Ora News Emisione
Ora News Emisione
  • 101
  • 97
  • Εγγράφηκε στις
Ora-News, Radio Televizioni informativ Shqiptar. 24 ore live, lajme, debate, analiza politike, showbizz dhe shume te tjera. Na ndiqni!

Βίντεο
Festa e Fiter Bajramit, Ferdinand Samarxhi i ftuar në Ora News
Festa e Fiter Bajramit, Ferdinand Samarxhi i ftuar në Ora News
Πριν 2 ημέρες
#tvora #rtvoranews Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Mos i fol shoferit - Të ftuara Albana Bejko dhe Feride Kuqi
Mos i fol shoferit - Të ftuara Albana Bejko dhe Feride Kuqi
Πριν 2 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Reforma në drejtësi, Demalia: Me këta banditë jo Yuri Kim, por të zbresë Moisiu në Tokë nuk bëhet
Reforma në drejtësi, Demalia: Me këta banditë jo Yuri Kim, por të zbresë Moisiu në Tokë nuk bëhet
Πριν 2 ημέρες
#tvora #rtvoranews Në një intervistë për RTV Ora, analisti Ilir Demalia se reforma në drejtësi mund të bëhet vetëm nëse ambasadorja e SHBA-së vjen me njerëzit e vet dhe të marrin drejtimin e institucioneve. Sipas Demaliajt Yuri Kim nuk mund të bëjë një reformë me klasën politike shqiptare, të cilën Demalia e cilësoi si bandë që ka kapur median dhe shoqërinë civile. Demalia: Rezultati i reformës në drejtësi nuk mund të varet vetëm te një njeri. Padyshim që ai është kryesori, por edhe ata që kanë qenë para tij duhet të gjykohen. Kështu, më kë do ta bëjë ambasadorja e SHBA-së? Do ta besoj ambasadoren sikur të vijë të zbresë me njerëzit e vet në Tiranë, të marrin në dorë kryesitë e institucioneve. Nëse ambasadorja amerikane është e aftë ta bëjë këtë, se me këta banditë që qeverisin, me median e kapur dhe shoqërinë civile, jo ambasadorja amerikane, por të zbresë Moisiu në tokë, që i dërgoi izraelitët në Izrael, nuk mund të bëjë. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/reforma-ne-drejtesi-demalia-me-keta-bandite-jo-yuri-kim-por-te-zbrese-moisiu-ne-toke-nuk-behet Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Sejamini: Shembja e Teatrit e paligjshme dhe arbitrare zbatimi i vullnetit të një individi Edi Ramës
Sejamini: Shembja e Teatrit e paligjshme dhe arbitrare zbatimi i vullnetit të një individi Edi Ramës
Πριν 2 ημέρες
#tvora #rtvoranews I ftuar në Ora News, analisti Neritan Sejamini u shpreh se në shembjen e Teatrit nuk u mor parasysh mendimi i qytetarëve të Tiranës dhe u shkelën ligjet. Sejamini shtoi se shembja ishte zbatimi i vullnetit të Ramës që ka mbi 20 vite që ka dashur ta bëjë diçka të tillë. Neritan Sejamini: Unë nuk mendoj se çështja e teatrit është çështje artistët, por e politikave publike të qeverisë. Duhet të dëgjohej zëri i qytetarëve të Tiranës dhe ligji e parashikon këtë. Reduktimi i çështjes e zbeh këtë çështje. Në fushën e artit është e diskutueshëm ndërsa në fushën e ligjit janë shkelur ligje dhe të drejtat e qytetarëve. Nëse teatri ndërtohet aty ku ishte dhe ashtu sikurse ishte duket si një ngushëllim për qytetarët, por nuk është kjo çështja në fund të ditës, në lidhje me formën, është çështja që nuk u morr mendimi i qytetarëve dhe u shkelën ligje pa marrë parasysh standardet më minimale të demokracisë. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/sejamini-shembja-e-teatrit-e-paligjshme-dhe-arbitrare-zbatimi-i-vullnetit-te-nje-individi-edi-rames Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Nesër Fiter Bajrami, Ylli Gurra i ftuar në Ora News
Nesër Fiter Bajrami, Ylli Gurra i ftuar në Ora News
Πριν 2 ημέρες
#tvora #rtvoranews Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
LIVE/ Edicioni informativ i orës 20:00 - 23 maj 2020
LIVE/ Edicioni informativ i orës 20:00 - 23 maj 2020
Πριν 2 ημέρες
#tvora #rtvoranews Për më shumë lexoni në: Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Shembja e Teatrit Kombëtar, Arben Tafaj i ftuar në Ora News
Shembja e Teatrit Kombëtar, Arben Tafaj i ftuar në Ora News
Πριν 2 ημέρες
#tvora #rtvoranews Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Maliqi: Rama po mban peng reformën në drejtësi dhe thotë që opozita ka frikë nga drejtësia
Maliqi: Rama po mban peng reformën në drejtësi dhe thotë që opozita ka frikë nga drejtësia
Πριν 2 ημέρες
#tvora #rtvoranews I ftuar në RTV Ora, deputeti Lefter Maliqi u shpreh se sistemi i drejtësisë do të marrë formën e duhur kur të bëhet reforma zgjedhore. Maliqi shtoi se Rama ka marrë peng reformën në drejtësi, ndërsa nga ana tjetër akuzon opozitën se ka frikë nga drejtësia. Maliqi: Sistemi i drejtësisë do të marrë formën e duhur kur të bëhet reforma zgjedhore. Unë e mbështes deklaratë e ambasadores së SHBA-së. Kemi një republikë parlamentare të kontrolluar vetëm nga një njeri. Të gjithë janë në rresht për shkak të këtij sistemi të kalbur, ku votohet ai që ka vendosur kryetari i partisë e mbushur me kriminelë dhe që nuk dinë të lexojnë. Gishti duhet vënë mbi personin që po mban peng reformën në drejtësi dhe është ky person që është i etur për pushtet si etërit e tij, diktator që mendon se duke mbajtur popullin të nënshtruar do e duan më shumë, por koha ka ndryshuar dhe ne jemi në demokraci. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/maliqi-rama-po-mban-peng-reformen-ne-drejtesi-dhe-thote-qe-opozita-ka-frike-nga-drejtesia Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Dj Sardi flet për lidhjen serioze: Ndoshta e kam realizuar propozimin për martesë
Dj Sardi flet për lidhjen serioze: Ndoshta e kam realizuar propozimin për martesë
Πριν 2 ημέρες
#tvora #rtvoranews #mesyjesh #djsardi #xhesimucaj Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
LIVE/ Edicioni informativ i orës 16:00 - 23 maj 2020
LIVE/ Edicioni informativ i orës 16:00 - 23 maj 2020
Πριν 2 ημέρες
#tvora #rtvoranews Për më shumë lexoni në: Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Edhe Tomini beson: Fundi i majit sjell fundin e masave anti-Covid-19
Edhe Tomini beson: Fundi i majit sjell fundin e masave anti-Covid-19
Πριν 2 ημέρες
#tvora #rtvoranews Epidemiologia e ISHP-së, Eugena Tomini në një intervistë për Ora News, u shpreh se po monitorohet ecuria e Covid-19 dhe e masave në mënyrë që të lehtësohen masat edhe më tej. Tomini tha se nga fundit të majit mund të ketë një heqje të kufizimeve deri në një relaksim pothuajse total në të gjithë vendin. Eugena Tomini: Stina e verës të indukton lëvizjen. Jemi duke monitoruar përkundrejt disa kritereve që janë shumë favorizuese për lehtësimin e masave, dhe të heqjes së kufizimeve. Është e rëndësishme që ky monitorim të vazhdojë edhe në javët në vazhdim. Besoj që fundi i majit të na sjell këto indikatorë po stabël, për të sjellë relaksim të masave, sikurse janë kufizimet e fundjavës, lëvizja e automjetet dhe transporti publik, në të gjithë vendit, pa pasur kufizime. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/tomini-po-monitorojme-situaten-besoj-se-fundit-i-majit-do-te-sjelle-fundin-e-masave-covid-19 Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ora juaj / Shtypi i ditës dhe telefonatat në studio me Klodi Karaj (22/05/2020)
Ora juaj / Shtypi i ditës dhe telefonatat në studio me Klodi Karaj (22/05/2020)
Πριν 2 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Ekopolitikë - Teatri dhe kakistokracia
Ekopolitikë - Teatri dhe kakistokracia
Πριν 2 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
U dhunua nga policia, Alfred Lela tregon në Ora News:Ja pse i hoqa pantallonat përpara kryeministrit
U dhunua nga policia, Alfred Lela tregon në Ora News:Ja pse i hoqa pantallonat përpara kryeministrit
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews Gazetari dhe analisti, Alfred Lela ishte një nga të dhunuarit e policisë në 17 maj, kur u shemb Teatri Kombëtar. Një ditë më parë përballë kryeministrit Rama, në shenjë revolte Lela hoqi pantallonat për t'i treguar kreut të qeverisë dhunën që policia kishte ushtruar. Në studion e lajmeve në Ora News, me gazetaren Matilda Mcini, gazetari Lela tha se veprimin e bëri edhe për ti treguar kryeministrit Rama që qeverisë i kanë rënë pantallonat. Alfred Lela: Kryeministri po refuzonte çdo gjë dhe me cinizëm dhe arrogancë. Megjithëse duket pa etike, por kur bëhesh i pafuqishëm, në mungesë të një fuqie për ta thënë dhe për ta besuar dikush atë ngjarje detyrohesh të bësh një akt jashtë të zakonshmesh. Por ishte dhe simbolike, për të thënë, ja fytyra e shtetit, e cila nuk mundet të marrë as përgjegjësitë përballë shtetasve të vet, të cilët i ka për detyrë ti mbrojë. Edhe nëse dikush në depresion ose në një tronditje psikike shkon për të vrarë veten shteti shkon për ta shpëtuar. Edhe nëse ne ishim fajtorë, shteti duhet të na mbronte. Ishte simbolike gjëja, që shtetit i kanë rënë pantallonat. Për të thënë që ju jeni pa pantallona sepse dilni në mes të natës për të shembur një ndërtesës që është e shtetit, e shqiptarëve. E kanë ndërtuar pushtuesit dhe e shembin çlirimtarët po themi. Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv/article/u-dhunua-nga-policia-alfred-lela-tregon-ne-ora-news-ja-pse-i-hoqa-pantallonat-perpara-kryeministrit Ndiqni emisionin e plotë këtu: grmind.info/binteo/es1la4KaupGDjXc.html Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Roshi: Teatrin e kemi vrarë me kohë sepse kemi qejf të bëjmë diskurse politike
Roshi: Teatrin e kemi vrarë me kohë sepse kemi qejf të bëjmë diskurse politike
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews Për regjisorin Ardit Roshi, teatri ka vdekur kohë më parë. Në studion e lajmeve në RTV Ora, Roshi tha se teatrin e kemi vrarë shumë kohë më parë sepse kemi qejf të bëjmë diskurse politike. Ardit Roshi: ''Unë isha pro një teatri të ri, si pjesa dërrmuese e njerëzve. Unë mendoj që duhet t'ia japim shansin e të treguarit të fakteve atyre njerëzve që janë votuar, që janë në pushtet. Nëse mua qeveria ime më thotë që aty duhet bërë, këto para kemi kështu duhet bërë. Ta mbaroj do e dëgjoj, dhe do i jap një shans. Unë nuk jam fare ekspert i trashëgimisë kulturore. Teatri ka vdekur me kohë, sepse e paraunë që jam një student i diplomuar për regji teatri në Akademinë e Arteve nuk kisha më asnjë lloj qefi për të shkluar në Teatrin Kombëtar. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/roshi-teatrin-e-kemi-vrare-me-kohe-sepse-kemi-qejf-te-bejme-diskurse-politike Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ora juaj / Shtypi i ditës dhe telefonatat në studio me Klodi Karaj (22/05/2020)
Ora juaj / Shtypi i ditës dhe telefonatat në studio me Klodi Karaj (22/05/2020)
Πριν 3 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Ditë e Re - I ftuar Endi Hoxha
Ditë e Re - I ftuar Endi Hoxha
Πριν 3 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Shembja e Teatrit, Kapexhiu: Ideja e Ramës për ta ndërtuar diku tjetër perversitet
Shembja e Teatrit, Kapexhiu: Ideja e Ramës për ta ndërtuar diku tjetër perversitet
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews Aktori dhe regjisori Bujar Kapexhiu e konsideron prishjen e teatrit si një tradhti dhe ajo që u bë me artistët egërsi. I ftuar në studion e lajmeve në Ora News, me gazetaren Matilda Mcini, Kapexhiu u shpreh se për prishjen e Teatrit duhet të ishin konsultuar me artistët edhe me atë që ishin pro edhe me ata që ishin kundër dhe më pas të vendosej. Kapexhiu foli edhe për prapaskena, ku në zyrat e partisë u sajuan dy lista, kundra dhe pro shembjes. Bujar Kapexhiu: Kjo që ndodhi është një nga shëmtitë e radhës që ka ndodhur në këto 30 vjet demokraci. Të shumta kanë qenë, por kjo i vuri vulën. Kjo ndodhi në mënyrë shumë të beftë. E bënë në pabesi. Ishte një tradhti. Pse? Në momentin që ishin krijuar mendime ndryshe ndërhynë ndërkombëtarët. Ndërkombëtarët ndërhynë për të bërë një tjetër bisedë, për të hyrë në një marrëveshje mes artistëve që ishin pro dhe kundër. Artistët duhet të kishin vendosur nëse duhej prishur apo nuk duhej prishur. Duhej ndërtuar apo diku tjetër. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/shembja-e-teatrit-kapexhiu-egersira-qe-sulen-drejt-njerezve-ideja-e-rames-ta-ndertuar-diku-tjeter-perversitet Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Edicioni informativ i orës 20:00 - 22 maj 2020
Edicioni informativ i orës 20:00 - 22 maj 2020
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
''Ju flet Moska'' - Ju e dini që këtë e ka thënë më parë Geringu, Z.Ministër Lleshaj
''Ju flet Moska'' - Ju e dini që këtë e ka thënë më parë Geringu, Z.Ministër Lleshaj
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews Emisioni 'Ju flet Moska' në RTV Ora nga gazetari Kastriot Myftaraj, solli temën ''Ju e dini që këtë e ka thënë më parë geringu, Z.Ministër Lleshaj.'' Gjatë analizës së tij, Myftaraj nënvizoi faktin se policët nuk patën numrat identifikues gjatë protestës që u zhvillua për shembjen e Teatrit Kombëtar. Por sipas tij, ajo që të çudit më shumë, është deklrata e Lleshajt, i cili th se nuk ka nevojë për numra identifikuese sepse çdo p[olic ka fytyrën e ministrit. Kastriot Myftaraj: ''Këto ditë ka ngjallur një debat të përsëritur , prania në protestat për shembjen e ndërtesës së Teatrit Kombëtar, të policëve këtë herë më të shumtë në këtë rast pa numër identifikues. Megjithëse dihet, e shpjeguar edhe nga gazetarë, gjë që e dinë edhe drejtues të policisë, se numri identifikues i policit është pjesa e uniformës, është elementi siç i kërkon polici qytetarit, dokumentet e identifikimit. Kur e ndalon i thotë patentën ,lejen e qarkullimit dhe numri identifikues është i tillë, identifikohet njeriu i ligjit. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/ju-flet-moska-ju-e-dini-qe-kete-e-ka-thene-me-pare-geringu-zminister-lleshaj Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
BOOM: I moshuari i shërben bashkëshortes, shteti i mohon kujdestarinë - 22 maj 2020
BOOM: I moshuari i shërben bashkëshortes, shteti i mohon kujdestarinë - 22 maj 2020
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews Për më shumë lexoni në: Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Sokolaj: Asnjëra nga palët politike nuk e do reformën në drejtësi
Sokolaj: Asnjëra nga palët politike nuk e do reformën në drejtësi
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews Për redaktorin e lajmeve në Ora News Trashgim Sokolaj, reforma në drejtësi është një proces i vonuar. Në një intervistë me gazetarin Leftion Peristeri në studion e lajmeve, ai tha se nga mënyra se si ka filluar kjo reformë, si është zhvilluar dhe ku ka mbetur, asnjëra nga palët nuk e do reformën në drejtësi. Trashgim Sokolaj: ''Nuk është një proces i nxituar përkudnrazi është një proces i vonuar. Deklarata e ambasadores amerikane dje në Tiranë, ka një veprim në prapaskenë për të penguar reformën në drejtësi, është një deklaratë që nuk ka nevojë për konfirmim. Çdo kush që ka minimumin e informacionit se si ka filluar reforma në drejtësi, si është zhvilluar, ku ka mbetur dhe si po ecën, këtu asnjëra palë nuk e do reformën në drejtësi. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/sokolaj-asnjera-nga-palet-politike-nuk-e-do-reformen-ne-drejtesi Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
"Mos u plaksh kurrë, urim apo mallkim?!"- Vox Pop - Mes Yjesh!
"Mos u plaksh kurrë, urim apo mallkim?!"- Vox Pop - Mes Yjesh!
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews #mesyjesh #ronaldosharka #voxpop Shprehjen "mos u plaksh kurrë e kemi dëgjuar shpesh, por në të vërtetë është urim apo mallkim?! Për këtë ka dalë kë terren gazetari i Ora News, Ronaldo Sharka. Ndiqni përgjigjiet! Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Çfarë po ndodh me reformën zgjedhore, Everest Dedaj i ftuar në RTV Ora
Çfarë po ndodh me reformën zgjedhore, Everest Dedaj i ftuar në RTV Ora
Πριν 3 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Debatet për reformën në drejtësi, Keti Banushi e ftuar në RTV Ora
Debatet për reformën në drejtësi, Keti Banushi e ftuar në RTV Ora
Πριν 3 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Dyshimet e Yuri Kim, Biberaj: Ndërkombëtarët ndihen të tradhtuar, mesazhet janë për qeverinë
Dyshimet e Yuri Kim, Biberaj: Ndërkombëtarët ndihen të tradhtuar, mesazhet janë për qeverinë
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews Mesazhet e ambasadores amerikane, Yuri Kim janë për kryeministrin Edi Rama. Kështu mendon opozita, që sipas saj qeveria ka pasur tendecë me reformën në drejtësi. Anëtari i kryesisë së PD, Aleksandër Biberaj i ftuar në studion e lajmeve në Ora News thotë se edhe ndërkombëtarët ndihen të tradhtuar nga qeveria, ashtu siç ndihen edhe qytetarët. Aleksandër Biberaj: Reforma në drejtësi nuk është një histori suksesi. Ne jemi pa gjykatë të lartë dhe pa gjykatë kushtetuese dhe kuptohet që përgjegjësia shkon te rilindja. Ato e kanë deformuar reformën në drejtësi, pasi ka marrë ngjyra politike, por edhe krahinore. Ka një presion të jashtëzakonshëm nga qeverisja ndaj sistemit të drejtësisë. Nuk ka qenë asnjëherë sistemi i drejtësisë në këto kushte që është sot. Kështu që qeverisja ka pasur të manipuluar procesin, pasi kemi patur një prononcim të një deputeti të mazhorancës para disa ditës dhe siduket ambasada është ndjerë e tradhtuar siç po ndihen të gjithë shqiptarët nga pabesitë e kësaj qeverisje dhe besoj se ka bërë një ndërhyrje të duhur në kohën e duhur. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/dyshimet-e-yuri-kim-biberaj-nderkombetaret-ndihen-te-tradhtuar-mesazhet-jane-qeverine Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Edicioni informativ i orës 16:00 - 22 maj 2020
Edicioni informativ i orës 16:00 - 22 maj 2020
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ora News - Basha: Rama me klanin mafioz do të pengojë reformën zgjedhore edhe integrimin evropian
Ora News - Basha: Rama me klanin mafioz do të pengojë reformën zgjedhore edhe integrimin evropian
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews Në një prononcim për gazetarët kreu i opozitës u shpreh se Rama po pengon reformën zgjedhore dhe integrimin evropian të vendit. Basha shtoi se tryeza e reformës zgjedhore nuk është braktisur, por është bojkotuar vetëm në datë 18 pasi po dhunoheshin qytetarët dhe aktivistët. Rama: Të gjithë e kanë parë shqiptarët dhe të huaj këtë klan mafioz që të pengojë reformën zgjedhor edhe integrimin evropian të vendin. Do ta mbajë Shqipërinë peng të krizave ciklike. Opozita është e bashkuar që t’i japë shqiptarëve një votë plebishitare për të larguar këtë qeveri. Kjo është vënia e drejtësisë popullore për nga një kryeministër që sillet si bandit. Që t’ia mohojmë Ramës këtë plan diabolik dhe dinak, dhe të angazhohemi në procesin e kodit zgjedhor. Autori i këtij krimi ka dalë zbuluar. Orë pas aktit terrorist që të ulet në tryezë, por nuk kemi braktisur reformën zgjedhore kështu shtyhen shporrja e Edi Ramës. Mbledhja e 18 majit është bojkotuar se qytetarët dhe aktivistët po rriheshin në rrugë. Po luan ai që hodhi në erë Teatri dhe reformën zgjedhore dhe procesin e integrimit. Presidenti ia kam dhënë përgjigje. I kemi thënë që opozita ka vetëm një detyrë dhe po e bën mirë ndërsa mazhorancë ka 14 detyra të tjera. Te tryeza e reformë zgjedhore kemi vetëm një qëllim, që të largohet Rama në orë e më parë. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/basha-rama-me-klanin-mafioz-do-te-pengoje-reformen-zgjedhore-edhe-integrimin-evropian Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ditë e Re - Topuzi: Pritet ulje e çmimeve në turizëm, do t’i duhet 3-4 vite për të rimarrë veten
Ditë e Re - Topuzi: Pritet ulje e çmimeve në turizëm, do t’i duhet 3-4 vite për të rimarrë veten
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews #diteere #zaktopuzi #ekonomi #turizmi Zak Topuzi, kreu i shoqatës Hoteleri-Turizëm, në një intervistë për emisionin Ditë e Re në RTV Ora, u shpreh se turizmit do i duhet 3-4 vite për të rimarrë veten nga situata e Covid-19. Ai shtoi se pritet një ulje e cmimeve në sektorin e turizmit dhe se sezoni nuk do të jetë më i gjatë se 3 muaj. Topuzi: Situata e këtij viti me turizmin do të jetë bëj biznes, por mos u zhduk nga tregu. Sipas ekspertëve këtij sektori do t’i duhet 3-4 vite për të rimarrë veten. Të paktën deri më ta nga diskutimet dhe paktet që po diskutohet, çmimet në turizmi kanë pësuar një ulje të lehtë dhe do të vazhdojnë në këtë trend. Nuk ka një situatë të qartë se çfarë do të ndodhë. Ekspertët flasin për një turizëm agresiv, jo më shumë se 3 muaj, ku do të mundohen të përfitojnë nga dielli, se nuk e dinë se çfarë do të ndodhë në shtator. Pothuajse të gjitha pushimet janë anuluar, dhe deri tani ato që janë kontraktuar dhe paguar janë pending, pra, nuk ke drejtë ta shesësh, por as ta anulosh. Nuk ka akoma nja linjë dhe një politikë të qartë që do të varet nga BE dhe OBSH. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/topuzi-pritet-ulje-e-cmimeve-ne-turizem-sektorit-do-ti-duhet-3-4-vite-te-rimarre-veten Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ditë e Re - Paloka: Ndërhyrja e policisë te Teatrit para orës 5 të mëngjesit, e paligjshme
Ditë e Re - Paloka: Ndërhyrja e policisë te Teatrit para orës 5 të mëngjesit, e paligjshme
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews I ftuar në Ditë e Re në RTV Ora, deputeti i PD-së Edi Paloka u shpreh se Rama bëri ligj për ta marrë tokën e Teatrit për t’ia dhënë privatit dhe do të bënte edhe nja 6 kulla. Paloka shtoi se në shembjen e Teatrit u përdorën forca policia të armatosura me automatik. Paloka: Me Teatrin u ndërthurën disa ndjeshmëri. Për disa kishte vlera si monument kulture, për disa të tjerë si histori e artit shqiptar. Të gjitha këto u shembën brenda natës me urdhrin e dy kriminelëve ordinerë se duan të fudsin në xhep disa miliona. U shkel ligji. Rama bëri ligj për ta marrë tokën e Teatrit për t’ia dhënë privatit dhe do të bënte edhe nja 6 kulla. Sot kemi edhe një situatë akoma më absurde. Deri dje kishte korrupsion duke i falur tokën publike Fushës, sot është akoma më rëndë, Teatrin i bie që ta ndërtojmë ne dhe ai do të vazhdojë të bëjë kullat. Kullat korruptive do të bëhen dhe lekët e Teatrit do të bëhen me lekët tona. Këtu kemi një akt korruptiv duke sulur policinë e shteti, si një bandë të armatosur me automatik. U përdor RENEA që përdor kundër terrorizmit. E sulën te Teatri. Policët me uniforma dhe pa numra identifikimi. Policia nuk mund të ndërhyjë para orës 5 të mëngjesit. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/paloka-te-teatri-u-perdor-policia-e-armatosur-me-automatik-si-nje-bande-e-shemben-dy-kriminele Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ora News - Meta: Rama e dinte qe me 8 prill per platformen, e dine dhe ambasadoret
Ora News - Meta: Rama e dinte qe me 8 prill per platformen, e dine dhe ambasadoret
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews Presidenti Ilir Meta ndodhet ne nje konferencë për median lidhur me platformen prej 14 pikave që ia ka vënë në dispozicion edhe kryeministrit Edi Rama dhe ambasadoreve të akredituar në Shqipëri. Meta: Rames ia kam paraqitur platformen qe me 8 prill. Ambasadorët e Rama u njohën me platformën e Metës që në prill Ndërkohë që vetëm pak minuta më parë është zbardhur edhe platforma e Metës me 14 pika për çështjet që lidhen me drejtësinë dhe integrimin. Platforma i është propozuar opozitës së bashkuar ditën e djeshme, ndërsa mësohet kryeministrit Edi Rama ia ka dorëzuar që me 8 prill, informon gazetarja e Ora News, Fjorela Beleshi. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/presidenti-meta-lajmeron-konference-mediat-ne-oren-1200 Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ditë e Re - Xhepollari: Skandal, futbollistët e Vllaznisë i përzun nga restoranti
Ditë e Re - Xhepollari: Skandal, futbollistët e Vllaznisë i përzun nga restoranti
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews #diteere #drilonxhepollari #sport #futboll Gazetari Drilon Xhepollari ishte i ftuar në emisionin “Ditë e Re” në RTV ORA ku foli për përpjekjet e futbollit shqiptar për rifillimin. Vllaznia ka bojkotuar stërvitjen vetëm 3 ditë pas rifillimit pasi futbollistët nuk janë paguar. Një situatë tepër e vështirë për kuqeblutë, të cilën Xhepollari e cilësoi skandaloze. Sipas tij nëse Këshilli Bashkiak i Shkodrës nuk mblidhet futbollistët do të bojkotojnë stërvitjen dhe do të largohen nga klubi, pasi në 31 maj iu përfundon kontrata. Gjithashtu Xhepollari foli edhe për rifillimin e Bundesligës dhe situatën në Premier League. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/xhepollari-skandal-futbollistet-e-vllaznise-i-perzun-nga-restoranti Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Kafsho #146 - Byftek me speca dhe salcë
Kafsho #146 - Byftek me speca dhe salcë
Πριν 3 ημέρες
#tvora #rtvoranews #kafsho #gatime #receta Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ditë e Re - Pier Noshi - Lemon Tree - Live acoustic session
Ditë e Re - Pier Noshi - Lemon Tree - Live acoustic session
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews #diteere #piernoshi Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ditë e Re - Pier Noshi - Kiss - Live acoustic session
Ditë e Re - Pier Noshi - Kiss - Live acoustic session
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews #diteere Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ora Juaj - Shtypi i ditës dhe telefonatat në studio me Klodi Karaj (21/05/2020)
Ora Juaj - Shtypi i ditës dhe telefonatat në studio me Klodi Karaj (21/05/2020)
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews #shtypiidites #gazeta #telefonata Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ditë e Re - Pier Noshi: "Melodi" e shkruajta brenda 1 ore, më frymëzoi vajza
Ditë e Re - Pier Noshi: "Melodi" e shkruajta brenda 1 ore, më frymëzoi vajza
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Pier Noshi: "Melodi" e shkruajta brenda 1 ore, më frymëzoi vajza Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ditë e Re - Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit proteston para SPAK: Hetim Erion Veliajt
Ditë e Re - Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit proteston para SPAK: Hetim Erion Veliajt
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit proteston para SPAK: Hetim Erion Veliajt. Raporton gazetarja e Ora News Anxhela Celibashi. Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ditë e Re - Mirela Karabina: Rama e Veliaj të dorëhiqen
Ditë e Re - Mirela Karabina: Rama e Veliaj të dorëhiqen
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Mirela Karabina: Rama e Veliaj të dorëhiqen Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
360 gradë - Çfarë kurthi fshihet pas Teatrit?! - 21 maj 2020
360 gradë - Çfarë kurthi fshihet pas Teatrit?! - 21 maj 2020
Πριν 4 ημέρες
“Çfarë kurthi fshihet pas Teatrit?!”- Kjo është tema e përzgjedhur për tu diskutuar mbrëmjen e sotme në studion e 360grade të Artur ZHEJIT, Live, duke nisur nga ora 21:00 në Rtv Oranews, dhe GRmind. A ishte prishja e teatrit Kombëtar, marrja korruptive e truallit, kullat që do vijojnë, apo qoftë edhe ndërtimi i një teatri të ri, objektivi kryesor, apo në këto veprime fshihet diçka tjetër? - Ishte kjo një mënyrë spektakolare për të mposhtur publikisht Opozitën? - Është përdorimi i forcave speciale, një kërcënim i hapur ndaj “Protestës” si institucion?! - Mos duhet të mësohemi me këto metoda policore të zgjidhjes së konflikteve?! - A ka energji politike dhe energji protestuese për një rrugëdalje konkrete, përtej deklaratave dhe premtimeve retorike? 1. Artur Çani 2. Mirela Karabina 3. Dorina Musai 4. Brizida Gjikondi 5. Rita Gjeka - Shkodër - skype 6. Agim Doçi - skype 7. Bledian Koka
"BOOM": ‘Hakmarrja’ e Bashkisë Tiranë ndaj qytetarit që kërkoi respektimin e ligjit - 21 maj 2020
"BOOM": ‘Hakmarrja’ e Bashkisë Tiranë ndaj qytetarit që kërkoi respektimin e ligjit - 21 maj 2020
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Disa ditë më parë emisioni "BOOM" transmetuar denoncimin e zotit Seladin Ereqi, i cili është pronar i 735 metër katror truall. Ndërkohe Bashkia e Tiranës kërkon t’i marre qytetarit një pjesë të pronës në kuadër të projektit për rikualifikimin e zonës por pa e njohur se sa metra nga prona e zotërisë do të marrë dhe sa do ta kompensoje. Por si hakmarrje, bashkia e Tiranës e ka gjobitur me 5 mln lekë zotin Ereqi. Seladin Ereqi: Më datë 19.05.2020, katër punonjës të IMT kanë ardhur duke më paraqitur një dënim me gjobë, prej 5 mln lekë të vjetra, sa i përket mos lejimit që bëra në ndërhyrjen e pronës time. Ata vijnë në datën 19 dhe më japin gjobën, duke parë që vendimi është marrë në datën 12. Kjo vonesë një javore është bërë me qëllim që të mos më japin kohën e duhur që të veproj ligjërisht. Penalizohem sepse bashkia nuk na ka dhënë asnjë shpjegim për këtë ndërhyrje. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/boom-hakmarrja-e-bashkise-tirane-ndaj-qytetarit-qe-kerkoi-respektimin-e-ligjit Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ora News - Budina: Teatri i ri do të bllokohet. Ramës do i vihemi nga pas me bukë në torbë
Ora News - Budina: Teatri i ri do të bllokohet. Ramës do i vihemi nga pas me bukë në torbë
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews I ftuar në Ora News, regjizori Robert Budina u shpreh se Rama do të rrëzohet me fakte dhe arsye. Ai shtoi se Teatri i ri nuk do të ndërtohet dhe se në atë truall do të ndërtohet teatri sikur ishte, duke thënë se do të gjenden edhe financimet. Robert Budina: Ta rrëzojmë Ramën me fjalë, me arsye dhe me fakte. Do ndizen njerëzit, do ta vëmë para përgjegjësisë. E dija që policët ishin të çmontuar moralisht. Më drejtuan armën, por nuk të vrasin dot. Do t’i bindim njerëzit që ata kanë një fuqi fantastike. Motoja jonë është eja, eja dhe jo ik. Në protestë edhe vetë socialistët janë të ftuar. Ne e kemi filluar me Gramoz Ruçin pra dy vitesh. Sigurisht që do të flasim me të gjithë. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/budina-teatri-i-ri-nuk-do-te-ndertohet-do-ndertohet-ashtu-si-ishte-do-te-gjejme-edhe-financimet Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Diplomati Arben Çejku: Shqipëria si republike latino-amerikane ku ligjin e bën mafia
Diplomati Arben Çejku: Shqipëria si republike latino-amerikane ku ligjin e bën mafia
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Shqipëria i ngjan një republike latino-amerikane, ku ligjin e bën mafia. Kështu u shpreh diplomati Arben Çejku në një intervistë për Ora News. Sipas tij, situata ku ndodhet Shqipëria është kontribut i klasës politike. Arben Çejku: Është kontribut i madh i kësaj klase politike që Shqipëria ngjan me një republike latino-amerikane ku ligjin e bën mafia dhe shteti është në dorë të madias dhe jo të qytetarëve. Është përgjegjësi e klasës në përgjithësi dhe e kësaj mazhorance në veçanti që nuk adreson zgjidhjen e problemeve. Sa më shumë të zgjasë kjo situatë ne do të kemi një regres. Sipas Çejkut, për hir të qytetarëve mazhoranca dhe opozita duhet të ulen dhe ti zgjidhin problemet vetë. Arben Çejku: Edhe me hapjen e negociatave u shtuan edhe dy kushte të tjera. Unë e kam thënë që Shqipëria rrezikon të marrë kushte plus, në momentin që u diskutuan për 9 kushtet e Bundestagut. Shqipëria duhet ti bëjë punët vetë, klasa politike duhet ti bëjë punët vetë. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/diplomati-arben-cejku-shqiperia-si-republike-latino-amerikane-ku-ligjin-e-ben-mafia Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Deklarata e fortë e Ngjelës: Rama më ka thënë vetë, 4 ministra i kap reforma në drejtësi
Deklarata e fortë e Ngjelës: Rama më ka thënë vetë, 4 ministra i kap reforma në drejtësi
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Ambasadorja e ShBA, Yuri Kim bëri sot një deklaratë të fortë, për dyshime për sabotim të reformës në drejtësi. Ajo foli për një marrëveshje të fshehtë, që uroi të mos ishte e vërtetë. Këto deklarata janë analizuar nga avokati Spartak Ngjela, i cili në një intervistë për Ora News tha se nëse kjo do të jetë e vërtetë më shumë do të dëmtohet Rama. Teksa foli për drejtësinë, Ngjela zbuloi edhe një bisedë me kryeministrin Rama, i cili i ka thënë se reforma i kap 4 ministra. Spartak Ngjela: Kur thuhet e fshehtë, do të thotë që mund të jenë të dy palët brenda. Sa i përket kësaj ish-opozitës, ajo kundër reformës ka qenë. Çështja shumë e ndërlikuar është, por të shohim ça qëndrim do mbajë Rama, por Rama duhet ta ketë parasysh mirë se po ka hyrë në ndonjë marrëveshje dhe amerikanët kanë prova nga shërbimet, do ta ketë shumë të vështirë goditjen. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/deklarata-e-forte-e-ngjeles-rama-me-ka-thene-vete-4-ministra-i-kap-reforma-ne-drejtesi Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Abazi: Teatri e ka vendin aty ku ishte, me ringritjen e tij ringrihemi edhe ne si popull
Abazi: Teatri e ka vendin aty ku ishte, me ringritjen e tij ringrihemi edhe ne si popull
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews I ftuar në RTV Ora përballë gazetares Beti Njuma, kreu i Vetëvendosjes në Shqipëri u shpreh se arrestimi i tij u bë pasi u hodh në votë që të merrej sheshi i Teatrit. Abazi shtoi se Teatri e ka vendin aty ku ishte dhe me ringritjen e tij do të ringrihemi edhe si popull. Boiken Abazi: Unë kam mbërritur te sheshi në 05:30. Aty kishte 50 veta dhe më vonë u bënë 1000. Kjo ka qenë fitorja e madhe atë ditë se njerëzit nuk u trembën, qoftë edhe nga armët e zjarrit. Duke shembur Teatri kanë shembur edhe memorien tonë kolektive. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/abazi-teatri-e-ka-vendin-aty-ku-ishte-me-ringritjen-e-tij-ringrihemi-edhe-ne-si-popull Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
"Ju flet Moska": Diktaturë e durueshme apo e padurueshme
"Ju flet Moska": Diktaturë e durueshme apo e padurueshme
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Në emisionin e tij "Ju flet Moska", Kastriot Myftaraj ka bërë një analizë për diktaturën në Shqipëri. Sipas tij çështja nuk është nëse ka apo nuk ka dikaturë, po sa e durueshme është ajo. Kastriot Myftaraj: Diktatura nuk ka ardhur nga vullneti i diktatorit, por ka ardhur edhe sepse një qeverisje e një grupi politik nuk ka ndeshur kundërshtarë, rivalë. Natyra është e tillë që për inerci një forcë është sunduese përderisa nuk ndesh një forcë tjetër që ti kundërvihet. I njëjti rregull vlen edhe në demokraci. Një parti mund të rrijë në pushtet teorikisht pa fund, nëse nuk gjendet një rival i aftë për ta mundur. Sa më shumë zgjat pushteti aq më shumë zgjerohet pushteti në shoqëri. PS po e zgjeron pushtetin në drejtësi. Presidenti ka një pushtet simbolik, i cili më tepër krijohet nga vullneti i tij. Ato vrullet që merr presidenti ndalen me vota në parlament. Janë grusht që bien në sfungjer. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/ju-flet-moska-diktature-e-durueshme-apo-e-padurueshme Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Edicioni informativ i orës 20:00 - 21 maj 2020
Edicioni informativ i orës 20:00 - 21 maj 2020
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Bytyçi: Për shkak të ligjit elektoral në Kosovë, asnjë parti nuk mund të sigurojë mbi 50% të votave
Bytyçi: Për shkak të ligjit elektoral në Kosovë, asnjë parti nuk mund të sigurojë mbi 50% të votave
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Për ekspertin e marrëdhënieve ndërkombëtare Enver Bytyçi, Gjykata Kushtetuese në Kosovë ka një rol të jashtëzakonshëm për zgjidhjen e krizës aktuale politike. Në një intervistë për Ora News, ai tha se nëse Kushtetuesja do mendojë për zgjidhjen e krizës vendimi do të jetë shumë i lehtë, por në të kundërt, kriza do të thellohet. Enver Bytyçi: ''Gjykata Kushtetuese në Kosovë ka një mision të jashtëzakonshëm në këtë rast. Kosova ndodhet përpara ngjarjeve të mëdha. Nëse Kosova do ta kalojë këtë periudhë me sukses, se rruga e saj, ardhmëria e saj është e shkëlqyer. Por nëse ajo do të ngecë si rezultat i intrigave në vend dhe do të shkaktojë një përplasje sociale, politike e më gjërë, Kosova do të humbë shumë. Gjykata Kushtetuese është organi siprem për një vend, e cila me vendimet e saj i jep fund diskutimeve për çështjen e një krize të caktuar. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/bytyci-shkak-te-ligjit-elektoral-ne-kosove-asnje-parti-nuk-mund-te-siguroje-mbi-50-te-votave Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ndoka: Rama gjithmonë ka marrë konsensusin nga Berisha! Teatri edhe problem politik
Ndoka: Rama gjithmonë ka marrë konsensusin nga Berisha! Teatri edhe problem politik
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Mazhoranca dhe opozita janë në një debat për reformën zgjedhore, e cila që prej shembjes së Teatrit Kombëtar ka ngecur, pasi opozita nuk po merr pjesë në Këshillin Politik. Kryetari i Partisë Demokristine Nard Ndoka, në një intervistë për RTV Ora thotë se reforma ka ngecur tek mazhoranca. Si një kundërshtar me grevë urie i ndryshimeve kushtetuese të 2008, Ndoka thotë se kryeministri Edi Rama gjithmonë ka marrë konsensusin nga Sali Berisha. Nard Ndoka: Reforma zgjedhore ka ngecur tek mazhoranca. Ideja ishte që të shkonim drejt një miratimi me konsensus. Rama ka marrë gjithmonë konsensus nga Berisha. Edi Rama i ka kërkuar që të shembin kushtetutën, ka shembur institucionin e presidentit. Edhe zgjedhjet e presidentit me shumicë të thjeshtë e kemi peshqesh nga Rama. Pra e ka marrë çdo moment konsensusin nga PD dhe asnjëherë nuk e dha për 7 vite. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/ndoka-rama-gjithmone-ka-marre-konsensusin-nga-berisha-teatri-edhe-problem-politik Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Teatri, Andoni: Gjithçka në këtë qytet është zgjatim i gjykimit dhe urdhrave të Ramës
Teatri, Andoni: Gjithçka në këtë qytet është zgjatim i gjykimit dhe urdhrave të Ramës
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews I ftuar në Ora News, analisti Ben Andoni u shpreh se pavarësisht se vendimi ishte i këshillit bashkiak, por në fakt sipas tij, është një vendim i Ramës. Andoni shtoi se kryeministri ushqeu egon e tij dhe gjithçka në këtë qytet është zgjatim i gjykimit dhe urdhrave të tij. Ben Andoni: Rama është bërë pjesë e tollovisë për Teatrin që e krijoi vetë. Pavarësisht se vendimi i takon këshillit bashkia, kuptohet që gjithçka i takon Ramës. Teatri nuk është thjeshtë i artistëve, por i gjithë komunitetit të Tiranës dhe i gjithë Shqipërisë. I gjithë ky akt ka cenuar atë pjesë të simbolikës që cenohen çdo ditë. Rama mund të bënte një Teatër modern pas fasadës ekzistuese. Ka pak zëra që hedhin poshtë kushtet jo të mira të Teatrit, por nuk hedhin poshtë mënyrën se si u ndërhy në një simbolikë. Kjo e gjitha e ushqeu egon e tij, sepse gjithçka në qytet lidhet me egon e liderëve që kemi pasur. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/teatri-andoni-gjithcka-ne-kete-qytet-eshte-zgjatim-i-gjykimit-dhe-urdhrave-te-rames Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
"Prezantuesja më kot?", Xhensila Pere nuk kursehet për Alesia Bamin: Sikur është në kafe!
"Prezantuesja më kot?", Xhensila Pere nuk kursehet për Alesia Bamin: Sikur është në kafe!
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews #mesyjesh #ronaldosharka #xhensilapere Show Girl-i Xhensila Pere ka qenë e ftuar për një intervistë nga gazetari Ronaldo Sharka në Ora News, për programin "Mes Yjesh". Xhensila ka folur hapur për moderatoret shqiptare, meshkujt e show biz-it, përplasjet me Eliona Pitartën, Linda Rein dhe shumë të tjera. Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Edicioni informativ i orës 16:00 - 21 maj 2020
Edicioni informativ i orës 16:00 - 21 maj 2020
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Shembja e teatrit, Rama: Zgjodhën betejën me kundërshtarin e gabuar
Shembja e teatrit, Rama: Zgjodhën betejën me kundërshtarin e gabuar
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
"BOOM" - Fqinjët i zënë prita fermerit që të mos shkojë tek ara e vet:Të kalojë në përrua 20/05/2020
"BOOM" - Fqinjët i zënë prita fermerit që të mos shkojë tek ara e vet:Të kalojë në përrua 20/05/2020
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Emisioni investigativ "BOOM" solli këtë të mërkurë denoncimin e një qytetari nga Rogozhina, i cili ndalohet që të hyjë në arën e tij. Vullnet Koçi është banor i Gërmenjit, Njësia Lekaj, Bashkia Rrogozhinë. Ai është pronar i një are, buzë përroit, në këtë fshat, për të cilën paguan taksat vendore në mënyrë të rregullt. Por, nuk e ka shfrytëzuar asnjë herë. Sipas tij , bashkëfshatërët që i kanë arat para pronës së vet, e kanë penguar duke zënë prita me gardhe në rrugën e shtetit dhe kështu nuk ka mundur dot ta punojë tokën. Administratori, pas këtij shqetësimi, ka shkuar vetë në terren për të parë situatën dhe ka gjykuar se z. Vullnet mund dhe duhet të kalojë vetëm nga ana e poshtme, buzë përroit për të shkuar tek ara e vet. Vullnet Koçi: Dikur ky zotëria tha që i kam hequr telat. Kur vij herën tjetër më thotë që jo, nuk kalon këtej. Më thonë kryeplaku dhe administratori që ty të takon vëtëm andej poshtë, nuk të takon rruga këtu. "BOOM" shkoi vetë për të parë nëse është e mundur kalimi sipas sugjerimit të administratorit. Banori heq këpucët dhe futet në përrua. Terreni është i vështirë, plot shkurre dhe i pamundur për t’u përshkuar. Pas kësaj takuam administratorin i cili këmëngul se fermeri mund të kalojë lehtësisht nëpërmjet rrugës që i ka këshilluar. Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv/article/boom-fqinjet-i-zene-prita-fermerit-qe-te-mos-shkoje-tek-ara-e-vet-ideja-gjeniale-e-administratorit-te-kaloje-ne-perrua Ndiqni emisionin e plotë këtu: grmind.info/binteo/es1la4KaupGDjXc.html Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
KAFSHO NR 145 - "Pulë Kung Pao"
KAFSHO NR 145 - "Pulë Kung Pao"
Πριν 5 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Mark Marku i përgjigjet "sulmit" të Agron Llakajt: Të merret më shumë me shembjen e teatrit
Mark Marku i përgjigjet "sulmit" të Agron Llakajt: Të merret më shumë me shembjen e teatrit
Πριν 4 ημέρες
#tvora #rtvoranews Deklarata e pedagogut dhe analistit Mark Marku për aktorin Robert Ndrenika pas shembjes së teatrit ku ku e ka quajtur një “leckë të poshtëruar në prag të pleqërisë” ka hapur shumë debat. Ndaj kësaj deklarate ka reaguar dhe aktori i humorit Agron Llakaj i cili e ka "sulmuar" pedagogun duke thënë se Ndrenika është ikonë e Shqipërisë. I pyetur në lidhje me këtë reagim, Marku shprehet për emisionin Ditë e Re në RTV Ora se Llakaj duhet të merret më shumë me shembjen e teatrit. Ai sqaron se komenti ndaj Ndrenikës nuk ka të bëjë me aftësinë e tij si aktor, por me mosreagimin e tij ndaj shembjes së Teatrit Kombëtar. Mark Marku: Unë nuk i përgjigjem fare pasi i njoh të drejtën të gjithëve të thonë çfarë të duan. Njësoj siç e njoh të drejtën time për të thënë çfarë mendoj. Në thelb kjo nuk ka kuptim. Aktorët janë të rëndësishëm se ata e bëjnë teatrin por teatrin e bën edhe publiku. E bën dhe historia. Teatri si institucion nuk lidhet me aktorë të caktuar, sado të mirë të jenë ata. Teatri duhet të rezistojë dhe ne të gjithë që jemi më të rinj se z. Ndrenika do të vdesim, por nuk do të thotë se duhet të shkatërrojmë Shqipërinë. Unë të shkatërroj fakultetin në momentin që do të dal në pension. Apo të gjithë të shkatërrojmë Shqipërinë. Çdo person është i rëndësishëm në shoqëri por institucionet janë shumë të rëndësishme. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/mark-marku-i-pergjigjet-sulmit-te-agron-llakajt-te-merret-me-shume-me-shembjen-e-teatrit Ndiqni emisionin e plotë këtu: grmind.info/binteo/es1la4KaupGDjXc.html Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Glamour Zone nga Ester Bylyku:Marjana Kondi çfarë mendon për tropojanët, pas filmit "I Love Tropoja"
Glamour Zone nga Ester Bylyku:Marjana Kondi çfarë mendon për tropojanët, pas filmit "I Love Tropoja"
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews #glamour #esterbylyku #marjanakondi #nightshow Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Glamour Zone nga Ester Bylyku - Olimpia Smajlaj: Si mori propozim për martesë 14 vjeç nga veriori
Glamour Zone nga Ester Bylyku - Olimpia Smajlaj: Si mori propozim për martesë 14 vjeç nga veriori
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews #glamourzone #esterbylyku #olimpiasmajlaj #nightshow Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Arena - Teatri, viktimë e politikës apo modernizmit?! - 20 maj 2020
Arena - Teatri, viktimë e politikës apo modernizmit?! - 20 maj 2020
Πριν 5 ημέρες
Të ftuar: P1 P2 Fatos Tarifa/ Sociolog Zef Bushati/ Politikan Edlira Gjoni/ Analiste P3 P4 Arben Meçe/ Inxhinier Adriana Kalaja/ Avokate Apollon Baҫe/ Arkeolog
Ora News - Simbolika e 17 majit, Murrizi: Mesazh që "jemi bashkë që nga 2017"
Ora News - Simbolika e 17 majit, Murrizi: Mesazh që "jemi bashkë që nga 2017"
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Deputeti Myslim Murrizi e lidh shembjen e Teatrit në 17 maj me marrëveshjen e tre viteve më parë mes Ramës dhe Bashës. Në studion e lajmeve në Ora News, Murrizi tha se prishja e Teatrit në 17 maj është një simbolikë që tregon se kanë qenë të marrë vesh për prishjen e Teatrit. Myslim Murrizi: Edhe simbolika e prishjes në 17 maj është simbolikë që kanë qenë të marrë vesh si grup për ta prishur Teatrin. Është mesazh që jemi bashkë që prej nga 17 maji i 2017. Mund të prishej në 18, në 16, në 21. Marrëveshja e 17 majit dhe prishja e Teatrit në datë 17 maj vetëm qorrat nuk duan ta kuptojnë. Monika e tha, kush e pati dezhurnin e shkreta, se kjo nuk kishte qenë në turn roje. Murrizi debatoi më gazetarin Bledian Koka edhe për pushtetin e Edi Ramës, për të cilin tha se iu dha frymë nga deputetet që qëndruan në parlament. Bledian Koka: Ju i keni dhënë oksigjen Edi Ramës duke ndenjur aty. Ti për atë që ke bërë në 1990 nuk mund të rrish në një parlament me njerëz që nuk janë në nivelin tënd. Ti duhet të ikje zoti Murrizi. Myslim Murrizi: Për çfarë duhet të iki? Bledian Koka: Duhet të ikësh që mos i japësh oksigjen Edi Ramës. Myslim Murrizi: Po kujt ti jap oksigjen Kaç Islamit demokrat Bledian Koka: A dmth më mirë Ramës se Kaç Islamit? Myslim Murrizi: Jo jo sistemi do ti provojë të gjitha Bledian Koka: Më mirë Kaç Islamit apo Edi Ramës? Myslim Murrizi: Njëlloj janë për mua, të dy enveristë janë. Të dy pjellë kopil blloku. Bledian Koka: Sapo the që më mirë Edi Ramës se Kaç Islamit. Ti je nënkryetari i Parlamenti palaço. Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv/article/simbolika-e-17-majit-murrizi-mesazh-qe-jemi-bashke-qe-nga-2017 Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Shembja e Teatrit Kombetar, Gjergj Frashëri intervistë për Ora News
Shembja e Teatrit Kombetar, Gjergj Frashëri intervistë për Ora News
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews #intervista #gjergjfrasheri Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Duma: Ajo që ndodhi me Teatrin, viti zero, një tendencë psikopatie për të vendosur damkën personale
Duma: Ajo që ndodhi me Teatrin, viti zero, një tendencë psikopatie për të vendosur damkën personale
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews E ftuar në RTV Ora, ish-deputetja e PD-së, Grima Duma tha se shembja e Teatrit është një histori që nuk mund të harrohet. Ajo shtoi se ajo që ndodhi me Teatrin është një tendencë psikopatie për të vendosur damkën personale, viti zero Duma: Nuk mund të harrohet ajo që ka ndodhur. Nuk është prishur vetëm një godinë. Aty kanë ndodhur shkelje ligjore. Ndërhyrja në 4 të mëngjesit dhe në atë mënyrë, prodhuan këtë dëm historik. Unë besoj se nuk duhet fajësuar opozita për këtë. Ajo që ndodhi me Teatrin është një tendencë psikopatie për të vendosur damkën personale, viti zero. Për ta kthyer në vitin zero, që historia fillon gjithmonë me mua. Protesta vazhdohet për të mos harruar, sepse harresa është më e rrezikshme se kujtesa e keqe. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/duma-ajo-qe-ndodhi-me-teatrin-viti-zero-nje-tendence-psikopatie-te-vendosur-damken-personale Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Edicioni informativ i orës 20:00 - 20 maj 2020
Edicioni informativ i orës 20:00 - 20 maj 2020
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
"Ju flet Moska" - Shembja e godinës së teatrit, fundi i teatrit politik që nisi në 1990
"Ju flet Moska" - Shembja e godinës së teatrit, fundi i teatrit politik që nisi në 1990
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Gazetari Kastriot Myftaraj trajtoi këtë të mërkurë në emisionin e tij "Ju flet Moska" në RTV Ora se si shembja e Teatrit Kombëtar simbolizon dhe fundin e një teatri politik të krijuar që në vitin 1990. Kastriot Myftaraj: Çështja e shembjes së Teatrit Kombëtar është bërë tashmë një çështje e politizuar. Nuk dua të them se këtu diçka të keqe. Madje teatri dhe politika shkojnë bashkë. Në historinë e njerëzimit ka ngjarje që e kanë zanafillën në teatër. Drama të caktuara kanë nisur dhe revolucione të caktuara. Greqia e lashtë dhe më vonë. Në Francën e shekujve 18-19. Mes teatrit të luajtur në skenë dhe jo teatrit të përfaqësuar politikisht. Që kur filloi pluralizmi në Shqipëri në vitin 1990, shumë aktorë u bënë politikanë, nga të dyja palët, PD dhe PS. Kjo tregon se politika jonë gjatë këtyre 30 viteve ka qenë shumë teatrale. Nëse ka ndonjë gjë që simbolizon shembja e ndërtesës së teatrit, ka të bëjë me atë që data e shembjes të saj shënon dhe datën e fundit të teatrit politik të demokracisë dhe pluralizmit që nisi në Shqipëri në dhjetor 1990. Me shembjen e ndërtesës së teatrit mund të thuhet se ky teatër politik i nisur në vitin 1990 mori fund. Ky teatër politik në të cilin, rolin kryesor nuk e kanë patur aq individët se sa e ka patur një parti. Ka qenë një parti e cila përdori skenën e teatrit. Kjo parti lindi parti të tjera, Partinë Demokratike, Republikane dhe LSI-në. Me këtë teatër politik, shqiptarët janë marrë 30 vjet. Është thënë që ky teatër politik ka bërë të mundur që përgjegjësia e një partie tu kalojë aktorëve të veçantë. Shkatërrimet e viteve 1990-1991 i kalojnë opozitës të krijuar nga Partia e Punës. Grupi i fundit armiqësor i madh që nxori Partia e Punës ishte grupi opozitar i komunistëve dhe kandidatëve të partisë dhe familjarëve të tyre. Për më shumë shikoni videon e emisionit të plotë Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv/article/ju-flet-moska-shembja-e-godines-se-teatrit-fundi-i-teatrit-politik-qe-nisi-ne-1990 Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Shembja e Teatrit Kombëtar, Aleanca dhe opozita sërish në shesh
Shembja e Teatrit Kombëtar, Aleanca dhe opozita sërish në shesh
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Tempora - Do t'i them Babës
Tempora - Do t'i them Babës
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Këto rrudha nuk janë asgjë. Edhe flokët e thinjur nuk janë asgjë. Stomaku që zgjerohet nga ushqimi i vjetër dhe kyçet me vraja që më janë enjtur nuk janë asgjë. Truri im i errësuar nuk është asgjë. Unë jam ende ai djali që dëgjonte zërin e mamës në atë kamp internimi, ku roja më rrihte pa mëshirë dhe unë ndieja currilin e gjakut në shpinë dhe me kokën e ulur i thoja rojes- Do t’i them babës sa të vijë. Baba do të vijë një ditë dhe unë do t’i them se më ke rrahur. Baba do të vijë një ditë dhe unë do t’i rrëfej gjithçka dhe baba ka me ta tregu qejfin ty. Baba nuk erdhi kurrë. Baba ishte nis në një rrugë pa kthim dhe koka ime mbeti gjithmonë e ulur. U rrita kokëulur. Dukej se mbi kokën time peshonte e gjithë rëndesa e botës dhe unë nuk e mbaja dot. Heshtja ishte mikesha ime e vetme. Me të zgjohesha dhe ngrysesha. Me të jetova shumë vite derisa për një çast e braktisa. Fola. Më dhanë të drejtën e fjalës dhe mendova se isha i lirë. U deha nga fakti se mund t’i shaja me zë të lartë, ata që dikur më kishin rrahur. Atë çka i kisha thënë vetes, tanimë mund ta bërtisja në sy të të gjithëve. Ishte aq i bukur ai iluzion sa mendova se në të vërtetë e preka lirinë. Por, jo! Qe thjesht një iluzion që zgjati shumë pak! Sa hap e mbyll sytë kuptova gjithçka! Ata që dikur më kishin rrahur, tani më flisnin për lirinë dhe për demokracinë! Ishin pa uniforma, por unë i dalloja. Dallohen ata. Ata dallohen gjithnjë. Na kishin zhvendosur në një kamp më të madh, ku secili kishte banesën e tij. Na trajtonin si kuajt.Për t’i gëzuar kuajt mjafton t’i lidhësh me një litar më të gjatë. Kështu ndodhi dhe me ne. Na zgjatën litarin dhe ne pandehëm se qemë të lirë. Nga kampi në banesë ndryshoi veçse gjatësia e litarit. Në të gdhirë të 17 majit na e shkurtuan litarin. Nga banesa na rikthyen në kamp. Ata që dikur më kishin rrahur dhe më pas më kishin folur për lirinë, kishin veshur prapë uniformën. U riktheva në kohë. Dëgjova zërin e mamës përtej trotuarit që thërriste: Mos ma rrih djalin. Ktheva kokën. Mamën nuk e pashë Ndieva çizmen e policit të ngjeshur mbi fytyrë dhe thashë- Do t’i them babës se prishët Teatrin. Do t’i them babës se më rrahët. E baba do t’jua tregojë qejfin. Mbi gërmadhat e Teatrit ndiej ende currilin e gjakut mbi shpinë dhe kokëulur pëshpëris me vete- Babë, ku je?! Post Scriptum- Vehap Kola thotë se - Hëna është buka që Baba pjek ndër yje, çdo muzg para se të shtrohet sofra. I ngre sytë, shoh hënën dhe një zë prapa kurrizit tim thërret- Çojini të gjithë nëpër banesa! Nga kampi në banesë rritet veçse gjatësia e litarit. Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv/article/do-ti-them-babes Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Ora News - Demalia: Lëvizja që ka nisur me mbrojtjen e teatrit duhet të mbahet gjallë
Ora News - Demalia: Lëvizja që ka nisur me mbrojtjen e teatrit duhet të mbahet gjallë
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Lëvizja që ka nisur me mbrojtjen e Teatrit Kombëtar duhet të mbahët gjallë. Kështu është shprehur analisti Ilir Demalia, i cili në një intervistë për Ora News tha se nuk duhet të lejohet ndërtimi i teatrit të ri. Ilir Demalia: Kjo që është ndezur me lëvizjen për mbrojtjen e teatrit duhet të mbahet gjallë dhe të rritet masivisht. Do të arrihet diçka kur të mos lejohet të vendosen themelet e ndërtimit tjetër aty ku u shemb teatri. Demalia premtoi se do t'i bashkohet protestës sapo të hapen rrugët. Ilir Demalia: Sapo të më jepet mundësia unë do të jem aty dhe do të jem përballë Edi Ramës, Sandër Lleshaj dhe Erion Veliajt. Nëse do të ketë masë njerëzish ata nuk do të munden. Rama ka fytyrën e një krimineli që është kapur nga bandat e krimit. Një njeri me moral nuk vepron kështu. Edi Rama duhet të jetë përgjegjës për ata që ka bërë. Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv/article/demalia-levizja-qe-ka-nisur-me-mbrojtjen-e-teatrit-duhet-te-mbahet-gjalle Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Protestat për Teatrin Kombëtar, Gearda Demiraj e ftuar në Ora News
Protestat për Teatrin Kombëtar, Gearda Demiraj e ftuar në Ora News
Πριν 5 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Topollaj: Votimi për shembjen e teatrit në Këshillin Bashkiak u bë me e-mail, vendimi nuk u diskutua
Topollaj: Votimi për shembjen e teatrit në Këshillin Bashkiak u bë me e-mail, vendimi nuk u diskutua
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Kryetari i bashkisë, Erion Veliaj njoftoi disa ditë më parë se më datë 18 maj do të zhvillohej takimi i Këshillit Bashkiak ku do të vendosej për shembjen e Teatrit Kombëtar. Por ky takim u zhvillua më 14 maj në fshehtësi të plotë ku u vulos dhe fati i teatrit. Këshilltari opozitar në Këshillin Bashkiak, Fabian Topollaj shprehet se votimi i këtij vendimi u bë përmes e-mailit. Sipas tij, kjo është një shkelje ligjore pasi vendimi nuk u diskutua nga anëtarët e këtij këshilli. Në një intervistë për RTV Ora, ai thotë se njësoj si Parlamenti, edhe në Këshillin Bashkiak, të gjitha vendimet duhet të diskutohen e më pas të hidhet vota. Fabian Topollaj: Çështja nis rreth më shumë se 2 vite më përpara në kohën që mazhoranca nuk i kishte votat e nevojshme në Këshillin Bashkiak që mund ta bënte këtë procedurë nëpërmjet këtij këshilli siç po e bën tani. Mazhoranca për të shmangur mungesën e shumicës së kërkuar në këshill bëri një ligj special në Parlament me qëllim të shembte Teatrin Kombëtar. Një ligj që ka qenë haptazi antikushtetues pasi binte ndesh me disa parime kushtetuese përfshi me ligjin e vetëqeverisjes vendore që në hierarkinë e normës qëndron më lart dhe do të duhej të zbatohej përpara ligjit special. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/topollaj-votimi-shembjen-e-teatrit-ne-keshillin-bashkiak-u-be-me-e-mail-vendimi-nuk-u-diskutua Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Reforma zgjedhore, Arben Pëllumbi i ftuar në Ora News
Reforma zgjedhore, Arben Pëllumbi i ftuar në Ora News
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Për më shumë lexoni në: Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
"I thash babit që jam heteroseksual, më nxorri nga shtëpia", gazetari fut në kurth qytetarët!
"I thash babit që jam heteroseksual, më nxorri nga shtëpia", gazetari fut në kurth qytetarët!
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews #mesyjesh #voxpop #ronaldosharka A keqkuptohet termi heteroseksual (tërheqje seksuale kundrejt gjinisë së kundërt) me atë homoseksual? Gazetari i "Mes "Yjesh" në Ora News ka dalë në terren dhe ka futur në kurth qytetarët duke i thënë atyre se, pasi i kishte thënë të atit se është heteroseksual, ky i fundit e kishte nxjerrë nga shtëpia. Ndiqni videon për të parë reagimet! Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Edicioni informativ i orës 16:00 - 20 maj 2020
Edicioni informativ i orës 16:00 - 20 maj 2020
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Kume: Me sistemin aktual zgjedhor nuk përfaqësohet vullneti i zgjedhësve
Kume: Me sistemin aktual zgjedhor nuk përfaqësohet vullneti i zgjedhësve
Πριν 5 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Ora juaj / Shtypi i ditës dhe telefonatat në studio me Klodi Karaj (20/05/2020)
Ora juaj / Shtypi i ditës dhe telefonatat në studio me Klodi Karaj (20/05/2020)
Πριν 5 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Tempora - Haçkaj: Shqipëria drejt dikaturës. Shehaj: Teatri, drejtësia e re dështoi
Tempora - Haçkaj: Shqipëria drejt dikaturës. Shehaj: Teatri, drejtësia e re dështoi
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Shoqëria shqiptare nën presion dhe kërcënim, vendi po rrezikon të rrëshkasë në diktaturë. Alarmi është dhënë në emisionin “Tempora” nga ekonomisti Flori Haçkaj, i cili rrëfen se shumë qytetarë i shkruajnë se janë nën kërcënim. Por është varfëria ajo që po frikëson qytetarët shqiptarë për Brisida Shehaj, e cila tha se shqiptarët e kanë treguar në vitet ’90 se nuk i tremben dhunës policore. Por shembja e godinës së Teatrit Kombëtar për Brisida Shehaj na tregon se drejtësi e re dështoi. Flori Haçkaj: Shoqëria shqiptare në sytë e mi është e intimiduar dhe e friksuar. Kam njerëz që më shkruajnë dhe me thonë: Bravo që po flisni ne nuk dalim dot se kemi frikë për rrogën, na heqin nga puna. Është 2020 dhe të vazhdojnë akoma këto gjëra….Edhe flaka fatkeqësisht e protestës u shua. Atë ditë që mori flakë duhet të ishte mbushur sheshi, po unë e kam kollaj të flas nga këtu por pot ë isha aty në shesh do të isha. Por tju bëj thirrje njerzve të shkojnë e të rrihen me policinë. Ti e evitove këtë herë duke thënë mos humb punën apo rrihem por nesër ajo fadromë do të vijë tek shpia jote. Ky është instalim diktature që duhen luftuar. Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv/article/hackaj-shqiperia-drejt-dikatures-shehaj-teatri-drejtesia-e-re-deshtoi Ndiqni emisionin e plotë këtu: grmind.info/binteo/f6-miqXdzZaErHc.html Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ekskluzive/ Zbulohet Memo. Vetëm në 24 orë Bashkia e Tiranës vendosi shembjen e Teatrit Kombëtar
Ekskluzive/ Zbulohet Memo. Vetëm në 24 orë Bashkia e Tiranës vendosi shembjen e Teatrit Kombëtar
Πριν 5 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Në emisionin Tempora u publikua një Memo, e cila paraqet të gjithë hapat e ndjekur nga bashkia e Tiranës për shembjen e Teatrit Kombëtar. Nga një lecim I thjeshtë vërehet se kanë mjaftuar vetëm 24 orë për të hetuar dhe marrë vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar. 8 MAJ 2020 Qeveria me VKM kalon në pronësi të bashkisë së Tiranës Teatrin Kombëtar 13 MAJ 2020 Bëhet akt ekspertimi nga instituti i ndërtimit për gjendjen e teatrit AKTI PROTOKOLLOHET PO NË 13 MAJ I dorëzohet bashkisë së tiranës po në datë 13 14 MAJ 2020 Këshilli bashkiak voton me email shembjen e teatrit 14 MAJ ORA 18;00 Këshilli voton me 60 vota pro dhe 2 kundër shembjen e teatrit 14 MAJ 2020 Inspektoriati i mbrojtjes së territorit, në varësi të bashkisë protokollon vendimin e këshillit bashkiak dhe bën aplikim online për leje tektike 14 MAJ 2020 Hartohet relacioni teknik për leje ndërtimi; prishjen e teatrit kombëtar 15 MAJ 2020 Këshillit teknik harton opinionin për shembjen e teatrit 15 MAJ 2020 I dërgohet memo kryetarit të bashisë MEMO; Këshilli teknik shprehdakortësinë për miratimin e lejes 17 MAJ 2020 ORA 04:30 Shembet teatri kombëtar Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Tempora - Nisma e diaspores: bashkë për shqipërinë e lirë
Tempora - Nisma e diaspores: bashkë për shqipërinë e lirë
Πριν 5 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Tempora - Lapaj: Ja si qeveria hoqi nga zonë e mbrojtur Teatrin dhe Stadiumin
Tempora - Lapaj: Ja si qeveria hoqi nga zonë e mbrojtur Teatrin dhe Stadiumin
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Me ardhjen në pushtet të socialistëve shumica e majtë ka hequr qëllimisht nga harta e zonës së mbrojtur Teatrin Kombëtar dhe Stadiumin “Qemal Stafa”. I ftuar në emisionin “Tempora” avokati Adriatik Lapaj e konsideron të qëllimtë heqjen nga zona e mbrojtur e Teatrit dhe Stadiumit. Adriatik Lapaj: "Teatri Kombëtar është ngushtuar në një rrip, nuk kalon më te rruga pas Plazës dhe Parlamentit por kalon direkt pas rrugës së Ministrisë së Brendshme dhe Teatrit, duke e lënë jashtë Teatrin, përfshin Galerinë e Arteve, ngushtohet tek Hotel Dajti vetëm aksi qëndror, duke lënë jashtë edhe sipërfaqet e lulishteve nga ana e majtë e Bulevardit. Përfshin vetëm Kryeministrisë, duke lënë jashtë Stadiumin “Qemal Stafa” duke futur vetëm Korpusin dhe Ministritë. Nuk qëndrojnë deklaratat e Kryetarit të Bashkisë pro këta duke pasur synimin për ta shkatërruar këtë pronë e trashigimisë kulturore, e kanë nxjerrë nga mbrojtja e zonës së Ansamblit parashikuar nga VKM numër 180 e vitit 2014 që e përfshinte si zonë të mbrojtur." Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/ne-tempora-publikohet-dokumenti-teatri-kombetar-zone-e-mbrojtur-qe-ne-2000 Ndiqni emisionin e plotë këtu: grmind.info/binteo/f6-miqXdzZaErHc.html Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ditë e Re - Vlera Pylla: Nuk pajtohem pse shembja e Teatrit ndodhi në atë orë e në kohë pandemie
Ditë e Re - Vlera Pylla: Nuk pajtohem pse shembja e Teatrit ndodhi në atë orë e në kohë pandemie
Πριν 5 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Tempora - Brisida Shehaj rrëfen për herë të parë pse u largua nga PS
Tempora - Brisida Shehaj rrëfen për herë të parë pse u largua nga PS
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Brisida Shehaj, drejtorja e programacionit të RTV Ora ishte e ftuar në emisionin “Tempora”. Shehaj zbuloi detaje të panjohura të angazhimit të saj në Partinë Socialiste. Nuk ka qenë Edi Rama por Ditmir Bushati që ka investuar tek ajo, ndërsa Ramën e falenderon për mundësinë që I dha për të drejtuar Tatimet. “Unë kam qenë në PS që në moshën 15 vjece. E angazhuar në PS. Kam qenë pjesë e forumeve. Ka qenë Ditmir Bushati personi që ka investuar për të vazhduar më tej, nuk ka qenë Rama. Zotin Rama e falenderoj për besimin që më dha për të drejtuar një institucion për 3 vjet dhe besoj se për çka deklarohet sot kam bërë një punë modeste, por jo unë një ekip i tërë." Shehaj tregon dhe pse ishte në protestën kundër shembjes së Teatrit. "Unë jam njeri i lirë. Erion Veliaj nuk e kam votuar sepse nuk kishte platforme. Ramën e kam votuar me bindje të plotë se do bënte ndryshimin por kur pashë ato pamje, (Rrënimi i Teatrit Kombëtar). Kjo ishte arsyeja ishte atje. Nuk ishte e nevojshme nuk di ti jap përgjigje Pse. Nuk e kuptoj si Kryetari i bashkise Erion Veliaj i thote Europa Nostres, OJF kur eshte vete pjellë e nje OJF-se. Shembi nje institucion për të cilin nuk ka as pronësi dhe as para." Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/brisida-shehaj-tregon-pse-ishte-ne-protesten-e-teatrit Ndiqni emisionin e plotë këtu: grmind.info/binteo/f6-miqXdzZaErHc.html Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Prof. Mirdaim Axhami: Tregu ishte bishë përsa sa i përket ekspreseve të kafesë dhe majasë së bukës
Prof. Mirdaim Axhami: Tregu ishte bishë përsa sa i përket ekspreseve të kafesë dhe majasë së bukës
Πριν 5 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Ditë e Re - Lirza Zaloshnja: Violina është art, lumturohem dyfish kur i jap lumturi të tjerëve
Ditë e Re - Lirza Zaloshnja: Violina është art, lumturohem dyfish kur i jap lumturi të tjerëve
Πριν 5 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Tempora- Veliaj pjellë e një OJF-je sulmon Europa Nostren
Tempora- Veliaj pjellë e një OJF-je sulmon Europa Nostren
Πριν 5 ημέρες
Brisida Shehaj, drejtorja e programacionit të RTV Ora ishte e ftuar ne Tempora deklaron hapat ligjorë pas kërcënimit për mbyllje të RTV Ora. Procedura e ndjekur nga aitoritetet e ngjashme me atë të Teatrit Kombëtar. Pse nuk ka votuar Veliajn, pse ndodhet në protestën e Teatrit? Pjese nga ky emision Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Tempora - Shembja e teatrit, diktaturë apo...? -te ftuar Brisida Shehaj dhe Arben Shkodra
Tempora - Shembja e teatrit, diktaturë apo...? -te ftuar Brisida Shehaj dhe Arben Shkodra
Πριν 5 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
KAFSHO NR 144 - "Kontrafileto pule me hurdhër dhe mjaltë"
KAFSHO NR 144 - "Kontrafileto pule me hurdhër dhe mjaltë"
Πριν 6 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Tempora - Memet Genc Sejko
Tempora - Memet Genc Sejko
Πριν 5 ημέρες
Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Ekskluzive/ Anëtari i "Europa Nostra": Shembja e Teatrit krim, u krye kundër interesave të njerëzve
Ekskluzive/ Anëtari i "Europa Nostra": Shembja e Teatrit krim, u krye kundër interesave të njerëzve
Πριν 5 ημέρες
#tvora #rtvoranews Europa Nostra e ka dënuar ashpër shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një intervistë ekskluzive për emisionin "Tempora" në RTV Ora, profesor Paolo Vitti, pjesëtar i Europa Nostra e konsideron shembjen si një akt krimi. Profesor Paolo Vitti tha të gjitha arsyetimet e tij se përse Teatri Kombëtar nuk duhej shembur, duke u ndalur tek vlerat kulturore që mbartte. Profesor Vitti shpjegoi simbolikën e shembjes, ndërsa tha se u krye kundër interesave të kolektivitetit. Intervista e Profesor Paolo Vitti për emisionin "Tempora" Alba Kepi: Europa Nostra vetëm pak çaste pas shembjes se Teatrit postoi në twitter fjalët, "Sot është një ditë e trishtë në Shqipëri, Një ditë e trishtë për demokracinë, për ligjshmërinë, për Europën e Shqipërinë." Pse pikërisht këto fjalë? Profesor Paolo Vitti: Çështja e vlerave kulturore që janë në bazë të shoqërisë tonë, është thelbësore. Ne ekzistojmë sepse ekziston një e kaluar. Nëse eliminojmë të shkuarën nuk jemi asgjë. Ajo çka Europa Nostra konstatoi është se shembja e Teatrit e mënyra si u krye janë kundër interesave të kolektivitetit. E ky është kuptimi i këtij postimi në Twitter, pasi demokracia do të thotë të njohësh rolin e të gjithëve. Alba Kepi: Një nga "fajet" e nënvizuara shpesh, nga ata që insistonin të shembnin këtë godinë ishte se kjo ndërtesë ishte pjesë e arkitekturës fashiste. A është ky motiv për shkas? Profesor Paolo Vitti: Duhet një perspektivë historike për të gjykuar vlerën e një ndërtese. Është e qartë që momente të arkitekturës të lidhura me autoritarizmin kanë një memorie të fortë e negative brenda një populli që ka vuajtur diktaturën. Por me kohë ndërtesat çlirohen nga pesha e së shkuarës e marrin rëndësinë e asaj që vlejnë. Duhet të kujtoj këtu kohën kur Ahmet Zogu vendosi të shndërrojë Tiranën në një qytet evropian dhe që në atë kohë ishte qyteti me pak histori, por me një pozicion të jashtëzakonshëm gjeografik. Tirana kishte vetëm një xhami, një kullë sahati, një pazar e një fshat e që me planin e arkitektëve italianë fillimisht të Brazinit që konceptoi Tiranën në një linjë boshti si ajo e qyteteve romane e më pas me arkitektin Florestano di Fausto, i cili gjeti mënyrën të lidhë qytetin e ri me qytetin e vjetër e që shtrihet nga sheshi "Skëndërbej" deri në sheshin "Nënë Tereza". I dha kështu një imazh të ri Tiranës ku Teatri Kombëtar përfshihej harmonikisht në këtë impiant urban me ndërtesa të mëdha e që të gjitha bashkë përbëjnë një vlerë historike. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/ekskluzive-anetari-i-europa-nostra-shembja-e-teatrit-krim-u-krye-kunder-interesave-te-njerezve Ndiqni emisionin e plotë këtu: grmind.info/binteo/f6-miqXdzZaErHc.html Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Ora News - Feraj për shembjen e teatrit: Dhuna do të shtohet, por revolta qytetare nuk shkrihet
Ora News - Feraj për shembjen e teatrit: Dhuna do të shtohet, por revolta qytetare nuk shkrihet
Πριν 6 ημέρες
#tvora #rtvoranews Themeluesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Hysamedin Feraj e dënon dhunën e ushtruar nga policia drejt protestuesve kundër shembjes së teatrit. Në një intervistë për gazetaren Matilda Mcini në Ora Neës, ai shprehet se ky veprim i qeverisë e kthen Shqipërinë 30 vite prapa. "Dhuna policore do të shtohet ndërsa revolta popullore do të vijojë më shumë" shprehet Feraj. Feraj: Shembja e teatrit është veçse një episod në ciklin e ecjes tonë prapa për tu kthyer para vitit 1991. Tani që janë rrafshuar 30 viteve, tani jemi në situatën e vitit 1990. Gjithçka kontrollohet dhe është përgatitur nga ana e shtetit për të ndaluar demokracinë në vend. Çdo e drejtë e njeriut dhunohet ashpër. Edhe në Kosovë njësoj, po mbyllet një cikël 20 vjeçar për tu kthyer në vitin 1999. Ne po kthehemi prapa aty ku kemi nisur. Ajo çka i ka dhënë sukses LVV është afrimiteti me popullin dhe vuajtjet e tyre si dhe me besueshmërinë që ka krijuar tek to se mund të zgjidhë problemet që i kanë shkaktuar qeverisjet për sa kohë kanë qenë në pushtet. Dhuna që po përdor kryeministri këtu, ende nuk i ka shteruar të gjitha mundësitë që i paralajmëroi dhe i përdori deri diku Ramiz Alia siç ishin qentë e policisë atë kohë ose nxjerrja e tankseve dhe prapë nuk mundi ta ndalojë. Edhe Edi Rama nuk do të arrijë të ndalojë një revoltë popullore të cilën ai po e akumulon dhe po e shton çdo ditë në Shqipëri. Vetëm me policinë e dhunshme që e pamë këto ditë, do të bëhet edhe më e dhunshme sepse edhe revolta popullore do të shtohet. Por sërish nuk do t'i ndalojë ata. Në protestën e së dielës kanë qenë të pranishëm dhe pjesëtar të LVV në Shqipëri ku shumë prej tyre kanë përfunduar në prangat e policisë. Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv/article/feraj-shembjen-e-teatrit-dhuna-do-te-shtohet-por-revolta-qytetare-nuk-shkrihet Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Teatri, akademiku Baçe: Rama një Godzilla amoral, që nuk ka dhimbje, Veliaj duhet të hyjë në burg
Teatri, akademiku Baçe: Rama një Godzilla amoral, që nuk ka dhimbje, Veliaj duhet të hyjë në burg
Πριν 6 ημέρες
#tvora #rtvoranews Për akademiku Apollon Baçe, ish-drejtor i Institutit të Monumenteve Rama është një udhëheqës pa moral. Duke folur për shembjen e Teatrit Kombëtar, ai tha se Veliaj duhet të futet në burg pasi ka shkatërruar të kaluarën e kryeqytetit. Baçe: Ne i kemi vënë kazmën kombit. Ne kemi në krye një kryeministër Godzilla. Imagjinoni që një vend të ketë Godzillën në krye, një forcë amorale, që nuk ka as dhimbje dhe as logjikë. Kjo është një dhimbje me që u e ndjej veten qytetar. Më mori një profesor arkeologjie dhe më tha “po ju jeni të çmendur?”. Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/teatri-akademiku-bace-rama-nje-godzilla-amoral-qe-nuk-ka-dhimbje-veliaj-duhet-te-hyje-ne-burg Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv
Analiza e Spartak Ngjelës: Rama ka superfuqi ligjore që ia dha pandemia,tulatje që ia ka dhënë frika
Analiza e Spartak Ngjelës: Rama ka superfuqi ligjore që ia dha pandemia,tulatje që ia ka dhënë frika
Πριν 6 ημέρες
#tvora #rtvoranews Avokat Spartak Ngjela ka bërë një analizë për tre nga çështjet më të rëndësishme që ka ndodhur në Shqipëri që nga nëntori i vitit të kaluar. Tërmeti, koronavirusi dhe shembja e Teatrit Kombëtar. Sipas Ngjelës, të treja këto çështja janë të lidhur me njëra-tjetrën. Ai tha se Rama ka një fuqi ligjore që ja ka dhënë pandemia, por ka një tulatje që ja ka dhënë frika. Spartak Ngjela: Nuk mund të flitet ende për menaxhim sepse sa i përket tërmetit do shikohet sesa dhe kur do mbarojë rikonstruksioni i gjithë dëmit. Deri tani dimë që ka marrë rreth 1 mld euro. Duhet të presim. Gjendja ishte e rëndë dhe e vështirë për dy arsye. Korrupsioni ka punuar me mafien e ndërtimit. Ranë banesa që ishin jashtë standardit të konstruksionit. Megjithatë ato është një çështje që nuk i takon kryeministrit, por pushtetit gjyqësor. Nuk ka rëndësi kjo. E rëndësishme është kjo, se përderisa na ka thënë se ka garantuar 1 mld euro të shikojmë sa dhe kur do të përfundojë në funksion të rindërtimit të këtij shkatërrimi masiv. Çështja e dytë është koronavirusi Karantinën duhet ta kishte filluar që kur mori vesh që në Itali kishte filluar në masë të gjerë epidemia. Duhet të kishte bllokuar të gjithë rrugët për të ardhur në Shqipëri. Nuk e bëri! Por duhet të jemi realist, pavarësisht nga defekti i parë, i cili mund të na kishte lënë të paprekur fare nga koronavirusi, karantina drastike që ndërmori e dha rezultatin e vet dhe dëmet nuk ishin të mëdha në funksion të shëndetit. Nuk dimë sa është dëmi ekonomik. Çështja qëndron sesi do kalkulohet dhe sa do jetë dëmi ekonomik dhe çfarë do ndodhë me remitancat. Prurjet e emigracionit dhe truizmit janë dy të ardhurat kryesore të ekonomisë shqiptare. Dimë që remitancat kanë rënë, por nuk e dimë sa. Sa i takon turizmit, mendohet se do ketë dëme, por ka dhe mendime të tjera që kapitali i madh shqiptar që i ka bërë pushimet verore jashtë, po kalojnë në hotelet shqiptare. Këta do ngrenë çmimet. Megjithatë duhet ta shikojmë si do menaxhohet problemi i turizmit, sepse nuk është në dorë të kryeministrit cështja e remitancave. A ka shenja që po tregohet i shkathet ose me skemë për turizmin? Deri tani nuk kemi parë gjë. Dimë që ka ende pengesa, por nuk dimë se çfarë do sjellë shpengimi paraprak i ditëve të fundit në lidhje me karantinën. Prishja e karantinës për arsyet që i dimë nuk e dimë si do rezultojë, duhet ta shikojmë pas 10 ditësh. Në rast se kjo do përsëritet gjendja nuk mendoj se do jetë e lehtë. Por sipas të dhënave të mia nuk mund të ketë rreziqe të tilla sepse virusi është i zbutur. Ditën e sotme kishim një rast, por shpërthimet kanë një jave që kanë filluar. Duhet 14 ditë që të japin rezultate në rast se kanë efekt epidemik. Duhet të presim. Shenjat janë që jo. Sipas mikrobiologëve virusi shqiptar është i dobët. Karantinën e menaxhoi mirë, treçereku i Shqipërisë mbeti i paprekur. Dështoi në dy tre pika, por deri tani mund të themi se rezultatet janë pozitive. Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv/article/analiza-e-spartak-ngjeles-rama-ka-superfuqi-ligjore-ia-dha-pandemia-tulatje-qe-ja-ka-dhene-frika Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on GRmind Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Dhionis Bajrami
Dhionis Bajrami - Πριν 20 ώρες
Nuk do te fitoni me zgjedhje se jeni te koruptuar
Elbaba Official
Elbaba Official - Πριν 20 ώρες
Rita Heroine 🦜
Bardhok Prenga
Bardhok Prenga - Πριν 20 ώρες
Respekt!
italia nostra
italia nostra - Πριν 22 ώρες
ju lutem mos e nxirrni me kete idiotin se e njohin kush eshte
italia nostra
italia nostra - Πριν 22 ώρες
ju lutem mos e nxirrni me kete idiotin se e njohin kush eshte
Ilirfier
Ilirfier - Πριν 22 ώρες
Une them ta cojme ne hage . O Sijamini Po ti o idiot mendon se do vij Basha ne pushtet dhe do te bej zevendes kryeminister qe te dy ta mbani xhufke . Me dore do ta mbani qe te dy dhe sipas shenjave do ja mbash dhe kryetarit tende
Ilirfier
Ilirfier - Πριν 22 ώρες
I beni gjerat vertet si kurvat Po pse tregoni video vetem kur nderhyn policia pse nuk tregoni video para se te vente policia ata protestues ishin civil dhe te qete apo kishte dhe vandal aty qe te tregoje nderhyrja e policis ne ate menyre eshte e justifikuar apo jo . Apo keshtu na intereson per momentin
Albert Dema
Albert Dema - Πριν 23 ώρες
Te zhduken te gjitha politikat e vjetra
Albert Dema
Albert Dema - Πριν 23 ώρες
Basha Vasili Monika Shehu
Albert Dema
Albert Dema - Πριν 23 ώρες
O Sonila ky nuk e kupton se ke ka demokrat e bashkur
Albert Dema
Albert Dema - Πριν 23 ώρες
Sonila te Lutem beni nje referendum per te gjith politiken te rine apo te zhduken te gjith
Elidon Stenaj
Elidon Stenaj - Πριν ημέρα
Kjo ska lidhje me kamren e fsheht, po tishte pak me e embel mir do ishte,gjynaf...
armand koci
armand koci - Πριν ημέρα
Po noizy pse nuk e fton qe te shohesh nji her si doj e kesh misjonin apo nuk ta var noizy ahah
Igballe Krasniqi
Igballe Krasniqi - Πριν ημέρα
( Mia Khalifa & King Nasir )
Ledi Ledjon
Ledi Ledjon - Πριν ημέρα
Ne nji studio dy gjiganda shqiptar siq asht Z.Ngjela dhe Z.Mema aty ka vetem te verteta.
klodi lako
klodi lako - Πριν ημέρα
Ka lezet gazetari tjeter I qete, flet me mend jo si Lana... Lela si e ka mbiemrin... edhe nga fytyra duken.. Lela -mistrec..
Mergim Kercova
Mergim Kercova - Πριν ημέρα
Ne ora kater e mengjezit vetem sllavet e ardhur prej karpateve kan sulmu popullin shqipetare ne trojet e ish jugosllavise, kurse ky po sulmon ne kete kohe popullin e vete plus edhe ne kohe pandemie, ka merre shembullin e millosheviqit vuciqit, gruevskit dhe shume tjere si keto thjeshte eshte turpi I popullit shqipetare nuk e meriton ky njeri te jete kryeminister I Shqiperise,por i serbise,maqedonise, apo greqise se ato sillen si ky ndaj shqiptarve.
bashkim pgliqen
bashkim pgliqen - Πριν ημέρα
Jam 200% dakort me ty
leona Krasniqi
leona Krasniqi - Πριν ημέρα
Kush o kjo
Bota rreth nesh Shqip
Bota rreth nesh Shqip - Πριν ημέρα
Ceshtja e Teatrit është kauza më e përshtatshme për të mbrojtur pushtetin e vet,ka bllokuar mr cështjen e teatrit,protestat kundra varfëris,protestat kundra Vaksinave,protestat kundër mardhënieve okulte që qeveria Shqipëtare ka instaluar me Kinën, ka bllokuar prtestat kundra masave tepër shtrpnguese që po ndërmerren nga qeveria për Covid19 e cila në Shqipëri nuk është një kprcënim Real. Artistët që po protestojn vetëm për ceshtjen e Teatrit po i shërbejn korrupsionit dhe politikave Anarkike dhe anti demokratike. Politika kundra Demokracis kundra SHBA kundra BE dhe dilo Serbe filo Ruse dhe Filo Kineze. Rama dhe Berisha duan pikërisht këtë gjë të na cojn në drejtim të minishengenit ballkanik dhe jo në drejtim të BE
Dark Killer
Dark Killer - Πριν ημέρα
phu tja qifsha gay e karit
SuperMario
SuperMario - Πριν ημέρα
ca pjeshke ekstreme kjo gazetarja. cfare siluresh..i shef lajmet nga fillimi ne fund. avokat mos shko me se nuk ta var njeri me kete perkrah
Lg Gl
Lg Gl - Πριν ημέρα
Drejtori i teatrit nje tekanjoze dhe nuk munde te flasin sepse i duhet nje drejtim nga padroni
Lg Gl
Lg Gl - Πριν ημέρα
E dashur zevendesministre sa te ka kushtuar shalli qe ke Po te tregoj une ai eshte me i shtrenjte se nje rroge mujore e nje mesuesje. Ku ta ndjen ty per aktoret se dukesh e papergjegjeshme per debatin Perse ke ardhe per te perfaqesuar ministrine
Limi Murrizi
Limi Murrizi - Πριν ημέρα
Shikoje si flete pokush popull shqiptare do te votoj ty o mashtus
Limi Murrizi
Limi Murrizi - Πριν ημέρα
Ishalla sa me shpejt sekustrim ca ke e ca ske dhe ne suitin me pese yje ne qeli sa me shpejt
Peja Peja
Peja Peja - Πριν ημέρα
Mos ja rritni mendjen keti rronit, sepse rritja e mendjes ta then qafen, nuk je per lavdat perkundrazi je tregu arrugant pa fije turpi e kulture, shpresoj qe rinija e jon mos ta nfjekin ket kultur te keti rroni, ky rroni ma mir ti shiqon punet ne kosov si jon, ky kaq trim qe qenka me kryeministrin Rama po pse nuk asht edhe me thaqin, haradinin, mustafen, limen e te tjer qe 20 vjet me krime kurropsion jon duke i ba keti populli, rroni me kete budallaki dhe pa moral kjo nuk te qon askund, po si ti ore ndez zjarr duke i ftu shqiptart ne protesta koti ,teni teatri asht shemb e ti deshiron qe populli ti vuan pasojat, turp te kesh per keto shprehje , edhe turp te ken edhe ata qe e perkrahin ket njeri te pa pjekur qe nuk din as qa flet veq ban perqarje
Erjon Tani
Erjon Tani - Πριν ημέρα
Pi ate Captain Morgan qe ke anash pi..
altin aliraj
altin aliraj - Πριν ημέρα
IKE ORE ZOTERI IDIOTE CA QEVERI THUA TI MUTE PSE PRISHI QEVERIA BUTALLAI ME ZYZE QORRI IKE PIRDHU BAJKE TE SEMES LA ARTISTAT AKTORAT NE RRUGE CA TI BEJE RAMA PORDHE MAJMUNE RESPEKTE TE TY MOJE GAZETARE
Leonc Shkalla
Leonc Shkalla - Πριν ημέρα
Ta shkund bycen amerika, do bahet car thone ata, se kan hedhe miliona per tba reformen ne drejtesi, Shqiperia po ecen ne rrugen e Kroacise, do arrestohen zyrtaret e larte pastaj pritet te antaresohet ne BE
altin aliraj
altin aliraj - Πριν ημέρα
MOJE GAZETARE ARTISTAT DUEN TE KRIJEN NE KEMBE KYE EDVIN DROGAXIHUT SULLATNIT TE SURRELIT BOLLE TALLE ME AKTORAT PERZENE NA QEVERIA RAMA IDIOTIN INJORANTIN BUTALLAU PSIKOPATI NE QEVERINE
Zhaklina11
Zhaklina11 - Πριν ημέρα
Du bist depp
Bledi D
Bledi D - Πριν ημέρα
Kjo kokrra baxhelles qe e shohin prinderit duke u qir live
Zhaklina11
Zhaklina11 - Πριν ημέρα
Bitte retten albanien von meta. Lügner Gauner! !!!!!!!!!!
Tzimis Tzimaras
Tzimis Tzimaras - Πριν ημέρα
Perse jetoni ne shqiperi???
Tzimis Tzimaras
Tzimis Tzimaras - Πριν ημέρα
Te gjith kundershtaret e sistemit kane shtegetuar jashte dhe ne shqiperi kane ngelur vetem popullsia ministe qe pograbit dhe shkateron atedheun
Shpend Haka
Shpend Haka - Πριν ημέρα
Ne si popllu duhet te veprojm se nuk shko mo keshtu
Jonn Leka
Jonn Leka - Πριν ημέρα
Ne sjemi seriz si popull larg pragut Tim thon te gjith
Marjan Kaqinari
Marjan Kaqinari - Πριν ημέρα
Okok derr rama asht hero shiqiptar ti zotni gjinvcinuk i din punt
Jimi javier Ramón martine
Jimi javier Ramón martine - Πριν ημέρα
Revolta e QAFE barit plako menoi Kan thy me mes sokol sokolin NE mos gaboi
Elio Nardi
Elio Nardi - Πριν ημέρα
2 eshte Alketa vejsiu i sigurt
dezhavy zhezhavu
dezhavy zhezhavu - Πριν ημέρα
Kur do vish ke reparti jon ?
dezhavy zhezhavu
dezhavy zhezhavu - Πριν ημέρα
Me behet qefi qe i mirkuptoke cunat dhe i toleroke 😁
Julia Forzza JUVE
Julia Forzza JUVE - Πριν ημέρα
Ke te drejte zt Demaliaj por une besoj qe kta jane prane VDEKJES POLITIKE...
Hasim Rushiti
Hasim Rushiti - Πριν ημέρα
Besa Bese
njuton i
njuton i - Πριν ημέρα
2:41 muxhahedinët iranianë janë në Shqipëri 3:30 vizitë e fshehtë e lideres së Muxhahedinëve Iranianë në Tiranë
Murat Shehu
Murat Shehu - Πριν ημέρα
Sa gomere fshati ka shqiperia!
Murat Shehu
Murat Shehu - Πριν ημέρα
PER GOMERET QE AKOMA PELLASIN RAMA IK Kur iken Rama? Sapo Sali Berisha dhe Ilir Meta te futen ne rugen e drejtesise se pavarur. Pse? Sepse ata nuk lene veten pa e terhequr kemben zvarre. Ok? E kuptoni ju qe doni rrezimin e Rames çfare duhet te beni? Kryengritje dhe protesta qe Saliu dhe Iliri t’i dorezohen drejtesise. Shumica e politikaneve te dalluar keto 30 vite jane hallka te nje zinxhiri dhe hallkat kryesore qe do marrin me vete te gjitha hallkat e tjera jane Sali Berisha dhe Ilir Meta. Prandaj te gjithe ne nje ze, “SPAK sa me shpejt dhe gjykata te pastruara nga korrupsioni. Saliu i pari, Iliri i dyti ne banken e te akuzuarve.” Dhe do shikoni se si zinxhiri do xhiroje duke marre me vete çdo hallke te tij te korruptuar duke e pastruar politiken hap pas hapi. Çdo fillim eshte i veshtire se pastaj gjerat rrjedhin vete me me lehtesi. Ok? Njerez qe iu ka ardhur ne maje te hundes nga politika. Therrisni: Berisha-Meta para drejtesise dhe jo Rama ik, Rama ik, Rama ik. Ok? Pa bere kete Rama nuk iken se e ka mire me shumicen e popullit te tjeshte. Nuk e keni pare si iu lepin koken miletit si lopa ballin e viçit? Nuk e leshojne ata Ramen edhe se kane frike se vjen rumpalla e Sali-Ilirit ne pushtet, sidomos ne drejtesi. Ok? Mos u beni kokederra!
Erta Middle
Erta Middle - Πριν ημέρα
Sirjan te poshter shqiptar qe lat besen
Ano Nimi
Ano Nimi - Πριν ημέρα
ah medet, krijova njëfarë pershtypjeje pozitive për këtë ngaqë u hodh për të mbrojtur një zonjë në protestë po e humba gjithë konsideratën kur ky doli para përdhunuesit të tij dhe hoqi edhe pantallonat. po ti je gazetar o idiot, nuk je aktor pornosh. në vend që ta degjeneroje atë psikopat arrogant, harbut, psikodiktator para gjithë shqiptarëve, degjenerove veten dhe hequr gati edhe brekët. aq më tepër tre gazetare u treguat komplet budallenj qe pranuat të luanit rolin mediokër në skenën e operas nën regjinë e diktatorit.
Mahilaj Niku
Mahilaj Niku - Πριν ημέρα
JE 1
fortnite noob
fortnite noob - Πριν ημέρα
Kush a rroni.pse me dorza te zeza
Alfred Ziu
Alfred Ziu - Πριν ημέρα
Po normale, se qeveria ka tendera, koçensione, emrime etj opozita nuk ka gjë në dore çelsat e kashtës ka.
Adem Aliaj
Adem Aliaj - Πριν ημέρα
Ky Drejtori ni kastravec i shitur i pa bese
Adem Aliaj
Adem Aliaj - Πριν ημέρα
Bravo Bujar Zoti te Ndihmofte Zoti e jujt Shpqiperin nga shiptart ❗️❗️❗️❗️❗️
Albert Dema
Albert Dema - Πριν ημέρα
Une nuk jam asnje parti jam Shqiptar dhe e dua Shqiperine se eshte toka ime por mos haroni nuk jam nacionalist por e dua Shqiperine une besoj sa ka dy gjera ketu ka dore Greqi Serbi keta jane armiqte kosova dhe deti
Andrea Çobo
Andrea Çobo - Πριν ημέρα
Po une se dua ashtu si thoni ju si ta zgjidhim me grushta prandaj lerjani shtetit ate ka votuar populli jo ju dhe pd lsithirrini mendjeslerini kercenimet mos u bashkoni me kriminelat e pd lsi
Albert Dema
Albert Dema - Πριν ημέρα
Jam pro Teatrin por zoti Budina largohu nga dekleratat e Ilirit se po thua te njejtat gjera qe ka thene presidenti dhe kjo te ben mos besues se per qar po lufton se do biesh ne Kurthin e ilirit i popull kemi bere president personin qe ka fituar ne Greqi kryqin e art nga Greku prandaj prishet Teatri
altin aliraj
altin aliraj - Πριν ημέρα
ZOTI PERSIDENTE SHTRENGONE BYTHE MIRE SE MAFIOZI HAJDUTE QE VODHE FLORIRN I I PARI TE VESHE NE BURGE MOSE FOLE FARE KA ME KRIMINELE SE TY PO TE VINE FUNDI HORRAVE
Durim Mici
Durim Mici - Πριν ημέρα
Mos beni zhurm se poflasin dy pederet
Avni Ramadani
Avni Ramadani - Πριν ημέρα
Rames duhet tju ndalohet hyrjane kosov. Njeri i padeshiruar per POPULLIN SHQIPTAR ne kosov.
altin aliraj
altin aliraj - Πριν ημέρα
IKE ATO ZOTI PERSIDENTE HAJDUTE FLORIRIT HORRAVE
I D
I D - Πριν ημέρα
Nje person qe I ben lavderime Metes nje nder halete me te ndyra te Shqiperise ka probleme serioze dhe eshte i rrezikshem. Go and fuck your self. Idiot.
Violeta Hoxha
Violeta Hoxha - Πριν ημέρα
Kot fare
Julia Forzza JUVE
Julia Forzza JUVE - Πριν ημέρα
Do te ngjiste llafja po mos te ishe hedhur sa majtas sa djathtas dhe mos te ishe me Ilir HORR Meten.. Por tani ti thjesht ha mut kot se nuk te pjerdh njeri...
Pjeter Gjinaj
Pjeter Gjinaj - Πριν ημέρα
Gjenoci ku do vish moj kurv runi kufite serbin keni boll
Pjeter Gjinaj
Pjeter Gjinaj - Πριν ημέρα
Te pshurrsha gjenosin
Shpetim Muci
Shpetim Muci - Πριν ημέρα
Po ke te drete mor AVUKAT. qe flet me këtë gjuhë qe është bere luftë qe te derdhet gjak shqiptari dhe të jesh komandant qe ka udhëheqës një bataljon me kosovare dhe një gjarpër të jesh komandat për sa kam parë emisjon qe Thaçi Dushe të ishte në ballë të frontit të parë kurse Thaçi rrinte në mes të grupit dhe rrinte me një vend dhe nuk leviste kurse gjenerali qe ja beri Serbisë 8. %. 2 ishte në frontin e parë qe ra një herë në befasi me forcat serbe dhe distanca ishte shumë e shkurte ai luftoj trimërisht dhe i dha urdhër bataljonit qe te triqeshin mbrapsht por në këtë kohë gjeneral AREDINAJ ishte më 4 shokë në këtë kohë por një shok ju plagos njëherë por ishte në gjendje të rëndë shokët e ardinaj shtini pa pushim aredidini e troqi zvare nga beteja por ishin afër kufirit me Shqipëri po AREDINAJ e mori në kurriz por ky person vdiq gjenerali e la shokun por kishte shokët keq të rrethuar por gjenerali shpëtoj aq shpejt sa ju vajti prap tek shokët por beteja qe aq e ashpër gjenerali në fund shokët I shpëtoj se U troqen mbrapsht kjo betejë qe frontale vetëm bravo o gjeneral jo si Thaçi frikacak por frikacaku e hëngri kur pushoj lufta por dolibrapa shpine personat me shkolle I hengri frikacaku mori poste të rëndësishme në pushtet kryeministër president dhe në fund doli tradhtar ndaj gjakut. tone shqiptar por për 9 vite vodhi vrau sabotoi Kosovën e mjeruar dhe per popullin ske mendua fare
Pjeter Gjinaj
Pjeter Gjinaj - Πριν ημέρα
Po ti mor peder qa te duhet te hish ne punet e shqiperis ka faj kjo gazetarja ti shikjo thaqin dhe ramushin qe u kan vra e skeni hap zerin i
Durim Mici
Durim Mici - Πριν ημέρα
O koqe ne kohen sales uhapen armet nga ajo dit jan vra me mijra vet
altin aliraj
altin aliraj - Πριν ημέρα
FUTE LIGJIN BERE TE VOTUAR EMIKRANTE SHQIPTARE RAMA SALIU META BASHA META NE BURGE BERE DORE LIGJIN JA SHKOPI JA MALIQI KETA JANE BANDITA
altin aliraj
altin aliraj - Πριν ημέρα
ZOTI KA LIGJE KA MALIQE MARIKO JA LIGJI JA MALIQI
Sz
Sz - Πριν ημέρα
Ore. Vellau. Ime. Ai. Shte nje. Djalle. Djalli. Ska. Fe. Ska. Moral. Ska. Fytyre. Ska. Familje. Ska. Zemer. Ska. Gjake. Edi. E. Erioni. Taulanti. E. Sandri. Jane. Djaj. Po. Ku. Kane. Pare. Ore. Te. Vresin. ARTISTET. NATEN. DUKE. FJETUR. TI. MARRE. PERPARA. ME. GURE. E. DHE. . E HEKURA. NJERZIT. TE. GJALLE. KY. ESHTE. FUNDI. I. JANE. VERBUA. SYTE. Nga. Hajduteria. E. Shpopulloi. Vendin. Djalli. I terbuar. Per. Pasuri. Djalli. Eshte. Ai. Qe. Nuke. Ngupet. Kurre.
Gotshot 83
Gotshot 83 - Πριν ημέρα
Sa i madh je o lela jam socialist po je njeri i mire dhe per mua analisti me i zot i opozites 👍por eshte shume e veshtire te besh opozite per ata se kane bere shume mekate kur kane qene ne pushtet dhe e kane humbur besimin tek njerzit
mandi official
mandi official - Πριν ημέρα
Akoma me teatrin ju
altin aliraj
altin aliraj - Πριν ημέρα
BERE TY MOJE GEZETARE RESPEKTE CA PYET QEROSIN BERE TEATERIN MOSE MERE KETE LEPIRSEN ESHTE TULLACI VOGEL I SALIUT CA LESHE GAZETARE ESHTE KYE PERSHE MUTE
Kristo Demaj
Kristo Demaj - Πριν ημέρα
Zoti Maliqi, perse nuk votoni ligjin per emigantet per votim. Aty te kemgulni se ne kontriboj per ekonomin ne ate vend dhe ne kemi te drejt te votojm.
altin aliraj
altin aliraj - Πριν ημέρα
Bledi fejziu ike ore me ate edvin kristaqe rama qerose tullace i dyre tradhtise vdekje tradhtaret me drogaxiun jeni bythe toke merre nje ilace te pjelleshe tullen ne koke zoti te ruajte bere neser fliter bajramin se mose ftohshe tullen ne koqe i ndyre rrote kariii je
Gotshot 83
Gotshot 83 - Πριν ημέρα
Kemi pare edhe te vriten me plumba ne ball ku ishit ju artist atehere ? Shqiperia eshte e vogel ju njohim te gjithve mos kujtoni se ne nuk dim gje dhe ju i dini te gjitha
Gi Gi
Gi Gi - Πριν ημέρα
Pse prezantuese eshte Alesia??? 🙄🙄
Masllum Qepa1
Masllum Qepa1 - Πριν ημέρα
Të bashkuar mund të fitoni
Lulzim Daiu
Lulzim Daiu - Πριν ημέρα
Cfar turpi edhe ky kucka ky esht me shum prostitut se prostituta kryemadhi jan be si cekejt duajn te duken te ndershem sot, po ky esht me i korruptuar se te tjeret un sdo jem kurr per kete kelyshin komunist ,vetem Myslim murrizi me antart e vet mundet te ndryshoi shqprin por keta tjeret lozin pinpong me popullin shqiptar jam me shum se i sinqert
Moijsi Guri
Moijsi Guri - Πριν ημέρα
Juve kini frike njeri tjetrin dhe pike,kjo ndodhe se nuk besoni zotin ,nqs beson zotin ke frike zotin ,dhe zoti te krijon mundesi si te kalosh veshtersin me te rrezikshme me sgjuarsi e meçuri,çfare beni ju shisni e blini te njeri tjetrit me njeri tjetrin ,ku jetoni nje jete mizarabel e te peshtire te pasur ku te tjere kerkoin ushqim duke punuar ,vetem me tradite shqiptare shqiptarin e kedo tjeter e mbane vetem diktatura ,ku ju diktoin te nesermen ,pa fe e besim ne zote do shtohen problemet ,ku do ju merni rriskun atyre qe kane fe e besoin zotin.
Hasim Rushiti
Hasim Rushiti - Πριν ημέρα
Jo vetem Rama , por edhe Saliu Meta , Basha . Keta nuk e dergojne vete ne burge , nuk jane budallenje vetem politikane te pakorruptuar i rrezojne keta bandite
gezim shqipetari
gezim shqipetari - Πριν ημέρα
Zoti Bujar kane 75 80 vjet qe po e keqe trajojne kete popull
Masllum Qepa1
Masllum Qepa1 - Πριν ημέρα
Mos u dorëzoni futini të gjithë në burg . Qëndroni të bashkuar
Kostantinos Kanavos
Kostantinos Kanavos - Πριν ημέρα
Shum bukur po flet Po na thuaj me ke do te kanditosh ne zgjedhje me lsi apo me Ps se ti.nje jav para hapjes se fushates e vendos ha ha je shum qesharak
Lirica Adamo
Lirica Adamo - Πριν ημέρα
gjynaf nje femij kater vjecar te MOS behen dallime rracjale o eshte i bardhe oi zi o jeshil cfare do lloj. gjyre te kene Jane njeres me zemer qe luftojne ne rruge per te lypur te nxjerin buken e gojes burg per cdo porson qe rrezikojne jeten e femijve apo dhe te rriturve burg per kriminelet
Lirica Adamo
Lirica Adamo - Πριν ημέρα
taulant balla vere flet vere firmos dhe vere ha mut Duke mashtruar lgjet e koruptuara
Castriot1
Castriot1 - Πριν ημέρα
t’lindesh TIRONC eshte shons. t’bohesh TIRONC ske shonc.
Castriot1
Castriot1 - Πριν ημέρα
Ca Cuni Nobel. I mire edukuar.
Luftar Krasniqi
Luftar Krasniqi - Πριν ημέρα
Avokat Spartak Ngjela Mě ligjeratat tuaja té výměra,i jeni shprese shqiptareve per dítě mě té míra Ju pergezojme
Lirica Adamo
Lirica Adamo - Πριν ημέρα
kush do da vszhdoje rreformen ne drejtesi?????? ujqeri apo servilat e tumaneve apo polizia dhunuese e perfituese e pasurise se droges ne perfitime qeveritaresh
Palma Gjigante
Palma Gjigante - Πριν ημέρα
Dhe ky kokezbathuri kujton se do perfitoj PD me ato cfar tha ambasadorja? E genjen mendja? Si Ramen,Bashen,Meten e te tjere nuk pret populli asgje nga keta hajdut.
Palma Gjigante
Palma Gjigante - Πριν ημέρα
Besoj se dyhet te ket ne plan te prishi edhe universitetin,se eshte i kohes se Enverit...😭😭😭😭😭
Palma Gjigante
Palma Gjigante - Πριν ημέρα
A ka drejtesi? Kjo eshte pyetja!
Tahir Gifjrj
Tahir Gifjrj - Πριν ημέρα
Polica e dhunes si ne rusja e potini Rama ilir Luli sala Jan isises
Lolo Petova
Lolo Petova - Πριν ημέρα
Ik o rrot karri je karr komplet o çan
altin aliraj
altin aliraj - Πριν ημέρα
MOJE GAZETARE U KENAQE SHUME PROTESTEN BERE DHUNE JEPI JEPI SHTRENGO BREKET BASHKE ME MONIKEN O BURRA TRIMA LUFTONI BERE PUSHTETIN FOLI GOMARIT FOLI SAMARIT ME FILCANIN KAFES TURKE DEGJON TI LUMTHI SHQIPERIA TE KANE TY GAZETARE MAFIOZAT ME SALI ME BASHA META RAMA MONI O BURRA QE 5 LULKUQE BIJE MURE SE VRAE SULO 😁😁😁
Jahja Nameti
Jahja Nameti - Πριν ημέρα
Po te jene artistet si puna jote me ate gjuhe rrugaci ,duhet te vesh kujen .Artisti i vertete bile edhe nje njerii zakonshem kurre nuk perdor nje gjuhe aqe vulgare Sot eshte zbutur pak Budina duke thene se do ti bindim njerzit .Shkoni ne zgjedhje dhe mundeni me vote .