RTV KLAN
RTV KLAN
  • 62 280
  • 1 121 128 200
  • Εγγράφηκε στις 25 Φεβ 2011
KANALI ZYRTAR I TVKLAN (TELEVIZIONI KOMBETAR KLAN)
Official channel of TVKLAN Sh.a
Televizioni Kombetar Klan
Televizioni privat me i madh ne Shqiperi
Aleksander Moisiu Str. no.97
Tirana 1007, Albania
+35542347805/6/7
+35542347808

Βίντεο
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 17 Shkurt 2020, ora 23:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 17 Shkurt 2020, ora 23:30
Πριν 2 ημέρες
Lajme, edicioni informativ ora 15:30, data 17 Shkurt 2020 #TvKlan.#KlanLajme Spiker: Anjola HamzajWEB: tvklan.al/lajmeFacebook: facebook.com/tvklan/Instagram: instagram.com/rtvklan/
Opinion - 1,15 Miliard Euro, ja kush dhuroi! (17 shkurt 2020)
Opinion - 1,15 Miliard Euro, ja kush dhuroi! (17 shkurt 2020)
Πριν 2 ημέρες
#Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan; Të ftuar: Gjergj Buxhuku, Mira Pogaçi, Arber Hajdari, Arben AhmetajEmisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë - e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma.WEB: tvklan.al/Facebook: facebook.com/tvklan/Instagram: instagram.com/rtvklan/
Opinion - Pavaresia e Kosoves, 12 vjet me pas! (17 shkurt 2020)
Opinion - Pavaresia e Kosoves, 12 vjet me pas! (17 shkurt 2020)
Πριν 2 ημέρες
#Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlanEmisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë - e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma.WEB: tvklan.al/Facebook: facebook.com/tvklan/Instagram: instagram.com/rtvklan/
Ne Kurthin e Piter Pan - Elisa Spiropali (Sezoni 3)
Ne Kurthin e Piter Pan - Elisa Spiropali (Sezoni 3)
Πριν 2 ημέρες
#NëKurthinePiterPan #ElisaSpiropali | Një përrallë moderne për ata që nuk duan të rriten nga Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka në #TvKlan. WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan/ Instagram: instagram.com/rtvklan/
Ne Kurthin e Piter Pan - Julian Deda (Sezoni 3)
Ne Kurthin e Piter Pan - Julian Deda (Sezoni 3)
Πριν 2 ημέρες
#NëKurthinePiterPan #JulianDeda | Një përrallë moderne për ata që nuk duan të rriten nga Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka në #TvKlan. WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan/ Instagram: instagram.com/rtvklan/
Ne Kurthin e Piter Pan - Rikthehet Deoni, prezantimet e femijeve! (Sezoni 3)
Ne Kurthin e Piter Pan - Rikthehet Deoni, prezantimet e femijeve! (Sezoni 3)
Πριν 2 ημέρες
#NëKurthinePiterPan | Një përrallë moderne për ata që nuk duan të rriten nga Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka në #TvKlan. WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan/ Instagram: instagram.com/rtvklan/
Komisar Arben Cara: Si te mbrohemi nga zjarri ne shtepi
Komisar Arben Cara: Si te mbrohemi nga zjarri ne shtepi
Πριν 2 ημέρες
#uniko #spartakkoka #klanplus #arbencara #sherbimizjarrfikes #zjarret #rrjedhjegazi
Dalin shifrat zyrtare te donacionit per Shqiperine
Dalin shifrat zyrtare te donacionit per Shqiperine
Πριν 2 ημέρες
Në orët e vona të mbrëmjen së të Hënës kanë dalë shifrat zyrtare nga BE, të fondeve të mbledhura në Konferencën e Donatorëve në Bruksel, nga 100 vende që kontribuuan për Shqipërinë. Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, në “Opinion” në Tv Klan, ka bërë me dije shifrat e sakta. Ai tha se 295 milionë euro janë dhuratë dhe 853 milionë euro janë kredi. Blendi Fevziu: Po kreditë kanë afat pagese të shtyrë në kohë? Arben Ahmetaj: Që të jenë kredi të buta duhet të kenë të paktën një interes nën 2%, të kenë një periudhë mospagese rreth 5 deri në 7 vite, dhe maturimi të shkojë mbi 15 vjet. /tvklan.al
2 vjet per disbursimin e parave
2 vjet per disbursimin e parave
Πριν 2 ημέρες
#tvklan #Opinion #tvklan.al
Arber Hajdari tregon modelet e para te shtepive
Arber Hajdari tregon modelet e para te shtepive
Πριν 2 ημέρες
#tvklan #Opinion #tvklan.al
Si do te menaxhohen fondet e Konferences se Donatoreve
Si do te menaxhohen fondet e Konferences se Donatoreve
Πριν 2 ημέρες
Në studion e “Opinion” në Tv Klan, Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj, ka treguar sesi do të menaxhohen paratë e mbledhura nga donacioni i Konferencës sot në Bruksel. Në Konferencën e Donatorëve u mblodhën 1.15 miliardë euro në ndihmë të Shqipërisë për tërmetin e 26 Nëntorit. Ahmetaj u shpreh se për menaxhimin e tyre do të ndiqen dy korsi, njëra është ajo që paratë do të shkojnë në buxhetin e shtetit dhe tjetra është që shtete të caktuara përmes enteve të tyre do të ndjekin procesin e zbatimit të planeve të ndërtimit. Arben Ahemtaj: Ka dy mënyra, një shkon në buxhet... Gjermania për shembull do ndjekë korsinë e projekteve, ku do marrë o shkolla ose... Italia 5 milionë do i çojë në buxhet.... të gjitha kalojnë në buxhet po mënyra e administrimit është dy korsi. Njëra përmes agjensive shqiptare dhe njëra që përmes entit të saj, të shtetit, që do zbatojë projektet. Blendi Fevziu: Emiratet 70 milionë? Arben Ahemtaj: Emiratet sot ishin donatori numër dy pas BE dhe donatori i parë si shtet me 2 mijë banesa, që është përllogaritje rreth 70 milionë euro. Blendi Fevziu: Një qytet? Arben Ahemtaj: Po, një qytet. Ne kemi zona, do ulemi... Blendi Fevziu: Janë zona shtetërore apo private? Arben Ahemtaj: Shumica shtetërore. Blendi Fevziu: Ju do i jepni terrenin dhe ata do ndërtojnë? Arben Ahemtaj: Rasti i Turqisë, ne i japim tokën, ata ndërtojnë për qytetarët. Aty tha dhe nga Greqia për 200 banesa, por përdori fjalën o rindërtim o rikonstruksion, dhe dua ta kuptoj se jam i paqartë... /tvklan.al
1.15 miliardë euro, Fevziu-Ahmetajt: Se mos i merrni dhe...
1.15 miliardë euro, Fevziu-Ahmetajt: Se mos i merrni dhe...
Πριν 2 ημέρες
Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj në studion e “Opinion”, ka dhënë detaje për donacionin e bërë sot në Konferencën e Donatorëve në Bruksel. Ahmetaj ka saktësuar dhurimet dhe kreditë që janë dhënë nga shtetet, ndërsa ka sqaruar dhe donacionin e Francës, që ishte 100 milionë euro në total. Arben Ahmetaj: T’ju sqaroj për 100 milionë... Është dhe 100 milionë kredi e butë, që e jep për disa korsi ekonomike apo socio-ekonomike, një ndër to ishte dhe mbështetja e gruas në biznes, nuk kanë lidhje me këto të tërmetit. Blendi Fevziu: 60 milionë për tërmetin, ose lekët e tjera, do menaxhohen nga këto vende? Arben Ahmetaj: Janë të dyja kositë, një është ajo që kalon direkt në buxhetin e shtetit dhe vendoset në zërin e tërmetit. Blendi Fevziu: Se mos i merrni dhe i çoni për gjë tjetër, apo se bëni dot këtë? Arben Ahmetaj: Këtë pyetje ju do ta bëni gjithmonë... Blendi Fevziu: Deriii sa të sa të marr vesh dhe centin e fundit. Arben Ahmetaj: Unë do të të them kliko në uebsajtin... Blendi Fevziu: Se mos janë si tek ai sondazhi? Arben Ahmetaj: Atë e bërë vete ti... Gjergj Buxhuku: Do dali qeveria me eurobondin 500 milion? Arben Ahmetaj: E ka pyetjen e drejtë por është pavend sot. Po do dalë. Dalja në eurobond nuk ka lidhje më ketë. Gjergj Buxhuku: Atëherë do tentojë në rritje borxhi publik? Arben Ahmetaj: Jo? Gjergj Buxhuku: Po si? Arben Ahmetaj: Meqë ma kthen në eurobond, do të ta kthej në teknike, quhet menaxhim detyrimesh. Pra 400 milion është dhuratë. /tvklan.al
Uniko - Donacione nga Italia me pajisje te reja per zjarrfikesit shqiptare
Uniko - Donacione nga Italia me pajisje te reja per zjarrfikesit shqiptare
Πριν 2 ημέρες
Zjarrfikësit shqiptarë janë pajisur me bazë të re materiale falë një donacioni të ‘shoqatës së vullnetarëve shqiptarë në Livorno’ të Italisë. Pajisjet e reja konsistojnë në doreza, kokore, barrela, litarë dhe elemente të tjera të cilat ndihmojnë zjarrfikësit për misionet e tyre të shpëtimit në terrene të vështira malore dhe në lartësi. Komisari Arben Cara i Shërbimit Zjarrfikës të Stacionit Nr.1 të Tiranës, thotë se për të përdorur me efikasitet këto pajisje, ekipi i zjarrfikësve është trajnuar nga ekspertë të fushës. Këto janë edhe momentet kur zjarrfikësit shqiptarë trajnohen për misione në terrene të vështira. Për pajisjet e reja të zjarrfikësve ka kontribuuar edhe një ekip italian. Një falenderim shkon edhe për shoqatën e shqiptarëve të Livornos. Pas trajnimit të specializuar, 20 zjarrfikësve shqiptarë iu shpërndanë certifikatat në një ceremoni të posaçme, ku e pranishme ishte nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Anuela Ristani.
1.15 miliarde Euro, Ahmetaj tregon sa jane dhurate dhe sa kredi
1.15 miliarde Euro, Ahmetaj tregon sa jane dhurate dhe sa kredi
Πριν 2 ημέρες
Sapo ka mbërritur nga Brukseli ku u zhvilluar Konferenca e Donatorëve, Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj në studion e “Opinion” ka sqaruar donacionet që janë bërë për Shqipërinë. Ahmetaj u shpreh se nga 1.15 miliardë euro të mbledhura nga kjo konferencë në ndihmë të rindërtimit të Shqipërisë pas goditje nga tërmeti i 26 Nëntorit, 400 milionë janë para dhuratë dhe rreth 700 milionë janë kredi të buta. Arben Ahmetaj: 400 milionë janë para që na i dhurojnë, nuk na i japin borxh, 700 milionë janë kredi të buta, me një kosto shumë të ulët, disa i kanë edhe nën 2%. Blendi Fevziu: Këto para janë vetëm për dëmet e tërmetit? Arben Ahmetaj: Janë të asociuara me gjithë dëmin që kemi pasur në 26 Nëntor, shkojnë përtej rindërtimit, por tek rimëkëmbja ekonomike. Blendi Fevziu: Sa ka dhënë Franca? Arben Ahmetaj: 60+1... /tvklan.al
Uniko - “Nuk i ben Renato keto gjera”, nena e Renit shokohet kur meson per vrasjen ne lokal
Uniko - “Nuk i ben Renato keto gjera”, nena e Renit shokohet kur meson per vrasjen ne lokal
Πριν 2 ημέρες
Vrasja e Elvin Kërtallit dhe plagosja e Dorian Zotajt në vitin 2013 jashtë lotos sportive ku ishte filmuar edhe këngëtari Reni i Elbasanit, ende sot e kësaj dite nuk është zbardhur. Pasi nëna e Renit pa foton e djalit të saj në këtë lokal ku disa minuta më vonë ndodhi një vrasje, reagimi i saj ishte mohues. Zonja Silvana refuzon që Renato Hamza të ketë informuar vrasësit për lëvizjet e Elvin Kërtallit dhe Dorian Zotajt. Spartak Koka: Ajo që na u sqarua zyrtarisht është që 30-40 minuta pasi Renato ka hyrë, ka qëndruar disa minuta dhe ka dalë, në këtë lokal ka ndodhur një vrasje. Në këtë lokal pak minuta më vonë është ekzekutuar me armë zjarri nga persona të paidentifikuar Elvin Kërtalli dhe është plagosur një shtetas tjetër me mbiemër Zotaj. Silvana Hamza: Po ç’lidhje ka Renato me këtë? Spartak Koka: Kjo foto i është paraqitur në vitin 2013 për identifikim 12 policive në qarqe për të identifikuar se kush është personi në këtë foto. Për shumë muaj ky person që është djali juaj, nuk është arritur të identifikohej. Dhe personi i cili ka marrë përsipër identifikimin e djalit tuaj në këtë foto, na rezulton që është shtetasi Indrit Shaqja. Dhe dyshimet në atë kohë kanë qenë që ky person, i cili është djali juaj, të ketë informuar autorët e vrasjes për lëvizjet e personave brenda dhe jashtë lokalit. Silvana Hamza: Renato? Jo! Nuk i bën Renato këto pista. Renato nuk futet fare. Thjesht ka hyrë për të luajtur, por për këto gjëra nuk e ke Renaton. Ai mund të luajë kudo, nuk e ndalon njeri. Mund të ikte në Tiranë, mund të ikte në Pogradec, në çdo lloj pikë basti. Ama kjo pistë që thonë këta, ai ka qenë ndonjë kriminel që ka hyrë aty, nuk është pista e Renatos tim. Renato thjesht mund të ketë qenë si një klient, mund të ketë dalë në atë moment. Renato telefonin në dorë e mbante gjithmonë. Por përderisa ato kanë dyshuar, edhe ja kanë bërë djalit. Se nga krimineli çfarë nuk pret. Në qoftë se ata nuk kanë informacion tamam të plotë për djalin tim, atëherë me të thënat e njerëzve mund ta kenë... Pa merri njëherë pyet çfarë ka bërë ky djali? Ka marrë në telefon? Ky s’është me telefon në vesh këtu që po flet! Mund t’i shkruante të shtëpisë... E kam marrë dhe unë në telefon.
Buxhuku: Nuk te fal asnje para nese nuk ka nje synim politik
Buxhuku: Nuk te fal asnje para nese nuk ka nje synim politik
Πριν 2 ημέρες
Kreu i Konfindustrias, Gjergj Buxhuku, duke analizuar mbledhjen e plot 1.15 miliardë eurove në ndihmë të Shqipërisë për rindërtimin pas goditjes nga tërmeti, tha se pas kësaj fshihen vendime politike. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan për të diskutuar për rezultatet e Konferencës së Donatorëve, ai tha se nuk të jep askush para nëse nuk ka një plan politik. “Diku tek 75% janë në formën e huave dhe kredi, tek 300 milionë janë të hëna në formën e granteve. Shpjegimi që mund të jepen janë të tilla: në radhë të parë BE, se ai ishte dhuruesi kryesor, mendoj se është një ndryshim politike i BE. Ata e kanë kuptuar që vende si Shqipëria e kanë të vështirë për ta marrë veten nga dëme të tilla dhe ata do ta përdorin momentin e tërmetit në Shqipëri, si pikë për të filluar një plan Marshall… dhe së dyti lidhet me perspektivën e integrimit të Shqipërisë në BE. Këto janë vendime politike, nuk të fal asnjëri para nëse nuk ka një synim të qartë politik. Kjo është e qartë! Një pjesë e madhe e këtyre shteteve e kanë thënë që do jenë me projekte që do t’i menaxhojnë vetë. Ata e kanë thënë që këto janë projekte. Element tjetër shumë i rëndësishëm, pse them unë që kemi një element politik të fortë të BE, është fakti që për herë të parë, dhe kjo është për tu lavdëruar, është fakti që një nga bankat ka planifikuar një sasi të konsiderueshme parash për biznesin, këtu kemi një pikë kthese në strategjinë sesi BE edhe me rregullat e reja, ka planifikuar për vende si Shqipëria”. /tvklan.al
Jul Deda tregon si e ka ndihmuar gruan: Ne nje krah ishte femija, ne nje krah isha une...
Jul Deda tregon si e ka ndihmuar gruan: Ne nje krah ishte femija, ne nje krah isha une...
Πριν 2 ημέρες
#Tvklan #Nekurthinepiterpan #alketavejsiu
Uniko - Ekskluzive: Nga vrasja ne Shijak tek rrembimi ne Elbasan i Renit!
Uniko - Ekskluzive: Nga vrasja ne Shijak tek rrembimi ne Elbasan i Renit!
Πριν 2 ημέρες
#uniko #spartakkoka #klanplus #reniielbasanit #fotoekskluzive www.tvklan.al Emision nga Spartak Koka ne KLAN Plus
Uniko - Çfare ndodhi ne lokalin ku u filmua Reni ne Shijak?
Uniko - Çfare ndodhi ne lokalin ku u filmua Reni ne Shijak?
Πριν 2 ημέρες
#uniko #klanplus #spartakkoka #reniielbasanit #zhdukjaerenit Emisioni “Uniko” në Klan Plus publikoi një fotografi të Renato Hamza brenda një lotoje sportive në qytetin e Shijakut në vitin 2013. Nëna e tij, Silvana Hamza, konfirmoi se personi në foto është djali i saj, Reni i Elbasanit. Por përse është e rëndësishme kjo foto dhe çfarë e lidh me zhdukjen e Renit? Në këtë lokal në të njëjtën natë, në ambientet e jashtme ndodhi një vrasje. Mbrëmjen e 26 Gushtit të vitit 2013, u vra në një atentat Elvin Kërtalli 37 vjeç dhe mbeti i plagosur shoku i tij Dorjan Beqiri. Ngjarja ndodhi në qendër të qytetit të Shijakut pak para mesnatës. Elvin Kërtalli dhe Dorjan Beqiri u qëlluan me breshëri arme sapo dolën nga ambientet e brendshme të një loto sportive. 37-vjeçari Kërtalli ndërroi jetë gjatë transportimit për në spital, ndërsa shoku i tij mbeti i plagosur rëndë. Autorët të paidentifikuar hapën zjarr nga dritaret e një makine në lëvizje, dhe më pas u larguan me shpejtësi. Mesa duket, atentatorët kishin marrë informacion të saktë për vendndodhjen e objektivit të tyre. Ata qëndronin brenda një makine të parkuar në distancë duke pritur momentin e duhur për të sulmuar. Kur Elvin Kërtalli dhe Dorjan Beqiri dolën nga lokali, vrasësit qëlluan me breshëri në drejtim të tyre. Kjo ngjarje, që ende mbetet e pazbardhur nga policia, është pasuar me disa atentate të tjera në Durrës, Tiranë dhe Holandë.
Pse u pajtove me Gentin? Si pergjigjet Juli
Pse u pajtove me Gentin? Si pergjigjet Juli
Πριν 2 ημέρες
Për herë të parë Julian Deda ka treguar arsyen se përse është pajtuar me Gentian Zenelajn. I ftuar “Në Kurthin e Piter Pan”, një prej fëmijëve e ka pyetur se cila ishte arsyeja që pas disa vitesh u pajtua me mikun e tij të vjetër. “U pajtuam sepse janë disa gjëra që duhet t’i hedhim pas krahëve për hir të një miqësie, të punës, të dashamirësisë me njëri-tjetrin. Ky është një shembull që duhet ta keni dhe ju në jetë, se është kohë e humbur të mos flasësh me shokun”, u shpreh Juli. Juli dhe Genti tashmë ndajnë edhe të njëjtën skenë, atë të spektaklit të humorit, “Klanifornia”./tvklan.al
Uniko - Foto ekskluzive: Pamjet qe zbulojne arsyen e rrembimit te Renit te Elbasanit
Uniko - Foto ekskluzive: Pamjet qe zbulojne arsyen e rrembimit te Renit te Elbasanit
Πριν 2 ημέρες
Emisioni “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus ka transmetuar mbrëmjen e sotme të tjera pamje ekskluzive për Renin e Elbasanit, këngëtarin e tallavasë që rezulton i zhdukur prej rreth 6 vitesh. Një javë pasi transmetuam videon e momenteve të fundit përpara rrëmbimit, stafi i emisionit “Uniko” ka arritur të sigurojë disa pamje filmike ku shfaqet një person duke hyrë në një lokal. Kjo foto për shumë muaj u bë objekt i punës hulumtuese e kërkimore të policisë në rang vendi. Kjo foto iu shpërnda të gjitha drejtorive të policive në 12 rrethet e vendit. Në këtë foto duket një person i veshur me një bluzë me flamur amerikan, me pantallona ngjyrë gri, me syze në kokë, me një orë të zezë dhe telefonin që e mban gjatë gjithë kohës në dorën e majtë. Ambienti duket i një lotoje sportive, pasi në fasadën e xhamit shkruhet “B live”. Përgjigjia që vinte vazhdimisht nga drejtoritë dhe komisariatet e policive vendore ishte mohuese. Askush prej tyre nuk kishte informacion të vlefshëm rreth identitetit të këtij personi. Këtë foto ekskluzive ja treguam nënës së Renit, zonjës Silvana. Spartak Koka: I njihni këto rroba? Silvana Hamza: Po, janë rrobat e Renatos. Bluza e Renatos...Ora e zezë me rrip të trashë. Po e ka blerë vetë këtë bluzën. Spartak Koka: Arrini ta identifikoni këtë person në foto? Është djali juaj? Silvana Hamza: Po, Renato, po me këtë bluzë. Po, Renato... Spartak Koka: Është një lokal “baste live”. Këto pamje filmime janë në dosjen e policisë, dhe në hetimin që është bërë dhe është pezulluar për rastin e djalit tuaj, është gjetur kjo foto. Kjo foto të cilën ju konfirmoni që është djali juaj. Janë pamje të vitit 2013, të 26 Gushtit të vitit 2013, ora shënon 21:46 minuta e 31 sekonda. Është momenti kur djali juaj hyn në këtë lokal. Po çfarë është ky lokal? Sipas dokumentimit që ka policia, Renato Hamza në këtë lokal është në qytetin e Shijakut. Në qytetin e Shijakut për të cilin ju thoni që ka bashkëpunuar me një këngëtar dhe ka bërë një klip. Pra, rreth 10 muaj përpara se të rrëmbehej. Çfarë lidhje ka kjo foto? Silvana Hamza: Po përse e kanë nxjerrë këtë foto? Mund të ketë hyrë, edhe mund të ketë luajtur aty, s’ka ndonjë problem. Në pikë bastesh mund të hyjnë shumë, jo vetëm Renato. Kjo s’do të thotë gjë.
Cfare eshte me mire te jesh Mamice apo Skenderbe?
Cfare eshte me mire te jesh Mamice apo Skenderbe?
Πριν 2 ημέρες
#Tvklan #Nekurthinepiterpan #alketavejsiu
Deoni i "hap" canten Ministres
Deoni i "hap" canten Ministres
Πριν 2 ημέρες
Mbrëmjen e sotme në “Kurthin e Piter Pan” e ftuara e parë ishte Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali. Spiropali pak javë më parë ka sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë, djalin që e ka quajtur Kren. Ndërsa ministrja ishte në studio, produksioni ka sjellë në skenë çantën e saj në të cilën mbanë gjërat e nevojshme të djalit kur lëviz në takime apo angazhime jashtë shtëpisë. Deoni, për t’i treguar publikut se çfarë kishte brenda në çantën e Elisës, e ka hapur atë, duke komentuar të gjithë produktet në të. Në fund Deoni i vendosi edhe një notë si mama… “Epo meqë ajo është në politikë dhe rri paksa më nerva, po i vë një 9-të”. /tvklan.al
Spiropali-Vejsiut: Na nderove ne Sanremo, ndihem shume krenare
Spiropali-Vejsiut: Na nderove ne Sanremo, ndihem shume krenare
Πριν 2 ημέρες
#Tvklan #Nekurthinepiterpan #alketavejsiu
Ministrja tregon kuptimin e emrave te femijeve
Ministrja tregon kuptimin e emrave te femijeve
Πριν 2 ημέρες
Ministrja tregon kuptimin e emrave të fëmijëve Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ishte e ftuara e para e sezonit të tretë të spektaklit "Në Kurthin e Piter Pan", në Televizionin Klan. Ministrja, e cila pak javë më parë solli në jetë fëmijën e saj të dytë, iu përgjigj pyetjeve të të vegjëlve të cilët kërkuan prej saj që t'i tregonte kuptimin e emrave që i ka vendosur fëmijëve. “Unë kam zgjedhur që vajzës dhe djalit tu vë dy emra të shkurtër që në shqip kanë kuptim. Nalta- që do të thotë nalt, lart, dhe Kren- si shqipja me dy krena, kokë... kështu që dhe të dy bashkë duket sikur kanë një kuptim, pra kren-nalt, duket sikur kanë një kuptim, pra kryenaltë ”. /tvklan.al
Kush jane protagonistet e Piter Pan 3
Kush jane protagonistet e Piter Pan 3
Πριν 2 ημέρες
#Tvklan #Nekurthinepiterpan #alketavejsiu
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 17 Shkurt 2020, ora 19:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 17 Shkurt 2020, ora 19:30
Πριν 2 ημέρες
Lajme, edicioni informativ ora 15:30, data 17 Shkurt 2020 #TvKlan.#KlanLajme Spiker: Anjola Hamzaj Titujt kryesorë: 17 shkurt 2020 BINGO PER SHQIPERINE! 1.15 MILIARDE EURO NE KONFERENCEN E DONATOREVE. RAMA: KALUAM ÇDO PRITSHMERI 1.15 miliarde euro mblidhen per Shqiperine ne konferencen e donatoreve te organizuar ne Bruksel per te ndihmuar ne perballimin e demeve te termetit te 26 nentorit.Kryeministri Rama thote se me kete shume u kalua cdo pritshmeri. META, TE TJERA AKUZA PER DVORANIN: T’I NDALOHET VEPRIMTARIA KRIMINALE. PJESE E GRUSHTIT TE SHTETIT Presidenti Meta leshon akuza te tjera ndaj mazhorances dhe kreut te Keshillit te Emerimeve ne Drejtesi, Ardian Dvorani per kapje te Gjykates Kushtetuese, duke thene se ata po perpiqen te finalizojne nje grusht shteti ne Shqiperi. DESHTON TENDERI PER DHENIEN ME KONCESION TE TEC-it TE VLORES. NUK U KUALIFIKUA ASNJE NGA 3 KOMPANITE NDERKOMBETARE Deshton gara e hapur 1 vit me pare per dhenien me koncesion te Termocentralit te Vlores. Ministria e Infrastruktures dhe Energjise anulon tenderin, pasi asnje prej kompanive ne gare nuk arriti te permbushekriteret. 12-VJETORI I PAVARESISE SE KOSOVES. KRERET E SHTETIT TE NDARE NE CEREMONITE PERKUJTIMORE Kosova kremton sot 12 -vjetorin e pavaresise ,por ky pervjetor e gjen te ndare klasen politike ne Prishtine. Presidenti Thaci dhe kryeministri Kurti marrin pjese ne dy ceremoni te ndryshme te Forces se Sigurise. WEB: tvklan.al/lajmeFacebook: facebook.com/tvklan/Instagram: instagram.com/rtvklan/
Familja tjeter e Alketa Vejsiut
Familja tjeter e Alketa Vejsiut
Πριν 2 ημέρες
Ka nisur këtë mbrëmje “Në Kurthin e Piter Pan 3”, në Televizionin Klan. Bashkë më Alketa Vejsiun, në këtë udhëtim të bukur do të jetë si bashkëprezantues edhe Deoni, djali “uragan” që spikati në edicionin e dytë. “Alketa i mori pak minuta Sanremos, unë po i marr pak minuta asaj…”, ishte kjo hapja që i bëri Deoni spektaklit “Në kurthin e Piter Pan”. Alketa në bashkëbisedim me Deonin tregoi se ka dy shtëpi, shtëpia e parë është familja e saj, bashkëshorti dhe fëmijët dhe shtëpia e dytë është Tv Klan. “Ti më doje mua si ish-prezantuese? Se ti mendoje se unë s’punoj më këtu në Shqipëri? Por unë tani do të të shpjegoj që unë kam dy shtëpi. Dy shtëpitë e mia të vërteta janë shtëpia që e ke dhe ti, ku ushqehesh, fle gjumë, rritesh me dashuri… ajo shtëpia është vetëm këtu në Shqipëri, në Tiranën time të dashur. Në një shtëpi kam familjen time të shtrenjtë që e dua shumë, kam dhe një familje tjetër që është familja e Tv Klan dhe e gjithë shqiptarëve që është një familje shumë e madhe. Këto janë familjet e mia më të rëndësishme, shtëpitë më të bukura që kam unë në botë dhe unë mund të iki në Itali, mund të vij përsëri në Shqipëri, por gjithmonë do kthehem shumë e lumtur këtu ku është “home sweet home”, shtëpia ime, Tv Klan dhe Shqipëria dhe Tirana e bukur”, u shpreh Alekta Vejsiu. /tvklan.al
Stop - Hitparade i absurdit shqiptar! (14 shkurt 2020)
Stop - Hitparade i absurdit shqiptar! (14 shkurt 2020)
Πριν 2 ημέρες
#Stop #TvKlan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. Një gomar ka rrëshqitur në dëborë. Një burrë po kalon lumin i hipur mbi një kalë. Një qytetar, gjinia e të cilit nuk dihet, ka shkruar mbi makinë “shofer e re”, ndaj nuk dihet, nëse është burrë apo grua.Një qytetar ka ndaluar të kryejë nevojat personale në derën me kangjella të një objekti. Një grua është filmuar duke marrë ca fruta në një pikë shitjeje në zonën e “Petro Nini”-t në kryeqytet, e duke u larguar pa i paguar ato. Janë këto disa nga episodet, që shfaqen dhe komentohen në emisionin e sotëm “Stop”, në rubrikën “Hitparade i absurdit shqiptar”.
Rudina - Komplikacionet, qe sjellin virozat ne shendetin e mushkerive! (17 shkurt 2020)
Rudina - Komplikacionet, qe sjellin virozat ne shendetin e mushkerive! (17 shkurt 2020)
Πριν 2 ημέρες
#Rudina, një program nga autorja dhe moderatorja #RudinaMagjistari, një prej emisioneve më të ndjekur dhe të dashur për publikun duke ofruar tema të larmishme për të gjithë familjen. Sëmundjet kronike të mushkërive dhe të rrugëve të frymëmarrjes hasen më tepër në stinën e dimrit, ku edhe temperaturat janë të ulëta.Për këtë arsye, gjendja shëndetësore e personave që vuajnë nga sëmundje kronike të mushkërive në dimër mund të përkeqësohet. Sipas mjekëve, personat që vuajnë nga sëmundje kronike të mushkërive, nëse nuk tregohen të kujdesshëm, nuk mund të kalojnë një dimër pa probleme. WEB: tvklan.al/Facebook: facebook.com/tvklan/Instagram: instagram.com/rtvklan/
Programi i ri ne Tv Klan, Arvin Kita: Japim zgjidhje per amvisat ne formen e humorit
Programi i ri ne Tv Klan, Arvin Kita: Japim zgjidhje per amvisat ne formen e humorit
Πριν 2 ημέρες
Prej 10 Shkurtit ka nisur në Tv Klan, emisioni “Aromë Dreke”, i cili transmetohet çdo ditë në orën 11 nga e hëna në të shtunë. Chef-i i kuzhinës Arvin Kita dhe një ndër aktoret më të dashura shqiptare, Mariana Kondi sjellin për publikun, gatime tradicionale dhe moderne, ku nuk mungon argëtimi dhe humori. Marjana Kondi dhe Arvin Kita ishin të ftuar këtë pasdite në emisionin “Rudina”, në TV Klan ku treguan detaje të reja rreth programit të tyre të gatimit. Për aktoren e humorit, gatimi është një antistres, diçka që të frymëzon dhe të jep energji.
Arvin Kita tregon si lindi pasioni i tij për gatimin
Arvin Kita tregon si lindi pasioni i tij për gatimin
Πριν 2 ημέρες
Prej 10 Shkurtit ka nisur në Tv Klan, emisioni "Aromë Dreke", i cili transmetohet çdo ditë në orën 11 nga e hëna në të shtunë. Chef-i i kuzhinës Arvin Kita ishte i ftuar këtë pasdite në programin “Rudina”, në Tv Klan ku ka treguar detaje interesante për programin e ri së bashku me aktoren e humorit, Marjana Kondi, por edhe si lindi pasioni i tij për gatimin.
Ansambli Folklorik "Shqiponja": Ne jemi munduar te mos e harrojme traditen
Ansambli Folklorik "Shqiponja": Ne jemi munduar te mos e harrojme traditen
Πριν 2 ημέρες
Vallet folklorike janë një pjesë mjaft e rëndësishme dhe e bukur e traditës shqiptare, të cilat janë trashëguar brez pas brezi dhe sot performohen në mënyrë të shkëlqyer nga shumë të rinj. Sot në programin “Rudina”, në Tv Klan ishte i ftuar Ansambli Folklorik “Shqiponja”. Valltarët e këtij ansambli janë të moshave të ndryshme dhe i bën bashkë pasioni për këtë traditë. Ansambli Folklorik “Shqiponja” është themeluar në vitin 1996, presidenti i saj është Eqerem Tuga dhe koreografe Aida Gjini. Ky ansambël përcjell kulturë e traditë dhe ata kanë fituar disa çmime të ndyshme ndër vite.
Marjana Kondi perlotet ne studio
Marjana Kondi perlotet ne studio
Πριν 2 ημέρες
Emisioni “Aromë dreke” ka nisur që nga data 10 Shkurt në Tv Klan. Chef-i i kuzhinës, Arvin Kita dhe aktorja Mariana Kondi përveç gatimeve tradicionale dhe moderne sjellin për publikun mjaft humor dhe batuta. E ftuar në programin “Rudina”, në TV klan aktorja e njohur Marjana Kondi u shpreh se gatimi është një kënaqësi dhe antistres. Në emision janë shfaqur edhe disa foto të fëmijërisë, ku në njërën prej tyre Kondi shfaqet sëbashku me mamanë e saj dhe teksa po komentonte foton aktorja u emocionua dhe nuk mbante dot lotët.
Bingo per Shqiperine! 1.15 miliarde euro per rindertimin
Bingo per Shqiperine! 1.15 miliarde euro per rindertimin
Πριν 2 ημέρες
1.15 miliardë euro është shuma që u arrit të mblidhet nga Konferenca e Donatorëve e zhvilluar në Bruksel, nën kujdesin e Presidentit se Komisionit Europian e që zgjati afro 4 orë ndërkohë që kostot e përllogaritura shkojnë në 1 miliardë e 60 milionë euro. Nga të cilat 300 milionë euro grantet dhe pjesa tjetër kredi të buta. Kjo shifër rekord shkon dhe përtej çdo pritshmërie që kishte qeveria shqiptare që në vlerësimin me optimist nuk i kalonte 350 milionë eurove. Vetë Kryeministri Rama e shprehu habinë e tij për këtë arritje dhe këtë sipas tij e tregon dhe fakti që e ka gjetur të papërgatitur për këtë fjalim. Tha se nuk mund të shpjegohej përveçse duke iu referuar hyjnores falenderimi që kishte dhe citoi Biblën e Kuranin për të treguar se sa i rëndësishëm është solidariteti i dëshmuar në këtë konferencë. Në çelje të takimit ku merrnin pjesë afro 100 vende, por dhe institucione të rëndësishme financiare, si Banka Botërore, FMN, BERZH e Banka Islamike, Presidentja Ursula Von der Lajen, pas firmosjes së marrëveshjes për fondin prej 15 milionë eurosh, që Komisioni Europian vuri në dispozicion të vendit tonë, që ditën që tërmeti i 26 Nëntorit goditi Shqipërinë, deklaroi se vendet e BE do të jepnin dhe 100 milionë euro të tjera grante. Ndër donacionet më të mëdha ishin ato të Komisionit Europian, me 115 milionë euro dhe Francës, me 100 milionë, prej të cilave 60 hua dhe 40 donacione. Italia ofroi 65 milionë euro në projekte dhe 6 milionë në grante. Gjermania 11 milionë euro donacione. Banka Islamike 365 milionë dollarë kredi. Banka Botërore, 160 milionë euro kredi dhe BERZH 100 milionë euro në kredi. Turqia ofroi 46 milionë euro, e cila është vlera e 500 apartamenteve të reja që do të ndërtojë në zonën e Laçit, si dhe për rindërtimin e xhamive të dëmtuara. Emiratet e Bashkuara ofruan 70 milionë euro, të konvertuara në ndërtimin e 2 mijë banesave. Zvicra gjithashtu dhuroi 9 milionë euro, 5.6 milionë Suedia, Shtetet e Bashkuara të Amerikës 5 milionë dollarë, Holanda 3, Danimarka 2.7, Greqia 2.5, Serbia 2 dhe Kosova 200 mijë euro. Thirrjes për të ndihmuar nëpërmjet kësaj konference iu përgjigjën të gjitha vendet dhe institucionet pjesëmarrëse, në donacione apo financime për ndërtimin e shtëpive, shkollave apo spitaleve në zonat e dëmtuara nga tërmeti shkatërrues i 26 Nëntorit. Tv Klan
Rudina-Ansambli folklorik “Shqiponja”/Festojme me muziken dhe vallet shqiptare! (17 shkurt 2020)
Rudina-Ansambli folklorik “Shqiponja”/Festojme me muziken dhe vallet shqiptare! (17 shkurt 2020)
Πριν 2 ημέρες
#Rudina, një program nga autorja dhe moderatorja #RudinaMagjistari, një prej emisioneve më të ndjekur dhe të dashur për publikun duke ofruar tema të larmishme për të gjithë familjen. Sot është një ditë feste për të gjithë. Do festojmë jo vetëm për Prishtinën, por edhe në kuadër të 100 vjetorit Tirana Kryeqytet, kemi menduar ta mbyllim programin me valle. Vallet folklorike janë një pjesë mjaft e rëndësishme dhe e bukur e traditës sonë, të cilat i kemi trashëguar brez pas brezi dhe sot performohen në mënyrë të shkëlqyer nga shumë të rinj. Valltarët e Ansamblit Shqiponja janë të moshave të ndryshme i bën bashkë pasioni për këtë traditë. Sot do të kemi të ftuar në studio Ansamblin folklorik “Shqiponja” të cilët do të performojnë në studio. WEB: tvklan.al/Facebook: facebook.com/tvklan/Instagram: instagram.com/rtvklan/
Rudina-"Arome dreke”/Arvin Kita & Marjana Kondi, programin me te ri ne Tv Klan! (17 shkurt 2020)
Rudina-"Arome dreke”/Arvin Kita & Marjana Kondi, programin me te ri ne Tv Klan! (17 shkurt 2020)
Πριν 2 ημέρες
#Rudina, një program nga autorja dhe moderatorja #RudinaMagjistari, një prej emisioneve më të ndjekur dhe të dashur për publikun duke ofruar tema të larmishme për të gjithë familjen. Aromë dreke ka nisur që nga data 10 Shkurt dhe transmetohet nga e hëna në të shtunë, ora 11:00, në Tv Klan. Chef-i i kuzhinës Arvin Kita dhe një ndër aktoret më të dashura shqiptare, Mariana Kondi gatuajnë me gatime tradicionale dhe moderne. Argëtim dhe humor, batuta dhe shije, premtojnë dy “moderatorët”, e kthyer tashmë në “ikona” të fushave ku janë dedikuar: kulinari dhe aktrim. WEB: tvklan.al/Facebook: facebook.com/tvklan/Instagram: instagram.com/rtvklan/
ILD nis verifikimet per lirimin e te burgosurve para kohe
ILD nis verifikimet per lirimin e te burgosurve para kohe
Πριν 2 ημέρες
Të gjitha vendimet e lirimit të të burgosurve para kohë gjatë tre viteve të fundit do te kalojnë në sitën e Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë. Kreu i këtij institucioni Artur Metani u ka nisur shkresë gjykatave dhe prokurorive ku kërkon prej tyre, t’i vënë në dispozicion të gjitha dosjet gjyqësore që kanë të bëjnë me lirimet me kusht. Metani kërkon që këto institucione t’i përgjigjen brenda 2 javësh dhe t’i vënë në dispozicion të gjitha dokumentet nga data 1 Janar 2017 deri në 31 Janar 2020. Lirimi para kohe i personave të dënuar për vepra të rënda penale vuri në lëvizje edhe Ministrinë e Drejtësisë. Në mes të muajit Janar, ky dikaster kërkoi shkarkimin dhe ndjekjen penale të gjyqtares Enkeleda Hoxha, që vendosi për lirimin e Endrit Dokles nga burgu. Ai u dënua nga Krimet e Rënda me burg përjetë, por Gjykata e Lartë e ktheu dosjen në Apel, që e dënoi me 25 vite dhe në fund fitoi lirinë me kusht. Në Shkurt të vitit të kaluar Gjykata e Korçës ka liruar para kohe, Gert Gjinararin i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen Naim Zyberit. Ai u dënua në Itali, por kur dosja mbërriti në Shqipëri kërkoi gjykim të shkurtuar duke u dënuar me 25 vite burg dhe pas kësaj fiti lirinë me kusht. Një tjetër i dënuar që ka fituar lirinë është edhe Lulzim Caka. Ky i fundit është dënuar me 25 vite burg për vrasjen e Pëllumb Eminit, si dhe për tentativën për vrasje të punonjësve të policisë në vitin 1997. Sipas Ministrisë së Drejtësisë, Caka u lirua 4 muaj e 22 ditë para kohe, për shkak të llogaritjeve të gabuara. Pas këtij vendimi ai është shpallur në kërkim. Tv Klan
"Me ne fund endrra u be realitet"
"Me ne fund endrra u be realitet"
Πριν 2 ημέρες
#tvklan #Jovetemmode #Valbonamema
Sinan Hoxha: Kenga qe me ka ngelur si njolle
Sinan Hoxha: Kenga qe me ka ngelur si njolle
Πριν 2 ημέρες
#tvklan #Jovetemmode #Sinan Hoxha
Mjeshteria e Isuf Skenderit
Mjeshteria e Isuf Skenderit
Πριν 2 ημέρες
#tvklan #Jovetemmode #IsufSkenderit
Sinan Hoxha: Nusen e kam pas dashur tironce, por
Sinan Hoxha: Nusen e kam pas dashur tironce, por
Πριν 2 ημέρες
#tvklan #Jovetemmode #Sinan Hoxha
Regjisorja: Nuk vdes pa e realizuar...
Regjisorja: Nuk vdes pa e realizuar...
Πριν 2 ημέρες
"Një mbledhje e jashtëzakonshme në parlament", është premiera që rikthen në skenën e teatrit regjisoren Elma Dorezi, por edhe një kast të shkelqyer aktorësh. "Jo vetëm modë", ju njeh me prapaskenat e kësaj shfaqje.
"Elma Dorezi vdes per mua"
"Elma Dorezi vdes per mua"
Πριν 2 ημέρες
"Një mbledhje e jashtëzakonshme në parlament", është premiera që rikthen në skenën e teatrit regjisoren Elma Dorezi, por edhe një kast të shkelqyer aktorësh. "Jo vetëm modë", ju njeh me prapaskenat e kësaj shfaqje.
Video e termetit dhe reagimi i emergjencave shfaqet ne Konferencen e Donatoreve
Video e termetit dhe reagimi i emergjencave shfaqet ne Konferencen e Donatoreve
Πριν 2 ημέρες
#Tvklan #KlanLajme #Shqiperi #termet #Konferencaedonatoreve
Kryeministri kroat: Te degjojme kerkesat qe na kane bere miqte shqiptare
Kryeministri kroat: Te degjojme kerkesat qe na kane bere miqte shqiptare
Πριν 2 ημέρες
#Tvklan #KlanLajme #Shqiperi #termet #Konferencaedonatoreve #AndrejPlenkoviç
Rama, falenderim ne disa gjuhe te vendeve qe dhane mbeshtetje per Shqiperine
Rama, falenderim ne disa gjuhe te vendeve qe dhane mbeshtetje per Shqiperine
Πριν 2 ημέρες
#Tvklan #KlanLajme #Shqiperi #termet #Edirama #Konferencaedonatoreve
Charles Michel: Te gjithe bashke per te ndihmuar Shqiperine
Charles Michel: Te gjithe bashke per te ndihmuar Shqiperine
Πριν 2 ημέρες
#Tvklan #KlanLajme #Shqiperi #termet #Charles Michel
Ursula Von Der Leyen: 100 milione euro per Shqiperine
Ursula Von Der Leyen: 100 milione euro per Shqiperine
Πριν 2 ημέρες
#Tvklan #KlanLajme #Shqiperi #Ursula Von Der Leyen #Konferencaedonatoreve
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 17 Shkurt 2020, ora 15:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 17 Shkurt 2020, ora 15:30
Πριν 2 ημέρες
Lajme, edicioni informativ ora 15:30, data 17 Shkurt 2020 #TvKlan.#KlanLajme Spiker: Anjola Hamzaj WEB: tvklan.al/lajme Facebook: facebook.com/tvklan/ Instagram: instagram.com/rtvklan/
Moti sot dhe neser ne Tv Klan (17 Shkurt 2020)
Moti sot dhe neser ne Tv Klan (17 Shkurt 2020)
Πριν 2 ημέρες
#tvklan #mot #klanHD
LeBron fiton All Star Game
LeBron fiton All Star Game
Πριν 2 ημέρες
Spektakli në NBA kulmoi me ndeshjen e “All Star Game”. Skuadra e LeBron James fitoi duelin e madh të yjeve të NBA-së zhvilluar në Chicago, duke mundur 157-155, skuadrën e Giannis Antetokounmpo. Një ndeshje e veçantë, të cilën NBA ia dedikoi yllit të saj, Kobe Bryant, i ndarë nga jeta 3 javë më parë pas një aksidenti ajror. Kawhi Leonard, që luajti me skuadrën fituese, u shpall MVP i kësaj ndeshje, duke realizuar 30 pikë. Në mes të ndeshjes skuadrave, iu shtuan nga 24 pikë për nder të Bryant, numër të cilën e mbante në fanellë. Një sfidë, që ashtu si gjithnjë ishte një spektakël në fushë, me basketbollistët më të mirë në botë që shkëlqyen në parket. NBA është kthyer prej kohësh në një mundësi argëtimi për shikuesit, me basketbollistët që zhysin topin në kosh sa herë t’u jepet mundësia, por formati i ri i aplikuar nga organizatorët, ku perioda e katërt dhe e fundit nuk kishte kronometër, e tejkaloi masën e argëtimit duke u kthyer thuajse në një festë. Kjo e bëri të hapur ndeshjen, por skuadra e LeBron arriti të shkëlqejë në fundin e takimit, duke e merituar fitoren. Kapitenët, përkatësisht Giannis dhe James shënuan 25 dhe 23 pikë. Tv Klan
Maqedonia e Veriut nis pergatitjet per zgjedhjet
Maqedonia e Veriut nis pergatitjet per zgjedhjet
Πριν 2 ημέρες
Nuk ka më pasiguri, zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen më 12 Prill. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, i cili e nënshkroi vendimin menjëherë pas shpërndarjes së mbrëmshme të Kuvendit, sot u bëri thirrje të gjithë pjesëmarrësve, për proces zgjedhor dinjitoz. “Të jenë në nivel të detyrës së tyre, të kontribuojnë që dita e zgjedhjeve të jetë ditë solemne dhe një raport pozitiv për përparimin e vendit, që duhet të publikohet gjatë muajit mars, me çka do të japim kontribut të rëndësishëm në rezultatet pozitive nga samiti në Zagreb dhe të marrim datë për fillimin e negociatave me BE-në”, tha Xhaferi. Xhaferi i hodhi poshtë dyshimet se ligjet e miratuara gjatë ditës së djeshme, për Prokurorinë Publike dhe për Këshillin e Prokurorëve Publikë mund të rrëzohen nga ana e Gjykatës Kushtetuese, përkatësisht janë të pavlefshëm, siç pohon opozita. Ndërsa për të dytin, për të cilin paralajmëroi votim sipas parimit të Badenterit, për të cilin nuk ka pasur nevojë, e pranoi gabimin e tij, pa pasoja. “Po, unë gabova, mendoj se nuk është fundi i botës nëse njeriu e pranon se ka gabuar”, tha Xhaferi. VMRO-DPMNE-ja vazhdon të insistojë se nuk janë respektuar rregulloret gjatë votimit të ligjeve. “Për herë të parë shoh situatë në të cilën ligji nuk është votuar dhe përsëritet votimi për pesë minuta. Pa dyshim që Gjykata Kushtetuese është institucion që duhet të prononcohet në lidhje me këtë çështje sepse nuk pati vullnet të shprehur qartë dhe nuk u arritën numrat”, tha Aleksandar Nikolovski, ngaVMRO-DPMNE. Mbrëmë vonë Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve i njoftoi kornizat teknike për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare nga MPB-ja ta marrë listën zgjedhore, e cila që nga 26 Shkurti në 15 ditët e ardhshme do të jetë në dispozicion të votuesve. Partitë kanë afat deri më 12 Mars t’i dorëzojnë listat e kandidatëve, ndërsa fushatë zyrtare mund të organizohet 20 ditë para fillimit të heshtjes zgjedhore, edhe pse sipas aktiviteteve partiake, në opinion ekziston përshtypja se lojtarët kryesorë politikë tashmë qe disa muaj janë në fushatë dinamike parazgjedhore. Tv Klan
Luiza Gega kampione Ballkani ne 3000 m
Luiza Gega kampione Ballkani ne 3000 m
Πριν 2 ημέρες
Dy medalje ari dhe një bronzi për atletikën shqiptare në Kampionatin Ballkanik të salla vetë mbyllura, event që u zhvillua në Stamboll të Turqisë. Atletja Luiza Gega triumfoi në disiplinën e saj të preferuar, 3000 metra me pengesa, duke dhënë kohën 8’ 55” 45 dhe duke marrë medaljen e artë. Kjo është hera e shtatë në karrierë që Luiza Gega shpallet kampione e Ballkanit. Por një ditë më pas, po në Stamboll, por kësaj here për Kupën e këtij qyteti, Gega ka garuar në 1500 metra dhe është renditur e para. Një garë që ka pasur edhe një incident, pasi një atlete turke tentoi në disa raste ta pengonte Gegën duke i zënë korsinë, madje në një monment duket se ka dashur ta mbajë edhe nga dora për të ndaluar shqiptaren. Vetë presidenti I federatës së atletikës turke i ka kërkuar ndjesë atletes sonë për këtë veprim. Në kërcim së gjati ka triumfuar atleti shkodran Izmir Smajlaj, që arriti distancën 7.91 metra, rezultat që i dha të artën. Një paraqitje shumë e mirë e Smajlaj, që duket se ka lënë pas dëmtimin dhe është gati për eventet kualikuese për Olimpiadën e “Tokio 2020”. Smajlaj përmirësoi me 1 cm rezultatin për këtë vit. Shumë mirë u paraqit edhe atleti David Nikolli, i klasifikuar në vendin e tretë në garën e 1500 metrave. Atleti kuqezi mori medalje bronzi në këtë Ballkaniadë. Nikolli më 27 Janar theu rekordin kombëtar në Ankona, duke dhënë rezultatin 3’ 43” 48. Tv Klan
SPAK do te kerkoje sekuestrimin e makines se Lul Berishes
SPAK do te kerkoje sekuestrimin e makines se Lul Berishes
Πριν 2 ημέρες
Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit pritet t’i drejtohet Gjykatës së Posaçme me kërkesën e parë për sekuestro në lidhje me operacionin Forca e ligjit. Një nga personat që i është përgjigjur kërkesës më shkrim mbi pasurinë është Lulzim Berisha. Sipas hetuesve ka rezultuar se Berisha nuk justifikon një makinë të blinduar qe disponon dhe për këtë arsye SPAK pritet t’i kërkojë gjykatës sekuestrimin e saj. Berisha pretendon se mjeti është blerë 10 milionë lekë të vjetra dhe të ardhurat janë siguruar nga bizneset e tij të ligjshme. Ai është vënë në shënjestrën e OFL pasi ka qenë dënuar me 25 vite heqje lirie, si drejtuesi bandës së Durrësit. Në formularin që Berisha plotësoi pas kërkesës së OFL-së ka deklaruar se,nuk ka asnjë pasuri të paluajtshme, për shkak se ato i janë konfiskuar nga shteti me vendim gjykatë në 2010. Gjithashtu ka treguar se zotëron një bar kafe me qira, 2 autobote që furnizon me karburant anijet e peshikimit dhe 40% të aksioneve të një kompanie që ka në bashkëpronësi me motrën e tij. SPAK pritet të dorëzojë në gjykatë edhe kërkesën për sekuestro të kompleksit “Golden” të Altin Hajrit, i shpallur në kërkim si një nga autorët e pengmarrjes dhe vrasjes së Jan Prengës. Afati i dorëzimit të kësaj dosje në gjykate skadon këtë javë. Operacioni Forca e Ligjit vijon me verifikimin e pasurisë së personave të tjerë të dënuar. Formulari u është dorëzuar sot vëllezërve nga Vlora, Altin dhe Mikel Çucaj, të dënuar për trafik droge në Itali. Tv Klan
Meta, te tjera akuza Dvoranit
Meta, te tjera akuza Dvoranit
Πριν 2 ημέρες
Me këtë prolog të konferencës së jashtëzakonshme për shtyp, Presidenti Ilir Meta paralajmëroi një kallëzim shtesë pas atij të bërë tre muaj më parë për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ardjan Dvoranin, të cilin e akuzon se është vënë në shërbim të mazhorancës për kapje politike të Gjykatës Kushtetuese. Në mbështetje të akuzës së bërë për Ardjan Dvoranin solli një korrespondencë mes tij, Kuvendit dhe Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, të cilën tha se do ta depozitojë si provë të re lidhur me procedurën e ndjekur në përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Sipas presidentit Meta, në shkelje flagrante kreu i KED-së, përmes një shkrese të datës 8 Nëntor, ka keqinformuar Kuvendin duke fshehur informacionin e mbërritur nga Presidenti i Republikës në datën 5 Nëntor. Kreu i shtetit tha se e kishte vënë në dijeni KED-in mbi vullnetin e tij të shprehur për ushtrimin e kompetencës për vakancën e krijuar me emërimin e anëtarit të Gjykatës Kushtetuese. “Dvorani pa zhvilluar asnjë mbledhje të KED pa patur kompetencën ligjore të përgjigjet për çështje të tilla dhe aq më pak të kryejë interpretime të kushtetutës konstaton si të jetë vetë Presidenti zgjedhjen e një anëtari të gjykatës kushtetuese. Nëpërmjet këtij komunikimi shkresor Dvorani pa asnjë kompetencë të shprehur në kushtetutë apo ligj dhe duke mashtruar opinionin vendas dhe atë ndërkombëtar ka shtrembëruar fakte dhe ka abuzuar me detyrën me qëllim që në bashkëpunim me Kuvendit ti rrëmbenin Presidentit kompetencën për emërimin e anëtarit të gjykatës kushtetuese që i takonte presidentit”. Meta thotë se pas kësaj shkelje ligjore të kreut të KED-së, fshihet plani i Dvoranit për ngjitjen e tij në Gjykatën Kushtetuese. Presidenti Meta foli sërisht për grusht shteti kur iu referuar paketës AntiKÇK dhe ndryshimeve në ligjin për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese e duke akuzuar mazhorancën se keqpërdori edhe komisionin Venecias. Ndaj dhe përgjigjen tha se do ta japë me dekret, ndërsa në 20 mars tha se do të jetë vetë i pranishëm në Komisionin e Venecias. “Grushtit të shtetit, Presidenti i përgjigjet me dekrete”. Aq më pak ka ndërmend të largohet nga zyra e tij, ndonëse mazhorancën e ka akuzuar për marrje të kompetencave në shkelje të Kushtetutës. Tv Klan
Gati studimi per zonat e mbrojtura
Gati studimi per zonat e mbrojtura
Πριν 2 ημέρες
Të gjitha zonat e mbrojtura do të kalojnë dhe njëherë në siten e ekspertëve, për të përcaktuar mirë se kush duhet të ketë status. Ku mund të lejohet zhvillimi dhe ku do të ndalohet rreptësisht. Studimi për të gjithë sipërfaqen e mbrojtur tashmë është gati dhe pritet vendimmarrja. “Është e vërtet që ka projekte, ka tendenca, ka disa prej tyre të jashtëzakonshme, por që duhen vendosur në dakordësi me parimin e këtyre zonave që ne do të miratojmë sot, ose do të hapim sot diskutimin për miratim. Ashtu siç ka dhe tendenca, të zonave të cilat duhet të jenë strikt të mbrojtura, por dhe zona që duhen parë në kuadër të hapësirave të reja se si këto bukuri të rralla natyrore nuk janë aty për të qenë vetëm të bukura, por janë aty të bukura për t’ju ofruar turistëve dhe për t’u vizituar nga më shumë turistë të huaj”, tha Klosi. Studimi mundëson që zonat e mbrojtura të pajisen me një skedë, ku paraqiten vlerat dhe karakteristikat e saj shoqëruar me arsyet pse konsiderohet e mbrojtur. Pas këtij studimi, Ministria e Turizmit dhe Mjedisit ka për detyrë, vendosjen e një ekuilibri të drejtë dhe të qëndrueshëm, nëpërmjet trajtimit të zonave të Mbrojtura, nga pikëpamja mjedisore por tashmë të kombinuar me dëshirën për të bërë turizëm dhe për të patur shumë më tepër zhvillim në këto hapësira. Tv Klan
Trump, fushate ne pisten e garave te makinave
Trump, fushate ne pisten e garave te makinave
Πριν 2 ημέρες
Presidenti amerikan, Donald Trump surprizoi rreth 100 mijë të pranishmit, në pistën e Dajtonës në Florida, kur u shfaq si komandant i garës NASCAR e famshme në të gjithë botën. “Bisha” e tij, siç preferon t’a quajë automjetin presidencial të tipit kadillak, sëbashku me autokolonën që e shoqëronte kryesuan xhiron e parë të garës. Shefi i Shtëpisë së Bardhë shoqërohej në limuzinën e blinduar presidenciale, edhe nga bashkëshortja Melani. Asnjë president amerikan nuk e kishte kryesuar ndonjëherë këtë garë, veç Ronald Reganit dhe Xhorxh Bushëve, babë e bir, që kanë qenë të pranishëm në ceremonitë hapëse. Analistët politikë amerikanë, e komentojnë këtë veprim të Trumpit si një akt triumfatori, pasi doli fitimtar në procesin penal të nisur nga demokratët në kongres, ku ai rrezikoi të humbte postin. Po ashtu, duke qëndruar në krye të garës, Trump synon të japë mesazhin se do t’a fitojë betejën për një mandat të dytë në krye të Shtëpisë së Bardhë. Ethet e fushatës elektorale, në Shtetet e Bashkuara tashmë kanë nisur dhe shteti federal i Floridës pati rol vendimtar në zgjedhjen e Trumpit president në 2016-ën. Tv Klan
Italia, avokate e Shqiperise per negociatat
Italia, avokate e Shqiperise per negociatat
Πριν 2 ημέρες
Itali vijon të mbetet avokate kryesore e çeljes së negociatave të vendit tonë me Be-në. Ministri i jashtem, Luigi Di Maio në një mëngjes pune me kryediplomatët e vendeve anëtare të Bashkimit Europian, këmbënguli për rëndësine që ka zgjerimi i unionit me vendet e Ballkanit Perëndimor. “Ky diskutim na lejoi që të rinovonim konsensusin për parimet e të ardhmes për zgjerimin, si dhe për të konfirmuar se e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE. Për të arritur këtë objektiv, shteti i së drejtës duhet të mbetet gur themeli i procesit të zgjerimit. Angazhimi ynë kolektiv konfirmon edhe njëherë se ne të gjithë jemi të vetëdijshëm se çfarë është në lojë, përfshirë edhe besueshmërinë e BE-së si aktor global. Integrimi i Ballkanit Perëndimor mbetet investimi jonë kyç, gjeostrategjik e politik, për të përforcuar paqen, pajtimin, stabilitetin dhe prosperitetin në Europë. Lidhur me negociatat për zgjerim, hapja e këtyre negociatave do të shënjojë vetëm fillesën e jo përfundimin e rrugëtimit europian. Megjithatë nuk mund të nënvlerësojmë ndikimin potencial të hezitimeve tona në Ballkan, sidomos kur bëhet fjalë për qëndrimet reformatore në rajon”. Për fatin e negociatave është diskutuar edhe gjatë takimeve që zhvilloi kryeministri Rama me zyrtarë të lartë të Komisionit Europian, së bashku me përfaqësuesit e vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor. Një prej këtyre takimeve ishte dreka e punës me komisionerin e zgjerimit, Olivér Várhelyi ku është folur siç njofton kryeministri në rrjetet sociale për zgjerimin, metodologjinë e re të negociatave dhe bashkëpunimin rajonal. Tv Klan
Deshton tenderi per dhenien me koncesion te TEC-it te Vlores
Deshton tenderi per dhenien me koncesion te TEC-it te Vlores
Πριν 2 ημέρες
Qeveria nuk ka arritur që të përzgjedhë asnjë nga kompanitë ndërkombëtare, që hynë në garë për të marrë me koncesion riparimin e TEC-it të Vlorës dhe ndërtimin e tubacionit të gazit nga Fieri për në Termocentral. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka vendosur anulimin e tenderit, një vit pas hapjes së garës për dhënien me koncesion të tij për 20 vjet. Në dokumentet e depozituara në Agjencinë e Prokurimit Publik, Komisioni i Vlerësimit të Ofertave argumenton se asnjë prej shoqërive që paraqitën oferta, nuk ka përmbushur kriteret e përcaktuara në dokumentet e tenderit. Televizioni Klan ka mësuar se ishin tre kompani që shfaqën interes për marrjen për shfrytëzim të termocentralit, në këmbim të rehabilitimit të tij: turkja “Celik Enerji”, “Mytilineos Holdings “, një firmë greke në fushën e prodhimit të energjisë elektrike dhe “IE Energy”, me seli në Izrael. Negociata të gjata janë zhvilluar me turqit e “Celik”, të cilët në fund janë tërhequr nga gara, dhe pa sukses kanë rezultuar bisedimet edhe me kompaninë greke. Firma izraelite është skualifikuar që në fillim, pasi ofroi një çmim 8 milion euro më të ulët për investime, se vlera e përcaktuar në tender. Gara për të dhënë me koncesion TEC-in e Vlorës, u hap ditën e fundit të vitit 2018-ës, pas një historie të madhe dështimi, ku investimi prej 110 milion eurosh, që bëri qeveria përmes një kredie të Bankës Botërore përfundoi në vitin 2011, por pa u vënë asnjë ditë në punë. Nëse vepra do të punonte me naftë, kostoja e prodhimit të energjisë do të rezultonte disa herë më e madhe se energjia nga uji dhe dielli, ç’ka detyron që të ndryshohet turbina nga naftë në gaz natyror që do të blihet nga TAP. Këtë vit gazsjellësi transadriatik do të futet në operim, por ende Tec-i Vlorës nuk mund të vihet në punë për të prodhuar energji. Tv Klan
Video, si u grabit argjendaria ne Elbasan
Video, si u grabit argjendaria ne Elbasan
Πριν 2 ημέρες
Kjo është grabitja e fundit që ka mundur të bëjë 27 -vjecari, Astrit Thaci para se të binte në prangat e policisë. Më 15 Shkurt, ai futet në njeë argjendari të lagjes “Ali Pasha” në Elbasan, 10 meter larg drejtorisë së policisë. Në pamjet filmike të regjistruara nga kamera e sigurisë se argjendarisë, ai duket sikur interesohet për disa bizhuteri, por më pas nxjerrë një armë dhe kërcënon shitësen. Kapërcen banakun, e mbërthen atë për të mos e lejuar të largohet. Më pas, nis të marrë bizhuteri të ndryshme, me vlera të mëdha, teksa pistoletën e lë në banak. Shitesja ia merr armën dhe e detyron të largohet me vrap. Vetëm disa orë më pas, Astrit Thaci arrestohet në Kombinat, në operacionin e koduar me emrin “Trajektorja”. Në momentin e arrestimit iu gjetën 17 varëse, dy ora dore dhe 20 byzylykë floriri, si dhe 51.700 lekë të reja. Policia thotë se ai është autor i 8 grabitjeve të realizuara brenda një jave, në Tiranë, Elbasan dhe Durrës dhe i dënuar me 7 vjet burg, në Itali për vjedhje me dhunë dhe shpërndarje të lëndëve narkotike. Në pranga është vënë edhe një 20-vjeçare, e cila dyshohet se e ka ndihmuar 27 vjeçarin t’i shpëtonte policisë. Tv Klan
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 15:30 ne Tv Klan (17 Shkurt 2020)
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 15:30 ne Tv Klan (17 Shkurt 2020)
Πριν 2 ημέρες
#KlanLajme #17Shkurt2020 www.tvklan.al/lajme
Kosova kremton 12 vjetorin e Pavaresise
Kosova kremton 12 vjetorin e Pavaresise
Πριν 2 ημέρες
Me ngritjen e flamurit para objektit të qeverisë së Kosovës ka nisur edhe ceremonia zyrtare e shënimit të 12-vjetorit të pavarësisë. Por ky 12 vjetor ka vënë në pah edhe ndasitë politike ndërmjet udhëheqësve të institucioneve. Për herë të parë në kazermën ushtarake të FSK-së Adem Jashari organizohen dy ceremoni, njëra për kryeministrin e kryetaren e parlamentit dhe tjetra vetëm për presidentin. Kurti tha se pa ushtri, Kosova është më e dobët, ndërsa foli edhe për idenë e tij për shërbim ushtarak. Tha se prioritet mbetet anëtarësimi në NATO dhe BE, por se për të arritur këtu lidershipi kosovar duhet të bashkohet. Albin Kurti: Ne e dobësojmë shtetin tonë sa herë që e vendosim vetën para interesave të shtetit. Ne duhet të jemi unik në politikën e jashtme. Do të punojmë që të avancojmë anëtarësimin në NATO dhe BE dhe këto janë prioritet. Për nder të kësaj dite është organizuar edhe seancë solemne e Kuvendit të Kosovës. Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani: Sot në përvjetorin e shtetit të Kosovës, të zotohemi se do të mbrojmë çdo pëllëmbë të shtetit tonë, të integritetit territorial dhe të dëshmojmë që 17 Shkurti 2008 është i pakthyeshëm, Gazetarja, Blerta Dalloshi Berisha: Në 12 vjetorin e pavarësisë, kryeministri Albin Kurti për herë të parë ka vizituar varrin e ish presidentit Ibrahim Rugova. Tha se vlerëson përpjekjet institucionale të Rugovës për liri dhe Pavarësi. Të dy gjithashtu kanë vizituar kompleksin memorial të familjes Jashari në Prekaz, vend ky që ka pritur mysafir të shumtë gjatë ditës së sotme. Ndërsa Agjencia Shtetërore e Arkivave të Kosovës dhe Arkivi i Shqipërisë organizuan ekspozitën “Kosova në arkivin e shtetit shqiptar”, ku u shfaqën dokumente origjinale që nga periudha e vitit 1912. Ndërsa “NEWBORN”, këtë vit i kushtohet të gjitha viktimave të abuzimit seksual gjatë konflikteve anembanë botës. Tv Klan
46-vjeçarja: Nuk besoj se burri do heq dorë nga alkooli
46-vjeçarja: Nuk besoj se burri do heq dorë nga alkooli
Πριν 2 ημέρες
Emisioni “Historia ime”, në TV Klan solli ditën e sotme historinë e një 46-vjeçareje, e cila ka rrëfyer vështirësitë në familje për shkak se bashkëshorti i saj është i alkoolizuar prej 15 vitesh. Milika Toska nuk beson se burri i saj do e lërë një ditë pijen pavarësisht, se të gjithë e kritikojnë dhe i thonë të ndryshojë. Për 46-vjeçaren dhe 3 fëmijët e saj, situata është e rëndë.
"Burri per mua ka humbur logjiken"
"Burri per mua ka humbur logjiken"
Πριν 2 ημέρες
Milika Toska ka rrëfyer në programin “Historia ime”, në Tv Klan se për 15 vite, ajo dhe 3 fëmijët e saj janë duke u përballur me dhunën psikologjike, të ushtruar nga bashkëshorti. Ajo pretendon se bashkëshorti e ka humbur arsyen prej pijes dhe situata në familjen e tyre nuk është aspak e mirë.
Burrin e ka te alkoolizuar, gruaja: I ka degraduar truri, nuk doja qe...
Burrin e ka te alkoolizuar, gruaja: I ka degraduar truri, nuk doja qe...
Πριν 2 ημέρες
Një 46-vjeçare, nënë e 3 fëmijëve ka treguar për emisionin “Historia ime” në Tv Klan problemet në familjen e saj, për shkak se bashkëshorti prej 15 vitesh është i alkoolizuar. Milika Toska ka rrëfyer në studio se gjithçka nisi në vitin 2005, kur burri i saj kishte filluar të punonte për ndërtimin e një shtëpie dhe pas punës, për shkak se konsumonte alkool me punëtorët e tjerë filloi, çdo ditë të vinte i dehur në shtëpi. Milika tha se është në vështirësi të mëdha ekonomike sepse vetëm bashkëshorti punon, por dhe të ardhurat që merr i shpenzon për të pirë alkool. Pavarësisht bisedave që ka bërë me të, ai shprehet se e ka të pamundur ta lërë alkoolin pavarësisht se kjo po dëmton familjen dhe shëndetin e tij. Mirela Milori: Në vitin 2005, ti thua se kur burri filloi të punonte për të ndërtuar diku… Milika Toska: Që atëherë filloi dalëngadalë. Mirela Milori: Filloi alkoolin? Milika Toska: Po! Mirela Milori: Si filloi, si hyri alkooli në shtëpinë tuaj? Milika Toska: Vinte i dehur, jo se pinte në shtëpi. Edhe sot e kësaj dite, ai vjen i dehur, jo se konsumon alkool në shtëpi. Mua kjo gjë s’më pëlqen se dhe babai im ka pirë, por nuk doja që të ndodhte dhe tek burri. Mirela Milori: Fillove të flisje me të, ti thuash çfarë po ndodh? Milika Toska: I flisja gjithmonë: Çfarë po bën? Fillonte ngrinte zërin, fillimisht shumë pak ka ngritur dorën, por unë nuk e duroja dot. Se fëmijët kanë kërkesa, shumë shpejt u bënë brenda 5 vjetëve, 3 ishin dhe u bë si e padurueshme. Mirela Milori: Më the që ndonjëherë ka ngritur edhe dorën, ka patur momente dhune? Milika Toska: Kanë qenë të pakta të dorës, por ato psikologjike kanë qenë të vazhdueshme sepse ai kur pi nuk qetësohet. Mirela Milori: Si nuk qetësohet? Çfarë ndodh kur ai pi? Milika Toska: Bërtet, ose ngre zërin kur nuk gjen një gjë gati. Por kur nuk sjell ai, çfarë mund të bëj unë? Po nuk solli ai të ardhura si të veproja unë. Mirela Milori: Që në 2005? Milika Toska: Po! Mirela Milori: Këto 15 vjet kanë qenë pothuajse përnatë apo si? Milika Toska: Shumica e rasteve, e kam denoncuar dhe dy herë në polici për ta ndërgjegjësuar, jo për ta injoruar, se nuk kam dashur kurrë ta bëj këtë, duke e ditur dhe rritjen e tij, por thashë se duke krijuar familje do bëhej radhë me shokët, si gjithë të tjerët, por kjo gjë nuk ndodhi, filloi alkoolin. Mirela Milori: Kur është esëll flet me të? Milika Toska: Flet normal! Mirela Milori: I thua ta lërë alkoolin? Milika Toska: Nuk e lë dot, i kam thënë: Unë dhe fëmijët apo alkooli? Nuk e lë dot thotë. Mirela Milori: E kupton ai që është një dëm i madh në shtëpi ajo që bën? Milika Toska: E kupton, por mua nuk ma shpreh! Mirela Milori: Çfarë thotë? Milika Toska: Vetë hesht, rri i heshtur! Mirela Milori: Keni folur? Milika Toska: Ai ka arritur deri në atë pikë sa nuk gjykon më, nuk e mendon më se çfarë ka mbrapa, truri ka degraduar./tvklan.al
46-vjecarja: Brenda dy muajsh u fejova dhe u martova, vjehrren e kam njohur kur linda vajzen
46-vjecarja: Brenda dy muajsh u fejova dhe u martova, vjehrren e kam njohur kur linda vajzen
Πριν 2 ημέρες
Emisioni “Historia ime” në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e 46-vjeçares Milika Toska. Ajo është nënë e 3 fëmijëve dhe në studio ka treguar vështirësitë e saj pas vitit 2005, për shkak se bashkëshorti është i alkoolizuar. Milika tregoi se u martua me mblesëri kur ishte 26 vjeç. Për shkak se burri i saj ishte jetim me prindër gjallë, fejesa dhe martesa ndodhën shumë shpejt. Prindërit e tij ishin divorcuar kur ai ishte 3 vjeç dhe nëna e kishte braktisur duke e lënë me babain. Për herë të parë, ajo është njohur me vjehrrën kur lindi fëmijën e dytë, por marrëdhënia e tyre s’ka qenë aspak e mirë, për shkak se ajo ishte e martuar dhe kishte krijuar familje tjetër. Mirela Milori: Në çfarë moshe u martove? Milika Toska: 26 vjeç! Mirela Milori: Ishte martesë me dashuri apo? Milika Toska: Jo, ishte martesë me mblesëri. Mirela Milori: Sa kohë ishte njohja? Milika Toska: Martesa ime ka qenë shumë e shkurtër dhe njohja shumë e shkurtër, brenda dy muajsh fejesë dhe martesë. Sepse burri ngaqë ishte rritur jetim, ishte dhe i vetëm në familje, se është rritur jetim me prindër gjallë. Donte që të kishte një njeri përkrah dhe isha unë fati i tij. Fillimet ishin mirë, punonte kishte dëshirë dhe për punë, do bëjmë këtë, do bëjmë atë. U përpoq edhe babi im, ngaqë punonte në ndërtim, kur e kisha gjallë babanë, u përpoq që ta fuste në punë, në mirëmbajtje rruga ura, atje qëndroi për 5 vjet. Në Maj të 2005 më vdes babai, në Korrik ai merr lejen e zakonshme dhe bëhej një shtëpi aty në fshat dhe unë i thashë shko puno atje një muaj, që mos rrinte dhe rrogën e merrte, edhe ta shfrytëzonte kohën një muaj që ishte pushim. Ai vajti po punonte me ustallarët atje dhe filloi alkoolin. Mirela Milori: Ndërkohë sa fëmijë erdhën në jetë? Milika Toska: Brenda 5 vjetëve erdhën në jetë 3 fëmijë. Mirela Milori: Sa vjeç është vajza e madhe? Milika Toska: Në Shtator bën 20, e dyta bën 18 në Shkurt, ndërsa djali 15 i bëri në Janar. Mirela Milori: Deri në vitin 2005 si ka qenë jeta pak a shumë? Milika Toska: Nga ana ekonomike jo dhe aq, por dija si ta menaxhoja, por ishim qetë. I qaja hallin dhe më qante hallin. Mirela Milori: Ke menduar ndonjëherë të punoje apo ngaqë erdhën fëmijët përnjëherë? Milika Toska: Ngaqë erdhën fëmijët në jetë, burri ishte i vetëm, s’kishte njeri në familje, vetëm atë kam gjetur, asnjeri tjetër. Mirela Milori: Më the ishte jetim me prindër gjallë? Milika Toska: Po me prindër të divorcuar. Nuk bëheshin, babi i kishte vdekur që në ’96, kurse nëna jeton akoma. Mirela Milori: Ka krijuar familje tjetër? Milika Toska: Po nëna ka krijuar familje tjetër, por nuk ishte shumë e aftë për të mbajtur familjen sepse e ka lënë 3 vjeç e gjysmë. Mirela Milori: Kush e ka rritur? Milika Toska: Vetëm babai! Mirela Milori: Fëmijët e njohin gjyshen? Milika Toska: E njohin! Unë faktikisht vjehrrën e kam njohur kur kam lindur vajzën e dytë. Kam lindur në Selenicë vajzë, dhe atje shfaqet vjehrra. Vete burri im, se atje është e martuar. Vete atje, kam sjellë nusen për të lindur, ka lindur vajzë. U bë pasha, erdhi më pa më vizitoi dhe iku. Atje e kam parë unë për herë të parë. Mirela Milori: Të ka ardhur kur bëre djalin e tretë? Milika Toska: Jo! Mirela Milori: Nuk i keni pasur këto marrëdhënie? Milika Toska: Nuk i kemi patur se ajo dhe vetë nuk është mirë psikologjikisht./tvklan.al
Aldo Morning Show - Emisioni dt. 17 shkurt 2020
Aldo Morning Show - Emisioni dt. 17 shkurt 2020
Πριν 2 ημέρες
#AldoMorningShow Emision mëngjesi nga #AldonLipe në #TvKlan. WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan/ Instagram: instagram.com/rtvklan/
Historia ime - Bashkeshorti krijon varesi nga alkooli, gruaja tregon veshtiresite!
Historia ime - Bashkeshorti krijon varesi nga alkooli, gruaja tregon veshtiresite!
Πριν 2 ημέρες
#HistoriaIme Programi vjen nën drejtimin e Mirela Milorit, gazetares së njohur që na ka përcjellë informacione mbrëmjeve tona përgjatë 20 viteve, dhe rikthehet në #TvKlan, si moderatore dhe bashkëautore e këtij emisioni. #MirelaMilori WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan/ Instagram: instagram.com/rtvklan/
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 17 Shkurt 2020, ora 12:00
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 17 Shkurt 2020, ora 12:00
Πριν 2 ημέρες
Lajme, edicioni informativ ora 12:00, data 17 Shkurt 2020 #TvKlan.#KlanLajme Spiker: Redi Prifti WEB: tvklan.al/lajme Facebook: facebook.com/tvklan/ Instagram: instagram.com/rtvklan/
Italia shpreh mbështetje për çeljen e negociatave
Italia shpreh mbështetje për çeljen e negociatave
Πριν 2 ημέρες
Italia shpreh edhe njëherë mbështetje për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Në një mëngjes pune me ministrat e Jashtëm të vendeve të Bashkimit Evropian të organizuar në Bruksel, shefi i diplomacisë italiane Luigi Di Maio tha se integrimi i Ballkanit Perëndimor mbetet me rendësi për unionin. “Integrimi i Ballkanit Perëndimor mbetet investimi jonë kyç, gjeostrategjik e politik, për të përforcuar paqen, pajtimin, stabilitetin dhe prosperitetin në Europë. Lidhur me negociatat për zgjerim, hapja e këtyre negociatave do të shënjojë vetëm fillesën e jo përfundimin e rrugëtimit evropian”. Ky takim vjen pas samitit informal të mbajtur mbrëmjen e së dielës në Bruksel me iniciativë të Presidentit të Këshillit Europian, Charles Michel. Kryeministri Edi Rama tha pas takimit se strategjia e re e zgjerimit ka gjetur mirëkuptimin e vendeve anëtare dhe se shpresonte që kjo të përkthehej në një vendim pozitiv për negociatat. Edhe Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen tha se shpresonte që Këshilli Europian të gjente tashme dakordësinë për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veirut. “Është një mbrëmje e rëndësishme. Ju e dini që Ballkani Perëndimor është prioritet për Komisionin Europian dhe është në të mirën e përbashkët që ta kemi këtë rajon pjesë të unionit sa më shpejt të jetë e mundur”. Strategjia e re e zgjerimit ka marrë edhe mbështetjen e Francës, Holandës dhe Danimarkës, të njohura si vende skeptike për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Qëndrimi i tyre i fundit është për dhënien e dritës jeshile në rast të një raporti pozitiv nga Komisioni Europian.
OLF, shkrese dy vellezerve Cucaj ne Vlore
OLF, shkrese dy vellezerve Cucaj ne Vlore
Πριν 2 ημέρες
Dy personave të tjerë u është dërguar shkresa për vetëdeklarim pasurie në kuadër të Operacionit Forca e Ligjit, që këtë herë ka shkuar në Vlorë. “Në vijim të veprimeve, bazuar në Aktin Normativ nr. 1, datë 31.01.2020, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve: A. Ç., banues në Vlorë, pasi është dënuar nga Gjykata e Torinos, Itali, për “Trafikim të lëndëve narkotike”; M. Ç., banues në Vlorë, pasi është dënuar nga Gjykata e Torinos, Itali, për “Trafikim të lëndëve narkotike””, deklaroi zëdhënësja e policisë. Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme. Ndër të tjera OFL bëri me dije se formularët e plotësuar nga personat që u është kërkuar vetëdeklarimi janë dorëzuar në SPAK.
Daimler terheq nga tregu 300 mije Mercedes
Daimler terheq nga tregu 300 mije Mercedes
Πριν 2 ημέρες
Prodhuesi i madh gjerman i mjeteve motorike ‘Daimler AG’ po tërheq nga qarkullimi gati 300 mijë automjete Mercedes-Benz nga rreziku i përfshirjes nga flakët. Siç njofton media prestigjoze amerikane Bloomberg, disa mjete të modelin E-Class dhe CLS me naftë të prodhuara mes viteve 2015 - 2019 do të dërgohen në pikat e riparimit për të zgjidhur problemin e lagështirës që mblidhet në konduktorin elektrik që shpërndan energjinë në gjithë automjetin. Autoriteti Federal i Transportit Motorik në Gjermani paralajmëron përmes një deklarate se ky problem mund të çojë në përfshirjen nga flakët të automjetit. Zëdhënësit e ‘Daimlerit’ thanë për Bloomberg se për rregullimin e konduktorit dhe rrjetit të telave elektrikë duhet rreth 1 orë për çdo automjet. Nga 298 mijë automjetet që preken në gjithë globin, rreth 105 mijë janë aktualisht në qarkullim në Gjermani. ‘Daimler’ ka pasur një seri problemesh me prodhimet e fundit. Muajin e kaluar në SHBA, kjo kompani tha se do të tërheqë rreth 745 mijë automjete Mercedes-Benz të modeleve C, CLK, CLS dhe E-Class të shitura nga 2001 deri në 2011 për shkak të problemeve me panelin e sipërm që hapet. Në Qershor, entet rregullatore gjermane urdhëruan tërheqjen e rreth 40 mijë Mercedes-Benzave të modelit GLK për shkak të problemeve me softuerët që kontrollojnë çlirimin e gazrave. Ndërsa në Majin e kaluar, Mercedes-Benz tha se kishte në plan të tërhiqte më shumë se 571 mijë automjete nga Kina për problemet e shfaqura me amortizatorët.
Meta: Grushtit te shtetit do t’i pergjigjem me dekrete
Meta: Grushtit te shtetit do t’i pergjigjem me dekrete
Πριν 2 ημέρες
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, deklaroi këtë të hënë se “do t’i përgjigjet me dekrete grushtit të shteit”. Ai zhvilloi një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp këtë të hënë, ku u pyet nga gazetarët nëse do ta ankimojë ligjin për betimin që u miratua së fundmi në parlament. Meta tha se ka për detyrë që të mbrojë kushtetutën, siç e ka bërë deri tani dhe paralajmëroi dekrete të tjera. Ndër të tjera, kreu i shtetit, deklaroi se rendi kushtetues kërcënohet nga një grup mafioz që punon kundër interesave kombëtarë. Gazetarja: Zoti President ju përmendët letrat që i keni drejtuar KED, di që i jeni drejtuar edhe shoqërisë civile për kompetencat tuaja. A po përgatitet Presidenti për të ankimuar këtë vendim të Kuvendit të Shqipërisë pasi nëse i referohemi eksperiencës shanset që të rishikohen dekretet tuaja pas vendimmarrjes së Kuvendit nuk janë shumë të mëdha. Ilir Meta: Presidenti ka për detyrë grushtit të shtetit t’i përgjigjet me dekrete dhe në të ardhmen do të keni dekrete. Së dyti ka për detyrë t’i drejtohet qytetarëve shqiptarë në mbrojtje të Kushtetutës. E vetmja gjë që Presidenti do të bëjë çdo gjë në mbrojtje të Kushtetutës dhe demokracisë siç e ka bërë deri tani në besnikëri të plotë të gjithë angazhimeve të tij. Do të përpiqen tua largojnë vëmendjen me lloj-lloj shashkash. Kjo është çështja më e rëndësishme sot. Mbrojtja e rendit kushtetuese që cënohet nga një grup mafioz, jo nga PS sepse PS ka meritën që ka bërë Kushtetutën, por nga një grup mafioz që punon kundër interesave kombëtarë./tvklan.al
Meta: Nuk do te lejoj instalimin e grushtit te shtetit, Dvoranit t’i ndalohet ushtrimi i detyres
Meta: Nuk do te lejoj instalimin e grushtit te shtetit, Dvoranit t’i ndalohet ushtrimi i detyres
Πριν 2 ημέρες
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, doli në një konferencë të jashtëzakonshme këtë të hënë ku sipas tij solli fakte të reja të kapjes së drejtësisë nga ana e mazhorancës. Meta tha se “Kuvendi miratoi në mënyrën më të papërgjegjshme, më të pabesë dhe më të pamoralshme” vetëm disa orë para se të zhvillonte takimin me Komisionin e Venecias në datë 12 Shkurt projektligjin për disa ndryshime në ligjin për organizmin dhe funksionimin e organizmin e Gjykatës Kushtetuese, që ka të bëjë me betimin e anëtarëve të saj. Sipas Metës, Kuvendi ndryshoi atë nen që priste të merrte përgjigje nga Komisioni i Venecias dhe miratimin e bëri në errësirë të plotë. “Përmbajtja e ligjit të votuar me urgjencë nga parlamenti dhunon në mënyrën më flagrante nenin 129 të Kushtetutës dhe njëkohësisht të gjitha parimet themelore kushtetutese të shtetit të së drejtës dhe ndarjes dhe balancimit të pushteteve. Votimi i këtij ligji është një tjetër atentat i rëndë i mazhorancës ndaj Kushtetutës me qëllimin e vetëm kontrollin mafioz të procesit të emërimeve të gjyqtarëve në Gjykatën Kushtetuese. Ky ligj synon vendosjen e këtij procesi nën kontroll politik të Rilindjes dhe të nxijë integritetin e çdo anëtari të ri të Gjykatës Kushtetuese duke dhënë mesazhin se çdo emërim në këtë gjykatë do të kalojë vetëm përmes testit të besnikërisë politike. Kjo nuk do të pranohet kurrë nga Presidenti i Republikës. Ky nxitim në panik i mazhorancës për të vendosur para faktit të kryer Komisionin e Venecias dhe për t’i kërkuar atij të përjashtonte nga objekti pikërisht këtë ligj për të cilin e kishte ftuar dy muaj më parë, është një fyerje shumë e rëndë që i bëhet organizmave të Këshillit të Europës në tërësi, Komisionit të Venecias në veçanti, por edhe ambasadave dhe ambasadorëve që i dolën në krah mazhorancës për të kërkuar thirrjen e Komisionit të Venecias për këtë çështje saç është vetë abetarja. Me këtë veprim, mazhoranca ka ftuar një komision të nderuar, si ai i Venecias, por nga ana tjetër ka zhvleftësuar vizitën e tyre duke deligjitimuar rëndësinë e këtij Komisioni. Si President i Republikës, si përfaqësues i unitetit të popullit, dhe si Kreu i Shtetit, i kërkoj ndjesë Komisionit të Venecias që u keqpërdor në këtë mënyrë nga mazhoranca në funksion të mbulimit të realizimit final të grushtit të shtetit. Por njëkohësisht dhe i siguroj se Republika e Shqipërisë, edhe pse po përjeton gjendjen më të rëndë të kapjes së shtetit, të paktën në kontinentin ku jetojmë, nuk do të pranojë instalimin e grushtit të shtetit, përmes shndërrimit të institucionit më të rëndësishëm të këtij shteti dhe të vetë drejtësisë, Gjykatës Kushtetuese, në një polici anti-kushtetuese të shtetit PPP. Pra, polici-parti-propagandë. Si President i Republikës dhe kryetar i shtetit, konfirmoj se do të marrë pjesë vetë në seancën plenare të Komisionit të Venecias ku do t’i njoh të gjithë të pranishmit por edhe Europën e vlerave demokratike dhe të shtetit të së drejtës me fakte edhe më të rënda se sa këto të përpjekjes për të realizuar një grusht shteti në këtë vend“, tha Meta. Meta shtoi se po përgatitet të depozitohet një shtesë në kallëzimin penal ndaj Ardian Dvoranit, të cili sipas kreut të shtetit duhet t’i ndalohet ushtrimi i detyrës pasi ka qëllim vonimin e Gjykatës Kushtetuese. “Po përgatitet dhe depozitohet një shtesë në kallëzimin penal që kam depozituar në muajin nëntor ndaj këtij shtetasi jo vetëm për të thelluar hetimin penal ndaj tij dhe veprat penale që ka konsumuar dhe që pasojat po i vuan sistemi i drejtësisë për shkak të mosplotësimit të kuorumit të Gjykatës Kushtetuese. Të kallëzuarit Ardian Dorani duhet t’i ndalohet menjëherë ushtrimi i veprimtarisë kriminale përmes shpërdorimit të funksionit publik me qëllimin e pastër, të nxitur nga presioni politik për kapjen e gjykatës Kushtetuese. Të kallëzuarit Ardian Dvorani duhet t’i ndalohet veprimtaria e organizuar kriminale për vonimin e procesit të plotësimit të Gjykatës Kushtetuese me qëllim që vendin e fundit vakant t’ia ruaj vetes”, tha Meta.
Arome dreke - Emisioni 7 (17 shkurt 2020)
Arome dreke - Emisioni 7 (17 shkurt 2020)
Πριν 2 ημέρες
#AromëDreke #TvKlan | Chef-i i kuzhinës, Arvin Kita dhe një ndër aktoret më të dashura shqiptare, Mariana Kondi do t’ju shoqërojnë nga e hëna në të shtunë në orën 11:00 me gatime tradicionale dhe moderne. WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan/ Instagram: instagram.com/rtvklan/
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 17 Shkurt 2020, ora 09:00
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 17 Shkurt 2020, ora 09:00
Πριν 2 ημέρες
Lajme, edicioni informativ ora 09:00, data 17 Shkurt 2020 #TvKlan.#KlanLajme Spiker: Brikena Prifti WEB: tvklan.al/lajme Facebook: facebook.com/tvklan/ Instagram: instagram.com/rtvklan/
Aldo Morning Show: Gruaja shkon ne pune, por burri behet xheloz dhe e ndjek
Aldo Morning Show: Gruaja shkon ne pune, por burri behet xheloz dhe e ndjek
Πριν 2 ημέρες
#aldomorningshow #tvklan #burri #gruaja #pune #xhelozi
Aldo Morning Show: Kjo qe me ka ndodhur do me iki me kohen
Aldo Morning Show: Kjo qe me ka ndodhur do me iki me kohen
Πριν 2 ημέρες
#aldomorningshow #tvklan #telefonate
Aldo Morning Show: 3 automjete gjenden brenda ne det
Aldo Morning Show: 3 automjete gjenden brenda ne det
Πριν 2 ημέρες
#aldomorningshow #tvklan #vlore
Aldo Morning Show: Ankese nga psikologet
Aldo Morning Show: Ankese nga psikologet
Πριν 2 ημέρες
#tvklan #aldomorningshow #korce
Aldo Morning Show: Dashuria nuk ka frena
Aldo Morning Show: Dashuria nuk ka frena
Πριν 2 ημέρες
#aldomorningshow #tvklan #telefonate
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Shkurt 2020, ora 23:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Shkurt 2020, ora 23:30
Πριν 3 ημέρες
Lajme, edicioni informativ ora 23:45, data 15 Shkurt 2020 #TvKlan.#KlanLajme Spiker: Drini ZeqoWEB: tvklan.al/lajmeFacebook: facebook.com/tvklan/Instagram: instagram.com/rtvklan/
Kreret e BE dhe Ballkanit Perendimor mblidhen per zgjerimin
Kreret e BE dhe Ballkanit Perendimor mblidhen per zgjerimin
Πριν 3 ημέρες
Krerët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderët e Bashkimit Europian u mblodhën në Bruksel për të përgatitur samitin e Zagrebit që mbahet nga 5 deri në 7 Maj dhe që do t’i kushtohet zgjerimit. Samiti jozyrtar i Brukselit i thirrur nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, do të fokusohet te diskutimi i metodologjisë së re të zgjerimit të prezantuar tashmë nga Komisioni Europian. Kryeministri Edi Rama tha pas takimit se strategjia e re ka gjetur mirëkuptimin e vendeve anëtare dhe se shpresonte që kjo të përkthehej në një vendim pozitiv për negociatat. Rama tha se në takim ishte folur edhe për Shengenin Ballkanik. Ndërsa Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen tha para takimit se shpresonte që Këshilli Europian të gjente dakordësinë për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Është një mbrëmje e rëndësishme. Ju e dini që Ballkani perëndimor është prioritet për Komisionin Europian dhe është në të mirën e përbashkët që ta kemi këtë rajon pjesë të unionit sa më shpejt të jetë e mundur”. Ky samit jozyrtar për Ballkanin zhvillohet në një atmosferë pozitive për procesin e zgjerimit të Bashkimit Europian. Në Konferencën e Sigurisë së Mynihut, presidenti francez, Emanuel Macron deklaroi se nëse vlerësimi i Komisionit Europian për përparimin e reformave në Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëri është pozitiv, atëherë vendi i tij do të jetë pro hapjes së negociatave me të dy vendet. Burime të Bashkimit Europian në Bruksel shprehen se metodologjia e rishikuar e zgjerimit mirëpritet edhe nga Holanda dhe Danimarka. Por për të dhënë dritën jeshile, të dyja vendet presin raportin e Komisionit Europian mbi evolucionin e reformave në Shqipëri dhe në Maqedoninë e Veriut, që do të prezantohet në fund të Shkurtit. Tv Klan
Habitus - Episodi 13! (16 shkurt 2020)
Habitus - Episodi 13! (16 shkurt 2020)
Πριν 3 ημέρες
www.tvklan.al Emision nga Qazim Strazimiri ne KLAN Plus; “Habitus” eshte nje program i cili synon te informoje publikunmbi tregun imobiliar, dizajnin dhe arkitekturen, duke monitoruar pervoja reale ne blerjen e pasurive te patundshme.“Habitus” transmetohet cdo te diel ne Klan Plus ne ora 20.00
Rama: Mberritja e Shqipërise ne BE, jo e lehte. E hena dite e madhe
Rama: Mberritja e Shqipërise ne BE, jo e lehte. E hena dite e madhe
Πριν 3 ημέρες
Kryeministri Edi Rama thotë procesi i integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian nuk do të jetë i lehtë. Megjithatë ai shpreh mirënjohjen për Presidentin e Këshillit Europian dhe pjesëmarrësve në samitin që po zhvillohet mbrëmjen e kësaj të diele në Bruksel, për përpjekjet e tyre për t’i dhënë shtysë procesit të integrimit. “Të gjithë u ulën paksa me vështirësi sot në Bruksel, kështu që është një lloj sinjali se mbërritja për ne nuk do të jetë e lehtë. Por në të njëjtën kohë i jemi shumë mirënjohës, Presidentit të Këshillit të ri Europian dhe të gjithëve këtu, që po bëjnë shumë përpjekje për t’i dhënë shtysë procesit. Në të njëjtën kohë jemi shumë të interesuar të shohim dhe të diskutojmë metodologjinë e re, e cila shpresoj që do të rezultojë si një platformë mirëkuptimi brenda shteteve anëtare”, tha Rama në një prononcim përpara nisjes së tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Ndërkohë të hënën, kur pritet të zhvillohet Konferenca e Donatorëve, Kryeministri e cilësoi ditë të madhe. “Po kështu, për ne, Shqipërinë, nesër është dita e madhe, sepse kemi Konferencën e Donatorëve për përballimin e situatës pas tërmetit dhe shpresoj shumë se do të gjejmë mjaftueshëm solidaritet e mbështetje për të përpara me rindërtimin”. Krerët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderë të Bashkimit Europian janë mbledhur mbrëmjen e sotme në Bruksel, për të përgatitur samitin e Zagrebit, që mbahet nga 5 deri në 7 Maj dhe që do t’i kushtohet perspektivës së zgjerimit të unionit. Samiti jozyrtar i Brukselit, i thirrur nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, do të fokusohet te diskutimi i metodologjisë së re të zgjerimit të prezantuar nga Komisioni Europian në 5 Shkurt. Ndërkohë afro 100 shtete do të jenë pjesë e Konferencës së Donatorëve “Bashkë për Shqipërinë”, që do të mbahet pasditen e 17 Shkurtit në Bruksel, organizuar nga Presidentja e Komisionit Europian./tvklan.al
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Shkurt 2020, ora 19:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Shkurt 2020, ora 19:30
Πριν 3 ημέρες
Lajme, edicioni informativ ora 23:45, data 15 Shkurt 2020 #TvKlan.#KlanLajme Spiker: Drini ZeqoWEB: tvklan.al/lajmeFacebook: facebook.com/tvklan/Instagram: instagram.com/rtvklan/
Tornado! (16 shkurt 2020)
Tornado! (16 shkurt 2020)
Πριν 3 ημέρες
#Tornado #TurjanHysko #TvKlan Duhet të jeni sa më të shkathët, të kapni sa më shumë nga paratë që fluturojnë brenda makinerisë dhe ato para bëhen tuajat. WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan/ Instagram: instagram.com/rtvklan/
Titujt kryesore te edicionit qendror te lajmeve ne Tv Klan (16 Shkurt 2020)
Titujt kryesore te edicionit qendror te lajmeve ne Tv Klan (16 Shkurt 2020)
Πριν 3 ημέρες
#KlanLajme #16Shkurt2020 www.tvklan.al/lajme
Shperndahet parlamenti ne Maqedonine e Veriut
Shperndahet parlamenti ne Maqedonine e Veriut
Πριν 3 ημέρες
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut, me 108 vota “pro”, pa asnjë “kundër” e të “përmbajtur”, votoi për shpërndarjen e tij, me çka u hap rruga që më 12 Prill të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Këto zgjedhje erdhën si pasojë e mos marrjes së datës për negociata nga BE-ja në Tetor të vitit të kaluar. Kryeparlamentari Talat Xhaferi, në cilësinë e koordinatorit të Grupit Parlamentar të BDI-së ka falenderuar partinë e tij, siç tha, për mundësinë që të jetë shqiptari i parë që udhëheq me Kuvendin e Maqedonisë. Socialdemokratët janë shprehur krenarë me punën e parlamentit. Sipas tyre, gjatë tre viteve të kaluara kanë siguruar ardhmërinë e vendit dhe brezave të ardhshëm. “Këtij momenti solemn i parapriu periudha e vendimeve të vështira e serioze. Ishin procese serioze që kërkonin përgjegjësi, ndërgjegjësim dhe përkushtim të plotë dhe me krenari mund të them se ia arritëm”. VMRO-DPMNE-ja opozitare është me qëndrimin se kjo përbërje parlamentare ka kaluar në një krizë të rëndë politike duke e quajtur qeverinë më katastrofike dhe më kriminale në historinë e vendit. “Zaevi, Spasovski, Sheqerinska dhe LSDM-ja më 12 Prill do të shkojnë në histori dhe dhëntë Zoti asnjëherë të mos kthehen”. Para shpërndarjes së Kuvendit, deputetët kanë miratuar një sërë ligjesh, mes të cilave edhe ligjin e shumë debatueshëm për Prokurorinë Publike, që jo zyrtarisht ishte apostrofuar si kusht nga BE-ja për një vendim pozitiv për datën e negociatave. Tv Klan
Kreret e BE mblidhen per zgjerimin
Kreret e BE mblidhen per zgjerimin
Πριν 3 ημέρες
Krerët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderë të Bashkimit Europian janë mbledhur mbrëmjen e sotme në Bruksel, për të përgatitur samitin e Zagrebit, që mbahet nga 5 deri në 7 Maj dhe që do t’i kushtohet perspektivës së zgjerimit të unionit. Samiti jozyrtar i Brukselit, i thirrur nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, do të fokusohet te diskutimi i metodologjisë së re të zgjerimit të prezantuar nga Komisioni Europian në 5 Shkurt. Aty marrin pjesë presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, përfaqësuesi i lartë i Politikës së Jashtme dhe të Sigurisë së Bashkimit Europian, Joseph Borrel dhe Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenković, si vendi që ka Presidencën e Unionit. Samiti jozyrtar për Ballkanin zhvillohet në një atmosferë pozitive për procesin e zgjerimit të Bashkimit Europian. Siç e kishte paralajmëruar Kryeministri kroat Plenkoviç në 9 Janar, Franca do të mbante një qëndrim pozitiv nëse metodologjia e re e Komisionit Europian për Zgjerimin do të mirëpritej. Në Konferencën e Sigurisë së Mynihut, presidenti francez Emanuel Macron deklaroi se nëse vlerësimi i Komisionit Europian për përparimin e reformave në Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëri është pozitiv, atëherë vendi i tij do të jetë pro hapjes së negociatave me të dy vendet. Burime të Bashkimit Europian në Bruksel shprehen se metodologjia e rishikuar e zgjerimit mirëpritet edhe nga Holanda dhe Danimarka. Por për të dhënë dritën jeshile, të dyja vendet presin raportin e Komisionit Europian mbi evolucionin e reformave në Shqipëri dhe në Maqedoninë e Veriut, që do të prezantohet në fund të Shkurtit. Tv Klan
100 vende pjese e Konferences se Donatoreve
100 vende pjese e Konferences se Donatoreve
Πριν 3 ημέρες
Afro 100 shtete do të jenë pjesë e Konferencës së Donatorëve “Bashkë për Shqipërinë”, që do të mbahet pasditen e 17 Shkurtit në Bruksel, organizuar nga Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leji. Mësohet se pjesë e konferencës do të jenë dhe përfaqësuesit e institucioneve të rëndësishme financiare ndërkombëtare, si Banka Botërore, Fondi Monetar Ndërkombëtar, apo BERZH. Takimi do të nisë me firmosjen e marrëveshjes për fondin prej 15 milionë eurosh, që Komisioni vendosi për të ndihmuar vendin tonë, për të përballuar kostot e tërmetit. Pas takimit, ku qeveria shqiptare synon të gjejë mbështetje financiare për të bërë të mundur zbatimin e programit të rindërtimit, fatura financiare e të cilit e kalon 1 miliardë euro, Kryeministri Rama dhe presidentja Van Der Lejn është parashikuar të dalin përpara gazetarëve në një konferencë për shtyp. Që pas tërmetit të 26 Nëntorit, Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një tur lobues në shumë vende të Europës për të marrë mbështetje maksimale financiare në Konferencën e Donatorëve, si në Gjermani, Itali, Bruksel, ndërsa shfrytëzoi dhe Samitin për Sigurinë në Rajonin e Ballkanit Perëndimor, që u mbajt në Mynih, ku u takua mes të tjerësh dhe me Kryeministrin e Kanadasë, të Kuvajtit dhe atë të Arabisë Saudite. Tv Klan
Kreret e BE mblidhen per zgjerimin
Kreret e BE mblidhen per zgjerimin
Πριν 3 ημέρες
Krerët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderë të Bashkimit Europian janë mbledhur mbrëmjen e sotme në Bruksel, për të përgatitur samitin e Zagrebit, që mbahet nga 5 deri në 7 Maj dhe që do t’i kushtohet perspektivës së zgjerimit unionit. Samiti jozyrtar i Brukselit, i thirrur nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, do të fokusohet te diskutimi i metodologjisë së re të zgjerimit të prezantuar nga Komisioni Europian në 5 Shkurt. Aty marrin pjesë presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, përfaqësuesi i lartë i Politikës së Jashtme dhe të Sigurisë së Bashkimit Europian, Joseph Borrel dhe Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenković, si vendi që ka Presidencën e Unionit. Samiti jozyrtar për Ballkanin zhvillohet në një atmosferë pozitive për procesin e zgjerimit të Bashkimit Europian. Siç e kishte paralajmëruar Kryeministri kroat Plenkoviç në 9 Janar, Franca do të mbante një qëndrim pozitiv nëse metodologjia e re e Komisionit Europian për Zgjerimin do të mirëpritej. Në Konferencën e Sigurisë së Mynihut, presidenti francez Emanuel Macron deklaroi se nëse vlerësimi i Komisionit Europian për përparimin e reformave në Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëri është pozitiv, atëherë vendi i tij do të jetë pro hapjes së negociatave me të dy vendet. Burime të Bashkimit Europian në Bruksel shprehen se metodologjia e rishikuar e zgjerimit mirëpritet edhe nga Holanda dhe Danimarka. Por për të dhënë dritën jeshile, të dyja vendet presin raportin e Komisionit Europian mbi evolucionin e reformave në Shqipëri dhe në Maqedoninë e Veriut, që do të prezantohet në fund të Shkurtit. Tv Klan
Gruaja: Vajzat i moren me force vellezerit e mi
Gruaja: Vajzat i moren me force vellezerit e mi
Πριν 3 ημέρες
Rubrika “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan solli ditën e sotme konfliktin midis dy bashkëshortëve, të cilët prej 4 muajsh nuk jetojnë më sëbashku. Shkak për këtë është bërë një debat që Vasilika ka me vëllezërit e saj për një tokë. Sipas Vasilikës, bashkëshorti Guri nuk mbron atë, por vëllezërit e saj dhe prandaj ajo e ka përzënë nga shtëpia. Problemi i Vasilikës me familjes e saj ka të bëjë me një pronë, që ajo e ka marrë sëbashku me 2 vajzat e saj, por që sipas saj vëllezërit përmes dokumenteve të falsifikuara ia kanë marrë atë. Në studio, ajo përmend disa emra si të përfshirë në këtë situatë. Zonja Eni Çobani realizoi një lidhje telefonike me njërin prej tyre, dhe ai u shpreh se toka toka po shfrytëzohet nga zonja Vasilika, ajo e ka mbjellë dhe madje një pjesë e ka dhënë me qira. Por, konfilkti me vëllezërit thellohet edhe më tej sepse Vasilika ngre pretendimin se ata i kanë marrë edhe 2 vajzat nga martesa e mëparshme dhe prej vitesh ajo nuk takohet me to.
Zone e lire - Putain! Me gjithe keto kancera qe vijne verdalle! (14 shkurt 2020)
Zone e lire - Putain! Me gjithe keto kancera qe vijne verdalle! (14 shkurt 2020)
Πριν 3 ημέρες
#ZonëeLirë, një emision me karakter gjeneralist, i cili mbështetet mbi aktualitete të ndryshme, politike, sociale dhe kulturore, lokale dhe ndërkombëtare, duke i përcjellë ata nëpërmjet personazheve që ideatori dhe drejtuesi i emisionit, #ArianÇani fton në studio: Ruzhdi Metali WEB: tvklan.al/Facebook: facebook.com/tvklan/Instagram: instagram.com/rtvklan/
Moti sot dhe neser ne Tv Klan (16 Shkurt 2020)
Moti sot dhe neser ne Tv Klan (16 Shkurt 2020)
Πριν 3 ημέρες
#tvklan #mot #klanhd
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Shkurt 2020, ora 15:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Shkurt 2020, ora 15:30
Πριν 3 ημέρες
Lajme, edicioni informativ ora 23:45, data 15 Shkurt 2020 #TvKlan.#KlanLajme Spiker: Drini ZeqoWEB: tvklan.al/lajmeFacebook: facebook.com/tvklan/Instagram: instagram.com/rtvklan/
Titujt kryesore te edicionit te lajmeve te ores 15:30 ne Tv Klan (16 Shkurt 2020)
Titujt kryesore te edicionit te lajmeve te ores 15:30 ne Tv Klan (16 Shkurt 2020)
Πριν 3 ημέρες
#KlanLajme #16Shkurt2020 #TvKlan Titujt kryesorë të edicionit të lajmeve të orës 15:30 në Tv Klan. www.tvklan.al/lajme Për më shumë na ndiqni në rrjetet sociale: facebook.com/tvklan instagram.com/rtvklan
Adona dona
Adona dona - Πριν ημέρα
😂😂😂😂😂
usa massachuset
usa massachuset - Πριν ημέρα
Gjysmat do vidhen
Geri Uk
Geri Uk - Πριν ημέρα
Me fytyr te keqe se ky ministeri jone nuk kam pare deri me sot me mafiozi mesa kuptoj un ishalla zgaboj ..Me hajduti i hakduteve..Kur flet ky sikur flet Nastradini me duket mua..
Mikela Miki
Mikela Miki - Πριν ημέρα
Uuu qyqa tu thaft ajo dor o zot e pesoft femija jot 😥😥
Vasilika Culaku
Vasilika Culaku - Πριν ημέρα
Alketa, nuk e kuptoj pse veshja jote eshte kaq e papershtatshme per te qene perballe femijeve, gati po te del gjoksi perjashta? Ky eshte etiketa apo shembulli i mire qe duhet te japesh ndaj atyre femijeve, apo ska rendesi per ty ?
Ardian
Ardian - Πριν ημέρα
Ketu vodhen batanijet jo me parate, vetem po te moderohet nga vete vendet donatore ka shprese!
Florika Eski
Florika Eski - Πριν ημέρα
fevziut nuk ipelqen prandaj flet ashtu
1superlovefire
1superlovefire - Πριν ημέρα
S'e kuptoj se si nje komisar i Departamentit te Zjarrfikses harroi te permende gjene me kryesore qe eshte ajo e paisjes se qytetareve me 1 alarm per monoxid carboni ne shtepi qe duhet ta kete çdo shtepi domosdoshmerisht. Eshte nje paisje me nje kosto fare, fare te ulet - pra shume e lire . Ne perendim Zjarrfikesit, Policia, Departamente te ndryshme te Sigurise per Qytetaret i shperndajne e i montojne pa pagese per qytetaret qe s'kane mundesi t'i blejne.
Florika Eski
Florika Eski - Πριν ημέρα
kjo eshte. merite e edi rames dhe duhet ta vlersoni
Ido Sulejmeni
Ido Sulejmeni - Πριν ημέρα
Me kete shum parash me teper gezojen hajdutet se sa ata qe kan humbur shtepit nga termeti
Black World
Black World - Πριν ημέρα
grmind.info/binteo/aKWKZYvLlZinpaE.html Urime pavaresin kosov
Black World
Black World - Πριν ημέρα
grmind.info/binteo/aKWKZYvLlZinpaE.html Urime pavaresin kosov
Bashkim Zyka
Bashkim Zyka - Πριν ημέρα
Personi nga Anjshtanji
Klodian Gjoci
Klodian Gjoci - Πριν ημέρα
Erisa zykaj kjo palo gazetare ghithmone me frym antishqiptare
Matte Matte
Matte Matte - Πριν ημέρα
Rama i qiu te gjith ata bashk 😅😅
Papi papu
Papi papu - Πριν ημέρα
Shume mire ta gezoni festen por duhet me mesu me mire Shqipen e bukur se akoma flisni Serbisht.
Bledi Lika
Bledi Lika - Πριν ημέρα
Gjynaf per ate qe udheq popullin dhe nuk respektohet si person dhe si udheheqes talenti i cdo njeri shikohet me pun jo me nje pik uje dhe duket sikur kam arrit shume lart ne sanremo shkon cdokush qe ja vlen te bej dicka te saket jo ate te publocitetit per te perfituar nga vetja se une arrita piken ne uje dhe u bera gazetarja ngel gazetare dhe jo publicitet i vendit shqiperinen e njohim dhe se e thoni ju Po e ndjem aty ku jetojm dhe aty ku Po e perballojm.
denisdrennan
denisdrennan - Πριν ημέρα
Sh mire tani jepu parate viktimave te termetit, dhe kaq. Ska nevoje per shtetin te fuse turinjte me ndertu shtepite e te tjereve
Papi papu
Papi papu - Πριν ημέρα
Kancer ju befshin femijeve te tu leket qe i ke vjedhur popullit. Amin
Kodi Pagan Shqiptare
Kodi Pagan Shqiptare - Πριν ημέρα
Edhe per Kosovo ne 2008 ju premtuan mbi 1 miliard po kurr si morëm ato para , kujdes se shpejt ky samit harrohet .medjat dhe njerzit besojn lehet se nga ky samit eshte dicka reale po kur vjne koha me i dergu parat e premtum donacione heshtin dhe harrohet
Aris Myulas
Aris Myulas - Πριν ημέρα
Tani qe po I beret politilanet te tere te pasur . Edhe kjo na mungonte as nje kokerr leku nuk do veje ne fukaraj. Sa keq me vjen
S M
S M - Πριν ημέρα
Propagande fine Ti pergjithesosh shqiptaret vetem si Kristian eshte problem Dmth ne myslimanet s jemi.pjese e Shqiptarise. Keta Kane nje lloj intelektualizmi Çani eshte banal e epsharak😩
Eni Zeneli
Eni Zeneli - Πριν ημέρα
O spartak sikur e ke karin nbyth qe flet me pausa
Bekim Qorri
Bekim Qorri - Πριν ημέρα
King Rama
soni soni
soni soni - Πριν ημέρα
U va teatri gazetert bejn pyetje dhe irritohen mbas pyetjes dhe rama fiton asnje pergjigje su dha e sakt gazetaret gjoja bejnr punenpo persri.mbeshtesin ramen
Urim Guze
Urim Guze - Πριν ημέρα
Ca thot ki nano nuk ka maqedons azilant un jam nga maqedonia ka ikur gjysma e popullsis e maqedonis shqipetar e maqedon ku jeton ti ne mars.
GS WORLD
GS WORLD - Πριν ημέρα
te kendeshem te dy
Eni Zeneli
Eni Zeneli - Πριν ημέρα
Ca emision leshi ca lidhje ka foto o cop kari gazetar injorant.kur ke bo dhe ti emision mos ngelt qen pa bo.bythqir pseogazetar
Monda Dobrenja
Monda Dobrenja - Πριν ημέρα
Zemera e vogel💖💖 Sa bukur recitove. Bravo✨✨✨✨
geni.bb4Life bb444
geni.bb4Life bb444 - Πριν ημέρα
2 idiotet si lesh verdh si laperja edi rames , dy hajdutet shfrytzues fmijesh
Eni Zeneli
Eni Zeneli - Πριν ημέρα
Gojorsja personale e edi ropqirit.ju raft kanceri nfyt baxhelle e ndyre.kurv plere rrugesh
Davidoff667king
Davidoff667king - Πριν ημέρα
Baoton kaq i pa deshirueshem je sa qe as zerin nuk duam te ta ndigjojmn phu phu phu
Ebu Beker Osmani
Ebu Beker Osmani - Πριν ημέρα
❤️❤️❤️
Toni Dema
Toni Dema - Πριν ημέρα
Dy kartoret , turpi yn si shqiprar.
Kejsi Vyshka
Kejsi Vyshka - Πριν ημέρα
Emel tringëllima 🥰🧚🏻‍♀️❤️
Ajer Ajri
Ajer Ajri - Πριν ημέρα
Marshallah sa femije te bukur 😘😘😘😘
Michael Willard
Michael Willard - Πριν ημέρα
Faliminderit jo vetem qeverise shqiptare apo vendeve europiane por dhe shqiptareve qe punojne ne instancat boterore thx euro thx USA
Toni Dema
Toni Dema - Πριν ημέρα
Vdekshit o mashtrusa. Si kjo bucja ashtu dhe ky buxhja. Me fal xheison te dua shum.
Matte Matte
Matte Matte - Πριν ημέρα
Gazetaret te pa pergatitur fare, sikur vajten ne shkolle pa ber detyrat pa mesuar. Tan Hoxha sfoli aq sa di sepse mbase sdo.
Chris Beqo
Chris Beqo - Πριν ημέρα
Pa lidhje kot me se koti
Moza Pasha
Moza Pasha - Πριν ημέρα
Curri, ka mbiemer verior,te folur jugore dhe ky sharretim i suksesshem ka si rezultat nje tru pjellor. Kush e kupton e kupton, kush se kupton le te shkoje te pyesi Currin, se ai di ta shpjegoje.
Perla Krasniqi
Perla Krasniqi - Πριν ημέρα
Bravo Sa emision i vertet po duket
Joy joy
Joy joy - Πριν ημέρα
Komplimente per emisionin , nese vazhdoni te punoni keshtu do jeni me te vertete emisioni numer Nje ne vendin tone..
Amra Mustafi
Amra Mustafi - Πριν ημέρα
Mashalla yll. O zot lum prinderit per ket engjull shum i bukur
Ardit Bega
Ardit Bega - Πριν ημέρα
Cfar ylli❤
Leutrime Kadriu
Leutrime Kadriu - Πριν ημέρα
O Deon te adhuroj fare , te rujt zoti ishallah.. 💙💎
rina buli
rina buli - Πριν ημέρα
femije fantastike .Femijet jane gjithcka .
Ardit Bega
Ardit Bega - Πριν ημέρα
Hahahahahhahahahhahahahahahhha jam mek pz hahahahahahha
lule lulee
lule lulee - Πριν ημέρα
Sa te bukur ato vajza
R s
R s - Πριν ημέρα
Kjo i jep gojes e tashi mulon mutin me shurre e i ben te fala Marines..ky Juli eshte kokrra gamorit
Xhatani Iseni
Xhatani Iseni - Πριν ημέρα
Urime per sezonin e ri jeni e mrekullueshme ju pershendesim nga Tetova
1gl1 97
1gl1 97 - Πριν ημέρα
Bravo spartak 👌
irolf Iro
irolf Iro - Πριν ημέρα
Vk puna juaj stop
Faton Kastrati
Faton Kastrati - Πριν ημέρα
Nuk i del zakoni pa i dal shpirti vetem jep shifra hahahahha
Leon Leon
Leon Leon - Πριν ημέρα
O Cani mire qe flet si INJORANT profesional, Por mos i vej kaq shum suva(makiazh) surrratit qe te ka dhene natyra,
Gali Caif
Gali Caif - Πριν ημέρα
Kanuni gafurrit
Rambo Dema
Rambo Dema - Πριν ημέρα
Rrofte AMERIKA ALEATI I PERJETSHEM I KOMBIT SHQIPTAR SKA MË COPTIME TE TROJEVE SHQIPTARE PA AMERIK EDHE BISEDIMET NUK DO ZGJATSHIN AQE GJATE .E DIN VUÇIÇI KUSH ESHT AMERIKA MOTORI I BOTES.
Ela Ela
Ela Ela - Πριν ημέρα
O kjo kenge te knaq shpirtin 🤗
Eno Kurti
Eno Kurti - Πριν ημέρα
mashalla cfar femije 😍 zoti t rrist pran familjes
Tili Cala
Tili Cala - Πριν ημέρα
haha ky esht pall komplet pz imagjino
Ervin Prenci
Ervin Prenci - Πριν ημέρα
Ah moj Shqiperi e shkret ne dore te kujt ke mbet 😢😢😢😢dikur ke qan zonje dhe burrat e dheut te thirreshin nane 😢😢😢😢
Femi Thaqi
Femi Thaqi - Πριν ημέρα
Ju endruara Elena si ke pranuar te dalesh nket emision me kit arjan qenin kit bir greku me kta dy kelyshet etij qellimisht ika ftuar kta dy zagar te greqis vetem per te folur kunder teje kjo asht turp per kta zagar qe jan shitur te greku kta e shesin edhe familjen evet per lek
Dhurata Bushi
Dhurata Bushi - Πριν ημέρα
Bo bo ca niveli skandaloz
Al PACINO
Al PACINO - Πριν ημέρα
Po ikni mor vari karsa na keni car trapin Nuk beni per humor o rota kari
burim sadiku
burim sadiku - Πριν ημέρα
Nuk e keni idene cer lloj kazani.jeni .vtm rama.ju bi mrapa.ju .se.ndrryshe te.hypni.kalaqaf .me.gazetare kot lloqe kavaje nuk.na.kan.pa syt .ben rolin r gazetares .njekohesisht dhe gjyqtaren. avokaten .Lerini.ti zgjodhin.vet hallet e veta.njerzit .se masanej qani ke.fevziu jo.na.kercenojn.2 gjera.qe.i.dini thuajini tamam .mos shpifni .MOS SHPIFNI OJ SHPIFSIRE
Toni Ton
Toni Ton - Πριν ημέρα
Me mire spostohuni, Beni humor 1 here ne muaj, se per cdo javë skeni qa jepni, e keni bastarllu, sidomos me ato të 2XL'se, nuk shihen me sy
Muci Bala
Muci Bala - Πριν ημέρα
E keqja ktyre esht se kur i pysin per dicka thon dic tj
Toni Toni
Toni Toni - Πριν ημέρα
kjo gazerare esht mashtruse duket qe ne fytyr .kete gazetare e shof shpesh her .ke astriti...mgjest dark..
Toni Toni
Toni Toni - Πριν ημέρα
Pusho moj gazetare legene .fty e shumtut shtemaluce...sa e shpifur qe je moj ...
cocolino coco
cocolino coco - Πριν ημέρα
Respekte dhe Urime per emisjonin
Sead Dervishaj
Sead Dervishaj - Πριν ημέρα
Ky rama eshte shum i pa ftyr arrogat i pa rrespet keqyrne mir ore popull sa i pa pergjeqem eshte
Ermira Qatipi
Ermira Qatipi - Πριν ημέρα
E paska lene drogen kjo? 🤣😉😉😉🤣🤣🤣
Tafani Andi
Tafani Andi - Πριν ημέρα
Edi duhet te shpallet mbret i pallateve pa leje dhe hajdut i fondeve publike
AMRA BAJRAMI
AMRA BAJRAMI - Πριν ημέρα
Moa e shani 2xln se tani vu mungon e e shani klaniforniên o zot far njerz jeni
Sabi Baliaj
Sabi Baliaj - Πριν ημέρα
EKZAKT PSE NUK FILLON NGA VILA JOTE DHE E SHOKEVE TU .. MAJTAS DHE DJATHTAS... e terthor..dhe te grat e akrabat shoqet shoferet e. dashnoret..
Ardian Shehu
Ardian Shehu - Πριν ημέρα
O fejzi e ke dhi fare kte imison kte her. Ka dret rrama sipas meje ktu
Beqir Zavalina
Beqir Zavalina - Πριν ημέρα
Bobobo CFR ropqirje kjo klod lala..vras mendjen si duron burri shpi...femer me injoranta me debile skam par.shum femer e neveritshme..tqr
Aldo Kasimi
Aldo Kasimi - Πριν ημέρα
Kopsht zoologjik.
Lupo 89
Lupo 89 - Πριν ημέρα
O Zot kush na drejton, ore ky popull jo tërmet por cunami meriton me këtë Skizofren që ka votuar.
Pashk Oroshi
Pashk Oroshi - Πριν ημέρα
Artan Hogja gabim e ke Z Rama asht Burre Zotni
Al PACINO
Al PACINO - Πριν ημέρα
Ky juli kot ben keshu se asnje sqesh Mundohet te justifikoj rogen Se te gjith e din qe esht vk
Lucio Maty
Lucio Maty - Πριν ημέρα
Bravo Qe e ke mbylli Instagram se gjith ato budallaliqe qe thu ....pushooooooo tani
100K Subs No Videos
100K Subs No Videos - Πριν ημέρα
awesome video
Stop TheBullshit
Stop TheBullshit - Πριν ημέρα
Enca s'kuptohet ku ka koken, ka barkun ku ka bythen, eshte si nje bythe e madhe
Alban Strakosha
Alban Strakosha - Πριν ημέρα
E ka ndihmu talenti, ajo vrima, me 2 vrima 😂
Mohan
Mohan - Πριν ημέρα
Te henksha cicAt marin
Alban Strakosha
Alban Strakosha - Πριν ημέρα
Alketa Vejsiu Njeriu m fallco n'Botë! Sot qan, nesër qesh.
love love
love love - Πριν ημέρα
brava
Klaudio Deliu
Klaudio Deliu - Πριν ημέρα
Suksese per emisionin shume interesant
Lola Hasani
Lola Hasani - Πριν ημέρα
Pune te mbare ne emisionet tuaja Spartak. Bravo. 👍🏻
Persida Spahiu
Persida Spahiu - Πριν ημέρα
😂
avemir dokollari
avemir dokollari - Πριν ημέρα
Super kenge ♥♥♥
ciccio pasticcio
ciccio pasticcio - Πριν ημέρα
haaaaaaa
Mario Thanasi
Mario Thanasi - Πριν ημέρα
Mbajeni eksitimin goca thot Arjan çani edhe gocat qeshin
Al PACINO
Al PACINO - Πριν ημέρα
Ja dhe goditja e radhes me video varikaristee Juli vari karin si gjihmon 😑😑 Bashk me keto kurvat qe ju haet loqe bythve
lili shyta
lili shyta - Πριν ημέρα
Arjan Curri eshte speacialist per gjitha llojet e problemeve?
juhu kuçkuç
juhu kuçkuç - Πριν ημέρα
Vetem ke vjedhur mor koka mafies shqiptare je edi rama burgaxhiu frances ben sikur ska ber gje qe nga avionet me Droge qe thoje jan aviona qe po sperkasin mushkonjat ik mor rotk njeri i paftyre
ALBY
ALBY - Πριν ημέρα
Suksese per emisionin ! Beni te pamunduren per zbardhjen e ksaj ngjarje .
Roze Dell
Roze Dell - Πριν ημέρα
Bravo shume bukure 👏🙏🏻🇺🇸🇺🇸🇦🇱🇦🇱
Alvaro Cosenza
Alvaro Cosenza - Πριν ημέρα
Respekte vlla tani u kuptua pse ka ndodhur rrembimi