RTV KLAN
RTV KLAN
  • 56 568
  • 983 097 283
  • Εγγράφηκε στις 25 Φεβ 2011
KANALI ZYRTAR I TVKLAN (TELEVIZIONI KOMBETAR KLAN)
Official channel of TVKLAN Sh.a
Televizioni Kombetar Klan
Televizioni privat me i madh ne Shqiperi
Aleksander Moisiu Str. no.97
Tirana 1007, Albania
+35542347805/6/7
+35542347808

Βίντεο
Klanifornia - Beti i thot PO Pjetrit (16 nentor 2019)
Klanifornia - Beti i thot PO Pjetrit (16 nentor 2019)
Πριν 22 ώρες
Nje program nga Turjan Hysko
Klanifornia - Parodia (16 Nentor 2019)
Klanifornia - Parodia (16 Nentor 2019)
Πριν 22 ώρες
#Klanifornia #TvKlan www.tvklan.al
Klanifornia - Episodi 7 (16 nentor 2019)
Klanifornia - Episodi 7 (16 nentor 2019)
Πριν 22 ώρες
#Klanifornia #TvKlan Një program nga Turjan Hysko Moderatore: Marina Vjollca Aktorët: Julian Deda, Albano Bogdo, Visjan Ukcenaj, Esmeralda Metka, Delinda Disha, Olsi Bylyku, Lisa Kujofsa, Eglein Laknori, Eliona Pitarka, Andrea Vreto. DJ: Vin Veli Për më shumë na ndiqni në rrjetet sociale: Facebook: Tvklan Instagram: rtvklan WEB: www.tvklan.al
Justifikime per te mos bere dashuri, modelja: S’i them kurre jo…
Justifikime per te mos bere dashuri, modelja: S’i them kurre jo…
Πριν 22 ώρες
Angela Martini është një prej modeleve më të njohura shqiptare. Prej vitesh ajo e ka vazhduar karrierën e saj në SHBA. Bukuroshja me origjinë nga Shkodra është martuar me miliarderin rumun Dragos Savulescu. Ajo u bë pjesë e emisionit “Klanifornia” në Tv Klan këtë të shtunë, ku iu përgjigj pyetësorit të Marina Vjollcës. Me humor, Angela Martini tregoi se nuk i thotë kurrë Dragos, kur ky i fundit i kërkon të bëjë dashuri. Marina Vjollca: Tre justifikime për të mos bërë dashuri. Çfarë i thua ti Dragos? Angela Martini: Nuk i them kurrgjë. S’i them kurrë jo. Bukuroshja shqiptare foli edhe për meshkujt shqiptarë. Sipas saj ata duhet të respektojnë femrat shqiptare më shumë. “Kanë shumë vlera”, tha Angela Martini./tvklan.al
Angela Martini: Me ndjek policia
Angela Martini: Me ndjek policia
Πριν 22 ώρες
Bukuroshja Angela Martini ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin “Klanifornia” në Tv Klan. Ajo njihet prej karrierës së modelingut që ka pasur prej kohësh në SHBA, ndërkohë prej dy vitesh është martuar me miliarderin rumun Dragos Savulescu. Martini tregoi gjatë pyetësorit të Marina Vjollcës që ndiqet nga policia. Megjithatë bukuroshja shqiptare nuk dha shumë detaje rreth kësaj çështje. Gjithashtu ajo sqaroi se bashkëshorti i saj nuk është në burg dhe kjo gjë nuk ka për të ndodhur për aq kohë sa të jetë ajo gjallë. Marina Vjollca: Çfarë është diçka që ti e ke bërë tani, por s’do doje që njerëzit ta merrnin vesh? Angela Martini: Që mua më ndjek “secret service”. Marina Vjollca: Pse? Angela Martini: Është histori e gjatë. Marina Vjollca: Të ndjek policia? Angela Martini: Po. Marina Vjollca: Ke bërë ndonjë gjë të pabërë moj? Angela Martini: Jo, jo. Unë s’kam bërë gjë. Marina Vjollca: Dua të sqarojmë edhe njëherë e mirë lajmin që është komentuar nëpër të gjitha mediat shqiptare dhe jo vetëm. Është arrestuar apo jo bashkëshorti yt? Ndodhet apo jo në burg? Angela Martini: Jo. Derisa jam unë gjallë, jo. /tvklan.al
“Kam dale me breket e mamit ne lagje…”
“Kam dale me breket e mamit ne lagje…”
Πριν 22 ώρες
Angela Martini është një ndër personazhet më të njohura shqiptare dhe kjo padyshim prej bukurisë së saj. Modelja prej vitesh jeton në SHBA. Ajo ka ardhur së fundmi me një libër të quajtur “Dashuri, shpresë, dritë”, ku rrëfen të gjithë peripecitë e jetës së saj dhe të së ëmës. Këtë të shtunë në emisionin “Klanifornia” në Tv Klan, bukuroshja shqiptare rrëfeu rebelimin më të madh që ka bërë në adoleshencë. Marina Vjollca: Ndërmjet rreshtave që ke shkruajtur në libër ke treguar që ke qenë dhe një adoleshente disi rebele, por nuk e ke zbuluar të gjithin. Trego cili ka qenë rebelimi yt më i madh në adoleshencë. Angela Martini: Kam dalë me brekët e mamit në rrugë, në lagje se ishte “Miss Pallati”. Doja të isha seksi dhe ia kam marrë brekët dhe ia kam lidhur anash. Kam thanë “mami, kam veshur brekët e tua”. /tvklan.al
Kengetarja zbulon titullin e bashkepunimit me Stresin
Kengetarja zbulon titullin e bashkepunimit me Stresin
Πριν 22 ώρες
Eli Fara dhe Stresi do të këndojnë sëbashku në Festivalin e Këngës. Këngëtarja tregoi gjatë emisionit “Klanifornia” në Tv Klan se kishte dashur me kohë një bashkëpunim me një artist të ri si Arkimed Lushaj. Ndërkohë për herë të parë, Eli Fara zbuloi edhe titullin e këngës. “Bohem. Jam bohem”, tha këngëtarja. Fara theksoi se është e lumtur që merr pjesë në një prodhim artistik ku regjisore është Vera Grabocka. “Për mua është një grua e rëndësishme e televizionit shqiptar dhe pushteti i saj është puna e saj”, u shpreh Eli Fara. /tvklan.al
PS piloton votimin elektronik per Kongresin
PS piloton votimin elektronik per Kongresin
Πριν 22 ώρες
Partia Socialiste ka zgjedhur këtë të shtunë 706 delegatet e kongresit përmes parimit “një anëtar një votë”. Në të gjithë degët e saj u ngritën 363 qendra votimi. Për herë të parë, socialistët vendosën të pilotojnë në një qendër të vetme, votimin elektronik. Ervin Bushati, bashkëdrejtues politik për qarkun e Tiranës, thotë se votimi elektronik mund të aplikohet dhe në procese të tjera zgjedhore brenda apo dhe për zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale. Në këto zgjedhje 47% e kandidatëve për delegatë janë gra. Tv Klan
Klanifornia - Backstage (16 Nentor 2019)
Klanifornia - Backstage (16 Nentor 2019)
Πριν 22 ώρες
#Klanifornia #Backstage #TvKlan www.tvklan.al
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Nentor 2019, ora 19:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Nentor 2019, ora 19:30
Πριν 22 ώρες
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan
“Pse mos te shtojme kombin”, sa femije deshiron te kete cifti Fejzullahu
“Pse mos te shtojme kombin”, sa femije deshiron te kete cifti Fejzullahu
Πριν 22 ώρες
Ditën e sotme në emisionin “Rudina” në Tv Klan të ftuar ishin këngëtari i njohur nga Kosova Sabri Fejzullahu dhe nusja e djalit të tij, Ermalit, Ariana Fejzullahu. Pak javë më parë Ariana dhe Ermali janë bërë prindër për herë të katërt, duke sjellë në jetë vajzën e tyre Ana. Ariana ka rrëfyer se dëshira e saj dhe e Ermalit është që të kenë një familje të madhe, dhe në planet e tyre është një familje me gjashtë fëmijë. “Edhe unë edhe Ermali kemi qejf të kemi një familje të madhe dhe kismet... ne kemi vendosur që të bëjmë gjashtë fëmijë. Pse mos të shtojmë kombin dhe të bëjmë fëmijë të bukur”, u shpreh ajo. Ndërkohë Sabri Fejzullahu tregoi dobësinë dhe pikën e tij të dobët për Artin, djalin e Ermalit, ndërsa u shpreh se e quan “gjeneral i gjyshit”. “Jam i lidhur shumë me Artin, ai është gjenerali im, shumë pikë të dobët... këto janë dashuri të miat, të gjithë, nipër dhe mbesat, 11 që kam, por Artin e kam pikë të dobët dhe unë e quaj gjeneral. Kur më ka pyetur disa vite më parë kur i thash se ‘je gjeneral i gjyshit’, më tha ‘gjysh, pse?”, i thash sepse ke qëndrimin e gjeneralit, nuk flet shumë, ke shumë kulturë, nuk buzëqesh shumë dhe duhet ta mbarosh akademinë ushtarake dhe të na bëhesh gjeneral. Do të kisha dëshirë, sepse nuk duhet të gjithë të rendim nga arti, kultura, politikë... duhet të ketë dhe kombi shqiptar gjeneralë të mirë, nga fis i mirë dhe ta çojnë vendin përpara”, tha këngëtari i njohur, Sabri Fejzullahu. E pyetur për vështirësinë e të rriturit katër fëmijë tha se është një sakrificë, Ariana tregoi se Era, 6 vjeçe, është paksa xheloze për motrën e saj të vogël. “Normal që është e vështirë, sepse janë të gjithë në shkollë. Normal që kam shuam sakrificë, tani Ana e vogël do shumë vëmendjen, Era e vogël është pak xheloze sepse ka qenë e llastuara e shtëpisë dhe do më shumë vëmendje”, rrëfeu Ariana. “Shtatzënia më Anën ishte pak e vështirë pas një pauze 6 vitesh, por falë familjes ia dola. Falënderoj Zotin sa herë që zgjohem dhe shoh fëmijët të gëzojnë shëndet të plotë, uroj që të gjithë fëmijët në botë të kenë shëndet”, u shpreh bashkëshortja e këngëtarit Ermal Fejzullahu. /Tvklan.al
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 19:30 - 16 Nentor 2019
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 19:30 - 16 Nentor 2019
Πριν 22 ώρες
#KlanLajme #16Nentor2019 www.tvklan.al/lajme
Kombetarja: Shpresojme ne fitore ndaj Frances
Kombetarja: Shpresojme ne fitore ndaj Frances
Πριν 22 ώρες
Një ndeshje për tifozët dhe për të festuar siç duhet në stadiumin e ri. Te kuqezinjtë urojnë që gjërat të mos shkojnë si me Andorrën dhe të kenë një paraqitje të denjë me Francën. Trajneri Edy Reja thotë se e ka studiuar kundërshtarin. “Kemi punuar këto ditë dhe i njohim vështirësitë që mund të na krijojë kundërshtari. Kemi punuar në aspektin mbrojtës, por është dhe një ekip që mund të na lejojë dhe të shfrytëzojmë ato mundësi që do të na jepen”, tha Reja. Kapiteni Elseid Hysaj nuk pret dhurata, por ta nisin mbarë në stadiumin e ri. “Nuk besoj që kampionë si Franca të vijnë këtu të na falin pikë. Do të mundohemi ta respektojmë këtë stadium me një ndeshje të mirë dhe do Zoti me një fitore”, u shpreh kapiteni. Francezët janë të qartë dhe duan vetëm fitoren, por trajneri Didier Deschamps nuk i zbeh vlerat e Shqipërisë. “Është një ndeshje e fortë, pasi Shqipëria luan në fushën e saj. Kjo është një ndeshje që skuadra do të tregojë identitetin e saj”, tha ai. Raphael Varane si kapiten tregon se objektivi është vendi i parë në grup. Franca e fitoi sfidën e parë në Paris me rezultatin 4-1, por te Shqipëria ka motivim edhe për shkak të stadiumit që pritet të jetë i mbushur në orën 20:45 të së dielës kur të nisë takimi. Tv Klan
Meta: Te “Kushtetuesja” vija eshte e kuqe flake
Meta: Te “Kushtetuesja” vija eshte e kuqe flake
Πριν 22 ώρες
Presidenti Meta përforcoi edhe këtë të shtunë qëndrimin e shprehur një ditë më parë se Gjykata Kushtetuese përbën një vijë të kuqe, të cilën thotë se nuk do të lejojë që të shkelet. Kreu i shtetit postoi në faqen zyrtare në rrjetet sociale një pjesë të deklaratës së bërë një ditë më parë teksa paralajmëroi kallëzim penal për kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvoranin. “Unë nuk kam ndërmend të tallem me Kushtetutën. Boll janë tallur me Kushtetutën e Shqipërisë që u votua me konsensus. Te Gjykata Kushtetuese vija është e kuqe, dhe e kuqe flakë”. Po gjatë kësaj të shtune presidenca ka lajmëruar se presidenti iu ka kërkuar takim në një kohë sa më të shpejtë, mundësisht përpara të mërkurës së 20 Nëntorit, kryetarëve të 9 partive që braktisën Kuvendin në Shkurt 2019. Në letrën dërguar Lulzim Bashës që Tv Klan e disponon thuhet se tematika e takimit lidhet me situatën dramatike sipas tij ku ndodhet vendi dhe pasojat e saj të paparashikueshme. Zëdhënësi i presidentit paralajmëroi edhe publikimin gjate javës së ardhshme të një videoje që do të faktojë dhunimin që ka tentuar t’i bëjë Kushtetutës dhe Gjykatës Kushtetuese, kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi dhe ajo që zëdhënësi i Presidentit e quan si bande. Në njoftim thuhet se po administrohen prova të reja përvëluese, që shtojnë mundësinë për të patur edhe padi për persona e zyrtarë të tjerë të përfshirë në situatën e krijuar me emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Tv Klan
PS piloton votimin elektronik per Kongresin
PS piloton votimin elektronik per Kongresin
Πριν 22 ώρες
Partia Socialiste ka zgjedhur këtë të shtunë 706 delegatet e kongresit përmes parimit “një anëtar një votë”. Në të gjithë degët e saj u ngritën 363 qendra votimi. Për herë të parë, socialistët vendosën të pilotojnë në një qendër të vetme, votimin elektronik. Ervin Bushati, bashkëdrejtues politik për qarkun e Tiranës, thotë se votimi elektronik mund të aplikohet dhe në procese të tjera zgjedhore brenda apo dhe për zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale. Rezultatet me emrat e delegatëve të Partisë Socialiste pritet të dalin mbrëmjen e sotme. Tv Klan
Vjeherr dhe nuse bashke ne emision, Ariana Fejzullahu: Jam me fat!
Vjeherr dhe nuse bashke ne emision, Ariana Fejzullahu: Jam me fat!
Πριν 22 ώρες
Për herë të parë dalin në një intervistë në emisionin “Rudina” në Tv Klan, një vjehërr dhe një nuse, ndër më të famshmit të shoëbizz-it shqiptar, Sabri Fejzullahu dhe Ariana Fejzullahu, nusja e Ermalit. Ai është një ndër këngëtarët nga Kosova shumë i njohur dhe i dashur për publikun shqiptar, i cili prej 53 vitesh nuk i është ndarë skenës së muzikës duke sjell këngë që mbesin gjatë në memorien e publikut, ndërsa ajo një ndër blogeret më të njohura për shqiptarët në rrjetet sociale. Në këtë intervistë, Ariana ka rrëfyer marrëdhënien që ka me familjen e burrit, duke e cilësuar veten me fat. Rudina Magjistari : Ju jeni në shtëpi të ndara, si është marrëdhënie e ndërtuar mes jush, çiftit të ri, dhe familjes së Ermalit. Ariana Fejzullahu: Shyqyr Zotit jemi shumë mirë, shihemi çdo ditë, në darka, në dreka. Jam shumë me fat që kam vjehrrin, nuk dua ta quaj vjehërr, por me babin dhe mamin që i kam çdo moment mbështetje. Sabriu Fejzullahu: Dashuria e Arianës për njerëzit është shumë e madhe. Është e padjallëzuar. Asgjë të keqe nuk ka në të, ajo e shfaq dashurin përmes buzëqeshjes së saj dhe i bën për vete. /Tvklan.al
Rudina - Sabri Fejzullahu na prezanton me nusen e djalit te tij, Ariana Fejzullahu! (16 nentor 2019)
Rudina - Sabri Fejzullahu na prezanton me nusen e djalit te tij, Ariana Fejzullahu! (16 nentor 2019)
Πριν 22 ώρες
www.tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN
Rudina - Arredimi i ambjenteve ku jetojme, me objekte te vecanta dizajni! (16 nentor 2019)
Rudina - Arredimi i ambjenteve ku jetojme, me objekte te vecanta dizajni! (16 nentor 2019)
Πριν 22 ώρες
www.tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN
Rudina - Backstage: Elia Zaharia, Angela Martini, Bes Kallaku, Ercan Kesal (16 Nentor 2019)
Rudina – Backstage: Elia Zaharia, Angela Martini, Bes Kallaku, Ercan Kesal (16 Nentor 2019)
Πριν 22 ώρες
#Rudina #TvKlan Momente nga paskuintat e programit Rudina në Tv Klan. www.tvklan.al
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Nentor 2019, ora 15:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Nentor 2019, ora 15:30
Πριν 22 ώρες
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan Spiker: Anjola Hamzaj
Ndeshja Shqiperi - France
Ndeshja Shqiperi – France
Πριν 22 ώρες
Franca mbërriti pak pas mesditës në Shqipëri ku nesër në mbrëmje do të luajë ndeshjen eliminatore të Europanit me Shqipërinë. Stërvitja e skuadrës së drejtuar nga Didier Deschamps do të zhvillohet në orën 18:00 në stadiumin “Air Albania” ku do të luhet takimi. 1 orë e gjysmë më herët aty, do të zhvillojnë seancën zyrtare kuqezinjtë e Edy Reja. Trajneri pritet të aktivizojë lojtarët më në formë për këtë ndeshje të rëndësishme, duke shpresuar që të arrijë një rezultat pozitiv. Një pjesë e futbollistëve u lanë pushim në përballjen e së enjtes me Andorrën në Elbasan. Një shtysë e madhe për të bërë një ndeshje të mirë pritet t’i japin tifozët që do të mbushin tribunat e stadiumit të ri. Tv Klan
800 forca policie per ndeshjen Shqiperi-France
800 forca policie per ndeshjen Shqiperi-France
Πριν 22 ώρες
Prej orës 17:00 të së dielës të gjitha rrugët hyrëse që të çojnë drejt stadiumit “Arena Kombëtare” do të bllokohet qarkullimi i mjeteve. Për mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Francë do të angazhohen rreth 800 forca policie. Përveç bllokimit të rrugëve, në perimetrin përreth stadiumit nuk do të lejohet të parkohen automjete. Prej orës 12:00 të së dielës, do të largohen të gjitha mjetet që qëndrojnë ende të parkuara në afërsi të stadiumit. Ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës do të nisë në orën 20:45 minuta, ndërsa hyrja e tifozë në impiantin Arena kombëtare do të fillojë në orën 18:30 minuta. Për lëvizjen e automjeteve në zonën në afërsi të stadiumit “Air Albania”, do të jenë të lira vetëm aksi rrugor “Rruga e Elbasanit” dhe Unaza. Në terren do të zbarkojnë Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, forcat operacionale, Policia e Rendit dhe ajo e Rrugores. Policia është kujdesur që të kontrollojë të gjitha makinat që do të lejohen brenda perimetrit, që të bëhet kontrolli anti-eksploziv. Po kështu, forca të shumta policie do të qëndrojnë edhe në lokalet pranë stadiumit, ku pritet që numri i tifozëve të jetë mjaft i lartë. Mësohet se rreth 1500 tifozë do të vijnë nga Franca për të parë ndeshjen. Tv Klan
Parisi pushtohet serish nga “jeleket e verdhe”
Parisi pushtohet serish nga “jeleket e verdhe”
Πριν 22 ώρες
Parisi është trazuar sërish këtë të shtunë nga të ashtuquajturit “jelekët e verdhë”. Qindra persona kanë dalë në rrugët kryesore të kryeqytetit francez me rastin e 1-vjetorit të protestave të dhunshme anti-qeveritare. Përleshja e parë mes protestuesve dhe forcave policore shpërtheu pranë Porte de Champerret, teksa “jelekët e verdhë” po përgatiteshin të marshonin në rrugët kryesore të Parisit. Forcat policore përdorën gaz lotsjellës për të qetësuar situatën por edhe për të ndaluar bllokimin e rrugëve kryesore të qytetit. Sipas të dhënave zyrtare të autoriteteve franceze, janë arrestuar 24 persona. Protesta e “jelekëve të verdhë” shpërtheu në mesin e Nëntorit të 2018, si pasojë e pakënaqësisë për rritjen e çmimit të karburantit dhe kostos së lartë të jetesës, por më pas u zgjerua në një lëvizje kundër Presidentit Emmanuel Macron dhe përpjekjes së tij për reforma ekonomike. Tv Klan
“Tirana e nones”, mirepritet nga lexuesit ne panair
“Tirana e nones”, mirepritet nga lexuesit ne panair
Πριν 22 ώρες
Në radhë për të blerë librin e për të marrë një autograf nga autori i tij. Libri “Tirana e Nonës” është një tjetër sukses i gazetarit të njohur Blendi Fevziu në botën e krijimtarisë. “Pothuajse të gjitha reagimet që kam marrë kanë qenë shumë të mira. I kam pritur sepse e di se çfarë përfaqëson ky libër”. Më herët librat Enver Hoxha, Ahmet Zogu, Pushteti etj, kanë ndjellë lexuesit sa nga stili i autorit e po aq për vetë personazhet që kanë shënjuar historinë e Shqipërisë. Po çfarë e bën librin “Tirana e Nonës” kaq të kërkuar nga lexuesit? “Pikërisht se nuk ka një personazh të famshëm, por njerëz të thjeshtë, dhe janë ata që e shkruajnë historinë e një qyteti”. E rekomandon për të gjithë grupmoshat e lexuesve. “ Ata që janë të mëdhenj do të gjejnë një pjesë të së shkuarës së tyre, ata që janë brez i ri do të gjejnë një copë nga historia e prindërve, gjyshërve apo stërgjyshërve të tyre”. Të duket më interesante Tirana e sotme apo ajo e atyre viteve? “Qyteti lëviz çdo moment, ndryshon, ajo që mbetet e njëjtë është nostalgjia”. Libri “Tirana e Nonës” do të vijojë të qëndrojë në Panairin e Librit deri të dielën. Tv Klan
Vjosa krijon “Dardanet”
Vjosa krijon “Dardanet”
Πριν 22 ώρες
Kjo është Vjosa Berisha, fanse e flaktë e Kosovës në futboll. Ajo shpesh nuk kishte me kë të shoqërohej për të shikuar një ndeshje futbolli. Nga kjo i lindi ideja që të formojë klubin e fanseve femra të quajtur Dardane, iniciativë kjo e cila rezultoi me sukses Shumë shpejt pritet që të gjitha të pajisen me kartela anëtarësimi. “Unë bijë jote Kosovë” është slogani i femrave dardane të cilat për më pak se dy muaj kanë arritur të jenë mbi 600. Kjo iniciativë është mirëpritur nga femrat në Kosovë, madje po organizohen edhe që të shikojnë ndeshjet bashkë, si kjo me Çekinë e që për shkak të kohës së shkurtër nuk arritën të organizohen për të përcjellë ndeshjen atje. Këtë iniciativë e ka përshëndetur edhe ish-ministrja e Kulturës Vlora Dumoshi e cila konsideron se ky shembull do të ndiqet edhe nga vendet e tjera të Ballkanit. Derisa nesër zhvillohet ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Anglisë femrat dardane arritën t’i siguronin 50 bileta, të cilat u shpërndanë në lokalin ku po pritej të zhvillohej ndeshja Çeki-Kosovë, e shumë prej tyre nuk arritën. Megjithatë ky është një fillim i mbarë i femrave dardane numri i të cilave po rritet çdo ditë e më shumë. Tv Klan
Perkujtohet rrezimi i juntes se koloneleve
Perkujtohet rrezimi i juntes se koloneleve
Πριν 22 ώρες
Policia greke ka mobilizuar në Athinë më shumë se 5000 forca për të ruajtur sigurinë në prag të përkujtimit të revoltës studentore të vitit 1973. Revolta studentore që kulmoi më 17 Nëntor 1973 në Universitetin Politeknik të Athinës, solli pas disa muajsh rrëzimin e juntës së kolonelëve që sundonte që nga viti 1967. Por ajo që do të duhej të ishte festa e madhe e demokracisë, shoqërohet çdo vit me trazira të dhunshme. Protesta që nis nga Universiteti Politeknik, përfundon para ambasadës amerikane dhe shpeshherë precipiton në përleshje midis anarkistëve dhe forcave të rendit. Nuk besohet që sivjet të jetë ndryshe dhe e diela parashikohet të jetë një ditë mjaft e tensionuar. Policia greke ka hartuar një plan të posaçëm sigurie, ku përveç uniformave blu, do të përdoren edhe policë me veshje civile, ndërsa do të kufizohet qarkullimi i mjeteve në disa prej rrugëve kryesore. Dy dronë dhe një helikopter do të dërgojnë vazhdimisht pamje në qendrën operative të policisë, e cila thotë se do të reagojë në mënyrë të rrufeshme. Forca të shumta policore do të ruajnë për tri ditë objektet qeveritare, ambasadat dhe universitetet. Deri para pak ditësh, policia nuk kishte të drejtë të ndërhynte në brendësi të universiteteve, që konsiderohet se anarkistët i përdorin si baza të tyre. Por qeveria Mitsotakis e shfuqizoi ligjin mbi azilin universitar dhe kjo ka shkaktuar zemëratë për shumicën e unioneve studentore. Tv Klan
Ulet pas 20 vjetesh nje avion ushtarak në Kucove
Ulet pas 20 vjetesh nje avion ushtarak në Kucove
Πριν 22 ώρες
Forcat Speciale Shqiptare ju janë bashkuar kolegët e tyre amerikanë në operacione speciale që zhvilluan në hapësirën tonë ajrore. Për më shumë se 1 jave, dy avionë “MC-130J Commando II” të Krahut të Operacioneve Speciale Ajrore amerikane fluturuan në hapësirën ajrore shqiptare. Ata përdorën bazat e Rinasit dhe Kuçovës, duke shënuar te kjo e fundit edhe uljen e parë pas 20 viteve. Aeroporti i Kuçovës pas shumë vitesh i lënë në harresë do të kthehet në bazën ajrore të Aleancës Atlantike të Veriut për Ballkanin Perëndimor. Tv Klan
PS piloton votimin elektronik per Kongresin
PS piloton votimin elektronik per Kongresin
Πριν 22 ώρες
706 delegatët e Kongresit të Partise Socialiste do të përzgjidhen përmes parimit “një anëtar një votë” nga anëtarësia e kësaj partie që është ftuar këtë të shtunë të votojë në 363 qendra votimi në të gjithë degët e saj. Për herë të parë, socialistët kanë vendosur të pilotojnë në një qendër të vetme, votimin elektronik dhe atë online. Nëse ky test do të rezultojë i suksesshëm për Njësinë Nr. 8 ku po aplikohet Ervin Bushati bashkëdrejtues politik për qarkun e Tiranës thotë se votimi elektronik do të përdoren dhe në procese të tjera zgjedhore brenda PS, por sipas tij dhe për zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale. Procesi i votimit për afro 103 mijë anëtarë socialistë mbyllet brenda orës 16:00 dhe rezultatet me emrat e delegatëve të Partisë Socialiste pritet të dalin brenda ditës së sotme. Kongresi i ri i Socialisteve pritet të mblidhet në fund të muajit Janar për të zgjedhur dhe anëtarët e rinj të Asamblesë Kombëtare. Është ky forum i rikonfiguruar i cili do të zgjedhë më pas emrat e anëtarëve të rinj të Kryesisë së kësaj force. I vetmi që nuk i nënshtrohet procesit të zgjedhjeve që ka nisur prej muajit Shtator është kryesocialisti Rama. Me ndryshimet statutore të 2016-s, kur PS është në pushtet dhe kryetari ka dhe mandatin e Kryeministrit, mandati i kryesocialistit rinovohet automatikisht për një 4-vjeçar tjetër. Edi Rama e drejton PS prej vitit 2005. Tv Klan
Kajmaku apelon masen e arrestit
Kajmaku apelon masen e arrestit
Πριν 22 ώρες
Ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, ka apeluar masën “arrest me burg” të dhënë ndaj tij. Kajmaku, përmes avokatit të tij mbrojtës, ka mohuar akuzat e Prokurorisë që e ka shpallur në kërkim për shpërdorim detyre, ushtrim i funksionit pas dhënies fund të detyrës dhe falsifikimi të formularëve. Vendimi për arrestimin e Kajmakut është shpallur nga gjykata dhe ky urdhër ndalimi i është dorëzuar Policisë së Tiranës. Po kështu janë njoftuar të gjitha pikat e kalimit kufitar, portet dhe aeroporti për ndalimin e menjëhershëm të Agim Kajmakut nëse do të konstatohet në kufi. Kajmaku akuzohet nga Prokuroria se ka shkarkuar dy nënkryetarët e Bashkisë, Laureta Omeri dhe Hekuran Brahimaj, pasi KQZ i kishte hequr mandatin atij për shkak se kishte fshehur një hetim në Greqi për përdorim të parave false. Në këtë detyre ai emëroi shefin e tij të kabinetit Gentian Picarin, por Prokuroria thotë se ashtu si në shkarkimin e dy nënkryetarëve, edhe në këtë vendim ai ka falsifikuar datën. Tv Klan
Presidenti Vucic shtrohet ne spital
Presidenti Vucic shtrohet ne spital
Πριν 22 ώρες
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është shtrirë në spitalin ushtarak të Serbisë për shkak të problemeve me zemër. Vuçiç është pranuar në këtë qendër spitalore të premten dhe siç kanë bërë të ditura burime në Presidencë, Vuçiç është jashtë rrezikut për jetën, por është mbajtur për trajtim. Lajmin e ka konfirmuar këshilltarja e Presidentit Vuçiç, Suzana Vasiljeviç, e cila ka saktësuar se Vuçiç është mbajtur për shkak të kujdesit parandalues. Kjo ka alarmuar shtypin serb dhe ka nxitur informacione të ndryshme rreth gjendjes së tij. Vuçic, sic dihet, ka qenë sëmurë edhe më parë në disa raste dhe ka udhëtuar vite më parë drejt Moskës për disa kontrolle shëndetësore, por nuk ishte saktësuar se për çfarë bëhet fjalë. Gjendja e tij shëndetësore ishte mbajtur sekret. Vuçiç ka arritur në orët e mbrëmjes në spital dhe bëhet fjalë për probleme kardiovaskulare për të cilat është duke u trajtuar, por bashkëpunëtorët e tij thonë se mëngjesin e së shtunës është ndjerë më mirë dhe se për shëndetin e tij janë duke u kujdesur mjekët më të mirë në vend. Tv Klan
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 15:30 - 16 Nentor 2019
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 15:30 - 16 Nentor 2019
Πριν 22 ώρες
#KlanLajme #16Nentor2019 www.tvklan.al/lajme
Dosja “Basha” ngec ne Prokurorine e Tiranes
Dosja “Basha” ngec ne Prokurorine e Tiranes
Πριν 22 ώρες
Dosja në ngarkim të numrit një të Partisë Demokratike Lulzim Basha i akuzuar së bashku me dy zyrtarë të lartë të kësaj partie në lidhje me çështjen kontratave të lobimit në Shtetet e Bashkuara, nuk ka shkuar ende në Gjykatë. Nëntë ditë më parë prokuroret Gjergji Tako dhe Ervin Karanxha mbyllën hetimet vetëm me akuzën e falsifikimit dhe rrëzuan atë të pastrimit të parave, për të cilën nisën hetimet dy vjet më parë, pas një shkrimi të revistës amerikane ‘Mother Johnes’. Në shkrim, hidheshin dyshime se 650 mijë Dollarë i ishin paguar Nik Muzin nga ‘Biniata Trade’, nje kompani me pronarë ruse, për llogari të Partisë Demokratike. Por prokurori tjetër i çështjes, Kolë Hysenaj, nuk u pajtua me vendimin për të mbyllur hetimet, duke sjellë kështu bllokimin e dosjes. Hysenaj mësohet se nuk ka qenë dakord me mbylljen e hetimeve pa u marrë në pyetje shtetasi amerikan Nik Muzin, i cili konsiderohet një person kyç në këtë çështje. Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj u kërkoi dy prokurorëve që dërguan dosjen në gjykatë, një relacion me shkrim se pse nuk e kanë pyetur shtetasin amerikan Nik Muzin në kohën që autoritetet amerikane kanë qenë dakord për marrjen e tij në pyetje. Ajo ka 3 ditë afat për përgjigjen, por edhe pas kalimit të këtij afati, dosja ka ngelur në Prokurori dhe nuk i është përcjellë Gjykatës, e cila do të vlerësojë nëpërmjet gjykatësit paraprak nëse do të shkojë për gjykim apo do të kthehet për t’u plotësuar me hetime të mëtejshme. Tv Klan
Basha: Dvorani, simbol i kapjes se shtetit
Basha: Dvorani, simbol i kapjes se shtetit
Πριν 22 ώρες
“Simbol të korrupsionit dhe kapjes së shtetit”. Kështu e ka cilësuar Lulzim Basha kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Nga Devolli, ku po zhvillon turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kreu i Partisë Demokratike e quajti Ardian Dvoranin një vegël të Kryeministrit Rama. “Rama paracakton edhe gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese. Ardian Dvorani simboli i korrupsionit dhe kapjes së shtetit, vegla e Edi Ramës. Nëse institucionet funksionojnë, i pari që duhet të shkojë për ndjekje penale është Edi Rama. Ndaj e ka jetike të kapë drejtësinë. Vendi është zhytur në paligjshmëri”. Në takimin me fermerët e Devollit, Basha theksoi rëndësinë e zgjedhjeve të lira, si mjet për të nxjerrë vendin nga kriza dhe u kërkoi atyre që të votojnë për platformën më të mirë dhe jo për premtimet mashtruese. “E ka parë e gjithë bota që ky Parlament është pjellë e krimit dhe korrupsionit ndaj ne jemi larguar nga ai parlament, jo për të ikur nga politika, por për t’i dhënë mundësi qytetarëve që të zgjedhim një parlament të qytetarëve, që vjen nga vota juaj. Vota juaj të ndikohet, jo nga përrallat e mashtrimet që u zbuluan njëra pas tjetrës, nga shëndetësia falas tek legalizimet falas dhe të gjitha ishin gënjeshtra që një kalçeto maskarenjsh të kapnin pushtetin, por nga platforma politike e cila ju ndihmon ju dhe të cilën do e votoni me votë”. Akuzat ndaj Kryeministrit, Basha i vijoi edhe për bujqësinë, teksa u prezantoi edhe fermerëve të Devollit platformën që ai ka për zhvillimin e këtij sektori me subvencionet apo uljen e çmimit te naftës. Tv Klan
Rama: Meta, burimi i konfliktit per “Kushtetuesen”
Rama: Meta, burimi i konfliktit per “Kushtetuesen”
Πριν 22 ώρες
Ashtu si të premten në seancën e jashtëzakonshme në Parlament, Edi Rama e tha sërish hapur se edhe për situatën e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, problemet vijnë nga i njëjti burim, Ilir Meta, dhe shkaqet lidhen me të njëjtën çështje, Reformën në Drejtësi. “Ky është një konflikt i radhës, i shkaktuar nga një i njëjti burim konflikti për të njëjtat arsye që dihen. Por unë nuk mendoj që ne duhet të përfshihemi më tej në këtë konflikt dhe nuk mendoj që ky është një konflikt që mund të zgjidhet me beteja dhe me polemika në fushën e komunikimit, nuk dua që ne të përfshihemi në këtë konflikt si dy palë që japin e marrin bam e bum për çështje, të cilat nga njëra anë janë shumë të qarta dhe nga ana tjetër janë çështje që tanimë duhet t’i përkasin proceseve legjitime dhe ligjore. Sepse gjithçka që ne mund të bënim nga ana jonë, ne e bëmë dhe përsëris e kemi bërë të linjëzuar 100% me ata që janë mbështetësit dhe garantët e Reformës në Drejtësi, partnerët tanë, SHBA-ja dhe BE-ja. Është një tjetër rast kur ne jemi në anën e duhur të historisë, ndërsa, fatkeqësisht, Ilir Meta është edhe një herë tjetër në anën e gabuar të historisë”. I pyetur nëse Presidenti mund ta shpërndajë Parlamentin me dekret, Rama përgjigjet me ironi. “Më kujton atë që ju kam thënë më parë, Xhike Qamilin, që thoshte sa të kem këtë e atë katund nuk pyes për Francën dhe Anglinë”. Për Kryeministrin, me rëndësi është platforma që mazhoranca po harton për të luftuar krimin e organizuar me një ligj special. “Nga data 25 Nëntor do të prezantoj platformë kundër KÇK-së, që do të jetë një paketë e tërë ligjore mbi bazën e një ligji special kundër krimit të organizuar”. Injoron çdo akuze që vjen për kryebashkiakët socialistë të prekur nga ligji i Dekriminalizimit. Sipas Ramës, mundësia e vetme qe t’i jepet fund rasteve si Valdrin Pjetri apo Agim Kajmaku, që gënjyen në formularin e Dekriminalizimit janë ndryshimet ligjore shton sanksionet për këtë vepër. Pasi votoi për delegatët e Kongresit të Partisë Socialiste përmes elektronikes, Rama tha se përfshirja e teknologjisë në zgjedhje parlamentare e ato lokale, që ishte një kusht i demokratëve në 2017, është e mundshme të përdoren për votimin elektronik offline. “Nuk është online, siç e dini, është offline, është mekanik dhe është i papenetrueshëm nga forcat e errëta”. Për ta shtrirë në të gjithë Shqipërinë këtë mënyrë votimi, Rama tha se do të duhej që ai të ishte pilotuar që në zgjedhjet që shkuan. Tv Klan
Meta: Te “Kushtetuesja” vija eshte e kuqe flake
Meta: Te “Kushtetuesja” vija eshte e kuqe flake
Πριν 22 ώρες
Presidenti Meta përforcoi edhe këtë të shtunë qëndrimin e shprehur një ditë më parë se Gjykata Kushtetuese përbën një vijë të kuqe, të cilën thotë se nuk do të lejojë që të shkelet. Kreu i shtetit postoi në faqen zyrtare në rrjetet sociale një pjesë të deklaratës së bërë një ditë më parë teksa paralajmëroi kallëzim penal për kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvoranin. “Unë nuk kam ndërmend të tallem me Kushtetutën. Boll janë tallur me Kushtetutën e Shqipërisë që u votua me konsensus. Te Gjykata Kushtetuese vija është e kuqe, dhe e kuqe flakë”. Më herët, nëpërmjet zëdhënësit të tij, Presidenti njoftoi se do të kërkojë takim me të gjithë kryetarët e Partive Parlamentare që braktisën Kuvendin në Shkurt 2019, për të diskutuar lidhur me situatën ku ndodhet vendi, të cilën e quan si dramatike. Ai paralajmëroi edhe publikimin gjatë javës së ardhshme të një videoje që do të faktojë dhunimin që ka tentuar t’i bëjë Kushtetutës dhe Gjykatës Kushtetuese, kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi dhe ajo që zëdhënësi i Presidentit e quan si “bandë”. Në njoftim thuhet se “po administrohen prova të reja përvëluese, që shtojnë mundësinë për të patur edhe padi për persona e zyrtarë të tjerë” të përfshirë në situatën e krijuar me emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Tv Klan
Aldo Morning Show - Emisioni dt. 16 nentor 2019
Aldo Morning Show - Emisioni dt. 16 nentor 2019
Πριν 22 ώρες
www.tvklan.al Emision nga Aldon Lipe
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Nentor 2019, ora 12:00
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Nentor 2019, ora 12:00
Πριν 22 ώρες
facebook.com/tvklan/www.tvklan.al Spiker: Brikena Prifti
"Humor i zi" ne rrjete sociale me betimin e gjykateses
"Humor i zi" ne rrjete sociale me betimin e gjykateses
Πριν 22 ώρες
Kjo zyrë noterie, e ndodhur pranë Urës së Tabakëve në Tiranë, tashmë është bërë vërtet e famshme. Sepse këtu bëri betimin një gjykatëse e Gjykatës Kushtetuese. Vetë noterja tha se kishte bërë vetëm një akt burokratik noterie, por publikimi që kishte bërë ndërkohë gjykatësja e kishin shndërruar këtë zyrë në epiqendër të atij që konsiderohet si “humor i zi”. Kontribuesit në këtë rast janë vetë qytetarët përmes memeve të tyre publikuar në rrjetet sociale. Personazhet kryesorë janë aktorët politikë. Imagjinata në disa prej memeve ka shkuar edhe më tej… Ky nuk është rasti i parë që memet marrin kaq vemendje për situatat politike në vend. Kujtojmë së vitin e shkuar në protestën e studentëve apo kur gjykata mori vendimin për Tahirin, rrjeti u mbulua nga memet.
Sfida e gatimit - Emisioni 60 - Sezoni 2 (16 nentor 2019)
Sfida e gatimit - Emisioni 60 - Sezoni 2 (16 nentor 2019)
Πριν 22 ώρες
Sfida e gatimit nga shefat e kuzhines Alfio & Indriti www.tvklan.al
Kryeministri Rama: Ilir Meta eshte ne anen e gabuar te historise
Kryeministri Rama: Ilir Meta eshte ne anen e gabuar te historise
Πριν 22 ώρες
“Ne jemi në anën e duhur të historisë, ndërsa fatkeqësisht, edhe njëherë tjetër, Ilir Meta është në anën e gabuar të historisë”. Me këtë fjali, Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur Presidentit Ilir Meta për përplasjen më të fundit mes mazhorancës socialiste dhe Presidencës. Duke folur për gazetarët, kreu i qeverisë shqiptare ripërsëriti qëndrimin që mbajti në Kuvend një ditë më parë, kur thotë se mazhoranca socialiste nuk do të përfshihet në këtë konflikt të ri. Sipas tij, e gjithë vëmendja duhet përqëndruar në luftën kundër krimit të organizuar dhe atyre prokurorëve e gjykatësve që nuk kanë kaluar ende Vettingun dhe shfrytëzojnë këtë periudhë për të bashkëpunuar me grupe kriminale. Në këtë aspekt, Rama u shpreh se do të jetë ligji special kundër asaj që ai e quan “KÇK”, një paketë ligjore që do të prezantohet në Parlament më 25 Nëntor. “Ky është një konflikt i radhës i shkaktuar nga i njëjti burim konflikti për të njëjtat arsye që dihen, por nuk mendoj që ne duhet të përfshihemi më tej në këtë konflikt dhe nuk mendoj që është konflikt që mund të zgjidhet me beteja dhe polemika në fushën e komunikimit, pasi njerëzit duan të tjera gjëra. Nga data 25 Nëntor do të prezantoj platformë kundër KÇK-së, që do të jetë një paketë e tërë ligjore mbi bazën e një ligji special kundër krimit të organizuar”, u shpreh Kryeministri Rama. Këto komente, Kryeministri Edi Rama i bëri pasi votoi në zgjedhjet e brendshme që po mbahen brenda PS-së, për të zgjedhur delegatët e partisë.
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Nentor 2019, ora 09:00
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 16 Nentor 2019, ora 09:00
Πριν 22 ώρες
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan Spiker: Brikena Prifti
Stop - Meta, parlamenti do te shperndahet me nje dekret! (15 nentor 2019)
Stop - Meta, parlamenti do te shperndahet me nje dekret! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD;
Zone e lire - Kujt ja ka vjedhur Rama batuten "Kap c'te kapesh" ! (15 nentor 2019)
Zone e lire - Kujt ja ka vjedhur Rama batuten "Kap c'te kapesh" ! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision LIVE nga Arian Cani ne KLANHD & TVKLAN
Zone e lire - Franca ka legalizuar hashashin, po ne cfare presim? (15 nentor 2019)
Zone e lire - Franca ka legalizuar hashashin, po ne cfare presim? (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision LIVE nga Arian Cani ne KLANHD & TVKLAN
Zone e lire - Pastori i pazakonte qe me vezhgon cdo te premte! (15 nentor 2019)
Zone e lire - Pastori i pazakonte qe me vezhgon cdo te premte! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision LIVE nga Arian Cani ne KLANHD & TVKLAN
Zone e lire - Elona Zhana: "Ne vendin e bunkereve dhe piramidave"! (15 nentor 2019)
Zone e lire - Elona Zhana: "Ne vendin e bunkereve dhe piramidave"! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision LIVE nga Arian Cani ne KLANHD & TVKLAN
Zone e lire - Blendi Fevziu rrefen "Tirana e nones"! (15 nentor 2019)
Zone e lire - Blendi Fevziu rrefen "Tirana e nones"! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision LIVE nga Arian Cani ne KLANHD & TVKLAN
Zone e lire - Andi Bejtja nuk i ndahet poezise me "Atdhedashuri"! (15 nentor 2019)
Zone e lire - Andi Bejtja nuk i ndahet poezise me "Atdhedashuri"! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision LIVE nga Arian Cani ne KLANHD & TVKLAN
Zone e lire -  Sazan Guri vjen me tre libra te rinj! (15 nentor 2019)
Zone e lire - Sazan Guri vjen me tre libra te rinj! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision LIVE nga Arian Cani ne KLANHD & TVKLAN
Zone e lire - Sotir Qirjaqi: Nr 165/  Maratona e Athines! (15 nentor 2019)
Zone e lire - Sotir Qirjaqi: Nr 165/ Maratona e Athines! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision LIVE nga Arian Cani ne KLANHD & TVKLAN
Zone e lire - Erald Kapri vjen me librin "Mbreti Zog"! (15 nentor 2019)
Zone e lire - Erald Kapri vjen me librin "Mbreti Zog"! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision LIVE nga Arian Cani ne KLANHD & TVKLAN
Basha: Rama kerkon te kape “Kushtetuesen”
Basha: Rama kerkon te kape “Kushtetuesen”
Πριν ημέρα
Kryedemokrati Lulzim Basha në një konferencë për mediat akuzoi kryeministrin Edi Rama se kërkon të kapë të gjitha institucionet e drejtësisë përfshi edhe Gjykatën Kushtetuese. “Edi Rama e kishte jetike kapjen e Gjykatës Kushtetuese sepse e dimë të gjithë se Gjykata Kushtetuese duhet të gjykojë disa çështje shumë të rëndësishme, disa prej tyre urgjente siç është çështja e 30 Qershorit, siç është çështja e iniciativës për të kapur institucionin e Presidentit duke shkarkuar Presidentin aktual”, tha Basha. Për kryedemokratin zgjidhja e vetme që vendi të dalë nga kriza janë zgjedhjet e parakohshme. Basha reagoi edhe ndaj komenteve të kryeministrit Rama që deklaroi në parlament se institucionet e reja të drejtësisë janë mbështetur edhe nga ndërkombëtarët. “Kam mirënjohje për të gjithë ata që kanë kontribuar për reformën në drejtësi, por nuk besoj se ndërkombëtarët t’u thonë Edi Ramës kape drejtësinë”, tha Basha. Tv Klan
Vendimi i GJK, Fevziu: Skandaloze, gjyqtaret u ndane politikisht
Vendimi i GJK, Fevziu: Skandaloze, gjyqtaret u ndane politikisht
Πριν ημέρα
Sipas gazetarit Blendi Fevziu, sot gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese me vendimin e tyre për ngërçin mes dy anëtareve Marsida Xhaferllari dhe Arta Vorpsit u ndanë politikisht. Nga studio e emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan, gazetari u shpreh se kjo është skandaloze, ndërkohë që pritej një Gjykatë Kushtetuese e cila do t’i qëndronte mbi kokë politikës. “Sot është një batutë megjithëse është e rëndë që thotë “fëmija lind i vdekur”. U ngrit gjithë kjo histori e reformës në drejtësi që në fakt mund të ishte e nevojshme. Kishim një Gjykatë Kushtetuese me personazhe që mund të kenë shumë kritika, por gjithsesi kishin një integritet. Befas në votimin e parë të provës, katër gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese kanë shkuar dhe kanë votuar politikisht. Kanë ndarë dy pro Metës dhe dy pro Ramës, pro parlamentit po themi. Të katër këta njëherë nuk merrnin vendim, duhet të jenë pesë që të marrin vendim. Po u morën pesë marrin vendime. Problemi është kështu që kësaj here këta do mbanin një qëndrim që po e quajmë, juridik për qejf se nuk e impakton. Këta edhe në këtë vendim u ndanë politikisht. Kjo është skandaloze. Të bësh një reformë në drejtësi dhe këta të votojnë politikisht. Tani ata po zihen kush të futet një këndej dhe një andej dhe të ndajnë Gjykatën Kushtetuese. Prisnim një gjykatë Kushtetuese që të mos pyeste për politikën dhe t’u rrinte politikës mbi kokë”, tha Fevziu. Drejtuesi i emisionit “Opinion” komentoi edhe lëvizjen e Arta Vorpsit e cila nuk u betua te Presidenti, por tek noterja. “Unë i kuptoj të gjithë këta, por të kuptoj që një juriste që do të shkojë në Gjykatën Kushtetuese të Republikës së Shqipërisë shkon dhe betohet tek noterja, kjo është dhe më e tmerrshme. Më seriozja në gjithë këtë kaos shteti ishte noterja, e cila tha “unë nuk kam zëvendësuar presidentin, kam vërtetuar vetëm firmën”, u shpreh Fevziu. /tvklan.al
Fevziu: Jam kunder çdolloj zaptimi, por...
Fevziu: Jam kunder çdolloj zaptimi, por...
Πριν ημέρα
Gazetari Blendi Fevziu thotë se ka një tezë tërësisht tijën sa i përket prishjes së ndërtimeve që preken nga Unaza e Re. I ftuar mbrëmjen e kësaj të premteje në emisionin “Zonë e Lirë”, gazetari thotë se sa kohë një individ zapton një pronë dhe nuk respekton asnjë rregull, duhet ta marrë parasysh që një ditë dikush edhe mund të abuzojë me të. Fevziu shprehet kundër çdolloj zaptimi të tokës, megjithatë sa i takon rastit të banorëve të zonës së Astirit, ai është i mendimit se ata duhet të trajtohen në mënyrë të barabartë. Blendi Fevziu: Teza ime është që nëse, flas tani për ata që janë pa leje, jo për ata që janë me leje dhe rregulla, nëse ti shkon zapton një tokë, ndërton pa leje, nuk respekton asnjë rregull dhe një ditë vjen dikush dhe ndoshta është edhe abuziv me ty, ti edhe mund ta kishe marrë parasysh këtë. Sepse ke një kategori qytetarësh, të cilët nuk kanë shkelur asnjëherë ligjin, s’kanë bërë asgjë, s’kanë përfituar asgjë, të cilët nuk kanë probleme me shtetin dhe nuk shpërblehen kurrë. Ndërkohë ti nuk mund të kërkosh shpërblim për një gjë, që në nisje ka qenë e paligjshme. Kjo është pjesa e parë. Blendi Fevziu: E dyta, jam kundër legalizimeve në parim dhe kam qenë kundër ligjit të legalizimeve, i cili i jep mundësinë personave që kanë zaptuar tokë, ta shfrytëzojnë për biznes tokën, jo për të jetuar vetë. Që do të thotë, legalizojnë një shtëpi 500 apo 1000 metra tokë dhe pastaj e japin për ndërtim, një ndërtuesi dhe marrin 30 përqind. Për sa i takon Unazës, ka një problem që është thelbësor, që për sa kohë një pjesë janë legalizuar, qoftë edhe në mënyrë abuzive dhe pjesa tjetër nuk janë legalizuar, ti duhet t’i paguash të gjithë. Arian Çani: Pra ti je për t’u paguar të gjithë? Blendi Fevziu: Po duhet ta gjesh një zgjidhje. Ose do ua heqësh legalizimin dhe atyre që i kanë të legalizuara… Përderisa ka një precedent përpara me rrugën e kopshtit botanik, ti do marrësh do përdorësh precedentin. Arian Çani: Ti je pro apo kundër kësaj që ndodhi tek Unaza e Re? Blendi Fevziu: Jam kundër zaptimit të tokës, jam kundër legalizimit të parim, për ata që kanë zaptuar dhe ndërton. Por në këtë rast ti do t’i dëmshpërblesh ata nëse njëra pjesë, që po them dy shtëpia ngjitur nëse njëra është legalizuar dhe tjetra nuk është legalizuar dhe ti thua ky ka legalizuar se ka paguar ca para, ka bërë ryshfet, njësoj është, te shteti yt i ka paguar, pra duhet t’i trajtosh të dy njësoj, ky është problemi. Por jam kundër çdolloj zaptimi./tvklan.al
Shkullaku: Fitorja e Kurtit ne Kosove, dramë politike per Ramen
Shkullaku: Fitorja e Kurtit ne Kosove, dramë politike per Ramen
Πριν ημέρα
Për Armand Shkullakun dhe Andi Bejten, Kryeministri Edi Rama nuk e do Albin Kurtin. Duke iu referuar një batute të bërë nga Kryebashkiaku Erion Veliaj, “Gaj gomarin tat” Arian Çani i pyeti të ftuarit e tij në studion e “Zonë e Lirë”, nëse kryebashkiaku kishte sulmuar me këtë batutë Albin Kurtin. Mendimet ishin të ndryshme, që nga ato se batuta ishte për Lëvizjen Vetëvendosje në Tiranë, e deri tek një sulm drejtuar vetë kandidatit për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës. Bejtja mendon se Kurtin e sulmojnë sepse ai është i kundërt nga ata. Blendi Fevziu thotë se marrëdhëniet mes Ramës dhe Kurtit janë shumë më të mira që pas takimin që patën pak kohë më parë. Ndërsa Armand Shkullaku mendon se Rama sigurisht që nuk e do Albin Kurtin dhe fitorja e tij në Kosovë për Ramën ka qenë e përkthyer në një dramë politike Andi Bejtja: E sulmojnë se të paktën nga mesazhet që ka dhënë deri tani Albin Kurti dhe në vazhdimësi gjatë gjithë viteve të fundit, është i kundërti i Ramës në gjithë kuptimim e fjalës dhe i kundërti i njerëzve afër me oligarkët, i kundërti i PPP-ve, i kundërt në çdo kuptim. Nuk mendoj që Albin Kurti do vijë e do bëjë PPP-ra. Ai kërkoi të hiqet taksa e Rrugës së Kombit të paktën privatisht dhe tha edhe nëse nuk hiqet të mos i paguhet një personi, por shtetit, pra është e kundërta në çdo kuptim. Është i majtë në kuptimin e mirë të fjalës dhe i nxjerr lakuriq Ramën dhe Veliaj edhe këdo tjetër nga politika shqiptare në lidhje me këtë politikbërje. Blendi Fevziu: Unë nuk shoh që Rama ta ketë sulmuar Albin Kurtin së fundmi… Arian Çani: Kur them sulm, unë them sulm politik. Blendi Fevziu: Nuk e ka sulmuar Çani dhe kij parasysh që Rama dhe Kurti pas takimit më rezulton se i kanë marrëdhëniet shumë më të relaksuara. Dhe i kanë pasur marrëdhëniet shumë më të mira përpara. Arian Çani: Po mirë po Veliaj që i thotë “Gaj gomarin tat”? Blendi Fevziu: Po pra i është përgjigjur Vetëvendosjes për deklaratën që bëri. Arian Çani: Unë i lidha të dy, e di pse, se Rama i tha lajthitje për marshimin, Veliaj tha “Gaj gomarin tat”, kujt i tha? Blendi Fevziu: Vetëvendosjes së Tiranës për deklaratën që bënë për çështjen e Unazës. Armand Shkullaku: Rama sigurisht që nuk e do Albin Kurtin dhe fitorja e tij në Kosovë për Ramën ka qenë e përkthyer në një dramë politike, sepse ai mendonte të vazhdonte të luante rolin me faktorët që ai i kishte në partneritet në Kosovë dhe Beograd. Tani çfarë ndodh, në momentin që Albini fitoi zgjedhjet, Rama nuk mund të dalë hapur sepse kuptohet halli që ai ka nëse del hapur dhe kundërshton Albin Kurtin, prandaj nxitoi ta priste edhe në Tiranë. Sigurisht jam dakord me atë që thotë Bejtja dhe nuk e luan topi, që Albin Kurti dhe pa bërë asgjë, mjafton të dalë në fotografi është diferenca kolosale, po e deshe intelektuale, morale, politike, korruptive, mëkatare./tvklan.al
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 15 Nentor 2019, ora 19:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 15 Nentor 2019, ora 19:30
Πριν ημέρα
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan
A u grabit shtepia e Spiropalit?
A u grabit shtepia e Spiropalit?
Πριν ημέρα
Blendi Fevziu, Armand Shkullaku, Arian Curi dhe Andi Bejtja ishin të ftuar këtë të premte në emisionin “Zonë e lirë” në Tv Klan. Duke iu përgjigjur pyetësorit të intervistës “Lajm i keq, lajm i mirë, s’më plas fare”, analisti Armand Shkullaku tha se është lajm i keq, deklarata e Edi Palokës, i cili ka thënë se në Janar Elisa Spiropalit i kanë hyrë hajdutët në shtëpi. Ndër të tjera, gazetari Blendi Fevziu theksoi se“ ka disa lajme që i kanë hyrë në shtëpi njerëzve që kanë pasur poste të larta publike”. Arian Çani: Shkullak, Paloka reagoi edhe ndaj Spiropalit duke u shprehur se PS do të fitojë mandatin e tretë qeverisës. Paloka tha se në Janar të këtij viti, Spiropalit i hynë disa hajdutë në shtëpi, prandaj i duhet dhe një mandat tjetër që të kompensojë humbjet. Armand Shkullaku: Po të hyjnë hajdutët lajm i keq. Blendi Fevziu: Po e vërtetuar kjo e hajdutëve? Arian Çani: Kështu ka dalë lajmi! Armand Shkullaku: Jo kjo nuk vërtetohet se këta që hyjnë nuk tregojnë. Blendi Fevziu: Ka disa lajme që i kanë hyrë në shtëpi njerëzve që kanë pasur poste të larta publike… Arian Çani: Këtë e bëri vetë Elisa publike apo jo? Armand Shkullaku: Jo, jo. Arian Curi: E morët vesh ju që kur hyjnë në shtëpi nuk gjejnë gjë sepse politikanët gjërat më të çmuara nuk i mbajnë në shtëpi… Blendi Fevziu: Po ku i mbajnë? Arian Curi: Në Zvicër. Blendi Fevziu: Nuk i çojnë në Zvicër se këtë pyetje u kam bërë. Arian Curi: Në Zvicër jo më, në ishuj të largët. Blendi Fevziu: Kam frikë se këtu do jetë një lavatriçe e madhe që i lan gjithë këto lekë. Arian Çani: Mjafton të shohësh ndërtimet. Blendi Fevziu: Ndërtimet janë këtu, por flasim për ato që ikin jashtë. Bile ndërtimet dhe një pjesë e bizneseve janë frika e më e madhe e ndërkombëtarëve që mund të pastrojnë paratë e krimit. /tvklan.al
Stop - Laknas/ Fitorja e pare e banoreve, qe kundershtojne thertoren! (15 nentor 2019)
Stop - Laknas/ Fitorja e pare e banoreve, qe kundershtojne thertoren! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Në 13 shkurt të këtij viti transmetuam ankesën e një grupi banorësh të Laknasit, në zonën e quajtur “Plepat e Brukes”, bashkia Kamëz. Ata thanë, se jetonin këtu prej 300 vjetësh.Por rastësisht mësuan, se bashkia ia kishte dhënë pyllin me qira një shoqërie, që kishte si synim ta shndërronte në stallë bagëtish.Për të arritur këtë qëllim, pylli është regjistruar si zallishte.Kërkesat zyrtare e peticionet, nuk morën asnjë përgjigje nga bashkia Kamëz dhe as nga portali i bashkëqeverisjes. Kryebashkiaku aktual Rakip Suli, thotë, se është vënë në dijeni këto 45 ditë, që është në detyrë dhe ka biseduar me subjektin, që t’i pezullojë punimet, sa të shprehet Prokuroria.Tani Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, ia pranoi kërkesë padinë banorëve dhe ky ishte suksesi i parë i cështjes në fjalë.Eksperti i mjedisit, Sazan Guri, që ka bërë aktin e ekspertimit, thotë, se është bërë një shkelje shumë e rëndë, pasi nën hijen e një Agro-biznesi është bërë kasaphanë mjedisore.Sipas Gurit, zona e Kamzës është e tejngopur me thertore dhe numri i tyre arrin në 4.
Stop - Kurum/ Kompania qe vjel pasurite e Shqiperise permes gjyqesorit! (15 nentor 2019)
Stop - Kurum/ Kompania qe vjel pasurite e Shqiperise permes gjyqesorit! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Emisioni “Stop” sjell detaje mbi aktivitetin e kompanisë “Kurum”, nga viti 1998 e deri më sot dhe rezulton, se në më shumë se 20 vjet, kjo kompani ka vjelë resurset tona kombëtare përmes një mijë e një manovrave.Në vitin ’98 iu dha me koncension Ndërmarja e prodhimit të hekurit, Elbasan, të cilën e privatizoi në vitin 2008.Në vitin 2010 iu tha me koncesion Miniera e Kalimashit dhe Rafineria e Naftës në Cërrik.Në 2013-ën, Kurumi mori me koncension 4 hece, në Mat dhe Sarandë.Nga viti 2016 deri në 2018-ën, Kurumi nisi procedurat e falimentit dhe në këtë kohë aktivizoi sërish shoqërinë përmes gjykatës.Në të gjitha sipërmarrjet e veta, Kurumi dështoi. Në Rafinerinë e Cërrikut u premtuan 48 milionë euro investime, por në fund u shit për skrap.Terminali i Kontenierëve në Durrës nuk përmbushi investimet dhe kushtet e kontratës. Koncensioni u hoq nga Gjykata e Apelit Administrativ, por ky vendim nuk është ekzekutuar deri më sot. Në Minierëm e Kalimashit, ndër më të mëdhatë në vend, Kurum sërish nuk zbatoi kontratën.Gazetarët e “Stop” sjellin edhe skandalin e relatorit të Apelit Administrativ, Arjan Qafa, i cili nuk shfuqizon kontratën koncesionare, krejtësisht në shkelje.Një analizë e shkurtër e gjyqtarit, tregon, se pasuria e tij është absolutisht e pajustikueshme.Rezulton, se gruaja e tij, me punën si mësuese dhe shitëse, ka kursyer 710 mijë euro për 5 vjet?! Arjan Qafa zotëron edhe 6000 m2 tokë bujqësore në Gjurm-Kurbin dhe 1000 m2 tokë pyll në Shëngjin.
Stop - Dy kambere ne nje dere te Kushtetuesja/ Pikante nga panairi i librit!(15 nentor 2019)
Stop - Dy kambere ne nje dere te Kushtetuesja/ Pikante nga panairi i librit!(15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Arta Vorpsi dhe Marsida Xhaferllari kanë hyrë të dyja sot në ambientet e Gjykatës Kushtetuese, njëra e betuar te noterja dhe tjetra te presidenti,pretendente për të njejtën karrike të anëtares së kësaj Gjykate. Presidenti Meta ka deklaruar sot, se parlamenti mund të shpërndahet me një dekret dhe qeveria mund të rrëzohet me një mocion. Ai tha, se në kohën e duhur do t’i drejtohet popullit dhe gjithë botës, për të mbrojtur demokracinë.”Stop” është ndalur te panairi i përvitshëm i librit dhe sjell atmosferën me humor, duke shtruar edhe pyetjen, nëse më shumë klikohen librat dhe foto me libra, apo fotot nga plazhi nëpër rrjetet sociale.
Hyrja e NISMA-AKR ne Kuvend ndryshon qeverine
Hyrja e NISMA-AKR ne Kuvend ndryshon qeverine
Πριν ημέρα
Vendimi i Gjykatës Supreme që të hiqen nga rezultati përfundimtar i zgjedhjeve votat e ardhura nga Serbia i ka hapur mundësinë koalicionit Nisma AKR të hyjë në Kuvend. Kjo mund të hedhë poshtë të gjitha negociatat LDK-LVV për një koalicion qeveritar. Këto dy parti në bazë të rezultateve përfundimtare kishin 61 deputetë, pa përfshirë minoritetet, por pas hyrjes së Nismës në Kuvend u mbeten vetëm 57. Për këtë arsye analisti Zekiria Shabani thotë se tashmë gjithçka ka ndryshuar dhe një parti e tretë duhet të përshihet në këtë bashkëqeverisje. Ai përjashton mundësinë që koalicioni të bëhet me komunitetet e tjera joserbe, meqë sipas tij menjëherë janë rritur apetitet e tyre për të kërkuar hise më të madhe në qeveri. Për këtë situatë, nuk kemi asnjë fjalë nga partitë që pritet të formojnë qeverinë. Ndërsa LDK-LVV pritet të vazhdojnë bisedimet menjeherë pas certifikimit të zgjedhjeve, ku do të dihet edhe rezultati i saktë i zgjedhjeve. Por teksa në QNR po rinumërohen më shumë se gjysma e votave, koalicioni Nisma AKR po akuzon Vetevëvendosjen se po kërcënon dhe shantazhon komisionerët e tyre. Tv Klan
Rimbursimi i TVSH nuk do te kete vonesa ne 2020
Rimbursimi i TVSH nuk do te kete vonesa ne 2020
Πριν ημέρα
onesat me rimbursimin e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar ndaj biznesit do të marrin fund vitin e ardhshëm. Gjatë raportimit të të ardhurave në buxhetin 2020 në Komisionin e Ekonomisë, përfaqësuesit e Ministrisë së Financave thanë se programimi është bërë i tillë, që të mos ketë më asnjë vonesë për bizneset, me përjashtim të marrëveshjes për dhënien me këste që kanë me projektin e gazsjellësit TAP. Vetëm këtë vit Drejtoria e Tatimeve kishte 180 milionë euro vonesa në rimbursim të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar, ku shumica e kësaj vlere i takonte 3 subjekteve të mëdha. Kthimi i kësaj vlere ndaj bizneseve shkaktoi probleme për ndërmarrjet fasone dhe ato prodhuese. Tv Klan
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 19:30 - 15 Nentor 2019
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 19:30 - 15 Nentor 2019
Πριν ημέρα
#KlanLajme #15Nentor2019 www.tvklan.al/lajme
Basha: Rama e kishte jetike kapjen e GJK
Basha: Rama e kishte jetike kapjen e GJK
Πριν ημέρα
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha këtë të premte se ngërçi për Gjykatën Kushtetuese tregon se Edi Rama nuk e do drejtësinë e pavarur, madje kryeministri do të kapë atë. Deklaratën kreu i selisë blu e bëri gjatë një konference për mediat. “Rasti i përpjekjes së Edi Ramës për të kapur Gjykatën Kushtetuese tregon më qartë se cili nuk e do drejtësinë e pavarur. Cili dhe cila forcë ka investuar tash tre vjet që ta kapte ose ta bllokonte drejtësinë. Shkelja e vazhdueshme e Kushtetutës, kapja e çdo institucioni tashmë nuk është më përjashtimi, por rregulli”, tha Basha. Sipas Bashës, Rama e kishte jetike kapjen e Gjykatës Kushtetuese sepse kjo e fundit do të gjykojë disa nga çështjet më të rëndësishme siç janë 30 Qershori dhe shkarkimi i Presidentit. “Për interesat e tij personale, Rama po merr peng të ardhmen europiane të Shqipërisë”, tha Basha, i cili shtoi se ngritja e SPAK dhe BKH janë etike për luftën kundër krimit dhe korrupsionit. “Qeveria nuk ka asnjë vullnet për drejtësi të pavarur sepse shumica e krerëve të saj do të ishin subjektet e para të një drejtësie të pavarur. Nuk mund të bëhen gjërat mira duke shkelur ligjin. Gjithçka që lind në shkelje të Kushtetutës është premisë për padrejtësi, varfëri, për plaçkitje dhe krizë”, tha Basha. Rrugëdaljen, kreu i PD-së e sheh tek zgjedhjet e pandikuara nga krimi./tvklan.al
Meta: Kallezim penal per kreun e KED
Meta: Kallezim penal per kreun e KED
Πριν ημέρα
Konferencën e jashtëzakonshme për shtyp, Presidenti Ilir Meta e nisi me 90 minuta vonesë dhe me një dolli me ujë për Gjykatën Kushtetuese. “Gëzuar për fillimin e funksionimit të Gjykatës Kushtetuese!” E më pas paralajmëroi kallëzim penal për Kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardjan Dvorani, të cilin e akuzoi se kishte kryer një akt mafioz duke shkaktuar një gjendje antikushtetuese në procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. “Ju bëj të ditur vendimin tim si President i Republikës dhe kryetar i shtetit për të paraqitur të hënën kallëzim penal kundër zotit Ardian Dvorani, kryetar i KED me adresë Gjykata e Lartë Tiranë. Unë Presidenti i Republikës dhe Kryetari i Shtetit e akuzoj Ardian Dvoranin për këto vepra penale. 1-Shpërdorimit të detyrës. 2. Përvetësim i titullit apo detyrës shtetërore.” Prokurorisë i kërkoi të hetojë të gjithë personat e përfshirë, ndërsa kreut të KED-së i kujtoi penalitetet ligjore për shkeljet e kryera. Në mungesë të hetimit nga ana e prokurorisë kreu i shtetit paralajmëroi se do të kërkonte ndëshkim ndërkombëtar. Për herë të parë Presidenti Meta sqaroi publikisht edhe arsyen e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si anëtare të Gjykatës Kushtetuese dhe refuzimin e zonjës Arta Vorpsi. “Për Xhaferllarin dy gjëra do t’i them sinqerisht. Unë kam preferuar zonjën Xhaferllari për një arsye të thjeshtë se kam qenë i bindur në integritetin e saj dhe e ka treguar integritetin e saj. Për zonjën Vorpsi kam patur një vërejtje, ose një rezervë sepse ka qenë anëtare e Grupit të Ekspertëve të Lartë të Reformës në Drejtësi, për Gjykatën Kushtetuese. Kur jemi marrë me çështjen e ligjeve, është deklaruar që këta ekspertë, për të evituar konflikt interesi, nuk do të merren në konsideratë, kur të ndërtohen këto institucione”. Tre ishin rrugët, që sipas Presidentit Meta i kishin mbetur shqiptarëve, në kushtet kur sipas tij, drejtësia u kap nga Kryeministri Rama. “Ose njerëzit të marrin armët që është dënueshme dhe papranueshme, ose të bëhen skllevër një partiak që e kanë provuar 40 vjet, ose të ikin të gjithë jashtë nga Shqipëria.” Popullit iu referua edhe paradite në një deklaratë të ashpër. Edhe të enjten në emisionin “Opinion”, Presidenti u tregua i ashpër me kreun e KED-së, duke lëshuar akuza të forta ndaj tij. Tv Klan
Kushtetuesja njeh Marsida Xhaferllarin si anetare
Kushtetuesja njeh Marsida Xhaferllarin si anetare
Πριν ημέρα
Parlamenti miratoi me 97 vota rezolutën për legjitimitetin e Gjykatës Kushtetuese, e cila ndër të tjera i bën thirrje gjykatës të mundësojnë fillimin e ushtrimit të detyrës për 3 anëtaret e reja të saj, Arta Vorpsin, Elsa Toskën e Fiona Papajorgjin, duke mosnjohur Marsida Xhaferllarin. Por pak orë nga votimi i rezolutës, Gjykata Kushtetuese reagoi duke sqaruar se po kryen procedurat administrative që të nisin detyrën tre anëtaret e reja që u betuan para Presidentit. “Gjykata Kushtetuese si një institucion i pavarur, duke zbatuar Kushtetutën dhe ligjin e saj organik dhe legjislacionin në fuqi, si dhe praktikat administrative të ndjekura ndër vite, me qëllim sigurimin e kushteve normale për mbarëvajtjen dhe mirëfunksionimin e veprimtarisë së saj, është duke ndërmarrë të gjitha hapat e nevojshme administrative formale për fillimin e detyrës së tri anëtarëve të rinj, pas betimit të tyre para Presidentit të Republikës”. Tre anëtaret e reja të betuara në Presidencë janë Elsa Toska, Fjona Papajorgji dhe Marsida Xhaferllari. Arta Vorpsi, që nuk njihet nga Presidenti, dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese një betim të noterizuar. Emrin e Xhaferllarit, Gjykata Kushtetuese e publikoi si gjyqtare të saj edhe në njoftimin për listën e gjyqtarëve që plotësojnë kushtet për të qenë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Në listë mungon emri i Arta Vorpsit, por Kushtetuesja nuk ka dhënë sqarime nëse edhe ajo do të jetë pjesë e saj. Në përgjigje të rezolutës që i kërkon të mundësojë nisjen nga puna të Arta Vorpsit, Gjykata thotë se ajo i nënshtrohet vetëm Kushtetutës dhe sqaron se, edhe pas plotësimit të disa prej vakancave në përbërjen e saj, nuk e ka ende kuorumin e nevojshëm për të shqyrtuar dhe vendosur në seancë gjyqësore lidhur me kërkesat që paraqiten përpara saj, siç është në këtë rast rezoluta. Arta Vorpsi dhe Marsida Xhaferllari u paraqitën të dyja në Gjykatën Kushtetuese për të filluar detyrën e re dhe i shmangën komentet për mediat. Procedurat e ndjekura për emërimet e dy anëtareve kanë krijuar një situatë të paprecedentë në Gjykatën Kushtetuese dhe rrezikojnë ta çojnë vendin nga një krizë politike, drejt një krize kushtetuese. Tv Klan
Shperthen live Arber Kodra: Në Kuvend ka politikane homoseksuale te padeklaruar
Shperthen live Arber Kodra: Në Kuvend ka politikane homoseksuale te padeklaruar
Πριν ημέρα
Në programin “Historia ime”, Arbër Kodra tregoi si ka ndryshuar jeta e tij pasi tregoi publikisht se është homoseksual. Po në studio, ai gjithashtu hodhi dyshimet se edhe në qeverinë aktuale dhe në kuvend ka persona të komunitetit LGBTI.
Si behet deputet “Falco Laçjani”, Bes Kallaku flet për here te pare per filmin
Si behet deputet “Falco Laçjani”, Bes Kallaku flet për here te pare per filmin
Πριν ημέρα
Bes Kallaku është padyshim një aktor i suksesshëm në fushën e humorit, një personazh mjaft i dashur nga publiku, i cili ka ditur si të rrëmbejë zemrat e tyre që në fillimet e tij. Prej kohësh ai ka nisur xhirimet e filmit të parë si producent dhe njëkohësisht edhe si aktor dhe në datën 20 Nëntor do të jetë edhe premiera e filmit “Falco”. I ftuar në programin “Rudina”, Kallaku ka folur për filmin duke treguar edhe detaje interesante. “Kjo ka qenë ëndrra ime qysh në kohët e hershme, që të arrija pikërisht në kërë prodhim, në këtë që kam bërë sot, në filmin tim të parë”. Bes Kallaku ka punuar 2 vite e gjysmë me këtë projekt, por rezultati final ka ndryshuar shumë nga ideja fillestare. “Kjo ishte sipërmarrja ime e parë për të bërë ose për të prodhuar një film, ose për të shkruar një film nga fillimi në fund. ‘Falco’ është një projekt që ka nisur para dy vitesh e gjysmë me skenarin, derisa arritën të piqen të gjithë elementët për të qenë e përshtatshme edhe koha, edhe vendi i duhur se ku do xhirohej dhe kur do xhirohej”. Në qendër të “Falco” është situata aktuale politike dhe sociale në Shqipëri, sigurisht e shoqëruar me nota humori dhe parodie. Xhirimet janë realizuar në Tiranë, Durrës, Shkodër, Velipojë, Gjirokastër, Vlorë, Tepelenë, Kukës, Fushë-Krujë, Fier, Himarë, Lezhë, Shëngjin, Firenze, Milano. Historia e “Falco Laçjanit”, Skifterit, personazhit të famshëm që jetonte duke grabitur shtëpitë e të pasurve italianë, një natë të bukur pune i bie telefoni dhe e lajmërojnë që do të bëhet deputet. Kjo për shkak se në qarkun e Lezhës, pas dorëheqjes së 4 deputetëve në listë, emri i tij është pasardhësi në atë listë dhe automatikisht i takon mandati i deputetit. Pikërisht këtu fillon aventura e heroit duke përshkruar plot humor e satirë gjithë realitetin social-politik shqiptar. Duke hequr kostumin e punës, kapuçin dhe duke e zëvendesuar atë me kostumin dhe kollaren e një politikani. Pjesë e kastit janë: Bleona Qereti, Arben Derhemi, Albano Bogdo, Olsi Bylyku, Margent Çaushi, Kristi Prenga, Drane Xhai, Behar Mera, Kastriot Shehi, Rashel Kolaneci, Sara Kolami. Besi tregon se në secilin vend që kanë shkuar për të xhiruar ka pasur një ndihmë shumë të madhe. Një mbështetje e madhe për të ka qenë bashkëshortja e tij, Xhensila. “Më ka dhënë një ndihmesë të jashtëzakonshme, por mbi të gjitha ka qëndruar me Ajkën dhe ka qenë përgjegjëse të paktën për 2 muajt e xhirimeve. Sepse nuk janë thjesht 40 e ca ditë xhirime, është edhe periudha e para përgatitjes. Edhe Xhensila është strapacuar në krahun tjetër, sepse nuk ka pasur një ndihmë, të paktën në atë periudhë unë nuk kam qenë fare në shtëpi, isha 12-14 orë xhirime dhe ajo ka pasur barrën më të madhe për të rritur Ajkën”. Gjatë periudhës së xhirimeve, aktori e ka pasur shumë të vështirë, sepse nuk arrinte dot të shikonte vajzën. “Unë vija në shtëpi në 2 të mëngjesit dhe e gjeja në gjumë, zgjohesha në 6 të mëngjesit dhe ikja xhiroja. Një ditë i kisha xhirimet në orën 10 dhe u zgjova në orën 9 dhe thashë do rri të paktën gjysëm ore me vajzën. Dado së bashku me Xhensilën ishin zgjuar para meje dhe kishin shkuar nga liqeni, sepse vajzën e nxjerrin shëtitje dhe ai gjysmë ore më shkoi dëm. Atë ditë jam ndjerë më keq sepse ishin fiks mbi 31 ditë që nuk shikoja vajzën”./tvklan.al
Rudina - Aktori Bes Kallaku rrefen per realizimin e filmit te tij, "Falco"! (15 nentor 2019)
Rudina - Aktori Bes Kallaku rrefen per realizimin e filmit te tij, "Falco"! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN
Rudina - Ercan Kesal, per here te pare ne nje interviste ne Shqiperi! (15 nentor 2019)
Rudina - Ercan Kesal, per here te pare ne nje interviste ne Shqiperi! (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN
34-vjeçari pranoi homoseksualitetin e tij, reagon Gjuzi: Nuk di si t'ju them zonjushe apo zoteri
34-vjeçari pranoi homoseksualitetin e tij, reagon Gjuzi: Nuk di si t'ju them zonjushe apo zoteri
Πριν ημέρα
Në programin “Historia ime”, 34-vjeçari Arbër Kodra ka treguar historinë e vështirë të jetës së tij. Ai në moshën 13-vjeçare ka kuptuar se kishte prirje të ndryshme seksuale dhe kjo shkaktoi situatë të vështirë në jetën dhe familjen e tij. Nuk e ka pasur aspak të thjeshtë që të pranojë publikisht se është ndryshe nga shokët e tij. Në moshën-24 vjeçare, ai e pranon seksualitetin e tij para prindërve dhe nuk fshihet më as nga njerëzit përreth. Që nga ai moment bullizmi dhe kritikat e kanë shoqëruar çdo ditë. Në një lidhje telefonike në studio ka reaguar edhe deputeti i opozitës Kujtim Gjuzi, i cili tregon qëndrimin e tij në lidhje me komunitetin LGBTI. “Ne konservatorët kemi shprehur gjithmonë kundërshtimin tonë edhe në momentin që është miratuar ligji. Mirëpo liberaliteti shkon drejt shkatërrimit të familjes, në fakt kemi një kalendar kristian dhe sot është data 15. Që do të thotë 2019 vjet kalendar kristian, kisha katolike nuk e pranon homoseksualitetin, nuk e pranon akordin. Është një shtet 2019 vite, kush jemi ne si shtet 107 vite histori administrative që të japim, dorëzojmë kaq lehtë familjen. Kush jemi ne, është pyetja. Dhe një gjë që është shumë e rëndësishme. Çdo njeri ka të drejtë të bëjë çfarë të dojë me trupin e tij, por ai nuk mundet të ndërhyjë tek trupat e tjerë dhe të thotë të jetojnë dy meshkuj apo dy femra bashkë. Zoti, njerëzimi, natyra ka bërë femrën dhe mashkullin. Isak Njutoni thotë dy të kundërta tërhiqen, dy të barabarta shtyhen, prandaj LGBTI nuk kanë asnjë gjë tjetër, veçse shtyjnë në një qorrsokak, jo vetëm veten e tyre. Nuk mund të them se janë persona të sëmurë, se ata nuk e pranojnë botërisht, edhe vetë nuk jam me profesion mjek që ta thoja këtë...” Deputeti Gjuzi thotë se ata janë ndryshe nga njerëzit e tjerë, por Arbëri nuk është aspak dakord me këtë gjë. Kujtim Gjuzi: Nëse në fillim kishim Jezus Krishtin dhe para tij paganët, evolucioni ndoshta dhe darvinizmi i këtyre lloj njerëzve. Po i them lloj unë tani, se këta janë paksa të veçantë nuk mund të themi se janë si të gjithë njerëzit. Arbër: Jo mo zotëri se njësoj jemi, siç je dhe ti… Kujtim Gjuzi: Normalisht që ata kanë hapësirën e tyre dhe ata nuk mund të dalin lakuriq në mes të bulevardit. Arbër: S’është e vërtetë. Ku ka parë zoti Gjuzi që kemi dalë lakuriq në mes të bulevardit. Kujtim Gjuzi: Mos thuaj që s’kemi dalë lakuriq Arbër, se s’di si të të them ty tani, zonjushë apo zotëri. Arbër: Zoti Gjuzi bën një gabim me termat. Kujtim Gjuzi: Mos u merr me këtë pjesë, merru me veten tënde./tvklan.al
Letra e nenes per djalin homoseksual
Letra e nenes per djalin homoseksual
Πριν ημέρα
I ftuar në programin “Historia Ime”, Arbër Kodra ka treguar prirjet e tij të kundërta seksuale. Që në fëmijëri, ndryshe nga gjithë moshatarët e tij, atij i pëlqente të luante me kukulla. Në moshën 13-vjeçare, ai ka kuptuar se ishte ndryshe nga shokët dhe këtu filloi dhe periudha e errët në jetën e tij. Kanë qenë 10 vite luftë për të pranuar veten dhe ngushëllimi i vetëm ka qenë jeta e natës, alkooli dhe lëndët narkotike. Në një bisedë me nënën e tij, ai pranon gjithçka, mes lotëve nëna i ofron mbështetjen e saj maksimale dhe i premton se do jetë gjithmonë pranë tij. Zonja Shpresa, nëna e Arbërit ka publikuar një letër, që drejtuesja e emisionit Mirela Milori e lexoi në studio. Në letër, ajo tregon vështirësitë dhe situatën e djalit të saj. Si nënë nuk e kuptonte çfarë ishte duke ndodhur me djalin e saj, ai shfaqte shenja nervozizmi, qëndronte deri në orët e vona të natës jashtë shtëpisë. E shqetësuar për të, zonja Shpresa vendos ta ndjekë për të kuptuar çfarë ai bënte dhe çfarë i fshihte familjes së tij.
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 15 Nentor 2019, ora 15:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 15 Nentor 2019, ora 15:30
Πριν ημέρα
facebook.com/tvklan/www.tvklan.al Spiker: Anjola Hamzaj
Moti i keq perfshin Europen
Moti i keq perfshin Europen
Πριν ημέρα
Disa vende europiane po vujanë pasojat e motit të keq me reshje të dendura shiu e dëbore. Rajonet qëndrore të Britanisë së Madhe këto ditë po përjetojnë një tjetër valë përmbytjesh brenda një jave. Situata është problematike veçanërisht në Natingem dhe rrethinat, ku disa rrugë janë bërë të pakalueshme për shkak të përmbytjeve. Disa lumenj kanë dalë nga shtrati. Në Venecia, niveli i ujit ka rënë me rreth 33 centimetra dhe aktualisht ndodhet në 1 metër e 54 centimetra lartësi. Gjendja e emergjencës është në fuqi. Qendra historike e destinacionit të famshëm turistik italian vijon të jetë e mbuluar nga uji. Ndërsa veriu i Spanjës është goditur nga stuhi të forta dëbore, me një shpejtësi ere deri 120 km/orë, që ka paralizuar qarkullimin në rajonet e Galithias dhe Asturias. Tv Klan
Atmosfere e zymte ne Kombetare pas Andorres
Atmosfere e zymte ne Kombetare pas Andorres
Πριν ημέρα
Një ditë pas ndeshjes me Andorran atmosfera është e zymtë në Kombëtaren e Futbollit. Në fytyrat e lojtarëve të kombëtares dukej qartë se edhe vetë nuk e kishin menduar se do të kishin dalë nga “Elbasan Arena” pa fitore. I vetmi moment kur u panë të buzëqeshnin ishte takimi me disa fëmijë me sindromën doën. I shqetësuar është parë edhe trajneri i kombëtares. Edi Reja madje e shfaqi këtë me një pjesë të lojtarëve që iu nënshtruan stërvitjes. Por si shpjegohet që vetë lojtarët para ndeshjes deklaruan se do t’i përkushtoheshin këtij takimi, kur në fakt nuk ndodhi krejtësisht ashtu? Gjithsesi analisti Fatmir Mneri e justifikon lojën e bërë nga përfaqësuesja. Sipas tij, nuk ka vend për deklarata zhgënjyese apo fataliste për lojën e skuadrës, pasi kjo do të prishte atmosferën në ekipin përfaqësues. Ndeshja e fundit e kualifikueseve të Europianit luhet sa për statistikë, por edhe për atmosferën e zhvillimit të këtij takimi në impiantin e ri në kryeqytet. Tv Klan
Mitsotakis: Mbeshtesim negociatat per Tiranen dhe Shkupin
Mitsotakis: Mbeshtesim negociatat per Tiranen dhe Shkupin
Πριν ημέρα
Greqia nuk e ka fshehur kurrë dëshirën e vet që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të anëtarësohen në Bashkimin Europian. Por duhet që edhe këto dy vende të bëjnë hapat e nevojshëm. Kjo është deklarata më e fundit e Kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis, i cili ka përdorur shprehjen “llogaritë e mira bëjnë miq të mirë”, për të argumentuar kushtet e Athinës ndaj këtyre dy vendeve. Deklaratën, shefi i qeverisë së Athinës e bëri në forumin e Selanikut, ku ndodheshin dhe Kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë. “Shqipëria të avancojë në regjistrimin e popullsisë duke respektuar të drejtën e qytetarëve për vetëpërcaktim dhe të garantojë në praktikë pronat dhe të drejtat e minoritetit etnik grek. Sigurisht që duhen shmangur aktet që shkelin rregullat e fqinjësisë së mirë dhe retorikat për çështje inekzistente”. Mitsotakis tha se një ditë më parë ishte takuar me përfaqësues të minoritetit grek nga Shqipëria. Athina ka deklaruar se do të bëjë ç’është e mundur që në samitin e radhës të BE, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të marrin një datë për hapjen e negociatave. Mitsotakis “zbuloi” dhe hapin e parë të kësaj iniciative. Ai tha se shefi i diplomacisë greke, Nikos Dendias do të takohet dhe diskutojë me dy homologët e vetë nga Tirana dhe Shkupi, në Këshillin e Ministrave të Jashtëm më 25 nëntor në Bruksel. Tv Klan
Basha: Nuk behet shtet me notere e parukiere
Basha: Nuk behet shtet me notere e parukiere
Πριν ημέρα
Ky ishte komenti i vetëm që Lulzim Basha bëri për situatën e krijuar me emërimet e reja në Gjykatën Kushtetuese, pas noterizimit të betimit nga Arta Vorps, anëtares që nuk njihet nga Presidenti i Republikës. Në takim me qytetarët dhe fermerët e Urës Vajgurore, ku u ndal në kuadër të nismës “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i Partisë Demokratike iu përgjigj edhe zërave kritikë që fajësojnë edhe opozitën për situatën politike. “Kemi dalë edhe nga parlamenti për të mos u bërë pjesë e së keqes. Nuk duhet të prisni vetëm nga unë sepse duhet te behemi bashkë e mos të pranojmë shitjen e votës. Qëllimi është të bëhemi bashkë e të sjellim ditën e votës së lirë që ky regjim të marrë fund. Unë vetëm s’kam çfarë bëj”. Përsa u përket problemeve të bujqësisë, Basha tha se dëmin më të madh, Kryeministri Edi Rama ia ka bërë këtij sektori. Zotimi i tij i parë ishte rimëkëmbja e këtij sektori me masa konkrete. “Ndryshimet e TVSH-së do të marrin fund. Terrori për të pajisur fermerin me nipt do të marrë fund. Qevërinë e ardhshme do e keni afër me subvecione të dretpërdrejta. Subvecioni do të ketë qëllimin t’ju zerojë kostot dhe t’ju çojë në treg të pakonkurrueshëm. Në paketën tonë për arsimin do të ketë një zë të veçantë për zero tarifa për master por edhe për bursat në ato që i shërbejnë sektorit rural. Janë degë që do të mbështesim bujqësinë blegtorinë. Paratë për të subvecionuar tarifat e universitetit në degët për bujqësinë do të paguhet nga buxheti i shtetit. Do të shiten produktet tona njëherë pastaj të huajat. Aksesi i prodhimeve tuaja në treg do të jetë i garantuar. Masa tjetër që do ndërmarrim është që në infrastrukturë do të rezervojmë 50 milionë Euro minimum çdo vit në shërbim të bujqësisë, duke filluar nga rrugët në ara, ujësjellës, vaditja, kanalizimet, energji, impiante përpunimesh të produkteve, para publike që do të investohen”. Basha premtoi gjithashtu kredi të buta edhe në bujqësi dhe mbështetje me fondet e BE. Tv Klan
Hyrja e Nisma-AKR ne Kuvend ndryshon qeverine
Hyrja e Nisma-AKR ne Kuvend ndryshon qeverine
Πριν ημέρα
Vendimi i Gjykatës Supreme që të hiqen nga rezultati përfundimtar i zgjedhjeve votat e ardhura nga Serbia i ka hapur mundësinë koalicionit Nisma AKR të hyjë në Kuvend. Kjo mund të hedhë poshtë të gjitha negociatat LDK-LVV për një koalicion qeveritar. Këto dy parti në bazë të rezultateve përfundimtare kishin 61 deputetë, pa përfshirë minoritetet, por pas hyrjes së Nismës në Kuvend u mbeten vetëm 57. Për këtë arsye analisti Zekiria Shabani thotë se tashmë gjithçka ka ndryshuar dhe një parti e tretë duhet të përshihet në këtë bashkëqeverisje. Ai përjashton mundësinë që koalicioni të bëhet me komunitetet e tjera joserbe, meqë sipas tij menjëherë janë rritur apetitet e tyre për të kërkuar hise më të madhe në qeveri. Për këtë situatë, nuk kemi asnjë fjalë nga partitë që pritet të formojnë qeverinë. Ndërsa LDK-LVV pritet të vazhdojnë bisedimet menjeherë pas certifikimit të zgjedhjeve, ku do të dihet edhe rezultati i saktë i zgjedhjeve. Por teksa në QNR po rinumërohen më shumë se gjysma e votave, koalicioni Nisma AKR po akuzon Vetevëvendosjen se po kërcënon dhe shantazhon komisionerët e tyre. Tv Klan
Berisha: Dekreti per Xhaferllarin, institucional
Berisha: Dekreti per Xhaferllarin, institucional
Πριν ημέρα
Dekretin e kreut të shtetit, që shpallte Marsida Xhaferllarin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese, ish-kryeministri Sali Berisha e vlerëson si një qëndrim institucional të Ilir Metës. Në një intervistë për ABC News, Sali Berisha, arsyen e kthimit në një përplasje të maxhorancës me presidentin në procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, e lidh me dëshirën e kryeminitrit për të kapur këtë gjykatë. Ai vlerëson profesionalizimin e Arta Vorpsit, që ka shërbyer si këshilltare ligjore në këtë gjykatë deri 2 ditë më parë dhe e sheh si të pakonceptueshëm aktin e noterizimit të betimit të saj si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Për Sali Berishën opozita duhet jetë pjesë e hartimit të reformës zgjedhore. Tv Klan
Paralajmerimi i Metes: Parlamenti shperndahet me nje dekret
Paralajmerimi i Metes: Parlamenti shperndahet me nje dekret
Πριν ημέρα
Presidenti Ilir Meta ashpërson tonet duke i kujtuar Parlamentit se mund të shpërndahet me një dekret të tijin. Pas ngërçit të krijuar për emërimet në Gjykatën Kushtetuese, kreu i shtetit theksoi se do t’i kundërpërgjigjet asaj që e quajti bandë uzurpatore. “Kam një paralajmërim të fundit për ata që mendojnë se betimi i Metës me dorën mbi Kushtetutë si president ka qenë një proces formal apo ceremonial. Parlamenti me një dekret shpërndahet. Qeveria me një mocion mosbesimi rrëzohet. Presidenti me një ‘impeachment’ nga një Parlament legjitim, jo nga ky. Përsëri shkarkohet nga Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë. E nëse dikush mendon se angazhimet e mia kanë qenë ceremoniale, do t’i bëj të qartë se në fund fare kjo është Kushtetutë që mbron popullin e Shqipërisë. Dhe do të jetë detyrë e popullit të Shqipërisë dhe e Presidentit të Republikës së Shqipërisë që t’i tregojnë vendin kësaj bande uzurpatore edhe të gjithë shërbëtorëve dhe skllevërve të tyre kudo ku janë. Besoj se jam shumë i qartë”. Presidenti theksoi se nuk ka krizë në Gjykatën Kushtetuese. Ai deklaroi se çdo përpjekje për dhunimin dhe kapjen e këtij institucioni, do të jenë të dështuara. “Është tërësisht e zgjidhur. Për të gjithë ata që dinë të lexojnë Kushtetutën dhe meqenëse po afron 22 Nëntori, dita kur populli shqiptar votoi me referendum Kushtetutën, dhe këto parime të Kushtetutës që janë edhe sot të sanksionuara, pavarësisht nga deformimet e pandershme. Përpjekjet për të dhunuar Kushtetutën, për të kapur përfundimisht të gjithë sistemin e drejtësisë në Republikën e Shqipërisë me kapjen e Gjykatës Kushtetuese, janë të dështuara, janë të vdekura. Askush të mos guxojë të përdhosë Gjykatën Kushtetuese të Republikës së Shqipërisë”! Meta kërkoi që secili institucion të zbatojë kompetencat që i ngarkon, ndërsa siguroi se vendimet e tij do të jenë në përputhje me Kushtetutën. Tv Klan
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 15:30 - 15 Nentor 2019
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 15:30 - 15 Nentor 2019
Πριν ημέρα
#KlanLajme #15Nentor2019 www.tvklan.al/lajme
De Raho: Ndragheta e lidhur me grupet shqiptare
De Raho: Ndragheta e lidhur me grupet shqiptare
Πριν ημέρα
Prokurori i Antimafias italiane Federico Cafiero de Raho thotë se organizata mafioze Ndrageta ka forcuar lidhjet me grupet kriminale shqiptare të cilat janë shtrirë deri në kontinetin amerikan. I ndohur në Tiranë, ai kërkoi bashkëpunim mes institucioneve ligjzbatuese për të përballuar këto organizata. “Kemi një problem të përbashkët luftën kundër krimit të organizuar. Ne kemi eksperiencë në këtë luftë. Ne kemi prej vitesh si organizata si Ndragheta që ka lidhje me shqiptarët, dhe kështu bashkëpunojnë në vende të Evropës . Është shtrirë veprimtaria në Amerikë, në Kanada, dhe ka baza shumë të forta. Kështu po fiton një pasuri mjaft të madhe”. Ai mbështet edhej iniciativën e qeverisë shqiptare për miratimin e ligjit për burgun e ashpër ndaj të burgosurve të rrezikshëm. “I jam mirënjohës qeverisë e Kuvendit që po bën regjimin ‘41 bis’. Është shumë e rëndësishme”, tha kreu i Antimafias italiane. “Në vlerësimin tonë, bazuar edhe në eksperiencën italiane, regjimi i posaçëm 41-bis është një instrument i domosdoshëm për të neutralizuar rrezikshmërinë dhe lidhjet e të burgosurve, të dënuar ose në paraburgim, me organizatat kriminale jashtë mureve të burgjeve. Krimi i organizuar ka treguar se është i aftë të veprojë përtej çdo barriere dhe regjimi izolues, me mjete të sofistikuara dhe kontakte të lehtësuara përmes produkteve të krimit”, u shpreh ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj. Iniciativa për regjimin ‘41-bis’ është mbështetur edhe nga ambasadorët e Bashkimit Europian, Italisë dhe Britanisë së Madhe të cilët kërkuan ashpërsim të masave kundër krimit të organizuar. Tv Klan
Rama: Meta e ka perplasjen me drejtesine
Rama: Meta e ka perplasjen me drejtesine
Πριν ημέρα
Shumica dhe opozita bashkuan 97 vota për të miratuar rezolutën e dytë brenda 6 muajve kundër dekreteve të Presidentit të Republikës. Rezoluta për shmangien e krizës kushtetuese me synim legjitimitetin e Gjykatës Kushtetuese, i bën thirrje Gjykatës, që pa krijuar pengesa, të mundësojnë fillimin e ushtrimit të detyrës për 3 anëtaret më të reja të saj; Arta Vorpsin, Elsa Toskën e Fiona Papajorgjin, duke mos njohur Marsida Xhaferllarin, që u dekretua nga Presidenti dhe u betua para tij. Po ashtu, i bëhet thirrje kreut të shtetit të reflektojë dhe të mos marrë asnjë veprim tjetër në shkelje të Kushtetutës, si dhe Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit, që t’i përfshijë edhe këto zhvillime në punën e tij. Kryeministri Rama e vlerësoi të panevojshme të merrej me Ilir Metën në fjalimin e tij përpara Parlamentit. Ai tha se shumica nuk ka asnjë përplasje me kreun e shtetit, pasi në vlerësimet e tij, Meta përplasjet i ka me drejtësinë. “Përplasja nuk është mes nesh dhe Ilir Metës, por mes Ilir Metës dhe drejtësisë. Pas kësaj nuk ka as nevojë të zgjatemi për të shpjeguar arsyen që na sjellin këtu dhe drejtësinë e vendimmarrjeve tona. Prandaj këtë herë unë nuk do merrem me Ilir Metën, por me drejtësinë. Me drejtësinë që është ende në ardhje. Asnjë Kushtetutë në asnjë vend demokratik nuk mund të parashikojë se një vendi mund t’i bjerë taksirati të ketë një President si ilir Meta. Dhe për këtë arsye ky Kuvend duhet të marrë marrë masa ligjore kushtetuese për të krijuar të gjithë mekanizmat zhbllokues ndaj çdo akti flagrant bllokimi të atij që zyrën e Presidentit e ka kthyer në një frëngji për të shantazhuar Parlamentin, për të shantazhuar ndërkombëtarët, popullin shqiptar. Dhe besoj se Komisioni Ad-Hoc i ngritur për shkarkimin e Ilir Metës duhet ta konsiderojë shumë seriozisht, edhe paketën e rekomandimeve për Kuvendin, ashtu sikundër Komisioni i Ligjeve dhe gjithë deputetët duhet të kontribuojnë për të riardhur në Kuvend më shpejt se vonë dhe për të votuar neutralizimin e akteve të Presidentit. Kush është ky President? Na ka rënë ky taksirat dhe do bashkëjetojmë me këtë taksirat për aq kohë sa zyra e Presidentit të Republikës do jetë ‘tokë e xanun’ nga dikush që ka humbur busullën. Reagimet tona janë të gjitha të koordinuara me të gjithë ata që kemi bërë Reformën në Drejtësi”. Sipas Ramës, askush nuk mund të interpretojë Kushtetutën dhe kompetencat që i jep ajo organeve të reja, siç është Këshilli i Emërimeve në Drejtësi. Dhe rastin e të ngjashmëve të Ilir Metës, që sipas tij e lexon librin themeltar të shtetit siç do vetë, e gjen në Afganistan. E quan të turpshëm sulmin e Presidentit për ndërkombetarët. Përsërit disa herë se çdo veprim i ndërmarrë në këtë proces për përzgjedhjen e anëtareve të reja të Gjykatës Kushtetuese, është ndërmarrë në rakordim të plotë me BE dhe SHBA. Për të mos lënë më vend për situata të tilla që po përsëriten gjatë zbatimit të Reformës në Drejtësi, shumica po planifikon ndryshime të reja kushtetuese dhe ligjore. Paralelisht me këtë nismë, Rama lajmëroi se brenda 25 Nëntorit do të sjellë në Parlament dhe ligjin që lufton ata që i cilëson si banda e KÇK-së, prokurorët dhe gjyqtarët që e përdorin periudhën tranzitore deri në dalje përpara komisioneve të Vettingut për t’u pasuruar përmes bashkëpunimit me bandat kriminale, si dhe për të goditur krimin e organizuar. “Sot ajo që duhet të ishte drejtësi, është rëndom padrejtësi si rezultat i një numri të konsiderueshëm gjykatësish dhe prokurorësh që i përkasin organizatës kriminale KÇK. Beteja jonë sot nuk është me Ilir Metën, beteja jonë sot është me KÇK. Ata që janë akuzuar për krim të organizuar dhe që nuk janë dënuar si rezultat i atyre prokurorëve edhe atyre gjykatësve që e kthyen drejtësinë në një pazar ku kriminelët ishin të parët që jepnin ofertën. Më 25 Nëntor unë do t’i prezantoj publikut shqiptar një platformë, kjo do të jetë sfida e vërtetë”. Tv Klan
Bizneset kerkojne heqjen e barrierave tregtare
Bizneset kerkojne heqjen e barrierave tregtare
Πριν ημέρα
Bizneset prodhuese shqiptare kërkojnë tregje, ku mund të ekportojnë produktet e tyre. Bilanci tregtar i Shqipërisë është negativ, ku importet vjetore kalojë shitjet jashtë vendit me afro 2 miliardë dollarë çdo vit. Për këtë ata kërkuan në një forum jo fjalë dhe premtime politike, por lëvizje pa letra brenda vendeve të Ballkanit. Tregun e përbashkët e kërkuan edhe ndërmarrjet e Kosovës, por ata i kërkuan qeverisë shqiptare që të rishikojë nismën e Mini-Shengenit të Ballkanit, pasi dy përfituesit më të mëdhenj sipas saj janë Serbia dhe Maqedonia e Veriut. Pëgjigjen e dha Ministrja e Financave Anila Denaj, e cila tha se qeveria shqiptare është e gatshme të vazhdojë bashkëpunimin për krijimin e tregut të përbashkët me Kosovën. Prodhuesit kërkuan që qeveria të krijojë një ambient të taksimit të ndërmarrjeve, të ngjashëm me atë të vendeve të rajonit, në mënyrë që kostot e prodhimit të jenë të njëjta dhe produktet të jenë të konkurrueshme, duke nisur që te taksat e karburantit e deri te çmimi i energjisë elektrike. Ata kërkuan që të arrihen marrëveshje me vendet e Bashkimit Europian që produktet tona me bazë shtazore të arrijnë të ekportohen në këto shtete. Tv Klan
Ashpersohen rregullat per maturen shteterore
Ashpersohen rregullat per maturen shteterore
Πριν ημέρα
Ministria e Arsimit ka nxjerrë urdhërin që penalizon administratorët dhe nxënësit nëse shkelen rregullat gjatë provimit të maturës. Ndryshe nga një vit më parë, maturantët rrezikojnë të përjashtohen nga provimi dhe të mos kenë të drejtë ta përsërisin atë në vjeshtë nëse shkelin rregullat. Nëse një maturant kapet me celular apo duke kopjuar, ai përjasstohet nga provimi, duke rrezikuar për një vit shkollën e lartë. Po ashtu edhe nëse nje maturant bën komente për testin e provimit, apo ndryshon vendin e përcaktuar, ai rrezikon përjashtimin nga provimi. Sipas urdhërit të Ministrisë së Arsimit, maturanti nuk mund të kërkojë rivlerësim të testit nëse ai nuk është dakord me pikët dhe notën e marrë. Ndërsa të gjithë administratorët, që nxjerrin testin e Maturës Shtetërore gjatë procesit të administrimit, do të largohen nga puna. Në raste të tjera, për ata që do të cënojnë mbarëvajtjen e provimit, administratorët do të marrin paralajmërim për largim nga puna. Tv Klan
Sulm me arme ne nje shkolle te mesme
Sulm me arme ne nje shkolle te mesme
Πριν ημέρα
Dy nxënës të një shkolle të mesme u vranë dhe 3 të tjerë u plagosën nga të shtënat me armë në një shkollë të mesme në Kaliforni. Autori është një 16-vjeçar i identifikuar si Nathanael Birhou. Ai u vetëplagos në kokë me armën gjysmëautomatike që kreu sulmin dhe ndodhet në spital në rrezik për jetën. FBI tha se nuk ka të dhëna që ai mund të ishte pjesë e ndonjë organizate ekstremiste, por kishte vepruar i vetëm. Nuk dihen ende motivet për të cilat ai kreu sulmin. Tv Klan
Aldo Morning Show - Emisioni dt. 15 nentor 2019
Aldo Morning Show - Emisioni dt. 15 nentor 2019
Πριν ημέρα
www.tvklan.al Emision nga Aldon Lipe
Kushtetuesja, e ndare mes Vorpsit e Xhaferllarit
Kushtetuesja, e ndare mes Vorpsit e Xhaferllarit
Πριν ημέρα
Arta Vorpsi e Marsida Xhaferllari u paraqitën të dyja në Gjykatën Kushtetuese për të filluar detyrën e re, ndonëse të dyja zëvendësojnë të njëjtën vakancë. E para, në orën 7 e 50 minuta iu drejtua institucionit ku deri të mërkurën ka punuar si këshilltare ligjore. Arta Vorpsi i shmangu përgjigjet për pyetjet e gazetarëve se si mund të betohej tek një noter një gjyqtare e Kushtetueses. 20 minuta më vonë ishte radha e Marsida Xhaferllarit. Edhe ajo hyri në Gjykatë pa bërë komente. Anëtarët e Gjykates zhvilluan një mbledhje në përpjekje për të zgjidhur situatën e krijuar. Arta Vorpsi u ka kërkuar 4 anëtarëve në detyre; Vitore Tusha, Besnik Muçi, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji, t’i njohin mandatin. Por ata nuk kanë marrë vendim, pasi votat e tyre kanë qenë të barabarta. As Vorpsi dhe as Xhaferllari nuk morën pjesë në mbledhje. Xhaferllari e la gjykatën rreth orës 13:00 dhe nuk bëri komente. Arta Vorpsi u konsiderua si e emëruar në detyrë nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, pasi ishte e para në listën që iu dërgua Presidentit për të plotësuar vakancën që i takon atij dhe Presidenti, sipas Këshillit, nuk e respektoi afatin 30-ditor që parashikon ligji. Ajo nuk u betua në Presidencë, sipas Kushtetutës, por e noterizoi betimin e saj tek një noter. Ndërsa Xhaferllari u përzgjodh nga Presidenti për të njëjtën vakancë dhe u betua pranë tij. Procedurat e ndjekura për emërimet e dy anëtareve kanë krijuar një situatë të paprecedentë në Gjykatën Kushtetuese dhe rrezikojnë ta çojne vendin nga një krize politike, drejt një krize kushtetuese. Tv Klan
Belen dhe Cecilia Rodriguez ne bikini
Belen dhe Cecilia Rodriguez ne bikini
Πριν ημέρα
Belen dhe Cecilia kanë fluturuar drejt Spanjës për të realizuar setin e ri të fotove për koleksionin e ri të kostumeve të banjos të quajtur Rodrigues. Vajzat argjentinase, që karrierën e bëjnë në itali, si zakonisht kanë lënë pa fjalë fansat me format trupore dhe pozimet sensuale. Modelet janë janë të ndara dhe trupore teksa ngjyrat janë të gjitha, që nga të qetat deri tek të forat, por nuk mungojë vijëzimet apo dezajnet e ndryshme. Në rastin e motrave seksi publiciteti kalon në plan të dytë, pasi admiruesit i mbajnë sytë vetëm tek bukuria e tyre. Tv Klan
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 15 Nentor 2019, ora 12:00
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 15 Nentor 2019, ora 12:00
Πριν ημέρα
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan Spiker: Redi Prifti
Rama: Perplasja eshte mes Ilir Metes dhe drejtesise
Rama: Perplasja eshte mes Ilir Metes dhe drejtesise
Πριν ημέρα
Parlamenti, i cili u mblodh sot në një seancë të jashtëzakonshme, ka miratuar me 97 vota rezolutën që parashikon shmangien e krizës për Gjykatën Kushtetuese, në kohën kur mes mazhorancës socialiste dhe Presidentit Ilir Meta ka nisur përplasja e radhës. Nga foltorja e Kuvendit, Kryeministri Edi Rama iu përgjigj Presidentit për akuzat e këtij të fundit, duke thënë se Ilir Meta luftën e ka me drejtësinë dhe jo me qeverinë. “Përplasja nuk është mes nesh dhe Ilir Metës, por mes Ilir Metës dhe drejtësisë. Pas kësaj nuk ka as nevojë të zgjatemi për të shpjeguar arsyen që na sjellin këtu dhe drejtësinë e vendimmarrjeve tona. Prandaj këtë herë unë nuk do merrem me Ilir Metën, por me drejtësinë. Me drejtësinë që është ende në ardhje. Asnjë Kushtetutë në asnjë vend demokratik nuk mund të parashikojë se një vendi mund t’i bjerë taksirati të ketë një President si ilir Meta. Dhe për këtë arsye ky Kuvend duhet të marrë marrë masa ligjore kushtetuese për të krijuar të gjithë mekanizmat zhbllokues ndaj çdo akti flagrant bllokimi të atij që zyrën e Presidentit e ka kthyer në një frëngji për të shantazhuar Parlamentin, për të shantazhuar ndërkombëtarët, popullin shqiptar. Dhe besoj se Komisioni Ad-Hoc i ngritur për shkarkimin e Ilir Metës duhet ta konsiderojë shumë seriozisht, edhe paketën e rekomandimeve për Kuvendin, ashtu sikundër Komisioni i Ligjeve dhe gjithë deputetët duhet të kontribuojnë për të riardhur në Kuvend më shpejt se vonë dhe për të votuar neutralizimin e akteve të Presidentit. Kush është ky President? Na ka rënë ky taksirat dhe do bashkëjetojmë me këtë taksirat për aq kohë sa zyra e Presidentit të Republikës do jetë ‘tokë e xanun’ nga dikush që ka humbur busullën. Reagimet tona janë të gjitha të koordinuara me të gjithë ata që kemi bërë Reformën në Drejtësi”.Kryeministri theksoi se beteja e qeverisë dhe mazhorancës është lufta ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që nuk kanë dalë ende para Vettingut, dhe këtu i referohet atij grupi që Rama e quan “Kap Ça të Kapësh” ose “KÇK”. Kryeministri e quan organizatë kriminale këtë grupim, dhe premtimin e tij për një ligj special ndaj KÇK, Rama thotë se do ta prezantojë në Parlament më datë 25 Nëntor. “Sot ajo që duhet të ishte drejtësi, është rëndom padrejtësi si rezultat i një numri të konsiderueshëm gjykatësish dhe prokurorësh që i përkasin organizatës kriminale KÇK. Beteja jonë sot nuk është me Ilir Metën, beteja jonë sot është me KÇK. Ata që janë akuzuar për krim të organizuar dhe që nuk janë dënuar si rezultat i atyre prokurorëve edhe atyre gjykatësve që e kthyen drejtësinë në një pazar ku kriminelët ishin të parët që jepnin ofertën. Më 25 Nëntor unë do t’i prezantoj publikut shqiptar një platformë, kjo do të jetë sfida e vërtetë”.
Paralajmerimi i fundit i Ilir Metes: Parlamenti shperndahet me nje dekret
Paralajmerimi i fundit i Ilir Metes: Parlamenti shperndahet me nje dekret
Πριν ημέρα
Presidenti Ilir Meta ka folur me tone të ashpra duke iu drejtuar mazhorancës socialiste për ngërçin e Gjykatës Kushtetuese. Në një prononcim të shkurtër për gazetarët, Meta u shpreh se askush nuk duhet të guxojë të përdhosë Gjykatën Kushtetuese, teksa ka thënë se nuk ka asnjë institucion më të rëndësishëm se Kushtetuta. Kreu i shtetit ka paralajmëruar se edhe vetë Parlamenti mund të shpërndahet me një dekret presidencial. Ndërsa ka përsëritur edhe deklaratën që bëri në emisionin “Opinion” mbrëmjen e djeshme, kur tha se do të flasë në momentin e duhur se si po tentohet të kapet Reforma në Drejtësi. “Meqënëse po afron 22 Nëntori, dita kur populli shqiptar votoi me referendum Kushtetutën, dhe këto parime të Kushtetutës që janë edhe sot të sanksionuara pavarësisht nga deformimet e pandershme që janë bërë në pabesi ndaj vullnetit të popullit shqiptar gjatë këtyre 21 viteve, kam një paralajmërim të fundit për gjithë ata që mendojnë se betimit i Ilir Metës me dorën mbi Kushtetutë si President i Republikës së Shqipërisë ka qenë një proces formal apo ceremonial: Nuk ka institucion më të rëndësishëm në Republikën e Shqipërisë se sa Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë, e cila ka vetëm një garant të padiskutueshëm dhe të pacënueshëm në integritetin e vetë, që është Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë. Përpjekjet për të dhunuar Kushtetutën në përpjekje për të kapur përfundimisht gjithë sistemin e drejtësisë në Republikën e Shqipërisë me kapjen e Gjykatës Kushtetutese, janë të dështuara, janë të vdekura. Askush të mos guxojë të përdhosë Gjykatën Kushtetuese të Republikës së Shqipërisë. Është institucioni më i rëndësishëm i këtij vendi. Parlamenti me një dekret shpërndahet. Qeveria me një mocion mosbesimi rrëzohet. Presidenti me një ‘impeachment’ nga një Parlament legjitim, jo nga ky. Përsëri shkarkohet nga Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë. Por jo Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë. E nëse dikush mendon se angazhimet e mia kanë qenë ceremoniale, do t’i bëj të qartë se në fund fare kjo është Kushtetutë që mbron popullin e Shqipërisë. Dhe do të jetë detyrë e popullit të Shqipërisë dhe e Presidentit të Republikës së Shqipërisë që t’i tregojnë vendin kësaj bande uzurpatore edhe të gjithë shërbëtorëve dhe skllevërve të tyre kudo ku janë. Besoj se jam shumë i qartë. Secili të shikojë detyrën e vetë, të zbatojë kompetencat e veta. Veprimet do të vazhdojnë të jenë nga Presidenti institucionale, dhe në momentin e duhur Presidenti do t’i drejtohet popullit dhe gjithë botës për të mbrojtur demokracinë për interesin e popullit shqiptar që është dhunuar në mënyrën më barbare sidomos në këto dy vite, kur u la qëllimisht edhe pa Gjykatë Kushtetuese”, tha Ilir Meta para nisjes së aktivitetit “Forumi rajonal për barazinë gjinore”.
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 15 Nentor 2019, ora 09:00
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 15 Nentor 2019, ora 09:00
Πριν ημέρα
facebook.com/tvklan/www.tvklan.al Spiker: Brikena Prifti
Sfida e gatimit - Emisioni 59 - Sezoni 2 (15 nentor 2019)
Sfida e gatimit - Emisioni 59 - Sezoni 2 (15 nentor 2019)
Πριν ημέρα
Sfida e gatimit nga shefat e kuzhines Alfio & Indriti www.tvklan.al
Kosova Kid
Kosova Kid - Πριν 2 λεπτά
I ke met ndor moj vajz se ke mbet shtatzan se kurr nuk tkish marr
inna 12
inna 12 - Πριν 3 λεπτά
Mezi po e prisja 🤗 ishalla fton Butrint javë tjr
Jeton Advulli
Jeton Advulli - Πριν 3 λεπτά
Je njeri madh respekte zoti sabri fezullahi per shendes nga gjemani
AMA Pro
AMA Pro - Πριν 4 λεπτά
grmind.info/binteo/b8-InG_NyG12r3s.html
Saraa
Saraa - Πριν 5 λεπτά
Marina po dukesh për merkulli je yll ❤🇨🇭🇨🇭🇽🇰🇽🇰🇦🇱
EIGHTNINE MUSIC MÜNCHEN
EIGHTNINE MUSIC MÜNCHEN - Πριν 12 λεπτά
Axhii sabri respekttt per ty dhe fmiljjjen e mrekulueshme 👑👌🌟
XxxxWhy So serious
XxxxWhy So serious - Πριν 17 λεπτά
Mall qe esht albano
Tirane Albaniaaa
Tirane Albaniaaa - Πριν 17 λεπτά
On Topppp
XxxxWhy So serious
XxxxWhy So serious - Πριν 18 λεπτά
Ca esht ky emision bastard
Arjan Sula
Arjan Sula - Πριν 18 λεπτά
Like Kush mendo se klanifornia esht anti’stres
Nebi Murtezi
Nebi Murtezi - Πριν 20 λεπτά
Shoku Enver na mungon
bamogol28 bamogol
bamogol28 bamogol - Πριν 22 λεπτά
wow
swiss A
swiss A - Πριν 22 λεπτά
ju qe thoni se nderrojme dialektin e keni gabim se gjuha shqipe ne shkolle mesohet ne gjuhen letrare dhe jo ne dialekt keshtu qe nese doni te merreni vesh dhe me te shqiperise duhet te mesoni pak shqip shqip jo futja kot me kolica e xhempera si ska shans qe tju kuptoj dikush nga vlora.kam nje rast personal te puna ime ne zvicer kam nje nga gjilani nje nga korca,kur flet kjo nga kosova ska shans qe te kuptoj ajo tjetra dhe une qe jam nga kukesi bej perkthyesin se perndryshe nuk merren vesh perzotin
Serbeze Alimehaj
Serbeze Alimehaj - Πριν 33 λεπτά
Shpati eshte shume i bukur po nenes se tij i paska ngja, por Shpati eshte edhe nje kengetar shume i mire qe ta kenaq zemren
Moza Pasha
Moza Pasha - Πριν 33 λεπτά
I rrezikshem ky Meti, me vjen keq per delet qe mund te bien ne kurthin e tij. Mos i beni sh reklam
H Hyseni
H Hyseni - Πριν 45 λεπτά
Farë...
Bajraktari Gazmend
Bajraktari Gazmend - Πριν 49 λεπτά
I perzi Leshi me keta dreqen 😂😂
Koli
Koli - Πριν 55 λεπτά
Me shendet floket e reja Shkreli
Skifteri Lac
Skifteri Lac - Πριν 57 λεπτά
Qia ropt qa ushtrimi edhe mgjimnaz se kam pa qa Jon kto msus robqira
Vani Tzogu
Vani Tzogu - Πριν 58 λεπτά
Albin kurti po po kjo zonja esht e trash nga trupi e trash nga trut.per njohje nderkomtare e do shqiprin per bashkim sdo as mish as peshk
Albania Rocks
Albania Rocks - Πριν ώρα
Dy zera te ndryshem dhe nje shpirt per muziken! Two different voices with the same spirit for music! 💚
Iphone Kavaja
Iphone Kavaja - Πριν ώρα
Nuk i shkonka fare baba idrizit ky perkthyes 😂😂
Iphone Kavaja
Iphone Kavaja - Πριν ώρα
Rudina te lutem thirre dhe Senen dhe Jamacin
Fitim Fazliu
Fitim Fazliu - Πριν ώρα
Respekt per tmadhin Sabri po edhe per Arjanen ka emocione se esht nje femen me karakter
ilir daka
ilir daka - Πριν ώρα
Ketij i qenkan lag kandelet por nuk eshte i vetem ka shume si puna e tij qe thone me paguaj( ato )eshte fjala per perendite e tyre , por do te shtoja eshte per te ardhur keq se jan shum te perkushtuar mbas librave fetar dhe ky eshte perfundimi . Me gjith rrespektin qe kam per Canin ky njeri nuk duhet te vihet ne tadhje publike se eshte i semure nga studimi i tepert i fese ku ai beson
Kristina Peci
Kristina Peci - Πριν ώρα
Nje artist i madh dhe teper pozitiv dhe i dashur!Axha Sabri we love You!
niko correj
niko correj - Πριν ώρα
Nuk është normale, ta ftosh mikun në shtëpi (studio) dhe të tallesh me ta
Nertila Isufaj
Nertila Isufaj - Πριν ώρα
Cfare te thuash me pare per veprat e ndodhura ne shtetin Shqiptare,per ke te ankohesh me pare per pushtetaret ,gjykatesit,avokatet,mesuesit,doctorat etj per ke te qash me pare apo per popullin qe ul koken ne vend te ngrihen e te hapin syte ,ngrihuni o popull mos u genjeni me nje thes miell ne vend te shihni e te kuptoni thelbin e historive QE komenton ky emission I nderuar komentoni bythen e balerinave qe fundja punen e tyre bejne e nuk do dalin me pelice se doni ju...Ngrihuni o popull hapni syte
klarent hoxhaj
klarent hoxhaj - Πριν ώρα
gamile saharaje
Besarte Mazreku
Besarte Mazreku - Πριν ώρα
Ma i madh ne vend per ty sabri fejzullahu
George Moore
George Moore - Πριν ώρα
Ne angli kur aplikon per dokumenta te pyesin ku ke jetuar dhe nese ke pagu taksa si gaz,drita dhe uje ,pra edhe ilegal nese ke paguar taksa ti ke te drejte edhe pa qene anglez tani ndryshimin beje vete .
Xhoi Nex
Xhoi Nex - Πριν ώρα
Sikur se dinim.ne kush esht nusja e sabriut
Erëza
Erëza - Πριν ώρα
Blendi ti ta shpif, pse se lejon zonjen te flas po hap gojen si papagall, 0 kulture! Shpresoj te mos shihesh me ne Kosove mor gomar
tajson pjetri
tajson pjetri - Πριν ώρα
Si kinez aj tipi 😂😂😂
A Belushi
A Belushi - Πριν ώρα
*Jo Bashkim Kombëtar !!! Se shkon puna si "qeni n'rrush" ... Ta Shqipniës jon 50 vjet prapa !!!*
charalambos Paschos
charalambos Paschos - Πριν ώρα
O KRIMINEL
FOR LIFE
FOR LIFE - Πριν ώρα
😂😂😂😂😂😂😂😂😂Po cpun ka ky te prezantoj nusen e djalit... pse sprezanton motren, vllain, hallen. Djali di ta prezantoj vet nusen e tij. Sesh debil.
Nojro Nuovo
Nojro Nuovo - Πριν 2 ώρες
Ja pse nuk kthehem mo ne Shqiperi un
Agron Islami
Agron Islami - Πριν 2 ώρες
Respekt per sabri fejzullaun pershendetje nga zvicra
Shshsh Zhshs
Shshsh Zhshs - Πριν 2 ώρες
O Rudina oj lop e gjallë mos sjellë turq une jam prej Kosove me ke ber me nerva qe po ftoni turq gabelat
stylish pic
stylish pic - Πριν 2 ώρες
Me fal por si e ka emrin kjo kënga ne fund??
Antonio toni
Antonio toni - Πριν 2 ώρες
Nuk e di sa e vertet ishte historia e Iljaz toptanit ! Por vertet terheqese dhe nqs do te shkruhej 1 liber per te do doja ta lexoja.
Shshsh Zhshs
Shshsh Zhshs - Πριν 2 ώρες
🖓🖓🖓🖓🖓🖓🖓
Edison Nothorius
Edison Nothorius - Πριν 2 ώρες
Sa gje e bukur respek per famiglie Fejzullaj ⭐🌹❤️🖐️🇦🇱
artan shima
artan shima - Πριν 2 ώρες
super grua mu mbushen syte me lot nga bamiresia e saj se vet se bej dot po u kenaqa qe pash veper te tille
Fredo Shehu
Fredo Shehu - Πριν 2 ώρες
Ky koke palari na doli dhe sternip i Maria Maddalenes dhe ndoshta pak me shume akoma 😅😅😅
artan shima
artan shima - Πριν 2 ώρες
super grua bravoooo
kosova peja
kosova peja - Πριν 2 ώρες
Ne nuk e duam tonin po te huajin kjo eshte e bukura shqiptare 👍👸
kosova peja
kosova peja - Πριν 2 ώρες
Edhe pa brek i ka hije ksaj bukuroshe
Fredo Shehu
Fredo Shehu - Πριν 2 ώρες
Duket ky qe eshte burgaxhi prandaj ja ka mbathur nga vendi i tij
gentian rustemi
gentian rustemi - Πριν 2 ώρες
ky kryministri nuk eshte i denje as per matrapaz delesh jo me per kryeminister
Fredo Shehu
Fredo Shehu - Πριν 2 ώρες
Ne evrope disa shtete kane legalizuar kanabisin terapeutik jo kanabisin qe thote ky morracaku po ju ne vend ti jepni 2 shqelma na e ftoni dhe neper studio.
Fredo Shehu
Fredo Shehu - Πριν 2 ώρες
Ky plehra eshte dhe i paedukuar pervecse dhe i droguar. Erald je shume i larte per te debatuar me funderrina injorante si puna e ketij tipit.
klarent hoxhaj
klarent hoxhaj - Πριν 2 ώρες
O kastor
inaking robertson77
inaking robertson77 - Πριν 2 ώρες
edhe teoria e sherimit te kerthizes esht e vertet nga mjeksia kineze..
inaking robertson77
inaking robertson77 - Πριν 2 ώρες
esht e vertet. qe shumica" te marrjes se estrogjenit krijojn kancer" ne trup...
Nik Pitik
Nik Pitik - Πριν 2 ώρες
O rame mjeshter je e ofendove sa deshe pastai ektheve direkt hahah mjeshter je! Si i the pse bie ti ne ket nivel qe thua kshu hahah e mir mir
Fioralba Profi
Fioralba Profi - Πριν 2 ώρες
Po shikoni filmin njëher pastaj shaheni!
1996e
1996e - Πριν 2 ώρες
Ce ka kte ze ku sikur po ha qurra 😂😂
Fredo Shehu
Fredo Shehu - Πριν 2 ώρες
Akoma ne shqiperi ky legeni?.Nuk doli ndonje burre qe ta paketoje dhe t'ia nise messieur le president macron kete plehren.
Flora Bekteshi
Flora Bekteshi - Πριν 2 ώρες
Te rujt zoti sabri je rob zoti
Arber Trashi
Arber Trashi - Πριν 2 ώρες
🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗😃😃😃😃😃😃😃😃
Tonipatos Ferataj
Tonipatos Ferataj - Πριν 2 ώρες
Do ket punuar rama hajdut shpish mase kur jetonte ne franc qe beri dhe lekt e viles qe ndertoi andej mesoj dhe shprehjen siduket
like ILOVEYOU
like ILOVEYOU - Πριν 2 ώρες
Sa njerez idjoter ka ktu neper komente o zot 1 shaka ben tjetra per burrin se i tha katundar da marin direkte per seriozisht nuk guxon tjetra te bej 1 shaka se fillojn ata qe skan pun tjetr...Edhe boll e shat marinen boll xhensilen sa me imtesi qe i shikoni gjerat o popull jo po buzeqeshja fallco jo po kshu jo po ashtu shikojini njeher gjerat me pozivitet
amar esmi
amar esmi - Πριν 2 ώρες
Cfare vjerriiii...👍👍👍
Mira
Mira - Πριν 2 ώρες
Sabri Fejzullai artist I madh 👏👏👏👏👏👏👏👏👏⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
Viki Viki
Viki Viki - Πριν 2 ώρες
Zoti fejziu i thoni ati ordineri mos ezi nè emèr tè popullit
flora flora
flora flora - Πριν 2 ώρες
Familje e mrekullueshme duken te lumtur por me te lumtur duken se kane edhe leke , para
BIG ALBANIA
BIG ALBANIA - Πριν 2 ώρες
Lidhje me fol spaska marrja zotit
Xheni Mukollari97
Xheni Mukollari97 - Πριν 2 ώρες
Çukur evimiz Idris babamiz
Dajana Gjeta
Dajana Gjeta - Πριν 2 ώρες
Ky sabriu esht super mashalla duket qe e respekton familjen dhe esht nje kengetar i mrekullueshem ..po kjo rudina sdi si thot do kemi nje cift sot ne studjo ndonjeher sesht ne regull e nuk kupton cfar thot
Viki Viki
Viki Viki - Πριν 3 ώρες
Or familje ordinerèsh shporu nga ekrani televiziv se jeni bèrè qesharak
babastar babastar
babastar babastar - Πριν 3 ώρες
Kjo esht shum e ulet nga ana e televizionit dhe shtetit ne vend qe kta njerez me probleme psiqike ti dergon ne psikiatri ose tu ofrohet ndihme mjekesore ju edhe i merrni i ftoni ne emisione dhe i perqeshni e luani me ta si me kukullat o njerez njeriu normal nuk ben shaka me kso njerez qe kan probleme psiqike por u ofrohet ndihme shum shum keq marri ju qoft ju o shqipetar.
Jonida Sanço
Jonida Sanço - Πριν 3 ώρες
O Mirela, nese do ftosh njerez nga kishat, fto njerez qe nuk jane injorante. Ka njerez te fese qe nuk jane injorante dhe te pafytyre si ky trapi. Dhe cfare dreqin ishte ai leximi i Ismail Kadarese. Njeri vjen me biblen, tjetri me Kadarene. O zot kur do vdesin keta njerez ta lene rinine te jetoje
Viki Viki
Viki Viki - Πριν 3 ώρες
Qytetarét mos i pèrmènd o Ajdut
Nik Pitik
Nik Pitik - Πριν 3 ώρες
Hahahahah hahah pergjigja e BLENDIT NUK KISHTE PUN TJERET AJO QE NEJTI ME TY 45 MINUTA NE TELEFON HAHAHAHAH IK E RAMKE SE PO TALL TRAPIN TE GJITH ME TY. G Ç G .. me ifjal GRABITE ÇAR TE GRABITESH BOLL NUK U FRYVE IK MA MIR SE NERON VETEN SI HAIDUT PROFESIONIST
Jonida Sanço
Jonida Sanço - Πριν 3 ώρες
Sipas ketij trapit vlera e njeriut eshte vetem kur pjell. Po ik o idiot. Ka shume njerez ne bote. Nuk kane pse te bejne femije te gjithe. Madje ka shume femije qe sjane prinder e kane nevoje per adoptim
Tina Pacani
Tina Pacani - Πριν 3 ώρες
Arberi asht nje djal per tu lavdruar.. Ndersa kisha e xhamia te rrin ne punen e Tyne...se nuk Jan aq te shejte me dhan msim per zotin
Mike The Right One
Mike The Right One - Πριν 3 ώρες
Vetem ne Shqiperi ndodh qe te ndertosh nje shtepi apo biznes pa u penguar pastaj te vijne te ta shembin. Kesaj i thone te falimentosh me dashje ekonomite individuale shqiptare
Nik Pitik
Nik Pitik - Πριν 3 ώρες
O ZOTI MISER PA KRYE PO KUR DO I JAPESH NJE SHEMBULL POPULLIT QE TE SILLESH E TE KOMUNIKOSH VETEM NJE HER SI NJERI ME KULTUR E PA OFENDU E INJORU ASNJERIN.?????
Enkeleida Maenhout
Enkeleida Maenhout - Πριν 3 ώρες
rrespekt per ket familje fantastike
denis barahoxha7
denis barahoxha7 - Πριν 3 ώρες
i modh ky lacjoni
Xhevi Qehaj
Xhevi Qehaj - Πριν 3 ώρες
Filloi maroj më more burrin ...
Ramile Dalipi
Ramile Dalipi - Πριν 3 ώρες
Paula shum e embel
Fatmire Sulejmani
Fatmire Sulejmani - Πριν 3 ώρες
Vjosa dhe disa nga LDK-ja (partneret ne Qeverine e Re), per fat te keq, po bejne gabime te teperta me gjuhen qe po perdorin neper emisionet lidhur me vullnetin e perbashket e popullit Shqiptar per bashkim (megjithese eshte nje teme shume e nderlikuar me rrethanat qe kemi, Bashkimi, edhe sot e kesaj dite, eshte nje gje me se reale, dhe e pakontestueshme, edhe perkunder faktit se nuk eshte zyrtar). Megjithese Shqiperia Natyrale dhe populli Shqiptar kan perjetuar shume padrejtesi dhe vuajtjet historikisht (sikur edhe shume njerez te tjere per fat te keq), ........................nuk ka kufit e imponuara qe e ndajne ndjenjat, ajrin e perbashket, shpirtin, dhe vullnetin. Edhe kur kufit egzistojn zyrtarisht (gje qe mund te ndryshohet me kohe ne menyre paqesore ne qofte se rrethanat ndryshojne, duke shikuar nga shume pikat, duke qen se eshte nje ceshtje shume nderlikuese dhe e komplikuar tani).................. por megjithate, me vullnet te mire nga lideret, dhe poashtu nga populli, nga te "dy" anet (dhe me gjere) ......................... ka vend te pafund per bashkpunim dhe koordinim per te miren e popullit (dhe te pakicave) ne te "dy" anet (dhe me gjere) ........................................por per fat te keq......edhe Edi po vepron kunder Shqiptarise/Kosoves edhe kesaj rradhe lidhur me afrimin e ti e TEPERT me Vucicin Kriminel!!!!......edhe pa pik nevoj......zhgjenjim total!!!! Shpresoj qe te korrigjohet sa me shpejte (apo sic ka shpreh ai gabimisht dhe vazhdimisht ne disa deklaratat qe ka bere ai lidhur me Kosoven kohet e fundit..........NJE ORE E ME PARE!!!......... si per shembull kur ishte ne anen e gabuar lidhur me demarkacionin me Malin e Zi, dhe gjithashtu lidhur me Tarifen, bashk me shokun e ti qe nuk ja hapi rrugen per Negociatat, shpresoj qe edhe shoku i ti te korrigjohet ne ato pikat e gabuara)............. ...................................................por tani...............ska durim me..................siguria e Kombit eshte mbi kokfortesia e nje njeriut, Rama duhet ta ANULOJ takimin e rradhes ne Durres NJE ORE E ME PARE.....URGJENTISHT!!!!!!!!!!!! Poashtu, megjithese LDK-ja do te jete partner ne qeverine e re (dhe shpresojme per nje bashkpunim/baskqeverisje shume te mire, posashtu edhe me opoziten).................................. edhe ata duhet te reflektojne dhe te permbahen nga deklaratat publike arrogante kunder VV-s.................... dhe kunder programeve humanitar/social qe jane ne mbrojtje te popullit te shumevuajtur, te varferve, njerezit vulnerebal, dhe te margjinalizuar. VV-ja nuk eshte aspak ekstrem, VV-ja perkrah edhe tregun privat....por edhe te drejte ne te njejten kohe.....me rregulla..................dhe jo ne funksion dhe favor te disa abuzuesve dhe krimineleve/hajnave te pangopur!!!!!!!!!!! Duhet shume pune per zhvillim dhe perparim, edhe ne tregun privat, por megjithate, duhen edhe rregullat dhe drejtesi............................dhe KURRSESI te mos lihen anash programet shume te rendesishem dhe te domosdoshem humanitar dhe sociale ne mbrojtje te njerezve ne rrezik. JO KOMPROMIZA EKSTREM TE DJATHTA NE DEM TE POPULLIT, SHENDETIT, DHE AMBIENTIT!!!!! ***********Shqiperine e dua se jam Shqipetar, Kosoven e dua se jam SHQIPETAR!!!!!!!! TUNG! VV!
Leta Hallvaxiu
Leta Hallvaxiu - Πριν 3 ώρες
Zeri me i veçant je i pazevendesueshem me nje familje te mrekullueshme
Edisnarda Kasa
Edisnarda Kasa - Πριν 3 ώρες
i vetmi kengetar qe kendon me gjith Shpirt Sabri fejzullahu esht👏🏼👏🏼👏🏼
Sofia Sofia
Sofia Sofia - Πριν 3 ώρες
Respect pere familjene Fejzullau
adle adle
adle adle - Πριν 3 ώρες
Me mik pa mik ke harritur lart dhe bravo......po e shkaterrove intervisten mor burr ëëëëë eeeeee eeeeee ëëëë ca ishte kjo kshu mo 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
vajza vajza
vajza vajza - Πριν 3 ώρες
like vec per Lindin
ana maria
ana maria - Πριν 3 ώρες
Dhe ne shqiperi i thon e reja po' me duket se nuk po' dike shum rudin
Mike The Right One
Mike The Right One - Πριν 3 ώρες
Bravo ,Besi, keshtu jane shumica e pushtetareve shqiptare qe me perpara ishin skiftera dhe mafioza dhe u kthyen ne perfaqsuese te shqiptareve
Naresta Skenderi
Naresta Skenderi - Πριν 3 ώρες
sa skandal qeka vesh
Xhevi Qehaj
Xhevi Qehaj - Πριν 3 ώρες
Po qysh do dij goca jote shqip zdin ti .. dhe ti e le shqiptarin dhe goca jote nuk don shqiptar.. po pyti shqiptart e duan gocën tate apo jo???
Jonida Sanço
Jonida Sanço - Πριν 3 ώρες
Vjedhja eshte mekat sepse i ben dem dikujt o trap. Homoseksualiteti nuk i ben dem askujt. Sa per pasionin, te gjithe kemi pasion. Seksi dhe dashuria sjane mekat. Jane shprehja me e bukur dhe me e paster e qenies njerezore. Ka bere ndonjehere seks ky se nuk e di si jane keto prifterinjte si ky?
Sony Sony
Sony Sony - Πριν 3 ώρες
Ahhaahah
Xhevi Qehaj
Xhevi Qehaj - Πριν 3 ώρες
Ooopo kjo na tha zdin shqip .. kalamojt e mi kan lind në Greqi dhe din shqip kjo ka harru gjuhën .. Mortja ty brodhi në itali kjo.. dhe Sabrija i shërbeu Sabriut deri sa vdiq asaj i takon pasunia.. kjo hongri mjoltin në iatli tjetra hongri plehnat dhe vjen kjo bërtet si aktore boka
Arber I
Arber I - Πριν 3 ώρες
Eshte i paparapare😅
Jonida Sanço
Jonida Sanço - Πριν 3 ώρες
Eshte shoqeria shqiptare homofobe? Jo. Keta jane heterofobe. Dhe me lejo te flas per se si te jesh gay nuk eshte gje e mire. E di ky trapi cdo me thene homofob? O zot gjeja me e shpifur ne kete vend jane keta fetare qe skane asnje vlere morali dhe miresie dhe vene dhe ua mbushin trute e zemrat njerezve me mllef dhe padituri
scmusic
scmusic - Πριν 3 ώρες
Vendin e 3te e ka Marigona Dragusha Shqiptare e Kosoves kur je e mos informuar tpakten mos fol Rudina .... min 35:20