nshqipni..zot gjynah..
Nazmi Halili
Nazmi Halili - Πριν ημέρα
Rama do mari me shume se 1 miliard dollar dhe ju do ngeleni me gishte ne goje
ladi jata
ladi jata - Πριν ημέρα
Qate druuu 😂😂😂😅😅😅😅
usa massachuset
usa massachuset - Πριν ημέρα
Po Mir bet PO kuj tja dhat keto lek keta gjysmat do ti viedhin ne qoft se keto pare te manaxhohen vet na bashkimi evropian keshtu politikanet e korruptuar nuk kan shanc te viedhin dot
Stefan Schwarz
Stefan Schwarz - Πριν ημέρα
Elvana is for a bit to dance okey 🙄 but arilena is a 100% STAR AND ARTIST POINT . 🔥💋
Stefan Schwarz
Stefan Schwarz - Πριν ημέρα
Wir lieben dich Arilena 🇩🇪🇦🇱
Redi M
Redi M - Πριν ημέρα
Nje 💩 do besh ti. Elvana duhet te ishte ne Eurovision jo ti
Kejvi Kacaj
Kejvi Kacaj - Πριν ημέρα
Yll eshte kjo
Kol Tivari
Kol Tivari - Πριν ημέρα
Psiqik
Emanuelaibrushi Emanuelaibrushi
Emanuelaibrushi Emanuelaibrushi - Πριν ημέρα
Μπράβο
marsia vlore
marsia vlore - Πριν ημέρα
Hahahaga cfare te ben fer fer ferrrr ty te futca ne dhe ...
dea dea
dea dea - Πριν ημέρα
😞😞 sa gjynah po me nenen pse😭 ..me vjen shume keq per ty qe te vran nenen ..zoti te dhent haken
Albania Albania
Albania Albania - Πριν ημέρα
1 MILIARD E KONSIDERUESHME PLUS MBI 5 MILIARD TE VJEDHURA NGA POLITIKA 30 VJECARE KESHTU MUND TE REGULLOHET SHQIPERIA NE INTERES TE POPULLIT.
Edison Nothorius
Edison Nothorius - Πριν ημέρα
😂😂😂😂😂😂😂⭐👌🇦🇱🇦🇱🇦🇱🖐️
Milo Alimuçaj
Milo Alimuçaj - Πριν ημέρα
Paska pjerdh sulltani.. 🤣
Esme Esme
Esme Esme - Πριν ημέρα
Hahahahaha 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Doni Kulla
Doni Kulla - Πριν ημέρα
Tyson nam ni. Droge mire mo ee cocain mire mo aide Tyson aide
dontgiveafuck
dontgiveafuck - Πριν ημέρα
Je shummmm e mir ❤️ mezi presim te shohim. 👏
Olta Olta
Olta Olta - Πριν ημέρα
Interesant... 👍🙂
Edison Nothorius
Edison Nothorius - Πριν ημέρα
Bravo Edo je ⭐⭐⭐⭐⭐❤️🖐️👌🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
baby hacker
baby hacker - Πριν ημέρα
Futini ne burg ose plumbin ketyre krimineleve!
Komenti Komenti
Komenti Komenti - Πριν ημέρα
kye duket me kete shpi pontor lopate
Vaso Vaso
Vaso Vaso - Πριν ημέρα
Po ku jemi shtet ne more. Ne evrope. Kur Trasportojn te burgosur marrin masa te rrepta sigurie
Leonora Dema
Leonora Dema - Πριν ημέρα
Si e ka mbiemrin drejtori berti
Nazmije Sulce
Nazmije Sulce - Πριν ημέρα
Po na ndimojn shum po ke ndimojn frika me e madhese mos i marrin e i mbyllin jasht shtetit si ja mbyll te tjeratku esht mbyll floriri dhe as kudh nuk mban pergjegjsi frik kam se do bejn nonje
Violeta Xhameta
Violeta Xhameta - Πριν ημέρα
Telja
Tim B.
Tim B. - Πριν ημέρα
Pytja esht sa dotmarin ata teprekurit nga termeti senjer kur tebrrin kefukaraja dotebehen 10000€!!!!
Genti Agoli
Genti Agoli - Πριν ημέρα
Njerez ordinera ike vidh banken po pate bythe o varikarsat e mutit, trimeri me femrat!!
Nazmije Sulce
Nazmije Sulce - Πριν ημέρα
Mos e degjoni meten o Amerikan se jan mafjoz te ter po beni punen tusjmendoni per shaiptaret qe vuajn jo per mafjozet e per politikanet sejan te ter jan hajdut politikanet po ju mendoni per fukarenjet se politikanet e ata qe ndimojnhajdutet jan te pasur me shum se ju jasht shtetit po mendoni per shqiperin qe essht shkaterruan nga politikanet se jan hajdutmos i degjoni ca na hajdutet qe shajn kur ne themi nje te drejt po hajdutet nuk i pelqen se duan te jen keta hajdutetse dhe keta qe vjedhin vrasin plakat e shkreta e cshum e shum te tjer
Elezi Odeta
Elezi Odeta - Πριν ημέρα
Po.turkun.per.car.apo.se.na.shkaterroj.500.vjet
london city
london city - Πριν ημέρα
europa po e ndimon shqiprin por vampirat e qeveris mezi po i presin.
Ff Rr
Ff Rr - Πριν ημέρα
Byrek byrek byrek bam ne byrektore hahahahhahah
Alina Boz
Alina Boz - Πριν ημέρα
Do jem ne toke dhe ne ajer kjo me emocionoj shume i cant wait the video in english version
Afrim Imeri
Afrim Imeri - Πριν ημέρα
Po donatorin kryesor turqin perse nuk e pemend o i pa ftyre?!
Rudi Sulejmani
Rudi Sulejmani - Πριν ημέρα
Bravo edi
Neti Nogu
Neti Nogu - Πριν ημέρα
😂😂😂😂😂😂
Ντονικα Μπεγκα
Ντονικα Μπεγκα - Πριν ημέρα
Arilena je yll we do ndricosh jurovizion in si me pamjen tende po dhe me talent in dhe zerin tend te bukur dhe te fuqishem Je nji capkene sa ke bere gjith evropen we te flas me vete Suksese ❤️❤️❤️❤️❤️
Artur Ahmeti
Artur Ahmeti - Πριν ημέρα
Gabim i madh. Kenga humbet shume nga adaptimi ne anglisht.
Igli Mane
Igli Mane - Πριν ημέρα
Vareni pleren se mer me qaf njers morti mutit
Albania Albania
Albania Albania - Πριν ημέρα
thuhet qe politika shqiptare ka vjedh per 30 vjet mbi 5 miliard euro.pse kerkoni ndihma.leket jane.
Nertila Isufaj
Nertila Isufaj - Πριν ημέρα
Shume e gjetur parodia,qe per fat te keq populli shqiptar ngeli Duke e ngrene me lezet e rrine flen se ca presin te ndodh akoma nuk e dime
Ari Gjoni
Ari Gjoni - Πριν ημέρα
Jan te papar bravo te gjith jan super rsp
Arjan Arjan
Arjan Arjan - Πριν ημέρα
Sa lek do mari rama aty. Asnje pallat nuk do behet
Albania Albania
Albania Albania - Πριν ημέρα
kerko or kerko se te japin.
Luli Osmani
Luli Osmani - Πριν ημέρα
Bravissimo! Nje fitore per ne pas nje te keqe qe ndodhi...🙏
Liljana Lazaj
Liljana Lazaj - Πριν ημέρα
Ça reklame po na bëke me atë birën o Agron serjizisht e kishe apo për të qeshur 😂😂
Naxhije Merko
Naxhije Merko - Πριν ημέρα
😂😂😂😂😂😂
Amra Mustafi
Amra Mustafi - Πριν ημέρα
Ju po talli po mbushni Xhepat me lek, po atyre qe ju doxh shpirti dhe po kan mbet pa kulm mbi kok
Violeta avdija
Violeta avdija - Πριν ημέρα
Ozot po pse me dal me lyp pare per ni gje aq te vogel ni termet jo me dome aq te mdha po kaq para uduft vet shqiptart n shqiperi qe kan jan njerz te paser mundihmu shtetit te vet e jo me dal me lyp si lypsat e medet sa vjet shtet ni termet aq ivogel ska bugjet shitni villat mos uberi ju andej sy lypsat n per rrug flm denatirve e vropjan qe jundihmun amo shtini paret n popell jo n gjepa tjuvt dha pacolli ju dha erdogani po pse prap lypni o kryeminister pse ka boll pasuri shqiprija hiqni pagesat n kufi se vera n det ju pasurohni shumm nga deti n shqiperi mos te pagujn kosovart 5 eiro qe vin te nana e madhe
Bledi Lamaj
Bledi Lamaj - Πριν ημέρα
Hahahahajhahahaaja
Labi Albo
Labi Albo - Πριν ημέρα
Nuk i kan dhën byrek policit mbase !
Leo Hida
Leo Hida - Πριν 2 ημέρες
🤣🤣🤣🤣🤣 i ka shku menia per byrek
Bob Dinger
Bob Dinger - Πριν 2 ημέρες
Kur metre cobanet per shofer policie dihet qe per byrek do shkoj ose per canak me dhalle...
Albi Meta
Albi Meta - Πριν 2 ημέρες
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
bledi dhima
bledi dhima - Πριν 2 ημέρες
do besh mut qe te hash ti dhe Edi rama bashk ,, pune do shqiperia , rroga mbi 300 mije lek e ben dot , se ben , mos na shit prrala plerat e mutit
bledi dhima
bledi dhima - Πριν 2 ημέρες
Rama na d ibudallenje ahahhahahahaaaa.....ca detyrash ke ber detyrat e bythes ,ske ku te punosh debil rroga maksimale ne nje pune eshte 250 mije ne muaj o i shkerdhyri mutit , si qenka hyrja ne europ duhet te qihemi te gjithe qe te dukemi te emancipuar ??? te qifsha rracen ty dhe sires tende debil
Qameria Qameria
Qameria Qameria - Πριν 2 ημέρες
Haaaa
Emilia Emi
Emilia Emi - Πριν 2 ημέρες
Ne big bradher jeni futur shum mir bet aty rrini kaloni kohen merni dhe gra aty ngelet ju uzina uzina
Keshtejari Donika
Keshtejari Donika - Πριν 2 ημέρες
🇦🇱🇦🇱 Ee pu pu 🙈🙈 🇦🇱🇦🇱
Can D
Can D - Πριν 2 ημέρες
O like te ka ardhe fundi mduket,je tu leh kot si qen
Maliq Veseli
Maliq Veseli - Πριν 2 ημέρες
Ta qifsha rodin po i shan Prindrit baballatet tan te mire te keqij tanet ishin as ti nuk je ma i mire se ata o sahan lepires dhe papagall.Asnje nga ata qe jane prezent nuk i besojn fjaleve tua per ate sta japin nje cent qe menagjojsh ti perse se je deshmue si hajdut fondesh ne forma te ndryshme.Turp te kesh. Prishtinalia
Jorgena Basholli
Jorgena Basholli - Πριν 2 ημέρες
PO ik ore debil
Lizzy coza
Lizzy coza - Πριν 2 ημέρες
Gjyna ishalla jan mir tgjith
Moisi Guri
Moisi Guri - Πριν 2 ημέρες
Policia jone ka uri dhe futet me gjithe makine ne byrektore.
Hasan Hasan
Hasan Hasan - Πριν 2 ημέρες
ZAMOM ORIGJINAL KESHTU JENI SHUMICA FEMR NE SHQIPRI MBAS 90
User User
User User - Πριν 2 ημέρες
Sa pjesë kot Tamam për turp
Hasan Hasan
Hasan Hasan - Πριν 2 ημέρες
Vako pse smer pak shembull nga kjo Sibja shif sa e mire pa botokx pa silikon.TI E MIRE JE PO JE POMPU SHUME JECSHEMTUAR BUZET SI P.....I LOPES
rudina gjetaj
rudina gjetaj - Πριν 2 ημέρες
Polici pa shkolle pa trajnim ja kto te hane byrek me qepe dhe sdin te flasin mire shqipen jo te interpretojne ligjin kto kshu pu pu pu kush i vendos kto per polic kush esht ai .
STRUGANI MOTORISTAT E STRUGES
STRUGANI MOTORISTAT E STRUGES - Πριν 2 ημέρες
Rakia do u farose ju hahaha
Niko Brada
Niko Brada - Πριν 2 ημέρες
O qef o qef mjer te burgosurit
Lana S size
Lana S size - Πριν 2 ημέρες
Lola o yll ❤️
Gurim Jaho
Gurim Jaho - Πριν 2 ημέρες
Hallall ja befte Zoti kesaj gruas.
Bekim Hamza
Bekim Hamza - Πριν 2 ημέρες
😂😂😁😀😀😁😁😂😂👏👏👏👏
Edison Nothorius
Edison Nothorius - Πριν 2 ημέρες
Sa bukur luajneje jeni nje⭐⭐❤️👌🖐️
Valentina Bezhani
Valentina Bezhani - Πριν 2 ημέρες
Wuaaaa mrekulli Me te vertete nje bukuri!
Leonora Tika
Leonora Tika - Πριν 2 ημέρες
😂😂😂😂😂pertonte polici te zbriste te merte byrek por makina u tregua i zgjuar😂😂😂
Florenc Delaj
Florenc Delaj - Πριν 2 ημέρες
Ha ha ,si duket kan dashur të bëjnë 1pauz e vogël.shkak uria ose dëshira e byrekut,Punojnë shpejt ( me normë ) si në kohën e Hoxhës. Do t'ju lutesha këtyre telekronistave ti pyesnin ,Si ishte Byreku? ,me hashish apo të bardhë ?
Hasan Hasan
Hasan Hasan - Πριν 2 ημέρες
😂😂😂😂😂NE BYREKTORE FUGONI POLICIS
virgjil kuka
virgjil kuka - Πριν 2 ημέρες
vetem ky esht per ate pun ... esht i vecant Ministri ta Mendoj se ky vlen per ate Mestier esh i Pa par Trim dhe Kapedan.... per aty
Ibo Zuna
Ibo Zuna - Πριν 2 ημέρες
Cfare nuk degjon ne Shqiperi Ju pershendes nga larg
Ibo Zuna
Ibo Zuna - Πριν 2 ημέρες
Qeni morracaku Kam vite jasht punoj me djersen e ballit sepse vetem djersa e ballit te nxjerr ne drite nuk shtyhet jeta me kercenime dhe me vjedhje Por duhet ta ulim kurrizin dhe te punojme fort me ndershmeri Djersa e huaj kurrë nuk behet e jotja dhe djersa jote kurrë nuk behet e huaja Jam 25 vjec kam dal jashte qe prej moshes 14 vjecare kam Studiuar deri ne moshen 20 vjecare jashte dhe pastaj fillova punen si perkthyes edhe ne ndertim edhe ne pastrim edhe me llac me gjithcka kam bere nga tre pune Per te arritur dicka Nuk synoj te behem boss por te jetoj nje jetese normale dhe me faqen e bardhe Dhe assesi me faqen e1 zeze si korbi Ju kerkoje shume ndjese ndoshta e zgjata pak edhe e teprova me kete mesazh por nuk munda pa i thene keto fjale Faleminderit per durimin tuaj ne leximin e mesazhit tim 😊😊😊😊😊😊😊😊
viola ola
viola ola - Πριν 2 ημέρες
Mos Beni humor me termetin se zoti va mer hakun shum njerz kan vdek nga ajo fatkeqsi shum kan hum shpit cfar humori esht ky turp dhe gjynaf tu vij
Onufri onufri
Onufri onufri - Πριν 2 ημέρες
Perndjekje e SIGURIMIT prape..flini shqiptar flini
Onufri onufri
Onufri onufri - Πριν 2 ημέρες
Ja ca shteti ,do vine nga tr xhenieret ose Renea ne raste te tjera..nuk bejn dote grupe si xhenier si grupe te Reneas si i ka cdo qytet ne perendim..por do presin sa te vine kta ..kur mund te nderhyet me shpejt
Nick Thomas
Nick Thomas - Πριν 2 ημέρες
Zotri kurti leje serbin niher e fillo me konfiskimin e pasuris , te zyrtarve te lart se kjo asht te shkaterru kosoven e jo serbija . Ta zhdukum korrupcionin ne vendin ton e tani serbija do na lut neve me bisedu e jo ne ato rrespekt per kurtin .
Gito Meziu
Gito Meziu - Πριν 2 ημέρες
Kto po qe bejne oer te qesh jo kto vitit 2020 ktheuni te e vjetra
edem edem
edem edem - Πριν 2 ημέρες
Ik more Lypsar te shkoj jeta Duke Lyp e Duke puth bythe
Gito Meziu
Gito Meziu - Πριν 2 ημέρες
Kjo eshte per te qeshur jo kto te sotmet
Teuta Pekmezi Lamce
Teuta Pekmezi Lamce - Πριν 2 ημέρες
Prap su futem ajd shendet
Entela Bubeqi
Entela Bubeqi - Πριν 2 ημέρες
😂😂😂😂😂😂
Onufri onufri
Onufri onufri - Πριν 2 ημέρες
A ty te qisha robt
L Albania
L Albania - Πριν 2 ημέρες
😂😂😂😂😂
L Albania
L Albania - Πριν 2 ημέρες
😄😄😄😄😄
L Albania
L Albania - Πριν 2 ημέρες
😂😂😂😂😂 shumë bukur
L Albania
L Albania - Πριν 2 ημέρες
Shumê bukur 🤣🤣🤣🤣🤣